Pereiti prie turinio

Importuoti maisto produktai Lietuvoje – prastesnės kokybės nei Vakaruose


Rekomenduojami pranešimai

Lietuvoje parduodami sausainiai, šokoladas, kukurūzų dribsniai, saldieji gėrimas, bulvių traškučiai, jogurtai, kava, arbata, žuvies produktai, pagaminti Vakaruose, yra kitokios sudėties nei vartoja vakariečiai, parodė tyrimas Lietuvoje. Vokiečiai, pavyzdžiui, valgo geresnį šokoladą nei lietuviai, nors produktas yra toks pat. Lietuviškuose analoguose yra daugiau tirštiklių, dažiklių, palmių aliejaus, o taip pat atrodančiuose analoguose Vokietijoje to nėra.

 

Tai, kas iki šiol kalbėta puse lūpų, tapo faktu – tie patys maisto produktai Lietuvoje ir Vokietijoje skiriasi sudėtimi, skoniu, spalva ir konsistencija. Tai įrodantį tyrimą antradienį pristatė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). „Tai, kad Vokietijoje ta pati kava kvapesnė, o šokoladas skanesnis, buvo tik gandai. O dabar tai įrodėme“, – pareiškė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas spaudos konferencijoje.

 

Ir tai dar kartą įrodo, kad maisto gamintojai Vakarų ir Rytų Europai tiekia produktus su skirtingomis sudėtimis. Pirmieji skundai Rytų Europoje nuskambėjo dar 2011 metais, tačiau skandalingą skambesį įgavo praėjusiais metais.

 

VMVT laboratorijoje ištyrė 33 rūšių maisto prekes ir nustatė, kad net 23 iš jų skiriasi ne tik sudėtimi, bet ir skoniu, spalva ar konsistencija. Lietuva – ne pirmoji šalis, kurioje tai įrodyta.

 

Tyrimą atlikusio VMVT atstovės Loretos Mačytės, jau ne pirmą mėnesį stebima situacija su maisto produktų skirtumu Lietuvoje ir Vokietijoje. Pradžioje bandyta lyginti produktų ženklinimą internete, tačiau to nepakako. Todėl tyrimas buvo padarytas jau su realiais produktais, įsigyjant juos Berlyne ir Vilniuje. Lietuviškuose analoguose pasirodė esą daugiau dažiklių, sakė ji.

 

Neseniai panašūs skandalai nuvilnijo Centrinės Europos valstybėse – Slovakijoje, Vengrijoje. Į tai savo metinėje kalboje praėjusią savaitę atkreipė dėmesį ir Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude'as Junckeris. „Aš niekada nepritarsiu, kad nepaisant identiško supakavimo ir prekės ženklo, kai kuriose Europos šalyse maisto kokybė yra prastesnė nei kitose“, – sakė J.C.Junckeris. – Slovakai nenusipelno, kad jų žuvies piršteliuose būtų mažiau žuvies, vengrai – kad jų maiste būtų mažiau mėsos, čekai – kad jų šokolade būtų mažiau kakavos“, – teigė jis.

 

„Formaliai teisiškai – visi šie produktai atitinka jiems keliamus sudėties ir ženklinimo reikalavimus. Tačiau tai, kad beveik 70 proc. analizuotų produktų buvo nustatyti skirtumai, rodo, kad šis klausimas privalo būti ir toliau nagrinėjamas, o tyrimai plečiami“, – sako Darius Remeika, VMVT direktorius.

 

Šaltinis: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/populiarus-importuoti-maisto-produktai-lietuvoje-prastesnes-kokybes-nei-vakaruose-663-855068

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pamenu gerai kai viešbuty Italijoj valgiau Nutellą, skonis - nesulyginamas, net parvežiau draugams lauktuvių pora stiklainių. Nežinau ar todėl, kad Italija ir atostogos ar dėl to, kad kokybė geresnė. Coca-cola taip pat, atsigeri, atrodo skonis išlieka burnoj, o ne tik gazuotas saldus gėrimas.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O durniausia jog net ir galedamas moketi daugiau slamsta vistiek privalai pirkti.

sia vasara atradau ledus kurie panasu eksportui i vokietija skirti. kaina nemaza, maxima neperka nes ir su 40% butu brangu. Skonis geras sudetis paprasta kaip 2x2. O pabandem baltijos ledu sudeti paziureti tai visa grietinele nugriebta. glaistas is triju skirtingu palmiu alieju, vaflio irgi sudetis kaip nasos laivo. Pati ledu mase chemjos bomba.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie tai rodė per žinias. Ir tai liečia ne vien Lietuvą, bet visas post sovietines valstybes.

 

Todėl lenkai, čekai, slovakai, vengrai, slovėnai važiuoja apsipirkti į vokieitją ar austriją.

 

Lietuvoje prekių skirtų vakarų rinkai galima rasti Thomas Philipse.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O durniausia jog net ir galedamas moketi daugiau slamsta vistiek privalai pirkti.

 

Galvojau ir aš apie tai, kaip čia padaryti :) Galbūt reikėtų pradėti pirkinėtis Lidl? Ten nemažai prekių yra vokiškų, logiškai mąstant, jos turėtų būti geresnės kokybės :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Butent del sito as beveik nevartoju produktu, kurie yra pagaminti is keliasdesimt ingridientu ir priedu.

 

Perku tik grynus produktus, ruosiu juos pats, na tik kartais koki cheat meal pasidarau, bala nemate.

 

Bet kitos iseities nera, nors ir nepatogu, taciau gi del saves (ir del seimos)..

 

Ir nereikia tik manyt, kad Vokietijoje pikrtus cipsus, nutela ar cola gerdami busime labai sveiki :) Kuo maziau ju tuo geriau.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Turbūt verta paminėti dar vieną aspektą - "Kai kurie prastesnės kokybės produktai Lietuvoje dar ir brangesni", pvz.: "paskaičiavus pagal gramus, išeina, kad 480 gramų jogurto Lietuvoje kainuoja 1,79 euro, o Vokietijoje – 1,33 euro. VMVT išsiaiškino, kad jogurtas Vokietijoje turėjo 9 proc. braškių, taip pat buvo skirtingo skonio, spalvos, o Lietuvoje braškių buvo 8,2 proc., jogurtas buvo su tirštikliais, rūgštingumą reguliuojančiomis medžiagomis, dažikliais." Taigi, nepaisant to, kad vartojame prastesnį produktą, dar ir sumokame už jį daugiau. Absurdas...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nėra čia fūristų kurie veža maisto produktus iš vakarų?

Buvo man parvežę 10litrų jogurto kibirą, su vyšniom, tirštas, tai nemoku pasakyt, galėtum su peiliu riekę atpjauti, netgi LABAI tirštas. Vežė tiesiai iš gamyklos. Niekada Lietuvoje nesu tokio radęs pirkti. Sumokėjau vos 11€, kas gavosi 1,1€ už litrą. (maximoje raugintos pasukos brangesnės ir tik 0,9litro maišiukuose)

Kalbėjo, kad galutinė stotelė Latvija, kur ten jį skiedžia 1:3 ir pardavinėja vietinės pieno gamyklos kaip savo produktą, su savo etikete.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ir su Lietuvos pieno perdirbėjais buvo panašiai. Kai Rusija apribojo pieno produktų importą, teko Rusijos rinkai skirtus produktus pardavinėti Lietuvoje. Tai galėjai tada ir čia tirštesnio jogurto nusipirkti. http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/kuo-skiriasi-lietuviskas-jogurtas-lietuvai-ir-rusijai-44429.html

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

ES nuvilia, nes dalis narių tėra skirtos praplėsti senbūvių rinkas, pvz Lietuvos užsienio prekybos balansas tik į didesni minusą juda, nors su ES turėjo atsiverti sienos, bet visumoj mūsų produktų nereikia ES. Būtu neįtikėtina jei sulauktume daugiau nei susirūpinimo ir rekomendacijų iš ES šiuo klausimu.

 

Apie kažkokių pasaulinių įmonių politiką mūsų atžvilgiu, tai ne naujiena, užtenka paamatyti, kokia jų kainų politika, niekas to nereguliuoja, nors sąjunga viena.. Koks LIDL gali užsipirkti prekes kelioms šalims, bet galutiniam vartotojui kaina skiriasi, atseit pas mus rinka maža, maži pirkimai, pardavimai:? Nors tiesa pasakius pirmais mėnesiais jų parduotuvės turi didesnes apyvartas nei UK analogai. Pasualinės higienos prekių įmonės irgi nustačiusios aukštesnes kainas, butinė, IT technika irgi brangesnė, nors pas mus oficialiai vykdoma prekyba.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...