Pereiti prie turinio

Kelionė į Kroatiją pagal mainų programą


Rekomenduojami pranešimai

http://www.part.lt/img/7ff6a59b2ed92d0c96206055b5b0c48b57.jpg

 

Sveiki, jau ilgą laiką masčiau ar verta man savo kelionę kažkam atpasakoti. Iš pradžių galvojau, kad pasiliksiu sau įspūdžius geriau, bet dabar turiu laisvo laiko ir sugalvojau aprašyti, gal kam patiks. ;)

 

Turbūt daugelis iš jūsų yra girdėjęs apie kažkokį Erasmus+, prisipažinsiu, kad pats buvau girdėjęs apie šį dalyką mažai, bet žinojau, kad būtent šios programos dėka mano pažįstami apkeliavo jau daugiau negu puse ES. Ši programa yra remiama ES pinigais, jos tikslus galite pasiskaityti oficialioje svetainėje, negaišiu laiko ir nevardinsiu jų. Esmė, jog būtent Erasmus+ pagalba galima keliauti NEMOKAMAI*, susipažinti su naujais žmonėmis, šalies kultūra. Būtent aš pasinaudojau šia programa ir išvykau su viena organizacija į mainus Kroatijoje, iš viso keliavome šešiese.

 

Pajudėjome su eurolines autobusu iš Kauno maždaug apie 22:00. Kiekvienam autobuse sėdinčiam buvo duotas 500ml vandens buteliukas visai kelionei. Kas labai nepatiko man, tai, kad vietos nebuvo paskirstytos ir mūsų 6 žmonių grupei teko išsibarstyti po visą autobusą kas kur. Gerai, kad bent jau susėdom po 2. Kadangi mane autobusuose ir šiaip visur kur siubuoja pykina - pasiėmiau vaistų, prieš išvažiuodamas išgėriau tris kapsules. Nepaminėjau, jog iki Kauno teko kęsti 3-4 valandų kelionę, taigi buvau šiek tiek išsekęs ir apie 23:00 nusprendžiau eiti miegoti, panašu, kad visas autobusas prisijungė prie manęs. Niekaip negalėjau užmigti, nes vietos miegoti ant kedės buvo be galo mažai, negana to, priekyje sėdinti moteris atsilošė iki pat galo, ačiū jai. Dėka tokio patogaus miego autobuse nugulėjau petį, visą naktį varčiausi, miegojau daugiausiai iki dviejų valandų. Po 14 valandų kelionės norėjau tik vieno - nusiprausti, na dar ir greičiau atvykti į Vieną. Nepaminėjau, jog kelionės planai buvo iš Kauno pasiekti Vieną, ten praleisti visą naktį ir sulaukus autobuso važiuoti į Zagrebą.

 

Apie 18:30 atvykome į Vieną, iš pradžių galvojome, kad praleisime naktį vaikščiodami ar laukdami autobusų stotyje Erdberge, bet planai greitai pasikeitė. Tik atvažiavus orai smarkiai pasikeitė, apsiniaukė, tarpais lijo, buvo didelis vėjas. Nusprendėme eiti ieškoti pigaus viešbučio apsistoti. Erdberge apėjome visus įmanomus variantus - vietų nebuvo. Ėjome toliau ieškoti variantų ir nužingsniavome 3km per įvairiausius rajonus pilnais lagaminais, tašėmis į miesto centrą. Miesto centre visi hosteliai, hoteliai, moteliai buvo užimti, vietų jau nebebuvo, o be išankstinės registracijos niekas net nenorėjo šnekėti. Viename motelyje rado vietų mums visiems, kaina visiems 270 eurų, kas būtų 45€ žmogui! Rimtai? 45€ už vos 8-9 valandas praleistas motelyje? Atsisakėme ir apėjome dar porą viešbučių, neradome nieko. Po 3-4 valandų nuo atvykimo ir pastovaus ieškojimo jau nebesinorėjo nieko, visi buvome praradę viltį, kad surasime kažką pigesnio apsistoti, bet vienas iš mūsų grupės nusprendė patikrinti vieną dviejų žvaigždučių hotelį už pora šimtų metrų. Kadangi visi jau buvo pesimistiškai nusiteikę - nesitikėjome nieko gero, bet atbėgęs pažįstamas pasakė, kad yra vietų IR GANA PIGIAI. Tik išgirdę šiuos žodžius visi susirinko savo mantą per pora sekundžių ir sparčių žingsnių nuvykome į hotelį. Gavome šešių vietų kambarį su dušu, tuoletu už 135€. ~23€ žmogui atrodė kaip juokas po praeito pasiūlymo. Apsistojome viešbutyje, visi nusiprausėme ir nusprendėme eiti ieškoti nuotykių, kažką veikti. Dviejų pažįstamų akys užkliuvo už šalia esančio viešnamio, iš to smalsumo jie abu nuvyko ten ir įėjo apsižiūrėti į vidų. Vienas iš jų sumokėjo 2€ už privatų pasirodymą, kuriuo nusivylė, nes šoko virš 30 metų sulaukusi mergina, kurios išvaizda buvo ne pati geriausia, kaip jis teigė. :D Bet viskas buvo tiesiog iš smalsumo ir juoko, nieko rimto daugiau ir neteko užsisakyti jiems.

 

http://www.part.lt/img/8160739a901bb2f816a90d072fd6c292188.jpg

Viešbučio kambarys Vienos centre, už lango judri gatvė.

 

Kitą dieną atsikėlėme 8 ryto ir po mažu pradėjome ruoštis, visi susiruošėme ir išskubėjom iki autobusų stoties Erdberge, šį kartą su nuėjimu sekėsi geriau, užtrukome apie valandą ir buvome ten ankščiau laiko. Kol laukėme autobuso nuėjau iki parduotuvės - nedirbo, todėl teko pirkti gerti sulčių 250ml už 2,3€. :angry: Įsėdome į autobusą ir pradėjome išvyką, pagal viską Zagrebe turėjome atsidurti apie 16:30. Panašiu laiku ir atvykome, bet Zagrebas nebuvo mūsų paskutinė stotelė, todėl skubėjome išsikeisti eurus į kunas ir nusipirkti bilietą į už ~20km esantį miestelį Samoborą. Išsikeitėme pinigus ir atėjome į stotelę iš kurios turėjo pasiimti autobusas į Samoborą. Lietuvoje autobusai jau būna ankščiau ir laukia keleivių, o čia atvyko pavėlavęs iki dešimt minučių ir įvarė šiek tiek panikos, kad ne toje stotelėje laukiame <_<

 

http://www.part.lt/img/2e6d60f8e797b9f5a036476fadb68380449.jpg

 

http://www.part.lt/img/0deb5bec78206e889d194cf26766cb11355.jpg

Kelionės metu visą laiką dairaisi į tokius kalnus, kelia nuostabą ne tik tokio dydžio kalnai, bet ir miestai išsidėstę po jais.

 

Samobore mus pasitiko projekto organizatoriai, šie jaunimo mainai buvo orientuoti į aktyvius žmones, kurie įgavę tam tikrą patirtį šiame projekte galėtų perteikti savo mieste. Labai daug nesiplėsiu apie viską mainų metų, nes viskas kas įvyksta mainuose ir lieka mainuose. :lol: Pirmąsias dienas mus supažindino su Erasmus+ ir kokie yra jo tikslai, buvo gana nuobodu per šias dienas, net buvo minčių, kad greičiau baigtųsi viskas ir kokio velnio išviso aš čia atvykau. Visko dabar neprisimenu, bet po teorinių dalių mes eidavome į miestą visi kartu(40 žmonių iš 6 šalių) ir ką nors veikdavome, visi žmonės dalyvaujantys projekte yra be galo draugiški. Pirmieji du vakarai buvo nacionaliniai vakarai, jų metu per vieną vakarą 3 šalys pristatydavo ne tik savo šalį, bet ir patiekalus/maistą.

 

http://www.part.lt/img/67a03ab4b095cb3dcfd22696134d04d1706.jpg

Lietuviškas stalas nacionalinio vakaro metu

 

Kai baigėsi nacionaliniai vakarai prasidėjo aktyvus laisvalaikis dienos metu. Važiavome dviračiais ~30km, buvo labai gerai organizuotas važiavimas, kadangi projekto organizatoriai numatę, kad bus sunku 40 žmonių pravažiuoti miestu, todėl mus lydėjo du pareigūnų motociklai, jie pasirūpino mūsų saugumu. Kai baigėme važiuoti miestu mus be abejonės lydėti nustojo, keliavome žvirkeliais, apžiūrėjome kraštovaizdį iš toli, aplankėme pora vandens telkinių, sustojome viename parke ir turėjome laisvo laiko, šnekučiavomės, bendravome su kitų šalių dalyviais.

Per kitas projekto dienas lipome į kalnus, važiavome į kalnus, kur susipažinome su šalies istorija, čia gyvenusiais žmonėmis, organizuotame jų pačių festivalyje atstovavome savo šalis, pasakojome apie Erasmus+, mainus ir kitus dalykus, stebėjome įvairius pasirodymus su BMX dviračiais ant rampų, vienas iš dalyvių buvo Redbull remiamas, todėl nenuostabu, kad jis laimėjo piniginį prizą. Trumpai apie viską - buvo labai daug veiklos, be jos nesėdėjome, o ir vakarai su kitataučiais buvo nuostabūs, pasakiški žmonės.

Paskutinė projekto diena buvo labai sunki, nes teko atsisveikinti su savo naujais draugais, labai sunku buvo, nes galvojau, jog daugiau tikrai niekada nebe pamatysiu šių žmonių, nors gal taip ir bus, bet kadangi dar ir dabar bendrauju su jais, tai manau, kad aplankysiu savarankiškoje kelionėje, sakė mielai priims. :)

 

http://www.part.lt/img/c13a125ad7d8b075f6028bda44b38e40565.jpg

 

http://www.part.lt/img/eb21d4cec14704f0ee2dbe95c86968b6949.jpg

 

http://www.part.lt/img/e364319083d8117a967e520dbf545799463.jpg

 

http://www.part.lt/img/828de83be2efd9c45ce49116d3036107273.jpg

 

Autobusu apie ~17:00 išvykome atgal į Zagrebą, ten turėjome šiek tiek laisvo laiko ir kas kur išleido likusias kunas. Įsėdome į flixbus autobusą 18:30 ir išvykome į Vieną. Šį kartą tvirtai nusprendėme niekur neapsistoti, nes išvykimas į Kauną iš Vienos buvo suplanuotas 08:30. Atvykome į Vieną vėlai naktį, vietoje susitarėme, kad eisime į McDonaldą prekybos centre, nuėjome į visiškai tuščia prekybos centrą, kuris atrodė tuoj užsidarys, įėjome į vidų ir ten niekas nebedirbo. Mes nebūtumėme mes, jeigu nepasinaudotumėme proga pailsėti šiltoje vietoje. Todėl susiradome artimiausias sofas prekybos centre ir spėjome pagulėti 30 minučių su Wi-Fi iki kol atėjo kažkoks apsauginis, kuris nekalbėjo angliškai ir išvarė mus iš ten šypsodamasis, nors kalbėjo gan piktokai. Prie prekybos centro buvo suoliukai, aš ir dar du su manimi gaudėme Wi-Fi lauke, leidome laiką, o kiti miegojo ant suoliuku, dar buvo gana šilta lauke su šilta apranga. :P

 

http://www.part.lt/img/a78ace0db253662c41e61cd04b83bb1b914.jpg

 

http://www.part.lt/img/6087a0e5d4ff47ac008e871dd3f44403638.jpg

 

Apie 4 valandą buvo labai šalta, visi susirinkome daiktus ir nuėjome į autobusų stotį, ten atsisėdome ant suoliukų, vėjas pūtė nežmoniškai, taip šalta dar niekada nebuvo, bandžiau užmigti, bet niekaip neišėjo, tik vėl tie patys trys miegojo sau ir nejautė nieko, taip kentėdami šaltį sulaukėme apie 7 valandos, kada atsidarė metro ir kitos paslaugos, nuėjome į kepyklą, ten buvo šilta ir skanu, nusipirkau tik vieną brangią bandelę ir sėdėjome kaip valgydami kepsnį visą valandą. :D Galima sakyti štai taip ir baigėsi mūsų nuotykiai, sulaukėme lietuviško eurolines autobuso, kurio vairuotojai yra draugiški ir jaunatviški, atgal keliavome apie 21 valandą su sustojimais ir taip toliau, išsilaipinome Kaune.

 

 

 

Jeigu dar kažką prisiminsiu, tai būtinai papildysiu. :rolleyes:

Redagavo Vidukas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Patikėk, kad teksto centravimas nepriduoda straipsniui grožio. Taip labai nelengva skaityti tekstą. Visiškai neskaičiau straipsnio, nors ir įdomi antraštė. Manau dauguma pritars man, jei paprašysiu tavęs sulygiuoti su kaire puse visą tekstą.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Patikėk, kad teksto centravimas nepriduoda straipsniui grožio. Taip labai nelengva skaityti tekstą. Visiškai neskaičiau straipsnio, nors ir įdomi antraštė. Manau dauguma pritars man, jei paprašysiu tavęs sulygiuoti su kaire puse visą tekstą.

nu nu,laukiam,mielai paskaitysim tavo patirti uzsienyje,su visais iscentravimais

Redagavo minde1979
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kam ta nuotrauka su litvinijos vėliava. Jau bloga.

 

Daugelis šalių atsiveža savo vėliavas mainų metu vykstantiems kultūriniams vakarams, per kuriuos pristatinėjamos savos šalys.

 

Pats esu dalyvavęs dvejuose mainuose Turkijoje ir Rumunijoje, tai labai patiko. Tikrai dalyvausiu ir dar.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisipažinsiu, kad pagalvojome, kad užteks tiek kiek vežėmės, bet patiekus viską, tai atrodė labai silpnai iš mūsų pusės.

 

Palyginimui Vengrų stalas(Pats gausiausias iš visų buvusių):

http://www.part.lt/img/7f6619e83d75c5d0ce5874ab07428cfd975.jpg

 

 

Jurijau, į kokio tipo projektus pačiam teko vykti? Kaip organizatoriai, ar tokie atsipalaidavę labiau ar? :)

 

P.S. Anksčiau pačiam KAŽKĄ teko girdėti apie Erasmus+ jaunimo mainus ir galvodavau, jog ten skirta ~12-18m. žmonėms visas tas reikalas, nes matydavau, kaip važiuoja labai jauni ir buvo sudarytas toks įspūdis, kad tik vaikams ten. O iš tikrųjų yra taip, jog šie jaunimo mainai(priklausomai nuo projekto tipo) visiems nuo 14 iki 35 metų(gali būti net daugiau nei 35). Todėl galimybės tikrai ir vyresniems yra vienodos, siūlyčiau visiems naudotis proga išvykti kažkur NEMOKAMAI*, jeigu norit daugiau sužinot kaip, tai parašykit į PM ir maždaug pabandysiu paaiškint :P

Redagavo Vidukas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia kuria prasme nemokamai? Kompensuoja keliones ir gyvenimo islaidas?

 

ES remia visą šitą reikalą ir paskirsto pinigus po nacionalines agentūras kiekvienoje šalyje, tose šalyse yra įsikūrusios tam tikros organizacijos, kurios pateikia mainų/mokymų projektus ir jeigu tuos projektus patvirtinta, tai tuomet agentūros skiria lėšų organizacijai už projektą.

 

Apmoka: kelionę iki tos šalies, apskaičiuoja tam tikrą kompensuojamą limitą pagal kilometrus, yra oficiali skaičiuoklė, iki Kroatijos kompensuoja 170€ eurų už visas kelionės išlaidas, ten nuo kažkiek kilometrų dar daugiau.

Maitinimas būna nemokamas, apgyvendinimas nemokamas taip pat, nes už viską apmoka tos organizacijos iš ES pinigų. Mus maitino tris kartus į dieną, labai puikiai, tik pusryčiai būdavo primityvūs, o pietūs ir vakarienė - kepsniai, bulvytės, salotos, dešrelės ir t.t.

 

Aš pavyzdžiui netaupiau visiškai, išleidau 90€ už savaitę savo reikmėms, nes norėjau "atitūsint" šį kartą, na ir viešbutis Vienoje ten prisidėjo kažkiek. Sakyčiau gana daug išleidau, bet manau maksimumas, kurį išleis žmogus būdamas ten 50€. Ir tai galima ginčytis, jeigu suvenyrų jokių, valgio išskirtinio kavinėse laisvu metu, kavos puodelio. :D

 

http://www.part.lt/img/976976ba58b75c5f1430ac8052fede5d952.jpg

Redagavo Vidukas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kaip kur čia iš tikrųjų. Organizacija, su kuria aš važiavau, atrenka daugiausiai tik joje esančius žmones, duoda tik mažą šansą važiuoti kitiems, bet šį kartą buvo stebuklas ir atrinko net 4 naujus žmones nepriklausančius jų organizacijai.

Kad pakliūčiau į šiuos mainus teko rašyti "motyvacinę" anketą jiems, nors patys organizatoriai pateikia savo anketos versija, kuri yra trumpesnė už jų. (vėliau teko ir ją pildyti organizatoriams, užpildžius iškarto paima, net netikrina).

 

Turbūt ir kitose organizacijose atrenka tik pačius pačiausius, kurie prirašo į anketą poemų ir rašo savo pasiekimus, ankstesnę patirtį ir t.t. Bet manau, kad visiems pasiseka kada nors ir nepatekus į pirmuosius mainus verta bandyti ir į kitus.

Kaip tik mačiau yra laisvų vietų, bet Lenkijoje:

http://www.uniqueprojects.eu/projects/youth-in-modern-europe

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra koks nors bendras puslapis su atnaujinamais visais proijektais, ar reikia taip po viena organizacijha googlint ir narsyt? :)

 

https://www.facebook.com/wegoproject.lt/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/ALAOE/?fref=ts

erasmus plus kazkoks yra, kitu pasieskok

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Dėl paramos, aš su KTU važiavau, tai tiesiog pagal atitinkamą šalį tam tikrą mėnesinę stipendiją yra paskaičiuota gauti. Duoda tuos pinigus ir leidi kaip tik nori juos. Buvau Slovėnijoje, tai atrodo 500€ mėnesiui duodavo, užteko ir maistui, ir barakui, ir kelionėms nuomuojantis automobilį su kitais studentais kartu.

 

Dabar erasmus+ praktikoke Danijoje esu, duoda 700€/mėn ir vėlgi tvarkaisi pats kaip nori su tais pinigais.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl paramos, aš su KTU važiavau, tai tiesiog pagal atitinkamą šalį tam tikrą mėnesinę stipendiją yra paskaičiuota gauti. Duoda tuos pinigus ir leidi kaip tik nori juos. Buvau Slovėnijoje, tai atrodo 500€ mėnesiui duodavo, užteko ir maistui, ir barakui, ir kelionėms nuomuojantis automobilį su kitais studentais kartu.

 

 

Tu kalbi apie studentu mainu programa, kur semestruis studentai vaziuoja pasimokyt i kita universiteta.

Cia temoje kalba apie ivairius savaites ar dvieju trukmes projektus nebutinai studentams.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Sukurti naują...