Pereiti prie turinio

Etikos ir morales principai IT versle


Rekomenduojami pranešimai

Nusiviles Lietuvos verslo etikos lygiu nusprendziau isitikinti kaip yra pasaulinese IT imonese. Paaiskejo, kad tokios imones kaip Gooogle, Ubuntu (Canonical) ir Apple, seka ir pardavineja savo vartotojus. Jei tokio lygio projektai isduoda savo principus, tai i ka tada lygiuotis, o gal elgtis taip pat kaip jie?

 

 

Gaudamas Google ir Ubuntu paslaugas vis susimastydavau kodel jie nemokamai teikia tokias paslaugas kaip Google paieska, Android, Chrome, Ubuntu OS. Juk sakoma, kad nemokamas buna tik suris pelekautuose...

 

Google pradzioje kai dar Larry Page ir Sergey Brin buvo naivus idealistai ju kompanijos moto buvo "Don't be evil". Atejo i kompanija Eric Schmidt ir pareiske, kad sis ju sukis buvo kvailas.

 

Kaip Ubuntu vartotojus pardavineja, nesiskaito su bendruomene ir pamina savo principus. Kam idomu galit paskaityti ikurejo pasiteisinima. Tikriausiai sis projektas labiausiai nuvile, nes buvo labai netiketa. Keistas sutapimas, kad kazkas neseniai Ubuntu foruma nulauze, gal koks ju vykdoma politika nusiviles vartotojas?...

 

Apie Apple gal nerasysiu, nes ir taip aisku, kad obuolys sukirmijes, o kam reikes galit pasigooglint.

O apie musu kazkoki privatuma isvis jokios kalbos negali buti, nes tai iliuzija, mes kaip kokios zvaigzdes sekami. :)

Dabar pagalvokim kiek mes dar nezinome dalyku, kurie neislenda i dienos sviesa...

 

Kas man keista, kad haktyvistai Anonymous nesiima jokios veiklos, kita vertus pries tokius projektus kovoti beprasmiska, nes geresniu alternatyvu nera ir esi priverstas taikstytis su tuo kas vyksta.

Julian Assange ir Edward Snowden siuos du zmones gerbiu del ju begalines drasos, jie tikri didvyriai, bet kaip zinoma herojai ilgai negyvena...

Dauguma zmoniu tiesiog abejingi viskam kas vyksta aplinkui, kai kurie abejingi samoningai, nes supranta kovoti yra beprasmiska. Bet galetu buti kazkokia atsvara tiems moralines vertybes paminusiems, idomiau gyvent butu.

 

Buvo atlikti eksperimentai, kuriu metu paaiskejo, kad turtingi zmones yra labiau linke pazeisti etika.

 

Labai nesiplesiu, kam idomi si tema patys susirasti informacijos.

 

Ar imanoma sukurti pelninga versla nepaminant morales principu?

 

http://www.youtube.com/watch?v=n7U1e4B_iI8

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ubuntu nieko nepardavineo tiesiog jei tu kazka ieskai ji tau pasiula ta nupirkti per Amazon(is amazon gaudavo pinigus), o visas uzklausas vykdo per ubuntu serveri, kad vartotojas nebutu indefikuotas.Lengvai atjungiama. O kur Apple pardavineja vartotoju informacija?

Redagavo ghost_s
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nusiviles Lietuvos verslo etikos lygiu nusprendziau isitikinti kaip yra pasaulinese IT imonese. Paaiskejo, kad tokios imones kaip Gooogle

Labadiena, saulė šviečia, dangus žydras. Tiek metų matei Google reklamas visam internete ir tik dabar susimąstei? Bet tai nereiškia, kad Google tave „pardavinėja“ kažkam kitam.

 

Taip, jie turi tavo profilį, taip, jie turbūt geriau pažįsta tave už kai kuriuos tavo draugus. Bet nereikia verkt, nes tu su tuo sutikai šimtą kartų. Papasakok, kaip perskaitei kiekvienus "Terms of Service" ir dar kiekvienąkart išnagrinėjai jų pasikeitimus, kai keitėsi.

 

Ubuntu (Canonical)

Canonical turi ir kitų pelno šaltinių: supportas, atributika, bet to tikriausiai negana. O ir Ubuntu Edge fundingas nepanašu, kad išdegs – per dideli tikslai. Labai norėtųsi, kad Ubuntu kaip nors stebuklingai, pvz., į smartfonų rinką. Ne dėl to, kad būtų geriausi, bet tiesiog dėl to, kad Canonical išsilaikytų save iš to ir reklamos nebereiktų.

 

Na, bet ką, tam bent yra visiškai lygiaverčių alternatyvų, kurios 100% priklauso bendruomenei kaip Mint (jei nori kažko Ubuntu-based), ką jau kalbėt apie Elementary, kuri išvis didžiules pastangas sudėjo, kone pusę desktopo pakeitė.

Ar begalė kitų distribucijų (išlipant iš Ubuntu rėmų). Pvz. Gmail aš net nematau lygiaverčių alternatyvų, o čia yra, nes viskas open source. Paimi, išmeti nesąmones, pridedi savų patobulinimų, ir yra.

 

Apie Apple gal nerasysiu, nes ir taip aisku, kad obuolys sukirmijes, o kam reikes galit pasigooglint.

O apie musu kazkoki privatuma isvis jokios kalbos negali buti, nes tai iliuzija, mes kaip kokios zvaigzdes sekami. :)

Na ir nerašyk, o mes tuo tarpu netikėsim, kad ten kažkas yra, kol neparašysi. Išgooglint bet ką galima. O kad Apple savanoriškai kažkam tave pardavinėja, tai... Žr. žemiau.

 

---

 

Šiek tiek pamiršai valdžios kaltę (išskyrus Snowdeno paminėjimą). Google, Ubuntu, Apple – joms tu leidi apie save žinoti, naudodamas jų produktus, ir lygiai taip pat puikiai gali jų nenaudoti. Bet ką kalbėti apie institucijas, kurios ne tik gali daryti spaudimą bet kuriai įmonei savoje šalyje (galbūt ir ne tik), bet ir kontroliuoja pačias interneto linijas?

 

Dėl to užsidaro net tie, kurie pasižada prie tavo duomenų nelįsti ir juos saugo.

 

This experience has taught me one very important lesson: without congressional action or a strong judicial precedent, I would _strongly_ recommend against anyone trusting their private data to a company with physical ties to the United States.

 

Kai kompanijos pačios renka ir tu su tuo sutinki (arba net nerenka) – nėra blogai. Kai info gali būti paimama be jokio sutikimo iš ko nori (ar vos jai išėjus iš tavo kompiuterio), tai jau negerai.

Redagavo Silke
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • Administratoriai

JAV bendrovės vadovas: nesinaudokite amerikietiškų IT bendrovių paslaugomis

http://m.delfi.lt/mokslas/article.php?id=62042783

 

kažkokie visi naivūs, ir galvoja, kad niekas jų neseka ir / ar neturi teisės sekti. Pff nebe 20 amžius.

 

p.s. Daugelis web puslapių įsidiegę soc. tinklus, reklaminius skydelius, lankytojų skaitliukus iš google. Per juos labai lengvai galima būtų stebėti žmogaus "vaikščiojimą internete" tiesiogiai :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

AddThis visi puikiai pazistam. O visus duomenys jie parduoda reklamos kompanijai (oms). Kad tie galetu orentuotis koks turinys "Patinka" interneto vartotojams.

 

Rusiska alternatyva Pluso parduoda duomenys DMP Loger.

 

Cia tik menknekis... palyginus su tuo ka dar daro su musu duomenimis bei asmenine informacija.

 

 

 

 

Kas liecia "Terms of Service" - Tai situose vietose jie megsta irgi pagudrauti. + Taip protingai parasyta... kad kogero reiketu samdytis kiekvienam mirtingajam po teisininka norint susikurti paprasta pasto dezute.

 

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

"Kiek daug dalykų mes nežinome". Šie žodžiai ar ši paminėjimas yra labai platus. Kalbant apie visus tuos sekimus, kaip apart autoriaus, mus seka kažkas iš kažkur... Neįsivaizduoju, kokia žmogui paranoja turėtų būti, kad taip galvotų. Youtube irgi nėra mokamas, gali klausytis muzikos, žiūrėti filmus, žaidimų pristatymus, serialus ir t.t. tačiau tai tau nekainuoja, tačiau už kiekvieną paspaudimą Youtube uždirba krūvas pinigų... Tas pats ko gero yra ir su Google, Ubuntu ir t.t. Nesi šioje vietoje visiškai tikras. Galų gale, "straipsnio" pabaiga mane pribaigė: "Tai tiek, jeigu jus domina, info susiraskit patys".. tai kam išviso tada kurti temą ir išdėstyti 20 proc. savo minčių ir palikti visus nieko nesupratusius?

 

P.S. pasaulyje Google ir kt. dalykais naudojasi milijonai žmonių, nemanau, kad kiekvieną iš jų čia tikrina kaip kokias nors žvaigždes.

 

JAV bendrovės vadovas: nesinaudokite amerikietiškų IT bendrovių paslaugomis

http://m.delfi.lt/mokslas/article.php?id=62042783

 

kažkokie visi naivūs, ir galvoja, kad niekas jų neseka ir / ar neturi teisės sekti. Pff nebe 20 amžius.

 

p.s. Daugelis web puslapių įsidiegę soc. tinklus, reklaminius skydelius, lankytojų skaitliukus iš google. Per juos labai lengvai galima būtų stebėti žmogaus "vaikščiojimą internete" tiesiogiai :)

Taip, tu teisus. Tačiau tai yra tik statistika. Tie visi skaitliukai ir t.t. tik skaičiai apibrėžti koks vienas ar kitas puslapis populiarus ir tiek. Dėl soc. tinklų.. vėlgi. Niekas neverčia ten spausti "like" ir t.t. Gal būt, jeigu esi koks žymus labai žmogus, kuris susilaukia daug neigiamo dėmesio, galbūt tokio žmogaus veiksmus ir kažkas žiūri, stebi. Tačiau mano, tavo, veiksmų niekas tikrai nežiūri ir nesidomi, gali būt ramus. Mes tik statistika ir tiek.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...