Pereiti prie turinio

Adomce123

Nariai
  • Pranešimai

    46
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Adomce123 Pranešimai

  1. Sveiki,

     

    reiktų jūsų patarimo:

     

    Man dabar 22 metai, jau esu išbandęs nemažai skirtingų sričių, bet vis dar neatrandu to karjeros kelio kur norėčiau pilnai pasinerti ir nebesiblaškyti. Šiuo metu dirbu supporte ir rašau scriptus automatizuoti taskus, kad būtų mažiau manual work komandai. Man patinka codinti, bet ne tiek kad galėčiau codinti per dienas ir nepasižymiu kažkokiais ypatingais sugebėjimais. Kiek esu bandęs buildinti kažkokių projektų, man patikdavo mintis, kad galiu įgyvendinti kažkokią idėją, bet kai prasidėdavo sunkesni programavimo etapai ir atsirasdavo sunkesnės problemos aš prarasdavau susidomėjimą ir neužbaigdavau projekto (galbūt čia problema ne susidomėjimo, o kad nesugebu susiimti ir įveikti sunkesnes problemas?).

     

    Manau turiu daug kitų skillsų ir characterio savybių, kurias galėčiau panaudoti kitose srityse ir programuojant per dienas jos būtų neišnaudotos. Ateityje norėčiau įkurti verslą ar startup įmonę, aš labiau toks vizionierius, man patinka įgyvendinti įvairias idėjas, pritaikyti patobulinimus esamoms sistemoms. Bet įmonėms reikia developer/sales/marketing specialistų, o ne žmonių, kurie domisi keliais dalykais.

     

    Reiktų jūsų patarimo, kokį kelią man būtų geriau rinktis - bandyti gilintis i programavimą (tarkim junior developer) ir išmokti susiimti iškilus sunkesnės iššūkiams ar dirbti toliau esamoj pozicijoj ir laisvu laiku ieškoti sričių/verslų idėjų, kurios yra tikrai įdomu ir norisi į jas gilintis (turiu omeny sritis, kurios tave veža ir tu gali nemiegoti visą naktį ir dirbti tik ties tuo). Dar toks pamąstymas šiandien atėjo, kad jeigu laimėčiau milijoną, laisvu laiku tikrai neičiau kodinti. Kurčiau kokią įmonę, ar pradėčiau verslą. Sakysit - tai eik kurti verslą dabar, bet problema tame, kad dar neturiu idėjos, kurią aš noriu įgyvendinti. Tikiuosi suprantamas šitas mano minčių kratinys. :)

  2. Sveiki, esu pirmakursis VIKO PS studentas, artėja pirmo semestro pabaiga ir iškilo toks klausimas, galbūt kažkas su tuo esat susidūrę. Iki vasaros dirbau su tinklapių kūrimu, o tada išėjau ir laisvu metu mokiausi savarankiškai. Dabar norėtųsi nuo to truputi pailsėti ir vėl padirbėti kažką pagal savo specialybę. Jau kurį laiką stebiu darbo skelbimus ir tikrai gana sunku rasti pasiūlymų nuolatinių studijų studentui. Tuomet pamaniau, kad galbūt būtų verta nuo antro semestro pereiti į ištęstinės studijas ir taip dirbti pilnu etatu. Tačiau studijų trukmė iš 3,5m. patampa 4,5m. Kaip manot, ar geriau dirbti anksčiau, bet ilgiau mokytis, ar dirbti puse etato ir mokytis nuolatinėse? Taip pat gal čia yra VIKO PS ištęstinių studijų studentų? Norėčiau pasikonsultuoti

  3. Yra VU ir dar kazkur turbut, studiju programa Bioinformatika. Manau tau tiktu ir perspektyvu, tik reiktu pasidomet kiek ten tu gamtos mokslu apart programavimo. Siaip pagal tavo aprasyma tai siulyciau eiti labiau i gamtos mokslu studijas, o ne informatikos/matematikos. Viskas dabar perspektyvu, jei ismanysi savo dalyka.

  4. Sveiki, nusprendžiau įsigyti refurbished iPhone 6. Tačiau radau kelis variantus ir dabar negaliu apsispręsti. Vienoje el. parduotuvėje yra siūlomas toks pat modelis, bet su 3mėn garantija. O kitoje 60 eur brangesnis variantas, bet su 12mėn garantija. (Abi parduotuvės yra patikimos) Tai dabar iškilo pora klausimų.

     

    1. Kiek žinau refurbished reiškia, jog telefono vidus yra pilnai veikiantis, tik išorė gali turėti minimalių trūkumų. Tai kodėl tada skiriasi garantiniai laikotarpiai?

     

    2. Ar verta apsisaugoti ir primokėti už ilgesnę garantiją? Aš asmeniškai neturiu pažįstamų, kurių iphone būtų sugedęs per pirmus naudojimo metus.

  5. Pats dirbu Android programuotoju. iOS išmanymas yra kaip + ieškantis android programuotojo darbo, tačiau jis tikrai nėra būtinas. Dauguma įmonių ieško atskirai žmonių, kurie dirba su android arba ios. :)

     

    Aišku, o gal pats irgi pradėjai Java nuo app'su kūrimo? Ar nėra sunku po to pritaikyti žinias kitoj Java srity?

  6. Sveiki, kažkaip pabandžiau ir labai užkabino Android appsų kūrimas su Java. Esu kol kas sukūręs tik pora projektėlių, bet pasidarė įdomu, kaip su darbais Lietuvos įmonėse kurti konkrečiai Android app'sus? Ar visur pagrinde ieško Android + iOS programuotojų? Taip pat ar pramokus Java kuriant app'sus, galima vėliau įsidarbinti kaip Java programuotoju kitoje srityje? iOS irgi būtų įdomu išmokti kurti, bet dabar nėra galimybės įsigyti Mac'o, o su tom virtualiom mašinom nenoriu terštis. Dėkui :)

  7. Sveiki, kaip manot ar kopiant karjeros laiptais gali žmogui sutrukdyti kolegijinis išsilavinimas? Tarkim IT srityje daugelyje skelbimų prašo tiesiog išsilavimo IT, tačiau nėra pabrėžta, kad reiktų universiteto baigimo. O kitose srityse universitetas rašomas kaip privalumas, kai kur net reikalavimas.

  8. Sveiki, esu pirmakursis ir tuo pačiu gana daug laiko skiriu laiko papildomam mokymuisi, šiuo atveju programavimui. Norėčiau, kad šiek tiek užvestumėt ant kelio, nes nelabai žinau kaip elgtis. Esu išmokęs keletos kalbų pradmenis (C++, C, HTML/CSS, Java, Python, Android appsu) bet nėra nei vienos kalbos, kurioje būčiau pažengęs. Norėčiau tobulėti arba Java arba app'sų kūrime. Jau moku šių dalykų basic'us, o ką reikia daryti toliau? Tokių "intermediate" lygio nemokamų kursų nelabai randu, tai gal pasiimti knygą kokią ir iš jos mokytis (tik bijau, kad gali būt info pasenus)? O gal tiesiog, kaip daug kas pataria, daryti kažkokį projektą ir taip tobulėti? Su Android žinoma galiu kurti vis geresnio dizaino, funkcionalesnį app'są, bet ką kurti su Java?

    Dėkui, kas užvesit ant kelio pradinuką :)

  9. Nieko keisti nereikia. Jei dideli krūviai, nebestudijuok ir viskas. Aš iš viko ir galiu pasakyti, kad ten taip viskas niekam tikę, kad geriau jau kankintis tam VU, nebent pateikiama informacija niekam tikusi.

     

    Bet gal turėtų logiškai galvojant kolegijoj būt krūviai mažesni. Ar klystu?

  10. Sveiki, norėčiau pasikonsultuoti su jumis vienu klausimu. Įstojau į IT studijas Vilniaus universitete su minimaliomis matematikos žiniomis ir supratau, kad šias studijas praeisiu tik tuo atveju, jeigu beveik visą laisvą laiką skirsiu universiteto dėstomiems dalykams. To daryti nenoriu, nes žinau, jog tam, kad savo srityje rasčiau darbą (šiuo atveju programavimas) man reikia labai daug laiko skirti savarankiškam mokymuisi. Taigi, norėčiau jūsų paklausti ar verta universitetines studijas iškeisti į kolegiją (tarkim VIKO PS) ir ten mokytis lengviau ir taip daugiau laiko skirti savarankiškam mokymuisi? Ar vis delto likti VU ir kankintis su dalykais, kurių beveik nereikės dirbant, bet užtat turėti universitetinį išsilavinimą? Ar darbdaviai IT srityje teikia pirmenybę kandidatams iš universitetų? O gal kas nors esate panašiai pasielgę ir metę studijas universitete dėl kolegijos? Jūsų patarimai būtų labai naudingi :)

  11. Sveiki, norėčiau pasikonsultuoti su jumis vienu klausimu. Įstojau į IT studijas Vilniaus universitete su minimaliomis matematikos žiniomis ir supratau, kad šias studijas praeisiu tik tuo atveju, jeigu beveik visą laisvą laiką skirsiu universiteto dėstomiems dalykams. To daryti nenoriu, nes žinau, jog tam, kad savo srityje rasčiau darbą (šiuo atveju programavimas) man reikia labai daug laiko skirti savarankiškam mokymuisi. Taigi, norėčiau jūsų paklausti ar verta universitetines studijas iškeisti į kolegiją (tarkim VIKO PS) ir ten mokytis lengviau ir taip daugiau laiko skirti savarankiškam mokymuisi? Ar vis delto likti VU ir kankintis su dalykais, kurių beveik nereikės dirbant, bet užtat turėti universitetinį išsilavinimą? Ar darbdaviai IT srityje teikia pirmenybę kandidatams iš universitetų? O gal kas nors esate panašiai pasielgę ir metę studijas universitete dėl kolegijos? Jūsų patarimai būtų labai naudingi :)

  12. Sveiki, ieškau naujo telefono ir apsistojau ties šiais dviem. Gal kas galėtų paargumentuot, kuris yra geresnis pasirinkimas? Kaina jų šiuo metu beveik tokia pati. Kiek domėjaus tai Nexus 5x silpnybė yra baterija, o HTC - kamera. Man šiaip svarbiau būtų baterija iš šių dviejų aspektų. Pls palengvinkit man gyvenimą ir patarkit ką pirkt :)

  13. Sveiki, ieškau telefono už aukščiau minėtą kainą, nebūtinai šiais metais išleisto, gali būt ir senesnis.

     

    Brandai: HTC, Sony, Samsung.

    Prioritetai: Gera kamera, padori baterija.

    Kaina: iki 350eur.

     

    Kol kas akis užkliuvo už HTC one m8 ir Samsung A3-A5. Gal apie juos pakomentuotumėt arba dar kažką pasiūlytumėt? Ačiū :)

  14. Sveiki, šiais metais baigiau mokyklą ir rugsėjį jau stosiu į IT studijas, žadu savo gyvenimą sieti su programavimu. Šiuo metu vasara, daug laisvo laiko, tai norėčiau paklausti jūsų, kokią progr kalbą man būtų vertinga išmokti/susipažinti, kad ji galbūt praverstų universitete ar praktikoje kokioj įmonėj. Kol kas esu programavęs tik C++ (mokyklos kursas), taip pat esu susipažinęs su Python. Dėkui :)

     

    P.S Taip pat būtų įdomu sužinoti, kokia progr. kalba yra labiausiai reikalaujama iš darbdavių Lietuvoje?

  15. Sveiki, galvoju apie išvykimą į UK. Turiu pažįstamų Londone, kurie padėtų įsidarbinti, bet kiek žinau Londonas labai brangus miestas ypač nuomos atžvilgiu. Tai gal protingiau būtų vykti į šiek tiek mažesnį miestą? O gal Londone tą nuomos kainą atperka darbų pasiūla ir atlyginimai? Ačiū už info :)

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...