Pereiti prie turinio

Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?


Rekomenduojami pranešimai

Perskaiciau visa tema nuo pradzios iki galo ir apsalau...

Jums leidus, parasysiu savo nuomone, kuriai, manau, pritars ir kiti uzsakovai.

 

Noreciau paklausti temos autores, kas Jums suteike teise manyti, kad Jus zinote geriau, ko reikia uzsakovui? Taip, ne visi uzsakovai "pasikauste" grafikos srityje, bet jie savo versla sugalvojo, jie ji pletoja ir tik jie turi pilna vizija, koks ju verslas bus ateityje ir koki savo verslo veida jie noretu matyti. Kad nepradedumete kaip pavyzdzius kaisioti zinomu firmu vardu ir sekmes istoriju, apsidrausdamas iskart sakau, kad sneku apie smulku ir vidutini versla, taip pat bet kokio verslo pradzia.

 

Teisės suteikti nereikia - aš esu dizaineris, aš žinau geriau. Faktas. Ne veltui kompanijos turi marketingo/dizaino padalinius, kad darbas būtų atliktas kokybiškai ir profesionalų, o ne būtų vien remtasi 'verslininko' jausmais. Ir tai nėra vien šnekant apie dideles kompanijas.

 

Atsakykite man prasau, ar Jus tikrai manote, kad verslo pradzioje isleisti dideli pinigai branding´ui atnes finansine sekme imonei? Mano nuomone - ne.

Pinigai turi būti paskirstyti protingai, bet kiekvienas šiuolaikinis verslininkas žino, kad veidas yra labai svarbu. Ar atneš finansine sėkmę? In the long run - yes, definitely. Ir anyway - taupus moka du kart.

 

As manau, kad logotipas yra svarbu, bet pazistu nemazai sekmes pasiekusiu zmoniu, kuriu imoniu logotipai, net man, grafikoje nenusimananciam veikejui, atrodo apgailetinai. Bet... Tie verslininkai yra susitelke i tai, ka jie daro, o ne i tai, kaip jie atrodo. Tai atsakykit man i dar viena klausima - ar Jus manote, kad dabar, uzsisakius brangiai kainuojancias paslaugas ir gavus "tobula" logotipa, ju verslas pradetu kilti dar sparciau? Bendrauju su daug zmoniu, klientu, ir dar nesutikau nei vieno, kuris pirktu mano siulomas paslaugas ar prekes del grauzaus logotipo. Atidumas ir pagarba klientui, savo pazadu vykdymas ir kokybiskos prekes ar paslaugos - stai kas yra verslo sekme.

Vėl gi - viskas turi būti derinama kartu, bet investicijos anksčiau ar veliau atsiperka.

 

Beje "brangumas" nereiškia dizaino sprendimo "gerumo" ar "blogumo". Tai paprasčiausiai įvertintas kažkokiais skaičiais protinis, bei kūrybinis žmogaus darbo laikas.

 

Brangus dizaineriai, neuzmirskite, kad jusu sukurta "sedevra", koks jis bebutu tobulas, dar reikia ispopuliarinti, o prie zenklo populiarinimo labiausiai prisideda teikiamu paslaugu kokybe, o ne grazus sriftas. Pavyzdys - Nike logotipa sukure studente uz 35$. Daug? Manau, kad ne. Dabar uzmirskite, kas tas Nike ir paziurekite tik i logotipa. Jis ka nors reiskia? Ne. Jei vis dar galvojate, kad logotipas atnesa sekme imonei, isivaizduokite, kad Nike logotipas buvo sukurtas ne sportinei industrijai, o pvz. kokiam nors "barsukuforumas.com" Vis dar tikite, kad tas "barsuku forumas" siandien butu aukstumoj vien del "tobulo" zenklo?

Geras dizainas gali pats savaime save išreklamuoti su VISIŠKAI minimaliomis investicijomis ;] kol Jūs nesuprasit, kas yra geras dizainas ir kokia jo reikšmė sėkmingam verslui, tol tai bus užburtas ratas.

 

Nike logotipas sukurtas 1971 metais. Jeigu tada valandinis atlygis buvo 1.50 - 2.00$ tai gali paskaičiuoti, kokie pinigai tai buvo ;] jeigu net ir tai nebūtų stebuklinga suma - tai buvo visai kiti laikai ir tai lyginti yra paprasčiausiai neprotinga. Apie logotipą:

 

" The Nike SWOOSH logo represents the wing in the famous statue of the Greek Goddess of victory, Nike, who was the source of inspiration for many great and courageous warriors. According to legends, a Greek would say, "When we go to battle and win, we say it is Nike." "

 

Reziume: kadangi butu galima rasyti ir rasyti, truputi apibendrinsiu - nusiimkite rozinius akinius ir suvokite, kad visi darbai yra vienodi, kad Jus nesat pateptieji vien delto, kad turite menininko gyslele. Is 1000 Jusu aukstumu pasieks tik 1, geriausiu atveju 2 zmones, kaip ir bet kuriame versle. Norite buti vienas is tu 2 - gerbkite savo klientus, nebrukite jiems savo nuomones ir negalvokite, kad galite patarti zmogui, kuris jau yra daugiau uz jus pasiekes ( bent jau finansineje srityje ). Arogancija nei vienam verslo vystymui nepadejo.

 

Temos autorei - norint mokyti zmones apie teisingo logotipo pasirinkima, mano nuomone, reiketu savo portfolio tureti bent jau truputeli daugiau darbu. Aureole avatare taip pat nesukelia noro mokytis is tokio zmogaus, nors... gal ta aureole ir yra leidimas mokyti kitus?..... :)

 

Geros nakties visiems!

 

Vytenis

Reziume: mes neabejojame, Jūsų, kaip verslininkų, profesionalumu, bei darbo specifikos žiniomis, tai prašau ir Jūs leiskite mum dirbti savo darbą ;] Kada išlipsite iš tos 'viską žinau, viską galiu papigiai pats' valties tik tada galite tikėtis kažkokios sėkmės ;] dizainas tai nėra 'paslaugų sektorius', geras dizainas tai VERSLO PARTNERIS. Kol to nesuprasite į kažkokias gilesnes diskusijas šioje temoje neverta veltis, nes tai bus tiesiog brangaus laiko švaistymas. Tiek Jūsų, tiek mūsų.

 

 

Bet dėl temos autorės vis dėlto žmogus buvo teisus, nežinau kokį Jūs tamsta galite pasiūlyti sprendimą identiteto formavimui, bei kokia Jūsų patirtis srityje, bet wix.com? seriously?

Redagavo 0607
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Viena gera mintis tai brief'as. Senai turėjau idėją pasiūlyti prie dizaino konkursų pridėti brief'a, bet kadangi savo neturiu, o svetima duoti kaip ir negerai, tai ir patilėjau. Taigi mielieji dizaineriai vietoj to, kad putotis dėl aukcionų po 150Lt padarykit uždarbio brief'a, gal taip pakelsit konkursų lygį, padėsit susivokti užsakovams kam kaip ir kodėl kuriamas tas logo ir tipas. Taip pat padėsit jauniesiems kolegoms kurie tik atrado Photoshop'a tobulėti ir suprasti logotipo kūrimą plačiau.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Visų pirma ačiū už straipsnį. Dabar bus lengviau išskirti gerą dizainerį iš minios.

 

Aš bandysiu taip pat atstovauti užsakovo pusę.

 

Dažniausiai užsakovas ieško logotipo savo svetainei. Jeigu tai nauja svetainė, tai ji negeneruoja jokių pajamų. Todėl niekas ir nenori ar neturi daug pinigų logotipui.

 

Štai Ija Laurusas savo svetainei naudojo savo pieštą logotipą, o dabar visai neseniai pakeitė svetainės dizainą už 100k $ ir logotipą už 80k $.

http://www.youtube.com/watch?v=AKermqGAda0&t=52m23s

 

Note:Teisingas linkas veikia su chrome "

 

Dizainą piešia pasitelkdami įtaisą nustyti akies kryptis.

 

Jeigu Jūs, dizaineriai, suteiksite paslaugas kurios yra vertos tokių pinigų, turėsit ir užsakovų. Aš kaip užsakovas nieko nenusimanau apie logotipus, dizainus ir t.t. Taigi, pats dizaineris turi atsiųsti kažkokią anketą užsakovui, turi nupiešti kelis variantus, siųsti kažkokius pirminius eskizus ir pan. Jeigu užrašot per 20min. manosvetainė.lt, tai logotipu pavadinti negalima.

Žinoma, visada reikia pasiteirauti biudžeto apimties, nes jeigu užsakovas kuria cs portalą, tai jo biudžetas bus 50Lt., jeigu getjar - 80k USD.

 

Reziume:

Teikite kokybiškas paslaugas, turėsite ir kokybiškus užsakovus.

Redagavo Jasinka
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

 

Kadangi aš atsilikęs technikos naujienose, gal galima plačiau apie kokį logotipą čia už 80tūkst. dolerių kalbama?

 

Negi apie šį?:

 

http://www.mobinews.lt/wp-content/uploads/2010/06/getjar-logo.jpg

 

Nesakau, kad jis blogas, tiesiog manau šis verslininkas įsimylėjęs labiau kainą, kurią užmokėjo ir kurią jam malonu akcentuoti nei pačią logotipo išvaizdą.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, šis. O dizainas 100 000 USD. Ši kompanija kūrė ir Ebay dizainą.

 

Nežinau, iš pokalbio galima suprasti, kad jis neakcentuoja pinigų. Kaip tik minėjo, kad iki to laiko svetainėje buvo jo pačio pieštas logo.

 

O ir šiaip pamastymams, jeigu jo kompanija vertinama ~1mldr USD, tai logo + dizainas sudarytų ~2% biudžeto.

 

Tai, jeigu kuriant svetainę logo ir dizainui išleidžiama ~500 LT, tai biudžetas turėų būti 25 k. pagal toki santykį.

 

Finansiškai tai geras ir pigus pirkinys pagal getjar :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, šis. O dizainas 100 000 USD. Ši kompanija kūrė ir Ebay dizainą.

 

Nežinau, iš pokalbio galima suprasti, kad jis neakcentuoja pinigų. Kaip tik minėjo, kad iki to laiko svetainėje buvo jo pačio pieštas logo.

 

O ir šiaip pamastymams, jeigu jo kompanija vertinama ~1mldr USD, tai logo + dizainas sudarytų ~2% biudžeto.

 

Tai, jeigu kuriant svetainę logo ir dizainui išleidžiama ~500 LT, tai biudžetas turėų būti 25 k. pagal toki santykį.

 

Finansiškai tai geras ir pigus pirkinys pagal getjar :)

 

Hmm geras paskaičiavimas, tad reikia nepagailėt už logotipą ir po to belieka susikelt vertę firmos rolleyes.gif

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Visi savotiškai teisūs.

Užsakovas vedamas intuicijos gali turėti įdomią viziją, drąsią idėją, kiekvienas kūrėjas turi stilių, braižą, seka tendencijas ir gali sukurti eilę sėkmingų logotipų. Žinau didelę dalį vidurinės kartos dizainerių; stipriausieji turi daugiau sėkmingų darbų, bet būna netikėtumų. Visi girdėjome apie tendencija vertės svertų svyravimai - greitai reikės ekspertų, kurie vertins specialistus, o kas vertins ekspertus nežinia. Agentūrose dirba dizaino kūrėjų fabrikai, o kiek prigaminama nesamonių, konkursai rodo išmoningus rezultatus - kultūros sostinės amebą ar šalies identiteto rebusus. Visi mes žmonės. Už didelius pinigus pučiame didelius debesis.

Bet viskas sudėtingėja, skalbimo mašinos patys nebetaisysime, ženklų nekursime irgi. Didelė problema, kad kūrėjo statusą nurungė programuotojai savamoksliai visose srityse. JAV vyksta diskusija tarp specialistų, kad laikas psiaudo dizainerius nusiųsti į mokyklą pasimokyti piešti, rinka persisotino besikartojančių, vienas kitą antrinančių projektų. Vadinasi, ne tik Lietuvoje daug "žalio" darbo. Sutikime, ženklą ir logotipą specialistai dažnai patys prieštaringai vertina. Simbolių kalba viena sudėtingiausių ir seniausių. Paveldo tyrėjai, filosofai ir istorikai teigia, kad stiprūs ženklai leido laimėti mūšius, sukurti imperijas. Ar kas gali pralenkti Gediminaičių stulpų ženklą? Ir ką reiškia frazė - pasenę ženklai? Kurie? Logotipai mažiau atsparūs, nes šriftas "pavargsta". Vilnius logotipas (įvažiavimo į miestą riboženklis) savo tarybiniu TIESOS stiliumi seniai erzina vilniečius, bet pasenusiu nuo gimimo jį vadina tik vyresni nei 30-mečiai tautiečiai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 4 savaičių...
  • po 3 savaičių...
  • po 8 mėnesių...
  • po 2 savaičių...
  • po 1 mėnesio...

1. Nueini į naktinį klubą ir matai kitam salės gale gražią merginą.

Prieini prie jos ir sakai:

"Labas, aš esu puikus meilužis, gal tu norėtum šiandien su manim užsiimti

seksu?"

Tai vadinama tiesiogine rinkodara (direct marketing).

 

2. Nueini į naktinį klubą ir matai kitam salės gale gražią merginą.

Tu paduodi draugei 50 litų. Ji atsistoja ir sako:

"Labas, mano draugas, kur ten stovi, puikus meilužis, gal norėtum šiandien su

juo užsiimti seksu?"

Tai yra reklama.

 

3. Nueini į naktinį klubą ir matai kitam salės gale gražią merginą.

Tu paduodi dviem savo draugėms po 50 litų, kad jos, girdint tai merginai,

tarpusavyje šnekėtūsi, koks tu puikus meilužis.

Tai vadinama ryšiais su visuomene (public relations).

 

4. Nueini į naktinį klubą ir matai kitam salės gale gražią merginą.

Tu ją atpažysti. Tu prieini prie jos, primeni apie save ir ją pralinksmini. Ir

tada lyg tarp kitko užsimeni:

"Žinai, aš esu puikus meilužis, gal norėtum šiandien su manim užsiimti seksu?"

Tai yra ryšių su klientais vadyba (customer relationship management).

 

5. Nueini į naktinį klubą ir matai kitam salės gale gražią merginą.

Tu apsivelki savo geriausiais drabužiais, vaikštai ir vaizduoji Misterį

Užsiėmusį. Tu šypsaisi savo geriausia šypsena ir vaizduoji Misterį Simpatiškąjį.

Tu atgamini atmintyje visą savo žodyną ir vaizduoji Misterį Mandagųjį. Tu kalbi

švelniu minkštu balsu, tu visoms moterims atidarai duris, tu šypsaisi kaip

sapnas, tu skleidi aplink save aurą, tu vaizduoji Misterį Džentelmeną, tada

prieini prie merginos ir klausi:

"Labas, aš esu puikus meilužis, gal norėtum šiandien su manim užsiimti seksu?"

Tai yra nuožymi prekyba (hard selling).

 

6. Nueini į naktinį klubą ir matai kitam salės gale gražią merginą.

Tu prieini prie jos ir įkiši jai į dekoltę raštelį, kuriame parašyta:

"Labas, aš esu puikus meilužis, gal norėtum šiandien su manim užsiimti seksu?"

Tai yra įkyri reklaminė šiukšlė (spam).

 

7. Nueini į naktinį klubą ir matai kitam salės gale gražią merginą.

JI PRIEINA PRIE TAVĘS ir sako:

"Labas, aš girdėjau, tu esi puikus meilužis, gal mes šiandien galim užsiimti

seksu?"

Tai, mano ponios ir ponai, yra PREKINIO ŽENKLO JĖGA

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 10 mėnesių...

Logotipų kūrėjams - gal galit šiek tiek ūkiškiau - tiesiog atvirai pasakyti kiek maždaug laiko skiriat logotipo pateikimui konkursui?

Bei kiek laiko skiriat logotipo sukūrimui be konkurso (kai pinigai garantuoti)?

 

Vienas pažįstamas susiradęs dizainerį uzdarbis.lt darėsi logotipą. Sumokėjo ~200lt.

Vėliau pakalbėjo su dizaineriu ir dizainerio teigimu logotipui sukurti jam reikėjo ~1,5h. 200lt per 1.5h aš manau tai yra daug. Ypač turint omenyje jog manau didesnė dalis čia dirbančių mokesčių nemoka.

 

Visiskai nesutinku,

as ir dirbdama korepetitore, per dvi valandas uzdirbdavau daugiau nei mano grupioke dirbama kavinej per diena.

Tam ir yra skirtingi ikainiai uz skirtingus darbus. Valio, jei zmogus telentingas ir kurybingas, ir sugeba greitai atlikti gera darba. Gi kitas, gali valandu valandas sedeti ir nieko neisgimdys..

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 4 mėnesių...

Visiskai nesutinku,

as ir dirbdama korepetitore, per dvi valandas uzdirbdavau daugiau nei mano grupioke dirbama kavinej per diena.

Tam ir yra skirtingi ikainiai uz skirtingus darbus. Valio, jei zmogus telentingas ir kurybingas, ir sugeba greitai atlikti gera darba. Gi kitas, gali valandu valandas sedeti ir nieko neisgimdys..

 

Labai pritariu tau. Man buna tai kad kartais prie paprasto logotipo praleidziu 3h.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 mėnesių...

Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?

 

Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.

Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.

Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.

 

Kas yra logotipas?

 

Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.

 

Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.

 

PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.

 

ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.

 

AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?

 

UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.

 

TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.

 

Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais

 

Keli pavyzdžiai

http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg

FedEx - paslėpta rodyklė

 

http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg

Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.

 

http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg

City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.

 

http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg

Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".

 

Problema

 

Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.

 

Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.

 

Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.

http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg

http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg

 

 

Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.

http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg

 

 

Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.

 

Kaip turėtų būti kuriamas logotipas

Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.

 

Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:

 

1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")

Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.

 

2. Tyrimas.

Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.

3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.

 

4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.

Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.

 

5.Pertrauka apmastymams.

Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.

 

6.Dizainerio pozicija.

Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.

 

7.Prezentacija.

Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.

 

 

Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.

Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?

 

Logotipų konkursai.

Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.

 

 

Pabaigai.

Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.

Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.

 

Sketching išvertus į lietuvių kalbą reiškia eskizavimą :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 3 savaičių...
  • po 1 mėnesio...

Logotipas yra tik kažkoks pixelis, tam, kad jis veiktų reikia išreklamuoti savo brendą

 

Todėl logotipai išvis yra nieko verti, kol tu su jais nedirbi. Juk ne logotipas pritraukia klientą.

 

Logotipas yra išvis, nereikalingas, nes Google, jo neturi Coca cola neturi.

 

Geriausias logotipas yra unikalios raidės, kurios kažką reiškia. Ir jei kažką sugalvoji ir to nėra Googlėje - būtent tai reikia ir pasirinkti.

 

Logotipas apie įmonę nepasako nieko, kol ji netampa žinoma.

 

Žmonės kuria firmą ir vadina vardo plastikiniai langai, tai čia ne brendas, o tiesiog nesusipratimas.

 

Todėl brendint reikia visų pirma savo vardą, jei esi idėjinis arba freelanceris.

O jei turi produktą ar paslaugą, tai turi būti kažkoks žodis, kuris nereiškia nieko kito, tik tavo brendą.

 

Dariau daug logotipų sau, kol supratau, jog man jo nereikia.

 

Investicija į gerą ir įsimintiną logotipą visada atsipirks smile.gif

 

Tikrai ne, nes pačioje pradžioje tau logotipo nereikia, nes tu neturi žmonių, o jei turi žmonių, tai jie tau nemokamai padarys tą logotipą už kokį barterį.

 

"Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN." ten kur tu rašei, Sun tai žinai man primena pasidaryk pats logotipą.

Redagavo Vygintas Varnas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Profesionalus dizaineris zino, kad logotipas turi buti visu pirma lengvai isimenamas. Taip zmogui sukuriamas iliuzoras, kad to logotipo visur daug.. Jei jis ji pamato kelis kart per menesi, bet jis yra isimenamas tai yra zymiai didesnis pliusas, nei zmogus pamatytu paveiksla nieko neissiskirianti is kitu kelis kart per diena..

Profesionalus logotipas marketinguoja pats save.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 3 savaičių...

straipsnis idomus, bet istikro nieko neidomaus ar naujo cia neparasyta. analogas siam straipsniui http://verslas.delfi.lt/archive/article.php?id=58694699 ir tokiu rasliavu pilnas internetas. Siulau visiem dizaineriams spjauti i teorija koks turi buti logo kaip ji pateikti - ir kurti savo darbus, unikalius ir nepakartojamus.

 

Sekmes kuryboje

Kūryba, kai dizaineris bus visiškai spjovęs į teoriją, niekuomet nebus iki galo kokybiška. Nereikia įsivaizduoti teorijos tarsi kažkokių rėmų, kurie neduoda plėstis. Teorija yra pamatai, ant kurių statai ir kilti jie tikrai netrukdo, o tik padeda tai daryti tvirčiau.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 7 mėnesių...

nemanau, kad sitie tavo pateikti pvz kainavo maziau negu 150lt. pirma suprast reikia kas yra logotipas, o ne vien tai kas parasyta internete. LT pvz uzdarbyje logotipai pateikiami tiesiog labiau kaip paveikslelei nei logotipai. o vat uzseini pvz https://stocklogos.com/ jau aukstas lygis. yra imoniu kurios kuria logo po 5-25 dolerius, taciau ju kokybe ir tiks smulkaus masto imonems, o vat dideli brandai, kurie zino ko nori, izvelgs kaska daugiau nei paveiksleli.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...