Pereiti prie turinio

Pirmą kartą keliaujančiam


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki, pagaliau išsikapščiau iš visų skolų šiek tiek užsidirbau ir atradau galimybę pakeliaut. Tikrai yra kur dėti tuos pinigus, bet labai, labai užsimaniau kažkur būt nuvykes kol nepakračiau kojų :D. Kur norėčiau keliauti nežinau pinigų taip pat super daug neturiu, bet pragyvenimui tikrai turėtu užtekti. Pagrindinė šalis kuri sukasi, tai yra Švedija arba Olandija, bet tema ne apie tai. Kaip pirmą kartą keliaujantis turiu šiek tiek abejonių ar tiesiog nepasitikiu savim, bet tikrai degu užsidegimu kažkur nuvykti ir šiek tiek ištrūkti iš Lietuvos savaitei ar dviems. Žėjau nemažai video apie patarimus keliaujantiems, bet Jūsų visų norėčiau paklausti kokius patarimus galėtumete suteikti? Pagrindinės mintys kurios sukasi, tai kokios programėlės telefone labiausiai praverčia? Ką turėti prie saves? Esu girdėjas, kad visados prie saves turėti grynų nes su grynais ,,neprapulsi" ar ši taisyklė vis dar aktuali? Ką manot apie kelione ne skrydžiu, o autobusu? (Taip kelionė užtruktu žymiai ilgiau, bet tuo pačiu ir pigiau (daugiau pamatyčiau)). Radau nemažai programėlių dėl traukinių, skrydžių, taxi ir visokiu kitų, kaip bankas kokios Jūsų rekendacijos šitoje vietoje? Keliausiu vienas - taip, gal kiek nuobodokai, bet neturiu su kuom. Ar turėčiau susidaryt iškart lankytinų vietų sąrašą? Ar kažką panašaus? Ar rekomenduojat pirkti viešbutį ar apsistoti tuose ,,bomžynuose" vadinamuose. (Pinigų ties šia vieta tikrai nepagailėčiau tiesiog noriu išgirst daugiau nuomonių gal ir pačių nutikimų).

edit: galbūt galėtumėt ir rekomenduoti kokias šalis? vietas?

 

Redagavo MK2000
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Blemba žmogau, po skolų ir visų kitų negandų pasiimi savaitę į Turkiją paskutinės minutės pasiūlymą su ️ hotel su AI + ultra ir pailsėsi, atsigausi kažkiek. Kaip pirmam kartui ir papigiai geriausias variantas, mano patarimas būtų toks.

O kai pailsėsi kažkiek, paskiau ir varginančių kelionių galėsi prisimastyt 😁

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Trumpai apie mano patirtį Švedijoje (Gotenburgas):

Nice, mano pirmoji šalis keliaujant suaugus buvo Švedija, viskas labai super, reikės google maps'ų ir viešojo transporto appso. Pamenu nusiperki pagal zoną, laiką ir viskas.Nereikėjo nieko skenuoti ar kažkam rodyti. Google maps'uose pasirenki lokaciją ir pasirenki keliavimo būdą, viskas aišku, kur įlipti, kur nueiti ir kur išlipti. Švedijoje grynais gal tik 1 vietoj atsiskaitėm, viskas kortele. Švedijoje keliavom su autobusu/tramvajum, taxi nenaudojom. Pamatėm viską ką galėjom iš Gotenburgo. Pirkom miesto pakraštyje AirBnb, tai nei buvo 5 žvaigždučių viešbutis, nei hostelis. Žinoma Švedijoje nėra pigu. Bet pasikultūrint galima ir ekonomiškai.

Mano patirtis aplamai apie keliavimą:

Patirtis didelė/nedidelė - nežinau, 10+ šalių. Nei karto neteko detaliai planuotis kur ir ką veikti. Nuvykstu į airbnb/viešbutį ir ten įsijungiu google map'sus ir žiūriu lankytinus objektus. Pažiūriu ir kas toliau yra, jeigu toliau ir be mašinos tai pasiplanuoji viena diena tam objektui, jog be streso nuvykti ir panašiai. Na nebent kaip Egipte 30km už 3€ tai galim sakyti mašiną turi su tokiom kainom. Per 10+ šalių nei karto nebuvau hostelyje, tekę pirkti ir viešbučio kambarį, kambarį bute, atskirą butą/namą, tai čia pagal biudžetą ir pageidavimus.

Kokią šalį iš savo keliavusių rekomenduočiau kaip 1?

Bet kurią Skandinavijos šalį, nes vien dėl google mapsų išvystymo ten bus aišku ir nepasiklysi. Su patirtimi - kitos šalys.

Prieš 1 minutę, emporio parašė:

Blemba žmogau, po skolų ir visų kitų negandų pasiimi savaitę į Turkiją paskutinės minutės pasiūlymą su ️ hotel su AI + ultra ir pailsėsi, atsigausi kažkiek. Kaip pirmam kartui ir papigiai geriausias variantas, mano patarimas būtų toks.

O kai pailsėsi kažkiek, paskiau ir varginančių kelionių galėsi prisimastyt 😁

Irgi labai geras pasiūlymas, jeigu žmogui tinka savaitę ar dvi gulėti ant gulto.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

siūlyčiau per daug neapsikraut ir nepergalvot dalykų, just go with the flow, dažniausiai planuojant keliones, daugelis dalykų vyksta ne pagal planą. o dėl keliavimo vienam siūyčiau nesukti galvos, būtina pabandyti, tik taip sužinosi, ar tau tinka ir išeina keliauti vienam ar reikia kompanijos. aš pirmą kartą pakeliavęs vienas, negalėjau sustoti ir jau apkeliavau 50 šalių solo. prie savęs svarbiausia turėti telefoną ir pinigų, o visą kitą galima nusipirkti. jeigu negaila laiko gali keliauti autobusais (flixbus), bet nebus komforto, daugiau tikrai nepamatysi, nes jie nestoja niekur tik A->B. pradžiai galėtum skristi į Vieną (austrijos sostine), beginner friendly miestas, graži architektūra ir tada tuo pačiu yra Bratislava ir Budapeštas netoliese, gali su autobusu/traukiniu nuvykti, netrunka nei 2 valandų, per tas dvi savaites apkeliautum 3 šalis.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Svarbiausia susikalbėt ir vadovautis logika. Anglų kalbą visi supranta, arba bent jau gabaliukus, užuomenas jos. Reikia įsikalt į galvą, kad susikalbėt gali su visais. Jeigu ne anglų kalba, tai nors ir ženklais. Didžiausia klaida kai žmonės panikuoja ir galvoja kad jie pasimetė ir nebėra išeities. Tada dar labiau panikuot pradeda.

Toliau reikia nebent išsinagrinėti tos šalies įstatymus, ką galima daryt ir ko negalima. Kas rizikinga, ir kas ne rizikinga. Į kokias vietas lankytis,  o kurių geriau privengt. 

Visur veikia google mapsai ir googlas. Dabar dar ir chatgpt tikrai gali pagelbėt. Kiekvienoj šaly, kaip ir Lietuvoj, yra appsai. Kažko nežinai - susirandi adekvatų žmogų, normalesnėj įstaigoj, ir paklausi, paprašai pagalbos. Reikia turėt kritinį mąstymą. Kritinis ir loginis mąstymas visur svarbiausias, bent jau mano manymu, jeigu juo vadovausiesi tai niekur ir neprapulsi. 

Nepasitikėt narkomanais ir kekšėm 😄 Neatidavinėt niekam savo paso. Jeigu planuoji atsipalaiduot, išgert, tai susiplanuok viską iš anksto. Nes gali būt kad išsikraus ragelis, poto visur vaiksčiosi pasimetęs, užeisi dar į kažkokį ne tokį užkampį 😄 

Oro uostuose taxi labai brangus. Kiekvienas žmogus ten kur turistinė vieta bandys uždirbt iš tavęs, kaip turisto, daugiau. Šioje vietoje irgi loginis/kritinis mąstymas išgelbės. Taip pat, atsimink kad nukeliavus į kitą šalį galimai negalėsi nei paskambinti/nei parašyti žinutės. Tada išgelbės visokie bolt,uber. Bet betkada galima ir autobusu kažkur nuvažiuot.  Dažniausiai kiekvienam oro uoste būna nemokamas wifi. Dažniausiai žmonės apsigauna, bando prisijungt, išmeta jiems langelį su suvedimais, ir galvoja kad reikia kažką vest. Bet dažniausiai būna koks nors tekstas continue without signing up, ar kažkas tokio. Nu ir bent jau oro uoste turi ryšį, pasitikrint kur kaip kas, ir į kokią vietą reikia dabar tau keliaut. Taip pat ir Mcdonaldai visokie, starbucks irgi turi nemokamą wifi 😄 

Dėl grynųjų pinigų, tai manau kad nėra skirtumo didelio. Kaip tik, mano manymu, geriau būt pasiruošus ir turėt tiek per telefoną atsiskaitymą, tiek per kortelę, gal net ir dvi korteles turėt. Šiais laikais, bent jau jei keliausi palei europą, tikrai visur priima tuos atsiskaitymus, ir na, mano manymu, retai kur grynais tiktais gali atsiskaityt. Bet jeigu ir priima tik grynus, bent jau mieste, galima rast bankomatą. Aišku gali būti mokestis didelis turistinėse vietose (būna ATM scamai, kur exchange rate ženkliai per mažas tavo nenaudai, poto visokie iškeitimo mokesčiai, išgryninimo mokesčiai ir taip toliau.) BET - kaip ir sakiau, jeigu vertinsies ir kritiniu ir loginiu mąstymu, ir skaitysi viską ką ten rašo mažutėm raidytėm ant ekrano, tai irgi nepasigausi ir žinosi kad yra kažkoks mokestis. Galbūt reikės paeit porą km iki normalesnio bankomato. Galbūt nueit paklaust vietinių kur normalus bankomatas, jeigu neturi galimybės pasitikrint per google. Bet vistiek geriausia tai google pasinaudot tokiais dalykais, kas ten žino kas gali būt. Google nemeluos 😄  

Dėl apgyvendinimo, tai siūlyčiau hotel bent jau išsinuomuot. Na ir patartina iš anksto, bus pigiau, ir nebus rizikos kad atvažiavus į vietą nebus vietų. Hostel visados gyvensi su kitais, nu o ten jau gali būt prikolų. Nu taip pat kaip ir Lietuvoj. Geriau jau manau ties šia vieta nepataupyt ir leist sau normaliai paatostogaut. Nu bet pasižiūri kokie viešbučiai tam tavo mieste, pasidarai analizę, ir žinai. Kai keliauja šeimos, tai nuomuojasi apartamentus per airbnb ar kažkur. Bet tavo variantu tai ir viešbučio užteks?

Redagavo pauliuxas696
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Prieš 43 minutes, active122 parašė:

Tailandas vienareiksmiskai. Jeigu vienas varysi tai Pattaya

Pataja paskutinis pasirinkimas turėtų būti vykstant į Tailandą - buvau - nieko gero.

 

O šiaip tai pradžiai užtektų ir Ispanijos - Barcelona, Malaga (benamaldena, marbeja) , Maljorka (magalufas, palmanova), judesio pilna, būta dešimtys kartų. 🙂 sėkmės.

Redagavo SAULIUS888
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai pradžoje savęs paklausk , kodėl tu nori keliauti? gal tau visai to net nereik, nėbūtinai poilsis = keliavimas

Čia pvz Tukrija kitiems zjbs, man ten savaitė ištverti belekokia kančia ir dar labiau pavargstu , negu darbe būdamas.

Aš jau bent keliauju, kad save priversti išeiti iš komforto zonos, t.y. keliauju savarankiškai į tolimus kraštus, kur kyla aibė visokių problemų ir esi privertstas jas spręsti - o tada galva užimta, turi veiklos ir negalvoji apie rutina, savo buitį ir galva super paiilsi

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmiausia reikia apsispręsti kokios kelionės nori, poilsinės, pažintinės ar su nuotykiais, nes pagal tai kelionė skirsis visiškai. Ar labiau patinka jūra ar kalnai. 
Antras svarbus dalykas - biudežtas. "pinigų super daug neturiu" nieko nesako. Jei biudžetas nedidelis, tai Skandinavijos ar vakarų Europos nepatarčiau. 
Jei niekur už Lietuvos nebuvęs, tai patarčiau pradėti nuo artimų valstybių - Lenkija, Slovakija, Čekija. Šalys nebrangios, pirmai kelionei įspūdžių bus per akis. Jei jau buvęs ir nori kiek toliau - Balkanai. 
Lėktuvais keliauti neįdomu, nes tik skraidysi iš sostinės į sostinę, o visas grožis slypi miesteliuose ir gamtoje. Lėktuvas nebent tam, kad nuskristi į tolimesnę valstybę ir ten išsinuomoti auto. Reisiniai autobusai yra dar blogiau, nes nieko daugiau pro langą nepamatysi, tik užtruksi daugiau laiko, o kaina neretai būna netgi didesnė. Jeigu turi omenyje turistinius autobusus, tai ten jau yra prasmės, viskas už tave bus suplanuota, bet aš tikrai nenorėčiau praleisti dvi savaites ankštam autobuse su pensininkais. Visai įdomi kelionė gali gautis traukiniais, nes gali išlipti kur nori ir po to įsėsti į sekantį traukinį, kelionė komfortiškesnė netgi už auto, vaizdai pro langą irgi būna gražesni nei į autostrados atitvarus. Bet perkant bilietus kaskart iš taško A į tašką B kaina gausis kosminė, reikia ieškoti įvairių pasiūlymų, pvz., Vokietijoje dabar už 50€ gali mėnesį važinėti kiek nori. 
Man asmeniškai labiausiai patinka kelionės automobiliu, Europa maža, keliai geri, nesi priklausomas nuo nieko, nereikia derintis prie grafikų, važiuoji kur nori, stoji kur nori. O jei neradai viešbučio, tai visada yra backup planas išmiegoti mašinoje. Jei mašina ekonomiška ir važiuoja daugiau nei 1asm., tai gausis pigiau nei bet kokiu viešuoju. 
Grynųjų pinigų visada reikia turėti, nors visur priima korteles, už ES ribų taip pat, tačiau tikrai pasitaiko, kad jų prireikia, pvz. neveikia terminalas, nori kažką nusipirkti iš gatvės prekeivio ar food truck'o. 
Didžiausia klaida, kurią daro keliautojai tai kai suplanuoja kiekvieną kelionės minutę. Tada nebelieka jokio įdomumo, tik darbas pagal grafiką. O kai užstringi kamštyje, pavėluoja lėktuvas ar dar kas nors, tada jau būna stresas, o ne kelionė. Arba atsidūręs kokioje nors fantastiškoje vietoje negali pasilikti ilgiau, nes turi spėt į viešbutį. Kad iš anksčiau rezervuodamas išsinuomosi pigiau - nesutiksiu, nebent turistų perpildytuose kurortuose. Neretai esu radęs labai gerų viešbučių žiauriai pigiai tos pačios dienos vakarą. Kas liečia hostelius, tai dauguma jų tikrai nėra bomžynai, kaip tik būna įdomu susipažint su keliautojais iš įvairių pasaulio kampelių. Nors jau nepamenu kada paskutinį kartą buvęs, nes jau nebėra ant tiek pigūs kaip anksčiau. 
Bet iš anksto reikia pasidaryt namų darbus, susirinkt visą info apie lankytinus objektus, pasidaryt preliminarų maršrutą, kad po to brangaus ir trumpo kelionės laiko negaišti kelionės planavimui. 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Atrašyta (redaguota)
2025-06-02 19:47, emporio parašė:

Blemba žmogau, po skolų ir visų kitų negandų pasiimi savaitę į Turkiją paskutinės minutės pasiūlymą su ️ hotel su AI + ultra ir pailsėsi, atsigausi kažkiek. Kaip pirmam kartui ir papigiai geriausias variantas, mano patarimas būtų toks.

O kai pailsėsi kažkiek, paskiau ir varginančių kelionių galėsi prisimastyt 😁

Nemeluosiu apie šį variantą išvis nemaščiau, bet dabar prasidėjus sezonui manau kainos bus aukštesnės nei įprastai, bet tikrai eisiu pasidomėsiu plačiau ^^

2025-06-02 19:50, Firminis parašė:

Trumpai apie mano patirtį Švedijoje (Gotenburgas):

Nice, mano pirmoji šalis keliaujant suaugus buvo Švedija, viskas labai super, reikės google maps'ų ir viešojo transporto appso. Pamenu nusiperki pagal zoną, laiką ir viskas.Nereikėjo nieko skenuoti ar kažkam rodyti. Google maps'uose pasirenki lokaciją ir pasirenki keliavimo būdą, viskas aišku, kur įlipti, kur nueiti ir kur išlipti. Švedijoje grynais gal tik 1 vietoj atsiskaitėm, viskas kortele. Švedijoje keliavom su autobusu/tramvajum, taxi nenaudojom. Pamatėm viską ką galėjom iš Gotenburgo. Pirkom miesto pakraštyje AirBnb, tai nei buvo 5 žvaigždučių viešbutis, nei hostelis. Žinoma Švedijoje nėra pigu. Bet pasikultūrint galima ir ekonomiškai.

Mano patirtis aplamai apie keliavimą:

Patirtis didelė/nedidelė - nežinau, 10+ šalių. Nei karto neteko detaliai planuotis kur ir ką veikti. Nuvykstu į airbnb/viešbutį ir ten įsijungiu google map'sus ir žiūriu lankytinus objektus. Pažiūriu ir kas toliau yra, jeigu toliau ir be mašinos tai pasiplanuoji viena diena tam objektui, jog be streso nuvykti ir panašiai. Na nebent kaip Egipte 30km už 3€ tai galim sakyti mašiną turi su tokiom kainom. Per 10+ šalių nei karto nebuvau hostelyje, tekę pirkti ir viešbučio kambarį, kambarį bute, atskirą butą/namą, tai čia pagal biudžetą ir pageidavimus.

Kokią šalį iš savo keliavusių rekomenduočiau kaip 1?

Bet kurią Skandinavijos šalį, nes vien dėl google mapsų išvystymo ten bus aišku ir nepasiklysi. Su patirtimi - kitos šalys.

Irgi labai geras pasiūlymas, jeigu žmogui tinka savaitę ar dvi gulėti ant gulto.

Faina girdėt, kad nereikėtu apsikraut ir viską galima, kaip sakant ant momento susiarganizuoti, o dėl google maps skandinavijoje išvystimo visiškai negirdėtas teks pasidomėt daugiau, dėkui

2025-06-02 19:52, sydzei parašė:

siūlyčiau per daug neapsikraut ir nepergalvot dalykų, just go with the flow, dažniausiai planuojant keliones, daugelis dalykų vyksta ne pagal planą. o dėl keliavimo vienam siūyčiau nesukti galvos, būtina pabandyti, tik taip sužinosi, ar tau tinka ir išeina keliauti vienam ar reikia kompanijos. aš pirmą kartą pakeliavęs vienas, negalėjau sustoti ir jau apkeliavau 50 šalių solo. prie savęs svarbiausia turėti telefoną ir pinigų, o visą kitą galima nusipirkti. jeigu negaila laiko gali keliauti autobusais (flixbus), bet nebus komforto, daugiau tikrai nepamatysi, nes jie nestoja niekur tik A->B. pradžiai galėtum skristi į Vieną (austrijos sostine), beginner friendly miestas, graži architektūra ir tada tuo pačiu yra Bratislava ir Budapeštas netoliese, gali su autobusu/traukiniu nuvykti, netrunka nei 2 valandų, per tas dvi savaites apkeliautum 3 šalis.

Dabar pabendravus ir paskaičius daugiau komentarų, tai jo.. tikrai atrodo, kad geriau taip ir daryti dauguma žmonių rašo, kad visko nesuplanuosi, tiek daugiau pakalbėjus su artimais žmonėmis kurie yra šiek tiek keliave sako visiškai ta pati apart to, kad su grynais neprapulsi, bet teko kalbėt su vyresnio amžiaus žmonėmis kurie dar nėra, taip gerai įnyke į technologijas. dėl autobusų jau apsisprendžiau ir šitas variantas buvo visiškai nurašytas nes beveik visų paklausus atsakė ta patį ką ir tu.

2025-06-02 20:50, pauliuxas696 parašė:

Svarbiausia susikalbėt ir vadovautis logika. Anglų kalbą visi supranta, arba bent jau gabaliukus, užuomenas jos. Reikia įsikalt į galvą, kad susikalbėt gali su visais. Jeigu ne anglų kalba, tai nors ir ženklais. Didžiausia klaida kai žmonės panikuoja ir galvoja kad jie pasimetė ir nebėra išeities. Tada dar labiau panikuot pradeda.

Toliau reikia nebent išsinagrinėti tos šalies įstatymus, ką galima daryt ir ko negalima. Kas rizikinga, ir kas ne rizikinga. Į kokias vietas lankytis,  o kurių geriau privengt. 

Visur veikia google mapsai ir googlas. Dabar dar ir chatgpt tikrai gali pagelbėt. Kiekvienoj šaly, kaip ir Lietuvoj, yra appsai. Kažko nežinai - susirandi adekvatų žmogų, normalesnėj įstaigoj, ir paklausi, paprašai pagalbos. Reikia turėt kritinį mąstymą. Kritinis ir loginis mąstymas visur svarbiausias, bent jau mano manymu, jeigu juo vadovausiesi tai niekur ir neprapulsi. 

Nepasitikėt narkomanais ir kekšėm 😄 Neatidavinėt niekam savo paso. Jeigu planuoji atsipalaiduot, išgert, tai susiplanuok viską iš anksto. Nes gali būt kad išsikraus ragelis, poto visur vaiksčiosi pasimetęs, užeisi dar į kažkokį ne tokį užkampį 😄 

Oro uostuose taxi labai brangus. Kiekvienas žmogus ten kur turistinė vieta bandys uždirbt iš tavęs, kaip turisto, daugiau. Šioje vietoje irgi loginis/kritinis mąstymas išgelbės. Taip pat, atsimink kad nukeliavus į kitą šalį galimai negalėsi nei paskambinti/nei parašyti žinutės. Tada išgelbės visokie bolt,uber. Bet betkada galima ir autobusu kažkur nuvažiuot.  Dažniausiai kiekvienam oro uoste būna nemokamas wifi. Dažniausiai žmonės apsigauna, bando prisijungt, išmeta jiems langelį su suvedimais, ir galvoja kad reikia kažką vest. Bet dažniausiai būna koks nors tekstas continue without signing up, ar kažkas tokio. Nu ir bent jau oro uoste turi ryšį, pasitikrint kur kaip kas, ir į kokią vietą reikia dabar tau keliaut. Taip pat ir Mcdonaldai visokie, starbucks irgi turi nemokamą wifi 😄 

Dėl grynųjų pinigų, tai manau kad nėra skirtumo didelio. Kaip tik, mano manymu, geriau būt pasiruošus ir turėt tiek per telefoną atsiskaitymą, tiek per kortelę, gal net ir dvi korteles turėt. Šiais laikais, bent jau jei keliausi palei europą, tikrai visur priima tuos atsiskaitymus, ir na, mano manymu, retai kur grynais tiktais gali atsiskaityt. Bet jeigu ir priima tik grynus, bent jau mieste, galima rast bankomatą. Aišku gali būti mokestis didelis turistinėse vietose (būna ATM scamai, kur exchange rate ženkliai per mažas tavo nenaudai, poto visokie iškeitimo mokesčiai, išgryninimo mokesčiai ir taip toliau.) BET - kaip ir sakiau, jeigu vertinsies ir kritiniu ir loginiu mąstymu, ir skaitysi viską ką ten rašo mažutėm raidytėm ant ekrano, tai irgi nepasigausi ir žinosi kad yra kažkoks mokestis. Galbūt reikės paeit porą km iki normalesnio bankomato. Galbūt nueit paklaust vietinių kur normalus bankomatas, jeigu neturi galimybės pasitikrint per google. Bet vistiek geriausia tai google pasinaudot tokiais dalykais, kas ten žino kas gali būt. Google nemeluos 😄  

Dėl apgyvendinimo, tai siūlyčiau hotel bent jau išsinuomuot. Na ir patartina iš anksto, bus pigiau, ir nebus rizikos kad atvažiavus į vietą nebus vietų. Hostel visados gyvensi su kitais, nu o ten jau gali būt prikolų. Nu taip pat kaip ir Lietuvoj. Geriau jau manau ties šia vieta nepataupyt ir leist sau normaliai paatostogaut. Nu bet pasižiūri kokie viešbučiai tam tavo mieste, pasidarai analizę, ir žinai. Kai keliauja šeimos, tai nuomuojasi apartamentus per airbnb ar kažkur. Bet tavo variantu tai ir viešbučio užteks?

dėl iškeitimo punktų žėjau nemažai vaizdo įrašų dar prieš norą keliauti jo.. jie atrodo problematiški ir ,,jų" niuansai visados būna mažomis raidėmis arba netgi apsimeta, kad keičiasi tam, kad pritrauktu žmones. kritinio mąstymo nestokoju (na arba aš taip mastau, dar visai jaunas esu ir visgi mokausi iš klaidų, bet nepasižymiu durnais prisigavimais) aišku yra faktorius, kad vistiek kažkur norėdamas lėkti, greičiau išsikeisti ar ką tikrai galiu apsigaut ir neslėpsiu visai netgi baisus tas dalykas. dabar paskutiniu momentu nemažai žiūriu apie apgavystes turistų, tai realiai niekuo visiškai negali pasitikėti. dėl wifi tikrai geras patarimas ir ta turėsiu galvoje, kad neverta panikuoti, o geriau susirasti valstybinius pastatus, įmones kur galima prisijungti prie wifi. del narkotikų ir kitų dalykų nelabai man aktualu visgi norėčiau tiesiog pasivaikščioti ir pamatyti šiek tiek kitos kultūros ne, tik per kompiuterio ekraną. vis girdžiu, kad žmonės ten yra kitoki, nesvarbu kur benuvyksi, bet visi parvažiave sako, kad visi šypsosi ir yra laimingesni, tad noriu pats savo akimis įsitikint ar ištikruju ar ne. galbūt laikui bėgant netgi raščiau ir naują gyvenimo vietą/ šalį kurioje ir norėčiau likti. angliškai, kaip ir kalbu ganėtinai gerai, geriau suprantu negu kalbu, bet kiek pasiklausus žmonių minėjo, kad dauguma šalių yra nacionalistai ir nelabai mėgsta kalbėt angliškai nors ir supranta kalbą (apart švedijos, olandijos, norvegijos na ir dar vokiečiai minėjo, kad jaunesni kalba, bet vyresni nelabai noriai) bet jo labai daug parašei ir ačiū už visą informaciją tikrai pravers nors dauguma dalykų jau girdėtu, bet vistiek planuojuosi jau viską po trupučiuką ir tikrai, kad labiau šie dalykai įsisavins pravers nes nuvykus viskas gali išgaruot, kaip man sakė nuo visos informacijos 😄

2025-06-03 09:14, active122 parašė:

Tailandas vienareiksmiskai. Jeigu vienas varysi tai Pattaya

tailandas man baisus, vien dėl... apskritai, kaip suprantu ten didelis naktinis gyvenimas, o toki dalykai nelabai.. aišku tailandas vietomis yra labai gražus kiek žiurėjau, bet pati kelionė yra gan brangi nors pats išgyvenimas ten pigus kiek teko domėtis

2025-06-03 14:16, babunas parašė:

Tai pradžoje savęs paklausk , kodėl tu nori keliauti? gal tau visai to net nereik, nėbūtinai poilsis = keliavimas

Čia pvz Tukrija kitiems zjbs, man ten savaitė ištverti belekokia kančia ir dar labiau pavargstu , negu darbe būdamas.

Aš jau bent keliauju, kad save priversti išeiti iš komforto zonos, t.y. keliauju savarankiškai į tolimus kraštus, kur kyla aibė visokių problemų ir esi privertstas jas spręsti - o tada galva užimta, turi veiklos ir negalvoji apie rutina, savo buitį ir galva super paiilsi

problema ta, kad nesu keliaves ir sunku pasakyti dėl ko. aš dar pats nežinau kokiu tikslu keliauju. žinau, kad noriu pamatyti kitos kultūros, pabendrauti su kitais žmonėmis ir pamatyti naujų dalykų. planuoju ateityje tikrai išbandyti visokius kelionių tipus, bet savo pirmaja nusprendžiau daryti kiek įmanoma paprastesne ir saves labai neapkrauti. nors ir ideja tarkim minti dviračiu tikrai labai domina, bet manau, kad tiesiog nesu tam fiziškai pasiruošes ir šiaip tiesiog neapsišvietes ties dauguma dalykų + daug laiko tam reikia ko aš nelabai turiu

prieš 20 valandų, zatoici parašė:

Pradėti reikia nuo pinigų kiekio - kiek planuoji išleisti kelionei?

O tada jau galima bus galvoti apie pasirinkimus nuo A iki Z.

2 - 4 tūkstančius būtu gerai įtilpt, norisi mažiau visgi pinigai gan svarbūs man, ir šiaip nevažiuoju apsipirkinėt labiau pasivaikščiot gal kur pavalgyt, o šiaip labiau domina mane pamatyt kažką ko nepamatysi lietuvoj.

prieš 17 valandų, Stanley parašė:

Pirmiausia reikia apsispręsti kokios kelionės nori, poilsinės, pažintinės ar su nuotykiais, nes pagal tai kelionė skirsis visiškai. Ar labiau patinka jūra ar kalnai. 
Antras svarbus dalykas - biudežtas. "pinigų super daug neturiu" nieko nesako. Jei biudžetas nedidelis, tai Skandinavijos ar vakarų Europos nepatarčiau. 
Jei niekur už Lietuvos nebuvęs, tai patarčiau pradėti nuo artimų valstybių - Lenkija, Slovakija, Čekija. Šalys nebrangios, pirmai kelionei įspūdžių bus per akis. Jei jau buvęs ir nori kiek toliau - Balkanai. 
Lėktuvais keliauti neįdomu, nes tik skraidysi iš sostinės į sostinę, o visas grožis slypi miesteliuose ir gamtoje. Lėktuvas nebent tam, kad nuskristi į tolimesnę valstybę ir ten išsinuomoti auto. Reisiniai autobusai yra dar blogiau, nes nieko daugiau pro langą nepamatysi, tik užtruksi daugiau laiko, o kaina neretai būna netgi didesnė. Jeigu turi omenyje turistinius autobusus, tai ten jau yra prasmės, viskas už tave bus suplanuota, bet aš tikrai nenorėčiau praleisti dvi savaites ankštam autobuse su pensininkais. Visai įdomi kelionė gali gautis traukiniais, nes gali išlipti kur nori ir po to įsėsti į sekantį traukinį, kelionė komfortiškesnė netgi už auto, vaizdai pro langą irgi būna gražesni nei į autostrados atitvarus. Bet perkant bilietus kaskart iš taško A į tašką B kaina gausis kosminė, reikia ieškoti įvairių pasiūlymų, pvz., Vokietijoje dabar už 50€ gali mėnesį važinėti kiek nori. 
Man asmeniškai labiausiai patinka kelionės automobiliu, Europa maža, keliai geri, nesi priklausomas nuo nieko, nereikia derintis prie grafikų, važiuoji kur nori, stoji kur nori. O jei neradai viešbučio, tai visada yra backup planas išmiegoti mašinoje. Jei mašina ekonomiška ir važiuoja daugiau nei 1asm., tai gausis pigiau nei bet kokiu viešuoju. 
Grynųjų pinigų visada reikia turėti, nors visur priima korteles, už ES ribų taip pat, tačiau tikrai pasitaiko, kad jų prireikia, pvz. neveikia terminalas, nori kažką nusipirkti iš gatvės prekeivio ar food truck'o. 
Didžiausia klaida, kurią daro keliautojai tai kai suplanuoja kiekvieną kelionės minutę. Tada nebelieka jokio įdomumo, tik darbas pagal grafiką. O kai užstringi kamštyje, pavėluoja lėktuvas ar dar kas nors, tada jau būna stresas, o ne kelionė. Arba atsidūręs kokioje nors fantastiškoje vietoje negali pasilikti ilgiau, nes turi spėt į viešbutį. Kad iš anksčiau rezervuodamas išsinuomosi pigiau - nesutiksiu, nebent turistų perpildytuose kurortuose. Neretai esu radęs labai gerų viešbučių žiauriai pigiai tos pačios dienos vakarą. Kas liečia hostelius, tai dauguma jų tikrai nėra bomžynai, kaip tik būna įdomu susipažint su keliautojais iš įvairių pasaulio kampelių. Nors jau nepamenu kada paskutinį kartą buvęs, nes jau nebėra ant tiek pigūs kaip anksčiau. 
Bet iš anksto reikia pasidaryt namų darbus, susirinkt visą info apie lankytinus objektus, pasidaryt preliminarų maršrutą, kad po to brangaus ir trumpo kelionės laiko negaišti kelionės planavimui. 

sunku pasakyt kokios keliones noriu nes dar nesu keliaves. na realiai viską aprašiau aukščiau, del traukinio bilietų Vokietijoje nežinojau teks labiau pasidomėt nes manau, kad net ir ta pati kelionė Vokietijoje būtu visai smagu, jei ji pusvelčiui išeitu nusipirkus ta ,,leidimą" už 50€. ir aš kalbėjau apie paprastus flixbus, kai a > b, apie turistinius net nebuvo idėjos, nes visgi norėčiau būt laisvesnis šiek tiek ir nenoriu, kad būtu suplanuotos vietos ir nesijaustu ta pilnavertiška laisvė taip sakant. visgi pakeliaut noriu, kad daug ką pamatyt, bet tuo pačiu ir truputėli pabėgt nuo visų 😄

Redagavo MK2000
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Visose Europos šalyse gali susikalbėti angliškai turizmo tikslais - viešbučiai, viešasis transportas ir pan. Nacionalistai tada, kai galvoja, kad tu emigrantas arba turistų perpildytuose miestuose. Išskyrus Prancūziją, ten dažnai net turistinėse vietose nešneka angliškai ir net nenori toliau bendraut su tavim. Apskirtai FR blogiausia šalis, kurioje buvęs, nerekomenduoju. 
Dėl tourist trap, tai taip, pasitaiko, bet tik pagrindinėse turistų vietose. Prieš eidamas į valiutos keityklą ar kitą įstaigą pasiskaitai atsiliepimus ir žinai ar saugu ar ne. 
Šiais laikais roaming'as pigus, visur naudoju savo lietuvišką internetą, niekur neieškau wifi, nebent viešbuty pasijungiu. 
2-4k€ 1asm. dviem savaitėm tai čia jau sakyčiau gan prabangi kelionė gaunasi. Mes ant dviejų išleidžiam ~1,5k su auto pravažiavę 5000-7000km su kuru, viešbučiais, restoranais, muziejais ir t.t. 
 

prieš 2 valandas, MK2000 parašė:

pamatyt kažką ko nepamatysi lietuvoj.

Alpės. 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
2025-06-06 13:48, Stanley parašė:

Visose Europos šalyse gali susikalbėti angliškai turizmo tikslais - viešbučiai, viešasis transportas ir pan. Nacionalistai tada, kai galvoja, kad tu emigrantas arba turistų perpildytuose miestuose. Išskyrus Prancūziją, ten dažnai net turistinėse vietose nešneka angliškai ir net nenori toliau bendraut su tavim. Apskirtai FR blogiausia šalis, kurioje buvęs, nerekomenduoju. 
Dėl tourist trap, tai taip, pasitaiko, bet tik pagrindinėse turistų vietose. Prieš eidamas į valiutos keityklą ar kitą įstaigą pasiskaitai atsiliepimus ir žinai ar saugu ar ne. 
Šiais laikais roaming'as pigus, visur naudoju savo lietuvišką internetą, niekur neieškau wifi, nebent viešbuty pasijungiu. 
2-4k€ 1asm. dviem savaitėm tai čia jau sakyčiau gan prabangi kelionė gaunasi. Mes ant dviejų išleidžiam ~1,5k su auto pravažiavę 5000-7000km su kuru, viešbučiais, restoranais, muziejais ir t.t. 
 

Alpės. 

ka tik grizau is francu nuostabi salis ir nuostabus zmones 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...