Pereiti prie turinio

(Pasiūlymas) Nario balansas ir vidinės transakcijos


Rekomenduojami pranešimai

wolf of wall street GIF

 

Nesu turėjęs reikalų su forumų valdymu ir nežinau kiek tokia sistema būtų geresnė, nei dabartinė. Mano akimis, atrodo ganėtinai gera ir racionali idėja, tačiau įdomu ką mano forumo senbuviai ir administracija. Nemėgstu išradinėti dviračio, todėl pasiūlymą atiduodu į forumo narių rankas ir noriu sužinoti ar jų nuomone, tokia sistema pasitarnautų ar visgi pridėtų daugiau atsakomybės, nei vertės. Esu tikras, kad yra keletas dalykų, kurių neapgalvojau, todėl tikiuosi, kad kiti forumo nariai suras šioje sistemoje skylių ir bus galima jas aptarti garsiai. Tai nėra dalykas apie kurį galvojau savaitę laiko, tiesiog turėjau core idėją jau labai senai, o dabar tiesiog skyriau 40min. jos suformulavimui ir pateikimui. Šitą idėja radau savo senuose google docs, tačiau kaip ir kalnas kitų neišpildytų/nepublikuotų idėjų, ji metų metus dulkėjo debesyje. Nusprendžiau pasiūlymą šiek tiek nušlifuoti ir pateikti jį uždarbio bendruomenei.

 

Tikslas

Vidinė ekosistema, leidžianti forumo nariams atlikti sandorius, kurie reikalauja finansinės transakcijos paprasčiau ir saugiau.

 

Veikimo principas

Norint papildyti savo balansą, sistema leis forumo nariui atlikti depozitą iš debetinės kortelės ar kitokių mokėjimo būdų. Balansą galima pervesti bet kuriam forumo nariui, tačiau tam turi būti nurodyta priežastis ir pažymėta forumo tema, dėl kurios atliekamas pavedimas. Atliekant balanso pervedimą kitam nariui, pateikiami 3 punktai: I) pasirinkti transakcijos paskirtį (paslaugos, aukcionas ar kt.) ; II) nurodyti transakcijos statusą (avansas/dalinis/pilnas) ; III) Pastabų forma su galimybe prisegti dokumentus (darbo T&Cs įkopijavimui ar kt).

 

Potencialus piktnaudžiavimas

Žiūrint iš užsakovo pusės, sumokėjus avansą, jei pinigai iš karto yra prieinami, freelanceris gali išsiimti pinigus ir pradingti. Žiūrint iš freelancerio pusės, jei avansas yra užšaldomas kol užsakovas patvirtina freelancerio pradinį darbą ir paleidžia pinigus, užsakovas gali pareikšti jog nėra atlikta užtektinai darbo ar darbas nebuvo atliktas laiku ir/arba visiškai netenkina. Tokiu atveju, depozitas būtų grąžinamas užsakovui, tačiau freelancerio sugaištas laikas nebūtų atlygintas.

Žinoma, žmonės atliekantys išorinius pervedimus, taipogi nėra apsaugoti nuo tokio piktnaudžiavimo. Tačiau forumo vidinė ekosistema, bent jau leistų įdiegti daugiau saugiklių, nei išorinė transakcija. Todėl nariams, kurie turi mažiau 10 transakcijų, galima taikyti 7 dienų cooldown periodą, užsakovo pinigams. Jeigu tai sutarta 500eur. suma, o freelanceris paprašė 100eur. avanso, tuomet užsakovui atlikus pavedimą, pinigai nuimami nuo jo balanso, perkeliami į kito nario balansą, tačiau nėra prieinami 3/7/14 dienų, priklausomai nuo transakcijos apimties. Tokiu būdu, užsakovas gauna didesnį šansą, kad freelanceris negalės vilkinti proceso ir per 7 dienas turės pateikti darbus, kurie pateisina sumokėta avansą. Jei tai didesnis projektas, galima taikyti 14 dienų. Jei tai smulkesnis projektas, tačiau vistiek prašomas avansas, galima suteikti 3 dienas ar 24-48 valandas.

Kas liečia užsakovo piktnaudžiavimą, galima sukurti privalomą mokestį, kurį nustato freelanceris arba automatiškai nustato forumas/administracija ir su kuriuo, prieš atliekant transakciją, užsakovas turi sutikti. Pavyzdžiui, jeigu užsakovas neturi atsiliepimų, o freelancerio reputacija teigiama, tuomet užsakovas įsipareigoja sumokėti 30% atlikto pavedimo sumos tuo atveju, jeigu jo netenkintų atlikti darbai ir jis nuspręstu bendradarbiavimo su freelanceriu nebetęsti, susigrąžindamas savo avansą. Ganėtinai paprasta sverto metodika, kuri vienoje pusėje laiko teigiamų atsiliepimų skaičių, kitoje valdomą finansinę riziką. Tokį dalyką galima konfigūruoti, kol atrandamas aukso viduriukas ir abi šalys būna patenkintos.

 

Pritaikymas ir privalumai

 • Darbo sandoris. Viršuje darbo situacija apibūdinta, todėl daugiau neišsiplėsiu. Labai gera sistema naujiems freelanceriams arba naujiems užsakovams. Suteikia patogumą ir saugumą. Jeigu ateityje, būtų mąstoma apie aktyvų laisvai samdomų darbuotojų ir užsakovų (gal net nemažą dalį iš užsienio) pritraukimą, galima sukurti skątinimo sistemą. Tiems, kurie jau yra patikimi ir turi gerą track record, bet toliau renkasi vykdyti užsakymus per uždarbio sistemą, galima būtų skirti bonus kreditus, už kiekvieną gautą/atliktą transakciją, kuriuos vėliau nariai išnaudotų išskiriant savo paslaugų ar darbo skelbimo temas, bei galbūt ateityje dar geresnėms reklamos paslaugoms.
 • Aukcionas. Norint bidinti aukcione, nario statoma suma būtų automatiškai rezervuojama iš jo balanso. Laimėjimo atveju, balansas lieka užšaldytas, kol aukcionierius susiderina detales su laimėtoju ir išsiunčia jam prizą. Gavęs prizą, laimėtojas pakeičią statusą į gautą ir pinigai atšaldomi. Jeigu laimėtojas to nepadaro per 7d. ir sistemoje ne iškelia klausimo dėl negauto prizo, pinigai automatiškai atšaldomi ir atitenka aukcionieriui. Aukcionierius turėtų įrašyti galiojantį siuntos tracking number. Nežinau apie siuntų situaciją Lietuvoje, todėl nelabai žinau efektyvesnių sprendimų.
 • Patogesnis atsiskaitymas už forumo privilegijas, bei galbūt ateityje, teikiamas paslaugas.
 • Norint pasisamdyti freelancerį, nereikėtų tvirtinti tapatybės, kad pateikti darbo pasiūlymus ar peržiūrėti narių, teikiamų paslaugų anketas. Pinigai galėtų būti surenkami už darbo skelbimus. Jeigu žmogus yra pasiruošęs įnešti pinigus į savo balansą, nemanau, kad smulkus mokestis už skelbimą jam sukels problemų. Per laiką, tie smulkūs mokesčiai susidės ir bus surinkta daugiau, nei 4.99eur. kurie dabar reikalaujami už narystės patvirtinimą. Be to tapatybės patvirtinimas yra papildomas step su price tag, naujai prisijungusiems prie bendruomenės. Suprantu, kad sistema buvo sukurta dėl apgaudinėjimo, tačiau pritaikius nario balanso sistemą, kurios dėka bus galima lengvai valdyti visas finansines transakcijas tarp narių, liktų tik pasirūpinti multi vartotojų kūrimo bėda, kas šiais laikais nėra neįmanoma.

 

Trūkumai ir potencialios problemos

 • Middleman. Kadangi sandoriai būtų atliekami per forumo sistemą, neišvengiamai taptumėte problemų centru, šalių ginčams spręsti. Tačiau kiek darbo jėgos, iš tikrųjų tai pareikalautų? Pagrindinė transakcijų dalis - užklausų administravimas, o ginčų rezoliucija nemanau ar sudarytų daugiau 10% visų transakcijų. Nariai, kurie ateis čia rimtais reikalais, greitai susikurs teigiamus atsiliepimus ir su jais problemų manau nebus. Vienintelis dalykas, dėl kurio reikia jaudintis, tai nauji nariai, kurie užsuks, su vienu tikslu - scaminti. Bet su visais saugikliais, kurie paminėti viršuje, tai bus labai sunku padaryti, o po pirmo scam bandymo, vartotojui tariam sudie.
 • Nario balanso saugumas. Manau, kad basic 2FA ir security question, jei jungiamasi iš kito device arba IP pilnai pakanka. Galbūt tiems, kurie nori papildyti balansą, daugiau, nei 100eur. dėl papildomos verifikacijos, reikalauti pridėti savo mobilų.
 • Depozito mokesčiai, išėmimo mokesčiai. Čia slypi didžiausia problema, kadangi processing fees nėra maži, kas liečia deposits ir withdrawals. Užsienyje yra keletas tiekėjų, kurie siūlo metinį mokestį už galimybę įnešti ir išimti pinigus. Taipogi tam reikia third party plugino. Nežinau kaip IPS, bet dirbdamas su WooCommerce visada naudodavau ta patį nemokamą payment gateway pluginą, deposits and balances, kuris kainuodavo apie 80$ į metus, skirtas deposits and balances.
 • Taikomasis mokestis. Kadangi visos transakcijos būtų administruojamos ir reguliariai stebimos, reikėtų taikyti mokestį už darbą. Galbūt 0% transakcijoms iki 100eur. ir 1.5% didesnėms. Taikyti promo, kad pirmos 5 nemokamos ar kažką panašaus.

 

Pinigų plovimas

Paskutinis svarbus aspektas yra pinigų plovimas ir visos legalios nuostatos, vykdant tokią veiklą. Kadangi Lietuvos įstatymų, šia tema nežinau, apie tai nekomentuosiu. Kas liečia pinigų plovimą, galiu pasakyt tik tiek, kad gerų fraud specialistų, nesustabdytų jokie asmenybės patvirtinimai, kadangi tapatybės yra kuriamos ant visiškai svetimų subjektų, turint visus reikiamus jų dokumentus, nuo paso, teisių, kredito istorijos, banko sąskaitos, išrašų įrodančių gyvenamąją vietą iki rezidentinių IP adresų, naršyklių su tam sukurtais cookies ir net selfie ar voice services. Bet laimei, tokio kalibro žmonėms, nėra čia ką veikti.

Žinoma, situacija, kurioje sukurti vartotojai, pasipildo balansą nešvariais pinigais ir dėka fake darbo skelbimų ir paslaugų teikimo, plauna juos transakcijomis, yra įmanoma. Tačiau, tai labiau vienkartiniai atvejai, kurie būtų sprendžiami rankiniu būdu. Tokiems dalykams, paprasčiausias būdas yra taikyti mėnesius arba metinius transakcijų limitus. Kaip tai daro Paysera. Jeigu narys reikalauja didesnio limito, kad ir kokių 10k per metus, tuomet galima reikalauti patvirtinti tapatybę, kaip yra daroma dabar ir pakelti limitą. Nepamirškim, kad naujiems vartotojams vis tiek būtų taikomos lubos visur ir jiems nebūtų galimybės aukcione pardavinėti vogtus ar nešvariais pinigais užsakytus daiktus. Taigi vienintelė rimta problema, kurią matau, pritaikius nario balanso sistemą ir vidines transakcijas, būtų pinigų plovimas naudojantis elektroninėmis mokėjimų sistemomis. Tačiau tam užkardyti yra nemažai efektyvių sprendimų ir papildomų saugiklių.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirma - mano pastebėjimas, savo postuose (ne tik čia) idedi maždaug 60% teksto, kurio būtų galima išvengti. Šitą postą irgi tik permečiau akimis, žiauriai sunku skaityti, bet esmę supratau.

supergames naudoja "forumo eurų" sistemą, ten viskas tiesiog veikia, forume cirkuliuoja "tokenai" o surenkami tikri pinigai yra apskaitomi ir nuo jų mokami mokesčiai kaip nuo parduotų daiktų. Visus popierius ir atsakomybės taip pat gali aprašyti bet koks raštininkas. Vienintelė bėda kurią aš čia matau, tai įmokų surinkimų procesorius, kurie tikrai brangūs, ir būtų expermentas kokiu santykiu pritaikyti tikrą eurą prie netikro forumo euro. O gal leisti patiems vartotojams nuspręsti

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Paskaičiau iki:

Norint papildyti savo balansą, sistema leis forumo nariui atlikti depozitą iš debetinės kortelės ar kitokių mokėjimo būdų.

 

Nereikalingas toks dalykas, kaip balanso pildymas, tai tik laiko gaišimas, dabar pinigai visur vaikšto greitai, yra daugybe mokėjimų platformų per kur gali pasirinkti, kur vesti pinigus, kur gauti ir pnš. O čia turėsi pasipildyti, ir išsiusti, o tas norėdamas išgryninti, vėl daryti pavedimus. Pavedimai taip, pat kainuos ir žmonėms ir forumui,, tad prakšitai pinigais pereis per žmonės, pardavėjas, forumas ir aš gavėjas, visiems tikriausiai bus mokėsčiai išsiuntimo arba gavimo. 

Kadangi visko neskaičiau, tai spėju idėja buvo, kad mažiau apgauliu, kad sistema matytu už kiek perki paslauga ir ar tiek tu turi savo balansas. 

Manau dabar tokių dalykų, kaip apgaudinėjimas forume kas liečia pavedimus tiesioginius tikrai jų yra mažai, nes išsiaiškinti, kas tave apgavo ir įrodyti, na nėra sunku dabar, aišku jei suma iki 100eur kiti tingės žaisti, o ir iki 100eur man atrodo nebaudžia to žmogaus kuris tave apgavo iki 100eur. Dažniau tikriausiai pasitaiko, kai paima pinigus ir paslauga atlieka nekokybiškai arba nepagal sutarta laiką. Bet tada ir pats klientas turi mastyti, ką samdo, kokį nari, kokie jo nuveikti darbai ir t.t. O ne norėtu tik sutaupyti. 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nemanau, kad verta, kadangi čia ne žaidimų forumas, kaip kažkas minėjo, ir paslaugos / projektai / prekės dažnai kainuoja XXX-XXXX sumas ir daugiau. Pas mus šalyje gali per porą valandų, teoriškai, atsidurti betkuriame Lietuvos taške ir atlikti tokius pervedimus gyvai. Įsvaizduoju, kad bus tokių, kurie kels report, nes kažkas nepatiko, o ne dėlto nes apgavo (nekokybiškai atliekamas paslaugas padeda išfiltruoti esama atsiliepimų sistema) ir iškart atsiras papildomas darbas administracijai iškilus nesklandumams ir pats lėšų laukimas, kol bus išspręsta.

Šiuo metu yra tapatybės patvirtinimas, kuris padeda, apgavystės atveju, kreipiantis į policiją, o forume yra nemažai informacijos kaip išvengti apgavysčių.

Mano nuomone, kam galėtumei panaudoti tokią sistemą - postų kėlimui / išryškinimui / galbūt reklamos / pranešimo išpirkimui - ten, kur sumos mažos, dažnai prireikia ir būtų pilnai automatizuota, o ar verta dėl to investuoti - kitas klausimas.

Redagavo ReborN
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
2021-05-06 04:38, Tmaster parašė:

Pirma - mano pastebėjimas, savo postuose (ne tik čia) idedi maždaug 60% teksto, kurio būtų galima išvengti. Šitą postą irgi tik permečiau akimis, žiauriai sunku skaityti, bet esmę supratau.

supergames naudoja "forumo eurų" sistemą, ten viskas tiesiog veikia, forume cirkuliuoja "tokenai" o surenkami tikri pinigai yra apskaitomi ir nuo jų mokami mokesčiai kaip nuo parduotų daiktų. Visus popierius ir atsakomybės taip pat gali aprašyti bet koks raštininkas. Vienintelė bėda kurią aš čia matau, tai įmokų surinkimų procesorius, kurie tikrai brangūs, ir būtų expermentas kokiu santykiu pritaikyti tikrą eurą prie netikro forumo euro. O gal leisti patiems vartotojams nuspręsti

Ačiū už pastabą. Jeigu atvirai tai jaučiu, kaip mano lietuvių kalba jau ilgą laiką degraduoja, todėl kartas nuo karto, bandau naudoti šį forumą kaip praktikos lauką, kai turiu ką pasakyti ar galiu kažkuo padėti. Bet kadangi tai pasiūlymas forumui, stengiausi iš karto aprašyti privalumus ir potencialias problemas, kad būtų kuo išsamiau ir nereiktų kartotis. Tai nėra virtualios valiutos pasiūlymas, o tiesiog wallet'o ir kad naudojantis juo, visos transakcijos eitų per uždarbio sistemą, be išorinių apmokėjimų. Įmokų procesoriai ima metinį mokestį už tokias paslaugas, kaip depozitus ir balanso išėmimus, kurie sąlyginai nėra brangūs. Bet sutikčiau, kad su dabartiniu aktyvių vartotojų skaičiumi, nelabai apsimokėtų. Dėkui už feedback!

2021-05-06 05:36, Apocal parašė:

Paskaičiau iki:

Norint papildyti savo balansą, sistema leis forumo nariui atlikti depozitą iš debetinės kortelės ar kitokių mokėjimo būdų.

Nereikalingas toks dalykas, kaip balanso pildymas, tai tik laiko gaišimas, dabar pinigai visur vaikšto greitai, yra daugybe mokėjimų platformų per kur gali pasirinkti, kur vesti pinigus, kur gauti ir pnš. O čia turėsi pasipildyti, ir išsiusti, o tas norėdamas išgryninti, vėl daryti pavedimus. Pavedimai taip, pat kainuos ir žmonėms ir forumui,, tad prakšitai pinigais pereis per žmonės, pardavėjas, forumas ir aš gavėjas, visiems tikriausiai bus mokėsčiai išsiuntimo arba gavimo. 

Kadangi visko neskaičiau, tai spėju idėja buvo, kad mažiau apgauliu, kad sistema matytu už kiek perki paslauga ir ar tiek tu turi savo balansas. 

Manau dabar tokių dalykų, kaip apgaudinėjimas forume kas liečia pavedimus tiesioginius tikrai jų yra mažai, nes išsiaiškinti, kas tave apgavo ir įrodyti, na nėra sunku dabar, aišku jei suma iki 100eur kiti tingės žaisti, o ir iki 100eur man atrodo nebaudžia to žmogaus kuris tave apgavo iki 100eur. Dažniau tikriausiai pasitaiko, kai paima pinigus ir paslauga atlieka nekokybiškai arba nepagal sutarta laiką. Bet tada ir pats klientas turi mastyti, ką samdo, kokį nari, kokie jo nuveikti darbai ir t.t. O ne norėtu tik sutaupyti. 

Sutinku dėl pinigų vaikščiojimo greičio šiais laikais. Tačiau skirtingose šalyse, populiarios skirtingos mokėjimų platformos ir kartais žmonėms, kurie turi kapitalą ir gyvena užsienyje, reikia vedinėti pinigus per SEPA bankininkystes arba naujai registruotis į kokį revolut, vien dėl to, kad sumokėti freelanceriui už darbą. Man asmeniškai būtų patogiau prisilinkinti kortelę prie savo forumo wallet'o ir pasipildyti balansą, tuomet galėčiau atsiskaitinėti su visais patogiai, bei greitai ir į kokią elektroninio mokėjimo sistemą, freelanceris persivestų mano gautus pinigus už darbą, būtų jau jo reikalas. Kažkokių sudėtingų pervedimų norint papildyti ar išsiimti balansą nėra, viskas vyksta instant, one click.

Rekomenduoju paskaityti bent jau pritaikymus ir privalumus, jei paskaitėt tik iki balanso papildymo dalies. Dėl apgavimų, kas liečia didesnes sumas, su nupirktais lietuviškais dokumentais pasitvirtinus tapatybę, šitame forume galima būtų atlikti nemažus exit scamus. Rimtų partnerių paieškos su rimtomis investicijomis, bet kokiu atveju bus daromos fiziškai. O didžioji dalis vidinių transakcijų būtų darbo užsakymai, pardavimai(aukcionai) ir galbūt ateityje introducinamos naujos C2C ar B2C paslaugos. Jei forumas bus vystomas sėkmingai ir pritrauks daug aktyvių vartotojų, kurie dalyvaus komercinėje veikloje, kažkuriuo etapu reikės pagalvoti apie nuosavo wallet'o sistemą ir middleman valdymą, kadangi išorinių transakcijų skaičius bus tiesiog per didelis, kad neapsiimti jokios atsakomybės. Bent jau aš taip manau. Gal ir klystu. Dėkui už feedback! 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
 • Dabar naršo   0 narių

  Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
 • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.