Pereiti prie turinio

Smulkaus verslo plėtra griaunančių technologijų epochoje


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki visi senbuviai, po poros metų pertraukos grįžtu į Uždarbį su kai kuriomis naujomis įžvalgomis.

Pastaruoju tobulinau žinias programavime, serverių aptarnavime ir įmonių marketinge. Manau atsiras nemažai norinčių aptarti smulkių įmonių plėtrą, nes tai vienas sunkiausių uždavinių.

 

Teko turėti tris skirtingus verslus, visų eiga buvo vienoda:

1. Pradinio kapitalo investicija.

2. Verslas auga, išauga iki 6-7 samdomų darbuotojų.

3. Verslas nustoja augti.

4. Verslas pradeda nykti ir sunyksta.

 

Kodėl taip yra? Dėl nemokėjimo plėtoti verslo. Vat ir siūlau temoje išsakyti mintis apie asmenines klaidas bandant plėsti verslą.

 

Prie ko čia technologijos? Ogi jos daro didelė įtaką. Kažkada turėjau gerą biznį pardavinėdamas compact diskus (CD). Technologijos šį verslą surijo.

Dabar tas pats vyksta su personaliniais kompiuteriais. Jų reikia vis mažiau, rinka merdi. Pasaulis tapo mobilus.

Dar viena tendencija - elektrinės transporto priemonės nuo paspirtukų iki Tesla automobilių. Ant nosies daiktų internetas ir dirbtinis intelektas.

 

Kaip pasiruošti pokyčiams, kur investuoti lėšas, uždirbtas pakilimo metu?

- į darbuotojus ir jų kvalifikaciją

- į nejudamą turtą geroje vietoje

- į technologijas

- niekur neinvestuoti, kaupti pinigus ar vertybinius popierius

----------------------------

 

Ką sako Jūsų patirtis (ne knyginė) ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai jeigu matai, jog mažėja paklausa, tai darai išvadas - arba yra kokie nors konkurentai, kurie tavo potencialus pirkėjus pas save prisivilioja - jeigu taip tai padarai geriau už juos. Kita problema greitas rinkos poreikio mažėjimas (PVZ spinneriai :D greit boomas buvo, greit ir dingo), tai tavasis atvėjis, na mp3 neatsirado manau per dieną Lietuvoje, reikėjo domėtis Amerijos rinkoje, ten viskas atsiranda greičiau. Lietuvoje tik pasirodo po pusmečio ar metų, tai manau reikia šiuo atveju tau sekti Lietuvos ir užsienio tendacijas ir nelaukt kol verslas bankrutuos, skirti daugiau pajamų naujoms prekėms, paslaugoms, jeigu jau matai staigų poreikio mažėjimą. Aš investuoju į kitus projektus ar įdėjas, kurios turi potencialo plėstis, augti. Aš darbuotojus skatinčiau labiau imtis iniciatyvos, jeigu tai techniloginė kompaniją, leisti jiems tarkim vieną dieną dirbti prie savo įdėjų, galbūt kažkas gero išeis, čia taip google daro daug metų ir tikrai daug ką tokiu principu sukūrė, tarkim tą patį angularJS. Kaupti pinigus šiai dienai yra visiška nesamonė, pinigų infliacija labai didelė - tokiu atveju į NT tada investuočiau, Vilniuje butų kainos kyla.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Verta paminėt ir kad daug kas nuo pačio verslininko bei jo požiūrio priklauso. Dažnas pasiduoda prie pirmų trikdžių, subliuškus nepamatuotiems lūkesčiams. Apgriuvus iliuzijoms..

Kalbant konkrečiai, iš asmeninės patirties ir reziumuojant - verta save suprasti ko nori, ką gali daryti ilgai ir su malonumu.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Antraštė - delfi lygio, turinys - graudus. Citata: "po poros metų pertraukos grįžtu į Uždarbį su kai kuriomis naujomis įžvalgomis". Kur tos "įžvalgos", kur turinys? Tekstas, kaip kokio bot'o sugeneruotas.

Redagavo Druski
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Delfis yra savo segmento lyderis. Čia nėra nė vieno turinčio tokio lygio verslo.

Arman vienintelis sugebėjo atsakyti maždaug į temą. Jo pasiūlymas - leisti darbuotojams padirbėti prie savo idėjų.

Dzigidzigi siūlymas suprasti ko nori pats nekonkretus.

Kiti tik bando parodyti kokie protingi. Klausimas buvo iš savo patirties pateikti pavyzdžių apie verslo plėtrą (sėkmingą ar ne)

Nejau visi verslo rykliai, valdantys šimtų darbuotojų imperijas?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Delfis yra savo segmento lyderis. Čia nėra nė vieno turinčio tokio lygio verslo.

Arman vienintelis sugebėjo atsakyti maždaug į temą. Jo pasiūlymas - leisti darbuotojams padirbėti prie savo idėjų.

Dzigidzigi siūlymas suprasti ko nori pats nekonkretus.

Kiti tik bando parodyti kokie protingi. Klausimas buvo iš savo patirties pateikti pavyzdžių apie verslo plėtrą (sėkmingą ar ne)

Nejau visi verslo rykliai, valdantys šimtų darbuotojų imperijas?

 

Ko mano klausimas kokioje srityje tie 7 darbuotoju verslai buvo negeras?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano klaidos, kurias pastebėjau - noras viską daryti pačiam, pasitikėjimo kitais trūkumas, nemokėjimas išaiškinti kitiems savo idėjas ir vizijas (gal ir bijojau kiek, kad pasisavins idėjas ar palaikys bepročiu), išsimėtymas po kelias veiklas... todėl nebespėjau visko aprėpti, klientams atsakydavau trumpai, todėl ėmėsi daugiau rastis ne itin patenkintų mano konsultacijomis... tinklapis ir forumas užbuksavo (nors veikia), nes nebuvo laiko ir jėgų užsiimti, samdyt specams gailėjau babkių laugh.gif ir žinojau, kad vis tiek norėsiu toliau pats tobulinti, tai suardysiu programerių darbą... daug laiko ir jėgų pareikalauja samdomas darbas, iš buvusių veiklų nedarau beveik nieko, tik kartais pasirodau, kad manęs nepamirštų. smile.gif Reklamos beveik jokios dabar sau nedarau, gal svarbiausia dėl to, kad negaišintų manęs su tuščiais klausimais ir savo reklamomis. Bandymai kooperuotis, susirast partnerį verslui nedavė nieko apčiuopiamo - žmonės nori čia ir dabar kad eitų pinigai, nori iš karto normalios algos, verslu netiki, gal jiems reik parodyt Ferrari iš karto, tada susidomėtų? biggrin.gif Buvo sumanymas nuomotis erdvę HUB'e, bet kad su partneriais nepaėjo, tai pigiau namie dirbti su savo projektais... dabar semiuosi žinių ir stengiuosi tobulėti pats. Kai turėsiu, ką parodyt, veikiantį ir išdirbtą iki galo pavyzdį konkretų savo veiklos, tada bus laikas parodyt potencialiems partneriams, gal net šiaip žmonėms, pamatyti jų reakciją ir t.t. Kitus mokyti visai dabar praėjo noras - kai bus susidomėjimas, tada gal ir parodysiu, pamokinsiu, dabar ne laikas tam.

Redagavo Auksinis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Auksinis kaip visada tiksliai į temą. Tai klaidos kurias labai sunku perzengti.

noras viską daryti pačiam,

pasitikėjimo kitais trūkumas

nemokėjimas išaiškinti kitiems savo idėjas ir vizijas

baimė kiek, kad pasisavins idėjas ar palaikys bepročiu

išsimėtymas po kelias veiklas.

 

Šių klaidu ir noriu isvengti lipdydamas visiškai naują verslą, kuriuo pradejau uzsiimineti ir žiuriu kad labai gerai sekasi.

Kas per verslas?

Randi perpektyvią pradedančią (ar keletą metų veikiančią) imonę, kurie nori dirbti ir yra specai savo versle, bet visiškai žali interneto technologijose.

Prieš tris metus padėjau vienam draugeliui sukurti marketingo strategiją - ir jie verslą per tris metus užaugino 4 kartus.

Verslas - statybos.

 

Pliusas buvo tas, kad skyrė pinigų ir nesikišo - daryk ką nori ir kaip nori, kad tik būtų rezultatas. Reklama tik internetinė - Tinklapis, Adwords.

Viskas prižiūrima kievieną dieną, rezultatai kaupiami duombazėje, daromos išvados kas efektyvu, kas ne.

Šiom savaitėm jie jau verkia - užsakymų tiek, kad į tualetą nespėjam nueiti, darbų turim 2 men i prieki, stabdyk reklamą.

 

Aš sakau - aukite, plėskitės - o jie nemoka ir bijo, sako nesuvaldysim įmonės.

Va dėl to ir renku info iš visų įmanomų šaltinių - ką daryti.

Jau aptariam Arman patarimą bei dar pora individualiai gautų - pav. eiti į kursus, mokytis valdymo.

Redagavo iShark
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

iShark ne nekonkretus, o ne toks kokio tikiesi.

Pagrindinė mintis - įtakoja dažniausiai ne išoriniai (rinka, produktas ir pan.), o vidiniai veiksniai.

 

Žmonės pratę sau meluoti ir ieškoti kaltės kituose, kad tik išvengti papildomų rūpesčių. Linkę svajoti apie greitą ir lengvą praturtėjimą. Apie amžinas atostogas..

Tuos pačius rūpesčius vieni suvokia kaip nuolatinę kovą, kiti kaip iššūkius ir progresą. Ir ateina laikas, kai jų realybė susipurto ir jie pavargsta kovoti.

 

Pakartotinai atsakant į tavo klausimą (Kodėl taip yra?) - verta pirmiausia suprasti ir pažinti save, o tik po to bandyt užkariaut pasaulį. Žinai posakį - verslas kaip dviratis ir kol minsi, tol važiuos? Perfrazuokim ir pridėkim, kad su tau netinkančiu ir nepatogiu dviračiu toli ir ilgai nepavažiuosi.

 

Kalbant konkrečiai apie tavo atvejį - JEIGU matai, kad komanda bijo plėstis pagrįstai (nepatempia), tai atsižvelgi į tai ir investuoji resursus į procesų tobulinimą (ekonomija, sistematizavimas/automatizavimas ir pan). Net neabejoju, kad žinai 80/20 konceptą ir gerai sutvarkęs pamatus, kur kas užtikrinčiau ir sklandžiau galėsi plėstis.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiuo atveju su tavim sutinku - reikia atsisakyti darbų kurie mažiau pelningi.

Bet niuansas tame, kad yra nupirkta brangi technika, sakykim ekskavatorius, jo gi neismesi taip lengvai.

Aišku galima parduoti bet tai bus didelis nuostolis.

Dėl savęs pažinimo - tema per plati. Dirbama tai, už ką moka pinigus. Darbai dažniausiai pasikartojantys ir nuobodūs. Labai nepasirinksi.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dzigidzigi, tu kalbi apie veiklą, kuri gali patikti arba nepatikti.

Aš kalbu apie darbą, kuris visada prievartinis. Motyvacinės pasakėlės skirtos pradedantiems naiviems jaunuoliams.

 

Žmonės darbui sukaišta minimum trečdalį gyvenimo, daugumoje atvejų dirbdami už pavalgymą ir gyvenamą plotą.

Smulkus verslas deja būtent toks ir svarbu išsiaiškinti klaidas, neleidžiančias pakilti aukščiau :

1*BG-4rDGsMfv56XJXtZ3mWA.jpeg

 

Dabar aš jau žinau kur klaida.Tai bandymas uždirbti darbu :)

Deja, darbu uždirbti galima tik einamam pragyvenimui. Geram gyvenimui reikia ne dirbti, o organizuoti darbą, t.y. sukurti pelningai veikiančią struktūrą.

Va apie tai ir pašnekėsim.

Redagavo iShark
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš kalbu, kad sveikesnis prioritetas - krypties pasirinkimas, o ne bandymas ją išlaikyt ar plėst.

 

Atsižvelgiant į tavo pasakymą "Bet niuansas tame, kad yra nupirkta brangi technika, sakykim ekskavatorius, jo gi neismesi taip lengvai.", net ir tokiu atveju verta viską skaičiuoti ir sverti, nes negali žinot, gal žmogui padėsi ir pusę gyvenimo sutaupysi.

Kalba eina apie ilgalaikį, patrauklų ir žmogaus potencialą realizuojantį verslą.

 

Ir pasikartosiu - o JEIGU esi garantuotas, kad privalu investuoti resursus į ten "kas padaryta", tai visų pirmą analizuoji struktūrą, analizuoji ką reikia optimizuot, ir tik po to ieškai tos stebuklingos piliulės - kažkokios paslapties, formulės, mokymų ir pan.

 

P.S. Kas tau yra geras gyvenimas?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Trumpai - geras gyvenimas yra laisvė daryti tai ką nori ir nedaryti to ko nenori. Pinigai šiuo atveju suteikia tokią laisvę.

Sutikčiau kad reikia stengtis ieškoti veiklos kuri artima asmeniniams interesams, bet verslas yra daugiau rutina nei kūryba.

Darai tą, už ką mokami pinigai ir kas yra privaloma (buhalterija, garantinis aptarnavimas)

Tai yra smulkaus biznio kasdienybė ir plėtra gali padėti ištrūkti iš šio užburto rato. Štai kodėl ji reikalinga.

Dirbi kitiems, dirbi sau arba kiti dirba tau.

Va tokie variantai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Atostogų metas, galim pamąstyti duota tema. Atmeskime moralines problemas (patinka-nepatinka) ir apibrėžkime, ką norime pasiekti.

Norime sukurti verslo struktūrą, nešančią pastovias pajamas ir galinčią plėstis dešimtis, šimtus kartų.

Nuo ko pradėti?

 

Pradžiai sukuriam abstraktų Verslą. Tai gali būti bet kokia pelno siekianti legali veikla. Kad būtų paprasčiau, paimkime kaip pavyzdį blynų kepimą.

Pradėsime nuo minimalaus verslo plano. Kokios nusimato išlaidos?

 

I. Medžiagos

1. Mielės

2. Pienas

3. Cukrus

4. Kiaušiniai

5. Razinos

6. Druska

7. Aliejus kepimui

8. Miltai

 

II. Gamybos priemonės

1. Keptuvė

2. Šaukštas, šakutė

 

III. Energija

1. Dujos

2. Elektra

 

IV. Patalpos ir įranga

1. Stalas, kėdė

2. Kompiuteris

3. Mobilus telefonas

4. Dujinė viryklė (ar elektrinė)

5. Šaldytuvas

6. Lentynos

7. Spausdintuvas

 

V. Informacinės technologijos

3. Interneto prieiga

2. Mobilus ryšys

 

VI. Reklama

1. Serverio nuoma ir priežiūra

2. Internetinis tinklapis

3. Google Adwords reklama

 

VII. Darbo jėga

1. Blynų kepėjas

2. Produkcijos išvežiotojas - pardavėjas

2. Direktorius (jis dar ir buhalteris)

 

Nieko nepamiršau?

Redagavo iShark
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš dalies sutinku dėl laisvės. Iš dalies, nes iš viso to kyla prieštaraujantis klausimas - jeigu uždirbsi pinigus darydamas tai ko nenori, irgi bus geras gyvenimas?

 

Nesutinku, kad verslas labiau rutina nei kūryba, nes tai tik požiūrio skirtumai.

Būtent tai ir bandau pasakyti, kad tas, kuris žiūrės į viską kaip į PRIVALOMYBĘ ir kaltins aplinką, išsisunks motyvacija ir nustos progresuoti kur kas greičiau nei tas, kuris pirmiausiai apsitvarkys aplink save ir į viską pažvelgs kūrybiškiau.

Ir, oiii, kokiu skirtingu kūrybiškumo lygiu verslininkai sprendžia problemas, išsikelia tikslus/iššūkius ir pan..

 

Jeigu nori diskutuoti konkrečiai tik apie išorinius veiksnius, verta patikslinti savo klausimą temoje ir galime plėstis ten.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Diskutuoti galima abejais klausimais. Tikslas - pasiekti finansinę nepriklausomybę, kai nebereikia užsiimti nepatinkančia veikla.

Savaime aišku, emocijos turi įtaką darbo rezultatams, bet šiuo atveju mes bandome kurti abstrakčią verslo struktūrą, kur dėmesį kreipiam į daugiau materialius dalykus.

 

Taigi - skaiciuojam kiek maždaug kainuos blynų kepimo verslas (per mėnesį):

 

1. Atlyginimas su Sodra - 1000 EUR (3 darbuotojai - viso 3000 EUR)

2. Patalpos su įranga - na, sakykim 400 EUR

3. Transportas (nuoma + benzinas) - sakykim 800 EUR

4. Technologijos, rysiai, energija - tebūnie 100 EUR

5. Reklama - 100 EUR

-------------------------

VISO: 4400 EUR

 

Kiek reikia parduoti blynų, kad verslas bent jau atsipirktų?

Blynai skanūs, švieži, šilti - porcija 3 blynai - 2 Eurai.

Skaitom pelnas 0.50 EUR nuo porcijos.

Reikia uždirbti 4400 EUR, o taio reiškia 8800 parduotų porcijų.

Į dieną reikia uždirbti 290 EUR (jei pardavinejama kasdien), o tai yra 580 porcijų, arba 580 x 3 = 1740 blynų.

 

 

1. Ar sugebės kepėjas tiek iškepti?

2. Ar sugebės išvežiotojas/pardavėjas tiek parduoti?

3. Kur pardavinėti?

 

Ir turėkime omeny, jog įvykdžius planą, savininkas/direktorius į rankas gaus apie 700 EUR atlyginimą.

Neįvykdžius - negaus nieko ir sulys į minusą.

 

Investuotumėte į tokį verslą?

Redagavo iShark
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra kitas variantas - UAB "Blynai" su vienu darbuotoju - savininku.

 

1. Paprastos kontoros nuoma - 150 EUR

2. Minimalus atlyginimas 400 EUR

3. Technologijos, ryšiai - 50 EUR

--------------------------

Viso išlaidos: 600 EUR/mėn, iš kurių į rankas gaunasi apie 250 EUR (gal kas paskaičiuos tiklų skaičių)

 

 

Visi darbai out'sourcinami, sudaromos sutartys su kepejais, pardavėjais, išvežiotojais.

Tai aišku irgi kainuoja, bet nereikia ilgalaikių investicijų bei darbuotojų samdymo.

 

Kuris variantas pelningesnis ir mažiau rizikingas?

Kuris įgalins lengvesnę plėtrą sėkmės atveju arba verslo nutraukimą nesėkmės atveju?

Redagavo iShark
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...