Pereiti prie turinio

Proaktyvumas - The Power of Asking


Rekomenduojami pranešimai

Neseniai teko pastebėti kaip asmeninis proaktyvumas padeda įgyvendinti įvairius klausimus. Šitai jums padės labai daug kur.

 

Pradėsiu nuo keletos pavyzdžių.Gyvenu šalia nedidelės gatvės, joje yra keletas rimtesnių duobių kurios jau ilgą laiką nebuvo sutvarkytos.

 

Ką aš tada darau?

http://i.talpix.lt/zl0ir.jpg

O viskas yra labai paprasta, perduodu šią informaciją savivaldybės merui. Dar pabrėžiu kokia tai situacija. Po mėnesio viskas sutvarkyta, kaimynai džiūgauja, aš didvyris nors padariau tiesiog paprastą dalyką kurio metų metus nesugebėjo kiti (kadangi ten dar negyvenau) . Atrodo viskas lyg ir paprasta, tačiau tada kodėl tiek metų niekas nepadarė to paties? O todėl nes daugelis žmonių mėgsta nebūti proaktyvūs ir jiems yra geriau kai už juos sprendžia kiti.

 

Kita situacija, galvoju apie didžiausius puslapius kurių galėtų suteikti backlinką, tačiau kaip jį gauti? Puslapis (-iai) žinomi, tokių užklausų gauna nemažai, dofollow backlinkų pagrinde nedalina. Tačiau, turiu sukūręs neblogą review apie juos bei kitus brandus, pabrėžiu jog bus dirbama ties tuom, kad tas review atvestų jiems kuo daugiau klientų, mes esame šauniausi, geriausi, nuostabiausi ir vienas tokių backlinkų mano rankose. Taip pat geras būdas, parašyti (arba užsisakyti) gerą straipsnį kuris padėtų tam puslapiui jei jie jį patalpintų, Kartais taip galite būti apdovanoti backlinku.

 

Dar viena situacija, sporto salėje noriu Hex Bar kurio ten nėra (tai yra rėmas skirtas deadliftams ir kitiems pratimams). Parašau emailu administracijai, pasakau jog jį užsakius jis neužimtų daug vietos, bei jis yra geriau nugarai. Sekantis email kurį gaunu: ''Užsakėm, po kelių dienų bus''. Geras daiktas bus naudingas. Aš nustembu jog taip žaibiškai viskas įvyko, mano proaktyvumo dėka tiek jie tiek aš gavome naudą.

 

Esmė tame jog gyvenime vienokia ar kitokia forma tu turi PRAŠYTI jog gautumei tai ko nori. Ir dažniausiai tai bus nemokama arba labai pigu, ypač kai įvaldysi šią savybę.

 

Manau daug kam žinomas Lukas Yla parodė šią savybę su spurgomis, beisbolo lazdomis ir panašiomis dovanomis ieškodamas darbo JAV (jo istorija net buvo aprašyta populiarių JAV portalų, rodyta per populiarią laidą). Iki idealaus varianto trūko jog parodytų kokią vertę jis atneštų. Jis nenuėjo ir tiesiog nesiprašė jog jį priimtų, taip viskas nevyksta, tam yra procesas.

 

Tačiau tu nori pasirodyti geriau negu vidutiniokas ir neturi vadovautis vien ''proceso taisyklėmis''. Tad jeigu tai kažkas daugiau nei paprastas pasiūlymas ar paprastas prašymas, turi būti kūrybingas ir pasukti tą kūno vietą su ausimis šonuose. Šitai tau gali gauti tik interviu, tačiau surask to darbdavio produkte klaidą, parašyk idėjų planą ar kažką panašaus, parodyk aiškiai kodėl esi to vertas - tu būsi įdarbintas iškart (kūrybingas proaktyvumas tave nuveda tiesiai prie apdovanojimo ir tu nebeturi kitų galvos skausmų).

 

Kaip prašyti kūrybiškai ir stipriai

 

Norint įgyvendinti siekius su įvairiais verslo projektais bei idėjomis, turi išmokti galvoti kūrybiškai jog po to galėtumei ''prašyti''

 

  • Įsileisk idėjas į savo galvą bei išmok jas generuoti (https://uzdarbis.lt/t403823/salygos-norint-uzdirbti-daug-pinigu-is-savo-ideju/)
  • ''Medžiok'', įsivaizduok jog neturi nieko, kovoji už išlikimą, tu atsakai už save, turi parodyti savo vertę
  • Domėkis įvairia medžiaga, ypač jei ji nėra standartinė, diskutuok
  • Mėgaukis procesu, kuo daugiau būsi ''apdovanojamas'' tuo darysis įdomiau

Proaktyvumas

Dažnai daromos klaidos:

 

Tingumas

 

Tingėk toliau, bet ar žinai jog net ir tingėdamas gali daug ką nuveikti ir dirbti ties tuom jog ateityje turėtumei pasyvias pajamas? Taip betingėdamas žiūrėk ir netyčia pasidarysi proaktyvus.

 

Nedrąsumas, galvojimas jog tai nieko nepakeis

 

Turi pats sau pasakyti jog tu esi vertas daugiau, nežemink pats savęs. Neivienas negali numatyti ateities, tad nepraleisk progų, o jei jos nemokamos tu nieko neprarasi.

 

Neturiu laiko ir panašūs pasiteisinimai

 

O savo blogai apmokamam darbui kažkaip jo atrandi?

 

Koncentruojiesi ties problemomis, o ne proaktyvumu

Išmok pašalinti problemas: https://uzdarbis.lt/...i-kas-teigiama/

 

smile.gif

 

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Super straipsnis :) Iš tikro, įdomūs dalykai įvyksta kai atleidi savo stabdžius ir leidi sau išlipti iš komforto zonos. Į tą pačią temą, pasidalinsiu savo keliomis istorijomis, kai proaktyvumas atidarė vartus į ten kur net pats netikėjau kad galima patekti.

 

1. Kažkada filmavom mėgėjišką filmą su draugų kompanija. Tą dieną turėjom filmuoti scenas ofise, dėl kurio buvom susitarę. Sekmadienio rytas. Dvi valandos iki filmavimų pradžios. Paaiškėja, kad ofiso nebeturim, o viskas jau suplanuota - aktoriai, įranga, transportas, ir t.t. Kitos progos nebebus, filmas žlugs be šitų scenų. Nusprendžiu paskambinti ARTŪRUI ZUOKUI, buvusiam Vilniaus merui, ir paprašyti pagalbos. Žinojau, kad jis šalia namų turi ofisą. Nepamirškit - SEKMADIENIO RYTAS. Mes nei kokie draugai nei ką - vienintelį kartą gyvenime buvom susitikę, dėl to ir turėjau tel. nr. O pagalvokit kiek veidų toks žmogus pamato per dieną. Skambutis. Per 5 sekundes gaunu atsakymą TAIP ir po valandos mes jau jo ofise, palikti vienui vieni, filmuojame savo filmą. Visas ofiso turtas, dokumentai ir t.t. palikti be priežiūros. Nemaniau kad tai įmanoma, bet kai nebeturi kitos išeities - tiesiog imi ir prašai :)

 

2. Norėjau patekti į Demartinio seminarą Australijoje nemokamai (šiaip kaina apie 2000 eur). Pasisiūliau būti guest speaker'iu. Žinoma, nesutiko. Ir nesitikėjau, kad sutiks. Nes ir durnam aišku kad kažkoks 24 metų pyplys negali dalintis scenos su 60 metų pasauline legenda :) Bet vistiek nuvažiavau į seminarą, be bilieto. Rezultate gavau daugiau nei tikėjausi: privačią konsultaciją su Demartiniu nemokamai bei galimybę pasilikti seminare visai dienai. Parašiau straipsnį detalizuodamas visą istoriją: https://medium.com/@tomcherry/dont-ever-pay-2-000-for-a-seminar-go-for-free-legally-here-s-how-26530da00a4c

 

3. Australijoje gavau darbo pasiūlymą dirbti vienoje iš perspektyviausių kompanijų už dvigubai didesnį atlyginimą negu tos industrijos vidurkis, turėdamas tik 50% reikalingų įgūdžiu, ir - SVARBIAUSIA - neprašydamas to darbo. Kaip? Tiesiog vadovams pasiūlęs susitikti neformaliam pokalbiui tema "kaip pakeisti pasaulį". Esminis skirtumas: ne PRAŠAI darbo (kaip kad daro 99%), o SIŪLAI kažką nuveikti kartu - PROAKTYVUMAS.

 

4. Viename seminare taip jau gavosi kad pietavau šalia milijonieriaus. Visuomet norėjau susirasti milijonierių mentorių. Ir štai atsirado galimybė. Bet tuo metu buvau praradęs pasitikėjimą savimi, po skaudžių nesėkmių versle. Paprašyti nebūčiau drįsęs. Jaučiausi kaip visiškas loseris. Apskritai, nieko jam į akis pasakyti nedrįsau. Tai pasiėmiau popieriaus lapelį ir pradėjau rašyti, kuo aš jam galėčiau būti naudingas, mainais už tai kad jis mane pamokytų. Paskutinę sekunde, pietums besibaigiant ir visiems beatsistojant - užbaigiu rašyti ir įbruku tą lapelį milijonieriui į rankas. O jis, net neatvertęs to lapelio, iš kart paklausia: ar užrašei savo tel. nr.? :) Prisėdame dar kuriam laikui, kalbamės, ir suprantu kad mentorystė jau prasidėjo - nes aš jau klausinėju, o jis dalinasi savo išmintimi. Po to dar keletą kartų su juo susitikom ir esu labai laimingas, kad įteikiau jam tą lapelį! Beje, jam buvo visiškai nesvarbu kuo aš galėčiau būti naudingas - niekad nieko nepaprašė ir nieko jam nedaviau. Tik klausinėdavau. Bet tas proaktyvumas vis tiek pralaužė ledus :)

 

Aišku ne visos istorijos tokios įsimintinos - ne kartą sulaukdavau NE arba išvis jokio atsakymo. Bet tiesa yra viena - neparašysi/nepaskambinsi - negausi.

 

Gal kokią tobulėjimo grupę kas nors nori įkurti kurioje būtų reikalavimas bent kartą per savaitę pasidalinti savo proaktyviais veiksmais? :D Pastebėjau, kad norėčiau dažniau tokiais veiksmais užsiimti, nes grąža kosminė. Bet tiesiog kažkaip ima ir nukrypsta dėmesys ne ten kur reikia ir prašvaistau laiką.

Redagavo Skraidytojas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Gera tema, man siektiek gaila, kad uzdarbis per paskutinius metus labai suletejo nes noretusi tokiu temu daugiau pamatyt. As nieko pries buciau mestis su keleta zmoniu ir nupirkti uzdarbis.lt - tam, kad ji galimetu prikelti antram gyvenimui.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Gera tema, man siektiek gaila, kad uzdarbis per paskutinius metus labai suletejo nes noretusi tokiu temu daugiau pamatyt. As nieko pries buciau mestis su keleta zmoniu ir nupirkti uzdarbis.lt - tam, kad ji galimetu prikelti antram gyvenimui.

 

Čia jau viskas priklauso nuo narių, tikėkimės jog tai įkvėps daugiau žmonių dalintis patirtimi. Forumas nėra parduodamas, o ir Kernius po truputį jau išlenda kartais, tikėkimės ta stagnacija neilgai truks jau :).

 

Jog tokių temų daugėtų ir forumas sparčiau augtų - jomis dalinkitės už forumo ribų. Pakvietę bent vieną aktyvų narį jau padarote didžiulį darbą ir leidžiate forume atsirasti daugiau straipsnių, pasiūlymų ir pan.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Čia jau viskas priklauso nuo narių, tikėkimės jog tai įkvėps daugiau žmonių dalintis patirtimi. Forumas nėra parduodamas, o ir Kernius po truputį jau išlenda kartais, tikėkimės ta stagnacija neilgai truks jau :).

 

Jog tokių temų daugėtų ir forumas sparčiau augtų - jomis dalinkitės už forumo ribų. Pakvietę bent vieną aktyvų narį jau padarote didžiulį darbą ir leidžiate forume atsirasti daugiau straipsnių, pasiūlymų ir pan.

 

Prisijungiant prie forumo augimo - rasau savo pirmaji komentara!:D Ganetinai ilga laika buvau pasyvus skaitytojas, taciau ikveptas sios temos pagalvojau, kad buti proaktyviam apsimoka!:D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kokią tobulėjimo grupę kas nors nori įkurti kurioje būtų reikalavimas bent kartą per savaitę pasidalinti savo proaktyviais veiksmais? :D Pastebėjau, kad norėčiau dažniau tokiais veiksmais užsiimti, nes grąža kosminė. Bet tiesiog kažkaip ima ir nukrypsta dėmesys ne ten kur reikia ir prašvaistau laiką.

 

 

Galim sukurt feisbuko grupę su taisyklėm. :) Tokią rimtesnę šiek tiek. Parašyk man až. Padiskutuosim.

 

Čia jau viskas priklauso nuo narių, tikėkimės jog tai įkvėps daugiau žmonių dalintis patirtimi.

 

Parašyk man, jeigu norėtum prisidėt :)

Redagavo mmc357
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.