Pereiti prie turinio

ISM ar TVM? Reikia (studijuojančiųjų) patarimo


Rekomenduojami pranešimai

Taigi, kaip jau supratote, norėčiau, jog šioje temoje savo mintimis ir įspūdžiais pasidalintų studentai, kurie jau studijuoja viename ar kitame universitete. Žinoma, jog kiekvienam savas universitetas yra geras, tačiau aš neklausiu, kuris geresnis. Abu savotiški, turi ir pliusų ir minusų. Taigi einant prie reikalo, ISM ar TVM? Kiek man teko domėtis ir kokį įspūdi jau susidariau, tai ISM studijos pusmečiui kainuoja tikrai nemenkus pinigus (vat apie TVM kainas nežinau nieko). Ta prasme, noriu, jog pasakytumėte universiteto (ISM ar TVM, priklausomai kur studijuojate pliusus ir minusus).

Taigi, iš asmeninės pusės labai norėčiau studijuot ISM (sakysit čia jau prestižo reikalas) - NE. Ne dėl to, jog ten "prestižinis ekonomikos universitetas", bet todėl, jog ten yra suteikiama galimybė pusmečiui arba metams studijuoti Prancūzijoje ir viename iš Norvegijos universitetų. Tai man labai patiko, nes įgyjama patirtis užsienyje yra neįkainojama (mano nuomonė, kiek pačiam teko susidurti). Studijų kryptis būtų Tarptautinis verslas ir komunikacija arba Verslo vadyba ir analitika. Čia yra mano tvirtas apsisprendimas kurti verslą, jau nuo 16-os. Tačiau yra viena bėda, mokslas kainuoja nemažai, tačiau nesu tikras ar tėvai sugebės finansuoti mokslą. Kadangi mokausi ne 9-ais ir ne 10-ais, į VF vietą pasvajoju tik giliame sapne. Verslu ypač domiuosi, seku kasdienes naujienas, skaitau knygas ir tai man labai patinka. Todėl noriu paklausti ar yra kokia nors galimybė įstoti į ISM ir gauti stipendiją mokslo metais? (žinau, jog suteikiama kažkokia stipendija 4000lt/metams, tačiau kaip ir minėjau ankščiau nesu iš pačių gabiausių, kadangi vadovaujuosi tuom, kad tik greitas reagavimas, šaltas protas ir lankstumas gyvenime yra tikrasis varikliukas, o ne knygų, formulių ir taisyklių zubrinimas. Dėl tos priežasties nesimokau labai gerai, tačiau tai dar nereiškia, jog egzaminams nesiruošiu savarankiškai ir stipriai). Taip pat girdėjau, jog ten galima įstoti be egzaminų (dėl šito net pačiam šypsena veide sukyla nežinant tai tiesa ar ne, bet todėl čia ir esame,tiesa?), tai yra, nusiųsti motyvacinį video bei laišką. Ar tai tiesa, ir kaip ten vyksta viskas? Ar atrenka tik kelis iš nedaugelio? ISM taip pat gundo tai, jog yra lankstus ir šiuolaikiškas, per metus atvyksta apie 100 dėstytojų iš užsienio (kas man labai patiko). Ir dar vienas klausimas ISM studentams, ar sunku mokytis? Ta prasme jei suderini pramogas su mokslais (turiu omeny, nezubrini vadovėlių savaitgaliais, o biški atsipalaiduoji). Kaip su skolomis? Girdėjau, kad galima turėti ne daugiau kaip 2? Taigi, labai ačiū tiems, kurie apšviesit bei patarsit ir atsakysit į mano klausimus, kadangi dvejonės niekaip neišsisklaido.

O dabar pereikime prie TVM - tarptautinės verslo mokyklos. Kas studijuojate, galite pasidalinti įspūdžiais? Kokia studijų kaina metams? Kaip patys dėstytojai, šiuolaikiški ir inovatyvūs? Ir šeip apipavidalinti TVM, kadangi labai mažai info apie jį turiu.

Ir esminis klausimas: Kokios galimybės baigus vieną ar kitą universitetą susirasti darbą? Žinau, nė vienas universitetas iš tavęs nepadarys verslininko, bankininko ar apskaitininko, jei pats to nenorėsi ir nerodysi iniciatyvos. Ačiū už atsakymus, jei supratote, ką noriu iš jūsų sužinoti.

Taipogi, studijas ruošiuosi imti anglų kalba - tačiau nepasakyčiau, jog ja galiu kalbėti užsimerkęs su aukščiausiomis frazėmis. Susikalbėt galiu (su anglais (UK) pavyko), žodynas gan skurdus. Ar nebus taip, jog pasiėmęs studijas ateisiu į paskaitas kaip į kinų kalbos kursus? Ta prasme ar įmanoma paskaitose susigaudyti ir tiems, kurie yra silpnesni?

Redagavo awesomee
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsiprašau, ne viską perskaičiau, bet tekste matau TVM, o antraštėje TTVAM, tai yra skirtingos mokymosi įstaigos, pastarojoj ir mokiausi :) ir ji labai skiriasi nuo TVM :)

Aišku visose nesimokiau, palyginti sunku, bet rekomenduočiau TTVAM pasilikti kaip vieną iš paskutinių galimų variantų, jei ten nors yra reikiama specialybė.

Redagavo FejaIdeja
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsiprašau, ne viską perskaičiau, bet tekste matau TVM, o antraštėje TTVAM, tai yra skirtingos mokymosi įstaigos, pastarojoj ir mokiausi :) ir ji labai skiriasi nuo TVM :)

Aišku visose nesimokiau, palyginti sunku, bet rekomenduočiau TTVAM pasilikti kaip vieną iš paskutinių galimų variantų, jei ten nors yra reikiama specialybė.

Taip, ačiū už pataisymą, omenyje turėjau TVM. http://www.tvm.vu.lt/lt

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Siūlau apskritai gerai pagalvoti, ar verta studijuoti socialinius mokslus, kai jau šiuo metu toks didelis perteklius socialinių mokslų absolventų. Kur kas lengviau darbą gauti bus baigus IT ar inžinerinę specialybę.

Ačiū už nuomonę, bet aš esu tvirtai pasiryžęs eiti verslo keliu. Nesiruošiu dirbti banke (nebent atliekant praktiką ar kol įgysiu pakankamai patirties, bei santaupų kažkam pradėti). Aš ruošiuosi kurti darbo vietas, o ne dirbti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Visų pirma, tai TVM ir TTVAM VISIŠKAI skirtingos įstaigos: ))) Pasitaisyk pavadinimą ir stodamas, žiūrėk, nesuklysk;)

 

Antra, ISM nesimokiau, bet lankiau ten ciklą paskaitų/užsiemimų konkurse 'I Seek More' - tai labai patiko - tiek atmosfera, tiek pokalbiai su studentais. Jautėsi toks 'užsienio' universiteto modelis (ką dabar studijuodama sveturi galiu patvirtinti). Beje, studentai minėjo, kad gauli gauti 25 proc nuolaidą nuo sumos mokslui, jei važinėji po mokyklas, organizuoji renginius moksleiviams ir t.t - žodžiu, populiarini univerą

 

Trečia, turbūt reikėtų Tau suvokti, kad baigus verslo studijas Tu netapsi verslininku, o kad juo tapti ir nereikia baigti verslo studijų. Kažkoks iškreiptas mąstymas - jei esi toks verslus, kodėl lauki, kol turėsi popieriuką rankoje, o nesimi viso to dabar (arba kaip baigsi mokyklą, jei dabar trukdo abitūra)? Vėlgi, baigęs verslą greičiausiai galėtumei dirbti kažkokioje finansų, verslo konsultacijų įmonėje (žinoma, jei būsi aktyvus studijų metų ir po truputį krausi savo patirties kraitį). Bet ar to tu nori, nes iš tavo post'o supratau, kad žadi kurti savo verslą, o tam reikia, greičiausiai, nemažų investicijų - tai galbūt pinigus, skirtus verslo studijoms, geriau reikėtų investuoti į tavo idėją?

 

Ir esminis klausimas: Kokios galimybės baigus vieną ar kitą universitetą susirasti darbą?

 

Pats ir atsakei į savo klausimą - univeras tau nesuteikia JOKIŲ darbo garantijų (na, nebent praktikos metu pavyks gauti pastovią vietą): pačiam reikia būti aktyviam ir visuomeniškam. Ir turbūt tai galioja ne tik verslo studijoms.

 

Beje, išvykti pasimokyti kitur gali bet kokiam (greičiausiai) Lietuvos univere/kolegijoj - tam yra ERASMUS.

 

Ai, dar vienas pažįstamas iš paralelinės klasės įstojo su lt mokykliniu (valstybinio neišlaikė) ir nelabai geru matkės egzo rezultatu, tai čia greičiausiai ir bus tas motyvacinis, kurį minėjai aukščiau, nes jis sužinojo, kad įstojo, dar prieš LAMA BPO paskelbiant stojimo rezultatus.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai gerai, kad esi pasiryžęs kurti savo verslą, Lietuvai tikrai trūksta tokių žmonių. Tik žinok, kad universitetas kurti verslo neišmokys ir praktinių žinių nesuteiks. Ten mokysies tik visokių verslo vadybos teorijų ir kitų nuo realaus gyvenimo atsietų dalykų. Siūlyčiau ieškoti būdų, visų pirma, kaip įgauti praktinės patirties ir kompetencijų, kurios būtų tiesiogiai pritaikomos versle. Vien universiteto suteikiamų teorinių žinių verslo sukūrimui nepakaks, praktinės žinios ir patirtis tam būtinos. Lietuvoje, pvz, juk yra Startuolių iniciatyva.

 

Tarp kitko, ir pats esu baigęs ISMe Ekonomikos bakalaurą ir Finansų ekonomikos magistrą.

 

Kokioje srityje ruošiesi kurti verslą, jei ne paslaptis?

Redagavo sanoj
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už nuomonę, bet aš esu tvirtai pasiryžęs eiti verslo keliu. Nesiruošiu dirbti banke (nebent atliekant praktiką ar kol įgysiu pakankamai patirties, bei santaupų kažkam pradėti). Aš ruošiuosi kurti darbo vietas, o ne dirbti.

Na, matai, tavo LABAI iškreiptas mąstymas (o gal geriau siauras, nes turbūt 80 proc studijuojančių verslą taip mano), kad norint turėti savo verslą reikia būti baigus verslo studijas:))) Kaip tik manau, kad baigus IT ar inžinerinę specialybę (ar bet ką, tik ne soc. mokslus) tau durys į verslą neužsiveria, o kaip tik dar plačiau atsveria - tiesiog būdamas geras savo srities specialistas ir turėdamas aiškią idėją kaip savo žinias 'parduoti'/'paversti produktu', greičiausiai būsi pranašensis nei tas žmogus, kuris yra baigęs tik verslą. Kažin kiek 'verslo studentų' po studijų tapo verslininkais? Greičiausiai mažiau nei 10 proc. Žinoma, jei širdis traukia prie soc. mokslų ir NIEKO daugiau - tai jau nieko nepdarysi, bet jei turi didelę aistrą fizikai (ar bet kam kitam) - tai gal vis dėlto reikėtų apsvarstyti ir šią galimybę, nes turėdamas žinių bagažą tam tikroje srityje tikrai lengviau prasimuši nei neturėdamas nieko.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Na, matai, tavo LABAI iškreiptas mąstymas (o gal geriau siauras, nes turbūt 80 proc studijuojančių verslą taip mano), kad norint turėti savo verslą reikia būti baigus verslo studijas:)))

 

Mille, pritariu visu 100%. Tam, kad kurtum verslą kur kas svarbiau turėtų konkrečių kompetencijų kokioje nors srityje, pvz, IT. Ir jau tik po to verta mokytis vadovavimo verslui ir visokių teorinių universitetinių dalykų. Universiteto diplomas verslo nesukurs ir jokio darbo nedirbs.

 

Pats geriausias pavyzdys yra Stivas Džobsas, kuris nebaigęs jokių universitetų sugebėjo sukurti vieną sėkmingiausių pasaulio korporacijų.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, pilnai sutinku su tuo teiginiu, jog verslo neišmokys nė vienas universitetas ar kolegija, tačiau aš šito iš jų ir nesitikiu, tik gal man nepavyko viso to perteikti, nes berašydamas visai galus pamečiau. O kalbant apie verslą, tai nebūtų kažkokia nauja idėja, tiesiog kažkur atrasti nišą ir padaryti savaip. Vizijų turiu, tačiau dar begalė nežinomųjų. Iš kur, nuo ko, kaip ir kur viską daryti, tam reikia pažinčių arba patarėjų, ką jau bekalbėti apie žinių bagažą, dėl išprusimo. Neatmetu galimybės padirbėti kelis metus ir kokioje nors įmonėje, tačiau ateitį sieju tik su nuosavu verslu.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisimenu, kai pats mokiausi dvyliktoje klasėje irgi naiviai tikėjausi, kad universitetas mane paruoš bent jau darbo rinkai ir jei gerai mokysiuos darbą susirasti sunku nebus. Tuo metu dar nebuvo ir kalbų apie socialinių mokslų absolventų perteklių. Bet vien universitetinio išsilavinimo tikrai neužtenka, kad tolesnis gyvenimas susiklostytų sėkmingai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš kai rinkausi tarp ISM ir TVM taip pat susidūriau su panašia problema - ISM'as turi geresnį marketingą, todėl dar iki 12 klasės ten dažnai apsilankydavau įvairių renginių bei atvirų paskaitų metu, o tai, žinoma, padeda jiems susikurti gerą įvaizdį :) O apie TVM žinojau nedaug. Norėdamas užpildyti spragą apsilankiau keletą kartų TVM'e ir tiesiog viską susumavus buvo lengviau priimti sprendimą. Rekomenduoju ir Tau pasidaryti tokį nedidelį tyrimą :)

 

Kaip tik šiandien baigiau rašyti apžvalgą apie savo 2,5 metų, praleistų ISM'e. Ši informacija turėtų padėti suprasti ką ir kaip mes ten mokomės.

 

Atsakant į tai, ką parašei - neprieštarausiu, kad dvigubo diplomo programa su Oslo BI ar Prancūzijos universitetais yra vertinga asmeninio tobulėjimo prasme, bet nesitikėk kad pačios studijos ten bus kažkuo ypatingos (ISM'o kokybė ir taip yra ganėtinai aukšta). Beto, ten patenka tik vienetai. Jei neklystu, dvigubam diplomui minimalus vidurkis yra 8 - turėtum atkreipti į tai dėmesį, jeigu Tavo pažymiai nėra labai aukšti. Apskritai konkurencija labai stipri - kaip tik ne už ilgo važiuosiu į erasmus, tai aš su 9.07 vidurkiu gavau tik 4 numeriu įrašytą šalį, o erasmus stipendijos gavėjų sąraše buvau beveik ant ribos. Atsimenu, kad į kažkokį universitetą Austrijoje pateko žmogus su vidurkiu, siekiančiu daugiau nei 10 (galima gauti iki 0.5 balo už erasmus mentorystę). Taigi, be didelių pastangų turi tikrai nedaug šansų išvažiuoti į populiarius universitetus.

 

Dėl stojimo taisyklių, nemokamo studijavimo ir nuolaidų tai tikrai turėtum rasti visą informaciją ism.lt, bet tikrai nemanau kad priimtų vien su motyvaciniu laišku.

 

Dėl skolų esi teisus - daugiausiai 2. Gavęs 3 esi šalinamas iš universiteto, bet gali tęsti studijas (tų neatsiskaitytų dalykų) kaip laisvasis klausytojas ir po metų įstoti kaip normalus studentas, tik aišku visa tai papildomai kainuoja. Ir šiaip ta skola yra skausmingas dalykas, nerekomenduoju ją gauti - negalėsi važiuoti į jokius mainus (net jeigu tai nutiktų jau po atrankos) ir dalyvauti papildomuose projektuose (vietoj kažkurio dalyko).

 

Dėl darbo tai siūlyčiau nesijaudinti - pasiūlymų pilna. Jei ne per karjeros centrą, tai per visokius renginius ar kursiokus rasi kad ir kokį paprastesnį darbą, kuris leis užsidirbti pradinėms investicijoms į verslą. Galų gale, jei tik yra noras gali dirbti ir pačiam ISM'ui - ieškok tarptautinių (full-time) studentų :) Universitetas už tai sumokės neblogus komisinius.

 

Jei nori galim kada ir susimatyti, papasakočiau apie viską plačiau, nes tikrai žinau kad man pačiam prieš stojant trūko tokios pagalbos iš studentų...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mille, pritariu visu 100%. Tam, kad kurtum verslą kur kas svarbiau turėtų konkrečių kompetencijų kokioje nors srityje, pvz, IT. Ir jau tik po to verta mokytis vadovavimo verslui ir visokių teorinių universitetinių dalykų. Universiteto diplomas verslo nesukurs ir jokio darbo nedirbs.

 

Pats geriausias pavyzdys yra Stivas Džobsas, kuris nebaigęs jokių universitetų sugebėjo sukurti vieną sėkmingiausių pasaulio korporacijų.

Tai gal užtekts kišti tą IT visiems? Jeigu žmogus nori ir jaučia potraukį verslo studijoms, kodėl jis turi studijuoti IT? Vien todėl, kad jos dabar perspektyvesnės. Na ir kas IT poreikiai vis didėja, tačiau kompas žmogiškos analizės deja dar nedaro, ir tų verslo pagrindų ar kažkokių priemonių kaip jį kurti vistiek jis gali gauti daugiau negu studijuojant IT. Peace.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš kai rinkausi tarp ISM ir TVM taip pat susidūriau su panašia problema - ISM'as turi geresnį marketingą, todėl dar iki 12 klasės ten dažnai apsilankydavau įvairių renginių bei atvirų paskaitų metu, o tai, žinoma, padeda jiems susikurti gerą įvaizdį :) O apie TVM žinojau nedaug. Norėdamas užpildyti spragą apsilankiau keletą kartų TVM'e ir tiesiog viską susumavus buvo lengviau priimti sprendimą. Rekomenduoju ir Tau pasidaryti tokį nedidelį tyrimą :)

 

Kaip tik šiandien baigiau rašyti apžvalgą apie savo 2,5 metų, praleistų ISM'e. Ši informacija turėtų padėti suprasti ką ir kaip mes ten mokomės.

 

Atsakant į tai, ką parašei - neprieštarausiu, kad dvigubo diplomo programa su Oslo BI ar Prancūzijos universitetais yra vertinga asmeninio tobulėjimo prasme, bet nesitikėk kad pačios studijos ten bus kažkuo ypatingos (ISM'o kokybė ir taip yra ganėtinai aukšta). Beto, ten patenka tik vienetai. Jei neklystu, dvigubam diplomui minimalus vidurkis yra 8 - turėtum atkreipti į tai dėmesį, jeigu Tavo pažymiai nėra labai aukšti. Apskritai konkurencija labai stipri - kaip tik ne už ilgo važiuosiu į erasmus, tai aš su 9.07 vidurkiu gavau tik 4 numeriu įrašytą šalį, o erasmus stipendijos gavėjų sąraše buvau beveik ant ribos. Atsimenu, kad į kažkokį universitetą Austrijoje pateko žmogus su vidurkiu, siekiančiu daugiau nei 10 (galima gauti iki 0.5 balo už erasmus mentorystę). Taigi, be didelių pastangų turi tikrai nedaug šansų išvažiuoti į populiarius universitetus.

 

Dėl stojimo taisyklių, nemokamo studijavimo ir nuolaidų tai tikrai turėtum rasti visą informaciją ism.lt, bet tikrai nemanau kad priimtų vien su motyvaciniu laišku.

 

Dėl skolų esi teisus - daugiausiai 2. Gavęs 3 esi šalinamas iš universiteto, bet gali tęsti studijas (tų neatsiskaitytų dalykų) kaip laisvasis klausytojas ir po metų įstoti kaip normalus studentas, tik aišku visa tai papildomai kainuoja. Ir šiaip ta skola yra skausmingas dalykas, nerekomenduoju ją gauti - negalėsi važiuoti į jokius mainus (net jeigu tai nutiktų jau po atrankos) ir dalyvauti papildomuose projektuose (vietoj kažkurio dalyko).

 

Dėl darbo tai siūlyčiau nesijaudinti - pasiūlymų pilna. Jei ne per karjeros centrą, tai per visokius renginius ar kursiokus rasi kad ir kokį paprastesnį darbą, kuris leis užsidirbti pradinėms investicijoms į verslą. Galų gale, jei tik yra noras gali dirbti ir pačiam ISM'ui - ieškok tarptautinių (full-time) studentų :) Universitetas už tai sumokės neblogus komisinius.

 

Jei nori galim kada ir susimatyti, papasakočiau apie viską plačiau, nes tikrai žinau kad man pačiam prieš stojant trūko tokios pagalbos iš studentų...

Tikrai šauniai paaiškinta visa ISM grietinėlė. Bendras vaizdas jau kiek aiškėja, kad nėra ten taip lengva ir vargu ar pats gaučiau galimybę kažkur išvykti su ERASMUS, jei vos gaunama vieta su 9 vidurkiu. Taip pat ir su tomis studijomis užsienyje (Norvegijoje ir Prancūzijoje) aiškiau jau, jog ne kiekvienas turi tokią galimybę. Na vienintelis teigiamas dalykas kol kas kiek matau, tai gal kiek lengviau ieškantis darbo, o visą kitą dar reikėtų gerai apsvarstyti ar patempčiau visą šitą mokslą tarp tokios konkurencijos ant savo pečių. Dėl motyvacinio laiško - tai būdamas universitetų mugėje kalbėjau su ISM studente, tai ji man ir pateikė šitokią informaciją. Nu galvosiu dar, ar mokėti milžiniškus pinigus ir vargu ar išvykti kažkur, turint omenyje ERASMUS ar tuos pačius universtitetus ar visgi rinktis kitą aukštąją. Ačiū

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...