Pereiti prie turinio

Buitinė garso aparatūra pigiau


Rekomenduojami pranešimai

Didelis pasirinkimas naudotos buitinės garso technikos. Turiu įvairių kolonėlių, stiprintuvų, tunerių, cd grotuvų...

Padedu susikomplektuoti, pajungti ir kitais garso aparatūros klausimais.

Galiu nupirkti Jūsų nebenaudojamą tvarkingą garso aparatūrą.

 

Parduodamą aparatūrą galima apžiūrėti: www.audiopigiau.lt

Kaune, Dainavoje galima realiai apžiūrėti ir paklausyti.

Tel. 8 609 79717

post-41927-0-79004200-1441209110_thumb.jpg

Redagavo vardas11
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Trumpai apie svarbiausius kolonėlių parametrus.

 

Galingumas

 

Šiuo metu nėra vieno bendro kolonėlių galios matavimo standarto, todėl dažnai sunku suprasti kokia yra reali galia.

 

Nominali galia – tai pats tiksliausias matavimo standartas, nes parodo prie kokios galios kolonėlės gali groti išlaikydamos visas savo charakteristikas. Tarkim populiariųjų S-90 kolonėlių nominali galia yra tik 35 W, bet kaip visi žinom to pilnai pakanka. Kiti matavimo standartai pasirenkami tik dėl marketingo, kad būtų įspūdingesnės charakteristikos.

 

Sinusinis galingumas – tai maksimali galia, kuri mechaniškai nepakenktų kolonėlėms klausant muzikos neribotą laiką, bet to muzika jau nepavadintum, greičiau triukšmu. Nominalią galią viršija 2-3 kartus. Tų pačių S-90 sinusinė galia yra 90 W.

 

RMS – maksimalus galingumas, kurį kolonėlės atlaikytų vieną valandą be gedimų. Sinusinį galingumą viršija apie 30%. Su muzika tai neturi nieko bendro, nebent informuoja, kad netyčią paduoda didesnė galia nepakenks garsiakalbiams.

 

PMPO – maksimalus galingumas, kurį aparatūra atlaiko 1-2 sekundes padavus 200 Hz. signalą. Visiškai neaktualus parametras, kurį galima rasti tik ant pigios aparatūros.

 

Jautrumas

 

Garsas matuojamas ne vatais, kaip daug kas mano, o decibelais, todėl vienas svarbiausių parametrų yra kolonėlių jautrumas. Jei ant kolonėlių yra užrašas 88 dB, tai jis reiškia, kad vieno metro astumu, padavus 1 vatą galios, tos kolonėlės sukurtų 88 dB garso slėgį. 84-88 dB yra mažo jautrumo kolonėlės, 89-93 dB vidutinio jautrumo ir 94-102 dB didelio jautrumo.

 

Padidinti garsą 3 dB reikia dvigubai daugiau galios iš stiprintuvo. Jei 88 dB reikia 1W, tai 91 dB reikės 2W, 94 dB 4 W ir t.t. Žinant kolonėlių jautrumą ir nominalią galią nesunku paskaičiuoti kokiu garsumu jos gali groti neiškraipydamos muzikos kūrinio. 6 dB skirtumą žmogus supranta kaip dvigubai didesnį garsą.

 

Varža

 

Geriausia kai kolonėlių ir stiprintuvo išėjimų varža yra vienoda. Didesnė kolonėlių varža nei stiprintuvo nieko tokio, tik tiek, kad stiprintuvas negalės atiduoti visos savo galios ir gros tyliau nei galėtų. Mažesnė varža už stiprintuvo gali baigtis stiprintuvo sudeginimu. Jei rašoma, kad prie stiprintuvo išėjimų galima jungti 4-16 omų, tai geriau rinktis daugiau nei 4 omų kolonėles, kad būtų apsidrausta ir nesuveikinėtų stiprintuvo apsaugos. O svarbiausia jaust kada atsiranda garso iškraipymai ir daugiau nebegarsint stiprintuvo.

 

Dažnių diapazonas

Žmogus girdi nuo 20 Hz iki 20 kHz dažnių garsus, todėl pageidautina, kad ir kolonėlės atkurtų visa girdimą dažnių diapazoną. Būna kolonėlių, kurių dažnių diapazonas yra aukštenis už girdimą, iki 26 kHz ar net iki 35 kHz. Nors tų dažnių ir negirdime jie sukuria didesnį erdvės įspūdį, bet tai aktualu tik klausantis originalių įrašų. Klausant mp3 užtenka apsiriboti 20 Hz - 20 kHz riba.

 

Dėžių tipai

Fazoinvertorinė arba kitaip vadinama ventiliuojama dežė. Šių dėžių privalumai didelis naudingumo koficientas, mažesnis dėžės tūris, fazoinvertorius praplėčia dažnių diapazoną į žemąją pusę. Pagrindinis minusas, kad fazoinvertorius skleidžia pašalinius garsus, švilpia oras.

 

Uždaro tipo dėžės privalumas – grąžus, gilus, taprus bosas. Paprastai tokioje dėžėje muzika skamba gražiausiai. Toks tipas turi ir nemažai trūkumų – mažas naudingumo koeficientas, dideli dėžės gabaritai, prastas aušinimas, reikia ypač tvirto, nevibruojančio korpuso.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 3 mėnesių...
  • po 7 mėnesių...

Sveiki turiu komplekta su resyveriu sony vsx-321 bet pultelis kraustantis nusimt ir dabar negaliu isijungti subuferio,gal turite pulteli? arba gal galite pasiulinti koki nebrangu resyver panasiu parametru?

Sveiki, matau galima iš kinijos atsisiųsti pultelį, tik kaina didoka, manau paieškojus ten galima būtų rasti dar pigiau, daug mokėti rizika, paskui nežinai ar tikrai gausi tai ko tikėjaisi. http://www.aliexpress.com/store/product/Remote-Control-Fit-For-Pioneer-8300766200010IL-VSX-321-K-P-A-V-AV-Receiver/712770_32222272896.html

 

Dabar siunčiuosi pigių universalių pultelių, tik sunku pasakyti ar veiks tokios specifinės funkcijos.

Gal dar galima pabandyt kreiptis į firmas užsiimančias pioneer garantiniu ir pogarantiniu remontu, manau galėtų užsakyti kitą pultelį, aišku kaina jau bus nemaža.

 

Pas mane dabar panašių jau nelikę, reikia laukt papildymo, vienas yra pioneer namų kino, bet daug senesnis ir taip pat be pultelio, nors subas įsijungtų.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 3 savaičių...

Rimtas DUAL Audiphile Concept 5950 resiveris, pas jį naudojau ilgą laiką. Retas stiprintuvas gali atkurti tokį galingą žemą, iš bet kokių kolonėlių išspaus viską ką jos gali. Žinoma detalumas ir skambesys taip pat aukšto lygio. Turiu du tokius, vienas puikios būklės, kitas pabraižytas šiek tiek.

http://www.audiopigiau.lt/2015/09/dual-cr-5950-audiophile-concept-85-eur.html

post-41927-0-72950900-1441389973_thumb.jpg

Redagavo vardas11
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...