Pereiti prie turinio

Studijos Danijoje


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki uždarbiečiai,

 

Skaitinėjau visą forumą ir supratau, kad čia yra daug žmonių kurie nori studijuoti, todėl sugalvojau papasakoti apie įspūdžius Danijos universitete.

 

Kaip gimė mintis važiuoti į Daniją?

 

Baigęs 12 klasę, stojau mokytis į Kauno kolegiją Interjero ir baldų projektavimo vien dėl to, nes pamačiau, kad įstojau į nemokamą vietą, ir kaip ir buvo galima tikėtis viską mečiau po dvejų mėnesių, nes studijos netenkino mano poreikių. Metęs studijas, galvojau padirbsiu ir kitais metais vėl bandysiu stoti į universitetą, tik šįkart stosiu kur nors kitur. ~Lapkričio mėnesį pradėjau dirbti mašinų plovykloj ir išdirbau ten iki liepos mėnesio. Buvo puiki patirtis, nes dirbdamas tokį darbą supratau, kad negaliu visą gyvenimą tuo užsiimt. Dirbant plvoykloj visada galvojau, kad reikia imtis kažkokių veiksmų. :) Grį-ęs namo visiškai netyčia naršiau po internetą ir radau informacijos apie Danijos univerus, ko gero visą dieną naršiau kol galiausiai įsitikinau, jog čia mano vieta.

 

Stojimo procesas

 

Stojimo procesas buvo sunkiausia dalis. Mano univeras nežiūri į žmonių pažymius, man reikėjo tik gauti rekomendacijas iš darbdavių ir akademinių žmonių, bei parašyti stiprų motyvacinų laišką, nes Danijoj svarbiausia yra žmogaus motyvacija ir ką jis gali duoti pačiai mokymo įstaigai. Kai kurioms studijų programoms reikia tam tikro išklausytų valandų skaičiaus, bet Lietuvos švietimo sistema suteikia tai. Pvz.: matematikos B lygio valandų skaičiaus užtenka tam, kad atitiktum Computer Sciense keliamus reikalavimus, taip, kad jei ir nesat pats gabiausias matematikas, vistiek turite šansų čia patekti. :) Motyvacinį laišką rašiau kokius 2 mėnesius, nes norėjau parašyti kažką išskirtinio. Stojimas vyksta prioritetų tvarka, kol negavai atsakymo iš aukščiau esančio prioriteto, tol nepradės svarstyti sekančiojo.

 

Birželio 1-oji

 

Dirbau plovykloj ir pagalvojau, kad laikas pasitikrinti savo el-paštą. Ir pamačiau, kad aš priimtas į University College of Northern Denmark į Multimedia Design & Communication programą. Tą dieną nelabai sekėsi dirbti, nes visiškai ne mašinos buvo galvoje.. :)) Laiške gavau prisijungimo duomenis į universiteto sistemą, kurioje turiu patvirtinti, jog nuo rugsėjo 1-os studijuosiu Danijoje. Taip pat buvo parašyta, jog reikia sumokėti 749Danijos Kronų (100 eurų) startinį mokestį, į kurį įeina dokumentai reikalingi gyventi ir studijuoti Danijoje, 4 intro dienos bei vakarėlis su nemokamais gėrimais. Investicija verta pinigų, nes susipažinsi su būsimais pirmakursiais, be to vakarėlis buvo labai geras.. :))))

 

Pasiruošimas išvykti

 

Šis periodas prabėgo labai greitai, atrodo nespėjau net su visais atsisveikinti, o štai ir reikia išvažiuoti į svetimą šalį. Prieš išvykdamas studijuoti turėjau uždaryti savo individualią veiklą, pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę ir patį sunkiausią dalyką - SUSIRASTI APGYVENDINIMĄ. Aš studijuoju Aalborgo mieste (4 pagal dydį Danijoje) o čia laaabai sunku rasti gyvenamąją vietą, man pasisekė ir aš apgyvendinimą radau per savaitę. Beje, Aalborgo mieste yra taip vadinamas "Roof over head guarantee" - jei neturi gyvenamos vietos iki atvažiuojant turėsi galimybę apsigyventi Danhostel. Kiek girdėjau iš pasakojimų ta vieta yra baisi. Gyvena 6 žmonės 15m2 namukuose, bet iš kitos pusės ši vieta yra pati smagiausia. Tiek daug naujų žmonių, o ir vakarėliai jų yra švelniai tariant stiprūs :)

 

Rugpjūčio 20 diena

 

Važiavau į Daniją su kažkokiu mikriuku, tai buvo pati baisiausia patirtis mano gyvenime, bet nesiskųsiu, ką mokėjau tą ir gavau :) Po 24 valandų kelionės aš pagaliau atvykau į savo butą ir likau nemaloniai nustebintas, butas skyrėsi nuo to ką mačiau nuotraukose, bet gyvent tai netrukdė. Tik atvažiavęs išsikroviau lagaminus ir iškart išėjau į miestą pasivaikščiot, miestas tikrai nuostabus, gyvenu pačiam miesto centre, tai savaitgaliais miegot beveik neįmanoma, visi baliavoja, bet įprantama. :) Tik atvykęs supratau, kad be dviračio aš čia nepajudėsiu, nes autobuso bilietas kainuoja 3 eurus, o nuolatinis bilietus visam mėnesiui 50 eurų. Tai nusipirkau dviratį už kurį permokėjau kone dvigubai, bet vistiek atsipirko viskas :) Paskui sekė introduction days, per kurias papasakojo, kaip viskas vyksta - kokia mokymo sistemą, problem-based learning ir t.t

 

Studijos

 

Mano programa trunka 2 metus, po 2 metų galiu eiti top-up studijos, galiu rinktis iš E-concept development, Software development, bei Web development. Pirmus 2 metus yra mokoma 4 dalykų Communication, Business, Design ir Interaction Development(programavimas), kiekvieno dalyko yra po lygiai. 1 semestrą turėjau 5 egzaminus, kas mėnesį po vieną, į egzaminą įeina visi mokomieji dalykai, mėnesį prieš deadline'ą gauni užduotį su tikru klientu ir turi su juo komunikuodamas išspręsti jo problemą, mano studijų programoje tai būna sukurti pilnai veikiantį puslapį. Darydamas puslapį turi rašyti reportą, čia daug kam yra didžiausia problema, bet kai juos perpranti, tai irgi nėra sudėtinga. Kita dalis 15 minučių prezentacija ir 45 minučių feedback'as iš dėstytojų, bei pažymys. Toks modelis yra patrauklus, nes tikrai jauti, kad kažką išmoksti, kai prie naujo išmokto dalyko iškart prikišamos rankos. Darbas visada vyksta grupėmis, į egzamino patalpą eini su grupe, taip išmokstama dirbti grupėse.

 

Finansai

 

Danijoje yra laaabai aukštas pragyvenimo lygis, kainos didesnės nei Lietuvoje 2-3 kartus, bet jei žinai kaip ir kur apsipirkinėt, galima apsipirkti pigiau nei Lietuvoje. Alus pavyzdžiui kainuoja 30 euro centų :) aišku, jei norit lietuviško alaus - pasiruoškit sumokėt 2 eurus :) Darbą susirasti Aalborgo mieste yra laaabai sunku, bet jei ieškosi tikrai rasi, bet pasiruoškit iki pusės metų neturėt jokio darbo.. Bet kai gauni darbą ir dirbi bent jau 43 valandų į mėnesį gauni stipendiją kuri siekia 500 eurų į mėnesį + atlyginimas iš darbo, taip kad į mėnesį turi 1000 eurų. Nuoma kainuoja nuo 200 iki 300 euru į mėnesį, maistui, ir savo malonumui išleidžiama dar apie 200 eurų, taip, kad studentai Danijoje yra turtingi, gali sau leist ir pakeliauti. Mano grupiokai pavyzdžiui išvyko Kalėdoms į Kanarų salas, manau tai daug ką pasako.. :D Aš pats darbo ieškojau, bet galiausiai nuleidau rankas po kelių apgavysčių ir tiesiog sėkmingai freelancinu, gaudamas stipendiją tą pačią stipendiją iš valstybės, be to ir mokesčiai nelabai kandžiojasi.

 

Sorry, jei nerišliai parašiau kažką, bet jei kažkas įdomu dar - prašau diskutuokit, jei nedrąsu rašykit į PM. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuoma tikrai ne iki 300 euru (bendrabuti aalborge moku 2400 dkk (320 eur)) ir vis nereiktu pamirsti i nuoma iskaiciuoti mokesciu mano nuomone. Del darbo sutinku, tikrai labai sunku pirma pusmeti susirast darba, pirmas sansas ta pries kaledas kai daug kas iseina atostogu, ne vienas pazistamas taip susirado darbu praeitais metais.

 

Sekmes tau cia, pats jau antri metai :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas,

 

Dėl nuomos, tai puikiai pamenu, kad Boulevarden gatvėj mokėdavau netoli 300 eurų už pereinamą kambarį. Nieko gero tikrai tos kainos būdavo.

 

Darbo paieškų prisiminimai nieko gero. Nepraėjau 3 etapo IKEA, tai buvo vienintėlė progra tikriausiai susirasti darbą Aalborge.

 

Norėjau pasiteirauti, kaip susitvarkei SU freelancindamas?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Bandžiau ir aš IKEA darbintis, tik po interviu daugiau nebesulaukiau skambučio :D

Atsakant į tavo klausimą tai atsidariau "enkeltmandsvirksomhed", tada kitas žingsnis dirbt tol, kol gausi 4700DKK prieš mokesčius ir tada jau gali applyint SU. Ir kiekvieną mėnesį turi pasiekti šitus 4700DKK, kad gautum SU.

 

Ką studijavai? Ką pats veiki dabar?

Redagavo aalborg
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Bandžiau ir aš IKEA darbintis, tik po interviu daugiau nebesulaukiau skambučio :D

Atsakant į tavo klausimą tai atsidariau "enkeltmandsvirksomhed", tada kitas žingsnis dirbt tol, kol gausi 4700DKK prieš mokesčius ir tada jau gali applyint SU. Ir kiekvieną mėnesį turi pasiekti šitus 4700DKK, kad gautum SU.

 

Ką studijavai? Ką pats veiki dabar?

 

Studijavau Aalborgo Universitete Business management and Economics. Nebuvau tikras įstojau ten. Nusprendžiau grįžti į Lietuvą ir įstojau į Informacines technologijas. Kokiais darbais užsiemi individualiai ir kaip atrandi klientų ten?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pats baiginėju bakalaurą Danijoje.

 

Būsto kainos minimum 2600 Kr už kambarį , jei nori normaliau gyvent tai apie 3500kr .

Darbą rast tikrai įmanoma ,pradžioj gal sunkiau,paskui kai įsikerti nelabai sunku.

Kas neturi ,tas tiesiog yra tinginiai,o kas nori rast susiranda per savaitę. Pats dirbu dviejuose darbuose ir gaunu vadinamąją stipendiją 5900kr - mokesčiai. Mokesčiai čia yra žvėriški , kaip studentas tu moki 8proc mokesčių , jei ne studentas moki 37proc, su ta diena kai pradedi gaut stipendija turi pasirinkt ar nuo darbo moki 37 ar nuo stipendijos.Nes vieną privalai pasirinkt.Aš turiu du darbus, nuo antro darbo moku 55proc mokesčių.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Užsiiminėju UI/UX ir front-end darbais. O pirmus užsakymus padėjo gauti pats universitetas, tiksliau vienas dėstytojas, o poto rekomendacijos ir po biški atsiranda vis naujų darbų. Einu tiesiai į įmones, barus ir tiesiog pitchinu save. :)

 

Atsakant į generatoriaus klausimą galėčiau pasakyt, kad kol kas tai buvo pats geriausias sprendimas mano gyvenime išvažiuot mokytis į Daniją, nors ir nepabaigiau dar savo mokslų, bet laiko kol kas tikrai nesinori atsukt :)) O studijos vyksta mažose klasėse. ~30 žmonių, visi dirba grupėse. Dažniausiai paskaitos vyksta taip: 20% paskaitos yra teorija, o paskui laikas praktikai, konsultacijai su dėstytojais, gali eit namo jei nori. Kitaip tariant veiklą inicijuoja studentai. :) Studijos nėra sunkios, bet nėra ir labai lengva, jei trinsi suolą tai greit ir dingsi iš ten. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
 • po 4 savaičių...
 • po 3 savaičių...
 • po 2 savaičių...

Sveiki, galbut tie, kurie studijuoja Danijoje galetu atsakyti kaip ten su anglu kalba? Ar galima nemokant danu kalbos normaliai studijuoti, bendrauti, galu gale susirasti darba? Be to, stojant savarankiskai per Optagelse sistema galima pazymeti tik viena pasirinkta uni ir studiju programa ar galima ir daugiau (pvz. kaip UK stojant per UCAS galima pasirinkti 5 universitetus)? Aciu!

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, galbut tie, kurie studijuoja Danijoje galetu atsakyti kaip ten su anglu kalba? Ar galima nemokant danu kalbos normaliai studijuoti, bendrauti, galu gale susirasti darba? Be to, stojant savarankiskai per Optagelse sistema galima pazymeti tik viena pasirinkta uni ir studiju programa ar galima ir daugiau (pvz. kaip UK stojant per UCAS galima pasirinkti 5 universitetus)? Aciu!

 

 

Danai tai kreivokai ziuri, kai tu su jais ne daniskai kalbi, zinoma, dar daug ka lemia koks miestas jeigu ten Kopenhaga ten kruva zmoniu angliskai tarpusavy bendrauja kiek teko susidurti o vat mano mieste, tai labai daug danu. ANyways, tu dazniausiai bendrauji tarpusavy su studentais angliskai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
 • po 2 savaičių...

EAL, jau pateikiau prasymus i multimediju dizaina ir marketinga.

EAL nėra stipri mokykla, tad kažko nesitikėk. Tiesiog nauja patirtis bus, daug grupinio darbo komandose. Su dėstytojais bendravimas kaip su draugais.

Jei nori gauti kur gyventi jau dabar stok į eilę ir prašykis: http://www.studiebolig-odense.dk

 

Dviratį nusipirkti iki 100 eur. Jei dirbsi >11h/sav. gali gauti stipendiją iš valstybės papildomai ~700 eur..

Daugiau pamatysi pats viską. Nuo š.m. rugsėjo 1o nauja camp bus pastatytas tai turėtu būti labai smagu.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
 • Dabar naršo   0 narių

  Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

 • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

  Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

  Užsiregistruok dabar ir galėsi:

  ✔️ Dalyvauti diskusijose;

  ✔️ Kurti naujas temas;

  ✔️ Rašyti atsakymus;

  ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

  ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

  ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

  ir dar daugiau.

  Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

 • Naujausios temos

 • Karštos temos

×
×
 • Sukurti naują...