Pereiti prie turinio

Namo pirkimo gidas


Rekomenduojami pranešimai

prieš 2 valandas, Marius parašė:

Klausykit, gal paliekam trumpam tą veją ramybėje?

Labai čia jau įsiplieskė diskusijos apie tas vejas. Manau čia kiekvieno asmenis reikalas, kaip prižiūri ir kiek nori prižiūrėti. Kažkaip net šildymo sistema ne visiems tiek aktuali kaip ta žolė ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
2021-10-20 15:09, Stanley parašė:

Tai nesakau, kad nieko ant sienos nepakabinsi, bet vistiek atsiranda papildomų klausimų dėl to, nes blokeliai ne tokie tvirti kaip plytos. Bet kokiu atveju tiek plytos tiek blokeliai yra populiariausi ir turbūt geriausi sienų tipai, todėl nėra prasmės rinktis tarp jų, tai tik mažas procentas namo visumos. 

Visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, kad tų blokelių lietuvoje bent 5 tipai naudojami. Jeigu kalbėtume apie silikatinius blokelius (pvz arko, silka...), tai jie yra pagaminti iš tos pačios medžiagos kaip ir silikatinės (baltos, tarybinių namų) plytos, tad turės tas pačias tvirtumo savybes. Blokeliai gali būti ir tvirtesni už plytas – pvz betoniniai, į kuriuos pildomas betonas, surišant armatūra (gelžbetonio konstukcija). Ar to reikia įprastam 1 - 2 aukšų gyvenamajam namui ? – turbūt ne. ?

Redagavo ice
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Silikatinis blokelis būdamas kelis kartus didesnis nei plyta sveria kelis kartus mažiau nei ta pati plyta, taigi jis niekaip negali būti toks pats tvirtas. Bet tiesą sakai, blokelių yra įvairiausios kokybės, patys pigiausi būna ir pagal dydį vienas su kitu nesutampa. Tik to jau nepatikrinsi pirkdamas pastatytą namą. 
O kokia esmė šitos diskusijos? Ar kažkur parašiau, kad plytos gerai, o blokeliai blogai ir jų reikia vengti? Abu yra geri, abu yra populiariausi, tiesiog palyginau skirtumus ir tiek ? 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Prieš 46 minutes, Stanley parašė:

Silikatinis blokelis būdamas kelis kartus didesnis nei plyta sveria kelis kartus mažiau nei ta pati plyta, taigi jis niekaip negali būti toks pats tvirtas. 

Šioje vietoje maišote du skirtingus blokelius. Jūs kalbate apie dujų silikato blokelį ( ytong, bauroc...), kuris lengvas ir minkštas (tankis apie 400 kg/m3). Tuo tarpu silikatinis (pvz arko) blokelis yra sunkus. Jų tankis apie 1300 kg/m3. Abu gaminami iš tos pačios medžiagos, vienu atveju ji išpūsta, kitu supresuota... 

Diskusija dėl bendro aiškumo, kad būtų tiksli informacija ir sugriauti mitai. ? Straipsnis geras, užskaitau, dėkoju ? 

Redagavo ice
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane geoterminis sildymas. Kelios realaus pasaulio pastabos:

1. Geoterminis sildymas tai yra sildymas su elektra. Ir tai tikrai nera pigu. Priklauso nuo to, koks katilas, kiek gerai irengtas geoterminis tinklas. Uz sildyma 110 kv/m kotedzui moku ~70 EUR. 

2. Geoterminis tinklas prakiura laikui begant. Man taip buvo. Tai gerai kad dar i garantini itilpau. Atvaziavo, atkelinejo lauko  plyteles, kase siaubingo dydzio duobe ir ieskojo kur yra pratekejimas. Ji uztaise, ir sako "nezinia kur dar gali buti, bet tikekimes kad daugiau nera". Geoterminio tinklo taisymas yra neisvengiamas kosmaras.

3. Geoterminis katilas. Dazniausiai jis buna kombinuojamas kartu su karsto vandens boileriu. Tai jei katilas sugenda, realiai netenkat ir karsto vandens. Pats geoterminis katilas yra NASA technologiju konstruktas su trikrypciais voztuvais ir t.t. Kai jis suges, jo keitimas atsieis minimum 10 000 EUR.

Tai tiek mazdaug. Daugelis sako kad oras-oras ar oras-vanduo nera tokios ekonomiskos sildymo sistemos kaip geotermas. Bet patikekit, tas sistemas priziureti yra daug kartu lengviau. Plius jos dar gali puikiai tarnauti kaip salto oro padavimas vasara, kas su geotermu imanoma, taciau vaikscioti basomis per saltas grindis nera malonu.

Jei leidzia galimybes, ieskokites namu su saules energijos elementais ant stogu. Patikekit, kaifas kokiu reta! Ypac kai elektros kainos kyla kaip ant mieliu, o transporto priemones tampa elektrines.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nors mano pažiūros su Stanley dažnai nesutampa (pvz., jam ekologija atrodo nereikalingas biurokratų susigalvotas išmislas), tačiau tai yra vienas nuoširdžiausių, geranoriškiausių ir sklandžiausiai mintis dėstančių forumo narių. Ačiū už gidą.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
2021-10-22 13:34, Auuriis parašė:

Čia labai nuo to, kokią žolę sėsi priklauso, kokia dirva, kokie orai. Iš patirties - būna kad ir kas 3 dienas tikrai galima pjaut, jei palyja ir pakaitina saulė, nes vos ne ant akių auga ? O šiaip kas savaitę gan normalus pjovimo intervalas, ypač neseniai pasėtos žolės, po to tampa tankesnė ir lėčiau auga turbūt. Po savaitės nuo pjovimo vietomis jau būna tikrai nemaža, prašosi pjovimo nes negražu jau ? 

Iš kitos pusės - kiek žinau, yra pirkt sėklų kur specifiškai lėtai auganti žolė, tai tada rečiau reik pjaut. Bet kas 3 dienas pjaut tikrai yra tekę paprastą kaimišką žolę ne kartą ?

Sorry, Auuriis, bet čia tipinis "prie ko čia prisip*sus visame tekste" atvejis. Ar tikrai čia reikėjo užsiciklinti ties vejos priežiūra? :) Perskaičiau visą Stanley tekstą su susižavėjimu, kiek darbo įdėta viską aprašant, super. Gal kažkur ir man užkliuvo akis, na bet c'mon, kaip Stanley ir sako - kiekvienam savo rūpesčiai ir troškimai su kiemu. Nori golfo aikštelės kieme - pjausi veją kas trys - keturios dienos, laistysi, tręši. Nenori golfo aikštelės - užteks nupjauti kas pora savaičių, pavasarį patręšti, o sausrai esant - galbūt kartą normaliai palaistyti. 

Pas mane 3 arai vejos, taip, ją laistom, pjaunam ir tręšiam, nes norim gražios. Pas tėvus 15 arų vejos, veja sena, tačiau graži. Tėvai jos nei laisto, nei tręšia. Nupjauna kai turi laiko - kas kokios dvi savaitės, ir veja vistiek plius minus išlaiko vaizdą. Nes ji sena, suvešėjus, tanki. 

Nereikia užsiciklinti ties tokiu nereikšmingu punktu. 

Ačiū Tau Stanley už gidą. Panašų kelią esu perėjęs ir aš, tik užtrukau apie metus. Pirkau su daline apdaila, tačiau registruota buvo kaip 100% baigtumas, dėl to labai palengvino visas finansines procedūras. Nepaisant to, SEB atsižvelgė į vidaus nuotraukas ir supratę, kad tai ne 100% baigtumas, nedavė finansavimo. 

Kas liečia nuotekų valymo įrenginius - namuose negalima naudoti įprastinės buitinės chemijos, nes ji kenkia įrenginiams, bakterijoms. Turbūt daug kas naudoja vistiek tą paty Fairy ir pan, tačiau gamintojai rekomenduoja specialius chemikalus. Todėl visada geriausia centralizuoti nuotekų tinklai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Prieš 18 minučių, WingsForLife parašė:

Sorry, Auuriis, bet čia tipinis "prie ko čia prisip*sus visame tekste" atvejis. Ar tikrai čia reikėjo užsiciklinti ties vejos priežiūra? ?

Man tekstą skaitant žolė net neužkliuvo, buvo keletas kitų dalykų užkliuvusių, tačiau bendras post'as labai naudingas ir įdomus, tai net nesinorėjo kažką kabinėtis ? Atkreipk dėmesį, kad mano komentaras buvo nukreiptas į jau prasidėjusią diskusiją apie veją, kur pamačiau, kad galiu kažką pridurti draugiškai, o ne "prisipisimas prie kažko tekste"

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 mėnesių...
prieš 4 valandas, Blackbeard parašė:

Galbūt kas nori pasidalinti savo mintimis lyginant seno vs. naujo namo pirkimą? Seni yra pigesni, bet ar didelė rizika, kad apsigyvenus išlįs kokių sutrešusių problemų ir rezultate po remontų būsi išleidęs daugiau, nei pirkdamas naują?

Seno energetinė klasė bus mažesnė nei naujo, naudotos visiškai kitokios technologijos. Nauji pagal standartą privalo atitikti energetinę klasę. Kitas dalykas - n dalykų kokybė kaip komunikacijas ir panašiai. Jei senas namas nėra pastaruoju metu atnaujintas, galbūt tavo norams pritrūks elektros įvado galingumo - norėsi krautis elektromobilį ir paaiškės, kad po to dar daug tūkstančių pridėti reikės vien tam, kad daugiau kilovatų gautum. ? Taip pat sename name gali būti nelauktų svečių - pelių, bičių avilių ir dar įvairiausių gyvių. Šiais laikais energetinė namo klasė labai daug nusako ir ilguoju laikotarpiu sutaupysi (ypač kai šiuo metu visos energetikos kainos tik kyla). Naujuose namuose rekuperatoriai, kondicionieriai, ką retai rasi sename name. Ir šiaip senas senam nelygu - ar yra jis atnaujintas, ar jis mūrinis, ar medinis, ar apšiltintas, koks stogas, koks šildymas ir t.t. Taip pat tiesiog reikėtų atsižvelgti į tai, kokio tu tame name gyvenimo nori. Jei nusipirksi seną, pradėsi įrenginėti rekuperatorius, modernias šildymo sistemas, tvarkysi vamzdynus, elektros įvadą, keisi stogą, šildymo sistemas ir t.t., tai tada kažin, ar kažką sutaupysi, o gyvensi vis tiek senos statybos name, tad jo vertė ir likvidumas tikriausiai bus mažesni.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...
2022-01-11 20:10, Blackbeard parašė:

Galbūt kas nori pasidalinti savo mintimis lyginant seno vs. naujo namo pirkimą? Seni yra pigesni, bet ar didelė rizika, kad apsigyvenus išlįs kokių sutrešusių problemų ir rezultate po remontų būsi išleidęs daugiau, nei pirkdamas naują?

Naujam name irgi gali būti statybos brokų. 
Jeigu ketini pirkt seną ir iš jo lipdyt naują, tai bus pigiau iš karto pirkt naują. Jeigu tau nereikia A++++ klasių, čerpinių stogų ir pan., tai gali nusipirkt seną, pasidaryt viduj remontą ir tvarkingai gyvent. 


Esminiai seno namo privalumai: 
Pamatai jau bus nusistovėję, namas daugiau nebesės. Naujas namas gali nusėst ir atsiras įtrūkimų apdailoje. 
Su senu namu gauni taip pat ir tvarkingą sklypą, įvažiavimą, parkingą, tvorą, veją, pasodintus medžius, pavėsines, sandėliukus, gal dar kokį garažą ar pirtį. Su nauju namu gauni tik smėlio kalnus aplink. 
Seną namą gali rasti su asfaltuotu privažiavimu. Iki naujo namo visada bus bekelė pirmus metus kol nepastatys viso kvartalo. Sėdėsi ir lauksi kada gi pagaliau atsiras asfaltas, gali būti, kad išvis niekada neatsiras. 
Aplink seną namą jau bus tvarkingas rajonas ar miestelis, su viešuoju transportu, parduotuvėm, mokyklom ir pan. Aplink naują namą pirmą laiką bus tik statybos, iki civilizacijos reikės važiuoti. 
Seni namai buvo statomi sau, taigi pastatyti atsižvelgiant į daugelį antraeilių dalykų - saulės judėjimą, gruntą, aplinką ir t.t. Naujus namus stato bet kaip ir bet kur. Žinau vieną kvartalą, kuris pastatytas ant toksinių atliekų sąvartyno. 

Esminiai naujo namo privalumai: 
Nusipirkai ir gyveni (aišku čia tik tuo atveju jeigu naujas namas pastatytas kokybiškai). Tuo tarpu senam namui pastoviai bus ką padaryt, pataisyt, pareguliuot, patept, paveržt ir pan. Jis pastoviai reikalaus dėmesio, net jei bus su pilna apdaila ir gyvenamas.
Patogesnis šiuolaikiškas išplanavimas. 
Mažesnės šildymo sąskaitos. 
Geresni kaimynai. Kažin ar naujam kvartale sutiksi alkoholikus, narkomanus ar pan. kontingento kaimynus. Tačiau gali papulti supermamytės, kurios turbūt blogiau nei bet kokie narkomanai ? 

Geriausias variantas mano nuomone tai 1-15m. amžiaus namai, kurie jau gyvenami. Jie jau šiuolaikiški, gero išplanavimo, dauguma statybos brokų jau buvo išlindę ir sutvarkyti. Jeigu buvo statytas sau, tai bus geresnis nei statytas pardavimui. Ten nereikės rekonstruoti viso namo, dažnu atveju tik sienas perdažyti. Sklypas irgi jau bus tvarkingas. Tik problema, kad tokių namų pardavime labai mažai. 

Galiausiai viskas remiasi į biudžetą. Jeigu turi iki 100k, tai jokio naujo namo nenupirksi, lieka tik seni. Turint kišenėj 200k žiūrėčiau tik naują arba apynaujį. 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...