Pereiti prie turinio

codelady

Nariai
  • Pranešimai

    0
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    codelady sureagavo į agira JAVA: nuo ko pradėti?   
    Labai nuo žinių lygio priklauso, ta prasme kaip tu gerai žinai tas programavimo kalbas, kurias paminėjai. Pvz. Pats aš programuoju daugiau nei 16 metų ir jau virš 10 metų dirbu su C# programavimo kalba, kuri kaip ir PHP yra stipriai panaši į Java. Tai pagrindinė problema buvo ne išmokti programuoti Java, bet suprasti ko man reikia, kokios versijos eclipse ar netbeans, koki jų priedai man reikalingi ir nereikalingi ir t.t... Kadangi ketinau kurti Java appletą. O po to tiesiog radau nedidelį puslapį, kur buvo palyginti visi C# ir java kalbos skirtumai ir praktiškai rašiau programą iš karto, kai tik ko nežinodavau tai rasdavau google ar javos dokumentacijoje, tiesiog siekiau tikslą sukurti konkretų java applet'ą, kuris atliktų konkrečią funkciją, o ne išmokti Java, o tuo pačiu išmokau ir ją.
     
    Šiaip pati didžiausia klaida yra norėti išmokti programuoti kažkokia programavimo kalba :) Ta prasme šis kelias yra pats sunkiausias, nes tu neturi konkretaus tikslo... Geriausiai sekasi išmokti programuoti kažkokia programavimo kalba, kada turi konkretų tikslą. Sugalvok kokią norėtum sukurti programą su Java ir ją kurk, ją sukūręs sugalvok dar sudėtingesnę programą ir vėl kurk ir taip bus žymiai lengviau išmokti programuoti!
  2. Patinka
    codelady sureagavo į Skraidytojas Emigrantus nemokamai mokins programavimo   
    Na, tegul daro tuos kursus (jeigu ne iš ES/valstybės fondų finansuojama bus). Bet emigrantai turėtų suvokti kad po tokių kursų, o ypač nuotoliniu būdu, ne ką teišmoks - bus "juodadarbiai", tik programavimo srityje, įdarbinti pačios akademijos (už komisinį), pigiausių programuotojų ieškančioje įmonėje. Žinoma, jei pas žmogų yra tikra motyvacija būti programuotoju - tai viskas OK, su laiku iškils aukštai, jam tai bus puiki galimybė, bet jaučiu kad dauguma ten mokytis ateis su gražiomis fantazijomis, bėgdami nuo atsibodusių darbų ir gyvenimo užsieny. Tiesiog su nemokamais dalykais visada taip būna.
     
    O tiems kas iš tikro nori būti programuotojais jokių akademijų nereikia - tiesiog imi ir darai, skaitai, googliniesi kas neaišku, klausinėji patarimų, ieškai klientų arba prašaisi į praktikas įmonėse ir tiek. Tam, žinoma, reikalinga tikra motyvacija būti programuotoju.
     
    Kaip sakoma, tie kas klausia "kaip tapti programuotoju" - jie tikriausiai neturi motyvacijos juo tapti (išskyrus pinigus). Tie kas iš tikro nori programuoti, klausia "kaip man sukurti X produktą".
     
    Šitą supratau kai pats dirbau programeriu ir uždirbdavau labai patrauklius pinigus. Kažkuriuo metu vos ne visi draugai, netgi šeimos nariai, buvo parašę "ei, kaip man tapti programuotoju?". Teko visus atkalbinėti nuo tokių minčių... :) Jeigu žmogus net nepalietęs kodo, o jau svajoja apie pasakiškus atlyginimus. Sunku suvokti, kokiose fantazijose kai kas gyvena :)
  3. Patinka
    codelady sureagavo į reanimated Puslapių kūrimas   
    Na jei nori labiau praktikos, tai univeras niekada nėra pats tinkamiausias pasirinkimas. Kolegijos, nors in general, kaip ir mažiau prestižinės (nors IT srityje daugeliu atveju visiem vienodai ką tu ten baigei išvis), tačiau nepalyginamai daug didesnis skyrimas praktinei pusei. Jei norėtum labiau eiti į softo kurimo pusę, tai studijos būtų gan svarbu - reikia daug laiko skirti, jog galva pradėtų pagauti visokius architektūros, algoritmų principus ir pan, ko savarankiškai mokytis būtų labai neefektyvu. Na bet jei domina web technologijos - tai bet kokios studijos būtų tik laiko gaišatis, viską gali išmokti pats online kursų pagalba ir tiesiog darydamas projektus.
     
    Pradėti gali greitai permesdamas codecademy, manau visai neblogas introduction'as. Minėtas Udemy irgi tikrai geras, yra išties daug gerų, kokybiškų kursų, praktiškai apie bet ką. Svarbiausia su kursais neužsisukti juose per nelyg ilgai, vien žiūrėdamas programuoti neišmoksi. Kai turėsi pagrindus, tuomet reikėtų daryti du dalykus vienu metu: jau pradėti daryti vieną kitą projektėlį visiškai nuo nulio, savo jėgomis. Nebūtinai ieškoti kažkokių užsakymų, gali susigalvoti kokį asmeninį. Va, pasidaryk savo portfolio puslapį ir pan. Strigimų, sunkumų pradedant daryti pačiam bus daug, bet radus sprendimą, jis greičiausiai jau nuguls galvoje ilgam. Na ir prie to paties, toliau nepamiršti mokytis. Kai jau darai realius darbus, tada jau pats žinai, ką labiau norėtum ar reikia tau išmokti ir tai ir mokiniesi. O išmokti yra tikrai velniškai daug ką. Gali pradėti nuo wordpresinių saitų darymo, manau wordpress'as gerai leidžia apsiprasti su saitų kurimu. Jei nedarysi visko vien su pluginais, o kursi custom sprendimus, tai WP būna tokiu kaip ir tramplynu, mokytis toliau web dev. Svarbu, kad neapsistotum tik ties juo, nes taip ir gali palikti wordpress konfiguruotoju, o ne programuotoju.
     
    Jei turi disciplinos, tai labai rekomenduoju freecodecamp.org. Labai labai ilgas kursas, kuris duos visus pagrindus, nuo flexbox'o ar css grid'o iki frontendinių library, API, saugumo principų ir pan. Yra community, kur galėsi pasikonsultuoti su kitais, o svarbiausia - dar mokymosi procese jau duoda daryti praktinių užduočių. Jei rimtai žiūri į web dev išmokimą, tai manau vienas rimtesnių resursų, o svarbiausia - nemokamas.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...