Pereiti prie turinio

Simintis

Nariai
  • Pranešimai

    11
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Simintis Pranešimai

  1. Pribrendo laikais keisti puslapio dizainą ir varikliuką (senajam jau daugiau kaip 6 metai). Tik va firmų firmelių ir pavienių programuotų nors vežimu vežk, tikrai nelengva su kiekvienu tartis dėl paprasto, pigaus, bet tuo pačiu šiek tiek netipiško* sprendimo, ypač neturint patirties toje srityje.

    Viliuosi jog galėtumėt patarti firmų kurios geriau yra pasižymėjusios, kurios labiau neigiamai. Tiek darbo kokybe, tiek įkainiais, tiek tolimesniu "servisu". Ar pavieniai programuotojai gali užtikrinti kokybe ir kaip jiems sekasi su šiek tiek neįprastais* darbais?

     

     

    * - internetinis katalogas skirtas ne eiliniam vartotojui, o firmoms, juridiniams asmenims visgi reikalauja paprasto ir neapkrauto dizaino, bet tuo pačiu išsiskiriančio ir dailaus. Veiklos pobūdis reikalauja aiškiai išskirti keletą skirtingų veiklos sryčių (skiltys, atskiri nepriklausomi meniu). Žinoma TVS, tačiau visiškai nereikalinga e-prekybos dalis, už kuria visai nesinori mokėti.

  2. Taigi. Lietuvos WEB studijų darbai kainuotu nuo 2000Lt maždaug. Vargu ar programuotojas pigiau. Bet čia toks klausimas. Ar lietuviškų studijų darbai kokybiškesni už atviro kodo darbus?

    Na tikiuosi kad lietuviai lietuviškas sistemas ir siūlo. Nelabai gerai kad už tokius pinigus darbuotojas torėtu kankintis administracijos prieigoje su anglų kalba.

    Užmečiau vieną akį į allurent atrodo profesionaliai bet ir ko gero labai brangiai. Ir dar gražiai. Na o man rūpi kokybė ir funkcionalumas. Pirkėjui turi būti paprasta ir patogu. Parduotuvėje jaustis jaukiai ir patogiai. Daugelis mano sutiktų e-parduotuvių yra per margi. Tiesiog Gariūnai.

    Tiesa, norėjau pasiteirauti apie užsienio TVS e-parduotuvėms, kainas. Jos didesnės ar mažesnės už lietuvių darbus? O kokybė? Čia šiaip prie bendro išprusimo. Nes net įsivaizduoju kaip galėčiau susitarti ir dar išspręsti lietuvybės problemą.

  3. O. Dėkui. Šitai rupėjo sužinoti. Dabar kai kas jau aiškiau.

    ACC sistema greičiausiai reikalinga bus. Įmonėms tai tikrai aktualu. O fiziniams asmenims... Nežinau kaip čia jiems patogiau ( o patogumas išties svarbu). Bet tai ar registruojantis ar užpildant savo duomenis, tiek pat darbo. Arne?

    O kaip pardavėjas mato tuo užsakymus? Na pvz. aš vadybininkas, į puslapį įtraukiu prekes kurios yra įmonės sandelyje, ir kaip aš gaunu tuos duomenis kas perka, ką ir keik perka ir visa kita reikalinga info? Pvz. šiuo metu pirkėjas susisiekia su mūsų vadybininku, kuris tik būna laisvesnis, ir tolesnis derinimas vyksta to vadybininko paštu, tel. ir t.t. Kaip viskas vyktų kai pirkėjas ne tiesiogiai kreipsis į vieną iš vadininkų, bet tvarkys viską iš savo ACC? Ten kai atlieki apmokėjimą, tik tada pardavėjas gauna info kokias prekes kam turi išsiusti?

    Atsikaitimai banku man neduoda ramybės. Taip patogiau ir mums ir pirkėjui. Bet tada ko gero apie atviro kodo sistemos man atrodo nepatikimai. O gal yra kokių nors išorinių, papildomų apasaugos priemonių?

  4. O kokios būtu geresnės nemokamos TVS sistemos komerciniams tikslams? Aš kaip supratau, forume yra ne vienas žmogus turintis internetine parduotuve ir spėju jog naudoja būtent nemokamus variantus. Nenorėčiau bandyti visų iš eilės. Juk suprantate, laikas - pinigai. Nemanau jog tikrai naudočiau nemokama variantą (nebent paaiškėtu jog galiu gana nesunkiai

    , tačiau ateityje tikrai teks leisti dar ne vieną e-parduotuve, todėl pasižaisti pačiam būtu labai naudinga. Padėtu kažkiek susigaudyti ir suprasti ko iš tiesų man reikia.

     

    Galbūt tropikai teisus, galbūt programeris tinka, bet lieka tapati problema. Rasti tikrai gera programerį. Ir antra problema, ar tikrai labai geras programeris nebus ir labai brangus. 3000Lt nėra daug rimtai įmonei. Būtent tiek kadaise kainavo pačios įmonės puslapis. Tačiau atlikti pirmajį žingsnį į e-prekyba norėtusi kiek pigiau.

     

    Išlieka ankstesnis man opiausias klausimas. Kaip veikia atskaitymo/prekės pardavimo sistemos. Ar visur taikoma kas nors standartiško, ar gali būti įvairių formų? Su e-prekyba aš net kaip pirkėjas, nesu labai artimai susipažinęs. Žinia, pirksis ne tik žmonės, bet ir kitos įmonės dideliais kiekiais. Taip pat norima apie kokias nors patogios automatizuotos atsikaitimo formos. Sasajas su LT bankais, PayPal'u.

  5. PR kelti ne problema. Ir bet jokiu mano žinių įmonės puslapis turi PR5. Bet tai labiau sėkmės ir rimtumo požymis Tačiau SEO paslaugų tiekėjų prisibijau. Neramu kad įmonės linkas atsidurtu kokiame nors saite, kurio pagrindinė funkcija kaupti linkus ar panašiai. Na bet jei neramu, tai šioje vietoje galėčiau pats tuomet tvarkytis ir bus ramu. Kadangi esamoje įmonės veiklos srityje kol kas nėra intensyvios kovos, tai būtu puiki praktika.

    Adwords išties puikiai turėtu tikti iki atsiduriant pirmose googles vietose. Bet plačiau su tiek su Adwords, tiek su Textads.lt neteko susipažinti. Tik iš ankstiniai pamastymai kiek kainuotu, kokie pavojai, žalingi konkurentų veiksmai. Man jokio naudos jei mano puslapį lankys žmonės, už kiekvieną aš mokėsiu pinigus, tačiau nė vienas nieko nepirks.

    Beja. Gal kas žino. Tos geltonos "rėmėjų" googlės reklamos irgi prie Adwords ar tai kažkas kitko? Nelabai susigaudau.

     

    P.S. Ant studentu nestumiu, nes pačiam juo būti neteko ir neteks. Tad galimas sakyti, mažiaus pasiekęs. Tiesiog kalbant apie tokį dalyką kaip rimtos, ilgai dirbančios įmonės e-parduotuvė nesinori jog sistema būtu kažkieno praktikos darbas, kurį vėliau reiktu daug kartų taisyti. Turbūt suprantat, kad samdant nepažystamos srities specialistą, svarbu žinoti jog jis turi patirties savo srityje. Samdant darbui, kurį pats išmanai, patirtis nesvarbu, visko gali pats jį ir išmokyti.

     

    Taip pat domina va, ar yra tokie dalykai tose TVS sistemose kaip pvz. Prastesni ar geresni varikliukai ir panašiai.

    Taip pat ar yra kokios WEB studijos liūdnai pagarsėjusios kokybe. Pvz. kompetencijos stygius, atlaidumas darbui, terminų nepaisymas ir panašiai.

    Kaip veikia e-pardutuvių krepšelių sistema. Esu rengęs užsakymus, bet niekad neteko nei pirkti, nei matyti kaip tai atrodo iš pardavėjo sistemos. Ten siunčiamas užsakymas vadybinikamas ar kaip?

  6. Iš tuščio į kiaurą, nes nepateikiau nieko konkretaus. Pirmiausia norėjosi sužinoti ar apskritai yra žmonių žinančiu kaip atrodo ta e-parduotuvė iš tarnybiniu patalpų.

     

    Na kas dėl investicijų ir situacijos. Turbūt visi suprantat jog šiandiena nėra tinkamiausias metas plėtrai ir naujiems projektams. Todėl kalbėti apie kažkokius mega projektus nėra ko.

    Per daug nesiplečiant, situacija tokia. Yra tikrai nemažas gaminių asortimentas. Įmonė jas perka ne pardavimui, o kaip žaliava kitam produktui, kuris perkamas pagal užsakymus. Kadangi yra importas, tai yra ir galimybė vykdyti ir prekyba. Steigti atskira parduotuvę netinkamas metas ir per dideli pinigai, tai tiesiog neplanuojama. Kadangi įmonė jau gyvena interneto erdvėje, (tiesa, labiau informaciniame pavidale), E-parduotuvė būtu kažkas tokio patogesnio, su palyginti mažomis išlaidomis.

    Kaip ko gero supratote, pagrindinė įmonės veikla nėra prekyba ta importuojama "žaliava". Bet tai gali tapti papildomu pajamų šaltiniu. Čia ir buvo nuspręsta jog tiktu E-parduotuvę. Nors gaminių asortimentas ir platus, paklausa yra siauro profilio, taigi, tai nėra labai panašu į E-prekybos centrą.

     

    Norai tokie. Užsuka klientas į E-parduotuve ir pasirenka preke. O kas toliau? kokios e-parduotuvės galimybės galėtu būti toliau? Pvz. klientas susirenka prekes į krepšelį ir pateikia užsakymą kuris nukeliauja vadybininkams. Bet ar nėra dar patogesnio būdo? Na taip galima dar pridėti acauntu sistema nuolatiniams klientams. Patogiau gal. Bet tarkim norima dar daugiau automatizuoti. Pvz. suteikti galimybe per ta pačia E-parduotuve ir atsiskaityti. Taigi, trumpai tariant, prieš kuriant e-parduotuve, norima sužinoti kokios e-parduotuvės yra patogiausios pirkėjui ir pardavėjui, neįdedant itin dideliu investicijų. Kokios TVS sistemos yra problemingos, kokios mažiau. Pasakymas tiesiog bendrauti su pačiomis WEB studijomis ir taip viską sužinoti, kiek klaidingas. Tai kompiuterio detale gali tirinėti ir rinktis. Ir tai kai kurias itin svarbias smulkmenas tik review saituose susirasi. Kiekvienos žodžiai skamba tikrai gražiai, tad tiesa atsirinkti žmogui, kuris su tuo nėra susidūręs, ganėtinai sunku.

     

    Taigi dabar ir kūriamas project brief'as. Žinosiu ką noriu gauti, ką galiu gauti, tada galėsiu tartis su studijomis. Kiek kainuos, Kas ką gali pasiūli, privalimai, techninė pagalba ir t.t.

     

    Tiesa. Studenčiokų darbų tikrai labai smarkiai prisibijau. Bugai, skylės, apsauga, tech. pagalba, atnaujinimai... Nemanau kad verta prasidėti. Bet vis dar nežinau kaip dėl daziniu pasiulymu. Jei būna kokios standartinės TVS sistemos, kartu ir patogios, kaina turėtu būti visai nedidelė lyginant su kažkuo nauju. Liktu tik susitvarkyti pagal savo poreikius, ką galėčiau gal ir aš pats, arba pardavėjas. Bet jei tokie dalykai turi rimtu trūkumu, tada tektu pakratyti pinigine. Bet reikia nepamiršti ir to, jog nereikalinga kažkia super išskirtinė aplinka, kokios pageidatu dizaino studijos. Paprastumas ir prestižas gali derėti.

     

    Na SEO sistemos nėra labai jau aktualu. Pradmenys šiokius tokius turiu. Kas liečia puslapio (TVS sistemos) struktūros reikalavimus, susitarsim su kūrėjais. Kita SEO dalis kiek subtilesnė. Įmonė prestižinė, todėl ir šiaip jokių baneriu, reklamų joje nėra ir nebus. Tokie dalykai tik baidytu. Taigi ir apie aklą PR kėlimą nekalbama. Žinoma SEO būtinai reiks pritaikyti, bet visas turi atrodyti itin švariai. Reklama. Chm. Reklama sudėtingas dalykas, bet kur jos nedėsi. Klaidinga manyti jog patalpinus reklama pačiame lankočiausiame saite, atsiras daug pirkėju. Užsukančiu gal ir bus, bet jei temos nieko neturės bendro, perkančiųjų beveik nebus. Google AdWords man dar rupėjo. Deja info čia negavau, pats tik kažkiek susirinkau. Na bet reklaminė pusė nėra šiuo metu esminis dalykas. Įmonė dirba daug metu, ji žino kaip reklamuotis.

  7. Jei nežinai kaip verslo kurti, tai ir nekurk. ;)

     

    Ne, šiaip aš neketinu tapti kokiu expertu ir panašiai. Man reikia tik bendro suvokimo kas tai per daigtas ir panašiai. Patikėti visą šį reikalą kokiai nors pirmai pasitaikiusiai "virtuoliai WEB studijai" tikrai nesinori. WEB programavimo žiniu nerasta. Pasireguliuoti kokį seną paprastuti TVS galiu, dizainą kažkiek pasitvarkyti taip pat, na dar ką nors pasikurti html kalba. Visa tai daug mokslo nereikalauja, bet padeda išties nemažai sutaupyti. Tačiau rimta E-parduotuvė su krepšelių sistema, su atsiskaitimo galimybėmis jau yra ne mano nosiai, todėl šį darbą patikėsiu specialistams. Bet prieš tai turiu žinoti ko ištiesų noriu, kokių dalyku turėčiau vengti, į ką atkreipti dėmesį.

     

    Nemokama? Atviro kodo TVS? skamba viliojančiai, bet... Ar tikrai verta prasidėti. Mano žinios per menkos, o programerius samdyti neapsimoka. Bet ar tikrai su nemokamomis versijomis tiek daug vargo kaip aš įsivaizduoju? Va ir išlenda mano nežinojimas.

     

    Kitas variantas, apsoliučiai viską patikėti WEB sprendimų imonei. Bek klausimas, ar galiu pasitikėti jos darbu, pats nieko apie tai nenutuokdamas. Ar neliksiu sumokėjęs didelius pinigus ir gavęs buguota, prasta sistema. su kuria bus daugiau kankynės nei naudos. (Pvz. PHP-Cake ir skirtumai PHP-Fusion)

     

    Trečias variantas, pasirinkti mokamą bazinį variantą ir jį su pardavėjo pagalba apsitvarkyti kaip reikia. Aš su moku pinigus, gaunu sistema + technine pagalba.

     

    Na čia mano spėliojimai, kadangi neteko iš arčiau susidurti su e-parduotuvėmis ne iš pirkėjo pusės. Todėl ir kūriau šia tema. kaipo technine puse, omeni omenį pačia programine sistema. Pelningumas, hostingas, investicijos, palaikimas, prekės, pirkėjai ir panašūs dalykai man neaktuolu. Tai jau egzistuoja.

  8. Pirmas klausimas labai trumpas. Ar kas nors turi bent šiokį tokį supratimą apie technine e-parduotuviu puse?

    Plačiau. Mane domina kokios sistemos naudojamos, kokios LT IT įmonės yra rimtesnės TVS sistemu kūrime, kaip veikia automatinės elekroninės atsiskaitimo sistemos ir panašiai.

     

    Norima prekyba perkelti į internetine erdve, taip palengvinti pirkimą/atsiskaitimą T.y. labiau automatizuoti. Tačiau nelabai turiu supratimo apie visa tai.

  9. Sveiki,

    O reikalas toks, įmonė gamina produkcija ir jai reikalingai reklama. Įmonės puslapis nestovi pirmuose googlės eilutėse pagal gaminamos produkcijos pavadinimą (toliau „raktažodis“) ir kol kas pasinerti į SEO gelmes neketinama, juo labiau neketinama kreiptis į tokias paslaugas teikiančias firmas ar pavienius asmenis. Kol kas. Bet va domina AdWords sistema, juolab jog konkurentai jos dar nenaudoja arba beveik nenaudoja.

    Taigi, pora klausymų. Teko girdėti jog siūlant maža sumą už paspaudimą, naudos nesitikėti. Kuo tai pasireiškia?. Ar mažina AdWords reklamos išlaidas tas faktas jog naudojamas raktažodis nėra pats populiariausias googlės žodis ir neturi jokių AdWords konkurentų kurie jį naudotu. Reklamos pateikimas. Ar skiriamos sumos kiekis turi kokios įtakos reklamos rodymo dažnumui. Pastebėjau jog kai kurios reklamos rodomos tik retkarčiais pagal tapati raktažodį. Kokios įtakos investicijoms turi tai jog viskas skirta tik Lietuvos teritorijai.

    Manę labai domina žmonių patirtis su AdWords, mat visai nesinori skirti pinigų visiškai nežinomam dalykui. Be to ateityje vis tiek teks turėti reikalų su reklamavimusi googlėje, todėl net ir kreipiantis į tokias paslaugas siūlančias firmas, norisi turėti šiokių tokių pradinių žinių.

     

     

    Taip pat vienas klausimėlis iš truputi kitos operos. Įmonės puslapis ganėtinai senas iš esmės pakankamai tvarkingas pagal googlio norus, apribotas tik būtiniausia info apie produktą ir pavyzdžius. ir kone visai be backlink'ų PR3. Jei tarkim aš šiuo trukumu pasirūpinu, puslapio PR kyla lygiai taip pat kaip ir kitų? ankstesni darbai daugiau įtakos tam neturės? Ir dar šiek tiek su backlink‘ais. Įmonės puslapiui daugiausia nusimato patekti į katalogus ar šiaip kas dera su jos veikla. Tarkim visalietuva.lt kurio PR5, tačiau toji vieta kurioje stovi įmonės aprašymas, t.y. linkas ir raktažodžiai, PR0. Kas man neša naudą. Ar visalietuva.lt su PR5 ar visalietuva.lt/zemelapis/....manoįmonė su PR0. Jei tiesiog esmė būti tame lape kuriame aukštesnis PR, tai man tuomet pelningiau padėti reklamą į delfi.lt pirmą puslapį. Kainuoja daug, tačiau daugiau naudos. Netik kils mano PR bet ir sulauksiu klientu iš delfio. Bet čia kitas klausimas tada. Linkas į mano įmonę, delfije, dėl aukštų įkainių, būtu neperilgiausiai ko gero. Ar google išvis kaip nors vertins, jei ta reklama ten nestovės ilgiau mėnesio.

    Kaip googlė reguoja į teksto gausą. Įmonės puslapyje straipsnių neprikursi ir jie tik gadina reikalą, todėl didžiaja dalį sudaro tik raktažodžiai, paveiksliukai ir katalogo linkai. Kaip į tai reguoja googlas. Vertina, ar nori daugiau teksto.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...