Pereiti prie turinio

Open source e-commerce sprendimų apžvalga


Rekomenduojami pranešimai

Iš asmeninių faebook užrašų:

 

Kaip pastebėjote, vakar nagrinėjau geriausius e-commerce sprendimus šiai dienai.

Po dienos skaitinėjimų ir bandymų, paaiškėjo labai super dalykas... darysim su tuo, su kuo ir darėm anksčiau (presta) :D ir jei produktas populiarus, dar nereiškia, jog jis geras. šiandien reikės parašyti straipsnelį apie e-shop'ų open source varikliukų pasirinkimus ir kiekvieno pliusus ir minusus :) Dabar patiekiu tik abstrakčią apžvalgą šia tema.

benaršydamas aptikau įdomesnį projektą, kuris, manau, turėtų puikiai tikti mažoms parduotuvėlėms, kurios nori būti visur ir visada - http://www.ecwid.com/ projektas sudomino, nes shopas gali būti lengvai paverčiamas mobilaus telefono aps'u, begalinės integravimo galimybės, "perpardavinėjimas", kai žmogus susikuria e-shopą, realiai savo prekių neturi (arba gali ir turėti :D) ir parduoda kitų žmonių prekes pas save už tam tikrą procentą. kažkas labai panašaus į apsikeitimą banneriais ar ad-words :) idėja tikrai nebloga, ypač jei pradedi nuo nulio :)

 

 

Wordpress - kaip visada labai lanksti sistema, kuri senai išaugo savo bloginimo platformos rūbus, tik visi e-commerce moduliai - fail. nepatogus prekių atvaizdavimas back end'e, daugumoje kvailokai įgyvendintas ir prekių suvedimas, import/export trūkumai ir kitos negandos... sunku nupasakoti, bet visi e-commerce sprendimai wordpressui nelabai suprantu kam išvis skirti ir kuo jie skiriasi nuo paprastų post'ų :) vienas geresnių sprendimų - wp e-commerce pluginas, kuris yra vienas populiariausių, BET pluginas nemokamas tik su mažu paketu funkcijų, jo kodas parašytas specialiai labai painiai, jog būtų perkami "updeitai", o dėl tų mažų updeitų mokėti 100 baksų - atsiprašau, bet tai vagystė :) laužto plugino jūs nepanaudosite, nes reikalingas api, kuris galioja tik vienam saitui.

 

 

magento - lėtas griozdas, reikalaujantis specifinio php.ini konfigo. Turi vieną didžiausių ir labiausia sustabarėjusią community tarp OS e-commerce sprendimų. Mėgsta klaidas, kurios neišvedamos vartotojui, tiesiog reloadinamas peidžas ir nepasakoma nieko :). Tuomet eini skaityti apatiškos community postų, kur 80% suteiktos pagalbos yra total crap arba problema išsprendžiama ne iki galo :) neįsivaizduoju kodėl šis produktas toks populiarus, galbūt dėl tam tikrų blog'ų, ypač užsenietiškų, kurie turi labai gerą reputaciją pataikavimo šiai sistemai, galbūt dėl kitų priežasčių, nežinau, bet šios sistemos rinktis nepatariu.

 

 

Joomla + virtuemart. Lėtokas, ganėtinai nemažai resursų reikalaujantis sprendimas. Kvailai sugalvotas theme'ingas. Gamintojai kai kurių bug'ų nesugeba išspręsti jau trejus ar net ketverius metus (bugai - tikrai ne kokios smulkmenos). Admin dalis sugeba persipinti su viešąja(WTF???), kvailai parašyti pluginai, kurie suteikia galvos skausmo su suderinamumu ir kodo validavimu. Nemažai problemų rūpinantis SEO reikalais. Mane labai nervuojantis dalykas - atsidarius prekės teksto editorių, tekstas jame ne visada užsikrauna (nesvarbu ar tai būtų wysiwyg editorius ar tiesiog atvaizduojamas visas kodas) :D

Tiesa, turi ir savų pliusų. Ganėtinai nemažai modulių, nemažas community, ganėtinai patogus ir organizuotas prekių administravimas backende. Nujaučiu, jog sistema po truputį užleis vietas kitoms.

 

 

Prestashop - labai patogus backend'as, nėra labai sudėtingas theme'ingas, puikiai optimizuota, didelis funkcijų ir modulių pasirinkimas, puikiai galima sudraugauti su SEO, nemažas community, bug'ai, jeigu jų ir yra - išspręsti / išsprendžiami oficialiame forume. Griežtai apibrėžta sistema, galimi keli vartotojų tipai, puikus suderinamumas su dauguma atsiskaitymo galimybių, lengvas lojalumo ir nuolaidų administravimas... Tiesą sakant tai, mano manymu, pats geriausias open source e-commerce sprendimas šiuo metu. IR JIS NEMOKAMAS :) Tiesa sakant, teko vartyti savo localhoste ne vieną eshop tvs ar modulį, kurie kainuoja 2-3k žalio ir jie toli atsiliko nuo šio nemokamo produkto. Tad, kur gi bajeris? Juk nebūna visko nemokamai ir idealaus. Kodėl prestashopas nėra toks populiarus? Kur čia šuo pakastas?

Viskas paprasta.

Didelis community, bet didžiausia jos dalis - prancūzai. Prancūzai dideli nacionalistai ir dažniausia kilus klausimams ar iššokus spuogui (bug'ui), teks pasitelkti google translator ir skaityti prancūzišką tekstą... :) merginoms tai turbūt pasirodys labai romantiška, ar ne ? :) Kiek neoptimizuotas (vietos atžvilgiu, nes reikia pastoviai daug scrollinti) backendas, bet geresnio - neteko matyti (dabar kaip tik kilo idėja sukurti theme'ą admin daliai...) :), daug pluginų, BET didžioji dalis - mokami. Netgi didžiuosiuose WAREZ saituose nerasite šablonų/plug-in'ų šiai sistemai(na, tiesą pasakius rasite, bet jų bus keli...), tad teks pakratyti piniginę arba žaisti lego patiems :) mano spėjimu, ši sistema todėl ir nepaplito taip plačiai, būtent dėl warezinių / nemokamų temų / plugin'ų nebuvimo (arba mažo buvimo :)), kurias tokios šalys kaip Lietuva ypač myli. Vertimus galite rasti, bet jie bus daliniai, tad teks pasėdėti ir paversti, kol pasidarysite final versiją.

www.gudriosgalvos.lt

 

 

Tai tiek. Jei turite pastebėjimų - rašykite :)

Redagavo KingPin
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Geras straipsnis :)

 

Pateiksiu keletą pastebėjimų.

 

Magento sistema iš tiesų yra gera sistema JEIGU parduotuvėje yra tūkstančiai prekių. Šios parduotuvės branduolys yra tam ir pritaikytas apdoroti didžiulius kiekius informacijos lankytojų/prekių.

Šią sistemą rekomenduočiau rinktis įmonėms kurios planuoja turėti labai didžiulį prekių kieki.(Liaudiškai tariant supermarket).

 

PrestaShop Lengva ir optimali parduotuvė jeigu prekės yra specializuotos. Jeigu kaip minėjau prekės specializuotos tuomet labai gerai, didžiulį pliusą ši parduotuvė turi nes parduotuvės branduolys buvo rašytas būtent tokio tipo parduotuvės. (Aišku dabar šiek tiek pasikeitė viskas tačiau branduolio kodas liko tas pats).

 

Man įdomu kodėl nepaminėjai keletos kitų parduotuvių?:)

 

OxID sistema. Tai taip pat viena iš "sunkiausių" parduotuvių visomis prasmėmis: administravimo, programavimo,palaikimo. Kodėl sunkiausia? Nes ši parduotuvė kaip ir magento yra sukurta apdoroti didžiulis kiekius informacijos, tačiau bent jau man ji turi mielesnį valdymą. Žinoma programavimas šios parduotuvės yra specifinis, turi kabliukų tačiau kaip ir kiekviena parduotuvė turi savo kažkokių unikalumų. Šią parduotuvę taip pat rekomenduočiau rinktis žmonėms kurie planuoja atidaryti rimtą parduotuvę.Ši parduotuvė turi keletą versijų (Professional Edition 4 Kaina - 5.100,00 Lt, ir Enterprise Edition 4 Kaina - 33.400,00 Lt) yra ir nemokama Community Edition. Žinoma šios platformos savininkai didžiausią dėmesį kreipia į mokamas parduotuves tačiau šis jų kūrinys yra tikrai vienas iš plačiausiai naudojamų pasaulyje.

 

OpenCart sistema. Parduotuvės sistema prilygsta PrestaShopui. Aš asmeniškai pirmiausiai renkuosi dirbti su šia platforma(jeigu kliento sąlygos leidžia), jeigu ne tuomet renkuosi tarp magento/OXID.

Šios platformos pati failų sistema yra nesudėtinga, lengvai rašomi moduliai, lengvai kuriama template(išvaizda).

Čia buvo viena iš didžiausių pliusų šios parduotuvės. Žinoma ji turi nemažą modulių sąrašą kurios galite įsidiegti.

 

 

 

 

Čia buvo trumpas aprašymas. Prieš pasirinkdami parduotuvės platformą apsvarstykite, paplanuokite srautą bei apgalvokite kokias prekes pardavinėsite dabar-po metų :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Magento sistema iš tiesų yra gera sistema JEIGU parduotuvėje yra tūkstančiai prekių. Šios parduotuvės branduolys yra tam ir pritaikytas apdoroti didžiulius kiekius informacijos lankytojų/prekių.

Na jau, didziausius kiekius. Magento duombazes architektura pati neoptimaliausia is visu eshopu. Todel Magento pats leciausias netgi su mazais kiekiais, o su dideliais - tik dar letesnis. Aisku, tam tikra prasme galima sakyti, kad tinka didelems parduotuvems - t.y. tokioms, kurios bus paleistos ant galingu serveriu taip performanso problema issprendziant.

 

OpenCart sistema. Parduotuvės sistema prilygsta PrestaShopui.

OpenCart daug kuo atsilieka nuo Prestashopo. Pliusas tik toks, kad cia ko gero pati paprasciausia ir lengviausiai suprantama sistema.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jau, didziausius kiekius. Magento duombazes architektura pati neoptimaliausia is visu eshopu. Todel Magento pats leciausias netgi su mazais kiekiais, o su dideliais - tik dar letesnis. Aisku, tam tikra prasme galima sakyti, kad tinka didelems parduotuvems - t.y. tokioms, kurios bus paleistos ant galingu serveriu taip performanso problema issprendziant.

 

 

OpenCart daug kuo atsilieka nuo Prestashopo. Pliusas tik toks, kad cia ko gero pati paprasciausia ir lengviausiai suprantama sistema.

 

Dėl Magento taip, ji nėra optimali, bet aš kalbėjau, kad čia yra vienas iš pasirinkimų tarp tokių didelių sistemų. Magento sistemą galima optimizuoti(kiek įmanoma neperrašinėjant visko) nes atidarinėjant parduotuvę bet kokiu atveju reikės kreiptis į programuotojus,kad sukurtu tokių modulių kokių gali prireikti. Nes nėra tokios sistemos, kad būtų 100proc viskas padaryta vistiek daugelyje atveju reikia paredaguoti.

 

Taip, OpenCart neprilygsta prestashop JEIGU tu nori iškarto parsisiuntęs, pakeitęs pavadinimą kainas, sudėjęs prekes ją iš karto paleisti. Su OpenCart galima dirbti, t.y. sukurti būtent tokią parduotuvę kokios gali norėti užsakovas. OpenCart'e yra geras branduolys. Apie f-jų sąrašą aš nieko ir nerašiau. Čia turėjau galvoje, kad valdymas yra panašaus sudėtingumo kaip prestos.Žinoma nesakau,kad negalima su presta dirbti, tiesiog aš kalbu apie tai kaip aš suprantu kas man yra lengvesnis valdymas/darbas :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na mano patirtis tokia, kad kelias dienas pasisikaičiau apie įvairius TVS, vakar per pietus parsisiunčiau Prestashop ir jau vakare parduotuvė buvo baigta, paruošta darbui. Patirties su parduotuvių kūrimu/konfigūravimu neturiu, bet prestashop'ą gana greitai perpratau, tiesiog perskaičiau visus nustatymus admin panelėje ir pasiredagavau ;)

 

P.S. Bet kaip minėjo nulled temų beveik neradau, todėl palikau default pradžiai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...
  • po 1 mėnesio...
Svečias Rolkis

Sveiki, noriu paklausti.

 

Man visai reiketu paprastos e-parduotuveles (paprastas ir lengvas valdymas, viskas suprantama, uztenka pagrindiniu funkciju kurios skirtos pirkimui).

 

Ar sunku padaryti, kad vienas is pervedimo budu butu lietuviskas bankas?

 

Tai va, noreciau, kad parekomenduotumet eshop'o tvs su galimybe mokejimus daryti lietuviskais pinigais.

 

Nes dabar ziuriu, tai daugybe tvs (open cart, oscommerce, presta shop ir kitos)

Taciau man reik gana paprasto ir lengvo sprendimo.

 

Aciu uz pagalba

Redagavo Rolkis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Aš tai asmeniškai siūlau Ecwid wordpress'o plug'in'ą. Kai reikėjo nedidelės parduotuvės, tai su e-commerce vargau vargau, kol kažką padoraus išėjo pasiūlyt, galiausiai užsiknisau, kad prekių nuotraukos išsikraipo ir susiradau tą Ecwid.

 

Tokia savybė įdomesnė, nežinau gera ar bloga, kad prekių katalogas, kainos, nuotraukos, valdomos iš atskiros svetainės. Prisiregistruot reikia, nemokama, nors yra daug visokių papildymų už padorias kainas. Labai patiko, kad viskas tikrai labai suprantama ir paprastai valdoma, o nemokamų funkcijų tikrai pakankamai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 4 savaičių...

Dabar dariausi as ant Joomla virtuemart, tai tikrai nepatiko jis man ziauriai neisbaigtas componentas zodziu. Toki jooms shopping isivariau ir tai daug isbaigtesnis galerija normali ir t.t.

 

Ant prestashop dejau tai gal ir nieko tvsas, bet template sukurt man be sansu..

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau daug laiko dirbu su eshopais bet dar kažkaip nepavyko aptikti sistemos, kurioje būtų labai patogus administravimas, veikiantis affiliate, daugiakalbystės palaikymas, draugiškas seo turinys ir linkai. Jei kas turit kažką panašaus, nesvarbu open source ar commercial rekomenduokit. Tokia sistemėlė reikalinga administruoti 100+ prekių, bet esmė, kad viskas veiktų be priekaištų ir būtų galima lengvai prekiauti keliomis valiutomis visame pasaulyje.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau daug laiko dirbu su eshopais bet dar kažkaip nepavyko aptikti sistemos, kurioje būtų labai patogus administravimas, veikiantis affiliate, daugiakalbystės palaikymas, draugiškas seo turinys ir linkai. Jei kas turit kažką panašaus, nesvarbu open source ar commercial rekomenduokit. Tokia sistemėlė reikalinga administruoti 100+ prekių, bet esmė, kad viskas veiktų be priekaištų ir būtų galima lengvai prekiauti keliomis valiutomis visame pasaulyje.

presta :) tik "themingas" ten baisiai sudėtingas...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 1 mėnesio...

As tai nusipirkau is rusijos shopcms vip versija. Issiverciau i lietuviu kalba ir naudoju. Nezinau is kur ir nuo ko tas skriptas perdarytas, bet valdymas tikrai patogus.

 

Prie duru parduotuves nejungiau mokejimai.lt sistemos, nes mano parduotuvei kur parduodamos dauguma vidaus durys ji nereikalinga

 

Tai pat labai patogus papildomi kainu kriterijai (duru kaina keiciasi pasirenkant viena ar kita kriteriju)

 

Galite pasiziureti, kur parduodamos laminuotos durys kaip keiciasi duru kaina renkantis viena ar kita parametra

Redagavo poster
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 1 mėnesio...

Ačiū už komentarus ir pastabas. Kaip tik atsirado reikiamybė susikurti e-shopą, iki šiol nė karto neteko nagų prikišti. Renkuosi tarp Prestos ir Opencarto. Būsima svetainė turėtų būti nesudėtinga - kelios prekių rūšys pagal gamintojus, kiekviename po 20-30 prekių vienetų. Žinoma svarbu Lietuviškumas, kažkaip nesinorėtų pateikti Lietuviams sistemą, kurioje siūloma "add-to-cart" f-ja. Kuri sistema lengviau konvertuojama į LT ir ar tam reikia daug pastangų?

 

Taip pat slapta rezgu mintį, jog pačiam kankintis su nauju cms man pristigs kantrybės, tad jei atsirastų interesantų, norinčių už draugišką kainą užkrauti sustyguotą ir lietuvių rinkai paruoštą e-commerse cms į servą, parašykite :>

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Naudoju opencart ir esu labai patenkintas. Gal presta ir geriau bet ten viskas mokoma. Opencarte moduliu reik atsisiust ir taip uztiuninguot :) Nors as kai taip tiuninau tai ie niekaip nenoi gerai atvaizduo to webo mano. Ir reikia iskarto zinot kaip ten su seo jai renkiesi tvs. Seip dar oc man su siuntimo budais nlb patinka.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O ZenCartas nepaminėtas net dėl to, kad "ant tiek lėvas" ar kaip čia gaunas? Nes internete jis susilaukęs nemažai dėmesio kaip neblogas e-commerce sprendimas. Per veidą nemuškit, naujas šioje srityje.

neteko čiupinėti, todėl nieko nerašiau.

pridėjau prie planų :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...