Techninė profilaktika (Uždarbis.lt neveiks): 23-07 val.

Uždarbis.lt: Sveiki, esu 1 kurso VU MIF PS studentas. Norėčiau pasidalinti mintimis apie studijų programą - Uždarbis.lt

Peršokti prie turinioPuslapis 1 iš 1
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

Narys yra atsijungęs Petros 

 • Naujas veidas forume
 • Akis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 12
 • Kartu nuo: 2013-09-22
 • Vardas:Julius

2016-06-21 21:56 (#1)

*
Mėgstamas

Sveiki, esu 1 kurso VU MIF PS studentas. Norėčiau pasidalinti mintimis apie studijų programą


Sveiki, esu 1 kurso VU MIF PS studentas. Norėčiau pasidalinti mintimis apie studijų programą, dėstomus dalykus, dėstytojus, fakulteto pastatus, užsiėmimų kokybę ir panašius dalykus.
Pradėsiu nuo pirmo pusmečio MIF'e. Apačioje dalykai, kuriuos teko mokytis, paskaitos dėstytojas, pratybų vedėjas:
1. Procedūrinis programavimas. V.Golubevas, L.Litvinas
2. Kompiuterių architektūra. A.Mitašiūnas, O.Mirzianov
3. Matematika programų sistemoms (kitaip: matematinė analizė I/III). E.Mazėtis
4. Diskrečioji matematika. G.Skersys
5. Anglų kalba (I/II) S.Smilgienė
6. IT ir komunikacija. Paskaitas – S.Dapkūnas ir R.Kašūba, pratybas vedė nežinoma moteriškė ir R.Kašūba
1. Procedūrinis programavimas (PP). Tai yra tas tradicinis programavimas, pratęsimas mokyklinio kurso. Tiesa, čia pradžioje problemų turėjo Pascal'iu egzaminą rašiusieji, nes per PP programavome c kalba. Teoriją dėstė Viktoras Golubevas. Buvęs sportininkas, jaunystėje turėjęs priimti lemtingą sprendimą tarp krepšinio ir matematikos bei pasirinkęs pastarają. Dažną paskaitą Golubevas užsimena apie savo sportinę praeitį, praleistą šansą žaisti prie A.Sabonį Kaune. Iš dėstymo pusės, tai labai „nuo dūšios“ žmogus, dėsto ne „ant durniaus“, o tikrai norėdamas, kad studentas suprastų tai, ką moko. Todėl V.Golubevą asmeniškai vertinčiau kaip geriausią paskaitų dėstytoją pirmąjame pusmetyje. Pratybas vedė L.Litvinas. Susilaikysiu nuo komentarų apie jį. Tiesiog siūlau neiti atsiskaityti programos, nemokant visos teorijos, kuri yra apraše prie užduoties. Atsiskaityti pas L.Litviną velniškai sunku, tiesa, atsiskaičius, rašo maksimumą. Per pratybas galima susirinkti 5 balus. 4 balai iš pratybų (po 1 iš kiekvienos praktinės užduoties) ir kontrolinis, kurio vertė 1 balas. Taigi, sėkmės atveju galite eiti į egzaminą jį išlaikius (bet sudalyvauti egzamine privalu!). Atsiskaitymas gana sunkus, daug įdėta suktybių, kurias dėstytojas aiškina per teorijos paskaitas. Vis dėlto, Golubevas vertina labai gerai, svarbu yra bandyti atsakyti ir nepalikti tuščių vietų egzamino lape.
2. Kompiuterių architektūra (KA) arba kitaip komparchas. Tai yra 1 pusmečio vinis. Ir tikrai. A.Mitašiūnas ne veltui yra žinomas visame MIF'e. Per jo paskaitas auditorija tyli, jei kas kalba, dėstytojas prieina, kažką pasako, vėliau, regis, užsirašo pavardę. Jo paskaitos – tai grynas konspektas, kurį jis nurašo nuo lapų ir kurį galima rasti internete. Taigi, buvo nemažai žmonių, kurie į jo paskaitas nuėjo porasyk ir tikrai nenusvilo dėl to. A.Mitašiūnas aiškina nesuprantamai, tyliai. Kas nors pasakytų, kad galima suprasti tai, ką jis kalba, bet tam reikia didelės koncentracijos ir įsitempimo bei kažkokio supratimo apie ką eina kalba. Todėl teorijos paskaitų vertė yra tokia minimali, kad kur kas naudingiau tą laiką būtų praleisti mokantis individualiai. KA pratybas vedė O.Mirzianov. Velniškai charizmatiška asmenybė, tikras vakarietiško universiteto dėstytojo/pratybų vedėjo pavyzdys. Stengiasi sukurti jaukią aplinką studentams, nėra arogantiškas, elgiasi draugiškai, yra supratingas, vertina normaliai: nėra labai atlaidus ar labai griežtas, toks per vidurį – žodžiu teisingas. Čia iš pratybų galima gauti, kiek pamenu, 4 balus Iš viso 3 praktinės užduotys ir 3 kontroliniai sudaro šį balą. Vadinasi iš egzamino (6Balai) reikia būtinai gauti 1 balą (jei iš pratybų gaunate 3.5 -4 balus) arba daugiau. A.Mitašiūnas egzamine neduoda balo jei atsakymas neteisingas. Nesvarbu ar viską parašėte teisingai ir klaida įsivėlę tik perrašant atsakymą – vistiek gausite 0 iš to pratimo. Ne veltui A.Mitašiūnas įgyjo kirvio reputaciją. Tiesa, vertėtų paminėti ir tai, jog komparchui vyko SS (studentai studentams). Tai yra studentų, iš aukštesnių kursų, pagalba dabartiniams pirmakursiams. SS viskas aiškinama žmonių kalba (priešingai nei per A.Mitašiūno paskaitas), taip kad mokytis KA tokiu būdu yra labai efektyvu. Siūlyčiau dalyvauti komparcho SS jei yra galimybė, jei nėra – mokytis iš SS skaidrių, kurios yra patalpinamos internete po kiekvienų SS paskaitų. Taip pat yra puikus konspektas - „Beno konspektas“ - iš kurio taip pat įmanoma mokytis. Velniškai nuostabus dalykas tas SS!
3. Matematika programų sistemoms(MPS). Sakyčiau pirmame pusmetyje matematikos(MPS ir DM) iš esmės nebuvo sunkios. MPS – tai mokyklinio matematikos kurso pratęsimas kiek aukštesniame, universitetiniame lygyje. MPS mokėmės matricas, įvairius veiksmus su jomis, o pusmečio pabaigoje išmokome ir vektorius, bendrąsias, kanonines lygtis plokšumoje bei erdvėje. Paskaitas ir pratybas vedė tas pats E.Mazėtis, žinomas, kaip specifiškai kirčiuojantis žodį „skaičius“ (kirtis ant u??). Vertėtų žinoti tiek, kad į paskaitas vaikščioti neverta, o į pratybas nueiti tikrai reikia. Pusmečio viduryje rašomas kontrolinis, kurio vertė 3 balai, yra ir namų darbai. Iš viso 30 pratimų, reikia atlikti 1-19 pratimus ir vėliau 20-30. Už namų darbus galima gauti 1 balą. Taigi, į egzaminą galima maksimaliai neštis 4 balus. Egzaminas nebuvo labai lengvas, tai reiktų pasimokyti jam. Tiesa, savarankiškai atlikus namų darbų užduotis, nemanau, kad kiltų klausimas dėl išlaikymo ar neišlaikymo, bet siekiant geresnio rezultato reiktų pasimokyti teorijos.
4. Diskrečioji matematika (DM). Tai visai nauja matematika, kuri yra itin artima programavimui. Mokėmės logines funkcijas, kurios naudojamos programavimo kalbų if'uose (&&, ||) ir dar gal kokias 6 kitas. Pratybų metu jas prastinom, sudarinėjom iš sakinių. Vėliau mokėmes funkcijas, vaizdus, atvaizdžius, aibes. Iš viso šito pusmečio viduryje rašėmė kontrolinį, kurio vertė, regis, 4.5balo (įskaitant 0.5balo bonusą). Vėliau mokėmės kodavimo pagrindus, duomenų spaudimą ir panašius dalykus. Egzaminą rašėme tik iš to, ką mokėmės po kontrolinio. Egzamine galima surinkti 6.5balo (įskaitant 0.5balo bonusą). Apie dėstytoją. Gintaras Skersys dėstė tiek per teorines paskaitas, tiek per pratybas. Per geriausio dėstytojo rinkimus gavo didžiąją daugumą pirmakursių PS'e balsų (~80proc). Tiesa man pačiam G.Skersys nepasirodė kažkoks neeilinis dėstytojas, tiesiog dalykas buvo gana paprastas ir vertinimo sistema palanki studentui. Įdomus faktas tas, kad parašę kontrolinį pusmečio viduryje, jo rezultatą sužinojome tik kartu su egzamino įverinimu. Arba G.Skersys darbus taisė keletą mėnesių, arba nenorėjo paskelbti rezultatų, kad nenumuštų motyvacijos, ruošiantis egzaminui? Nes kontrolinio rezultatai, regis, buvo labai geri. Per pratybas Skersys kviesdavo studentus pradedant nuo pirmų suolų iki paskutinių eiti prie lentos kažką išspręsti. Man asmeniškai tai labai nepatiko. Tai buvo vienas lengviausių iš svarbių dalykų pirmame kurse.
5. Anglų kalba. Kankynė. Ne dėl dėstytojos S.Smilgienės, bet iš esmės dėl to, kad šis dalykas yra PS programoje. Dar nepamiršote mokyklinės prievolės? Nesijaudinkite – jos nepamiršite dar bent pusmetį, nes praleidus 3 ar daugiau užsiemimų arba neatsiskaičius prezentacijos teks rašyti atsiskaitymą pusmečio pabaigoje. Taip pat turėsite kiekvienam užsiėmimui atlikti namų darbą grupėje ar individualiai, vėliau klasėje jį pristatyti ir aptarti su kolegomis. Tai trukdavo maždaug visą paskaitą. Eilinė anglų paskaitos chronologija: dėstytojos intro (10min), (galbūt kieno nors prezentacija), raštu atliktų namų darbų patikrinimas, diskusija apie namų darbą, diskusija apie per intro paminėtą temą, grupių žodiniai pristatymai (ND), kiekvieno pristatymo aptarimas ir įvertinimas (ne balais). Iš tikrųjų – anglų suėsdavo daugiausia laiko ir nervų, nes tai buvo vienintelis dalykas, kur užduodavo tiek daug namų darbų. Vis dėlto, manau, jog pas kitas dėstytojas anglų kalba galėjo būti dar neįdomesnė. Įsivaizduokite per savaite 3h sėdėti auditorijoje ir atlikinėti gramatikos pratimus... S.Smilgienė mokėsi Edinburge, neretai papasakodavo įdomių istorijų iš laiko praleisto ten. Tikrai dalis pasakojimų įsiminė ir buvo įdomūs. Dėstytoja su vakarietišku požiūriu, mano, jog efektyviausia mokytis kalbos ne iš knygos, o diskutuojant. Kaip jau ko gero supratote pagrindinis aspektas, kurį S.Smilgienė akcentuoja – kalbėjimas. Atsiskaitymo(kaip egzamino) nerašiau po pirmo pusmečio. Šiaip labai varginantis ir iš esmės neįdomus kursas. Bet S.Smilgienę vertinu teigiamai. Nes ji – tikrai žmogus „nuo dūšios“ ir tiki tuo, ką daro.
6. IT ir komunikacija. Tai 2 dalykai sujungti į vieną (vertinimas sueina į vieną dalyką). IT – 6 balai. Komunikacija – 4 balai. IT dėstė S.Dapkūnas. Siūlau pradžioje neiti į teorijos paskaitas, nes tai bus kartojimas dalykų, kurie buvo informatikos VBE. Vėliau prasidės sudėtingesnės temos apie WORD ir EXCEL, kurių dauguma nežinojo, tai nepamaišytų nueiti, taip pat bus HTML viena paskaitą ir MACSYMA. Per pratybas gausite ant lapelio užduotis iš WORD/EXCEL/HTML. T.y. Turėsite kompiuteriu atlikti užduotis taip, kad jos būtų kuo panašės su duotame popieriuje esančiu tekstu ar piešinėliais. Kaip jau minėjau, iš pradžių viskas labai lengva, vėliau darosi vis sunkiau, tačiau per pratybas galima bendrauti su kolegomis ir kartu išmokti. Iš pratybų maksimumas yra 2 taškai. Jei atliekate visus praktinius darbus – gaunate maksimumą. Egzaminas - 4 taškai. Komunikaciją vedė Romualdas Kašūba. Iš pradžių galvojau, kad dėstytojo kalbėsena - tai vienadieniai juokai, bet vėliau paaiškėjo, jog toks žmogaus stilius. Galite youtube.com surinkti „kasuba“ ar pan. ir rasite įrašų su juo. R.Kašūba žymisi lankumą per pratybas. Reikia užsirašyti vardą, pavardę ir mokyklą. Nepavydžiu tiems, kas esate susidūrę su R.Kašūba olimpiadose ar esate iš top mokyklų (kaip Vilniaus licėjus), nes jūs tapsite diskusijų objektu ne vienerioms pratyboms, bet visam pusmečiui. Šiaip pirmas 15min. būna smagu, bet vėliau tie juokai atsibosta. Egzamine turėsite atsakyti į klausimus kaip elgtumėtes esant vienokiomis ar kitokiomis sąlygomis darbe. Neišlaikyti IT ir komunikacijų, atliekant visas užduotis, ko gero yra neįmanoma, tiesa aukšo įvertinimo negavau, nes susimoviau su IT per egzaminą.
Užsiėmimai vyksta 2 vietose: Naujamiestyje ir Baltupiuose, tai pakankamai nepatogu, nes nuvykti iš vienos vietos į kitą trunka apie 40min. Per kamščius – dar ilgiau. Tiesa, nebūna taip, jog per dieną paskaitos vyktų skirtinguose pastatuose, tačiau atstumas didelis ir laiko sugaištama važinėjant itin daug. Jei planuojate nuomotis butą, tai rekomenduoju rinktis būstą Šnipiškėse, kur nors netoli Kalvarijų gatvės.

------

Dėl vertinimo (balų) kai kur galėjau padaryti klaidų, nes viskas vyko prieš pusę metų. Kolegos iš PS pataisykite, jei kur suklydau.
Atsiprašau už klaidas, lietuvių k. egzaminas jau senokai praėjo ir rašybą bei skyrybą esu kiek primiršęs. Jei kas neaišku pm :)
11


Narys yra atsijungęs Mantisz 

 • Pradedantis dalyvis
 • AkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +4 -0
 • Pranešimai: 55
 • Kartu nuo: 2014-01-18
 • Vardas:Mantas

2016-06-21 22:14 (#2)

Įdomu buvo paskaityti, nes tikrai padėjo susidaryti įspūdį.
0


Narys yra atsijungęs Corvus 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Nariai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 988
 • Kartu nuo: 2010-02-12

2016-06-22 04:42 (#3)

3. E.M. - teko susidurti kitam universitete, toks labiau nuotaikos gal žmogus. Gal šiek tiek kirvis. O tai "rupūs miltai", "joxaidy" nesako dažniau? "Skaičiùs" irgi pamenu. :)
Practice makes it perfect
0


Narys yra atsijungęs Mariius 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +1 -0
 • Pranešimai: 539
 • Kartu nuo: 2010-08-04

2016-06-22 15:56 (#4)

Permečiau akimis šitą rašliavą ir truputuką piktą pasidarė. Juokinga man yra kai pirmo kurso studentai iš karto vertina studijas, jų kokybę, pasimokę ten vos metus (o kiek mokslo per tą laiką buvo irgi didelis klausimas kyla). Viską tu plius minus parašei iš prizmės "aj čia gerai, čia slysim tai šitas mldc. Čia negerai, čia jau biškį neaišku, čia jau griežtas".
Mitašiūnas su savo cinkeliais, faktas, bet, kad į visus studentų klausimus atsako - dar stipresnis faktas. Tik problema ta, kad patys studentai nelabai domisi tuo kas jiems neaišku iki paskutinės savaitės prieš egzaminą.
Pikčiausia buvo dėl anglų kalbos. Jeigu tu neišmoksi normaliai daryti prezentacijų, kalbėti, rašyti, tai man labai įdomu, kaip tu save pristatysi tarptautinėje įmonėje, kai atėjęs žodžių kišenėje ieškosi. Ką jau kalbėt apie pristatymus prieš tūkstantines auditorijas.
Pats studijas MIFe baigiau šiais metais. Na taip, ne PS, o Informatika, tačiau su tais pačiais žmonėmis susidūriau. Ne veltui tylėjau ir studijų kokybės nevertinau tol, kol jų nepabaigiau. Tu geriau baigęs studijas parašyk racionalų jų vertinimą, nes dabar - tavo vertinimas tik potencialius studentus klaidina.

O ir šiaip, rekomenduoju su Olegu plačiau pakalbėt apie dėstomą programą, jos naudą. Gal jis akiratį praplės ir padės suvokt kodėl yra dėstoma būtent taip ir ne kitaip. Faktas, kad yra prastesnių dalykų, mažiau naudingų kursų, tačiau kur jų nėra?

Šį pranešimą redagavo Mariius: 2016-06-22 15:58

2


Narys yra atsijungęs Petros 

 • Naujas veidas forume
 • Akis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 12
 • Kartu nuo: 2013-09-22
 • Vardas:Julius

2016-06-22 19:00 (#5)

Visų pirma, tai nėra (visos)studijų programos vertinimas. Tai užsiėmimų, kurie jau buvo (pirmąjį pusmetį) vertinimas. Dar labiau – tai dėstytojų ir pratybų vedėjų vertinimas ir patarimai (būsimąjam) PS pirmakursiui kaip geriau pasiekti rezultatų: kur sutelkti daugiau dėmesio, kur verčiau nueiti, ką galima išmokti savarankiškai. Taip pat vertinimo sistema. Mitašiūnas gal ir atsako į studentų klausimus, bet iš esmės per paskaitas nekalba garsiau ar nenaudoja mikrofono, nepaisant to, jog daugelis to pageidauja. Su faktu, jog studentai nesidomi ir pradeda mokytis KA likus savaitei – visiškai nesutinku. Pačiam teko dalyvauti SS, būti toje studentų terpėje. Tai žmonių per užsiėmimus ten susirinkdavo sausakimša auditorija. Tai ar galima sakyti, kad žmonės pradeda domėtis tik paskutinę savaitę? Dėl dėstomos programos: esminis principas – išmokyti mokytis. O dėl anglų, taip, gal kiek persūdžiau su tuo faktu, jog ji yra nereikalinga PS programoje. Vis dėlto, formatas galėjo būti kiek kitoks.
0


Narys yra atsijungęs erne456 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 430
 • Kartu nuo: 2008-12-04
 • Vardas:Ernestas
 • Miestas:Vilnius

2016-06-22 20:02 (#6)

VU MIF Informatika, anglų dėstytoja D. Costello, geriausios, įdomiausios ir naudingiausios paskaitos iš visų dėstomų dalykų buvo :) Ne anglų kalba kalta, jeigu dėstytoja nesugeba sudominti ir padaryti įdomios paskaitos.
2


Narys yra atsijungęs nevidonas12 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +52 -0
 • Pranešimai: 1.127
 • Kartu nuo: 2009-12-02
 • Vardas:Ignas
 • Miestas:Vilnius
 • Buvęs:igniukas01

2020-11-17 16:07 (#7)

Kadangi dabar studijuoju programų sistemas ir turėjau kompiuterių architektūrą pas tris skirtingus paskaitų ir du skirtingus pratybų dėstytojus, manau bus naudinga pasidalinti įžvalgom:

Kompiuterių architektūros paskaitos:

 • Mitašiūnas: Nesupratau nieko ką jis kalba, savo dalyką jis galbūt išmano gerai, tačiau jo paaiškinti studentams visiškai nemoka. Kalba tyliai ir neaiškiai.
 • Gražulis: Mano nuomone geriausias kompiuterių architektūros paskaitų dėstytojas. Sudaro nuomonę, kad savo dalyką išmano gerai. Per paskaitas gali būti sunku sekti viską, ką pasakoja, bet tikrai dėsto įdomiau ir aiškiau nei Mitašiūnas.
 • Valaitis: Ne itin profesionalus dėstytojas. Jeigu reikės su juo susiekti, būkit pasiruošę ieškoti jo per tris kanalus ir laukti tris savaites kol atrašys. Paskaitoms tikrai nėra taip gerai pasiruošęs kaip kiti dėstytojai, neturi skaidrių ir dažniausiai arba tiesiog kažką pasakoja, arba paskaitos metu kažką googlina. Tačiau jis vienintelis iš paskaitų dėstytojų viską stengiasi paaiškinti šiek tiek suprantamiau ir paprasčiau.


Kompiuterių architektūros pratybos:

 • Grinius: Nesupratau nieko ką jis pasakodavo
 • Litvinas: Tikrai geras dėstytojas. Suprantamai paaiškino asemblerio pagrindus. Nieko blogo pasakyti neturiu.


Tokios yra mano įžvalgos, nepriimkit jų kaip grynos tiesos, jūsų patirtis gali skirtis

Šį pranešimą redagavo nevidonas12: 2020-11-17 16:11

0


Pasidalinti šia tema:


Puslapis 1 iš 1
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

1 nariai(-ų) skaito šią temą
0 nariai(-ių), 1 svečiai(-ių) ir 0 slapti(-ų) nariai(-ių)

Užklausų vykdymo statistika

 • Dabar yra: 2020-12-02 11:16

Tas nuostabus prisijungimo momentas


Prisijungimo nustatymai