Pereiti prie turinio

„Apple“ nuotoliniu būdu mažino telefonų spartą


Rekomenduojami pranešimai

As ir jauciu savo 6s suletejima, ta rodo ir geekbench testas, bei baterijos trumpesni atlaikyma. Bet visiskai delto nepergyvenu. Net ir sumazinta galia jis veikia greiciau nei naujas, tokiu pat parametru androidas

 

nu taip. nes tokių parametrų androidas bus 5 metų senumo. Kadangi iOS yra labai optimizuota sistema, tai iPhono geležies jokiu būdu negalima lyginti su android geležimi. Nes čia panašiai, kas lyginti dviejų litrų mitsubishį ir 5.7 litro american muscle car ir sakyti kad dvilitris tikrai bus lėtesnis, nes pas jį tik dviejų litrų variklis :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūs apple gerbėjai gal nelabai suprantat esmę. Įmonė sulėtindavo ios specialiai, kad pirktum naują žaislą. Trende matosi, kad paieškos suaktyvėja būtent per telefono išleidimą. Kaip galima taip mylėti įmonę ir tuo nesipiktinti. Bet čia atsakymo nereikia, retorinis klausimas. Gražių švenčių. Linkiu gauti X 0b0lių :)

 

GZFTpyG.png

 

Galima tiesiog nemylint naudotis jų produktais. Tiesa sakant, niekados nesupratau žmonių, kurie garbina konkrečią kompaniją, muzikos atlikėją ar kažkokį gamintoją. Dažniausiai jie visi turi aibę produktų, kuriuos mums pasiūlo. Vieni yra geresni, kiti prastesni. Ir juokinga, kai žmonės bando save pririšti prie kompanijos. Ar tai nėra šiek tiek kvaila? Kažkada mobiliųjų telefonų rinkos pradžioje, turėjom Nokia, Sony Ericsson, Siemens, etc. mobiliuosius telefonus. Tuo metu, kažkoks Nokia modelis atrodė kažkas tokio, į ką kiti lygiuotis sunkiai gali. Ir ką, besąlygiškai reikėjo mylėti Nokia ir pirkti tik juos? Praėjo laikas. Kur dabar ta Nokia? Atėjo naujos kompanijos pasiūlė geresnius produktus, modernesnius ir t.t. Manau, jog vartotojas turi jausti meilę ir savo poreikių patenkinimą konkretaus produkto atveju, o ne logotipo. Turėjau samsung telefoną ir jis man buvo puikus. Pabandžiau iphone ir dabar naudoju iphone. Tiesiog jis šiuo metu patenkina mano poreikius. Kaip aš jaučiuosi dėl sulėtinamo telefono? Amm, sunku pasakyti. Čia kaip bičams matuotis pimpalų ilgį. Pas vieną ilgesnis, pas kitą trumpesnis, bet esmė, kad abiejų atliks tas pačias funkcijas. Tai ar labai aš kenčiu nuo to sulėtėjusio greičio? Na, tiesa sakant nejaučiu ženklaus sulėtėjimo. Galbūt safaris puslapius varto ne per 0,0001 s., o per 0,0002 s., tačiau pagal žmogiškuosius faktorius nelabai to pastebiu.

 

Kita vertus, keista kai tokią didelę sąmokslo teoriją padaro iš savaime suprantamo reikalo. Pagaminus labai gerą šaldytuvą (kokius neretai gamindavo sovietiniais laikais), jie laikydavo kai kurie net 20-40 metų. Dar dabar esu girdėjęs, kad kažkas naudoja vieną tokių, kurį pirko dar sovietiniais laikais. Bet kas tada nutinka su gamykla, kuri prikepė tokių šaldytuvų? Ji neturi pajamų, nes klientas nusipirkęs vieną šaldytuvą, kito ateis pirkti tik po 20-40 metų. O tai veda į akivaizdų bankrotą. Todėl niekam ne paslaptis, kad daugelis elektroninių prietaisų turi "automatinio senėjimo laiką", kuriam suėjus prietaisas sugenda. Ir jis egzistuoja tik tam, kad vyktų vartojimas. Nepamenu tikslaus pavadinimo, bet teko ir dokumentikos matyti, apie elektros lemputę. Kažkur pasaulyje dar dabar yra lemputė, kuri ištisai dega jau virš 100 metų. Bet dabartinės lemputės, tokių rezultatų niekaip nepasiekia. Technologija suprastėjo ar kas? Vis gi, aiškėja situacija, jog gamintojai visame pasaulyje nusistatė reikalavimus, draudžiančius gaminti ir pardavinėti tokias elektros lemputes, kurios būtų amžinai šviečiančios. Todėl natūralu, jog tą patį daro tiek telefonų, tiek kitų elektronikos prietaisų gamintojai. Tą esu pastebėjęs ir pats. Visados naudojuosi keliais telefonais. Vienas iš jų vadimas "varkinis ragelis" (samsung). Naudoju dėl baterijos laikymo ilgumo. Tokį patį nupirkau seneliui ir tėvukui. Ir pastebėjau, kad po kurio laiko, nepriklausomai nuo to kaip jais naudojiesi, jie vieną dieną ima ir numiršta. Taip, jie turi 2 m. garantiją, kurios niekas nepanaudoja, bet ima ir numiršta. Nei kritęs, nei peršaldytas, nei peršildytas, bet miršta. Mirė ir mano, ir senelio, ir tėvuko. Kai pradėjau gilintis, pastebėjau, jog telefonų baterijos sugedo. Jos tiesiog po kurio laiko kaip užprogramuotos numirdavo ir atrodydavo, jog telefonas sugedo. Pakeičiau baterijas, veikia kaip niekur nieko. Nors senelis jau buvo perleidęs per kitų vaikų ir anūkų rankas, ir nurašė kaip sugedusį. Tai nežinau ar galima jaustis apgautu dėl tokių kompanijos veiksmų, kai jie turėtų būti iš esmės savaime suprantami? Aš tokiu nesijaučiu.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prie to pačio: vartojimas visur reguliuojamas, net tose pačiose maisto parduotuvėse. Daug prekių turi pažymėtą galiojimo laiką, kuris dažnai yra tik rekomenduotinas (o kartais išvis nesusijęs su realybe). Prisikrovęs pilną šaldytuvą, po kiek laiko pastebi, kad nespėjai iki galiojimo pabaigos kažko suvalgyti, tą maistą išmeti ir eini pirkti kito. :)

 

Tik dauguma to nesupranta, kaip nesupranta ir to, ant ko pastatyta visa ekonomika. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

nu taip. nes tokių parametrų androidas bus 5 metų senumo. Kadangi iOS yra labai optimizuota sistema, tai iPhono geležies jokiu būdu negalima lyginti su android geležimi. Nes čia panašiai, kas lyginti dviejų litrų mitsubishį ir 5.7 litro american muscle car ir sakyti kad dvilitris tikrai bus lėtesnis, nes pas jį tik dviejų litrų variklis :)

Tai kam tada į iPhone 8 ir X reikėjo dėti sparčiausią rinkoje procesorių?

A recent Geekbench test (a cross-platform processor benchmark with a scoring system that separates single and multicore performances, and workloads that simulate real-world scenarios) corroborate that iPhone’s recent A11 bionic chip completely outclasses every other high-class processor chipsets including Samsung’s Exynos 8895, Huawei Kirin 960, and Qualcomm’s Snapdragon 835. A report confirms that the novel A11 bionic chip is the quickest among new generation mobile processor chips with a single-core score of a 4204, and its multi-core score on the 6-core chip reaches 10165 points. Qualcomm Snapdragon 835 has a single-core score of 1800 while it has a multi-core score of 6301 that is far lower than Apple A11 bionic chip score.

~ Apple A11 Bionic Chip vs. Qualcomm’s Snapdragon 835

Ir nors pas iPhone'ą spartesnis procesorius, realiai naudojantis nesijaučia didžiulio spartos skirtumo (išskyrus atvejus, kur viską nulemia procesoriaus sparta):

  • (žiūrėti nuo 5:34)
  • (žiūrėti nuo 5:13)

(P.S. žiūrint aukščiau pateiktus video nuo pradžių, pateikiamas kombinuotas testas, kuriuose iPhone laimi, iš dalies dėl, kad vienas iš testo etapų yra itin reiklus procesoriaus spartai).

 

Nebe tie laikai, kad būtų galima kartoti tą pačią dainelę, jog "iPhone OS optimizuota ir gali veikti ant kalkuliatoriaus, o Android reikalauja superkompiuterio, kad veiktų gerai /s". Vien pasakymas, kad vienas yra optimizuotas, o kitas - ne, yra nesąmonė, nes optimizavimas susideda iš daugelio dalykų (

). Pavyzdžiui, anksčiau Android'as nebuvo toks greitas kaip dabar vien dėl to, kad jis buvo optimizuotas mažam vidinės atminties kiekiui, nes vidinė atmintis tuo metu buvo brangi. iPhone'ai nuo pat pradžių turėjo gigabaitus vidinės atminties (originaliam iPhone buvo nuo 4 GB), kai daugelis Android'ų neturėjo nei 1 GB. Redagavo wi_lius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prie to pačio: vartojimas visur reguliuojamas, net tose pačiose maisto parduotuvėse. Daug prekių turi pažymėtą galiojimo laiką, kuris dažnai yra tik rekomenduotinas (o kartais išvis nesusijęs su realybe). Prisikrovęs pilną šaldytuvą, po kiek laiko pastebi, kad nespėjai iki galiojimo pabaigos kažko suvalgyti, tą maistą išmeti ir eini pirkti kito. :)

 

Tik dauguma to nesupranta, kaip nesupranta ir to, ant ko pastatyta visa ekonomika. :)

Prastas pavyzdys: maistas turi galiojimo laiką, nes po kažkiek laiko jis tampa kenksmingas sveikatai.

 

Be to, vartojimą galima skatinti ir kitokiais būdais, pavyzdžiui, technologinė pažanga: spartesnis kompiuteris, geresnis telefonas, mažiau elektros energijos vartojanti buitinė technika, ekonomiškesnis būstas ir t.t. Tai leidžia kokiam Intel užsiimti vien tik procesorių gamyba. Tuo tarpu buitinės technikos gamintojai gamina daugybę skirtingų prietaisų, nes technologiniai pasiekimai vien šaldytuvų srityje nėra pakankami skatinti kasmetinį atsinaujinmą. Taigi kyla klausimas, ar vartotojas kaltas, kad kažkas pasirenka verslo nišą, iš kurios negali išsilaikyti?

 

Galiausiai, jeigu priverstinis senėjimas yra toks savaime suprantamas ir neišvengiamas dalykas, tai kodėl šis procesas nepadaromas skaidrus? Pavyzdžiui, galėtų tiesiai šviesiai pasakyti, kad skalbyklė veiks lygiai metus, jog galėtum pasiskaičiuoti, gal labiau apsimoka nusipirkti kitą skalbyklę su dviejų metų realizacija. Arba vietoj to, kad nusipirktum šaldytuvą, tu moki gamintojui paslaugos mokestį kas mėnesį be perstojo (arba kol pasibaigs N metų sutartis ir galėsi pereiti prie kito šaldytuvų paslaugos tiekėjo). Kodėl Apple negalėjo tiesiog pasakyti, kad va visi tie spartos testai prasmingi tik pirmus K mėnesių?

 

Jokie čia juokai, Apple telefonus lėtina, kad gautų +- tą patį baterijos tarnavimo laiką vartotojai. O tai pasiekia sulėtindami telefoną.

Anot paties Apple, telefonai lėtinami ne dėl baterijos tarnavimo laiko, bet dėl to, kad, staiga pakilus procesoriaus apkrovai, telefonas netikėtai neišjungtų negavęs pakankamai energijos iš baterijos.

"Last year we released a feature for iPhone 6, iPhone 6s and iPhone SE to smooth out the instantaneous peaks only when needed to prevent the device from unexpectedly shutting down during these conditions," Apple said in an emailed statement to Reuters.

~ Private: Why Do Older iPhones Run Slowly or Suddenly Shutdown? Apple Has an Explanation

Man čia šiek tiek panašu į Volkswagen skandalą, kai jie sumažindavo variklio pajėgumus būtent tuo metu, kai buvo vykdomas išmetamųjų dujų testas. Tik čia atvikščiai: kol telefonas naujas ir visi lygina, kiek naujesnis modelis spartesnis už ankstesnį bei konkurentus, leidi procesoriui suktis visu pajėgumu. Ir visiškai nesvarbu, kad baterija nepakankamai pajėgi ir kad viso labo po metų tavo iPhone'as bus lėtesnis. Pavyzdžiui, iPhone 7 buvo išleistas prieš pusantrų metų, bet kai kurie vartotojai jau spėjo užfiksuoti žymiai prastesnius nei įprastiniai spartos rezultatus:

iPhone%207%20-%2011.2.0.png

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prastas pavyzdys: maistas turi galiojimo laiką, nes po kažkiek laiko jis tampa kenksmingas sveikatai.

 

Be to, vartojimą galima skatinti ir kitokiais būdais, pavyzdžiui, technologinė pažanga: spartesnis kompiuteris, geresnis telefonas, mažiau elektros energijos vartojanti buitinė technika, ekonomiškesnis būstas ir t.t. Tai leidžia kokiam Intel užsiimti vien tik procesorių gamyba. Tuo tarpu buitinės technikos gamintojai gamina daugybę skirtingų prietaisų, nes technologiniai pasiekimai vien šaldytuvų srityje nėra pakankami skatinti kasmetinį atsinaujinmą. Taigi kyla klausimas, ar vartotojas kaltas, kad kažkas pasirenka verslo nišą, iš kurios negali išsilaikyti?

 

Galiausiai, jeigu priverstinis senėjimas yra toks savaime suprantamas ir neišvengiamas dalykas, tai kodėl šis procesas nepadaromas skaidrus? Pavyzdžiui, galėtų tiesiai šviesiai pasakyti, kad skalbyklė veiks lygiai metus, jog galėtum pasiskaičiuoti, gal labiau apsimoka nusipirkti kitą skalbyklę su dviejų metų realizacija. Arba vietoj to, kad nusipirktum šaldytuvą, tu moki gamintojui paslaugos mokestį kas mėnesį be perstojo (arba kol pasibaigs N metų sutartis ir galėsi pereiti prie kito šaldytuvų paslaugos tiekėjo). Kodėl Apple negalėjo tiesiog pasakyti, kad va visi tie spartos testai prasmingi tik pirmus K mėnesių?

 

Pavyzdys nėra prastas, nes beveik visuomet tas galiojimo laikas neatitinka realybės. :)

 

Niekas tokių dalykų nedaro skaidriais, nes kiltų masinis nepasitenkinimas. Dabar daugelis gyvena ir vartoja, nesusimąstydami apie tokius dalykus, apie kuriuos mes čia diskutuojame. Taip gali kilti ir revoliucijos, maištai.

 

Taip pat ir automobiliai galėtų būti neužmušami bei tvirti kaip tankai, tačiau niekas tokių negamina ir negamins. Teko skaityti, kad Ford'as vieną pirmųjų prototipų sukūrė iš pluoštinės kanapės pagamintos plastmasės, kuri yra daugybę kartų tvirtesnė už plieną - ar tai nebūtų nepadėtų išspręsti saugumo bei rūdžių klausimų? Manau, padėtų, nes technologijos jau yra pakankamai pažengusios. Tačiau nedaug kas šiais laikais apsimoka.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kam tada į iPhone 8 ir X reikėjo dėti sparčiausią rinkoje procesorių?

 

Ir nors pas iPhone'ą spartesnis procesorius, realiai naudojantis nesijaučia didžiulio spartos skirtumo (išskyrus atvejus, kur viską nulemia procesoriaus sparta):

  • (žiūrėti nuo 5:34)
  • (žiūrėti nuo 5:13)

(P.S. žiūrint aukščiau pateiktus video nuo pradžių, pateikiamas kombinuotas testas, kuriuose iPhone laimi, iš dalies dėl, kad vienas iš testo etapų yra itin reiklus procesoriaus spartai).

 

Nebe tie laikai, kad būtų galima kartoti tą pačią dainelę, jog "iPhone OS optimizuota ir gali veikti ant kalkuliatoriaus, o Android reikalauja superkompiuterio, kad veiktų gerai /s". Vien pasakymas, kad vienas yra optimizuotas, o kitas - ne, yra nesąmonė, nes optimizavimas susideda iš daugelio dalykų (

). Pavyzdžiui, anksčiau Android'as nebuvo toks greitas kaip dabar vien dėl to, kad jis buvo optimizuotas mažam vidinės atminties kiekiui, nes vidinė atmintis tuo metu buvo brangi. iPhone'ai nuo pat pradžių turėjo gigabaitus vidinės atminties (originaliam iPhone buvo nuo 4 GB), kai daugelis Android'ų neturėjo nei 1 GB.

 

Visgi iOS labiau optimizuota nei Android, ir kitaip čia nebus, dėl paprastos priežasties. Android yra atvira, naudoja bet kas ir ji privalo būti universali, prisitaikyti prie visų telefonų ir su jais veikti. iOS veikia tik ant kelių numatytų telefonų, dėl ko galima sukurti būtent tam telefonui pritaikytą sistemą, ir taip geriau išnaudoti atmintį ir kitus resursus, nes iš anksto žinoma kas kaip veiks, kas kaip ką naudos, kai su Android tai nėra žinoma. Čia bent jau mano pamąstymai tokie :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano galva Android yra pasmerktas, nes jis is savo esmes yra kreivai padarytas ir vistiek toliau taip keistai vystomas. Iseina nauja Android versija - gamintojai turi ji davedineti, kad veiktu ant atskiru telefono modeliu, cia yra absurdu absurdas, darbas del darbo. O pvz. iseina windows ir veikia su milijardais imanomu HW konfiguraciju, windows riboja nebent moraliai pasenusi HW.

 

Kitas dalykas, tai is chlamo lygio daliu surinkti android telefonai, qualcomm, mtk leidzia zemo lygio cipus, gamintojai juos nadoja, gaunasi pajuoka is pirkeju, naujas telefonas, bet realiai net negali veikti su Android operacine, tuo paciu svaistomi ir riboti zaliavu resursai. Vienu metu kinai atrode, kaip normalus gamintojai, bet dabar ir tie uzsirisineja, pvz xiaomi net isima is gamybos all around modelius uz protinga kaina, pristampavo visokiu lauzeliu.

 

Idomu butu greiciau sulaukti Fuchsia OS

https://www.computerworld.com/article/3245032/android/will-google-kill-chrome-os-and-android-in-2018.html

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • Administratoriai

Aš BlackBerry rinkausi, nes esu labiau pažengęs naudotojas nei didžioji dauguma kitų. Visgi pagrindiniai dalykai, kurie mane patraukė - fizinė klaviatūra, galimybė kiekvienam mygtukui priskirti shortcut'ą, kas labai kelia produktyvumą, mėgstant viską telefonu daryti greitai. O ir telefono dizainas bei surinkimas irgi daro įspūdį, dėl ko naudotis tik maloniau. :)

 

Aš irgi Keyone naudoju, tiek spartus, tiek nebrangus, tiek išvaizdus, baterija ilgai laiko (net naujausius žaidimus ant max grafikos žaidžiant padoriai laiko).

Nu super telefonas, o aš dar pačią pirmają versiją su 3GB RAM naudoju, yra dabar ir Blackberry Keyone Black su 4GB Ram.

Redagavo Loganas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi Keyone naudoju, tiek spartus, tiek nebrangus, tiek išvaizdus, baterija ilgai laiko (net naujausius žaidimus ant max grafikos žaidžiant padoriai laiko).

Nu super telefonas, o aš dar pačią pirmają versiją su 3GB RAM naudoju, yra dabar ir Blackberry Keyone Black su 4GB Ram.

 

Taip! Visų dėmesį patraukia toks telefonas, veikia sparčiai, baterija irgi laiko gerai. Apžvalgos internete tik geros. Tikiuosi, tai paskatins BlackBerry (o gal ir kitus gamintojus) ateityje išleisti dar telefonų su fizine klaviatūra. Nors, žinoma, tai tik kaip niša, nes visgi jaunimui ar netgi senesniems žmonėms ta klaviatūra gali būti nepatogu. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • Administratoriai

Taip! Visų dėmesį patraukia toks telefonas, veikia sparčiai, baterija irgi laiko gerai. Apžvalgos internete tik geros. Tikiuosi, tai paskatins BlackBerry (o gal ir kitus gamintojus) ateityje išleisti dar telefonų su fizine klaviatūra. Nors, žinoma, tai tik kaip niša, nes visgi jaunimui ar netgi senesniems žmonėms ta klaviatūra gali būti nepatogu. :)

 

Aš ką pastebėjau jog ta klaviatūra nesinaudoju dažnai, bet man labiau jos reikia dėl vaizdo. Nes be jos telefonas ne telefonas, o tik ekranas/media player.

Panašiai kaip nutiko Apple nuėmus Home button, daug kam nepatiko, tik vienas mygtukas, bet tas paprastumas ir nusistovėjimas daro savo.

Redagavo Loganas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek daug hype'o dėl paprasčiausio apsauginio algoritmo. Nu, pirmas dalykas, kurie ten rėkauja, kad Apple seniausiai jau užsiima telefonų letėjimu, tai skubu jus nuvilti, jog šitas algoritmas buvo įdiegtas tik prieš metus. Kitas dalykas, iPhone nėra tyčia lėtinami, aš nesuprantu kaip kai kurie nepagauna, tikriausiai niekada Apple produkto nėra turėję. Kiekvienas Apple produktas po metų, dviejų ar trijų veiks kažkiek lėčiau nei iškart po pirkimo, ir baterija čia ne prie ko. Viskas yra todėl, kad iPhone telefonai yra reguliariai atnaujinami, net seni, penkių metų senumo telefonai gauna paskutinius atnaujinimus su naujausiomis funkcijomis. Mano galva, pakankamai logiška, kad šiek tiek didesnės apkrovos dėl naujų funkcijų, dizaino ir animacijų pakeitimo, telefonas veikia lėčiau. Aš nesuprantu ko čia visi taip rėkauja dėl to. Android pasaulyje to išvis nematyti, nes net oficialus Google telefonas (Pixel) turi gamyklinę 2-3 metų atnaujinimo garantiją. Tai yra, po šio termino, telefonas jau bus pasenęs ir atnaujinimų negaus. Tik kažkodėl niekas dėl to per daug nepergyvena. Nu ok, nekeiskim temos. Labiausiai į galvą krentantis pavyzdys man yra iPhone 4, kuriam jau beveik 8 metai. Jis dabar iš tikrųjų lėtas, nes buvo išleistas su iOS 4, kuri realiai neturėjo nieko, ten buvo pačios primityviausios funkcijos, net nebuvo push notification'ų, o kai gavo iOS7 atnaujinimą, jis tiesiog pradėjo nelabai greitai veikti vien dėl to, kad savo vieno branduolio procesoriumi ir berods 256 ar 512 (tiksliai nepamenu) Mb RAM jis tiesiog sunkiai išnešė naują sistemą. Bet, jis ją gavo. Supraskit, taip veikia marketingas, taip veikia progresas, kiekviena nauja iOS sistema yra pritaikyta labiausiai naujam išleidžiamam iPhone, kiti iPhone tiesiog prie jos adaptuojasi. Taip buvo visada, taip visada ir bus. O jeigu kalbame apie šitą įvykį su baterijom, tai aš niekada neturėjau problemų. Turiu ir naujų, ir senų iPhone, visi veikia gerai, turbūt nes bateriją prižiūriu, tikrinu jos "gyvąstį" ir esant galimybei, saugau. Net senukas 5s veikia žiauriai gerai su naujausia iOS sistema. Kažkaip, pagal jūsų konspiracijos teorijas, manęs Apple neišvijo pirkti naujo iPhone.

Kitas dalykas, man, kaip ir jums daugumai, irgi nepatiko, kad Apple darė tai slaptai. Na, Apple dėl to atsiprašė. Pagal mane ######up'as daug mažesnis nei Samsung su Note 7, ir jie po visko dar išdrįso įkišti €1000 kainą už Note 8. Nu, nesvarbu, bet esmė tame, kad viso šito proceso pasekmė yra pakankamai logiška. Baterija yra jautrus dalykas, ir labiausiai nemėgsta temperatūrinių pokyčių. Apple telefonai yra ploni, didžioji dalis - metaliniai, o šita medžiaga reaguoja į temperatūrą ir ją sugeria neblogai, tad, logiška, kad jeigu, pavyzdžiui, išnešite telefoną į lauką, kai lauke šaltis, ir pradėsite juo naudotis, tai telefonui, būnant su baterija, kurios talpa jau nusilpus (kai kurie sakot degradavus, bet man šitas žodis negražus), jis tiesiog duos daugiau įtampos, kad įvykdyt tą patį procesą. To pasekmė yra baterijos kaitimas, kai lauke šaltis, o nuo šito dalyko gali įvykti tai, dėl ko iPhone savininkai dažnai skundžiasi - telefonas tiesiog išsijungia, nes baterija pereina į avarinį režimą. Apple, siekiant tam užkirsti kelią, tiesiog padarė taip, kad silpna baterija neišprotėtų sunkiose sąlygose, ir sumažino procesoriaus taktinį dažnį. Aš ne fanboy, bet man čia viskas yra labai logiška. Nueinat, pasikeičiat bateriją ir dar bent du/tris metus sėkmingai naudojatės savo telefoniuku, juolab šiais laikais bateriją pakeist kainuoja keliasdešimt eurų bet kurioj artimiausioj taisykloj. Tiek žinių iš mano pusės.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...