Pereiti prie turinio

Vieno žmogaus atsiliepimai apie įvairius lietuviškus hostingus


Rekomenduojami pranešimai

Svarbu: tai ne mano mintys ir ne mano žodžiai. Ir mano nuomonė nebūtinai sutampa su išdėstyta šiame post'e

 

Šį pasisakymą radau kitame forume (konkrečiai: http://www.hostingas.in/forum/viewtopic.php?p=2351#2351 ) ir perskaitęs pamaniau, kad gal kam čia bus naudinga.

 

Turėkitės :)

 

Na per kone 3 metus išbandžiau keliolika lietuviškų hostingų, tad parašysiu bendrą nuomonę:

 

Po ilgų braidžiojimų po užsienietiškus hostingus(dar nebuvau aptikęs vėliau aprašytų paskutiniųjų dviejų), nusprendžiau pereiti prie mokamų LT hostingų ir sukurti kažką jau tokio didesnio.

 

puslapiai.lt:

Tai pats tinkamiausiais hostingas pradedančiajam, viliojantis vos 1Lt/mėn kaina. Tačiau užsiregistravę sužinosime kad už MySQL reikės po dar vieną lituką kas mėnesį damokėti. Hostingas itin stabilus ir veikia labai greitai, tačiau jokio didesnio saito ten tikrai nebus įmanoma turėti, nes ten uždėtas vos 1000 MySQL užklausų limitas per valandas. Ir saitas turinti vos 200-300 reg. vartotojų, su 3-4 useriais online, tas užklausas suris vos per 15 minučių.

 

vhost.lt:

Tai buvo mano antrasis mokamas lietuviškas hostingas, į kurį teko persikelti susivėmus nuo puslapiai.lt 1000 sql užklausų/val. limito. Tačiau šis hostingas lūžo kone keturis kartus per 2 savaites, o hostingo adminai išvis nežinia kur - į laiškus išvis neatsako, ar atsako po savaitės ar dviejų. Kitaip sakant, man atrodo kad jiems išvis nusispjauti į savo vartotojus.

 

failai.lt:

Po nusivylimo, ir duodamo mažo db skaičiaus useriui, persikėliau į šį hostingą, kuris vilioja neribotu db skaičiumi, tačiau tai tėra jau aprašytojo vhost.lt fabrikatas - adminai tie patys, ir vėl į laiškus atsakinėjama po 2 savaičių. Tačiau jie vėliau nusipirko savo naudotą servą, kurio taip dvi savaites normaliai pajungti ir nesugebėjo, tad visi vartotojai šiame hostinge buvo priverstinai smigę porai savaičių. Vėliau jie "atseit" kompensavo nuostolius ir visiems pratesę sąskaitas mėnesiui(keista bet iš tikrųjų pratesė tas sąskaitas vos ketvirtadaliui). Po to dar vienas idomus aspektas apie šį hostingas. kad ir susimokėtumėte pusmečiui į priekį, keičiant planą į pvz. dvigubai brangesnį, reikės dar susimonėti automatiškai už to plano mėnesį į priekį, o buvusios plano pinigai išvis kažkur dings(man dingo 8mėn x 6Lt = 48Lt). Vietoj to kad galėjo tuos pinigus paversti naujo hostingo kainomis. Į visus laiškus apie dingusius pinigus nebuvo atsakytą. 2006 metų rugsėjį pradėjo ir jų apache servas puliuoti ir kurti logus apie klaidas vos tik refreshinus saitą. Po dviejų savaičių hostingas bankrutavo, arba jei sakyti kaip jie sakė: "po ilgo ruošimosi atgal prisijungę prie vhost.lt, visi useriai taip pat buvo perkelti". Keista, bet man taip ir nepavyko prisijungti su savo failai.lt duomenimis į vhost.lt hostingą. Online help ir e-mailu į klausimus dėl prisijungimo problemų neatsakė.

 

yours.lt:

Hostingo servai stovi užsienyje, hostingas nėra greitas, nepatogus valdymas. Taip pat šis hostingas pretenduota į vieną iš nesaugiausių hostingų titulą. Į šį hostingą aibę kartų buvo įsilaužtą, ir internete pasklidę buvo vartotojų duomenys. Prieš pusmetį buvo visai sudirbtas hostingas, ir jis bankrutavo. Apie hostingo ateitį - jie neseniai prisijungė prie kitos hostingo bendrovęs, ir dabar jau kita firma valdo šį hostingą. Hostingas viliojo vartotojus neribotu(3TB/mėn duomenų srautu).

 

ahost.lt: Nėra galimybės atsiskaityti SMS, viskas daroma tik bankiniu pavedimu. Neseniai buvo sukurta galimybė remti SMS, tačiau gaunami tik 44% sumos. Hostingas dar labai jaunas - vos 2 mėnesių, turi mažai vartotojų, o saito prastą lygį rodo, net ir pristatyme bei hostingo naujienose priveltos gramatinės klaidos. Hostingo serveriai taip pat stovi užsienyje, per 2 mėnesius buvo lūžęs 3 kartus nuo 15min iki 2val.

Šis hostingas taip pat kaip ir yours.lt vartotojus vilioja neribotu(3TB/mėn) duomenų srautu. Nors tiesa sakant mano nuomone - abejoju ar kam bent 200GB pavyktų išnaudoti.

 

avita.lt: Baisu - registruojantis matosi source kodo klaidos - mėtosi tokie kaip "/option>", užpildžius registraciją, gaunama ir hieroglifų bangą. Jokių LT raidžių atvaizdavimo. 2005-2006 pradžioj hostingas itin dažnai smigdavo ir naudotis buvo išvis beveik nebeįmanoma. Dabar gi - tai vienintelis populiaresnis LT hostingas, kuris naudoja centus savo planų kainose - keistas sprendimas. Beto nutylimas yra dalykas, kad kainos yra fiktyvios - pvz. ta nurodyta 2.20Lt yra tik banko pavedimu, kur mokėdami iš SEB VB dar sumokėsime 3Lt už pervedimą. Pasirinkus SMS sąskaitos apmokėjimo būdą, sužinome kad vietoj 2.20Lt/mėn reikės iš tikrųjų mokėti po 4Lt. Taip pat labai įdomus dalykas - aktyvacija.

Kaip rašoma čia:

http://www.avita.lt/?ids=3:

"...Paslauga aktyvuojama per 1-15 min. nuo užsakymo užpildymo. ..."

Tačiau keistai gaunasi, tačiau mano vartotojo taip per 4 dienas ir neaktyvavo. Kitiems aktyvuodavo po 4 dienų, bet tada kokio velnio rašyti kad po 15min? Dar vienas idomus variantas - pamiršus susimokėti už userį vos 3 dienas, jūsų useris yra ištrinamas - labai idomi politika. Į laiškus taip pat neatsakinėja, arba atsakinėja po savaitės.

 

tinklalapis.net: Tai vienas iš geriausių LT hostingų. Visų pirma, dėl hostingo administracijos - nuoširdesnių žmonių neesu matęs, darbo metu į laiškus atsakinėja per 10-20min, parašo netgi skriptus jeigu reikia, beto visada padeda su hostingo valdymu, ir jeigu nori, tik sumokėjus pinigus domeną priskiria prie atitinkamos saito public direktorijos. Šis hostingas man yra vienintelis žinomas LT hostingas kuriame yra įdiegtas SMS skriptas - t.y. nebereikia naudotis tokias saitais kaip mokėjimai.lt ar t.t. Čia vartotojai nusiuntę SMS su jūsų sukurti raktažodžiu į jūsų pasirinktą norimą numerį, automatiškai atvaizduos SMS tekstą jūsų saite - tam puikiai tarnauja SMS skriptas. Beto šis hostingas neriboja subdomenų http://adresas.tinklalapis.net skaičių, ir kiekvienam savo saitui galite sukurti atskirą db(jų skaičius taip pat neribojamas), atskirtą ftp direktoriją, ir atskirą PhpMyAdmin. T.y. gaunasi lygiai tas pats kas kituose hostinguose pirktum daug vartotojų, o čia viską gali padaryti su vienu. Beto hostingas man dar nė karto nebuvo užlūžęs, buna tik MySQL sulėtėjimu. Dėl prieš mėnesį buvusį 3 paras trukusių problemų su hostingo MySQL, visiems vartotojams kurie reikalavo pratesę sąskaitą dviem mėnesiais. Beto čia labai pigiai gaunasi domenai, už *.net domeną moku vos 15Lt/metams, kai kitur kainos yra po 29Lt/metams, o jei užsisakai brangiausia planą 24mėn, tai net ir *.lt domeną padovanoja už dyką. Vienintelis šio hostingo minusas tai kad servai stovi užsienyje ir dėl to hostingas yra gana lėtas. Tačiau 2007, kiek man žinoma šis hostingas planuoja serverius pastatyti Lietuvoje. 9Lt/mėn plane duodami net 300GB/mėn duomenų srauto, o tiek tikrai nepavyks išnaudoti.

 

serveriai.lt:

Teko bandyti ir šį hostingą. Ką galiu pasakyti - už 60Lt/mėn gauni saugiausią LT hostingą, stabiliausią(per metus dar nė karto nebuvo smigęs(įšskyrus gal 3-4 sutrikimus nuo kelių iki keliolikos minučių). Tačiau už 60Lt/mėn galėtų tikrai daugiau duoti duomenų srauto nei 45GB/mėn. Beto tai turbūt greičiausias man žinomas Lt hostingas - kone pritaikytas 10Mbps vartotojo internetui - puslapius varto ir krauna žaibiškai. Tačiau šiame hostinge nėra SMS skripto. Tad viską teks daryti per banką, vartotojai jūsų saite reklamą tai pat galės nusipirkti tik per banką.

 

hostingas.in: Paskutinis mano išbandytas hostingas - apie paslaugų kokybę pakalbėsiu tada, kai būsiu bent porą mėnesių jį bandęs. Tačiau su problemomis jau susidūriau. Visų pirmą teko jau aiškintis ir spręsti problemas su administraciją dėl:

Array ( [error] => 1 [text] => Cannot Create Account [details] => That username already exists on the system )

Antras labai nervinantis dalykas - tai būtinas telofono numerio įvedimas registruojantis. Mano nuomone turėtų kiekvienas vartotojas turėti savo ID, ir žinoti numerį kuriuotą SMS su tuo ID siųsti. Tokiu atveju būtų galima siųsti SMS iš bet kokio telefono, ir nereikėtų nustatyti tik vieno. Taip pat dar nelabai supratau paramos(aka reklamos) saite funkcijos siunčiant SMS į hostingo sąskaitą. Nes kaip suprantu jei vienam useriu yra "pririšamas" tik vienas numeris, tai ir su parama nelabai kokios prošvaistės. Taip pat kaip matau ir šiame hostinge vėlgi yra problemos su Tele2 tinklu. Vėlgi įmanoma iš tele2 vartotojo siųsti SMS po 2Lt. T.y. reiškia kad norint įdėti į sąskaitą 50 litų teks siųsti net 25 SMS. Varginanti procedūra.

 

 

Dabar apie free hostingus. Berods dar senais 97, sumasčius susikurti saituką pradėjau berods nuo yahoo. Tada berods yahoo leisdavo kurti asmeninius saitukus. Tokio primityvaus satuko man pakako 3 metus.

Toliau sekė freewebs, kur vos nesusivėmiau nuo reklamos,

tas pats buvo ir su kitais free hostingais, kurių daugumoje ribodavo max. vieno failo dydį - iki 100-200kb. Beto dauguma jų neatvaizduodavo LT raidžių atkūrus db, kad ir bilekokia koduotę pasirinktum.

Paskutinieji du buvo http://www.addyour.net/

ir http://www.freehostia.com. Apie juos šiek tiek plačiau:

 

addyour.net: Vilioja klientus net 500MB vietos hostingui, tačiau tik užsiregistravę sužinome kad neis uploadinti didesnių nei 100kb failų. Ir tai galime sužinoti tik patys tai pabandę uploadinti didesnį failą(atsiuntus 100kb jis tiesiog dropinasi). Servas kasdien lūždavo(maždaug apie 1,5 - 2 savaites per mėnesį), o po mėnesio dar ir reklamą įkiljavo.

Nu ir va, galiausiai apie freehostia.com:

Mano nuomonę tai pats geriausias free hostingas, galintis konkuruoti net su Lietuviškais mokamais hostingais. Visų pirma šis hostingas veikė stabiliausiai iš visų man žinomų free. Lūžimai per mėnesį nesudaro nė 10-15 valandų, o tai kaip free hostingui yra labai gerai. Beto leidžia kurti neribotą http://adresas.freehostia.com subdomenų skaičių. Nėra jokios įkyrios reklamos, ir pora mano saitų stovi šiame hoste jau beveik metus.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū, naudinga... Planuoju kada nors kitais metais pakurt puslapį. Tik kad tinklalapis.net įkainiai įtartinai atrodo, ar nemanot? Kaži kaip ten jie išsisuktų jeigu visi kurie moka 9 Lt/mėn pradėtų naudot visus 300GB srauto :) (overselling)

 

O nemokamas hostas yra geras atspace.com arba xlsite.com :)

Redagavo Eureka7
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū, naudinga... Planuoju kada nors kitais metais pakurt puslapį. Tik kad tinklalapis.net įkainiai įtartinai atrodo, ar nemanot? Kaži kaip ten jie išsisuktų jeigu visi kurie moka 9 Lt/mėn pradėtų naudot visus 300GB srauto :) (overselling)

 

O nemokamas hostas yra geras atspace.com arba xlsite.com :)

 

Iš tiesų, sunku patikėt, kad kažkur gali būt taip pigu. O straipsnis įdomus buvo :D Daugiau žinosiu dabar :D)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na laikiau savo projektą tinklalapis.net hostinge, ir kai padidėjo lankomumas 3 kartus dieną veikė normaliai, o po to išjungė mano svetainę, nes apkraudavau serverį nerealiai. O dėl 300GB - aš turiu planą su 500GB/mėn ir jeigu jie manęs nebūtų išjungę, tai tikrai pakeisčiau planą į 800GB/mėn.

Svetainei sunaudojančiai iki 300GB/mėn. tai puiki vieta, o jeigu daugiau - tai nebent tik failams.

Prieš mano svetainės išjungimą, uptime buvo 99,84%.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Na laikiau savo projektą tinklalapis.net hostinge, ir kai padidėjo lankomumas 3 kartus dieną veikė normaliai, o po to išjungė mano svetainę, nes apkraudavau serverį nerealiai. O dėl 300GB - aš turiu planą su 500GB/mėn ir jeigu jie manęs nebūtų išjungę, tai tikrai pakeisčiau planą į 800GB/mėn.

Svetainei sunaudojančiai iki 300GB/mėn. tai puiki vieta, o jeigu daugiau - tai nebent tik failams.

Prieš mano svetainės išjungimą, uptime buvo 99,84%.

Tas ir yra, tokie pigūs hostai atjungia tavo puslapį nespėjus išnaudot viso bandwidth.

Va jie neturi CPanel, arba aš nežinau kur ieškot. Nepatogu ir nesuprantu kaip backup iš kito hostingo perkelt jei nėra cpanel?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nzn... kazkaip nematau nei vieno rekomenduotino hostingo :)

 

Puslapiai.lt ir Serveriai.lt tai isvis patyliu - jodziausias zmoniu apiplesinejiams viduri dienso be jokios sazines griauzaties...

 

O jei imant koki tinklalapiai.net taj aisku up to you, bet bent jau as nesu toks turtingas, kad moketi du kartus. Tokie pasiulymai su gan nerealiais srautais ir vietomis u nepadoriai maza kaina buvo populiarus pries 3+ metus... Tuomet daug kas esame nusvile su tokiais hostingais ir daugiau kakaip nebesinori ;-)

 

Geriau moketi dvigubai maziau nei plesia serveriai.lt ir dvigubai daugiau nei tinklalapiai.net, taciau investuoti i kokybe, patikimuma ir garantijas.

 

Jums reikai patarimu - ok, svarbiausias patarimas - hostingo provaideris turi buti imone, uab`as. Kad zinotumet ka kaltinti nesekmes atveju... o ne mob. tel. nr nurodytas internete :)

 

Kitas svarbus dalykas - pasiekiamumas (uptime). Zinau, zinau... serveriai.lt deklaruoja nerealu uptime... taciau zinau kalna zmoniu, kuriu tinklapiai buvo nulauzti arba nepasiekiami ne minute, ne valanda o dienomis ir savaitemis... kas yra visiskai neleistina, net su bet kokiais pasiteisinimais, jokiam host provaideriui.

 

Taip pat labai svarbu kaip administracija bendrauja su klientais, kaip operatyviai sprendzia iskiluses probemas ir t.t. Kaj kurie is isvardintu hostingu net nedeklaruoja, kad darytu atsargines kopijas (nes faktas nedaro), kitos deklaruoja, bet klausimas kaip nuosirdziai daro... Ir aplanko visiskai kitas stabilumo jausmas, kai dirbi su kompanija, darancia kas 1-2 paras full back`up, ir net tarkim paciam kazka sulauzius, mielai pasiulo recoverint - "jums uzvakar dienos tinklapi? 3 dienu atgal? 5? m?).

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 4 savaičių...

tinklalapis.net hostingu šiek tiek nusivyliau. Kartas nuo karto prisijungus prie sąskaitos valdymo išmeta "500 internal server error". FTP užlūžta. Ir CPanel nėra. Bet su šituo viskuo lengvai susitaikysiu, jei pavyks be problemų hostint kelis projektus vienu metu. Už kokio mėnesio ar dviejų, pažiūrėsim :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...