Pereiti prie turinio

P.Aršauskas Vilnietis buvusiame baseine baigia sukurti didžiausią Lietuvoje kriptovaliutų kasimo centrą


Rekomenduojami pranešimai

Pasaulį apėmusi elektroninių valiutų manija užkrėtė ir būrį lietuvių – šimtai tūkstančių eurų leidžiami įrangai, elektrai, socialiniuose tinkluose kuriasi grupės, buriančios tūkstančius gyventojų. Dalis tuo verčiasi savarankiškai, bet siūloma prisidėti ir nenorintiems investuoti savo laiko į įrangos surinkimą ir priežiūrą. 15min svečiuojasi vienoje didžiausių šalyje kriptovaliutų „fermų“ – čia netrukus suksis pilnas baseinas vaizdo plokščių.

 

Kriptografinio aukso karštligės simboliu galėtų būti vilnietis Paulius Aršauskas, kuris užsimojo Lietuvoje sukurti didžiausią elektroninių valiutų „kasimo fermą“ – elektroninė valiuta kuriama tam skiriant didelius kompiuterinės ar specializuotos įrangos išteklius. Socialiniame tinkle „Facebook“ P.Aršauskas, atrodytų, mėgaujasi prabanga: apynaujis BMW visureigis, puikavimasis pinigais, išlaidomis ir vakarėlių nuotraukomis. Tačiau jis pripažįsta, kad didžiąją laiko dalį jis skiria bene didžiausiam kriptovaliutų kasimo centrui Lietuvoje. 15min apsilankė senose gamybinėse patalpose – čia sovietmečiu veikusio baseino patalpose šiuo metu sukasi šimtai vaizdo plokščių, pakeliančių oro temperatūrą kone iki 40 laipsnių.

 

Kuria didžiausią „fermą“

 

Dabar P.Aršauskas su partneriu Arminu Gužausku buria kone didžiausią elektroninės valiutos „Etherium“ (eterio) išgavimo „fermą“ šalyje. „Sovietinė praeitis sumaišyta su dabarties technologijomis. Čia buvo moterų rūbinė, čia SPA zona, laikroduką pasilikome atminimui. Tai labai dėkingos patalpos, kadangi karštis iš baseino eina į viršų. Vasarą aušinti reikia, todėl prasigręžėme skyles. Padarytos dirbtuvėlės, čia žmogus viską renka, susuka“, – aprodydamas kriptovaliutų „kasimo“ centrą kalbėjo P.Aršauskas. Jis patikina, kad šiame etape jau yra 800 vaizdo plokščių, iš jų sukasi 600 – kompiuteriniai ištekliai naudojami elektroninėms valiutoms išgauti. Vien tam reikia apie 200 kW galios elektros energijos. Palyginimui, tiek pakaktų nuolatiniam 100 skalbimo mašinų veikimui.

 

Norėjau pasikviesti, kai bus pilnas baseinas, bet pritrūko mums elektros, papildomą įvadą įves lapkritį. Dalį avilių (įrangos komplektų – red.) teko perkelti į kitas patalpas“, – vardija P.Aršauskas. Pačiame baseine gerokai vėsiau – šiluma kaupiasi palubėje. Vaikinai skaičiuoja, kad viena vaizdo plokštė pasiekia apie 30 milijonų skaičiavimų per sekundę galią (Mhash) – tad visų 800 vaizdo plokščių, skaičiuojama, galia leistų gauti apie 36,3 tūkst. eurų per mėnesį esant dabartinėms rinkos sąlygoms, o jos greitai kinta. Antradienį „Ether“ valiutos vienetas kainavo apie 320 eurų. Kinta ir ši kaina, ir valiutos išgavimo sudėtingumas. „Štai čia senas rig’as (įrangos komplektas) – jis su „Nvidia“ plokštėmis. Kai pradėjome, „Radeon“ kortų nebuvo galima gauti, tai pirkom bet ką, kad tik kuo greičiau išmoktume. Po to įsivažiavome, ir „Radeon“ siūlo geriausią našumą už kainą. Pastaruoju metu čia mano biuras pasidarė, čia praleidžiame daug laiko“, – sako P.Aršauskas.

 

A.Gužauskas papildo, kad idėja „kasti“ elektronines valiutas kilo prieš kelerius metus. „Realiai dar 2012 m. norėjome kasti, tuomet dar bitkoinus. Tačiau, kol jo kaina nebuvo tiek pakilusi, pasiskaičiavom, kad neapsimoka. Nelabai supratom iš esmės, kas ten buvo. Galų gale bitkoinus pradėjo kasti didelės kompanijos. Mes dar jauni buvome, reikalingos didelės investicijos, tad buvom pamiršę šitą temą“, – sako A.Gužauskas. Planų realizavimas prasidėjo praėjusią žiemą. „Už pirmąjį rig’ą mes mokėjome apie 4000 eurų, o tai, ką dabar siūlome įsigyti žmonėms, kainuoja apie 3000 eurų, tačiau jo galia gerokai didesnė“, – apie minimalias investicijas kalba P.Aršauskas.

 

Siūlo viskuo pasirūpinti už dalį uždarbio

 

Dar rugpjūčio pabaigoje P.Aršauskas socialiniame tinkle skelbė kvietimą kartu investuoti į elektroninių valiutų išgavimą – kvietė įsigyti vieną iš 83 kompiuterinės įrangos komplektų po 3000 eurų, jį laikyti bendroje „fermoje“, kur juo bus rūpinamasi, ir už tai atiduoti dalį uždarbio.

 

Vyrai tikina, kad už dalį „prikastos“ valiutos jie pažada rūpintis visa įranga, parūpinti elektrą, saugojimą ir aptarnavimą.

 

„Pasirašome sutartį, pagal kurią įsipareigojama tuos daiktus nupirkti. Pavyzdžiui, šešias vaizdo plokštes nusipirkti gana sunku, kadangi parduotuvėse jų kiekis ribotas, dažnai leidžiama pirkti, pavyzdžiui, dvi plokštes. Todėl mes perkame tiesiai iš tiekėjų Europoje ar Kinijoje. Jei perkame šimtą, gauname tą kiekį“, – sako P.Aršauskas.

 

Jis aiškina, kad įranga priklauso žmonėms. Jei jie nori naudotis šiuo centru, pasirašoma 12 mėnesių sutartis, pagal kurią įsipareigojama atiduoti dalį uždarbio mainais už priežiūrą. „Po 12 mėn. jie gali pasiimti savo aparatūrą arba pratęsti sutartį. Kuo daugiau žmogus perka, tuo sąlygos geresnės. Imame procentą nuo pelno už priežiūrą“, – sako P.Aršauskas, tačiau konkrečių sąlygų nedetalizavo.

post-3528-0-06472100-1508489327_thumb.jpg

Visa prikasta valiuta, anot jo, keliauja į bendrą piniginę, o tuomet suma išdalinama pagal proporcijas kiekvienam.

 

„Jei sugenda viena vaizdo plokštė, tai yra visų nuostolis. Siunčiame ją į garantinį, skaičiuojant bendrai tos vienos plokštės nelabai kas pajus. O jei būsi vienas ir suges plokštė, tau jau bus juntama. Čia turime ir rezervinių plokščių, jei kas sugenda, greitai pakeičiam“, – aiškina niuansus P.Aršauskas.

 

Visa prikasta valiuta, anot jo, keliauja į bendrą piniginę, o tuomet suma išdalinama pagal proporcijas kiekvienam. „Jei sugenda viena vaizdo plokštė, tai yra visų nuostolis. Siunčiame ją į garantinį, skaičiuojant bendrai tos vienos plokštės nelabai kas pajus. O jei būsi vienas ir suges plokštė, tau jau bus juntama. Čia turime ir rezervinių plokščių, jei kas sugenda, greitai pakeičiam“, – aiškina niuansus P.Aršauskas.

 

Pelno pažadais nesišvaisto

 

„Ko žmonėms negalime garantuoti, tai kad atsipirks būtent per tokį ar kitokį laiką. Negalime pasakyti iš anksto, nes investicija yra aiški ir garantuota tada, kai ji jau atsiperka. O kada atsipirks? Dabar imame amplitudę nuo 4 iki 12 mėnesių“, – svarsto P.Aršauskas.

 

A.Gužauskas dar konservatyvesnis.

 

„Aš visą laiką sakau, kad vieneri metai. Nes niekas iš principo nežino, kas bus. Gali nutikti ir taip, kad kaina per tris mėnesius pašoks kelis kartus“, – teigia A.Gužauskas.

 

Pašnekovai skaičiuoja, kad jų asmeninės investicijos visame centre sudaro apie 30 procentų, likusi dalis įrangos priklauso kitiems lėšas patikėjusiems gyventojams. Jie nenorėjo įvardyti, kiek žmonių yra investavę į kompiuterinę įrangą.

 

„Susidomėjusių yra tikrai daug. Bet pirmiausia į šitą dalyką reikia žiūrėti kaip į hobį, o ne kaip į pagrindinį pragyvenimo šaltinį. Aš visiems tai sakau ir pats tą darau. Kol kas. Nes viskas yra labai nauja, nežinom, kaip Lietuva žiūrės į tai, yra įvairių niuansų. Tačiau galbūt su laiku išvystysim kažką rimto“, – svarsto P.Aršauskas.

 

Jie patikina, kad sutelktinis investavimas visiems labiau apsimoka – elektros kaina „neperžengia 8 centų už kilovatvalandę, o namų sąlygomis kainavo 12 centų“.

 

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/vilnietis-buvusiame-baseine-baigia-sukurti-didziausia-lietuvoje-kriptovaliutu-kasimo-centra-662-848860

 

Labai jau ilgas straipsnis

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai sudaro iš kart nekokį įspūdį, o kad čia rašo, kad "maladiec" ir pan., tai labiau dėl to, kad pagarbiai pavydi, o ne dėl to, kad patys pamatę šį video pultų pirkt avilius :) Nematau nieko blogo iš to, kad uždirbinėja pinigus perpardavinėdamas, bet faktas, kad daro tai apgaudinėdamas - nesuprantu tokios jo logikos... Kam meluot, kad už savikainą - gali gi rašyt parduodu už tiek ir tiek. Normalu gi uždirbt iš perpardavimo. Tad tiesiog peršasi išvada, kad su tokiu partneriu sąžiningo bendradarbiavimo tikėtis negali.. Čia sufeilino kaip reikiant... Nors vargu ar tai labai pakenks - dabar gi visiem kripto valiutos, uuuu. Jau prie Bitkoinų gąsdino burbulais, bet dabar jau tikrai išsitaškys. Jei ne pats tai kokio centrinio banko. Pati technologija kasimo yra įdomi, bet dėl kasimo tai aš suabejočiau, nors tikrai neesu specialistas, bet čia intuicija. Pamatysim ar turiu gerą verslininko intuiciją :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As vertinu ji gerai, ne todel kad pirkciau is jo tuos avilius (toli grazu tikrai ne), jai labai noreciau pats daryciau ir be jo, nes nematau prasmes atiduoti procentu ir permoketi.

Tiesiog ideja pakankamai unikali ir niekas lt to nepasiule anksciau, todel taip vertinu ji gerai

 

O kas raso del savikainos - niekad nematete reklamu per TV - prekes parduodamos maziau savikainos, i minusa :D cia bent uz savikaina raso :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As vertinu ji gerai, ne todel kad pirkciau is jo tuos avilius (toli grazu tikrai ne), jai labai noreciau pats daryciau ir be jo, nes nematau prasmes atiduoti procentu ir permoketi.

Tiesiog ideja pakankamai unikali ir niekas lt to nepasiule anksciau, todel taip vertinu ji gerai

 

O kas raso del savikainos - niekad nematete reklamu per TV - prekes parduodamos maziau savikainos, i minusa :D cia bent uz savikaina raso :D

 

Ką aš matau pastaruoju metu tai masiškai renkamus pinigus iš žmonių tokiam investavimo būdui. Ok ten 1000eur ar pan. Trumpalaikė investicija, kuri tikėtina atsipirks. Bet argi to visi tikisi? Nemanau. Pasisekus, bus investuojama ir toliau. T.y. didelės sumos ir ilgalam laikui. o čia jau baisoka. Nekalbant apie šiaip, tuos burbulus, pažiūrėkim kas čia per "rinka" Vaizdo plokščių ir kt. įdarbinimas. Didžiausias rinkos žaidėjas ž kinai. Pigiausią žaliavą turi irgi kinai. Tai kodėl tada neinvestuot 50000k į ryžių plantaciją? :) plokščių kainos jau dabar x kartų pakilusios vien dėl mininimo. Tuoj išvis jų nepardavinės :D Kinai valdo ir pagrindines elektrotchnikos iškasenas, kurių kainas gali kelt ir kelia. Tai čia pasauliniu mastu. Bet ir šiaip, vietiniu lygiu, abejoju ar verta planuot ilgalaikią veiklą ant to. Tikrai neesu specas ir net nesidomiu tuom, bet iš tų taškų pažiūrėjus vargiai įžvelgt perspektyvas gali. Trumpalaikes ok, tikėtina. Bet čia gi azartinis žaidimas, būna jam galo nebūna. Bet kai kas išlošia. Vienetai..

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu 1000euru laisvu, ir visiškai nemokama elektra. Kur galima paskaičiuot ką galiu nusipirkt, ir kiek man tas uždirbtu?

Nemokama elektra nieko negarantuoja - jei toje patalpoje kur yra nemokama patalpa pats gyveni tai nieko neiškasi nes didžiulis triukšmas nuo tų minerių sklinda.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu 1000euru laisvu, ir visiškai nemokama elektra. Kur galima paskaičiuot ką galiu nusipirkt, ir kiek man tas uždirbtu?

 

"Nemokamas" būna tik sūris pelėkautuose :)

 

"aferos" kaip tame video yra įvardinama čia neįžvelgiu, greičiau nesąžiningas pasipelnymas nuslepiant informaciją ar nepasakant jos pilnai. Procentai - 30-20% kuriuos jis ima yra kosminiai, na čia eilinis 'biznio' modelis kuris sukasi tik aplink jį ir jo aroganciją. Žmonės kalbantys - yra nutildomi blokuojami, kad neskleistu "tiesos" ir klientu jam neatbaidytu, labai negražu iš jo pusės. Žodžiu, kaip žmogus jis niekam tikęs apart fanieros kalimo iš naglų schemų. Na bet tikėkimės tie kas investavo - atsipirks ir džiaugsis savo investcijomis :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ofise neribota elektra, kuri išdalinama ant visų įmoniu kurios turi ofisus + logistikos sandelio.

Su stuka euru nieko realiai nepasidaryti, vienam rigui reiks 3k euru, priklausomai ka zadi minint. Zinoma investavus 1k euru tas atsipirkimas bus ilgas ganetinai. 3k investicija planuojamas atsipirkimas per metus, nebent sokteletu valiuta zaibiskai ir turetum nemazai uzkaupes jos.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 4 savaičių...

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...