Pereiti prie turinio

nerka010

Nariai
  • Pranešimai

    52
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

nerka010 Pranešimai

  1. Sveiki. Noras suprantamas, bet taip C++, ar kokios kitos programavimo kalbos mokymasis iš senų knygų nevyksta. Mokymasis vyksta praktikos būdu, todėl jeigu turite planšete, išmanųjį telefoną su android galite ir per Google Store rasti appsų, ir kompiliatorių C++, ar C kalbai. Taigi, iš esmės, viskas ko reik gali buti rasta telefonu. O jeigu norite angliškos lietratūros, galite rasti didelių paketų knygų torrentuose, o torrent appsų taip pat yra Google Store. Bet jeigu skaitymas telefone ar planšetėje svetimas, tai panašiai galima elgtis ir su kompiuteriu, atsisiunčiat ir skaitot. Tačiau, iš esmės knygų siustis nereik, nes yra svetainės, kur viskas ką reikia žinoti. Tik reik į Google įvest "C++ reference" ar "C++ manual"  ar "C++ tutorial" ir panašiai ir informacijos bus apstu. Per Google ieškoti knygų paprasta tarkim "C++ reference filetype:pdf" filetype:pdf reiškia kad ieškoti PDF dokumentų, su "C++ reference" reikšmėmis... OK bet jeigu labai norisi LT C++ knygų, jų reik ieškoti knygos.lt ktu leidyklose, ar kokiame kitame universitete ar kolegijoje, ir tiesiog pirkti, nereikia būti tos mokyklos mokiniu kad pirkti knygas, ieškai, randi, perki....

     

  2. Labas ReborN, zinute is vinted, banas uz :

    "Labas,

    buvo pastebėtos kelios tavo anketos portale. Primename, kad kelių anketų turėjimas prieštarauja Vinted taisyklėms, su kuriomis tu sutikai prisijungdamas prie platformos, todėl ši anketa yra blokuojama.

     

    Registruotis mūsų puslapyje gali tik kartą. Jeigu ankstesnė anketa buvo užblokuota, narys nebegali pakartotinai kurtis naujų paskyrų. Visos naujos anketos portale yra blokuojamos"

     

    Domejausi, tai labai daug nariu panasiai uzblokuotu. Pilnai sutinku su blokavimu, jegu vyksta apgaule ir pan. Taciau del keliu anketu, labai apmaudu, bent jau geltu istrynti, ir palikti tik viena aktyvia.

     

     

    Paprašyk kad ne blokuotų o ištrintų tuomet abi... :)

    1.Kai ištrins, galesi kurtis nauja.

    2.Kai kursi nauja, naudok visai kitus asmeninius duomenis, email, nuotraukas, varda pav ir pan..

    3.Jeigu itari kad blokuoja del IP, tuomet tiesiog telefone gali užsisakyt interneta ir pasijungt iš telefono wifi per hotspot...

    4. Jeigu jie sako kad dviejų anketų kurimas "nusikaltimas", tuo netikėk, nes tikrasis nusikaltimas būtų juos "hackinti"...

    5. Ir šiaip venk tų pačių asmenų kuriant naujas anketas, nes kiti asmenys gal tavę atpažins, ir paskusti...

    6. Kai esi tikra, kad ryšių su kitom anketom neturi, tikrai nieks nebanins...

  3. įdomi pozicija dėl savo projekto. Sutinku, nieks juniorui daug pinigų nemokės, bet tai suprantama. Bet kad tapt mid ar senior developeriu vistik teks ir junioru pabūt, todėl ir įdomu, kuri kalba paklausesnė/į kurią labiau imtų naujokus. Gal kiek ir kvailas klausimas, nuo kalbos vargu ar daug priklauso.

     

    Junior senior, ar master... tai tik nusako tavo programavimo skilus. Taip tikriausiai be svarių įrodymų sunkiai patenkama iškart į rimtas vietas, bet nenoriu kalbėt apie kažkokias pakopas įmonės viduje, ir apie skirtingus atlyginimus, tai nėra šio forumo tema, aptarinėt kas kur ir kiek moka kam daugiau...

     

    Tiesiog susitelk ties tuo ką mėgsti daryti ir daryk, nes bus momentų kai jausies per mažai apmokestinamas, o dirbti reikės toliau... reikia asmeninių savybių, stabilumo, ir netingėti nuolat tobulėti... Todėl gerai būtų viską žinot, bet labai gerai išmanyt tai ką mėgsti... kad tai būtų tavo arkliukas... o ne tutorialo lygio kalbos mokėjimas, o tikras meistras... O poto kai neturėsi lygių, ir sulauksi tinkamo įvertinimo... Tai mano nuomonė... Gali ginčiotis, arba tiesiog pabandyti... :)

  4. Abiejų reik manau... junior tai nereiškia kad dundukas ateini ir moka atlyginimą, Lietuvoje ir aš norėčiau kad būtų taip paprasta, kažko biški pramoksti ir moka alga... Didesni šansai, kad tu kažką sukursi pirma kažkokį pelningą projektą savarankiškai nei gausi darbą, ... pasitelkęs ne tik programavimo bet ir vadybos ir verslo žinias... nei grauždamas tik kodą dėl truputi didenio atlyginimo nei kasininkės... pradžioje nenori daug mokėti... pasikele darbdaviai.. geriausia nesitiket kad kažkas ką atkiš... susigalvok projektą, ir daryk, o programavimo žinios ateis savaime, bedarant kažką...

  5. Sveiki,

    gal kas iš žmonių dirbančių su personalo atranka pasidalintų keleta patarimų kaip atkreipti darbdavio dėmesį(arba įteikti, parduoti save).

    Taipogi, gal atsirastu geraširdis, kuris pasidalintų CV šablonu.

    Dekui

     

     

    Nu čia ne CV esmė kartais, o koks darbas papasakok, tuomet bus aišku kaip reikia pasirodyti. Ką reikia akcentuoti, ko nereik akcentuoti, kai kalbėsim, atvirai, bus ir aišku kaip tau padėti, kad atrodytum kaip gerai įpakuotas saldainiukas. :)

  6. Android arba nieko... iOS mačiau, čiupinėjau, bet nuo to kaip atrodo... man vemt noris... :) iOS skirtas tiems, kas turi pinigėlio, ir nori pasipuikuoti, jiems rupi blizgučiai, auksinės spalvos dideli ekranai, kad paėmus telefoną laikytų tarsi aukso gabalą... viskas žiba... tik viena bėda... laikinai...

     

    Internetas auga, resursų poreikis irgi auga, todėl aš nelinkęs stengtis permokėti už daiktą...

    Tai... kiekvieno skonis skirtingas...

     

    Man patinka paprasti kompai nei Mac nei iOS, tokius pirkčiau vaikam, nes jie gražus, o sau pirkčiau funkcionalumą o ne blizgutį, o kainą tokia žiauri, kad šeimos nariams geriau tris laptopus nei viena Mac Book Pro, ar naujausią iOS... :)

  7. Ojoj kiek jų daug... nenoriu but nepopuliarus, bet per torrentus užsienio, rasi knygų :) Gal atsimeni tokį laivelį piratų... :D

     

    Eina ir per google pasiknaisiot:

     

    intitle:"C# tutorial" filetype:pdf

    intitle:"C# programming" filetype:pdf

     

    arba nueini į amazon.com ten paieškai knygos, ir vel bandai ieškoti per google:

     

    "knygos pavadinimas iš amazon" filetype:pdf

     

    Ir nustebsi kiek visko duoda google :)

  8. Nesuprantu kaip klonavimas veikia, bet tuomet padaryk kitaip, jeigu neina sustabdyt klonavimo, tuomet padaryk taip kad du identiški appsai negalėtų gauti atnaujinimų... jei negali sustabdyti to kas vyksta telefone, gali kontroliuoti tai kas vyksta už jo... :)

     

    Pakoreguok kodą, ar kažkaip, kad į tavo duomenų bazę reiktų ateiti patvirtinimo apie appso originalumą, jei tas bus jau paimtas ir bus naudojamas kitame appse, kitas bus laikomas kaip klonas... ir tegu eina ... taip vaizduotė man išneša, tiesa android neprogramuoju tik pamėtau įdėju...

  9. hm, jeigu apsas tavo sukurk mažą gudrybę, kad identifikuotų telefoną, ir net jeigu kitam perduos telefonui, neveiks, nes nesutaps tarkim sha-256 identifikacijos kodas, galima butų sukurti kokį registracijos id, su telefono parametrais, arba kažkokią vartotojo anketą, kad tik jis vienas galėtų juo naudotis... vaizduotės tik reik... beje neturiu jokio supratimo ką tu ten darai tik minčių pamėtau...nemokamai :)

  10. Incident Response/Digital Forensics etc, tikra reikes vis daugiau. Bent jau dabar, firmoje kurioje dirbo iesko junior ir senior level Digital Forensics analistu, taciau jau 4 menesius nieko nerandam.

    Lietuvoje gal maziau imones rupinasi saugumu, bent jau is e-commerce puses, kadangi mokejimus ima per Paysera ir panasius third-party providerius, tad negresia baudos nuo VISA ir kitu brandu. Apie dideles imones, negaliu pasakyti ant kiek jiem rupi end-point sistemu saugumas, taciau nemanau, kad daug investuoja ir turi SOC centrus, greiciausiai "antivirusine" turi ir jauciasi saugus, nors neturi jokiu SIEM tools tt.

     

    Ir jusu supratimas apie "hakerius" yra is SCI-FI filmu :D Dauguma "hakeriu" kurie lauziasi y sistemas, nera tokie tech savyy kaip galvojat. Dauguma tiesiog isnaudoja jau esamus vulnerabilities, kurie buvo publishinti. Tarkim lauzias y magento parduotuve, paziuri kokia magento versija, ar pachinta yra ar ne, jei pachinta brute-forcint bandys, jei to neina ziures gal subdomains kokie atidaryti. Jei y windows pc lauziasi, dazniausiai bus phshing emailas, poto naudos metasploit, cobalt-strike ir visus kitus frameworks. Tai nereikalauja daug ziniu, pvz jei pen-testeris koks noretum buti, tiesiog naudotum pre-made tools. Zinoma, atsiranda ne standartiniu operaciju, kai reiketu naudot kazka, ko negali rasti per public research, taciau visiska dauguma "hakeriu" nera "IT genijai" kaip dauguma galvoja, zinoma turi aukstesnius nei average skills, bet dauguma tiesiog relyina ant frameworks.

     

     

    Labai geras išsamus atsakymas, iškart pasijutau apsišvietęs, dėkuj, gal ir kiti turi ką papasakot? :)

  11. Aš programavime vapše nedirbu, bet su kompiuteriu darau visokius dalykėlius, programuotoju savęs nelaikau, bet jeigu sveikata leistų, užtektų pirštelį pajudint kad tokiu tapt, bet ir noro nėr... tai laisvalaikiu mėgstu pakodinti, linuksiuka, saugumo reikalais pasidomėt... kalbu labai apstrakčiai, nes nerupi dėmesio sulaukti... :) Dejuoja kad maži pinigai, o aš vapšė iš kodavimo neuždirbu...:D bet ir kodavimas mano tik hobis... nieko rimto .. :D Man svarbu patinka :)

  12. O kokia firma geriau ieskoti gal patarsite?

     

    Tokios firmelės kuri būtų pagaminusi lengvai tobulinama laptopą. Tarkim atsidarai dangti, ir ten viskas po ranka, ramai, diskas, cpu ausintuvas, ir dulkeles lengvai nupusi ir dar ramu dasidesi ar pasikeisi. Ir nereik kreiptis pas meistra, kad pusę laptopo ardytų.

     

    Skirtumo baisaus nėra ar hp, ar asus ar dell, ar lenovo kiniškas. Iš esmės visi surinkti Kinijoje, sukurti kokioj Amerikoj, ir taigi viskas kinietiška ateina pas mus.

  13.  

    Vienas žmogus yra forume pasidalinęs info ko reikia pradžiai:

    1. Žinoti kas yra networking. Kaip kompai kalbasi vienas su kitu nuo A-Z

    2. Suprasti kaip veikia internetas A-Z

    3. Turi išmanyti daugelį operacinių sistemų A-Z

    4. Defensive security A-Z

    5. Offensive security A-Z

     

    Kiekvienam šitam punkte yra belekiek informacijos, kurią reikia išmokti, kad jau galėtum pradėti kažką daryti. Išmokti šituos punktus pilnai užima kažkur nuo 5 iki 7 metų. Ar gali tai išmokti be universiteto - taip. Naudingiausia būtų skaityti knygas parašytas tai išmanančių žmonių.

     

    Čia tiek daug postų yra, kad nesuskaičiau, kas čia kur rašė. Igas laiko tarpas 5-7m.

     

    Senesnės kartos atstovus ir žmonius nesidominčius IT dabar labai madinga ir lengva gaudyti phishing metodu. :)

     

     

    Na jeigu galėčiau laužtis bet kur ir bet kaip ... tai imčiausi tų kurie mano esas "profai"... :D

     

    Man neptinka, net mintis, tarkim laužtis į kažkieno faceboką, twitterį, vogti kredito kortelės duomenis... aš apskritai manau palikčiau žmones ramybėje, o tiesiog imčiausi serverių, saugumo sistemų ir pan. Jeigu internetą laikytume karo zona, tai patys žmonės yra tiesiog civiliai, o nukenksminti reiktų pirma priešo armija. Tai čia mano nuomonė.

     

    Bet vis dėlto, ar verslininkai ką nors nutuokia apie IT saugumą?

    Gal tiesiog moka pinigus tiems kas tuo užsiima ir tiek?

    O gal išvis taupo ir tai laiko lėšų švaistymu? :)

  14. Universitetuose šito neišmoksi, nukreips daugių daugiausiai kur rasti informacijos, kaip ir kiekvienas IT dalykas - jį daugiausiai laiko mokaisi savarankiškai. :) Ir tikrai čia dalykas ne kiekvienam ir jis yra overhelming, kiek knowledge'o tau reikia. :) Duodu ranką nukirst, kad geriausi security certificate's yra daug naudingiau, nei šiuo atvėjų universiteto diplomas.

     

    Tai joa, saugumo sertifikatai ir man atrodo kažkas link geresnės pusės. Tačiau jų kainos tai KOSMOSAS... :D

     

    Man labiausiai patinka mintis, kad saugumo sertifikatui gauti reik pirkti tuos kursus, laikyti egzaminą, mokėti už viską, o kai tuo tarpu tam kad tapti hakeriu pakanka, tik noro ir prisėsti prie kompiuterio ... :D

    Galima būtų pasigilinti ir ginčiotis, juk ne kiekvienas gali juo tapti, bet jeigu manytume kad abiem atvejais pirmu ir antru galima pasiekti, tai tada tikrai hakeriu tapti pigiau ir greičiau ... :D

    Galima po pirmo įsilaužimo nominuoti save hakeriu .. :D

  15. Kažkada blogiečiai pereina į geriečius vistiek jei prigauna juos. Tuo labiau tu negali būti saugumo ekspertu, kol pats nesugebi įsilaužti kur nori, nes kitaip nežinosi spragų ir juo netampama tuo labiau per metus ar du ar tris. Viską turi žinoti nuo pagrindų ir neatsilikti tuo labiau nes viskas tuo pačių ir keičiasi. Jeigu, kad ir blogiečių yra mažiau, tačiau jie sugeba paleisti milžiniškus atakų dydžius vienų metu į skirtingas įmones. Paprastos ne IT įmonės, faktas, kad net nesirūpina tuo IT saugumu, nes joms tai neįdomu ir pinigų švaistymas. :)

     

    Na tu teisus, kad negali apginti serverio, nesuprasdamas, kaip vyksta puolimas.

    Tačiau, pasižiūrėkim plačiau, ar būtent ne taip ruošia IT saugumo "profus" kepa juos universitetuose, kažkokiuose kursuose, ar tiesiog pats skaito knygas, kur demonstruojami tam tikri įrankiai, kaip jie susitvarko su tam tikrais pavojais, kaip apsiginti ir pan.

     

    Tačiau, nedėstoma, na aš manau, kad dauguma nė velnio nežino, ką jų įrankiai daro kodo lygyje, tik moka perskaityti, ką išmeta ekrane, taip priima sprendimą kokį daryti kitą veiksmą...

     

    O hakeriai tai masto vos ne bitų lygyje, ir nemanau, kad hakeris prikurs tiek daug naudingų įrankių įsilaužimui įvykdyti per 24 val, nei saugumo specialistas senų įrankių turi savo pašonėje, taigi noriu pasakyti, kad nauji įsilaužimai vyksta lėtai, tai kai tiek daug IT saugumo specialistų, abejoju kad jiems pakanka darbo.... :D

  16. Per daug posto neskaičiau, bet kiek man žinoma, kiekviena įmonė kuri tvarko žmonių asmeninius duomenys privalo užtikrinti jų saugumą, kažkur lyg ir įstatymą apie tai mačiau, kad jei saugumu nesirūpinama - gali pareitu baudų. Žinoma, baudom čia niekas dabar nesimėto, iš pradžių toms įmonėms bandoma padėti. :) O faktas, kad blogiečių yra daugiau nei geriečių :)

     

     

    Su tuo, kad turi saugoti duomenis sutinku, nes jie turi užtikrinti saugumą duomenų, o mes savo ruožtų slaptažodžio saugumą :)

     

    Bet su tuo kad blogiečių daugiau, nenoriu sutikti... :D

     

    Taigi, aš suprantų jeigu mes sėdėsim hakerių forumuose, ir domėsimės tik apie black hakingą, bendrausime tik su tokiais, jungsimes į hakerių grupes facebooke, tai gali atrodyti, kad visas pasaulis vien hakeriai ... :) Nes tiesiog matysim viską iš savo pusės, kitaip nei kiti :)

     

    Bet man įdomu, kaip savo pasauliuką regi įmonės, gal joms tiesiog neįdomu tie įsilauželiai, paskaito kad "kaimyno" svetainę nulaužė, bet gal nesigilina ar ne tokia pati sistema pas juos... :)

     

    Visdėlto, IT saugumo specialistas yra darbuotojas, gal jie išvis jau dabar tik žiovauja, tikrina logus, ir pan, nors realiai niekas baisaus nevyksta.. tik kartais kas nors pasiskundžia spamais, virusais iš emailų...

     

    Juk yra ir nksc.lt ir KAM su IT saugumo specialistais, visokios kitos privačios įmonės ir kiek dar visokių fizinių asmenų... visokių yra.

  17. Daug kur taip rašo, kad jų tik reikės daugiau, bet ar tikrai?

    Ar neatsitiks taip, kad automatizuotos įsilaužimo aptikimo sistemos pačios susitvarkis?

    Juk galima parinkti algoritmus, kad atpažintų tam tikrus veiksmus, gal tai truputi iš scifi temos, bet anksčiau tai kas vyksta dabar atrodė irgi neįmanoma...

     

    Ir jeigu apsaugos sistemos veiktų gerai, tai sumažėtų ir IT saugumo specialistų poreikis. Juk nežinau, kaip bus po dar 20m bet norisi kai eini ton veiklon, buti tikram, kad busi reikalingas...

     

    Taigi, būtų įdomu pamatyti, realia statistiką, tų taip vadinamų įsilaužimų Lietuvoje, žinau, kad yra tokie tinklalapiai, kur rodo online vykstančius įvykius, bet ten dažniausiai fiksuoja tik gerai žinomus trojanus, virusus, ir pan. Kaip pavyzdys, kadangi Lietuvoje populiarus piratiniai Windowsai ir visa kita, populiariausias kenkejas Lietuvoje KMS Activator... Tarkim vienas iš tokių tinklalapių: https://threatmap.checkpoint.com/

    Arba dar vienas geras saitas: https://cybermap.kaspersky.com/ ten paspausit ant Lietuvos pasirinksit "More details" ir išmes kenkėjus... :)

  18. Sveiki,

     

    Dėkoju iš anksto, kad skiriate man laiko.

     

    Pastaruoju mastau apie IT saugumą, kaip apie veiklą, kurioj norėčiau sutelkti dėmesį.

    Tačiau, man rodos, kad pasaulyje ir Lietuvoje yra tiek daug IT saugumo "profu", kad jų nelabai ir reikia...

    Man atrodo, kad IT saugumo specialistų daugiau, nei tų įsilaužėlių...

    Tai yra manau, kad jeigu lygintume geriečius ir blogiečius, svarstyklės būtų gerųjų pusėje labai stipriai...

    Googlej apstu visokių instancijų kurios rupinasi IT saugumu, nuo kariuomenės iki privačių įmonių... atrodo kad ruošiasi atlaikyti puolimus iš kokios nors hakerių planetos, o ne iš Žemės...

     

    Internetas yra dar pakankamai jaunas Lietuvoje ir pasaulyje, tai mano loginiu mastymu, IT saugumo pajėgos irgi didelės kaip niekada...

     

    Norėjau pasidomėti, gal žinote ar šiom dienom Lietuvoje verslas "bijo" įsilaužimų, gal jiems "nuobodu", pasitiki tais IT specialistais kuriuos turi, ir jiems tiesiog neįdomu papildomai skirti dėmesio IT saugumo stiprinimui?

     

    Kadangi yra daug visokių IT saugumo pajėgų, saugančių valstybės linijas, gal jie neskiria pernelyg dėmesio savo saugai?

     

    Ir išvis ar verta eiti ton sritin, kur ir taip, "profu", netrūksta?...

  19. Nu kaip čia pasakius. Tarkim kai nieko neveikiu, randu ką veikti... Tarkim pasidomiu kažkuo nauju, pabandau internete ko pasimokyti, kažką įdomaus paveikti, tarkim pakodinu truputi, o šitoj srity labai daug įdomybių. Visgi kad ieškoti informacijos tau reiks smalsumo... jei poreikio informacijai nėra, tai gal pajudėk pabudamas lauke, man tai ir iki parduotuvės patinka nueiti, pamastyt galima grynam ore ką veikti poto...

     

    Bet man atrodo, kad tu pametei savę turbūt, man tik atrodo, bet kai žmonės pameta didžiaja dalį savęs, nebenori nė veikti kažko, nežino nė ko nori, nė kas yra, nė kam gyvena, ir kokia prasmė ir pan ... klaidžioja savo pačių mintyse, o kartais tokia būsena kad lyg noris verkti, nes viskas tiesiog užknisa ir per sunku... Tai visgi priežastis viena, nesupratimas ko norima iš gyvenimo. Taigi patarimas būtų neklaidžioti mintyse, rašyti dienoraštį, jis padeda susidelioti mastymui, ir pastebėti durnas mintis ant lapo. Esu pastebėjes, kad mastant mintys yra chaotiškos o jas užrašius galima suprasti geriau, kas dedasi. Taigi tai kas tinka mums, gali netikti tau, pradėk giliau mastyt, ko nori, ko norėjai kai buvai vaikas, kokios tavo svajonės, ir t.t Taip turėtum gryžti prie savo kelio, ir veiksmo bus per akis... :)

  20. Neesmė manau tikintis ar ne. O kas tau geriau?

     

    Tarkim tu esi žmogus, kuriam tikėjimas Dievu, tai kliutis amoraliai elgtis su kitais. Sukčiauti, meluoti, vogti, nemokėti mokesčių ir pan. Jeigu tu jautiesi blogai nuo religinių dalykų, mozės įsakymų ir vien nuo bažnyčios blogą darosi ir pan tai gali ir netikėti.

     

    Bet yra žmonių, kurie tiki, ir stengiasi daryti daug gero šiam pasaulyje, ir jie turi aukštus moralės įsitikinimus, ir jiems tikėjimas Dievu nemaišo. Arba kai kada jie neturi nuomonės iš esmės, tik derinasi prie kitų. Tai į klausimą ar tiki, atsako, tikiu ar netikiu, nors nežinau kodėl... :) Tačiau bet kokiu atveju, ju gerumui, reik energijos, reik tikėjimo tuo ką darai, reik padėkų, todėl žmonės dėkoja už pagalbą ir linki, kad Dievas padėtų... Taip gimsta įdomus rišys, su tuo, ko nematai... Todėl žmonės pasveigsta nuo vėžio, pasveigsta nuo kitų ligų, nes jų rišys su tuo kuo nematai, sukuria stebuklingus gydančius procesus organizme... todėl pasikapstykite giliau, kodėl žmogus gyja nuo ligų tuomet, kai jam mirtis ant sleksčio... turit neatmesti jokių versijų, bet gilintis į faktus...

     

    Na kai, turėsit savo nuomonę, už ar prieš, tuomet gerbsite ir kitus su savo pasirinkimais todėl nereiks peštis kovose dėl religijų, visi mes panašus, bet kaip sakau, reik patiems apmastyti kas geriau...

  21. Pagrindinė bėda mokyklos informatikoj kosminiai terminai, ir gasdinančios užduotys... kuris jeigu nesupranta ima depresuoti, isterikuoti... nusiramink, internete pilna informacijos. Žinau tą jausmą, bet svarbiausia, ne tai ar sekasi ar ne bet kad patiktų. :) Vistiek turi vadovėlį kažkokį po ranka, bandyk pavartyti, ir pagooglinti daugiau informacijos. Nes internete visomis pasaulio kalbomis turbut rasi to paties... :)

  22. Nežinau, pakalbėti protingiau galima ir netyčia, o beto tai galima padaryti ir neskaitant knygų.

    Tiesa, bent keleta reik būt perskaičius, bet ne visą biblioteką.

     

    Įsivaizduok žmogų kuris perskaitė daug knygų, bet jis nusikalba, nemoka surinkti sakinio, kalba nuvalkiota, nemandagia kalba, naudodamas bl** n* k***a... ir jo sakiniai paprasti, pesimistiniai, daug negatyvo skleidžiantys vos ne apie viską...

    Taip tau duodu užuomina, kad gali ir nedaug žinot, bet vartot pačius protingiausius žodžius, kokius tik žinai, taip kitaip padarysi intelektualo, bet tokio primiršusio žinias žmogaus. Mandagus balsas, kito išklausymas, ir gilių bet įdomių minčių numetimas, kitam padaris tavę kažkokiu kaip iš kitos planetos... :) Tiesiog kiti klausis tavęs, nors iš esmės tu nieko vertingo nepaskysi... tik protingai ištarsi... ;)

     

    Tai jeigu to nori, tai pradėt reik nuo protingo intelektualo asmenybės kurimo, ne nuo knygų.

    Pasidomėti klasikine muzika, teatru, ir pan.. Palaikyti žmones kuriems sunku, patarti kažko protingo. Nuolat būti mastytoju, ir filosofišku, pradėti rašyti dienorašti, bent kažkokias mintis pasirašyti kasdien jame ko kasdien išmokai... Apsirengti marškinelius, kelnes, vietoj smirdančio treningo, ar kvailos maikės su kempiniuku... ir t.t

     

    Nevairuoti automobilio, kuris primena vaikėzo kledarą. Taip pat, kaip supratai elgtis kulturingai, etiškai, žinoti kaip elgtis prie stalo, žinoti truputi apie lyderio savybes, bet nebutinai užimti ir lyderio vietą, tiesiog but tuo kurio truksta visiems, o ne egoistu, but nuoširdžiu...

    Na jei manai sugebėtum tiek ar geriau ... tai nebutinai daug skaityt... :) Jei nieko nesugebėtum, nepadės ir knygos...

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...