Pereiti prie turinio

[BAIGTA] Dizaino konkursas mobiliajai aplikacijai (Android)


  Rekomenduojami pranešimai

  Konkursas Android OS mobiliosios aplikacijos dizainui.

   

  Atlygis : 100Lt (už pavizdinę versiją) / Bendras biudžetas 300-350Lt

   

  Konkurso pabaiga: 2011-08-21 (Su galimybe pratęsti)

   

   

  Reikalingas dizainas Android OS mobiliajai aplikacijai, kuri skirta Londono viešojo transporto sistemai (Plačiau apie aplikacija - vėliau).

   

  Kadangi, dizaino kūrimas mobiliosioms aplikacijoms šiame forume ganėtinai naujovė ir dauguma žmonių dar nėra labai susipažinę su Android operacinės sistema nusprendžiau paskelbti mini konkursą. T.y. paprašysiu jūsų sukurti pavyzdinę dizaino versiją (vieno lango), kurios prizas 100Lt, tačiau su laimėtoju dirbtume toliau kuriant likusius aplikacijos puslapius (jų tikrai nedaug). Bendras biudžetas dizainui be logotipo 300 - 350Lt.

   

  Pagrindinės visos aplikacijos dizaino sudedamosios dalys: 8-9 funkcijų ikonos, keletas grafinių simbolių, įrankių ir titulinės juostos, lentelės. Taigi, bendro darbo, kaip už 300-350Lt atlygį tikrai nėra daug.

   

   

  Plačiau apie aplikaciją

   

  Aplikacija skirta padėti žmonėms lengviau susigaudyti Londone naudojantis viešuoju transportu.T.y. planuotis kelionę iš taško A į tašką B, stebėti metro linijų status'ą, peržiūrėti metro išvykimo tvarkaraščius ir pan.

  Aplikacijos pavyzdinę versiją ("interactive" mockup'ą) galite pažiūrėti štai čia - http://appas.co.cc/App Platesnis aplikacijos funkcijų aprašimas pateiktas apačioje.

   

   

  Pavyzdinė versija

   

  Norėtume, kad pavyzdinė versija būtų padaryta iš pirmojo (pagrindinio) aplikacijos lango, kurį sudaro: 1) action bar'as (įskaitant logotipo užrašą ir kelio namo suradimo funkcijos mygtuką), 2) meniu ikonos, 3) notification bar'as. Viskas pažymėta štai čia --> http://imageshack.us/photo/my-images/121/meniu123.png/

   

   

  Grafinių elementų paprastumas

   

  Norėtume, kad grafiniai elementai (ypač pagrindinės ikonos) būtų labai paprasti ir minimalistiniai, tačiau kuo intuityviau atspindėtų funkcijas, kurios po jais "slepiasi". Kaip pavydžius paminėčiau Facebook ir Google+ socialinius tinklus ir jų aplikacijas. Nuorodos:

   

  1) http://goo.gl/P11ZC

  2) http://goo.gl/VAeQI

   

  Abiejuose pavyzdžiuose, stengtasi kuo paprasčiau ir kuo intuitiviau perteikti tam tikrų funkcijų vizualizacijas (ikonas). Google+ daugiau vyrauja apvalumai (man asmeniškai, kampuotumas, kaip Facebook atrodo paprasčiau), didesni kontūrai/detalės ir ryškesnės spalvos. Tačiau bendrai pažiūrėjus darbai išties geri.

   

   

  Spalvos

   

  Šiuo metu IT sferoje logotipų ar ikonų populiarios spalvos ne per daug ryškios, kaip matinės. Jeigu spalvos būna su pereinamuoju atspalviu, tai ikona būna labai paprasta ir susidedanti iš mažai detalių (pvz.: Gmail el.pašto ikona --> http://goo.gl/DbvVH ) Kaip pavyzdį galima paimti anksčiau nurodytas nuorodas su Facebook, Google+. Taip pat štai nuoroda, kur surinkau šių kompanijų svetainėse vyraujančius raudonos, mėlynos ir žalios spalvos atspalvius.

   

  http://imageshack.us/photo/my-images/231/spalvos.png/

   

  Tai nereiškia, kad reikia naudoti būtent šias spalvas, tiesiog norėjau parodyti vyraujančias spalvų paletes.

   

   

  Kitų populiarų aplikacijų pavydžiai

   

  Kad būtų lengviau pastebėti Android operacinėje sistemoje vyraujančių aplikacijų tendencijas ir kažkokius standartus, tarkim grafinio dizaino aspektu, įmečiau kelių labai populiarų kompanijų aplikacijas šiai operacinei sistemai su aprašimais ir daugiau screenshot'ų.

   

  Facebook - https://market.android.com/details?id=com.facebook.katana

  Google+ - https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.plus

   

  LinkedIn - https://market.android.com/details?id=com.linkedin.android&feature=search_result

  Twitter - https://market.android.com/details?id=com.twitter.android

   

  Pirmos dvi aplikacijos labiausiai priimtinos.

   

   

  Funkcijos mūsų aplikacijoje

   

  Glaustai aprašysiu mūsų aplikacijos funkcijas, kad būtų lengviau sukurti joms ikonas ( http://appas.co.cc/App/ )

   

  Journey - kelionės planavimo funkcija, leidžianti planuoti savo kelią per žemėlapį arba tekstinę paiešką iš taško "A" į tašką "B".

  Tube Status - funkcija, pranešanti apie realią Londono metro linijų būklę (numatomi vėlavimai, uždaryta, veikianti...)

  Departures - Realaus išvykimo laikų gavimo funkcija informuojanti apie skirtingomis kryptimis vykstančius metro.

  History - Tavo kelionių istorija (iš kur ir į kur)

  Favourites - Išsaugotos mėgstamiausios, dažniausios kelionės.

  Maps - Žemėlapių skiltis, kurioje numatyta turėti metro, traukinių ir "mėlynųjų" dviračių stendų žemėlapius.

  Taxi - taxi kompanijų radimo (atrinkimo) funkcija, leidžianti atrasti poreikius atitinkančias taxi kompanijas esančias arčiausiai tavo esamos vietos.

  post-25598-011160100 1313002294_thumb.png

  Redagavo Arius
  Nuoroda į pranešimą
  Dalintis kituose puslapiuose
  • Administratoriai

  Sveiki.

   

  Dėkui visiems už darbus, tikrai neblogi. Šiandien vakare parašysiu komentarus apie kiekvieną iš jų. Laukiu ir daugiau darbų. Sėkmės! :)

   

  P.S. variantas neprivalo būti vektoriniu formatu.

   

   

  Tik norėjau paklausti, nes dar niekada nesu daręs tokio darbo: kokiu formatu reiks pateikti darbą laimėjimo atveju (PSD ar vektoriniu)

  Nuoroda į pranešimą
  Dalintis kituose puslapiuose

  Sveiki.

   

  Nepykit, kad vėluoju parašyti pastabas ir komentarus, tik neseniai padarėm komandos diskusija.

  Labai dėkui dalyviams, išties matosi jūsų pastangos.

   

  Saoote

   

  Tavo variante vyrauja ganėtinai daug skirtingų spalvų ir ikonos susideda iš nemažai detalių, todėl bendras vaizdas atrodo išties perkrautas. Iš pirmo žvilgsnio pažiūrėjus nėra lengva susigaudyti, kokias funkcijas turi aplikacijas. Ikonų forma ("apibrėžiama erdvė") nėra pastovi. Vienos ikonos apibrėžtos "apvaliu" kvadratu, kitos tiesiog savo ikonos forma (priklausomai nuo simbolio). Tai ganėtinai išblaško, nes programa, kuriama mobiliesiems telefonams su liečiamu ekranu ir apibrėžiama/liečiamoji erdvė svarbu (turėtų vyrauti pastovumas). Sulyčiau pabadyti iš naujo, nes manau, kad pakeitimų per daug šiam variantui.

   

  Satrebor

   

  Atrodo, kad šiame darbe persistengta su grafiniais efektais ir elementais. Pastebiu, kad stengtasi naudoti pereinančias spalvas, t.y. spalvas su tamsėjančiu/šviesėjančiu atspalviu ir tokio efekto naudojimas beveik visur nelabai suteikia paprastumo. Elementai, kaip baltos "aureolės" irgi nėra būtinos bei vėlgi neprisideda prie paprastumo kūrimo. Taip pat, žalios spalvos naudojimas, kaip aplikacijos pagrindas gan neįprastas dalykas.

   

  Viewty

   

  Komanduos nuomone, kol kas geriausiai sugebėjai atsižvelgti į mūsų vizija. Šaunuolis. Patiko minimalistinis stilius, gražiai išlaikyta dviejų spalvų kombinacija visose ikonose, pačios ikonos įdomios ir originalios. Minusai: tarp ikonų gan per dideli tarpai, dėl to susikuria tuštumo įvaizdis. Reikėtų ikonas padidinti ir pažiūrėti, kaip viskas atrodys tada. Taip pat, Journey ikona nėra labai suprantama, būtų šaunu jei pabandytum ją pakeisti labiau intuityvia ikona.

   

  P.S. Atnaujinta versija geresnė!

   

  Arius

   

  Ikonos įdomios, bet spalvų paletė, tai mums nelabai priimtina. Jei bandytum sudalyvauti pabandyk nuimti atspindį apačioje ir pakeiti visą spalvų paletę atsižvelgdamas į aprašymą ir šios komentarus kitiems dalyviams. Vis vien dėkui.

   

  Rokas87

   

  Ikonos tikrai neblogos, vyrauja paprastumas ir intuityvumas. Žinoma, kai kurias iš jų reiktų pakeiti, t.y. History, nes ganėtinai neintuityvu ir Maps, nes labai nukopijuota iš Facebook'o. Spalvos turėtų būti šiek tiek ryškesnės, kažkas panašiau į Google+ mobiliąją aplikaciją. Taip pat būtų šaunu jei pabandytum panaudoti 3 arba 4 spalvas ir jas gražiai paskirstyti per visas ikonas/aplikaciją. Dabar šiek tiek per daug spalvingumo. Šiaip darbai tikrai neblogi, manau eini teisingu keliu.

   

  P.S. Antras variantas priimtinesnis.

  Š

   

  Dizainas 123

   

  Matau, kad iš tiesų pasistengei. Tačiau darbai neatitinka mūsų vizijos. Nenorėčiau kartotis, todėl siūlyčiau tiesiog iš naujo įsiskaityti į aprašymą bei komentarus kitiems dalyviams ir pabandyti suprasti mūsų viziją. Aprašyme stengiausi pabrėžti paprastumą, šiose darbuose jo trūksta. Nepyk.

   

  Dar kartą dėkui visiems dalyviams. Lauksiu naujų darbų ir pataisymų. Sėkmės!

  Nuoroda į pranešimą
  Dalintis kituose puslapiuose
  Svečias
  Ši tema yra užrakinta ir joje nebegalima rašyti naujų pranešimų.
  • Dabar naršo   0 narių

   Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  ×
  ×
  • Sukurti naują...