Pereiti prie turinio

IT studijų programos


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki, planuoju stoti į IT studijas ir iškilo šiek tiek klausimų:

1. Kiek žinau pagrindiniai universitetai yra VU, KTU ir VGTU, tačiau studijų mugėje sužinojau, kad VGTU daugiau demesio skiria fizikai (kurios aš nelabai myliu), O KTU turi tik 1 fizikos modulį. Kaip su VU?

2. VU ir KTU randu 4 studijų programas (programų sistemos, informatika, informacines technologijos (VU), informacines sistemos (KTU). Gal būtų galima sužinoti kuom šitos visos programos skiriasi? Asmeniškai pats mėgstu programuoti (kol kas tik c++), taip pat labai įdomu kompiuterio dalys (jeigu neklystu tai hardware vadinama?).

3. Kuri iš šių programų perspektyviausia?

 

Dėkui už atsakymus :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Programų sistemos labiau ruošia programuotojus, bet tai nereiškia, kad toks ir tapsi, reikia pačiam įdėti papildomo darbo.

Čia pats biški aprašiau apie KTU informatikos inžineriją: https://uzdarbis.lt/t315549/asmenine-patirtis-apie-ktu-informatikos-inzinerija/page__p__2597460__fromsearch__1#entry2597460

ir rinkis tai kas ne perspektyviausia, o tai kas pačiam patinka

Redagavo Arvis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau perspektyviausia toks kelias - tuos metus panaudoti savarankiškam mokymuisi / kursams / konferencijoms, praktikoms ir normaliam darbui galiausiai - kol bendrakursiai baigs ir gaus diplomus, tu jau turėtum bent metus - du profesionalios darbo patirties.

 

Čia IT, o ne medicina - svarbu, ką sugebi ir gali, o ne kokį diplomą ar mokslinį laipsnį esi įgijęs.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau perspektyviausia toks kelias - tuos metus panaudoti savarankiškam mokymuisi / kursams / konferencijoms, praktikoms ir normaliam darbui galiausiai - kol bendrakursiai baigs ir gaus diplomus, tu jau turėtum bent metus - du profesionalios darbo patirties.

 

Čia IT, o ne medicina - svarbu, ką sugebi ir gali, o ne kokį diplomą ar mokslinį laipsnį esi įgijęs.

 

Bendras išsilavinimas svarbus tiek IT, tiek medicinoje, tiek bet kur kitur. Dažniausiai (žinoma, ne visada) visgi aukštąjį išsilavinimą turintys specialistai geba greičiau įsisavinti žinias, geriau suvokti produkto kūrimo procesą, pasiūlyti geresnius sprendimus.

Studijuojant dirbti taip pat įmanoma, tad atsiėmęs diplomą taip pat gali kuo puikiausiai jau turėti keleto metų komercinę patirtį.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėkui už atsakymus, bet gal galit labiau pakomentuot klausimus?

 

Nemažai informacijos apie KTU IF studijų programas galima rasti čia http://archive.ktu.l...alauro-studijos

 

Perspektyvu yra viskas, kas patinka asmeniškai. Jeigu nebus noro tobulėti ir gilinti žinias, abejoju, kad verta sieti ateitį su IT, nes tobulintis teks nuolat. Baigus universitetą ir dirbant tai daryti teks žymiai intensyviau.

 

Kas dėl fizikos, KTU IF yra du fizikos moduliai, kaip ir visur (mechanika ir optika). Bent jau taip buvo prieš keletą metų ir labai abejoju, kad kažkas pasikeitė.

 

Renkantis studijuoti IT srityje rekomenduoju KTU, bet taip gali būti dėl to, kad pats rinkausi šį universitetą. Apie kitus du universitetus papasakoti iš patirties negaliu, nes ten studijuoti neteko.

Redagavo Julykaz
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Studijuoju Informatiką VU, 1 kursas.

 

Pirmiausiai, labai daug informacijos gali rasti MIF tinklalapyje. Studijų, konkrečių dalykų detalūs aprašai laisvai prieinami. Viskas taip gražiai sudėta, kad net galėsi pažiūrėti, per kurią semestro paskaitą turėtum mokytis, pvz., masyvo rikiavimą :) Taip pat žiūrėk paskaitų tvarkaraščius.

 

Kitas dalykas: programų sistemas renkasi daugiau žmonių (šiuo metu PS 1 kurse yra 5 grupės, informatikos – 3). Ko gero dėl to, kad nformatika turi gerokai daugiau teorijos: man pirmam semestre buvo 3 matematinės disciplinos ir tik 1, kur reikėjo programuoti (informatikos pagrindai). Tuo tarpu, PS turi kitokius, siauresnius matematikos kursus ir daugiau programavimo nuo pat studijų pradžios.

 

Rinkausi informatiką būtent dėl to, kad norėjau įsigilinti į teorinę dalį (kalbant ir apie matematiką, ir apie algoritmus, ir pan.). Programavimo kalbos knygą galiu perskaityt ir pats. :) Pirmas semestras buvo tikrai sunkus, būtent dėl daug teorinės matematikos. Čia neišsisuksi tiesiog pasėdėdamas ir pažiovaudamas paskaitoj: tam tikrų dalykų atsiskaitymams reiks gerokai pasimokyti.

 

Dar vienas dalykas: vien praėjęs univerą, nemanau, jog tapsi geru programuotoju. Turi domėtis pats ir niekad nesustoti. IT, kaip sritis, keičiasi labai greit, ypač tam tikrose „madingesnėse“ industrijos srityse (think: startupai, webas, smartfonai, etc. (bankai, būna, iki šiol su COBOL dirba)). Svarbiausias dalykas: noras pačiam nuolat gilinti turimas žinias, bet ir mokytis kažką naujo. Jei jau įvaldei vieną programavimo kalbą, pabandyk kitą, visiškai kitos paradigmos. Jei įprastai dirbi su webu, netingėk pasiknisti giliau ir pažiūrėti, kaip tie HTML baitai vaikšto žemesniam lygmeny, ir t.t. Tikrai negaliu patarti, ar taip pat galėtum pats išmokti aukštąją matematiką, bet dėl programavimo esu gan tikras: jei pats būsi užsivedęs, jokia univero disciplina tam neprilygs.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai informatyvus atsakymas, dėkui, Silke. :) Hmm, kai kalbėjau studijų mugėse su studentu, man kaip tik sakė, kad PS tai planuoja programą, kokia ji bus, informatika - daro visą gryną programavimo darbą, o inf sistemos - taiso ir ieško klaidų programose. Ar kažkas panašaus, bet ten buvo tik pavyzdys, apie ką maždaug eina kalba. O kaip dėl fizikos? Šiuo metu esu vienuoliktokas ir esu pasirinkęs tik B lygį ir fiziką mokausi tik dalinai. Ar turėčiau pradėti mokytis ją rimčiau?

Redagavo Adomce123
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Keletas pastebėjimų:

  1. Programų sistemos yra orientuotos į programavimą, informatika – labiau į bendrai į kompiuteriją. Bent jau KTU tai po pirmų dviejų kursų informatikai renkasi iš trijų studijų programų – multimedija, tinklai ir bankinės sistemos, kai tuo tarpu programų sistemose jokių pasirinkimų nėra – toliau gilinimasi į programavimą. Negaliu garantuoti, bet informacinėse sistemose lyg ir daugiau gilinimasi į duomenų bazes ir saityno technologijas;
  2. Kiek teko susidaryti nuomonę pakalbėjus su VU studentais, tai VU labiau orientuotas į teoriją, o KTU – į praktiką. Konkrečiau pateikti pavyzdžių negaliu, bet bent jau KTU beveik kiekviename su programavimu susijusiame modulyje reikia kažką suprogramuoti (ar visą programą, ar tik kokį algoritmą/komponentą, susijusį su studijuojamu moduliu);
  3. Pirmus keturis semestrus KTU turi po vieną matematikos modulį: trys iš jų bendri ir ne tik informatikos fakulteto studentams (Matematika 1, Matematika 2, Tikimybių teorija ir statistika), o vienas orientuotas į informatikus (Taikomoji matematika). Vėliau yra dar Skaitinių metodų modulis, kuris irgi glaudžiai susijęs su matematika (funkcijų interpoliavimas/aproksimavimas, lygčių sistemų sprendimas, matricų skaičiavimai ir pnš), tik jame mokomi metodai grynai pritaikyti skaičiavimams kompiuteriu;
  4. Informatika apskritai yra glaudžiai susijusi su matematika, todėl net ir imant modulius, kurių aukščiau nepaminėjau, dalis iš jų gali būti susieti su matematika. Visgi informatikos mokslas pastatytas ant diskrečiosios matematikos, logikos ir algoritmų. Tiesa, šiuose moduliuose (diskrečiosios struktūros, algoritmų sudarymas ir analizė, duomenų struktūros, kt.) visgi skaičiavimus reikės atlikti programuojant, o ne ant popieriaus su skaičiuotuvu rankoje;
  5. Aš ir metais jaunesni dar turėjo du fizikos modulius, bet bent jau neseniai buvo kilusios kalbos, kad vieną iš jų panaikinti ir pakeisti kažkuo labiau informatiškesniu. Ar tai ir buvo įgyvendinta – negaliu pasakyti, reikia peržvelgit studijų programą. Galiu pasakyti tik tiek, kad didžiąją dalį fizikos pažymio sudaro teorija (mūsų atveju buvo 80 %);
  6. Kiek teko bendrauti su kitais žmonėmis, tai vyrauja nuomonė, kad KTU, kalbant apie informatikos fakulteto studijų programas, yra rimčiausias universitetas Lietuvoje;
  7. Bandyti aiškintis, kuri studijų programa yra perspektyvesnė, yra beprasmiška. Geriau rinktis tai, kas tau labiau patiktų. Visgi visos trys programos yra gana artimos ir nepriklausomai ką baigei, galėsi dirbti ir programuotoju, ir IT'išniku, ir kuo kitu (nors programuotojus geriau turėtų paruošti programų sistemose, IT'išnikus – informatikoje);

Redagavo wi_lius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...