Pereiti prie turinio

„Google“ gavo rekordinę 4,34 mlrd. eurų baudą


Rekomenduojami pranešimai

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį paskelbė „Google“ skyrusi rekordinę 4,34 mlrd. eurų (5,04 mlrd. JAV dolerių) baudą už tai, kad JAV technologijų milžinė neteisėtai naudojo savo operacinę sistemą „Android“, kad sustiprintų dominuojančią savo paieškos sistemos padėtį.

 

„Google“ naudojo „Android“ kaip priemonę sustiprinti savo paieškos sistemos dominavimą“, – pareiškė už konkurenciją atsakinga Europos Komisijos (EK) narė Margrethe Vestager.

 

"Android“ byloje EK kaltino „Google“, kad ši „Samsung“, „Huawei“ ir kitų išmaniųjų telefonų gamintojų reikalavo iš anksto į jų prietaisus diegti „Google“ paieškos variklį, „Google Chrome“ interneto naršyklę bei kaip numatytąjį nustatyti „Google Search“ paieškos variklį.

 

Mainais už tai telefonų gamintojai gaudavo kai kurių „Google“ programėlių licencijas.

 

Dėl šios priežasties „Google Search“ ir „Chrome“ yra iš anksto įdiegti į didžiąją dalį ES parduodamų prietaisų, teigė Komisija.

 

Skunde, formaliai pateiktame balandį, „Google“ taip pat buvo kaltinama tuo, kad esą neleido gamintojams pardavinėti išmaniųjų telefonų su konkuruojančiomis operacinėmis sistemomis, kurios yra sukurtos pagal „Google“ kuriamos „Android“ operacinės sistemos atvirą kodą

 

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/es-del-neteisetos-android-strategijos-google-skyre-rekordine-4-34-mlrd-euru-bauda-663-1002886?copied

 

https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/kokios-google-nuodemes-europoje-ivertintos-4-34-mlrd-euru-bauda-646-1002988

Redagavo radianas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai aišku čia bus bylinėjimasis be galo

 

Penkios didžiausios baudos už antimonopolinių taisyklių pažeidimą, kurias yra skyrusi Europos Sąjunga:

 

1. „Google Android“ (2018 m.) Europos Komisija „Google“ skyrė rekordinę 4,34 mlrd. eurų (5 mlrd. JAV dolerių) baudą už piktnaudžiavimą dominuojančia mobiliesiems įtaisams skirtos operacinės sistemos „Android“ padėtimi, siekiant įtvirtinti savo paieškos sistemos pozicijas rinkoje. „Google“ turi per 90 dienų atsisakyti šios praktikos, antraip jai gali būti skirta papildomų baudų.

 

2. „Google Shopping“ (2017 m.) Europos Komisija interneto milžinei skyrė 2,4 mlrd. eurų baudą už piktnaudžiavimą dominuojančia paieškos sistema teikiant neteisėtą pranašumą savai kainų palyginimo paslaugai („Google Shopping“). Šiuo metu Komisija aktyviai stebi, kaip „Google“ laikosi to sprendimo.

 

3. „Intel“ (2009 m.) JAV lustų gamintojai „Intel“ buvo skirta 1,06 mlrd. eurų bauda. Europos Sąjunga tuomet pareiškė, kad „Intel“ piktnaudžiavo savo dominuojančia padėtimi puslaidininkių rinkoje, kad sutriuškintų savo pagrindinį konkurentą AMD. Komisija nustatė, kad „Intel“ taikė neteisėtas nuolaidas, kad išstumtų konkurentus iš centrinių procesorių (CPU) – asmeninių kompiuterių „smegenų“ – rinkos.

 

4. „Qualcomm“ (2018 m.) Kitai JAV lustų gamintojai – „Qualcomm“ – buvo skirta 997 mln. eurų bauda už tai, kad ji mokėjo „Apple“, kad ši savo įrenginiuose „iPhone“ ir „iPad“ naudotų tik „Qualcomm“ lustus.

 

5. „Microsoft“ (2004 m.) 2004 metų kovo mėnesį Billo Gateso „Microsoft“ buvo liepta sumokėti 497 mln. eurų baudą už antikonkurencinį elgesį. Tai buvo pirmoji didžioji ES bauda JAV technologijų milžinams. 2008 metais įmonei skirta bauda buvo padidinta 860 mln. eurų, nes ji nesilaikė sutartų sąlygų.

 

15min.lt

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Po to tokie bananai verkia, kad pas mus degalines susitare kainas kelia.

 

Mmmmmmmmmm?

https://www.alfa.lt/straipsnis/50252927/skaiciai-degalinese-papiktino-vairuotojus-ir-seima-tarp-tinklu-kartelinis-susitarimas

 

Dėl mokestinių pakeitimų šio produkto kaina turėjo padidėti apie 0,02 euro už litrą. Visgi degalinėse kaina už litrą dyzelino padidėjo nuo 2 iki 6 centų. Maža to, A95 markės benzinas taip pat pabrango iki 4 euro centų už 1 litrą, nors benzino akcizas nesikeitė.

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ten buvo atsakymas i Luko pasakymą apie bananus.

 

Bauda ir buvo skirta, kad padidint konkurencija ir neleist dominuot rinkos vienai įmonei. Žmonės to nesuprantantys pradėjo verkt "oi koke če bananaj toj evropoj, gera gi ta gogel o če tik evrų nusukt bando", ironija tame, kad tie patys kurie kritikuoja konkurencijos didinimą, po to taip pat verkia dėl to, jog yra nuskriausti nuo konkurencijos stokos. Apibendrinant, visiem aišku, kad pas mus irgi yra sektorių, kuriuose yra susitarimų ir nėra konkurencijos, šiuo atveju daviau degalinių pavyzdį. Tačiau kai tik kažkas pradeda daryti kažką dėl to, iškart atsiranda kritika, kad to nereik ir čia bananų valstybė nors net nesupranta, kad šis dalykas ir yra sukurtas, kad apsaugoti vartotoją.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...