Pereiti prie turinio

Norite tapti populiariu „youtuberiu“ arba „streameriu“, uždirbančiu milijonus?


Rekomenduojami pranešimai

Nors Lietuvoje sunku išgyventi vien iš žaidimų transliacijų ar vaizdo siužetų, populiarius žaidimų komentatorius („youtuberiai“ ir „streameriai“) bendradarbiauti kviečia kompiuterinius žaidimus kuriančios kampanijos, LRT radijui sako vienas portalo „Žaismo DNR“ kūrėjų Vaidas Mikelskas.

 

 

„Jei nori išgarsėti, reikia tokių pačių savybių, jei nori turėti daug draugų. Taigi turi būti draugiškas, malonus, charizmatiškas, iškalbingas, su humoro jausmu. Bet jei nori rasti partnerių, [...] jau reikia ir verslininko gyslelės“, – priduria V.Mikelskas.

 

Pasaulyje jau kokius septynerius metus populiarėja reiškinys, kai milijonai interneto vartotojų tiesiogiai ar vaizdo įraše stebi, kaip kiti žmonės žaidžia kompiuterinius žaidimus. Tai, pasak tokio dalyko entuziastų, panašu, kaip žiūrėti gerą filmą.

 

„Didžiausias žavesys – kad tai nėra televizorius. Tu gali žiūrėti kada ir ką nori, su tavim bendraujama artimiau. Nors tai ne taip profesionalu, bet arčiau širdies“, – sako vienas portalo „Žaismo DNR“ kūrėjų Vaidas Mikelskas.

 

Anot jo, daug kas žaidimų transliacijas nuvertina (neįdomu žiūrėti, kaip žaidžia kitas), bet patys žaidėjai tai lygina su sporto rungtynių transliacijomis. „Tas, kuris žaidžia, yra pramogų gamintojas. Jei tu jį mėgsti, stebėsi, ką jis veikia ir kokį turinį kelia. Tai puiki priemonė sužinoti apie žaidimą kito žmogaus akimis, jei pats neturi laiko ar galimybių pabandyti“, – tikina V.Mikelskas.

 

Yra dvi populiarių žaidėjų grupės. Pirmoji – tai transliuotojai, dažniau nelietuviškai vadinami „streameriais“. Jie internete tiesiogiai transliuoja, kaip žaidžia: būna užsidėję ausines, įjungę mikrofoną, tad gali ir žaisdami komentuoti. Žiūrovas mato du ekranus: viename – pats žaidimas, o kitame, mažesniame, – žaidėjas. Žiūrovai su juo bendrauja tiesiogiai, rašo žinutes, klausinėja ar duoda patarimų.

 

Kita žaidėjų grupė – vaizdo klipų kūrėjai, žargonu vadinami „youtuberiais“. Iš pavadinimo aišku, kad jie savo kūryba dalijasi „YouTube“. Nuo transliuotojų kūrėjai skiriasi tuo, kad jie transliuoja ne tiesiogiai, o deda jau sumontuotus ir gerokai trumpesnius vaizdo įrašus. Be abejo, taip pat su savo komentarais ir reakcijomis.

 

Pats populiariausias „youtuberis“ – 27 metų švedas Felixas Kjellbergas, pasivadinęs PewDiePie. Jo vaizdo kanalą prenumeruoja daugiau nei 50 mln. žmonių visame pasaulyje. Charizmatiškasis vyrukas žaisdamas labai įsijaučia ir žiūrovams tai labai patinka. O kas daugiau gali kelti stipriausias emocijas, jei ne siaubo žaidimai?

 

Panašių interneto įžymybių turime ir Lietuvoje. Vienas garsiausių – 20-metis Darius Kniūkšta. Atsimenate, visai neseniai grupė Lietuvos žaidėjų išgarsino šalį, kai „Minecraft“ žaidimu sukūrė JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriką? Tai štai – D.Kniūkšta tas žmogus, kuris šiai idėjai bendraminčius ir sukvietė

 

PewDiePie yra ne tik populiariausias žaidėjas – 2016 m. jis vien iš savo vaizdo siužetų užsidirbo 16 mln. dolerių. Kaip įmanoma vien žaidžiant susikrauti turtus? V. Mikelskas aiškina, kad tam galimybių suteikia reklama“ „YouTube“, kai pasieki 1000 prenumeratorių ribą, atsirakina tam tikri įrankiai, kuriuos gali naudoti, kad tavo kanalas būtų geresnis ir patogesnis žiūrovams. Vienas iš tų įrankių – reklamos įrankis, padedantis uždirbti.“

 

„YouTube“ gali pasiūlyti ir kitų būtų, kaip gauti pinigų. Žaidėjas gali prisijungti prie kanalų tinklo, bendraminčių grupės, kuri padeda išpopuliarėti ar gauti įvairių reklamos pasiūlymų. O svetainė „Twitch“, kurioje žmonės tiesiogiai transliuoja, kaip žaidžia, tokių galimybių nesuteikia. Tačiau žiūrovai gali žaidėjams aukoti pinigų.

 

D.Kniūkšta teigia, kad, kitaip nei didelėse valstybėse, Lietuvoje sunku išgyventi vien iš žaidimų transliacijų ar vaizdo siužetų. Bet V.Mikelskas pastebi, kad yra dar viena galimybė – kai būsi gana originalus ir mėgstamas, gal į tave dėmesį atkreips žaidimus kuriančios kompanijos.

 

Kokių savybių reikia, kad taptum žinomas ir geras žaidimų komentatorius? „Jei norėtum išgarsėti, tau reikia tokių pačių savybių, jei norėtum turėti daug draugų. Žmonės, kurie žiūri tuos kanalus, dažniausiai nori artimesnio kontakto su turinio kūrėju, todėl jam daug rašo. Taigi turi būti draugiškas, malonus, charizmatiškas, iškalbingas, su humoro jausmu. Bet jei nori rasti partnerių, kurie padėtų išpopuliarėti tau, o tu – jiems, jau reikia ir verslininko gyslelės“, – sako V.Mikelskas.

 

Lietuvoje šiuo metu yra iki 40 vadinamųjų žaidimų transliuotojų. O vaizdo siužetus apie žaidimus šalyje kuria iki kelių šimtų žmonių. Palyginti su kitomis mažomis valstybėmis, Lietuvoje tokių žaidėjų labai daug. Todėl D.Kniūkšta įsitikinęs, kad šie žmonės dar parodys, ką sugeba, o minėto pasaulyje nuskambėjusio virtualaus fabriko statybos – tik pradžia.

 

http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/norite-tapti-populiariu-youtuberiu-arba-streameriu-646-762132

Redagavo Algiz
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

"Lietuvoje šiuo metu yra iki 40 vadinamųjų žaidimų transliuotojų."

 

As streaminu min 3 kartus per savaite anglsikai ir be manes yra kitu lietuvoje gyvenanciu zmoniu kurie streamina angliskai ar rusiskai, tai tikrai lietuvoje yra kur kas daugiau streameriu nei 40. Turbut iskaiciavo vien lol,dota ir minkraft streamerius.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Sveiki, mazdaug pries menesi savo malonumui susikuriau youtube kanala ir pradejau uploadint. Ir visai nesunkiai pavyko rasti nedidele savo auditorija (19k perziuru). Taciau cia esu ganetinai zalias. Bandydamas monetizuoti video tapau youtube + adsence partneriu. Taciau noreciau prisijungti prie kito youtube partnerystes tinklo pvz fullscreen, freedom... Tad man ir idomu ar galeciau prie kito prtnerystes tinklo prisijungti siuo atveju ar ne? Perspektyvu cia tikrai izvelgiu ideju bent pusmeciui augti turiu tad noreciau viska padaryti tinkamai ir paversti si hobi i kazkokias pajamas generuojancia papildoma veikla.

Dekui uz pagalba ir atsakymus.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Cituoju:

''YouTube“ gali pasiūlyti ir kitų būtų, kaip gauti pinigų. Žaidėjas gali prisijungti prie kanalų tinklo, bendraminčių grupės, kuri padeda išpopuliarėti ar gauti įvairių reklamos pasiūlymų''

 

Atsargiai su tais tinklais. Po pirma reik pasidomėt ar suteiks monetizuojamu žaidimu.

Antras dalykas be 80% neverta jungtis. Nes jei duoda 70% tai gauni mažiau būdamas tinkle nei priešingai.

Trečias dalykas papildomai norint užsidirbti galima susirasti rėmėju per famebit.

Dar žmonės kalba jog galima paties youtube prašyti ilgu nepraleidžiamu skelbimu.

 

Tinklas saugo klipus? Apsaugot gali ir pats užsiregistruodamas prie Content ID programos

 

Kad tinklai gėris ir padės sužibėti TAI MITAS. Išpūstas burbulas.

 

Nors neneigiu kad padės kanalui susikurti logo, baneri. Gal dar raktažodžiu paieskos. Bei atsakinės i klausimus i kuriuos atsakyma gali rasti pasiguglines, arba siam forume jei esi lietuvis :D

O labai dideliam kanalui gal net duos daugiau procentu pelno :D

Redagavo GamingMusicTv
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

lietuviška content kurti tai yra bergždžias reikalas per maža auditorija net jei visa tikslinė publika butu 1-80 metu žmonės tavo didžiausias pasiekimas butu 1~ milijonas žmonių tai jau geriau taikytis y tarptautinius vandenis kur potencialas 3+bilijonai aišku reikia ir kalba išmanyt ir turėt ką parodyt

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 1 metų...

lietuviška content kurti tai yra bergždžias reikalas per maža auditorija net jei visa tikslinė publika butu 1-80 metu žmonės tavo didžiausias pasiekimas butu 1~ milijonas žmonių tai jau geriau taikytis y tarptautinius vandenis kur potencialas 3+bilijonai aišku reikia ir kalba išmanyt ir turėt ką parodyt

Milijonas žmonių po vieną eurą. Aš sutikčiau.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...