Pereiti prie turinio

Lietuva prieš ir po krizės


Rekomenduojami pranešimai

komentarai is linkomanijos...

Gerai' date=' viskas smagu del to augimo ir Europos rekordu statymo, pasivijimo BVP Ispanijos ar Graikijos. Tai jeigu mes turim toki "gera" BVB, tai kodel mes visvien gyvenam kaip #####, ekonomine prasme?

As suprantu krize ir t.t, ekspertu komentarai ir Europos ekspertu liaupsinimas, bet juk mes visi suprantam, kokiomis priemonemis tai buvo pasiekta. Visa nasta, visas deficitas sudetas tiesiog brutaliu budu ant zmoniu peciu. Ta nasta jauciam ir dabar ir jausim dar daugybe metu.

Imkim kad ir ta pacia Ispanija kokia nors, jie skolose iklimpe giliau, nei Lietuva kada nors buvo, bet koks gi ten papastiems zmonems skirtumas? Jie gyvena sau pakankamai lengva gyvenima ir pakankamai gerai aprupinta. Mes tuo tarpu, pagal BVP netoli ju, bet gyvenam totalioje siknoje, dar siandien skaiciau, kad tik 3 ar 4 salys gyvena blogiau, nei mes.

Ar neturetu svarbiausias rodiklis, apsprendziantis ekonomine situacija ir visus augimus buti zmoniu pasitenkinimas ir ka jie gali sau leisti nusipirkti is vidutines algos?

Geriau gyvenciau labiausiai prasiskolinusioje valstybeje EU, bet kur zmones gyvena oriai ekonomiskai, o kadangi kai zmogui lengva finasiskai, jis ir siaip ramesnis ir laimingesnis, gali megautis gyvenimu.[/quote']

 

o vienus žymiausių Lietuvos ekonomistų Nerijų Mačiulį ir Gitaną Nausėdą' date=' kaip bankininkus, jau tampančius socdemų patologine fobija, sukėlus paniką finansų sektoriuje. [/quote']

 

Pataloginę baimę bankininkai kelia ne tik socdemams, ne tik Lietuvoje ir ne tik kaimo bobutėms. Už pasaulinę krizę yra atsakingi būtent jie, kartu su savo bendrininkais tokiais kaip Kubilius. Reikalas tas kad už jų machinacijas tenka mokėti visiems.

 

Ar gyvemimas gerėja?

 

Taip. Gerėja ir gerės. Bet tik G. Nausėdai, N. Mačiuliui, A. Kubiliui bei dar keliems, fenomenas, o gal visai ir ne, yra toks kad kuo labiau masė žmonių skursta, kuo žemesni atlyginimai tuo jie labiau lobsta. Tokia tendencija vyrauja daugelyje pasaulio šalių, nuskurdus masei žmonių keli sugeba iš to stebuklingai praturtėti.

 

Bankininkai, pramonininkai bei juos atstovaujantis ponas Kubilius suinteresuoti kad atlyginimai būtų kuo mažesni, kas iš to BVP ar tos čia liaupsinamų bankininkų veiklos jei tai priveda prie skurdo visus likusius? Gal sumažinkim atlyginimus per pusę ir padidės tas BVP nukritus gamybos kaštams ar panaikinam pensijas? Ponas Kubilius trintų rankas iš laimės kad BVP auga, o plati masė žmonių neturėtų iš ko duonos nusiperka.

 

Kada p. Kubilius pradės kalbėt ne apie BVP, o apie augančią gyventojų perkamąją galią? Kada bus pradėtos rodyti lentelės rodančios skurdo sumažėjimą šalyje? Kokia nauda visuomenei iš augančio BVP jei tas daroma jų nuskurdinimo sąskaita?

 

Galvoju lygiai taip pat' date=' kaip Binkis. Man nusisikt, kad BVP dideja. Man svarbiausia kad nekiltu prekiu ir paslaugu kainos ir didetu pajamos. Viskas. Visi kiti dalykai yra antraeiliai, kad imoniu daugeja (abejotinas saltinis del to, beje), BVP auga, BVP rezervai, skolos.

Ir taip, Lietuvoje sukasi DIDELI pinigai, Lietuva (beje, ir Latvijai lygiai tas pats taikoma, ne ka ten geriau, nei pas mus zmonems) galetu gyventi kaip vidutiniska Europos valstybe. BET yra zmoniu, kurie is to zmogui nieko nedavimo tiesiog uzdirba didziulius pinigus. Pavydziui, kodel niekas niekada nesneka, kad realybe yra tokia, kad Lietuvoje juk kainos tokios pat, kaip ir visur kitur Europoje, na kad ir kaip kokioje Vokietijoje, bet gaunam pajamu tai zymiai , zymiai maziau. Juk imones is pardavimu ar siaip pramones gauna tiek pat pajamu, kaip ir analogiskos imones Vokietijoje. O atlyginimu darbuotojams duot nenori. O kam , jei yra dirbanciu uz minimuma?

Beje, del emigrantu sugrizimo namo (kur yra grafikas) , o pvz toks faktorius, kad daugumoje tu valstybiu, i kurias buvo emigruota, irgi prasidejo krize ir dideles problemos su darbais? Nei Anglijoj, nei Airijoj nebera rojus su darbais, todel eiliniam lietuvaiciui, dirbanciui juodus darbus, geriau grizti i Lietuva.[/quote']

 

Kaip ir skelbia grafiko pavadinimas' date=' Lietuva pagal BVP, tenkantį gyventojui, artėja prie tokių Europos Sąjungos senbuvių kaip Portugalija ir Graikija[/quote']

 

Kodėl p. Kubilius mus gąsdina Graikija?

 

Ar neturėtų p.Kubilius mūsų gąsdinti šalimi kurios BVP yra mažesnis nei Lietuvos? Ar ne graikų politikai turėtų gąsdinti savo piliečius kad jei atiduos valdžią tokiems kaip p.Kubilius Graikijos lauks Lietuvos likimas: mažas BVP, užšaldyti atlyginimai bei pavogtos pensijos?

 

Pats ponas Kubilius tikriausiai puikiai suvokia, kad BVP augimas mažai ką sako apie gerėjančią piliečių gyvenimo kokybę, BVP augimas gali byloti apie visiškai priešingą reiškinį, dirbtinį atlyginimų užšaldymą bei plataus mąsto gyventojų skurdinimą. Iš pigios darbo jėgos pasipelno saujelė pramonininkų ir bankininkų teikiančių jiems paskolas kai tuo tarpu didelė dalis gyventojų skursta.

 

Pono Kubiliaus noras sušelpti bankininkus visuomenės sąskaita bei aprūpinti pramoninkus pigia darbo jėga yra suprantamas, juk būtent šios struktūros finansuoja jo rinkimines kompanijas.

 

kai socialdemokratai nusprendė dar kartą viešai apsijuokti ir apkaltino konservatorius nesugebėjus susitvarkyti su ekonomine krize' date=' o vienus žymiausių Lietuvos ekonomistų Nerijų Mačiulį ir Gitaną Nausėdą, kaip bankininkus, jau tampančius socdemų patologine fobija, sukėlus paniką finansų sektoriuje. [/quote']

 

Bankininkas paaiškina kas kaltas dėl krizės (pensininkai, kaimiečiai ir dirbantieji)

 

Tas "žymiausias lietuvos ekonomistas" apsijuokė labiau nei bet kas kitas šioje istorijoje, sotus gerai priėdusio bankininko veidelis "mandagiai" paaiškinantis kad pavogtos pensijos nebus gražintos bei postringaujantis kaip pensininkams, dirbantiesiems sudurti galą su galu. Bankininkai galėtų prikąsti liežuvį tokiu atveju, ne jiems postringauti apie per didelius valstybės tarnautojų, dirbančiųjų atlyginimus bei pensijas. Ne jiems aiškinti kaip vargšams sudurti galą su galu.

 

N. Mačiulis: "Pensijos ir valstybės tarnautojų atlyginimai bus padidinti tuomet, kai gyventojai mes rūkyti kontrabandines cigarėtes, pradės oficialiai dirbti ir mokėti mokesčius, kai valstybės valdomos įmonės pradės mokėti dividendus (į biudžetą, o ne į vilnonę kišenę), kai savanaudžiai kaimiečiai neblokuos gamtinių išteklių gavybos"

 

http://verslas.delfi.lt/verslas/n-maciulis-pensijos-dides-kai-gyventojai-nustos-rukyti-kontrabandines-cigaretes.d?id=61664089

 

Labai puikus pasisakymas, parodantis kad konservatoriai neturi jokio noro kada nors kelti algas. Galbūt žmonėms nuo tokios konservatorių "išminties" atsivers akys, puiki medžiaga būsimiems rinkimams, tikiuosi šis straipsnelis nebus pamirštas.

 

Pasirodo krizę Lietuvoje sukėlė visai ne konservatoriai ir ne bankininkai, ir net ne Snoro bankrotas, dėl to kalti kaimiečiai ginantys savo teises, bei pensininkai perkantys kontrabandines cigaretes. Būtent tie kaimiečiai, pensininkai ir dirbantieji turėtų sumokėti už bankininkų klaidas.

 

Panašu kad šis "išminčius" nesuvokia kad už buto komunalinius mokescius susimokėjęs pensininkas tiesiog nebeturi pinigų nei maistui nei Barclay cigaretėms iš parduotuvės.

 

Tokie bankininko išvedžiojimai man priminė vaikystėj girdėtą pasaką, karalaitė sako badaujantiems kaimiečiams: aš nesuprantu kodėl jūs badaujate, jūs nors sumuštinių užvalgykit.

 

http://gs.delfi.lt/images/pix/300x188/9ae58cf2/nerijus-maciulis-60342355.jpg

 

Kalti visi išskyrus bankininkus bei konservatorius

 

Kaltinimus šis veikėjas pažėrė plačiam visuomenės ratui, bet kažkaip netyčia visiškai pamiršo paminėti savo asmeninį, kolegų bankininkų bei konservatorių indėlį šioje istorijoje. Ar ne per daug įžūlumo ir cinizmo pas žmogų kuris turėtų jaustis atsakingas už šią krizę asmeniškai ir kaip bankininkų atstovas? O gal konservatoriai teisūs? Gal dėl Snoro bankroto nekalti nei bankai, nei bankininkai, nei juos turėjusios prižiūrėti institucijos? Kalti esame mes?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerbiu Giedrių ir, ne pirmą kartą, galiu jam dėti tik didžiulį pliusą. Ne todėl, kad dažniau sutinku su jo nuomone, nei priešingai, bet dėl to, kad jam netrūksta noro ir kantrybės, pasitelkiant argumentus, bent po truputį šviesti visuomenę. Ar daug iš to naudos? Nežinau. Tiesa, turbūt kaip ir tas visų norimas geras gyvenimas, taip ir mentalitetas bei savimonė per vieną naktį neatsiranda, o, manau, autorius to ir siekia. Smagu vien dėl to :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sunku pakomentuot tokį minčių kratinį, bet pamėginkim.

 

 

 

Analizėje pateikiami makroekonominiai rodikliai. Makroekonominių rodiklių gerėjimas (ar blogėjimas) visada eina pirmiau nei realūs pokyčiai "eilinių" žmonių gyvenime. Tai yra egzistuoja tam tikras lag'as. Tačiau, o tai ir yra gera žinia, tie pokyčiai, nesvarbu, kad ir su vėlavimu laike, visada reiškia pokyčius ir realiai gyventojams. Tereikia tik mažiau verkt ir turėt daugiau kantrybės. Lietuvoje jau fiksuojamas realus atlyginimų augimas. Tai reiškia, kad atlyginimų augimas viršija infliaciją. Taip kad cic.

 

---

 

O šiaip kiekvienos minties aš nepakomentuosiu. Ne todėl, kad nenorėčiau. Todėl, kad nesu fiziškai pajėgus. Bet bendrą mintį pagaut užteks ir tiek, kiek parašiau :)

tai kiek kadensiju dar praeis , kol mes paprasti zmones pajusime ta "augima ir geri" ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ir gerai, kad zmogus stengiasi mus apsaugoti nuo vienokio ar kitokio blogio ir ruosia mus ateinantiems rinkimams. Suzinome kurie blogesni, o kurie kazkiek geresni tarkim. Matom, kad paprastam pilieciui gyvenimo lygmens kreive nukreipta tik zemyn. Tad savaime suprantama, kad nori kazkas pasakyti, kad tie ar anie ateis ir sudelios viska, kad visi jaustusi kaip dabar priimta sakyti oriai.

Taciau. Klausimas kyla vienintelis, kuri valstybe gali kilti i virsu be vidines pramones vystymo? Gamyba, zemdirbyste, zuvininkyste vienos svarbiausiu salies vystymesi i geraja puse.

Tad ar gali musu politikai pagrindinius valstybes kilimo pamatus islieti?

Verta paskaityt ir si straipsni, kad praplesti savasias zinias:

 

Į kokius politinius verpetus pateko Lietuva

http://www.sarmatas....pateko-lietuva/

Redagavo Mykolas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

ir atejo "sport" su savo teorijom apie tai koks blogis yra amerika.. bullshit.

Zmogau mano teoriju cia nera ne laso ir ne gramo. Tiesiog yra faktai kurie labai bado akis, kaip kad tarkim: Visoje Europos Sąjungoje žemdirbiai gauna išmokas už pasėlius. Žemdirbių pajamos susideda iš dviejų dalių – vieną dalį gauna pardavę produkciją, kita dalis yra ES mokamos išmokos už pasėlius. Lietuvos žemdirbiai gauna tris kartus mažesnes išmokas, o produkciją parduoda panašiomis ar mažesnėmis kainomis nei jų kolegos iš senosios ES (tos kuri buvo iki jai išsiplečiant į Rytų Europą). Lietuviai gauna mažesnes pajamas už tą patį darbą, tai ir naujos našios technikos nelabai įperka ir samdomiems darbininkams yra priversti mokėti daug kartų mažesnius atlyginimus.

As tik noreciau matyt tokius zmones valdzioj kurie judetu priesinga siai krypciai, nes per ta nepriklausomybes laikotarpi kas bebutu uz valstybes vairo tai tik ir lekiam i duobe. Noreciau bent pamatyt kas luptu rankini siam procesui ir po biski(nors galima butu ir ganetinai placiais zingniais) pastatytu kopecias iskopimui is tos duobes.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As tik noreciau matyt tokius zmones valdzioj kurie judetu priesinga siai krypciai, nes per ta nepriklausomybes laikotarpi kas bebutu uz valstybes vairo tai tik ir lekiam i duobe. Noreciau bent pamatyt kas luptu rankini siam procesui ir po biski(nors galima butu ir ganetinai placiais zingniais) pastatytu kopecias iskopimui is tos duobes.

Jei tau atrodo, kad leki į duobę, tai baik klausyt įvairaus plauko dejuotojų, ir pagalvok savo protu....ir palygink kaip gyvenom prieš 10 metų, ir kaip gyvenam dabar.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Giedriau,

O kodėl tos valstybės, kuriose žmonės gyvena, pavadinkim "oriai", yra labiausiai prasiskolinusios?

post-44712-0-08740300-1374440058_thumb.png

 

Su tuo "lagu" tai panašu kaip su degalų kainom. Jeigu jos turi kristi, tai tenka laukt kelias dienas ar net savaitę, tačiau jeigu jos kyla, tai kyla tą pačią dieną :)

 

Dėl to gyvenimo prieš dvidešimt metų manau klaidingai interpretuota :) Visas pasaulis šendien geriau gyvena, nei prieš dvidešimt metų.

 

Palaikau tave, tačiau kaikurie teiginiai man galbūt nesuprantami, todėl kelia abejonių. Su statistika lengva žaisti, todėl tavo aiškinamieji teiginiai neretai verčia abejoti, kadangi nepateiki kitos pusės. Pavyzdžiui aš dabar imsiu tokia lentelę ir nekreipdamas dėmesio į krizę pradėsiu dėstyt savo teiginius:

post-44712-0-56108300-1374439989_thumb.png

"Socdemų valdymo laikais nedarbas krito, atėjo konservatoriai ir viską sujaukė, nes jiems paprasti žmonės nerūpi..."

 

Todėl nemaža dalis tamstos lentelių, panašu kad yra tiesiog pasaulinės ekonomikos vėjo padariniai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Giedriau,

O kodėl tos valstybės, kuriose žmonės gyvena, pavadinkim "oriai", yra labiausiai prasiskolinusios?

Gal todėl, kad jos gyvena ne pagal išgales ir kad tas pragyvenimas "oriai" vyksta ateities kartų sąskaita? Klausimas, žinoma, retorinis. Graikija irgi gyveno oriai (tebegyvena, jei lyginsim su mažiau išsivysčiusiom ES šalim). Tačiau dabar graikai susiduria su skaudžia realybe - turi gyventi pagal realias išgales ir tai jiems labai nepatinka, nes tos išgalės yra mažesnės nei kad jie buvo pripratę. Tačiau, jei norime, kad mūsų gyvenimo kokybės augimas būtų tvarus, mes ir turime jo siekti pagal išgales, o ne su politika "po mūsų nors ir tvanas". Todėl aš tikiuosi, kad tokiu klausimu tu nesuponuoji, jog didelė skola yra tapatu gyvenimo gerovei.

 

Beje, visada verta nagrinėti suminį skolos ir kt. valstybių įsipareigojimų tai šaliai rodiklį. Yra šalių, kurių skola didelė, bet kurios ir paskolinusios daug.

 

Dėl to gyvenimo prieš dvidešimt metų manau klaidingai interpretuota :) Visas pasaulis šendien geriau gyvena, nei prieš dvidešimt metų.

Jei mūsų progresą tau menkina tai, kad progresuoja ir kiti, tada pasakykime kitaip. Lietuvos progresas per pastaruosius 20 metų ne tik buvo akivaizdus, bet ir buvo spartesnis už, pvz., vakarų Europos progresą ir tokiu būdu išsivysčiusias šalis vijosi ;) Tarkim, kalbant konkrečiais pavyzdžiais, Lietuvos BVP gyventojui pagal perkamąją galią per 17 metų (nuo 1995) pasivijo ES vidurkį nuo 36 proc. iki 70 proc. Pasiskaičiuokim prognozę dar 20 metų į priekį ir pamatysime, kur ji veda. Kartais sunku tautiečiams įtikti, na bet gal kaip nors.

 

kaikurie teiginiai man galbūt nesuprantami, todėl kelia abejonių. Su statistika lengva žaisti, todėl tavo aiškinamieji teiginiai neretai verčia abejoti, kadangi nepateiki kitos pusės. Pavyzdžiui aš dabar imsiu tokia lentelę ir nekreipdamas dėmesio į krizę pradėsiu dėstyt savo teiginius.

Pats supranti, kad nedarbo lygis augo dėl globalios krizės. Tačiau šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvoje užimtumo augimas buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (valdžią paliekant G. Kirkilui - nedarbo augimas buvo 3 didžiausias ES). Taip kad problemos sprendimo sėkmė yra akivaizdi.

 

Tuo tarpu jei, kaip tu teigi, tau kažkuri informacijos dalis yra nesuprantama, tai ir kalbėkime konkrečiai. Pasižiūrėsim, kažkodėl manau, kad man be vargo pavyks ją tau paaiškinti.

 

Žinoma, galima išvedžioti, kad statistika įmanoma manipuliuoti. Taip, įmanoma. Tačiau norint taip teigti, reikia tai pagrįsti. Kitu atveju taip kalba žmonės, kurie matydami jiems po nosimi pateiktus akivaizdžius faktus vis tiek yra juos linkę žūtbūt neigti ir tiesiog ieško tam preteksto.

 

Tad, jei reikia kurio nors grafiko išaiškinimo, aš mielai tai padarysiu. Teiraukis.

 

Su tuo "lagu" tai panašu kaip su degalų kainom. Jeigu jos turi kristi, tai tenka laukt kelias dienas ar net savaitę, tačiau jeigu jos kyla, tai kyla tą pačią dieną :)

Visaip gali būt, nes yra įvairūs recesijos modeliai, kurie simboliškai vaizduojami įvairių raidžių pavidalu. Jei tau įdomi ši tema, siūlau paskaityti apie juos čia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Recession_shapes

 

Lietuvos recesijos modelis turbūt būtų panašiausias į V. Atsistatymas nėra toks spartus kaip nuosmukis (taip vargiai kada būna, jei valstybė neturi rezervų, kuriuos galėtų staiga mest ekonomikos gelbėjimui, o mums tokiais nei nekvepėjo), bet tiek smukimas, tiek atsistatymas yra gana aiškūs, todėl labiau taikyčiau V nei U, nors realiai tai tarpinis variantas. Bet kuriuo atveju šįkart tavo pvz. gal ir tinka, bet įmanoma, kad būtų ir kitaip :)

 

Bet čia jau truputį offtopic'as savišvietai :)

 

Todėl nemaža dalis tamstos lentelių, panašu kad yra tiesiog pasaulinės ekonomikos vėjo padariniai.

Nesutinku.

 

  1. valstybės išlaidos iki krizės ir atsakingumo finansų politikoje trūkumas priklauso tik nuo mūsų politikų sprendimų, o ne nuo ekonominių aplinkybių, todėl čia atsakomybė tenka socialdemokratams tiesiogiai;
  2. Lietuvos ekonomikos augimas vyksta nepaisant krizės ir masinės recesijos Euro zonoje;
  3. A. Kubiliaus Vyriausybė ėmėsi labai konkrečių priemonių ekonomikai palaikyti. Kalbant konkrečiai, kadangi neturėjome finansų rezervo, tam buvo nukreiptos ES paramos fondų lėšos, kurias dėl šios priežasties krizės įkarščio metu Lietuva įsisavino sparčiausiai visoje ES. ES parama buvo sąmoningai ir tikslingai nukreipta į eksportuojantį sektorių, ko rezultatus šiandien matome rekordinėse eksporto apimtyse ir didžiausiame ES eksporto augime;
  4. buvo įkurtos valstybės agentūros ("Versli Lietuva", "Investuok Lietuvoje"), kurių esminiai tikslai ir buvo parama mūsų verslui organizuojant konsultacijas, padedant surasti tiekėjus, padedant įeiti į naujas užsienio rinkas. Buvo skaidrinama šių agentūrų veikla įvedant jų atskaitingumą visuomenei (pvz., pradedant rengti viešas metines veiklos ataskaitas, ko iki tol nebuvo);
  5. Valstybės valdomose įmonėse buvo diegiami EBPO standartai (VVĮ veiklos nepolitizuotumo, skaidrumo ir efektyvumo). To pasekoje išaugo VVĮ veiklos pelningumas, valstybei tenkanti VVĮ dividendų dalis išaugo bent dešimt kartų. Beje, į valdžią grįžę socialdemokratai viską verčia aukštyn kojomis į VVĮ valdybas vietoje politiškai nepriklausomų asmenų kišdami savus statytinius (jei reikia pavyzdžių, žiūr. "Litexpo", "Versli Lietuva", kt.).

T.t.

Redagavo Giedrius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei tau atrodo, kad leki į duobę, tai baik klausyt įvairaus plauko dejuotojų, ir pagalvok savo protu....ir palygink kaip gyvenom prieš 10 metų, ir kaip gyvenam dabar.

Kodel jau cia man turi buti blogai, as kalbu apie bendra Lietuvos padeti, apie perkamaja galia kuria sudaro didioji dalis zemas pajamas gaunanciu zmoniu, kurie galedami nupirkti daugiau galetu ir kelti vietos rinka, o ne importuojamas prekes kaipo darzoves lenkiskas, vaisius ispanu kilmes, pieno produktus vokieciu kilmes, na ,o mesa gaunam is kur papuola, bet tik ne is savo aruodo. Butent maistui pinigus gauna ar uzdirba didzioji dalis lietuviu, bet ir tuos pinigus atiduodam uzsienio valstybem. Tai jeigu politikai nejudes ta kryptimi, kad galetume bent jau zemes uki savaji atgaivint(kaip buvo ankstesniais laikais ir to deka Lietuva turedavo daug pinigo), tai apie kita pramones augima net ir kalbos negali buti.

 

P.s. kazkas cia sake, kad pasak manes amerika cia kalta. ji apsoliuciai cia niekuo deta. Ir niekas cia niekuo detas. Cia mes patys nemokam vieni savo darze tvarkytis. Vis kazkas turi mums patarti kaip ir ka daryti. Kai ismoksim patys tvarkytis be niekeno pagalbos ir sprendimus priiminesim tik patys, tada ir kilsim.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu cia nusisnekejai, taigi del to ir perkam is kitu saliu viska, kad savu neiperkam. Jeigu viska pirktumem sava, tai ir gyventumem kaip baltarusiai.

Parduodi geriausia savo mesa vokieciam, o su ta pacia fura parsivezi blogiausius mesos gabalus ar gyslas su odelem. Jau gaunasi dvigubas verslas. Nes mes savu produktu prigaminam tiek, kad eksportuojam tikrai dideliais kiekiais i Rusija i Baltarusija. Mesos produktu gal ir nepatenkintumem savo rinkos, bet tikrai tai tik i nauda jau dabar tu fermu perdaug. Jos daro didesne zala, nei atnesa naudos. Bet eksportui mesos turim i valias, nes sau apsirupinam is kitu saliu, kur pigiau.

 

Del prasiskolinusius valstybiu irgi viskas kaip 2x2. Kuo valstybe turtingesne, kuo ji labiau pasitikinti savim ir kuo labiau pripratus prie nuolatinio, gero gyvenimo, tuo ji daugiau ir prasiskolina, nes yra optimistiskiausi ir vis galvoja, kad mes tokie galingi, kad mums skolos nebaisios. Graiku atveju prie gero zmones buvo taip priprate, kad ten Kirkilo valdymo metodika istisa desimtmeti veike, melavo ir pataikavo zmonem bei ES del savo tikros bukles, net klastojo duomenis apie savo ekonomine padeti. Tai buvo tas pats, kas meluoti visiems, jog tu nesergi veziu, nors sergi. Mums pasiseke, kad Kirkilas buvo isspirtas per pat krize, nes turbut butumem prasiskoline ir 300%

Redagavo bundis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu, temos autorius kurio koncervatpalaikio subinej sedi :) Arba dar ketina sedet.. Didesnio propogandinio meslo dar neesu skaites.

Tu tikrai viską skaitei? Jei taip, tai gal galėtum pagrįsti, kodėl tai yra "propagandinis mėšlas"?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu, temos autorius kurio koncervatpalaikio subinej sedi :) Arba dar ketina sedet..

Nesėdi ir neketina. Beje, remiu ne tik "konCervatpalaikius", bet ir Liberalų sąjūdį. Abi šios partijos yra padorus pasirinkimas rinkimuose. Deja, bet jos tokios vienintelės.

 

Didesnio propogandinio meslo dar neesu skaites.

Išversiu šį sakinį į lietuvių kalbą: "Susidūriau su argumentais, kurių nesu pajėgus atremti (arba suvirškinti), tačiau žūtbūt noriu prieštarauti. Todėl aklai it mažas vaikas atsikalbinėsiu ir atrėšiu ką nors skambaus, pvz., apie "propagandą", manydamas, kad tokiu būdu klijuodamas etiketes kažką galiu įrodyti."

 

Leisk paklaust, kurios partijos elektoratą tokie rėksniai kaip tu reprezentuoja? Socdemų? Darbiečių? Vargas toms partijoms su tokiais rinkėjais, ir vargas Lietuvai, jei tokių dauguma.

 

O kas nutiktu toms prasiskolinusioms salims jei jos negrazintu skolu?

Valstybes bankrotas? Kokios to pasekmes ir kaip tai paveiktu paprastus eilinius zmones? Aciu uz atsakymus.

Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių. Pvz., Graikija ir dabar yra de facto bankrutavusi, tačiau ją gelbėja narystė Euro zonoje (jai padedama refinansuoti savo skolas nebe rinkos sąlygomis, rinkos sąlygomis ji, kaip minėjau, jau bankrutavusi).

 

Bet bendru atveju taip, tai reiškia valstybės bankrotą. Kalbant paprastai, eiliniam žmogui tai greičiausiai atsilieptų išaugusiomis kainomis (valiutos devalvacija ir sumažėjusia perkamąja galia), valstybės socialinę sistemą irgi gali ištikti krachas.

 

Vis dėlto, vargu ar Vakarų šalis būtų palikta likimo valiai. ES, TVF ir kt. organizacijos prisidėtų prie jos finansų reformavimo. Parama nebūtų duodama visiškai dykai, būtų reikalauja vykdyti savo įsipareigojimus tiek, kiek tik ta šalis būtų pajėgi, tačiau skolų dalis virš realių grąžinimo galimybių greičiausiai būtų "padovanota" (Graikijai dalis skolų jau buvo nurašyta). Būtų reikalaujama iki maksimumo veržtis diržus, t.y. mainais į tarptautinę pagalbą būtų įvedamos griežtos taupymo priemonės.

 

Žodžiu, gyventojai patirtų staigų gyvenimo kokybės pablogėjimo šoką. Gerokai didesnį nei patyrėme šios krizės metu. Bet turbūt kiekvienos šalies situacija yra unikali ir galima dėstyt tik teoriją, o kaip tiksliai ten būtų konkrečiai atsakyti sunku. Faktas tik tas, kad gerai nebūtų ir mes to tikrai nenorėtume :)

 

P.S. Ateityje valstybei dėl to gerokai išaugtų skolinimosi kaina, kadangi ji būtų vertinama kaip rizikinga.

Redagavo Giedrius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar Detroitas bankrutavo, kas pirko jo skolas atgaus tik 10%. Nu ir ka, visi i tai tik ziuri kaip i miesto laimejima, nes pagaliau istruks is apskrito rato, kuris niekada nesibaigia. Dabar turi galimybe viska pradet is naujo su realiom galimybem. Yra keli pasirinkimai, ar ~20 metu moket skolas ir tik po 20 metu atsipust ar dabar apturet dideli soka ir pradet gyvent ant saves, realiai, be dideliu investiciju ir nesibaigianciu skolu. Man atrodo po bankroto salis daugiau pazangos padarytu po 20 metu, nei tuos 20 metu mokedama palukanas, o pacia skola pravalgydami.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesėdi ir neketina. Beje, remiu ne tik "konCervatpalaikius", bet ir Liberalų sąjūdį. Abi šios partijos yra padorus pasirinkimas rinkimuose. Deja, bet jos tokios vienintelės.

 

 

Išversiu šį sakinį į lietuvių kalbą: "Susidūriau su argumentais, kurių nesu pajėgus atremti (arba suvirškinti), tačiau žūtbūt noriu prieštarauti. Todėl aklai it mažas vaikas atsikalbinėsiu ir atrėšiu ką nors skambaus, pvz., apie "propagandą", manydamas, kad tokiu būdu klijuodamas etiketes kažką galiu įrodyti."

 

 

 

Na jau na jau, sitokias kalbas rasantis zmogus manau turetu suprasti toki dalyka, jog tai propaganda ar ne priklauso nuo to, kokios yra tavo paziuros, tai ,,reliatyvus" reikalas :)

 

Kubiliaus viriausybe buvo palanki tam tikrai grupei zmoniu, ir ne velnio nepalanki eiliniams darbininkams. Galima klausytis liberalu pliurpalu apie tai kad reikia oreantuotis i kvalifikuota darbo jega ir bla bla bla ir bla bla bla. Tik stai tiesa yra tokia kad toks dalykas nebeimanomas jog visi bus verslininkais ar kvalifikuotais darbininkais kazkam nebraidant su cebatais po ###### ir nenudirbant visu juodziausiu nekvalifikuotu darbu uz minimuma ir taip vos gala su galu suduriant. Taigi tokiam juodadarbiui dirbanciajam uz minimuma taip pat kaip ir man pritarianciajam uz siokia tokia zmoniu lygybe, jusu tamsta rasliava skamba kaip desiniuju propaganda ir niekas daugiau. Juodadarbiui sakyti jog padetis gereja ir bendras vaizdas yra grazus yra tiesiog isityciojimas, ir savaime aisku toks zmogus pritars kairiosioms paziuroms. O del to jog zmones rinkimuose atstovauja savo interesus rinkdami politikus kurie imtusi iniciatyvos jog ir juodadarbis gyventu oriai, uz tai vadinti runkeliais tai cia jau ,,kazkieno" kito toliarancijos stiprus trukumas, ir del to reiketu gedos siek tiek tureti (sitas taikomas kai kuriems ,,toliarantiskiems" asmenims)

 

zodziu yra dvi barikados kairioji ir desinioji, o propaganda tai ar nebe tai cia jau priklauso nuo to kurioje barikadu puseje sedima, ir jeigu jau del sito negalima butu sutarti tai as jau nebezinau...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jau na jau, sitokias kalbas rasantis zmogus manau turetu suprasti toki dalyka, jog tai propaganda ar ne priklauso nuo to, kokios yra tavo paziuros, tai ,,reliatyvus" reikalas :)

Ar tikrai? Taip išeina, kad niekas negali turėti savo nuomonės, nes jei turi savo nuomonę (pažiūras) ir ją reiški, tai jau "propaganda".

 

Vienintelis dalykas, kuris turi tau rūpėti, yra tai ir tik tai pateikiama informacija yra tiksli ar ne. Visa kita tėra paprasčiausias kabinėjimasis vengiant argumentuotos diskusijos.

Redagavo Giedrius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...