Techninė profilaktika (Uždarbis.lt neveiks): 23-07 val.

Uždarbis.lt: Dėl galimo Uždarbis.lt pardavimo - Uždarbis.lt

Peršokti prie turinioPuslapis 1 iš 1
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Tema užrakinta

Narys yra atsijungęs Kernius 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Administratoriai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 4.743
 • Kartu nuo: 2004-01-05

2020-12-08 19:08 (#1)

*
Mėgstamas

Dėl galimo Uždarbis.lt pardavimo


Matydamas, kad ir ateityje galiu neatrasti viso reikalingo laiko tolimesniam Uždarbis.lt vystymui, manau, kad atėjo metas pačios bendruomenės labui man labai rimtai apsvarstyti šio projekto pardavimo galimybę.

Uždarbis.lt daugumai aktyviausių narių ir lankytojų niekada nebuvo tik forumu: per daugybę metų jis išsivystė į tikrą verslo platformą, kurioje kiekvienas galėjo rasti tai, ko ieškojo: nuo IT specialistų iki verslo partnerių ir investuotojų; nuo sėkmingų pardavimų iki pelningų užsakymų. Todėl manau, kad šis projektas turi didžiulį potencialą ateityje ištrūkti iš šio dabar jį gerokai varžančio "diskusijų" formato ir tapti kažkuo kur kas daugiau nei kada nors iki šiol yra buvęs.

O galimybės tam yra išties puikios: Uždarbis.lt turi daugiau nei 100 tūkst. registruotų vartotojų (iš kurių beveik 20 tūkst. yra patvirtinę savo tapatybes per el. bankininkystę), vienas kitam palikusių daugiau nei 100 tūkst. atsiliepimų už tarpusavyje atliktus sandorius. Manau, kad būtent čia slypi didžiausia šio projekto vertė žvelgiant į ateitį: kiekvieno nario paskyroje sukauptoje reputacijoje, kuri padeda akimirksniu sukurti tarpusavio pasitikėjimą tarp visiškai nepažįstamų žmonių, greitai virstantį naujais užsakymais ir naujais pardavimais.

Neverta nurašyti ir nuo 2004 m. sukauptos daugiau nei 3 mln. viešų pranešimų duomenų bazės, kuri bet kokiai interneto platformai galėtų kasdien generuoti nenutrūkstamą naujų lankytojų srautą, – visai, kaip tai jau daugybę metų daro https://vinted.lt/forumai. Bet svarbu suvokti, kad vien reklamos parodymai Lietuvos dydžio rinkoje niekaip negalėtų užtikrinti ilgalaikio tokios apimties projekto išlikimo. Todėl naujasis jo savininkas privalėtų mąstyti gerokai plačiau.

Kuo Uždarbis.lt nesunkiai galėtų tapti ateityje?

(Kai kurių idėjų įgyvendimui galėtų praversti Paysera Escrow su Paysera sutarus dėl verslo partnerystės.)

1. Didžiausia nuotolinių darbų užsakymo platforma Baltijos šalyse

Pavyzdys: Fiverr (įmonės rinkos vertė: $7 mlrd.)

Verslo modelis: 20% nuo kiekvieno užsakymo

Darbų kategorijos: https://www.fiverr.com/categories

Įdomus faktas: esminis skirtumas nuo daugumos kitų "freelance" platformų – darbų atlikėjai nesivaržo tarpusavyje dėl kiekvieno užsakymo, o pateikia visiems viešai prieinamus savo paslaugų paketus, kuriuos galima pačioje platformoje užsakyti ir apmokėti vos keliais mygtukų paspaudimais.

Kam būtų skirta: visam smulkaus ir vidutinio dydžio Lietuvos verslui, biudžetinėms įstaigoms, nevyriausybinėms organizacijoms, klubams, draugijoms ir būreliams, kuriems neretai yra reikalingos trumpalaikės IT – ir ne tik IT – nuotoliniu būdu teikiamos paslaugos: nuo svetainių kūrimo ir grafikos dizaino, iki tekstų vertimo ir video montavimo.

Kodėl Uždarbis.lt: jame jau yra sukaupta daugiau nei 3 tūkst. laisvai samdomų IT specialistų anketų, daugiau nei 10 tūkst. IT darbo pasiūlymų, daugiau nei 2.5 tūkst. dizaino konkursų bei daugiau nei 8 tūkst. ne IT paslaugų ir darbo skelbimų duomenų bazė.

2. Didžiausia interneto aukcionų platforma Baltijos šalyse

Pavyzdys: eBay (įmonės rinkos vertė: $34 mlrd.)

Verslo modelis: 10% nuo kiekvieno pardavimo

Prekių kategorijos: https://www.ebay.com/n/all-categories

Kodėl Uždarbis.lt: jame jau yra paskelbta daugiau nei 100 tūkst. pardavimų / aukcionų įvairiose kategorijose – nuo interneto verslų ir projektų iki naudotų elektronikos įrenginių – tad paklausos toli tikrai netektų ieškoti.

3. Didžiausia mobiliųjų sandorių platforma Baltijos šalyse

Pavyzdys: OfferUp (tikėtina įmonės rinkos vertė: $2-3 mlrd.)

Verslo modelis: 12.9% nuo kiekvieno siuntimo

Prekių kategorijos: (iš esmės – Skelbiu.lt, tik Vinted.lt formatu)

Įdomus faktas: mobiliųjų sandorių platformos daugybėje Vakarų valstybių jau stumia iš rinkos 20 metų senumo pagrindinius web skelbimų portalus, nes suteikia vartotojams galimybę kaupti atsiliepimus ir bendrauti realiu laiku neatskleidžiant savo kontaktinių duomenų. Pvz., Ispanijoje 2013 m. startavusi Wallapop programėlė ten jau užima 40% rinkos – ir pagal per metus atliekamų sandorių skaičių Amazon palieka antroje vietoje.

Kodėl Uždarbis.lt: jis jau turi asmeninių žinučių sistemą ir tūkstančius vartotojų su atsiliepimais už atliktus sandorius, tad pirmajai versijai paleisti užtektų tik mobile-first UI su realaus laiko pranešimais ir prekių įkėlimu.

4. Didžiausia profesinio tobulėjimo platforma Baltijos šalyse

Pavyzdys: LinkedIn Learning

Verslo modelis: neribotas priėjimas už 29.99 Eur. / mėn. (arba 19.99 Eur. / mėn. užsakant metams)

Įgūdžių kategorijos: Verslas / Technologijos / Kūryba

Įdomus faktas: klientais lengvai galėtų tapti ne tik privatūs asmenys, bet ir įmonės, užsakančios neribotą priėjimą visiems savo darbuotojams.

Kodėl Uždarbis.lt: jis nuo pat savo įkūrimo traukė ir vienijo žmones, kuriuos domina profesinis ir asmeninis tobulėjimas visose gyvenimo srityse.

5. Didžiausia diskusijų platforma Baltijos šalyse

Pavyzdys: Reddit (įmonės rinkos vertė: $3 mlrd.)

Verslo modelis: Premium narystė už 5.99 Eur. / mėn. (arba 3.99 Eur. / mėn. užsakant metams)

Įdomus faktas: tai #7 lankomiausia svetainė JAV ir #18 visame pasaulyje

Kodėl Uždarbis.lt: perėjęs į Reddit formatą Uždarbis.lt galėtų tapti viena lankomiausių svetainių Lietuvoje, nes kiekvienas klausimas būtų užduodamas naujoje temoje ir todėl lengvai randamas per Google, o visi atsakymai būtų rūšiuojami ne pagal laiką, bet pagal naudingumą, taip automatiškai mažiau vertingus pranešimus nustumiant į antrą planą.

--

Turbūt iš viso to galima daryti išvadą, kad dabartinės Uždarbis.lt pajamos ir lankomumas nustatant jo realią vertę jokio didelio vaidmens nevaidina: naujasis projekto šeimininkas įgyvendinęs savo viziją turės galimybę išsiųsti el. laišką daugiau nei 100 tūkst. registruotų vartotojų (GDPR draudžia siųsti rinkodaros laiškus be vartotojų sutikimo – bet ne informuoti kiekvieną vartotoją apie su jo paskyra susijusius esminius pasikeitimus) – ir tik nuo jo paties vizijos tuomet priklausys, kiek iš jų taps nuolatiniais lankytojais, – ir kiek iš jų jis kiekvieną mėnesį uždirbs.

Keletos pasiūlymų parduoti Uždarbis.lt paskutiniais metais jau esu sulaukęs – bet pagalvojau, kad pirmiausia apie tokį ketinimą turiu pranešti viešai, – ir taip kiekvienam suteikti galimybę pateikti savąjį.

Tad jeigu Uždarbis.lt įsigijimas Jus arba Jūsų įmonę rimtai domintų, stengdamasis taupyti visų laiką prašau el. paštu kernius@uzdarbis.lt tiesiog nurodyti maksimalią sumą – arba jos intervalą – iki kurios Jūs apie šio projekto įsigijimą vis dar rimtai svarstytumėte. (Absoliučiai minimali suma, už kurią aš pats svarstyčiau parduoti Uždarbis.lt, yra 20 tūkst. Eur.)

Atsižvelgęs į visus gautus pasiūlymus iki sausio pabaigos tiesiog susisieksiu su pačiais potencialiausiais pirkėjais.

Daugiau informacijos: Uždarbis.lt pardavimas: Jūsų klausimai ir pastebėjimai
51


Pasidalinti šia tema:


Puslapis 1 iš 1
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Tema užrakinta

1 nariai(-ų) skaito šią temą
0 nariai(-ių), 1 svečiai(-ių) ir 0 slapti(-ų) nariai(-ių)

Užklausų vykdymo statistika

 • Dabar yra: 2021-01-16 17:22

Tas nuostabus prisijungimo momentas


Prisijungimo nustatymai