Pereiti prie turinio

Ką reikia išmokti studijuojant verslo vadybą


Rekomenduojami pranešimai

Studijuoju verslo vadybą. (oh god why...). Jeigu pats papildomai nesidomėčiau ir nerinkčiau informacijos savo ateities planams, tai baigęs universitetą tikriausiai net nežinočiau ką daryti toliau... Šiam dalykui yra skiriama labai mažai dėmesio ir sukišama ypač nereikalingos informacijos. O būtent tokie papildomi "spyriai"- dalykai galėtų labiau atvesti studentą, būsimą verslininką į teisingą kelią. Galbūt kažkada visa ši sistema taps geresnė. Galbūt..

Redagavo eimis50
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Patarimas iš asmeninės patirties: nesvarbu ką studijuojate, tačiau jeigu tikrai domitės verslu - visų pirma į save investuokite: verslumo seminarai, konferencijos užsienyje, dalyvavimas įvairiuose mentorystės programose.

 

Dirbant su tarptautiniais partneriais visų pirma tavęs ieškos internete. Lietuvoje daugelis HR nežino kas yra Linkedin ir kaip juo naudotis, jie nesigilina į žmones. Jeigu planuojate savo ateitį sieti su užsieniu patarčiau būti aktyviems Linkedin, ne tik susikurti tvarkingą profilį, tačiau: Like'int, Share'int, rašyti žinutes ir dalintis savo žiniomis. Labai svarbu šiame tinkle girtis savo pasiekimai, įgyvendintais projektais ir pan.

 

Paskutinis dalykas, bet gal ir vienas iš svarbiausių - mokykitės kalbų - nesvarbu kiek jums metų. KALBOS yra raktas į sėkmę. Bet kokios kompanijos vadovas mėgsta kai su juo kalbama jo kalba, t.y. gimtąja. Tas ypatingai galioja Rytų Europoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Japonijoje (papildomai galėčiau išskirti Meksiką bei Portugalija su Italija).

Redagavo BrainStorm
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dirbant su tarptautiniais partneriais visų pirma tavęs ieškos internete. Lietuvoje daugelis HR nežino kas yra Linkedin ir kaip juo naudotis, jie nesigilina į žmones. Jeigu planuojate savo ateitį sieti su užsieniu patarčiau būti aktyviems Linkedin, ne tik susikurti tvarkingą profilį, tačiau: Like'int, Share'int, rašyti žinutes ir dalintis savo žiniomis. Labai svarbu šiame tinkle girtis savo pasiekimai, įgyvendintais projektais ir pan.

 

LinkedIn'e esu jau daug metų. Ir galiu pasakyti, kad ten yra praktiškai visų stambiausių įmonių HR darbuotojai. Personalo atrankos agentūros ten iš viso yra visos ir labai aktyviai dirba ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Baigiau verslo administravima, dabar penkis metus jau dirbu maximos kasoj, ar tai blogai? Jei buciau domejesis verslu daugiau, tai savo maxima jau tureciau. Norejau dometis nuo maziausios grandies ir kilt karjeros laiptais, bet cia Lietuva :)

 

Čia reikia kaltinti tik patį save, kad dabar sėdi Maximoje prie kasų, o ne šalį, kurioje gyveni, ar kaimyną Joną.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas cia gerai, visokiu darbu reikia, o tuos darbus kazkas turi padaryti. Turtingose salyse tai padaro emigrantai, Lietuva yra emigrantai tai dirba taip pat jie :)

Čia reikia kaltinti tik patį save, kad dabar sėdi Maximoje prie kasų, o ne šalį, kurioje gyveni, ar kaimyną Joną.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Skaitau visą tai ir negaliu kažko nepasakyti. Kadangi pats esu jaunas žmongus kuris domisi verslu, kuris turės savo verslą ir taip pat studijuoju verslo vadybą.

Šiek tiek apie savo patirtį tarp verslo ir verslo vadybos:

Kaip daugelis gerai išlaikiau egzaminus, jau gimnazijoje žinojau kad studijuosiu verslo vadyba (nes ši sritis - verslas, patikėkite mano pašaukimas).

Įstojau į Klaipėdos valstybinę kolegiją, verslo vadyba. Turėjau nemokamą vietą, buvau seniūnas, bet išėjau, po cementofkes, kažkur po mėnesio ar 2.

Tam buvo kelios priežastys, visų pirma aš studijuodamas tikėjausi, kad šalia manęs grupiokai visi ar bent dalis bus tokie kaip aš, kurie domisi, verslu, bando jį kurti, norėtų pabandyti išvystyti kokią idėja kartu, bet ten tokio nebuvo nei vieno. Taigi nebuvo su kuo rimtai pasišnekėti. Dar nepatiko dėstomi dalykai, dėstytojai, žodžiu gaunama ten patirtis man nepatiko. Iš vienos pusės viskas lyg ir okey - darbo sauga darbe, verslo teisė, mikroekonomika, kūno kultūra, kuri šiėk tiek privertė pasijausti kaip vidurinėje bet man truko tos verslo patirties, suprantu kad studijavau ne ilgai, bet per tą laiką man rodėsi, kad tie destytojai tik dėsto, jie nedaug praktikos turi versle, todėl nelabai turi ir gali man kažką duoti. Gal kiek kėblokai paaiškinau bet žodžiu man ten daug ko trūko. Tuo pat metu kol studijavau, mes su mano geru draugu buvome pradėję savo pirmą legalų verslą. Atidarėme internetinę papuošalų parduotuvę, pirmojo blyno ir nesitikėjime neprisvilusio, be tgaliu pasakyti šiek tiek sekėsi. Tikrai per tuos pusę metų pajutau ką reiškia turėti savo verslą. Pats mokėjau kas mėnesį po 200+ eurų už nuomą internetą ir tt. užsakinėjau prekes, keldavau į parduotuvę, dirbau su facebook reklama, adwods, papildomai rizikavau ir užsiimdavau tam tikra nelegalia veikla, kuri man padėdavo visą tai išlaikyti. Buvo labai smagu. Mano draugas dirbo prie internetinės parduotuvės, jis mokėjo bet specialistas nebuvo, todėl teko nemaloniai jį pašalinti ir visko imtis pačiam, kol uždariau savo veiklą, užsakymų buvo, verslas nebuvo pelningas, nieko stebinančio manau. Aš tiesiog nėriau verslą kad gauti patirties kurios visada norėjau ir užsigrūdinti, išleidau viską. Supratau patirties vertę. Galiausiai aišku uždariau veiklą ir viską brangiai uždariau..

Likusį laiką iki sekančio rudenio dirbau, fainiai buvo turėti daug laisvo laiko, ir šiek tiek pagyventi, patarčiau daug kam baigus 12 varyti metus padirbti kuo įvairesniu darbų, taip paieškant savęs ir tada gryžti įgyti specialybę.

Pirma dirbau auto plovykloje, tiesiog pavarčiau skelbimus, krito į akį šis darbas nes vairuoju pats ir pamaniau kad man patiktų. Labai fainas verslas, šefas po pirmų dviejų savaičių matę manyje iniciatyva ir pasitikėdavo manim labiau, nors ten buvo ir vyresnių žmonių. veždavosi mane rodydavo ką daryti jei truks šlanga, kartui pirkdavom, parodydavo kaip uždėt jei jo nebus. Matė kad esu atsakingas, maloniai bendrauju su klientais. Tikriuasiai todėl nes pats buvau bandęs įkurti verslą, tai gal šiek tiek pakeitė paties požiūrį į papraščiausią darbą. Po mėnesio išėjau, šefui nepatiko, bet aš nenorėjau ten gaišt savo laiką, pamačiau ta verslą išmokau poliruoti daryti cheminį, sužinojau ko reikia atidarant savo plovyklą, ir pasidarė nebeįdomu ten tą patį kasdien daryti. Tuo labiau gaudavau po 15 e uz diena nuo 8 iki 6-8.

Neilgai trukdamas radau kitą darbą, vairuotojas krovėjas, pasakysiu trumpai, nes ten dirbu iki šiol. nes laisvu nuo studijų laiku ir savaitgaliai. Atėjau ten, keičiausi kas 4

dienas su kitu darbuotoju, daug niuansų, bet žodžiu tas darbuotojas išejo, aš likau ten dirbti vienas, ir dirbau daug ir sunkiai, gaudavau po 22e u diena nuo 8 iki 7. Esu ten labai geras darbuotojas, žinau ko tie 2 šefai nori iš manęs ir viską atlieku gerai greitai ir jie lieka patenkinti, o uz diena nuo 6 iki 7 gaudavau 27, veliau pakilo atlyginimas iki 29-33, šį vasaros sezoną, sakė mokės po 40 uz dieną, tikriausiai todėl nes žinau jau viską apie tą verslą ir gali uatlikti bet kurią užduotį viena, be šefų pagalbosm jiems tai žiauriai patinka.

 

Žodžiu grįžau šiais metais į mokslus, šį kartą į lietuvos verslo kolegiją, verslo procesų vadyba, labai gerą mokykla, dėstytojai ne iš lempos - praktikai, verslininkai. Esu patenkintas kiekviena paskaita mokausi dešimtukais, moko mumis tiek teorinių dalykų, tiek už studijos durų vykstančio verlso pasaulio ypatumų. savo mokykloje turime virtualų biurą kuriame dirbsime antrame kurse ir dar daug žiauriai gerų dalykų... Dar tarp studijų dirbu... Kodėl studoijuoju? Nes darbo rinkoje mačiau tokius skelbimus "vadybinkas 800 eur men, būtinas aukštas vadybos išsilavinimas" be jo neįsidarbinsi į normalų darbą. Studijuoju nes nenoriu pahalint krovėju ar auto plovėju. Noriu labiau atsakingo darbo kad ir prie popierių vadovavimo, marketingo. Žinau kad jei ir nepavyks man įkurti verslo galėsiu įsidarbinti perpsektyvioje įmonėje, kad ir teo ir ten siekti karjeros su savo sukaupta patirtimi. Žinau savo trijų metų planą, dirbsiu tarp studijų, studijuosiu, vasarą dirbsiu ten kur man moka 800 e i men, ir taip kol baigsiu studijas ir eisiu dirbti pardavimų vadybininku. Laikau domeną madosmiestas.lt ir spėkit ką aš žadu daryti su vasarą savo uždirbtais pinigais? :D

 

Man verslo vadybos studijos daug duos nes man reikia tu žinių, verslas labai svarbu mano gyvenime.

Jei žadi studijuoti, pasirink patinkančia speialybę, tada gerą mokyklą ir mokytis bus lengvą ir įdomu, o žinias pritaikysi. Jei nežinai ko nori nieko ir nedaryk, kurpinę ant pečių ir į anglus, arba čia padirbk, netikiu kad čia š. Gal norvegija ir gyvena geriau ir ten duagiau užkalsi, bet ten irgi manau yra skurdžių, čai nuo tavęs priklausys ar pasistatysi tą savo namą ir ką garaže laikysi. Nepamiršk kad gal jei ir nori praturtėti tau gali būti tai tiesiog nelemta, ir daryk ką nori nesigaus turėsi butuką, mylimą žmoną vaiką, darba už 1000 eur ir taip gyvendamas privalėsi išmokt džiagtis tuo ka turi, nenusimink ne visiems lemta. karma. Ačiū.

Redagavo pavis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Klaipėdoje, manau apskritai su vilniumi palyginus mažiau gyventojų, todėl perkama galia yra mažesnė. Kai dirbau plovykloje, vasarą su 2 box'ais, 4 darbuotojai dirbdavome be sustojimo, plovyklą buvo jau gerai žinoma. Aš kartais važiuodamas dairausi po klaipeda geros vietos - pastato netoli miesto centro kuriame galima būtų įkurti auto plovyklą. Su auto plovykla yra viena nauja perspektyva:

 

https://www.youtube.com/watch?v=oCnT4BsQx60

 

Prisijunk į mano fb puslapį kuriame dalinuosi auto priežiuros patarimais :

 

https://www.facebook.com/ProfesionaliAutomobiliuPrieziura

Redagavo pavis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Šaunu, kad skaitydamas šį forumą matau daug bendraminčių. Daugelyje Jūsų komentarų įžvelgiu save praeityje ir dabar. Aš nebaigiau verslo vadybos, nestojau į šią specialybę. STudijavau architektūrą VGTU visuomet galvodamas, kad verslas yra ne man,kad tai man ne skirta, bet su laiku, mano suvokimas pradėjo keistis. Dar studijuodamas pradėjau įžvelgti kitokius savo gabumus ir polinkius. Tuo pačiu keitėsi mano ambicijos ir lūkesčiai, ateities planai ir perspektyvos. Pagal profesiją dirbau neilgai - vos metus.Dar dirbdamas jau įkūriau savo baldų projektavimo įmonę (ir apart verslo dar ilgai dirbau ir darbuojuoskitose darbovietėse) per verslo akseleravimo programas. Pradėjau lankytis seminaruose, konferencijose, mokymuose. Mano verslas buvo visai vaikų žaidimas pačioje pradžioje, bet dabar pamažu jau išsigryninu šį burbulą ir kaip sukasi viskas visame. Padariau daug klaidų, padarysiu jų dar daugiau, bet stengsiuosi iš jų išgauti vertingas pamokas ir pasieksiu savo tikslą. Iš viso to suprantu taip pat, kad mokytis reikia visada, kiekvieną dieną,kiekvieną suteiktą akimirką, nes patirtis įvairiausiose veiklose ir situacijose grūdina mūsų patiries ir išsilavinimo pagrindą, o tai, gerbiamieji, yra vienas svarbiausių valdymo priemonių. Jeigu tu žinai ir tikrai esi įsitikinęs tuo ką darai,nes tu tai patyrei, tu jautei pasėkmes, tu džiaugeisi/liūdėjai rezultatu, tu trauksi žmones paskui save. Žmonės buriasi aplinkui tave, kai tu juos paveiki savo pasitikėjimu savimi,žinojimu,ką darai, ko sieki.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažką atimam, pridedam Opel'į ir gaunam gražų straipsnį. Jeigu kas angliškai norite pasiskaityti:

Business School Should Teach These Subjects

 

Back when I was a first-year student at business school, I went out to dinner one evening with some relatives who were passing through Philadelphia.

I’ll never forget when my uncle asked me point blank, “So Glenn, are you really learning anything at business school?”

 

I was stunned for a moment. I wasn’t expecting such a sarcastic question coming from a senior family member, especially someone I admired so much.

 

I gave him the benefit of the doubt, though, and wrote it off as just his version of affectionate teasing. No harm done.

 

At the time, I was fully immersed in the intense daily schedule of classes and team study sessions (along with the many extracurriculur clubs and social events which were an integral part of the business school experience).

 

And I felt that I was learning a lot of new things. I was studying subjects I had never been exposed to either as a college undergraduate, nor in my first post-graduation job as an account executive at an advertising agency.

 

Subjects like: how to value multi-billion-dollar companies; how to analyze and optimize manufacturing processes; how to identify patterns and relationships from large amounts of data through statistical analysis; and how to assess the feasibility of new geographic markets for products ranging from toothpaste to credit cards.

 

But it was only after I had graduated and was back in the working world for a number of years that I discovered just how much I hadn’t learned at business school.

 

It’s a long list, and I won’t share them all here, but here are some of the subjects I wish I had learned at business school:

 

How to lead others in the absence of formal reporting lines

This has to be one of the most challenging things I’ve encountered in my career over the years, and one that I know many other colleagues have faced as well. How do you persuade others, and even lead others, when they don’t report to you, or aren’t otherwise formally incentivized to support you or collaborate with you?

 

How to tell stories that move people to think, change, and act

The best business leaders I’ve observed over the years know how to inspire people with stories about how they’ve encountered challenges and overcome them, and the lessons they’ve drawn from their experiences. How effective leaders tell their stories — through rousing, “rally the troops” speeches, or inspiring office memos— are powerful skills that I don’t remember learning when I was at business school.

 

How to build and maintain a positive reputation

When I was at business school, an alumnus returned to campus one day to give a talk about what it was really like to be back in the working world after graduation. He was working for a top-tier investment banking firm at the time, and I’ll never forget what he told us: “you can spend an enormous amount of time building up your reputation, but then it can all come crashing down in an instant. Guard your reputation well.”

 

Knowing how to build and maintain your professional reputation, or the reputation of a company or other major institution, is both art and science. Yet, while we spent hours learning how to calculate the value of multi-billion-dollar companies, I don’t recall spending time learning how to measure the value of a company’s reputation. We didn’t study how successful companies built and preserved one of their most important intangible assets — their reputation. Nor did our case studies cover the lessons learned from companies that have seen their hard-won reputations tarnished overnight.

 

Understanding how digital technologies work "under the hood"

When I was in business school 20 years ago, Netscape Navigator was the browser du jour, and the internet was in its infancy. Today, the internet is bigger, faster, and far more complex, and the value that has been unleashed through the power of internet technologies is enormous. But are business school students today learning what really happens “under the hood”? Do they have a strong familiarity with the software and hardware technologies that power the businesses they are entrusted with leading?

 

Even if today’s MBA students never decide to launch a tech startup or go to work for a technology company, learning how internet technologies really work can be of immense value to them when they need to hire, train, and retain the engineers and digital marketing experts who are at the frontlines of today’s digital revolution.

 

How to become a lifelong learner

By the time I left business school and joined my firm, I had earned an undergraduate degree and two graduate degrees, including my MBA. I thought my education was done.

 

How wrong I was!

 

I discovered pretty early on in my career that I needed to continuously learn new things and develop new skills if I wanted to keep up with the rapid advances in technology, and adjust successfully to the changing priorities in my firm and the impact of those changes on my role at work.

 

Cultivating a mindset of continuous learning, and knowing how to identify relevant learning resources, from online courses to books, videos, and podcasts, are skills that can be immensely beneficial at all stages of one’s career.

 

How to find meaning and purpose outside of work

This took me a little too long to learn: no matter how much enjoyment or fulfillment you derive from work, it’s unlikely to satisfy your yearning for meaning in life. You’ll probably need to find it elsewhere: through raising a family; forging bonds with close friends; through the pursuit of “passion projects”; or, perhaps, through spiritual inquiry or religious observance.

 

Even if an MBA program doesn’t offer a course, acknowledging the importance of the topic, and encouraging discussion around it, can be a valuable addition to a curriculum whose main objective still seems to be teaching future business leaders how to maximize shareholder value.

 

Given the lofty price of today’s MBA programs — tens of thousands of dollars for tuition, and the opportunity cost of putting your career on pause for 1–2 years and not earning income during that time — I believe business school students should learn a broader array of subjects that can prepare them to successfully lead organizations in an increasingly complex and continuously changing world.

 

What subjects should business schools be teaching on top of what they already offer today? And if some of these topics are already covered in MBA programs today, please let me know in the comments below!

 

Thanks for reading! Listen in on conversations with great writers on my podcast, Write With Impact. And if you've read this far, I'd like to connect with you here on LinkedIn. I'm also on Twitter @glennleibowitz.

 

Šaltinis

Redagavo Andriuslink
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažką atimam, pridedam Opel'į ir gaunam gražų straipsnį.

 

Oi, ačiū :) Žinoma, jei portale skaitytum iki galo - būtum radęs tą pačią nuorodą :D Gal ir kitų straipsnių paieškosi? Tik pasistenk labiau ;) Bučkis ir su šventėmis.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...