Pereiti prie turinio

Mano kelionių aprašymų-vadovų tinklaraštis


Rekomenduojami pranešimai

  • po 2 savaičių...

Keista, kad iki šiol nepastebėjau tavo straipsnių. Labai įdomu, jau 3 val skaitau ir negali sustot :) Gal turi donate mygtuką?

 

Labai dėkui! Buvo giliau donate mygtukas, pridėjau į pagrindį puslapį, kairėje.

 

Taip pat dabar jau turiu Facebook paskyrą tinklaraščiui, jei ką domina.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Kadangi esu aplankęs daug vietų, pagalvojau, kad verta sudaryti įdomiausių / įspūdingiausių lankytų pasaulio vietų sąrašus su trumpais aprašymais. Šie sąrašai bus pildomi, kai aplankysiu naujas jų vertas vietas.

 

Mėgstu užsienyje aplankyti ten populiaraus sporto varžybas, tad pirmasis sąrašas:

 

Unikaliausios pasaulio sporto šakos

 

Mano patirtys sporto arenose, trasose ir stadionuose, kokias Lietuvoje sunku ir įsivaizduoti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 3 savaičių...
  • po 2 savaičių...
  • po 4 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Ehh, gerai kai tetukas verslo magnatas :) Patiktu ir man taip.

 

Kad iš savų pinigų keliauju :) . Šiaip, kiek skaičiavau, 60% ir daugiau pajamų sueina kelionėms, kas liko - daugiausiai maistas ir mokesčiai už butą. Kitų brangių hobių neturiu, o kompiuteris ir internetas, laimė, piniginės neplonina.

 

Čia pora rinkinių apie ypatingiausias lankytas vietas:

 

Ekstremaliausios vietos kur gyvena žmonės

 

Ypatingiausi ir keisčiausi miestai

Redagavo Eskarpas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi čia sulaukiau ne vieno klausimo dėl kelionių trukmės ir išlaidų - būtent, iš kur turiu tiek atostogų ar pinigų - galiu pasakyti, kad ir to, ir ano tokiam keliavimui, kaip mano, nereikia turėti stebuklingų kiekių. Bent jau jei moki ieškoti pigesnių bilietų ir neturi kitų brangių ar atostogoms imlių poreikių / hobių.

 

Kadangi visas kelionių išlaidas tiksliai skaičiuoju, o taip pat, aišku, skaičiuoju ir atostogų dienas, čia surašau pastarųjų dviejų metų savo kelionių išlaidas bei trukmes.

 

2016 METAI:

 

Indija:

Lėktuvo bilietai - 443 eurai

Išlaidos vietoje - 268 eurai

Viza - 92 eurai

Tačiau lėktuvas pavėlavo virš 3 val. ir gavau iš Finnair 600 eurų kompensaciją, dėl ko kelionė beveik nieko nekainavo (viena paslaugų, kurias teikiu, beje - pretenzijų aviakompanijoms surašymas tokiais atvejais, jei domina - galite kreiptis; plačiau apie tai, kada aviakompanijos privalo kompensuoti: http://www.zemaiciuteise.lt/ka-daryti-kai-atsauke-skrydi-keleiviu-teises-es-ir-lietuvoje/11 )

Kelionės trukmė - 11 dienų, iš kurių 7 darbo (tiesa, dėl vėlavimo vienos dienos Indijoje netekau)

 

Uzbekija:

Lėktuvo bilietai - 407 eurai

Išlaidos vietoje - 407 eurai

Viza - 89 eurai

Kelionės trukmė - 10 dienų, iš kurių 5 darbo (2 savaitgaliai + kovo 11 d.)

 

Juodkalnija ir Bosnija:

Lėktuvo bilietai - 193 eurai

Išlaidos vietoje - dar nesusivedžiau išlaidų iš lapelių į Excelį, kai susivesiu įrašysiu čia.

Kelionės trukmė - 7 d., iš kurių 4 darbo (Joninės + savaitgalis)

 

Kol kas šių metų kelionės kainavo iš viso 1299 eurus (+ išlaidos Juodkalnijoje ir Bosnijoje), ir užtruko 28 dienas, iš kurių 16 darbo dienų. Aplankiau 4 šalis 2 žemynuose.

 

Dar yra likę atostogų ir šiais metais planuoju dar vieną kelionę.

 

 

2015 METAI:

 

Australija (čia ilgiausia ir galbūt brangiausia (ne nuo keliavimo pradžios taip tiksliai skaičiuoju) kelionė mano gyvenime):

Lėktuvo bilietai - 1105 eurai

Išlaidos vietoje - 1908 eurai

Kelionės trukmė - 24 d., iš kurių 14 darbo (apėmė Jonines ir liepos 6 d. + 4 savaitgaliai)

 

Honkongas, Makao ir Gvangdžou-Šendženas:

Lėktuvo bilietai - 451 euras

Išlaidos vietoje - 541 euras

Viza - 89 eurai

Kelionės trukmė - 9 d., iš kurių 4 darbo (2 savaitgaliai + kovo 11 d.)

 

Makedonija:

Lėktuvo bilietai - 54 eurai

Išlaidos vietoje - 195 eurai

Kelionės trukmė - 4 d., iš kurių 2 darbo

 

Ukraina (Lvovas):

Lėktuvo bilietai - 78 eurai

Išlaidos vietoje - 147 euro

Kelionės trukmė - 3 d., iš kurių 1 darbo

 

Taigi, iš viso keliavimas 2015 m. kainavo 4568 eurus, užtruko 40 dienų (iš kurių 21 darbo diena) ir aplankiau 6 šalis 3 žemynuose. Tai didesnės išlaidos nei bus šiemet (dėl brangios kelionės į Australiją).

 

Į sumas įeina visos išlaidos užsienyje, tai yra ir, tarkime, Indijos bei Ukrainos turguose nusipirkti drabužiai (ten pigiau, nei Lietuvoje, todėl kartais apsimoka nusipirkti reikiamų daiktų ateičiai).

 

Jei dar kyla klausimų, kur kurioje kelionėje sutaupiau, jeigu sumos atrodo nedidelės, kaip už keliones į tokias šalis - su malonumu atsakysiu, gal jums pravers planuojantis savo keliones (išlaidas esu susirašęs labai tiksliai, išskirstęs į viešbučius, maistą, transportą ir t.t.).

Redagavo Eskarpas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 mėnesių...

Kaip rašiau, šiais metais dar buvau suplanavęs vieną kelionę. Neseniai grįžau iš Brazilijos, kur aplankiau įvairias jos vietas (Rio de Žaneirą, Igvasu krioklius, Amazoniją, sostinę, San Paulą ir kt.).

 

Bendri įspūdžiai iš Brazilijos (bus daugiau):

 

Brazilija: džiunglių ir švenčių šalis

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 3 savaičių...
  • po 2 mėnesių...
  • po 3 savaičių...
  • po 1 mėnesio...

Pavydžiu tokio gyvenimo būdo, tikiuosi ir aš greitai susikurti pasyvių pajamų šaltinius, kad galėčiau sau leisti nuolatos keliauti.

 

Čia rašau plačiau apie tai, kaip galiu daug keliauti: http://augustinas.net/kaip-as-keliauju-nebrangiai-daug-ir-kokybiskai-6638

 

Pasyvias pajamas būtų smagu turėti, bet aš jų neturiu. Manau, tai savotiška utopija, išpopuliarinta Kijosakio ir pan., ypač šiais „pinigų pertekliaus“ laikais, kai būdų investuoti su normalesne grąža iš esmės nėra (arba jie tokie rizikingi, kad prilygsta lošimui).

 

Be to, dauguma įvardijamų pasyvių pajamų šaltinių nėra tokie jau ir pasyvūs. Tarkim, buto nuoma – kiek turiu tuo užsiimančių pažįstamų, tai žinau, kad su nuomininkais problemų apstu (nebent labai pasiseka, bet kitą kartą gali ir labai nepasisekti). Ir tikrai negali taip paprastai nuomodamas butą leisti dienas svetur, neturėdamas, kas tą butą prižiūri. O jei viskam kažką samdysi, tai realios pajamos iš nuomos gerokai sumažės. Kad iš to pragyventum, ypač jei su šeima, reikėtų ne vieno ir ne dviejų butų. O juk jau ir tam, kad vieną butą nusipirktum, reikia didžiulių pinigų, ką jau kalbėti apie kelis butus. Na o be to keli butai – kelis kartus daugiau problemų, darbelių.

 

Žodžiu, daugelis tų, kurie turi pasyvias pajamas, dar prieš jas įsigydami buvo labai turtingais ir tai nėra toks turtas, kurį galima būtų „paprastai uždirbti kiekvienam“, kaip kartais atrodo iš įvairių savipagalbos knygų.

 

Šiaip manau, kad kur kas realiau (ir prieinamiau) nei pasyvios pajamos yra nuo vietos ir laiko nepriklausomos pajamos. Ta prasme, uždarbis iš paslaugų teikimo per internetą ir pan. Ta kryptim aš ir dirbu (ir pajamų dalis iš to didėja). Aišku, tai ne tos idealizuotos pasyvios pajamos „nieko neveikiant“, o nuolatinis darbas – tačiau be nustatytos vietos ir laiko.

 

Visgi, kol kas didžioji dalis mano pajamų – labai įprastas darbas Vilniuje. Su įprastine atostogų trukme ir maždaug vidutine Vilniaus alga. O pagrindiniai „raktai“ į tokį gyvenimo būdą yra trys, ir jie prieinami daugumai norinčiųjų:

a)Pigių bilietų radimas ir kiti taupymo būdai kelionėje (palyginus su per agentūras keliaujančiais, man kelionės atsieina 33%-50% kainos, nors per tiek pat dienų aplankau tik daugiau lankytinų objektų, patiriu daugiau vietinių patirčių).

b)Laiko taupymas ir planavimas (nė vienos atostogų dienos nepraleidžiu Lietuvoje, kiekvieną dieną užsienyje išnaudoju su kaupu – miegu mažai, paplūdimyje niekuomet neguliu, kartais net valgau tik sutemus, kad daugiau pamatyčiau ir neeikvočiau laiko veltui).

c)Kitų nebūtinų išlaidų gyvenime atsisakymas (tai apima ir mados visomis prasmėmis nesivaikymą, nemanymą, kad Humana, turgus, daiktai be prekių ženklų, greitas maistas ir kebabų kioskai, suplyšusio drabužio sulopymas ir pan. – ne tau).

 

Tiesa, kiek pastebėjau, realybėje tokio gyvenimo būdo norėtų nedaug žmonių. Dažnai sulaukiu prašymų padėti pigiai ir efektyviai suorganizuoti kelionę ar net keliauti kartu. Tačiau kai pateikiu pasiūlymus, jie didžiajai daliai susidomėjusių netinka. Pavyzdžiui, daug žmonių neįsivaizduoja kelionių be lagaminų, kaip keliauju aš (o kai kuriose aviakompanijose bagažas – brangu, be to, gaištasi laikas), daug kas bijo, kad vietiniai viešbučiai arabų šalyse bus nešvarūs, nesaugūs (ir pageidauja kokio brangaus ir nuobodaus tarptautinio tinklo), daug kas nori Indijoje važiuoti traukiniu vien aukštesne klase, o ne kartu su eiliniais indais (kainos skiriasi ir dešimtim kartų), yra kam atrodo, kad pigiausias nuomojamas automobilis bus nepatogus (o gi jų kainos priklausomai nuo dydžio šauna į viršų labai greitai) ir t.t. Paėmus kiekvieną papildomą išlaidą atskirai, gali pasirodyti nedaug, bet sudėjus viską kartu, kelionė gali kainuoti ir dvigubai brangiau.

 

Dar kiti žmonės su tokiom galimybėm, kaip mano, iš viso renkasi toli nekeliauti. Pvz. vienas žmogus, uždirbantis kiek aš (ir neturintis daugiau įsipareigojimų), visai rimtai sakė, esą išvis negali sau leisti keliauti į kitus žemynus. O aš su tiek keliauju kelis kartus per metus... Tačiau kiekvienam savo – jam, manau, tokios kelionės, kaip mano, nebūtų priimtinos, jis jaustųsi nepailsėjęs, be to, jam atrodo būtinos kitos išlaidos „namie“ (turėti daugiau ir brangesnių drabužių, Lietuvoje vaikščioti į koncertus, naktinius klubus ar pan.).

 

Daug kas pakilus pajamoms verčiau rinktųsi ne daugiau keliauti, o, tarkime, toje pat kelionėje apsistoti geresniame viešbutyje, nueiti į brangesnį restoraną. Ir tai – prioritetų klausimas. Štai dar vienas pažįstamas visai rimtai kalbėjo, kad į tolimas keliones esą leisis tuomet, kai galės „sau leisti skraidyti verslo klase“. Manau, tai parodo, kad jam keliauti tiesiog nesvarbu ir neįdomu, o kelionės būtų nebent kaip tam tikras „prabangaus gyvenimo būdo“, kuris ir yra tikroji jo svajonė, pademonstravimas, šalia kitų.

 

Tačiau pati galimybė daug keliauti jau seniai prieinama gana nesunkiai, jai nereikia nei brangumo, nei prabangos. Tiesą pasakius, mano nuomone, yra priešingai: beveik viskas, kas kelionėse kainuoja daug, tuo pačiu sumažina galimybę patirti tos šalies autentiką, pastato ribas tarp tavęs ir vietinių.

 

Kita vertus, man gaila, jei, tarkime, kažkoks žmogus tikrai norėtų keliauti taip, kaip aš, tačiau to nedaro, nes vien dėl „aplinkinių spaudimo“ jaučiasi įpareigotas neturėti žymiai pigesnių rūbų, telefono ar automobilio nei bendradarbiai ir pan. Štai čia (gyventi ne dėl to, ką kiti apie tave pagalvos) manau ir yra tai, ką perpratus gali daugiausiai „atrasti“ pinigų ir laiko tikriems pomėgiams, ir tai išties prieinama kiekvienam, priešingai nei pasyvios pajamos.

Redagavo Eskarpas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 4 savaičių...

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...