Pereiti prie turinio

Mokslai ir ateitis, kas toliau?


Rekomenduojami pranešimai

Kas dėl mokslų, tai pasiimk akademines atostogas ( jeigu galima, ne Lietuvoje gyvenu nežinau sistemos ), nusiraminsi, pailsėsi, galėsi viską apmąstyti be jokio spaudimo.

 

Popieriai dabar darbdaviams mažokai berūpi, Jeigu dirbi geriau nei tas kuris turi aukštąjį ir t.t ir gausi daugiau. Patarimo negaliu duoti, tiesiog naudokis visomis progomis, bent jau aš taip darydamas atradau tai ką mėgstu ir kuo užsiimu jau gan ilgą laiką.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pritariu dėl studijų susistabdymo.

Tada išbandyk kelias darbo sritis, kurios domina, kaip pvz jei nori kavinės savo - padirbk barmenų bent porą mėnesių, pamatysi kaip viskas vyksta ar tikrai tai tau. Daug kur galėsi asistentu įsidarbinti ieškodamas savęs. Tik dirbdamas būk nuoširdus pats su savimi, nes dažnai žmonės neišbandę tam tikros srities susikuria apgaulingą nuomonę apie ją ir uždėję tą kaukę nepatiria tikrų emocijų, apgaudinėja patys save. Ir objektyviai vertink savo tobulėjimą, nes gali atrodyti, kad puikiai sekasi, bet iš tikrųjų tą patį darbą kitas atlieka du kartus greičiau ir pan..

 

Tikiuosi pakankamai aiškiai parašiau ką norėjau, dažniausiai miegu tokiu metu :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sustabdyk, arba nutraukt studijas. Dzin tėvai, kad sumokėjo už viską, jeigu labai jau verks, visada gali užsidirbti ir gražinti. Be to, blogai, kada tavo sprendimus lemia kiti žmonės. Čia turiu omeny tai, kad galėjai skirti vasarą darbui užsienyje, bet dėl draugės to nepadarei. Ėjai mokytis tik tam, kad eiti mokytis. Čia yra didžiausia klaida, kurią daro jaunas žmogus. Pats turiu nemažai pažįstamų, kurie po 12 kl. ėjo mokytis tik todėl, nes dabar tai yra "madinga", o praėjus vieniems, ar kitiems metams visi iki vieno gailisi. Žodžiu, norėjau pasakyti, jog negyvenk kitų žmonių lūkesčiais. Realiai, tavo keliami klausimai man taip pat aktualūs, nes man 20, mokausi turizmą, su kelionėm, ir realiai, aš nelabai savęs šioje sferoje matau. Kartais atrodo, jog tai gali būti man, o kartais atrodo, kad visai ne. Ko gero, kad ne savo rogėse sėdžiu. Liko paskutiniai metai, man jau 20 ir aš nė velnio neturiu nė menkiausios idėjos, ką veikti su savo gyvenimu po. Tiek, kad vasarą galbūt atsiras galimybių išvykti į užsieni pas gimines, tai jeigu viskas gerai klosis, greičiausiai grįžti neketinsiu, ko pasekoje ir mokslus atidėsiu, nes manau, kad man dar reikia laiko, jog pačiam suprast, kur aš galėčiau atsiskleisti. Dar tavo tokia kaip bėda manau yra ta, jog tu nenori dirbti nuo 9-17. O kas nori? m? Niekas nenori, bet kartais taip susiklosto aplinkybės, jog reikia ir neturi kur dingti. Esu užtikrintas, kad ir tau teks pro tą patį praeiti ir visai ne todėl, kad didžiajai daliai tenka, bet todėl, nes tu to labai nenori. Kaip ir sakė, gali padirbt barmenu, kad pamatyti viską iš arčiau, kaip kas dirba ir veikia, nors mano galva tai kavinė ar restoranas yra jau nebe ta niša, kur galima investuoti pinigus. Būtų labai sunku rasti ką pasiūlyti geriau, nei gali pasiūlyti dar 100 kavinių/restoranų mieste. Taigi, sunki padėtis, bet, kad mastai ta linkme, galvoji apie tau rūpimus dalykus, tai jau yra gerai. Nežinau, ką dar pridurti, tad palinkėsiu sėkmės, šiuo atveju tose pačiose rogėse esam.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip pazistama.. :) Man kiek daugiau metu nei tau, bet situacija buvo ipanasi. Studijavau, atlikinejau praktika pasaulyje zinomoje imoneje, visos galimybes test karjera. Ir meciau. Ir nesigailiu, nors jeigu buciau pasilikes, dabar tikrai virs 3000 Eur/menesi uzdirbciau + skrydziai, viesbuciai, benefitai. Taciau netureciau laisves, laiko sau, seimai ir greiciausiai sveikata nebutu tokia, kokia yra :) Ten darbas - pragaras, diena naktis - laivuose. Visi gerai apmokami darbai reikalauja pilno atsidavimo, o tai asmeniniam gyvenimui nebuna sveika. Cia ne tik filmuose taip buna, kad zmones miega darbe, ant stalo nukrite. Arba jauni bankininkai nuo darbo kruvio mirsta darbo vietoje.

 

Kad dariau paskui? Viska. Nuo juodu darbu iki profesionalaus pokerio ir prekybos brangakmeniais, kuom uzsiimu iki dabar. Bet uzdarbis.. Nepastovus ir siaip gerokai mazesnis, nei gauciau budamas geru specialistu. Jeigu noreciau uzdirbt daug, tureciau arti daugiau negu tame laive.

 

Siuo metu noreciau tapt laisvai samdomu specialistu, turet vertingus igudzius ir galimybe dirbt tiek, kiek noriu. Kalbu apie pacios auksciausios kvalifikacijos suvirintoja. Tai nera darbas, kuri megciau, taciau o ka daugiau daryt? Beto, man pakankamai idomu ir geras pagrindas po kojomis. Uztikrintas geras uzdarbis, nes tokiu specialistu visad reikejo ir reiks. Ir dirbt taip, kad butu kuo daugiau laisvo laiko, per kuri toliau galeciau kurt planus uzvadyt pasauli :)

 

Beje, nebeskaityk tu self development knygu, tai masturbacija. Geriau skaityk tikrai sviesiu protu filosofinius - psichologinius sedevrus. Tada pats busi pajegus suprast, kas TAU gerai ir kas ne. Sekmes :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Turėtum tęsti/baigti studijas, kol dar turi tokią galimybę,- t.y. kol padeda tėvai. Per tą laiką yra galimybė, kad suprasi, ko nori ir tai nebus tuščias laiko prašvaistymas.

Nebent turi planą: kur aš esu => kur aš noriu būti =>kaip aš tai pasieksiu.

Vien motyvacinių saviugdos knygų tam neužtenka.

Ar dabar turi bent kokį pajamų šaltinį iš kurio pragyveni (mėgstama veikla iš kurios jau gauni pinigus ir gali pragyventi).

Ar turi kokių įgūdžių/patirties kokioje nors srityje kad galėtum pradėt savo veiklą?

Ar tai tik krūva svajonių kuriomis gyveni, nes, kaip pats minėjai- dar neatradai savęs...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Iprastai toks klausimas iskyla zmonems, kurie nera nieko dirbe. Tau klausimas: ar esi kur nors dirbes ir gaves atlyginima?

 

Saviugdos knygas reikia atsirinkti, nes jos dabar kaip popsas: masems. Svarbu parasyt, kaip bemoksliui pavyko milijonus vartyt.

 

Jei monotoniskas darbas nedomina, tai lieka arba verslas arba kurybinis darbas. Akivaizdu, kad verslas atkrenta, nes kitaip nebutu sitos temos. Del kurybos jau paciam svarstyt pagal gebejimus.

 

Maximoje ilgai dirbantys irgi negalvojo, kad ju gyvenimas toks bus.

 

Viska susimavus darau isvada, kad tikriausiai nesi tiek pranasesnis, kad galetum nedirbt monotonisko darbo. Biski atsibusk ir pasiziurek statistika, kaip zmogai Lietuvoj gyvena.

 

Gyvenimas purvo duobe, stenkis islikti jos virsuje.

 

Kodėl turiu žiūrėt į statistiką? :D Gyveni viena karta ir turi gyvent kaip "visi" taip, kaip tau nepatinka? Gyvent, kad tik gyvent? Ne, ačiū ;) O dėl darbo, esu dirbęs įvairaus darbo. Pradedant žolės pjovėju su trimeriu kai saulė kepina, baigiant padavėju.

 

 

Įdomiai tu čia rašai, nori savo verslo, bet nenori dirbti 9-5 tipo darbo. Nepagalvojai, jog kuriant kažką savo, turbūt kartais reikės dirbti ir 20 valandų per parą, 7 dienas per savaitę, bent jau tol, kol viskas įsivažiuos (JEI įsivažiuos). Aš nenoriu teigti, jog nedaryk nieko, nes jei kažkas gyvenime netinka - tai keisk, o bet tačiau... Nepamiršk, kad nors verslininkai ir yra asociajuojami su 'risk-taking', dažniausiai ta rizika būna itin gerai apskaičiuota, tad prieš mesdamas mokslus apmąstyk kodėl verta ir kodėl neverta; nors dažnai girdime, kad itin sėkmingi verslininkai metė univerą/collegą (Jobsas, Gateas, Zuckerbergas etc), tačiau statistika apie verslą sako mums ką kitą - dažniausiai verslus kuria žmonės su patirtimi toje srityje, matydami, jog gali kažką pakeisti ir padaryti geriau (pigiau, inotyviau, efektyviau etc), tačiau apie tokius žmones mes negirdime, nes tai yra norma. Taigi, grįžtant prie tavo mokslų metimo temos ir rizikos - galbūt, jei taip trokšti būti verslininku, yra geriau turėti patirties kažkokioje specializuotoje srityje nei neturėti jos visai t.y. turėti finansų diplomą ir išmanyti kažką apie finansus nei tiesiog būti dar vienu, kuris nenusimano nieko, bet nori itin daug.

 

O jei nori kur nors išvažiuoti į užsienį - važiuok, ieškok galimybių dabar, mesk studijas ir susirask darbą (kad ir "juodą" - jei turi svajonių/siekių, toks darbas bus tik motyvacija, jog nori kažko daugiau, o ne tik fabrike klijuoti detales ar skaičiuoti sudėtus daiktus į lentynas sandelyje - kalbu iš savos patirties), pasitaupyk pinigų ir važiuok, kol esi jaunas. Forume buvo tema apie darbą Kinijoje - jei domina gyvenimas ten, parašyk tam žmogui; dabar kaip pasaulis po mažu tampa "be sienų", o internetas atveria puikias galimybes susirasti naudingos informacijos apie darbą svetur (ne tik Anglijoj ar Norvegijoj), pats laikas yra kažką keisti ir daryti. Esmė yra tik ta, jog turi turėti bent idėją, ką darysi. Mesti mokslų vien tam, jog mesti - ar verta? Kas iš to, jei mesi mokslus, tačiau dienom nieko neveiksi, nes, neva "aš ne toks, turiu kurti savo verslą". Aš pati mečiau mokslus, bet turėjau bent idėją ką veiksiu ir kodėl man neverta studijuoti x specialybės, nes savo ateities perspektyvoje man, galbūt, to, ką mokausi, visai neprireiks.

 

Žodžiu, kaip ten sakoma, gyveni tik kartą, tad daryk ką nori, tačiau gyveni tik kartą, todėl ir apgalvok ar tavo veiksmai suteiks kažkokios apčiuopiamos vertės/laimės ateičiai. Sėkmės!

 

Supratai ne taip - vienas dalykas yra dirbti sau, kitas dalykas yra dirbti kitam. Sau gali dirbti dienas ir naktis, jei tau to reikia (kalbu apie verslo pradžią). Žinau, kad norint kurti verslą, etc reikia dirbti išties sunkiai, nežiūrint į valandas ir pan. Šiuo atveju aš kalbu apie darbą kokioje tai įstaigoje.

 

Turėtum tęsti/baigti studijas, kol dar turi tokią galimybę,- t.y. kol padeda tėvai. Per tą laiką yra galimybė, kad suprasi, ko nori ir tai nebus tuščias laiko prašvaistymas.

Nebent turi planą: kur aš esu => kur aš noriu būti =>kaip aš tai pasieksiu.

Vien motyvacinių saviugdos knygų tam neužtenka.

Ar dabar turi bent kokį pajamų šaltinį iš kurio pragyveni (mėgstama veikla iš kurios jau gauni pinigus ir gali pragyventi).

Ar turi kokių įgūdžių/patirties kokioje nors srityje kad galėtum pradėt savo veiklą?

Ar tai tik krūva svajonių kuriomis gyveni, nes, kaip pats minėjai- dar neatradai savęs...

 

Tarkim apie patirtį. Kaip ją gauti norint pradėti kokią nors veiklą? Kaip žmonės ją gauna????? Patirtis ateina ne iš praktikos?

Redagavo Mario9
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasibaik tas studijas. Gal nedirbsi pagal savo specialybę, bet vistiek turėsi kažkokį pliusą. Jei kažkur darbinsies, su diplomu blogiau nebus.

 

Beto jau dabar studijuodamas gali įsidarbinti barmenu ar panašioje sferoje.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

suprasciau, jeigu mokytumeisi pedagogika, istorija ar fizika ir ne vieno srityje saves neisivaizduotum, bet finansai yra labai plati sritis ir ji tau tikrai pravers ateityje tiek versle, tiek nepasisekus dirbant vadyboj, mokymuose, prekyboj, konsultacijose ir t.t.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pats siuo metu esu dvyliktokas ir situs visus apmastymus praejau lygiai taip paciai kaip tu. Taciau galu gale, po ilgu apmastymu, padariau tokia isvada - kad ir kaip bebutu, bet i universiteta stoti apsimoka, tikrai ne tik del studiju programos, taciau ir del daugelio kitu privalumu.

 

1) Ismoksti savarankiskumo. Manau, cia daug aiskinti nereikia.

 

2) Prapleti savo akirati - t.y kasdien susitinki su naujais zmonem, studentais, destytojais, is kuriu gali isgirsti ir suzinoti daug naujo, galbut net gi netiketai isgirsti apie kokia nors verslo ideja. Atsiduri naujoje aplinkoje.

 

3) Ismoksti efektyviai ir greitai dirbti ir mokintis. Tai, mano nuomone yra tikrai didelis ++. Paprasciausiai pagalvojus, jeigu susitiktu 2 zmones - vienas baiges universiteta, kitas baiges tik vidurine - kuris is ju prireikus greiciau ismoktu nauja amata/profesija/igudi, ar perprastu tam tikra veikimo principa? Atsakymas yra aiskus - studentas, nes turetu daug daugiau patirties ir igudziu. Jo analitinis, dedukcinis mastymas butu daug labiau islavintas. Apskritai, kaip cia issireiskus, ismoktum buti daug labiau "efficient".

 

4) Tau niekas nedraudzia uzsiimti pasaline veikla, kol studijuoji. Zinau daugybe zmoniu, kurie dar budami studentais jau buvo ikure startup'us ir sekmingai juos tese veliau.

 

Kaip pats minejai, didele laiko dali paskaitu „šaravoji“ - tuomet butu idomu paklausti, kam isleidi ta laisva laika? Ar bandai kur nors isidarbinti, igyti praktikos, savanoriauti, isbandyti naujas profesijas? Jeigu ne, tuomet, net neverta galvoti, kad kas nors metus universiteta pasikeis.

 

5) Visuomenes poziuris i tave. Nors tai ir yra labai, labai banalus dalykas, taciau vis del to jis yra aktualus kiekvienam zmogui. Pabaiges universiteta, tu jau kaip ir turi "tikrai issilavinusio" zmogaus statusa. Tas popieriukas, kaip ir oficialiai parodo, jog ne esi siaip kazkoks kaimo plugas, o vis del to kazka tikrai sugebi.

 

Savo post'u jokiais budais nenorejau nieko izeisti ar sukritikuoti, jeigu kam nors taip pasirode. Tiesiog tokie mano apmastymai. :)

Redagavo Varkovas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Važiuok padirbk, pamatysi, kad niekas niekur tavęs nelaukia (daug kur pigesnių privažiavę ir vieni kitus atsiveža, nemažai šalių ir vietiniai darbo neranda, daug kur kalbos reik jei ne angliakalbėse šalyse) ir nors didesnės galimybės užsidirbt, bet padaugink visas išlaidas iš N kartų užsienyje (ypač sveikatos ir kitas paslaugas, maistas ne visada rodiklis) ir gaunamą atlyginimą, suprasi, kad lietuvoje gaunant vidutinį visai neblogai yra.

Prieš pora vasarų juokingai atrodė vienos pažįstamos išvažiavimas į UK užsidirbt vasarą, labai džiaugėsi kad tvarkymo ir valymo paslaugose apie 2-2,5k LITŲ uždirbdavo (jau ir čia nėra sunku tiek uždirbt), o kur dar pragyvenimas belenkiek žmonių vienam bute ir t.t. (tik dėl kelionės apsimoka).

Pats po daug vasarų sezonų žemės darbų (Lietuvoje) praėjo noras kažką daryt su žeme ir net namą turėt, kuriame vistiek pastoviai prižiūrėt reik (nesamdysi kiekvieną dieną sniego kasėjo 6h, kad nukastų į darbą automobiliui kelią). Taip pat buvau JAV (ne pirmuose kursuose) daugiau dėl pamatymo, o ne uždarbio, tai va ten pamačiau, kad žmonės dirba 2-3 darbus ir nesiskundžia, kad turi tik 1 laisvą dieną savaitėje. Ir visiems px, kad ir jų vaikai niolikiniai dirba po 1-2 darbus, nes tiesiog taip sistema padaryta, kad dirbi ir užsidirbi, tada gali tūsintis, o čia grįžti, pasižiūri, kad visi po 1 darbą dirbą ir skundžias neieškodami alternatyvų užsidirbt. Japonai ten irgi nesveiki su darbais, kažin kodėl šios šalys klesti.

O baigt reik, kad išmoktum komandiškiau ir logiškiau mastyt, o ne "prisiskaičiau ir man px" (jei taip yra, tai eik ir daryt tuos verslus, bet ar žinosi ko trūksta, kaip atsirinkt poreikius, kaip paskaičiuot, kokių išlaidų reik, kokios rinkos situacija su tiekėjais ar klientais ir t.t.t.t. - kol nepadirbi panašios srities įmonėje net ir barą atidaryt atrodo nesunku).

Žinoma besimokant reik pradėt ir dirbt, nes kitaip irgi nieko nebus, nes baigusių niekam nereik. O kad būtum kažkokios srities entuziastas nesimato, nes tiem tai baigt nereik, bet tokiu vos keli procentai nuo visumos.

O nenori šimtui metų imt - neimk, nuomuokis kaip užsienyje įprasta, nes ten niekas neįperka ir nuomuojas arba irgi išsimokinėja dešimtmečiais, net leidžia paveldėt ir pratest paskolas vaikams (jei nori, jei nenori tiesiog parduoda neišmokėtus butus). Taip pat užsienyje žmonės gaudami pajamas jas kaupia, investuoja, reinvestuoja, ieško kur įdarbint ir pan. o ne ant minusinių indėlių laiko.

Ir didelis dalykas ne teorija, kad noriu, o praktikos daug bei pastoviai pozityvus požiūris "darysiu ir pavyks".

Ir t.t. ilga tema, bet iš savo mokslų bei tam tikros srities išmanymo bei ankstesnio, logiškesnio, rizikingesnio pamastymo nei kiti tą padarę ir kelių metų įmonėje, kol supranti kas kaip vyksta verslo pasaulyje. O dabar gyvenu (ne egzistuoju), darbo valandas pasidarau kada noriu, nereik vargintis dėl paskolų ar dar kažko.

Ir dar... NIEKADA neturėk vieno pajamų šaltinio (95+ proc žmonių, tiksliau lietuvių, bėda), net jei ir esi geras specas ir gauni alga, sukurk beveik pasyvias pajamas kurioms reikia valandos per savaitę, išskaidyk į skirtingas rizikas ir dar šimtas dalykų, kurių nemažai universitete mokino, bet ne pagrindėje specialybėje, o tiesiog galima pasiimt papildomų pageidaujamų dalykų kurie galbūt tave domina ir išmokt visko papildomai, bet aišku tada mažai laiko laisvalaikiui ir t.t.

 

Super geros mintys, ypac del keletos pajamu saltiniu.

Tik nenuvertinciau taip uzsienio, ten tikrai kur kas daugiau naudos galima pasisemt, nei didesnis atlygis. Lietuvoje, deja, net ir pinigu turint daug dalyku yra nepasiekiami. O tie vietiniai, nerandantys darbo, daznai buna tie, kuriems "paprastas" kvalifikuotas darbas uz 2000 eu i rankas yra ne lygis. Bet, kad isskestom rankom niekas nelaukia tikrai verta isikalt i galva.

Kitas aspektas - požiūris "darysiu ir pavyks". Cia toks tipinis amerikietiskas isradimas :) Tik neretai buna taip, kad saltai mastantis, viska gerai ivertinantis "blogiukas" toki entuziasta optimista apvynioja aplink pirsta, isnaudoja ir tuom visas pozityvas pasibaibia. Daugiau salto proto priimant svarbius sprandimus ir maziau radikaliu (dziaugsmo, optimizmo) emociju, sakyciau.

Redagavo arijas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaitau temos autoriaus pranešimą ir šypsausi :). Man iškart kyla klausimas - ką tu veiki dienomis ir ką žadi veikti, metęs mokslus? Ar tau mokslai trugdo kažkokiai veiklai? Nori mesti juos tik dėl to, kad "nepatinka"? Ar čia, tavo manymu, yra geriausias būdas, spręsti problemas? Tai jei, tarkim, įkursi savo verslą, ir kas nors nepatiks, ką darysi? Mesi viską į šalį ir pradėsi naują verslą? Kažkaip kvaila atrodo atsiradus kažkokiems sunkumams, ar kai kas nors nepatinka, viską tiesiog mesti. Nelabai įsivaizduoju, kaip tu tada žadi verslą įkurti? Su tokiu mąstymu čia geriausiu atveju būtų tokio tipo verslas, kaip per filmus dažnai tenka pamatyt, kur maži vaikai stovi prie gatves ir savo spaustas apelsinų sultis pardavinėja.

 

"Nenori gyventi kaip kiti". O ką dėl to padarei, kad "negyventum kaip kiti?" Kodėl tas "kitų" gyvenimas yra blogas? Šiais laikais, pastebėjau, jaunimui į galvą yra kalama, mano manymu, labai durna mintis: "neatrandi savęs? Nežinai ką nori daryti? Nedaryk nieko, pakeliauk metus po pasaulį, sėdėk namie ir apmąstyk viską ir atrasi save." Nu o kas bus, jei neatrasi? Argi taip blogai pabaigti mokslus, įgauti specialybę, dirbti kad ir ne taip jau mėgstamą darbą, tačiau turėti galimybę kilti karjeros laiptais? Turėsi tvirtą pagrindą, laisvalaikiu galėsi mėgautis savo hobiais, šeima, draugais ir t.t., ar kad ir ieškoti savęs. Gal bedirbdamas atrasi save ir galėsi pradėti pagaliau daryti tai, ką nori. Mūsų tėvai sovietiniais laikais jau augo tokioje sistemoje, kur viskas buvo nuspręsta už juos, neturėjo beveik jokių karjeros galimybių ar pasirinkimų, ir dėl to nedejavo. Dabar, žiūriu, visi labai išlepę patapo. Skaitant tavo pranešimą tai atrodo, kad tau geriau yra išvažiuoti į ukus ir dirbti juodą darbą, negu kad čia pabaigti specialybę, įgauti diplomą ir dirbti kvalifikuotą darbą. Išvažiuoti į ukus visada spėsi. Na, o jeigu tau taip norisi, tai ką tu čia dar veiki? Mesk mokslus ir važiuok, tik nelabai suprantu, kuo šis sprendimas yra pranašesnis už mano pateiktą sprendimą.

 

Sakai, kad žinai, jog kuriant savo verslą reikės dirbti naktimis ir t.t. ir teigi, jog esi tam pasiryžęs, bet... kur tavo verslo idėja, planas? Panašu, kad šių dalykų neturi, o dirbti ofisinio darbo nenori. Tai ką siūlai? Mesti mokslus, sėdėt tėvam ant sprando ir skaityt "self-development" knygas? Ar važiuot į ukus ir dirbt juodą darbą? Kodėl tada pvz. tau netinka idėja išmokti kad ir programuoti ir dirbti freelanceriu? Dirbsi kiek norėsi, iš kur norėsi ir kam norėsi. Not that bad, is it?

 

Sorry, bet skaitant tavo pranešimą iš šono atrodo, kad tai tik eiliniai vaiko, kuris nori tapti dar vienu Stevu Jobsu nieko nedirbdamas. Tai, kad kažkas metė mokslus ir tapo labai sėkmingu žmogumi, nereiškia, kad ši sėkmės formulė tiks ir tau. Labai teisingai šiuo klausimu parašė Kamilė.

Redagavo facis1
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaitau temos autoriaus pranešimą ir šypsausi :). Man iškart kyla klausimas - ką tu veiki dienomis ir ką žadi veikti, metęs mokslus? Ar tau mokslai trugdo kažkokiai veiklai? Nori mesti juos tik dėl to, kad "nepatinka"? Ar čia, tavo manymu, yra geriausias būdas, spręsti problemas? Tai jei, tarkim, įkursi savo verslą, ir kas nors nepatiks, ką darysi? Mesi viską į šalį ir pradėsi naują verslą? Kažkaip kvaila atrodo atsiradus kažkokiems sunkumams, ar kai kas nors nepatinka, viską tiesiog mesti. Nelabai įsivaizduoju, kaip tu tada žadi verslą įkurti? Su tokiu mąstymu čia geriausiu atveju būtų tokio tipo verslas, kaip per filmus dažnai tenka pamatyt, kur maži vaikai stovi prie gatves ir savo spaustas apelsinų sultis pardavinėja.

 

"Nenori gyventi kaip kiti". O ką dėl to padarei, kad "negyventum kaip kiti?" Kodėl tas "kitų" gyvenimas yra blogas? Šiais laikais, pastebėjau, jaunimui į galvą yra kalama, mano manymu, labai durna mintis: "neatrandi savęs? Nežinai ką nori daryti? Nedaryk nieko, pakeliauk metus po pasaulį, sėdėk namie ir apmąstyk viską ir atrasi save." Nu o kas bus, jei neatrasi? Argi taip blogai pabaigti mokslus, įgauti specialybę, dirbti kad ir ne taip jau mėgstamą darbą, tačiau turėti galimybę kilti karjeros laiptais? Turėsi tvirtą pagrindą, laisvalaikiu galėsi mėgautis savo hobiais, šeima, draugais ir t.t., ar kad ir ieškoti savęs. Gal bedirbdamas atrasi save ir galėsi pradėti pagaliau daryti tai, ką nori. Mūsų tėvai sovietiniais laikais jau augo tokioje sistemoje, kur viskas buvo nuspręsta už juos, neturėjo beveik jokių karjeros galimybių ar pasirinkimų, ir dėl to nedejavo. Dabar, žiūriu, visi labai išlepę patapo. Skaitant tavo pranešimą tai atrodo, kad tau geriau yra išvažiuoti į ukus ir dirbti juodą darbą, negu kad čia pabaigti specialybę, įgauti diplomą ir dirbti kvalifikuotą darbą. Išvažiuoti į ukus visada spėsi. Na, o jeigu tau taip norisi, tai ką tu čia dar veiki? Mesk mokslus ir važiuok, tik nelabai suprantu, kuo šis sprendimas yra pranašesnis už mano pateiktą sprendimą.

 

Sakai, kad žinai, jog kuriant savo verslą reikės dirbti naktimis ir t.t. ir teigi, jog esi tam pasiryžęs, bet... kur tavo verslo idėja, planas? Panašu, kad šių dalykų neturi, o dirbti ofisinio darbo nenori. Tai ką siūlai? Mesti mokslus, sėdėt tėvam ant sprando ir skaityt "self-development" knygas? Ar važiuot į ukus ir dirbt juodą darbą? Kodėl tada pvz. tau netinka idėja išmokti kad ir programuoti ir dirbti freelanceriu? Dirbsi kiek norėsi, iš kur norėsi ir kam norėsi. Not that bad, is it?

 

Sorry, bet skaitant tavo pranešimą iš šono atrodo, kad tai tik eiliniai vaiko, kuris nori tapti dar vienu Stevu Jobsu nieko nedirbdamas. Tai, kad kažkas metė mokslus ir tapo labai sėkmingu žmogumi, nereiškia, kad ši sėkmės formulė tiks ir tau. Labai teisingai šiuo klausimu parašė Kamilė.

 

Nu va, kaip tau blogai atrodo :(( O koks tada gyvenimo tikslas, tarkim dirbi kas nepatinka, moki saskaitas ir miršti? Ar kam tada gyveni? Ar gyveni, kad būtum laimingas? Iš to seka, kad darydamas tai kas nepatinka, manau nelabai būsi laimingas? Ar ne taip?

O dėl plano ir verslo, tarpkitko turiu planą liko gaut pinigėlių viskam įgyvendinti :)

Sakai neįsivaizduoji su tokiu mastymu kaip įkursi verslą ar kažką? O tai kokio mastymo reikia? Tarnaut 40 vergovės metų jei tau tai nepatinka? Ar kokio, nelabai suprantu :) Visi čia sakot patirties patirties reikia, bet iš ko ta patirtis ateina? Ne kažką darant? Nuo ko žmonės pradeda? Kad ir tas pats S.Jobsas, nuo ko pradėjo? Jis iškart turėjo patirties viską daryti? Kaip pavyzdys "pepsi žmogus" - Johnas Sculley, Jobsas jį pasisiamdė ir ko pasekoje Johnas su kitų apple akcininkų pagalba išmetė Jobsą. Mano asmeninė nuomonė, be darymo, praktikos nieko nebus.

 

O dėl mokslu, tai manau pasibaigsiu kaip nors. Kaip visi sakot - blogiau nebus

Sorry, neįsižeisk, bet tiesiog mano nuomonė, nežinau teisinga ji ar ne, bet kaip matau skiriasi.

Redagavo Mario9
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va, kaip tau blogai atrodo :(( O koks tada gyvenimo tikslas, tarkim dirbi kas nepatinka, moki saskaitas ir miršti? Ar kam tada gyveni? Ar gyveni, kad būtum laimingas? Iš to seka, kad darydamas tai kas nepatinka, manau nelabai būsi laimingas? Ar ne taip?

O dėl plano ir verslo, tarpkitko turiu planą liko gaut pinigėlių viskam įgyvendinti :)

Sakai neįsivaizduoji su tokiu mastymu kaip įkursi verslą ar kažką? O tai kokio mastymo reikia? Tarnaut 40 vergovės metų jei tau tai nepatinka? Ar kokio, nelabai suprantu :) Visi čia sakot patirties patirties reikia, bet iš ko ta patirtis ateina? Ne kažką darant? Nuo ko žmonės pradeda? Kad ir tas pats S.Jobsas, nuo ko pradėjo? Jis iškart turėjo patirties viską daryti? Kaip pavyzdys "pepsi žmogus" - Johnas Sculley, Jobsas jį pasisiamdė ir ko pasekoje Johnas su kitų apple akcininkų pagalba išmetė Jobsą. Mano asmeninė nuomonė, be darymo, praktikos nieko nebus.

 

O dėl mokslu, tai manau pasibaigsiu kaip nors. Kaip visi sakot - blogiau nebus

Sorry, neįsižeisk, bet tiesiog mano nuomonė, nežinau teisinga ji ar ne, bet kaip matau skiriasi.

 

Mano, ko gero, daugiau nei pusė klausimų liko neatsakyti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va, kaip tau blogai atrodo :(( O koks tada gyvenimo tikslas, tarkim dirbi kas nepatinka, moki saskaitas ir miršti? Ar kam tada gyveni? Ar gyveni, kad būtum laimingas? Iš to seka, kad darydamas tai kas nepatinka, manau nelabai būsi laimingas? Ar ne taip?

O dėl plano ir verslo, tarpkitko turiu planą liko gaut pinigėlių viskam įgyvendinti :)

Sakai neįsivaizduoji su tokiu mastymu kaip įkursi verslą ar kažką? O tai kokio mastymo reikia? Tarnaut 40 vergovės metų jei tau tai nepatinka? Ar kokio, nelabai suprantu :) Visi čia sakot patirties patirties reikia, bet iš ko ta patirtis ateina? Ne kažką darant? Nuo ko žmonės pradeda? Kad ir tas pats S.Jobsas, nuo ko pradėjo? Jis iškart turėjo patirties viską daryti? Kaip pavyzdys "pepsi žmogus" - Johnas Sculley, Jobsas jį pasisiamdė ir ko pasekoje Johnas su kitų apple akcininkų pagalba išmetė Jobsą. Mano asmeninė nuomonė, be darymo, praktikos nieko nebus.

 

O dėl mokslu, tai manau pasibaigsiu kaip nors. Kaip visi sakot - blogiau nebus

Sorry, neįsižeisk, bet tiesiog mano nuomonė, nežinau teisinga ji ar ne, bet kaip matau skiriasi.

 

 

 

Baik šnekėti nesąmones. Be sunkaus darbo nieko nebus. Nori jis geros algos, bet ant mokslų dėjęs. wtf?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau geriausia butu keliauti! As isvykau iskart po gimnazijos baigimo. Keliavau beveik du metus, ieskojau saves,tiesa sakant ir dabar tebeieskau. Pasaulis labai gerai atveria akis. Aplankiau tokias salis kaip JAV,Malaizija,Tailandas,Australija,Indonezija, Singapuras,... Taciau verta pasakyti, kad keliauti lb greitai igrista, aplankytos vietos nepadaro jokio ispudzio, jei savyje nesinesi ideju. Kazkaip keliaudamas turi ismokti tobuleti, skaityti knygas, dometis tam tikrais dalykais, tureti mazu projekciuku sau, lyginti salis,pragyvenimo lygi. Tada pagaliau po truputi atrandi save ir savo nisa. Labai gerai parase kai kurie vartotojai, jog butina padirbti net ir juoda darba,jog puikiai suprastum jog tokio darbo nenoretum dirbti visa gyvenima. Tad linkiu pabandyti, pakeliauti ir paieskoti saves.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...