Pereiti prie turinio

Atlikę privalomąją karo tarnybą jaunuoliai gaus kompensaciją už studijas


Rekomenduojami pranešimai

Jaunuoliai, atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ar baigę bazinius karinius mokymus, galės gauti kompensaciją už pirmą kartą įgyto išsilavinimo studijas. Tai trečiadienį posėdyje patvirtino Vyriausybė.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/atlike-privalomaja-karo-tarnyba-jaunuoliai-gaus-kompensacija-uz-studijas.d?id=58252294#ixzz1sTqaQ6Uz

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Delfi komentaras:

Namuose po jo lova guli automatinis ginklas, šaudmenų dėžė, spintoje – durtuvas ir didžiulė kuprinė, prikimšta daiktų visiems gyvenimo atvejams, kišenėje - daugiafunkcinis peilis. Kas jis? Samdomas žudikas? Ne. Tai – Šveicarijos armijos kareivis, kokių šalyje yra ketvirtadalis milijono.

 

Išskirtinė Šveicarijos kariuomenės savybė yra tai, kad tik 5 proc. kareivių sudaro profesionalai. Visa kita – šauktiniai, galintys, esant reikalui, per 24 valandas mobilizuotis į 240 tūkst. karines pajėgas (100 tūkst. aktyvių ir 140 tūkst. rezervinių karių).

 

3 proc. visų šalies gyventojų sudarančioje armijoje tarnauja kiekvienas sveikas 18-34 metų vyras. Jei nenori arba negali, turi dvi alternatyvas: civilinė tarnyba, trunkanti dvigubai ilgiau nei karinė, arba finansinė armijos parama: kas mėnesį nuo pajamų nuskaičiuojamas 3 proc. mokestis, bet ne mažiau kaip 200 frankų (448 litai).

 

Pradinis karinės tarnybos etapas trunka apie 20 savaičių. Kiekvienas šauktinis gauna asmeninį automatinį ginklą „SIG 550“, o puskarininkiai bei karininkai – pistoletą „SIG Sauer P220“, šaudmenų dėžę, kasdienę bei išeiginę uniformas, atominio, biologinio ir cheminio ginklo apsauginį kostiumą, galvos apdangalus bei pagrindinį krepšį, kuriame - viskas, kas būtina išgyventi: nuo apsauginės kaukės, žibintuvėlio, kompaso iki ausų kištukų ir siūlų su adatomis. Šveicarijos simboliu vadinamas armijos peilis - taip pat būtinas kiekvieno kario palydovas.

 

Po pradinių apmokymų kariai su visa ginkluote grįžta namo ir kasmet vėl prisistato į štabą 3-4 savaičių pratyboms (3 savaitės – kareiviams, 4 savaitės – karininkams). Atlikdami pareigą Tėvynei kariai neatsisako studijų ar darbo: darbdaviai privalo jiems suteikti apmokamas atostogas tarnybai atlikti.

 

Tarnyba tęsiasi tol, kol ištarnaujamas reikiamas dienų skaičius (300 dienų kareiviams, 430 dienų - puskarininkiams) arba iki 35 metų amžiaus.

 

Privalomos šaudymo pratybos

 

Su tarnybos armijoje pabaiga karinis parengimas nesibaigia. Kiekviename šalies miestelyje veikia kariniai štabai su šaudyklomis. Savivaldybės kasmet nustato privalomo šaudymo testų dienas, per kurias kiekvienas karys iš aktyvios armijos (18-34 metų) ir rezervo (35-60 metų) privalo išlaikyti taiklumo egzaminą.

 

Šaudymas – tradiciškiausia šveicarų sporto šaka, todėl įstatymo numatyti privalomo šaudymo testai priklauso šveicariškam gyvenimo būdui.

 

Eiliniai šaudo asmeniniu automatiniu ginklu 20 kartų iš 300 m nuotolio ir privalo surinkti mažiausiai 42 taškus iš 85 galimų, ne daugiau tris kartus prašaunant pro šalį.

 

Puskarininkiai ir karininkai vertinami pagal 20 šūvių pistoletu iš 25 m atstumo rezultatus. Jie privalo surinkti 120 taškų iš 200 galimų. Taip pat leidžiama ne daugiau kaip triskart prašauti pro šalį.

 

Neišlaikiusieji egzamino iki kiekvienų metų rugpjūčio moka baudą ir turi lankyti papildomas šaudymo pratybas, už kurias moka patys. Jei be pateisinamų priežasčių taiklumo testas neišlaikomas – gresia vis didesnės baudos ir net kalėjimas.

 

Po visą Šveicarijos teritoriją išdėstyta daugiau nei 20 tūkst. karinių įtvirtinimų. Skersai ir išilgai iškasinėtose Alpėse gausu požeminių karinių objektų ir oro pajėgų angarų. Manoma, kad vien slaptų karinių dalinių naudojamų tunelių ilgis sudaro daugiau kaip 2 tūkst. km.

 

Tačiau tautai ši artima armijos kaiminystė netrukdo: kurtinantys kylančių naikintuvų garsai, uždaryti kalnų keliai dėl pratybų čia nieko nepiktina. Netgi atvirkščiai – manoma, kad armijos veikla yra ekologiška.

 

Nepaisant to, kad tik nuo 1994 m. armijoje nebenaudojami pašto balandžiai, o nuo 2003 m. armija atsisakė dviratininkų dalinių, trečdaliu už Lietuvą mažesnės šalies armijai priklausanti karinė technika laikoma viena moderniausių ir brangiausių pasaulyje.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Valstybė kompensuos aukštosios mokyklos nustatytą studijų kainos dalį, neviršijančią 50 proc. Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytos norminės studijų kainos. Norminės studijų kainos dydis priklauso nuo pasirinktos studijų krypties, studijų pakopos ir studijų formos.

 

Gal kas žino, kur rasti tą norminę studijų kainą?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...