Pereiti prie turinio

Rekomenduojami pranešimai

Jo tas susipriesinimas tikrai vezy varo. Man is arti tenka stebeti dabartine situacija Uk - tai katastrofa kazkokia. Puikus pvz kai velnias zino del ko galima susiesti ir savo sali nuvaryti siknon ir dar padaryti pasaulini pasaipu objekta :D Britai turi savo remainers ir brexiters, lietuviai turi savo emigrantai ir neemigrantai :D Visi nori to pacio - geriau ir graziau gyventi, bet nesutaria kaip ir nesutaria kas istikro tas geresnis ir grazesnis gyvenimas yra, del to siks vienas ant kito, ko pasekoje abi puses gyvena ismatose ir kaltina vieni kitus del nepakeliamo ismatu kvapo ir prastos isvaizdos (nu pripazinkim, apsiktas zmogus nera patrauklus), nors end of the day visi apsisike vienodai :D ir niekas nenori suprasti, kad ne ten problemos iesko.

Ne ten problema, kad kitas lietuvis lengviau keliaus. Visiskai. Man jokio skirtumo, kad kazkas lengviau keliauja. Ar yra tokiu kam skauda, kad kiti zmones lengviau keliauja?

Ne ten problema, kad kitas lietuvis gaus didele pencija. Man asmeniskai dziugu jei lietuvos senukas gauna 1500 per menesi pensija. Ziauriai jega

Ne ten problema, kad privaziuos emigrantu ir prisipirks NT. Manes visiskai neitakoja, kad kitas gyvena geresniame name, didesniam dangoraizyje ir t.t

Ne ten problema, kad jei nepasiseks tam emigrantui, jis lengvai gris i Lietuva. Man jokio skirtumo, varo tegul kur nori i bet kuri pasaulio krasta. Man asmeniskai jokio skirtumo.

Ne ten problema, kad 3 metu vaikas geriau kalba angliskai/prancuziskai/ispaniskai nei lietuviskai. Jokio skirtumo. Blemba, ismoks jei nores/reikes, nores gyvens lietuvoje, nores ne. Nesvaikim, kad patys mes lietuviai baisiai jau idealiai lietuviskai kalbam. Ne, to niekada nebuvo ir nebus. Ir nesvaikim ir nemeluokim patys sau, kad cia kazkoks tai argumentas pries pilietybe. Jurgis Didziulis net be akcento nesugeba lietuviskai kalbeti - puikus zmogus. Ir isvis, Marijampole susprokdint tada reiketu, Vilniecius istremt :D

Ne ten problema, kad emigrantas kapoja vistas UK ir grista atostogauti i LT ir jis dabar gales du pasus turet. 1 - koks tau skirtumas tures jis du pasus ar ne? 2- jeigu nieko geriau nesugeba tik kapot vistas (su visa pagarba sitam darbui), gert savaitgaliais ir pragert likuti Palangoje - tai jis tikrai nesuges gauti Uk pilietybes. Niekada nesugebes. Ne jam sis istatymo pakeitimas reikalingas.Ne ten mes problemu ieskom :D

 

 

 

Aš įpilsiu žibalo į ugnį: manau kad taip kalba ir mąsto tokie individai kaip tolimoje kaimynystėje. Gerai gyvenančius, kitaip galvojančius ir ne tokius kaip jie išvežti, sunaikinti. Dabar žmonės truputį daugiau civilizuoti, tačiau viduje niekas nepasikeitė. Toks pats proletarinis mąstymas. Lygybė visiems. Kas keisčiausia kad niekas nesuka sau galvos apie savo nenaudėlius, kurie gyvena milijonus kartų geriau nei emigrantai. Niekas nepurškia kad valdininkai daro šunybes tačiau savo tautiečius kurie pakeitė savo gyvenimus į gerą mokydamiesi ar dirbdami skalpuoja be paliovos. Tų socialistinių produktų rašomi komentarai po kiekvienu straipsniu dėl pilietybės išsaugojimo yra nuoširdūs. Jie sako tai ką galvoja ir ką padarytų jei tik galėtų. Manau kad visa tai vyksta iš beviltiškumo, nemokėjimo ar negalėjimo pakeisti save ir situacijas, kuriose jie atsidūrė. Apmaudu kad tokiais bėdžiais naudojasi ir kažkam super naudinga žmonių supriešinimas. Kaip sakoma, kai du pešasi, trečias laimi. O kas tas trečias?

Redagavo Karol
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano pazistamu tarpe daug zmoniu isvaziavo is gero gyvenimo.

mes lygiai taip pat, ishvaziavom, nors mums nieko visishkai netruko :thumbsup: viskas sekasi puikiai :rolleyes: pazistam labai daug lietuvaiciu cia, kurie ne tik cia gerai gyvena, kuriasi verslus , bet ir zenkliai padeda Lietuvoje gyvenantiems, maziau laimingiems... dar yra kita puse, tai senstantys tevai... jie LT gyvena labai gerai, atvaziuoja pas mus kasmet menesiui atostogu. Bet jie nenori atvaziuoti ir cia likti su visam, nors galetumem lengvai tai padaryti.... tad ateis laikas, kai reikes sprest ju prieziuros klausima. Niekad neishsizadejom Lietuvos, ir niekad nesakem, kad ten nenoresim gyvent ateity... vaikai kolkas nori vaziuoti ateity i LT ar Europa... pilietybes netekimas tokius ketinimus stipriai "aplauzytu"... :(

Redagavo Mommyme
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mielieji, jusu destymas apie nauda valstybei man primena kokionors gudruolio aiskinima senyvai tetulei, kaip jai naudinga parduoti savo zeme arba miska arba buta Vilniaus centre jam. Uz nelabai didele kaina :)

Tiesiog ne taip viskas veikia. Visi ziuri naudos sau. Visur. Kai kur ta asmenine nauda labiau matoma per naudos valstybei prizme, taciau vistiek viskas susiveda i asmeniskumus.

Kad ir daugelio jusu naujoje tevyneje - UK. Brexit akivaizdziai zalingas salies ekonomikai, mokslui,tarptautiniams santykiams. Taciau britai balsavo savo sirdimi. Ne kitaip bus ir pas mus.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie dvigubą pilietybę

 

Nelabai yra tekę yra turėti tiek kartėlio, kiek šiom dienom - girdint įvairių visuomenės lyderių nuomones apie tai, ar reikia dvigubos pilietybės, ir ko turėtų reikalauti šalis iš savo emigrantų. Daug tų kalbų ir argumentų gal ir turi kažkokios prasmės mažyčiame burbuliuke, bet ne visi mes jame esame. Pamėginsiu parodyt kitas puses - kodėl aš galiu galvot, kad dabartinė situacija yra neteisinga, ir kodėl reikėtų kažką keist.

 

Visų pirma - kodėl iš viso reikia kitos pilietybės. Daug tų argumentų priklauso nuo to, kur gyveni, ir kaip ta šalis žiūri į savo pilietybę. JAV de facto leidžiama dviguba pilietybė, ir jos atsisakyt nėr taip lengva - tai pasas, kurio turėtum atsisakyt paskutinio, ir jo atsisakius laukia daug problemų. Tai nėra pasas, kurį barsto iš malūnsparnių, pilietybės ceremonijose žmonės braukia akį ir per egzaminą turi pasakyt, kas yra aukščiausio teismo pirmininkas.

 

Gyvenant JAV, pilietybė reikalinga ne tik federaliniuose rinkimuose, bet ir vietiniuose, kai renkamas miestelio meras ar sanitarinio mazgo ūkvedys. Lietuva jau neleidžia man rinkti Vilniaus savivaldos - bet be JAV pilietybės neleidžia rinkti ir Kalifornijos ar Meno Parko.

 

Pilietybė reiškia, kad tavo namai tavęs laukia - ir nebus vartai užtrenkti panosėj - nors ir sukurta šeima, ar didelė dalis gyvenimo.

 

Naujųjų namų pilietybės klausimas yra labai tiesioginis, susijęs ir su asmeniniu saugumu, ir su savo aplinkos kūrimu.

 

Kodėl tada reikia Lietuvos pilietybės? Todėl, kad tai yra ryšis su Tėvyne, kuris susiformavo per daug daug metų, ir jo toks oficialus praradimas yra skaudus. Joks imigrantas nebus asimiliuotas į vietinę kultūrą per dešimt metų - kam prireiks penkiasdešimt, kas - niekada. Aš savo gabaliuką Lietuvos nešiojuos ir dalinuos kiekvieną dieną - kiekvienas pokalbis gali nukrypti į mūsų Tėvynės istoriją, mūsų dabartį ir pasiekimus, ehem, Marčiulionį, ar dar ką.

 

Aš daug savo naujų patirčių dalinuos su žmonėm Lietuvoje - ar tai būtų verslo, technologijų žinios ir ryšiai, ar kultūriniai pastebėjimai. Tas ryšys tarp šalies, kurioje augau, ir šalies, kurioje gyvenu, vis dar stiprus ir unikalus.

 

Mano identitetas nėra net “Amerikos lietuvis” - aš esu Lietuvos lietuvis, gyvenantis Amerikoje. Aš nesu “emigrantas” - aš negalvoju, kad “išvažiavau” - aš esu “imigrantas”, nes mano kasdieninės problemos yra to, kuris gyvena kitokioje aplinkoje, nei užaugęs.

 

Galimybė grįžti ar gyvent tarp dviejų valstybių yra svarbi, esant tokiam asmeniniam identitetui.

 

Mano kolegos ir draugai iš kitų šalių turėdami tokį ryšį, turi ir dvigubą pilietybę.

 

Dvigubą pilietybę turi ir kita grupė žmonių - Lietuvos išeivių anūkai. Daug jų nekalba lietuviškai, nėra buvę Lietuvoje, nėra galvoję apie Lietuvą. Kad jiems reiktų Lietuvos pilietybės jie sužinojo interneto reklamoje, kur vietinė advokatų firmelė paėmė komisinį mokestį, pažadėdami patogią privilegiją - laisvai keliaut, gyvent ir dirbti Europos Sąjungoje.

 

Žinoma, ta privilegija yra puiki - ir būtent dėl jos mes vis girdėsime istorijas, kaip senųjų išeivių vaikaičiai tapo lietuviškesni dėl to paso - nors jiems tai nieko nekainavo, nei ilgos natūralizacijos, nei darbo, nei bet kokio identiteto pasikeitimo.

 

Sakote, kad emigrantai nemoka mokesčių? Aš sumokėjau, kol gyvenau Lietuvoje, visai nemažai (galbūt daugiau, nei vidutiniškai žmogus sumoka per visą gyvenimą). Nelabai išėjo laikraščiuose kalbėt, kad didžiausio socialinio tinklo duomenų technologijų strategija buvo kuriama senamiesčio palėpėj, bet mano Wikipedia savanoriavimas ir fondo vadovybės pozicijos buvo kiek viešesnės.

 

Emigrantai nekūrė Lietuvos? Dabar gal jau užmaršty, bet buvo svarbios dalys Lietuvos interneto - ar su DELFI, MicroLink ar dar anksčiau - su Atviros Lietuvos Fondu ir DBIT.

 

Emigrantai negins Lietuvos? Euro-atlantinė integracija paremta ne tik gynybos įsipareigojimais, bet ir kultūriniais, ekonominiais ryšiais, už ją kovoja diasporos (nebūtinai sekmingai, bet tą patį galima pasakyt ir apie kitus metodus). O kiek likusių žmonių negins? O ar padidėja, ar pamažėja tikimybė, kad grįš gint, atėmus pasus?

 

Aš negausiu nei krislelio tų mokesčių atgal, kuriuos sumokėjau Sodrai (kur įmokos buvo be lubų). Nežinau ar labai daug kainavau gimtinei - nesusirinkau aš aukštojo mokslo diplomų, net vidurinėje praleidinėjau pamokas, kad galėčiau skaityt ir mokytis vienas.

 

Gyvenimas tarp Vilniaus ir San Francisco kainavo ir sveikatos - o kai pradedi sutikti tuos pačius palydovus tarp Frankfurto ir JAV, supranti, kad lėktuvuose praleidi per daug laiko (ypač kertant Atlantą dvidešimt kartų per metus).

 

Neišvažiuoti ten, kur buvo mano profesinis pašaukimas, būtų buvę nei patriotiška, nei išmintinga. Girdėti, kad taip aš išsižadėjau savo Tėvynės, yra skaudu.

 

Žinau, kad bus daug žmonių, kurių neįtikinsiu, ir labai gaila, kad referendumo rezultatas gali tik parodyt, kaip piktai mes žiūrim į savus. Kad ir kaip skaudu tai būtų, pasas bus to simbolis - ne tik teisė būti Lietuvoje (ar ES), bet ir priklausymas tautai, kurios valia yra skaldytis.

 

https://www.facebook.com/domas/posts/10155952392921962

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie dvigubą pilietybę

 

Nelabai yra tekę yra turėti tiek kartėlio, kiek šiom dienom - girdint įvairių visuomenės lyderių nuomones apie tai, ar reikia dvigubos pilietybės, ir ko turėtų reikalauti šalis iš savo emigrantų. Daug tų kalbų ir argumentų gal ir turi kažkokios prasmės mažyčiame burbuliuke, bet ne visi mes jame esame. Pamėginsiu parodyt kitas puses - kodėl aš galiu galvot, kad dabartinė situacija yra neteisinga, ir kodėl reikėtų kažką keist.

 

Visų pirma - kodėl iš viso reikia kitos pilietybės. Daug tų argumentų priklauso nuo to, kur gyveni, ir kaip ta šalis žiūri į savo pilietybę. JAV de facto leidžiama dviguba pilietybė, ir jos atsisakyt nėr taip lengva - tai pasas, kurio turėtum atsisakyt paskutinio, ir jo atsisakius laukia daug problemų. Tai nėra pasas, kurį barsto iš malūnsparnių, pilietybės ceremonijose žmonės braukia akį ir per egzaminą turi pasakyt, kas yra aukščiausio teismo pirmininkas.

 

Gyvenant JAV, pilietybė reikalinga ne tik federaliniuose rinkimuose, bet ir vietiniuose, kai renkamas miestelio meras ar sanitarinio mazgo ūkvedys. Lietuva jau neleidžia man rinkti Vilniaus savivaldos - bet be JAV pilietybės neleidžia rinkti ir Kalifornijos ar Meno Parko.

 

Pilietybė reiškia, kad tavo namai tavęs laukia - ir nebus vartai užtrenkti panosėj - nors ir sukurta šeima, ar didelė dalis gyvenimo.

 

Naujųjų namų pilietybės klausimas yra labai tiesioginis, susijęs ir su asmeniniu saugumu, ir su savo aplinkos kūrimu.

 

Kodėl tada reikia Lietuvos pilietybės? Todėl, kad tai yra ryšis su Tėvyne, kuris susiformavo per daug daug metų, ir jo toks oficialus praradimas yra skaudus. Joks imigrantas nebus asimiliuotas į vietinę kultūrą per dešimt metų - kam prireiks penkiasdešimt, kas - niekada. Aš savo gabaliuką Lietuvos nešiojuos ir dalinuos kiekvieną dieną - kiekvienas pokalbis gali nukrypti į mūsų Tėvynės istoriją, mūsų dabartį ir pasiekimus, ehem, Marčiulionį, ar dar ką.

 

Aš daug savo naujų patirčių dalinuos su žmonėm Lietuvoje - ar tai būtų verslo, technologijų žinios ir ryšiai, ar kultūriniai pastebėjimai. Tas ryšys tarp šalies, kurioje augau, ir šalies, kurioje gyvenu, vis dar stiprus ir unikalus.

 

Mano identitetas nėra net "Amerikos lietuvis" - aš esu Lietuvos lietuvis, gyvenantis Amerikoje. Aš nesu "emigrantas" - aš negalvoju, kad "išvažiavau" - aš esu "imigrantas", nes mano kasdieninės problemos yra to, kuris gyvena kitokioje aplinkoje, nei užaugęs.

 

Galimybė grįžti ar gyvent tarp dviejų valstybių yra svarbi, esant tokiam asmeniniam identitetui.

 

Mano kolegos ir draugai iš kitų šalių turėdami tokį ryšį, turi ir dvigubą pilietybę.

 

Dvigubą pilietybę turi ir kita grupė žmonių - Lietuvos išeivių anūkai. Daug jų nekalba lietuviškai, nėra buvę Lietuvoje, nėra galvoję apie Lietuvą. Kad jiems reiktų Lietuvos pilietybės jie sužinojo interneto reklamoje, kur vietinė advokatų firmelė paėmė komisinį mokestį, pažadėdami patogią privilegiją - laisvai keliaut, gyvent ir dirbti Europos Sąjungoje.

 

Žinoma, ta privilegija yra puiki - ir būtent dėl jos mes vis girdėsime istorijas, kaip senųjų išeivių vaikaičiai tapo lietuviškesni dėl to paso - nors jiems tai nieko nekainavo, nei ilgos natūralizacijos, nei darbo, nei bet kokio identiteto pasikeitimo.

 

Sakote, kad emigrantai nemoka mokesčių? Aš sumokėjau, kol gyvenau Lietuvoje, visai nemažai (galbūt daugiau, nei vidutiniškai žmogus sumoka per visą gyvenimą). Nelabai išėjo laikraščiuose kalbėt, kad didžiausio socialinio tinklo duomenų technologijų strategija buvo kuriama senamiesčio palėpėj, bet mano Wikipedia savanoriavimas ir fondo vadovybės pozicijos buvo kiek viešesnės.

 

Emigrantai nekūrė Lietuvos? Dabar gal jau užmaršty, bet buvo svarbios dalys Lietuvos interneto - ar su DELFI, MicroLink ar dar anksčiau - su Atviros Lietuvos Fondu ir DBIT.

 

Emigrantai negins Lietuvos? Euro-atlantinė integracija paremta ne tik gynybos įsipareigojimais, bet ir kultūriniais, ekonominiais ryšiais, už ją kovoja diasporos (nebūtinai sekmingai, bet tą patį galima pasakyt ir apie kitus metodus). O kiek likusių žmonių negins? O ar padidėja, ar pamažėja tikimybė, kad grįš gint, atėmus pasus?

 

Aš negausiu nei krislelio tų mokesčių atgal, kuriuos sumokėjau Sodrai (kur įmokos buvo be lubų). Nežinau ar labai daug kainavau gimtinei - nesusirinkau aš aukštojo mokslo diplomų, net vidurinėje praleidinėjau pamokas, kad galėčiau skaityt ir mokytis vienas.

 

Gyvenimas tarp Vilniaus ir San Francisco kainavo ir sveikatos - o kai pradedi sutikti tuos pačius palydovus tarp Frankfurto ir JAV, supranti, kad lėktuvuose praleidi per daug laiko (ypač kertant Atlantą dvidešimt kartų per metus).

 

Neišvažiuoti ten, kur buvo mano profesinis pašaukimas, būtų buvę nei patriotiška, nei išmintinga. Girdėti, kad taip aš išsižadėjau savo Tėvynės, yra skaudu.

 

Žinau, kad bus daug žmonių, kurių neįtikinsiu, ir labai gaila, kad referendumo rezultatas gali tik parodyt, kaip piktai mes žiūrim į savus. Kad ir kaip skaudu tai būtų, pasas bus to simbolis - ne tik teisė būti Lietuvoje (ar ES), bet ir priklausymas tautai, kurios valia yra skaldytis.

 

https://www.facebook...155952392921962

Manau kad pačio nuomonė ir faktai priimtini ir suprantami bet kam kas nors truputį mąsto blaiviai. Deja, tiems kas nenori suprasti ar negali, nes tiesiog skiriasi intelekto lygis, nieko neišaiskinsi. Čia darbas mokslininkams, nes negalima nurašyti vien tik pavydui. Man tokios sąsajos su Bulgakovo "Šuns širdimi", kai kaip besielgtum ar aiškintum vistiek nepasikeičia vienas iš kūrinio veikėjų. Na nemėgsta jis katinų ir ką tu jam padarysi.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mielieji, jusu destymas apie nauda valstybei man primena kokionors gudruolio aiskinima senyvai tetulei, kaip jai naudinga parduoti savo zeme arba miska arba buta Vilniaus centre jam. Uz nelabai didele kaina :)

Tiesiog ne taip viskas veikia. Visi ziuri naudos sau. Visur. Kai kur ta asmenine nauda labiau matoma per naudos valstybei prizme, taciau vistiek viskas susiveda i asmeniskumus.

Kad ir daugelio jusu naujoje tevyneje - UK. Brexit akivaizdziai zalingas salies ekonomikai, mokslui,tarptautiniams santykiams. Taciau britai balsavo savo sirdimi. Ne kitaip bus ir pas mus.

 

Būtent. Britai balsavo širdimi, daugelis jų nežinodami už ką balsuoja ir kad tai pakenks šalies ekonomikai, mokslui ir tarptautiniams santykiams. Reiktų ir makaulę kartais įjungti, kad nereikėtų vien emocijomis vadovautis.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau kad pačio nuomonė ir faktai priimtini ir suprantami bet kam kas nors truputį mąsto blaiviai. Deja, tiems kas nenori suprasti ar negali, nes tiesiog skiriasi intelekto lygis, nieko neišaiskinsi. Čia darbas mokslininkams, nes negalima nurašyti vien tik pavydui. Man tokios sąsajos su Bulgakovo "Šuns širdimi", kai kaip besielgtum ar aiškintum vistiek nepasikeičia vienas iš kūrinio veikėjų. Na nemėgsta jis katinų ir ką tu jam padarysi.

 

Cia panasiai kaip piktas britas per TV verkiantis, kad del imigrantu jis negali susirasti darbo, nes is jo tuos darbus vogia. Bet paklaustas ar tau taip nutiko atsako, kad jis niekada gyvenime neieskojo darbo ir jis yra antra seimos karta gyvenanti is pasalpu, bet jeigu ieskotu tai taip ir nutiktu jo isitikinimu. Aisku, durniau, taip nutiktu, nes tu esi negabus ir niekam tikes, darbdaviui toks nereikalingas ir tu nieko gyvenime nedarei, kad butum bet minimum kazkam naudingas. Bet jis niekada to nesupras, nepripazins ir ras ka apkaltinti del savo bedu - bet tik ne save.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau kad pačio nuomonė ir faktai priimtini ir suprantami bet kam kas nors truputį mąsto blaiviai. Deja, tiems kas nenori suprasti ar negali, nes tiesiog skiriasi intelekto lygis, nieko neišaiskinsi. Čia darbas mokslininkams, nes negalima nurašyti vien tik pavydui. Man tokios sąsajos su Bulgakovo "Šuns širdimi", kai kaip besielgtum ar aiškintum vistiek nepasikeičia vienas iš kūrinio veikėjų. Na nemėgsta jis katinų ir ką tu jam padarysi.

 

Zinoma, tetute, jusu IQ neabejotinai vienas ausksciausiu, ir neabejotinai aukstesnis uz mano varganus 146.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Būtent. Britai balsavo širdimi, daugelis jų nežinodami už ką balsuoja ir kad tai pakenks šalies ekonomikai, mokslui ir tarptautiniams santykiams. Reiktų ir makaulę kartais įjungti, kad nereikėtų vien emocijomis vadovautis.

Tiesa, bet makaule ijungt sugeba nekiekvienas. Ir britai ne tai kad nezinojo uz ka balsuoja - jie galvojo kad zino - tai, ka pasakoja Farage ir BoJo.

Tai va ka as ir noriu pasakyt - suinteresuotiems referendumo laimejimu deretu paimt pavyzdi ir pritraukt rinkejus savo pusen. Bet kokiom priemonem. O dabar yra tik aiskinama apie nauda mums visiems (kuria as tikrai abejoju ar pajusiu), lyginamas vienaip ir kitaip mananciu Intelektas bei kitokie isvedziojimai. C'mon, jus galit ir geriau.

Kas del manes asmeniskai as kogero nepasinaudosiu savo balso teise ir gerbsiu rezultata koks bebutu. Bet is esamu nuotaiku neprognozuoju dideles sekmes antros pilietybes noretojams.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesa, bet makaule ijungt sugeba nekiekvienas. Ir britai ne tai kad nezinojo uz ka balsuoja - jie galvojo kad zino - tai, ka pasakoja Farage ir BoJo.

Tai va ka as ir noriu pasakyt - suinteresuotiems referendumo laimejimu deretu paimt pavyzdi ir pritraukt rinkejus savo pusen. Bet kokiom priemonem. O dabar yra tik aiskinama apie nauda mums visiems (kuria as tikrai abejoju ar pajusiu), lyginamas vienaip ir kitaip mananciu Intelektas bei kitokie isvedziojimai. C'mon, jus galit ir geriau.

Kas del manes asmeniskai as kogero nepasinaudosiu savo balso teise ir gerbsiu rezultata koks bebutu. Bet is esamu nuotaiku neprognozuoju dideles sekmes antros pilietybes noretojams.

Matai, diskusiju forumai labai skiriasi nuo politinio reklamavimo del balsavimo. Bet taip, tiesa, del dvigubos pilietybes normalaus aiskinimo visiskai nera. Tik pavieniai straipsniai ir pan. As abejoju, kad bent kuris is musu cia turi kokia nors politine galia ar politines patirties. Tiesiog diskutuojam ir labai normalu, kad paprasti zmones ne visada politiskai korektiski buna savo diskusijose. Ir kai tau sako, kad yra pries dviguba pilietybe del bambaliu prie ezero, arba kaip svaru argumenta primeta "ka pasakytu karalius Mindaugas ir kunigaikstis Vytautas ir ar jie butu patenkinti" tai savaime suprantama toki zmogu kitaip ir neisvedziosi apart intelekto aptarimo :D

Redagavo Karol
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano nuomone, dar vienas labai geras komentaras šia tema:

 

Man nesuvokiama, kaip galima sitaip neisnaudoti Lietuvos kaip valstybes potencialo. Mes esame unikalioje situacijoje, kai po visa pasauli pasklide daug profesionaliu, aukstas pareigas ir didele itaka turinciu Lietuvos esamu (buvusiu?) pilieciu. Nepasinaudoti sia diaspora rysiams, ekonominei itakai, politiniam lobizmui, butu absoliuti buka trumparegyste. Jei Lietuvoje kada nors atsiras Tesla Gigafactory atitikmuo tai ivyks ne todel, kad Premjeras parasys verstus PR'inius laiskus investuotojams, o todel, kad koks nors lietuvis sugebes buti tinkamu laiku tinkamoje vietoje, kad suformuoti Elon Musk aplinkos nuomone apie musu sali. Tas pats su Boeing, su IT banginiais, tt. Airija nebutu kur ji yra, jei nebutu saugojusi rysiu su savo masiskai emigravusiais tautieciais, kurie grizo. Grizo su ziniom, pasauline itaka, pasauliniais standartais. To nematyti yra bukaprotiska. Negalima pilieciu matuoti tik Shauliu Sajungomis ir sautuveliu pamaskatavimais. Ne tik is to susideda valstybe
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Visai įdomu, kaip čia išsiskiria du požiūriai: pragmatiškas - kad pilietybė suteikia tam tikras privilegijas, ir dvasiškas - kad pilietybė yra vos ne didžiausias turtas ir jos praradimas yra didžiausia netektis. O keisčiausia tai, kad tie palaikintys pragmatišką požiūrį yra prieš dvigubą pilietybę (arba neplanuoja priimti kitos pilietybės, arba nepergyvens dėl prarasto lietuviško paso, jei jau apsispręs priimti kitą pilietybę), o va tie, kuriems pilietybė yra kažkoks šventas dalykas, nori jų turėti dvi (nes, matyt, kitur pensijos didesnės)...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesuprantu kodėl pabrėžiamos pensijos iš kitos šalies. Kad gautum pensiją iš kitos šalies nereikia būti nei piliečiu nei rezidentu, tereikia būti toje šalyje pensiją uždirbus. Kitas dalykas kad valstybinė pensija niekada jokioje šalyje nebus stebuklinga ir pakankama oriam gyvenimui senatvėje, tad jei papildomai kaupiama fonduose arba investuojama tada šis argumentas išvis netenka prasmės.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesuprantu kodėl pabrėžiamos pensijos iš kitos šalies. Kad gautum pensiją iš kitos šalies nereikia būti nei piliečiu nei rezidentu, tereikia būti toje šalyje pensiją uždirbus. Kitas dalykas kad valstybinė pensija niekada jokioje šalyje nebus stebuklinga ir pakankama oriam gyvenimui senatvėje, tad jei papildomai kaupiama fonduose arba investuojama tada šis argumentas išvis netenka prasmės.

 

Matai yra daug niuansu ir nera taip paprasta kaip "nereikia rezidentu buti ar pilieciu". Ypatingai esant neaiskumams del brexit. Pagal dabar stovincia ir mastoma tvarka esant no deal scenarijui:

 

Tarkim turiu minimalia pensija Uk turedamas Uk pasa - apie 550 svaru sterlingu menesiui (bazinis dydis, dirbus uz minimalke 10 metu).

Gristu i LT, pasikeiciu pasa i LT per mazdaug metus (pilietybes grazinimas tiek trunka, tuo pat metu prarandu Uk pasa/pilietybe, nes privaloma atsisakyti jeigu susigrazini LT), Uk pensija prarandu auto, taciau EU is nice enough pensijos stazo persikelimui, patvirtino tai, netgi jei bus no deal. Reiskia savo staza keiciu i LT staza ir persikeliu pensija (nes Uk jau nebegausiu pagal istatimine tvarka) - 165 eurai per menesi.

Taigi nuo apie 550 svaru sterlingu (apie 635 euru per menesi dabartiniu kursu) as mazinu savo pensija iki 165 euru per menesi vien del to, jog nusprendziu gristi gyventi i Lt ir naudotis esancia tvarka. Dviguba pilietybe ta palengvintu. As pilnai suprantu, kad siais laikais Lietuoje 635 eurai per menesi vienam zmogui yra niekas ir siaubingai sunku isgyventi, kaip kad pats ir teigi, taciau taip pat zinau, jog tokia pensija gauna visiski vienetai Lietuvos pensininku, dauguma gauna apie 300 ar panasiai.. Taigi sio konstitucijos pakeitimo nepriemimas reikstu, jog tokiem kaip as, Lietuva kaip valstybe, siulo:

Grisk leist pinigus ir gyvent i Lt ir mes tau sumazinsim tavo pensija vos maziau nei 4 kartus! Kurkim Lietuva kartu! What a deal!!!

 

As nezinau ar tau patraukliai skamba beveik 4 kart susimazint savo income is patriotiskumo, man asmeniskai tikrai ne, as didesnis patriotas kai nereikia galvoti kaip cia uz elektra susimoket ir ka valgyt ir nesu tas lietuvis, kuris isivaizduoja, jog buti tikru lietuviu reiskia baisiai kenteti visa gyvenima, mastau visisikai priesingai ir tu anu nesuprantu... Reikia nepamirst, kad tokiu kaip as yra nemazai. Ne simtai, o tukstanciai. Velgi prieisiu prie to, kad mes neesame tauta kuri galime sau leisti metytis pilieciais sitaip..

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomus VDU mokslininkų straipsnis apie emigracijos priežastis.

 

„Įprastai pagrindinėmis migracijos priežastimis yra laikomi ekonominiai aspektai. Tačiau, tuo pat metu, beveik intuityviai jaučiama, kad vien jais daugelio išvykstančiųjų pasirinkimo paaiškinti neužtenka – reikia žiūrėti, kas slypi tarp eilučių“, – sako D. Genys ir primena, kad prieš kelerius metus Mičigano valstijos universitete (JAV) buvo atliktas tyrimas, kuriame Lietuva užėmė paskutinę vietą tarp 63 valstybių pagal žmonių empatijos – atjautos kitam žmogui – kiekį.
Redagavo Artaip
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai yra daug niuansu ir nera taip paprasta kaip "nereikia rezidentu buti ar pilieciu". Ypatingai esant neaiskumams del brexit. Pagal dabar stovincia ir mastoma tvarka esant no deal scenarijui:

 

Tarkim turiu minimalia pensija Uk turedamas Uk pasa - apie 550 svaru sterlingu menesiui (bazinis dydis, dirbus uz minimalke 10 metu).

Gristu i LT, pasikeiciu pasa i LT per mazdaug metus (pilietybes grazinimas tiek trunka, tuo pat metu prarandu Uk pasa/pilietybe, nes privaloma atsisakyti jeigu susigrazini LT), Uk pensija prarandu auto, taciau EU is nice enough pensijos stazo persikelimui, patvirtino tai, netgi jei bus no deal. Reiskia savo staza keiciu i LT staza ir persikeliu pensija (nes Uk jau nebegausiu pagal istatimine tvarka) - 165 eurai per menesi.

Taigi nuo apie 550 svaru sterlingu (apie 635 euru per menesi dabartiniu kursu) as mazinu savo pensija iki 165 euru per menesi vien del to, jog nusprendziu gristi gyventi i Lt ir naudotis esancia tvarka. Dviguba pilietybe ta palengvintu. As pilnai suprantu, kad siais laikais Lietuoje 635 eurai per menesi vienam zmogui yra niekas ir siaubingai sunku isgyventi, kaip kad pats ir teigi, taciau taip pat zinau, jog tokia pensija gauna visiski vienetai Lietuvos pensininku, dauguma gauna apie 300 ar panasiai.. Taigi sio konstitucijos pakeitimo nepriemimas reikstu, jog tokiem kaip as, Lietuva kaip valstybe, siulo:

Grisk leist pinigus ir gyvent i Lt ir mes tau sumazinsim tavo pensija vos maziau nei 4 kartus! Kurkim Lietuva kartu! What a deal!!!

 

As nezinau ar tau patraukliai skamba beveik 4 kart susimazint savo income is patriotiskumo, man asmeniskai tikrai ne, as didesnis patriotas kai nereikia galvoti kaip cia uz elektra susimoket ir ka valgyt ir nesu tas lietuvis, kuris isivaizduoja, jog buti tikru lietuviu reiskia baisiai kenteti visa gyvenima, mastau visisikai priesingai ir tu anu nesuprantu... Reikia nepamirst, kad tokiu kaip as yra nemazai. Ne simtai, o tukstanciai. Velgi prieisiu prie to, kad mes neesame tauta kuri galime sau leisti metytis pilieciais sitaip..

 

Viską apžvelgei ir argumentavai iš savo varpinės, tavo būsima pensija neargumentas balsuoti už.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jus man galit paaiskint, kas bus blogai, jei balsuotume visi uz? Kas atsitiks tau, kuris sakai, kad "tavo pensija, man ne motais" arba "kodel turetu tau buti geriau"? Kas tau atsitiks tiesiogiai? Numirsi, kad kitas galbut su dviguba pilietybe geriau gyvens?

 

As nesuprantu is kur tiek pas Lietuvius noro vienas kitam ikast. Jei jau isvaziaves, tai nebe Lietuvis? Jis dar didesnis Lietuvis nei tu. Kazka bando, daro ir gyvena oriai is nieko nieko neprasydamas. O cia visi dejuoja pastoviai. Norit, kad kazkas pasikeistu? Pradekite nuo saves. Keiskite savo poziuri ir gerbkite aplinkinius..

 

 

Kiek skaitau tema, tai man tik geri dalykai ta dviguba pilietybe. Padeciau savo tautieciams, kurie galbut ne kariuomeneje miske apkasus kasa, o garsina Lietuva, kaip profesionaliu darbuotoju sali.

 

Ismokite pasidziaugti uz kita ir jam padeti. Galbut kazkada tie zmones, kurie isvaziave balsuos uz jusu likima.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Gristu i LT, pasikeiciu pasa i LT per mazdaug metus (pilietybes grazinimas tiek trunka, tuo pat metu prarandu Uk pasa/pilietybe, nes privaloma atsisakyti jeigu susigrazini LT), Uk pensija prarandu auto, taciau EU is nice enough pensijos stazo persikelimui, patvirtino tai, netgi jei bus no deal.

 

Nu nesuprantu. Airijos ir UK įstatymai labai panašūs. UK pensiją (jei tik ją esi uždirbęs) atrodo gali gauti gyvendamas tiek LT tiek Vietname, nesvarbu ar turi pasą ar ne. https://www.gov.uk/state-pension-if-you-retire-abroad

 

 

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Viską apžvelgei ir argumentavai iš savo varpinės, tavo būsima pensija neargumentas balsuoti už.

 

As apie tai ir sneku, kad problema yra "cia kazkam kitam bus geriau del to tai neargumentas balsuoti uz". Tu esi tas statistinis vienetas empatijos trukume, dziaugsme kai dega kaimyno namas, nenoro gerinti esama padeti, bet kliedinciam koks esi tikras lietuvis ir patriotismas labai svarbu ir t.t

Tau asmeniskai tai nieko nekeis, daug zmoniu asmeniskai tai nieko nekeis. Daug labai zmoniu tai pakeis daug i gera. Ir tai jau yra argumentas balsuoti uz, nes daug zmoniu pagerins esama padeti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu nesuprantu. Airijos ir UK įstatymai labai panašūs. UK pensiją (jei tik ją esi uždirbęs) atrodo gali gauti gyvendamas tiek LT tiek Vietname, nesvarbu ar turi pasą ar ne. https://www.gov.uk/state-pension-if-you-retire-abroad

 

Dabartine tokia tvarka ir Eu pilieciams. Taciau pamirsti, kad dabar vyksta brexit derybos, kurios visiskai nieko gero nezada. Jeigu nebus close relationship, tai pensija turesi keltis i savo sali jei:

atsisakai Uk pilietybes, kad priimtum atgal lt (nebetenki teises legaliai gyventi Uk)

turi Lt pasa ir settled status Uk, kadangi ilgus metus neketini gyventi Uk, settled status prarandi.

 

Tavo imestas linkas yra skirtas tokiom situacijom: esu britas, uzdirbu pensija, iseinu i pensija, perku nama Antalijoj, Nicoj ir pan, gyvenu is Uk pensijos kitoje salyje dabar. Daug brits expats pensininku irgi nervinasi del brexit, nes jie irgi visa sita praranda jeigu nepriima kitu saliu pilietybiu + sveikatos apsauga ir t.t.

tavo linke viskas keiciasi jei turi kitoki nei brit pasa, ji keisi ir pan + priklauso nuo valstybiu bendradarbiavimo ir t.t.

 

Mano aprasytas variantas virsuje nera true reflection, bet pvz kas likely gali nutikti Uk pasitraukus is Eu. Suprantu, kad tai nera 100% faktas, taciau turek omenyje, jog hmrc nieko 100% irgi nepasakys, taigi info tavo detame linke yra valid dabar, po menesio gali tureti daug papildomu kabliuku. Per konsultacijas del situ dalyku as gavau ats (pilietybes/pensijos ir t.t) is hmrc: mes nieko nezinom dabar ir visko gali nutikti ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jus man galit paaiskint, kas bus blogai, jei balsuotume visi uz? Kas atsitiks tau, kuris sakai, kad "tavo pensija, man ne motais" arba "kodel turetu tau buti geriau"? Kas tau atsitiks tiesiogiai? Numirsi, kad kitas galbut su dviguba pilietybe geriau gyvens?

 

As nesuprantu is kur tiek pas Lietuvius noro vienas kitam ikast. Jei jau isvaziaves, tai nebe Lietuvis? Jis dar didesnis Lietuvis nei tu. Kazka bando, daro ir gyvena oriai is nieko nieko neprasydamas. O cia visi dejuoja pastoviai. Norit, kad kazkas pasikeistu? Pradekite nuo saves. Keiskite savo poziuri ir gerbkite aplinkinius..

 

 

Kiek skaitau tema, tai man tik geri dalykai ta dviguba pilietybe. Padeciau savo tautieciams, kurie galbut ne kariuomeneje miske apkasus kasa, o garsina Lietuva, kaip profesionaliu darbuotoju sali.

 

Ismokite pasidziaugti uz kita ir jam padeti. Galbut kazkada tie zmones, kurie isvaziave balsuos uz jusu likima.

Ačiū už geranoriškumą:)

 

 

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jus man galit paaiskint, kas bus blogai, jei balsuotume visi uz? Kas atsitiks tau, kuris sakai, kad "tavo pensija, man ne motais" arba "kodel turetu tau buti geriau"? Kas tau atsitiks tiesiogiai? Numirsi, kad kitas galbut su dviguba pilietybe geriau gyvens?

 

As nesuprantu is kur tiek pas Lietuvius noro vienas kitam ikast. Jei jau isvaziaves, tai nebe Lietuvis? Jis dar didesnis Lietuvis nei tu. Kazka bando, daro ir gyvena oriai is nieko nieko neprasydamas. O cia visi dejuoja pastoviai. Norit, kad kazkas pasikeistu? Pradekite nuo saves. Keiskite savo poziuri ir gerbkite aplinkinius..

 

 

Kiek skaitau tema, tai man tik geri dalykai ta dviguba pilietybe. Padeciau savo tautieciams, kurie galbut ne kariuomeneje miske apkasus kasa, o garsina Lietuva, kaip profesionaliu darbuotoju sali.

 

Ismokite pasidziaugti uz kita ir jam padeti. Galbut kazkada tie zmones, kurie isvaziave balsuos uz jusu likima.

 

O tu turėdamas tik vieną pilietybę numirsi? O kodėl galvoji, kad gyventi su dviguba pilietybe yra geriau? Niekas nedraudžia gyventi ir kurti gyvenimo, ateities kaip nori. Apsispręsk ir nesigrežiodamas gyvenk su savo pasirinkimu.

Redagavo ADR LT
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O tu turėdamas tik vieną pilietybę numirsi? O kodėl galvoji, kad gyventi su dviguba pilietybe yra geriau? Niekas nedraudžia gyventi ir kurti gyvenimo, ateities kaip nori. Apsispręsk ir nesigrežiodamas gyvenk su savo pasirinkimu.

 

Na, kaip ne? Draudžia. Įstatymai. Nes negali turėti dvigubos pilietybės. :)

 

Galiu pasikartoti - pats gyvenu, augau ir toliau planuoju būti Lietuvoje (nesu emigravęs ir neturiu subjektyvių priežasčių palaikyti emigravusius). Tačiau mano loginis mąstymas sako, kad nesuteikti dvigubos pilietybės yra klaidinga ir atsilikėliška. Taip tu žmonėms užkerti galimybes, duodi ultimatumus, kurių nei vienas nenorėtų gauti. Esu garantuotas, kad dauguma tų, kurie sako "prieš", po kažkiek metų, kai atsidurs kitoj pusėj, giedos visai kitą giesmelę. Taip sakant, kiekvienas žiūri iš savos varpinės ir lietuviui kaimyno tvartas degantis yra džiaugsmas. Per daug pykčio čia Lietuvoj ir kaimynas kaimynui nėra geras. :) Šita tema forume yra puikus to atspindys. Nors yra daugybė argumentų už pilietybės suteikimą, tačiau galim net į juos nežiūrėti ir paklausti kiekvieno: o kuo tau blogiau bus tas pilietybės suteikimas? Ar tau gaila, kad kiti gerai gyvens? Ar tau gaila, kad tie žmonės užsienyje uždirbtus pinigus čia parsiveš? Ar tau gaila, kad jie naudosis paso privilegijomis ir t.t.? Jei tu gyveni savo gyvenimą čia, juo nesiskundi (kaip ir aš - gyvenu Lietuvoje, uždirbu normaliai, skųstis neturiu kuo), tai ko tau gaila tos dvigubos pilietybės kitiems? Man tai negaila. Džiaugiuosi, kad kiti gali gerai gyventi.

 

Kadangi esu ganėtinai empatiškas žmogus, man liūdna matyti, kai kiti sunkiai suduria galą su galu, kaip kiti nepamato pasaulio ir jų pasaulėžiūra lieka siaura. Todėl esu už tai, kad kiti turėtų tą dvigubą pilietybę, nors ir jų namas bus dvigubai gražesnis nei mano, jie vairuos dvigubai geresnę mašiną nei aš ir t.t. Nes man negaila. Man laimę gyvenime kiti dalykai suteikia. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kaip ne? Draudžia. Įstatymai. Nes negali turėti dvigubos pilietybės. :)

 

Galiu pasikartoti - pats gyvenu, augau ir toliau planuoju būti Lietuvoje (nesu emigravęs ir neturiu subjektyvių priežasčių palaikyti emigravusius). Tačiau mano loginis mąstymas sako, kad nesuteikti dvigubos pilietybės yra klaidinga ir atsilikėliška. Taip tu žmonėms užkerti galimybes, duodi ultimatumus, kurių nei vienas nenorėtų gauti. Esu garantuotas, kad dauguma tų, kurie sako "prieš", po kažkiek metų, kai atsidurs kitoj pusėj, giedos visai kitą giesmelę. Taip sakant, kiekvienas žiūri iš savos varpinės ir lietuviui kaimyno tvartas degantis yra džiaugsmas. Per daug pykčio čia Lietuvoj ir kaimynas kaimynui nėra geras. :) Šita tema forume yra puikus to atspindys. Nors yra daugybė argumentų už pilietybės suteikimą, tačiau galim net į juos nežiūrėti ir paklausti kiekvieno: o kuo tau blogiau bus tas pilietybės suteikimas? Ar tau gaila, kad kiti gerai gyvens? Ar tau gaila, kad tie žmonės užsienyje uždirbtus pinigus čia parsiveš? Ar tau gaila, kad jie naudosis paso privilegijomis ir t.t.? Jei tu gyveni savo gyvenimą čia, juo nesiskundi (kaip ir aš - gyvenu Lietuvoje, uždirbu normaliai, skųstis neturiu kuo), tai ko tau gaila tos dvigubos pilietybės kitiems? Man tai negaila. Džiaugiuosi, kad kiti gali gerai gyventi.

 

Kadangi esu ganėtinai empatiškas žmogus, man liūdna matyti, kai kiti sunkiai suduria galą su galu, kaip kiti nepamato pasaulio ir jų pasaulėžiūra lieka siaura. Todėl esu už tai, kad kiti turėtų tą dvigubą pilietybę, nors ir jų namas bus dvigubai gražesnis nei mano, jie vairuos dvigubai geresnę mašiną nei aš ir t.t. Nes man negaila. Man laimę gyvenime kiti dalykai suteikia. :)

 

Klausimas keliamas ne kaip emigrantam pagerinti gyvenimą, o kaip yra geriau Lietuvai. Vis sakote kaip gerai išvažiuoti pagyventi kitur. Jeigu visi taip galvotų, kas čia liktų? Reikia tvarkytis ir kurti čia, kad nereiktų galvoti apie išvykimą, ir kad emigravusiems atsirastų noras grįžti.

Redagavo ADR LT
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O tu turėdamas tik vieną pilietybę numirsi? O kodėl galvoji, kad gyventi su dviguba pilietybe yra geriau? Niekas nedraudžia gyventi ir kurti gyvenimo, ateities kaip nori. Apsispręsk ir nesigrežiodamas gyvenk su savo pasirinkimu.

 

As siuo metu gyvenu ir kuriu gyvenima Lietuvoje, bet esu dirbes ir uzsienyje kol studijavau vasarom.

Niekada nespjaunu i uzsieni ir visada sakau, jei gauciau gera pasiulyma tikrai apsvarstyciau ar likt Lietuvoje, ar patirti kazka naujo. O antra pilietybe suteiktu daug pliusu ir butu lengviau priimti kai kuriuos sprendimus.

 

Klausimas keliamas ne kaip emigrantam pagerinti gyvenimą, o kaip yra geriau Lietuvai. Vis sakote kaip gerai išvažiuoti pagyventi kitur. Jeigu visi taip galvotų, kas čia liktų? Reikia tvarkytis ir kurti čia, kad nereiktų galvoti apie išvykimą, ir kad emigravusiems atsirastų noras grįžti.

Zinok daugeliui sitie paryskinti zodziai bus priimtini tik gavus dviguba pilietybe.

 

Visose salyse zmones isvaziuoja kitur gyvent, pagyvena, parsiveza ideju, kulturos ir taip gerina savo sali. Man atrodo, kad ta Lietuva apie kuria kalbi, tai esi tu pats. Tu kalbi apie save, kaip geriau tau, o ne Lietuvai.

Nei vienas dar nepasake, kad jei balsuos uz, kas jam nuo to blogai pasidarys? Kas tau atsitiks, kad priims dviguba pilietybe? Kaip tavo gyvenimas nuo to nukentes?

 

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...