Pereiti prie turinio

Airidas10

Nariai
  • Pranešimai

    12
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Airidas10 sureagavo į airis Investavimo kursai   
    Problema ta, jog tiesiai i S&P500 sukisti pinigu negali,. Belieka ivairiausi isvestiniai instrumentai skirti EU rinkai. Denominuoti US, GBP ar EUR. Atsiranda fondo mokesciai, valiutos svyravimo rizika ir po truputi pelnas mazeja. O jei dar sugebama nepataikyti ir pasirinkti kazka kas sminga zemyn - is vis grazu. Va taip ir nutiko Marciulaiciui pries nemazai metu su jo alpha huntsman "fondu" :)
    Plius pasinagrinek is ko sudaryti tie swedbank fondai. Vienas is ju gana zenkliai sumerkes pinigu i kinijos rinka ir pozicijos po -30% ar -50%. 
  2. Patinka
    Airidas10 sureagavo į JY KO X Crypto mokesčiai   
    nu tai tada ir vedi visa sandoriu buhalterija tas is to tas is ano ir visu metu sandorius.
  3. Patinka
    Airidas10 sureagavo į Arturas1985 Crypto mokesčiai   
    Esmė kol tu nepardavei krepšelio vertė nėra svarbu, tas pats kas nupirkai 1kg obuolių, juk nesvarbu kokią vertė kol nepardavei, nes tada turi tik išlaidas. Tu deklaruoji ind. veikloje tik pajamas ir faktinės išlaidos arba 30proc jei nekaupi išlaidų. Tarkim nupirkai 1btc už 50k tai gali jį vedžioti pirmyn atgal kur nori, tu jo nepardavei pajamų negavai, tik turi 50k išlaidų, nors BTC jau milijonas. Dėl lending ir panašiai negaliu atsakyti, nes to nedarau. 
    PSD ir keisis kai deklaruosi, nes PSD moki nuo minimumo, jei uždirbai per metus daugiau tai kitais metais deklaruodamas mokesi pagal skaičiuokle PSD kiek priskaičiuos. VSD irgi pagal skaičiuokle. 
    Bet aišku galima ind. veiklą pasiimti dėl ramybės ir tada jau deklaruoti, kad ir nulius, jei rimtai ir didesnėm sumom žadi prekiauti, jei ten nupirkai į mėnesį už 100 eurų tikrai nemanau, kad labai kas suka galvos ?
  4. Patinka
    Airidas10 sureagavo į Arturas1985 Crypto mokesčiai   
    Teisiškai yra taip, jei perki/parduodi crypto pastoviai tai jau tęstinė veiklą ir turi išsiimti individualią veiklą ir fiksuoti visus sandorius perskaičiuojant eurais, jei nupirkai ir po metų pardavei tai kaip ir minėjo iki 2500 pelno nieko nemoki, po to 15proc. Aišku daugelis nemoka, ir nieko nerodo VMI, bet čia jau mokesčių slėpimas. Binance jau reikalauja KYC, taip pat paskutiniai veiksmai dėl futures prekybos uždraudimo ES manau rodo, kad stengiasi kuo labiau "legalizuotis". O Binance kortelę aptarnauja tai Contis. Visa debit card is issued by Contis Financial Services Limited. Aišku jei žaidi smulkiai, o dabar tokių vis daugėja tikrai VMI nežais su tokiais, bet jei rimtos sumos ar kažką žadi iš tų pinigų pirkti kaip NT tai jau geriau susitvarkyti, ypac kai esi pasidaręs KYC, vedi pinigus iš banko ir t.t. bet čia jau kiekvienas sprendžia pagal save.
  5. Patinka
    Airidas10 sureagavo į klausytojas Crypto mokesčiai   
    Temoj matau nemažai nusišnekėjimų įvairų, tai manau reiktų truputį apibrėžti kokia yra teorija, praktika ir kaip jos skiriasi.
    Taigi pirma torija. Pagal VMI kriptovaliutos yra priskiriamos ne finansiniam turtui, bet kitam turtui, todėl įsijungia GPM 17 str. 26 dalis, kuri sako, kad per metus uždirbus prekiaujant kriptovaliuta iki 2500 EUR deklaruoti nereikia ir mokesčiai neatsiranda. Viršijus šį limitą įsijungia 15% GPM tarifas, kurį reiktų sumokėti užpildžius metinę pajamų deklaraciją. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį, kad pajamos būtų pripažįstamos ne tada, kada persivedi pelną į banko sąskaitą, bet kada atsiranda pats pelnas. Pvz Spalio 11 perki Bitcoin už 1 EUR, Spalio 12 parduodi už du, tai tas vieno euro pelnas skaitytusi uždirbtas Spalio 12 ir niekam neįdomu ar tu tą pelną persivesi į banką ar refinansuosi didesnio pelno uždirbimui.
    Toliau praktika - praktiškai kol kas viskas veikia taip, kad daugelis crypto trading platformų (išskyrus Revolut) šiuo metu nepalaiko jokių ryšių su VMI. Daugelis tų platformų yra įsisteigusios ofšorinėse jurisdikcijose, todėl ir gauti informaciją būtų sunku. Aišku, VMI visuomet gali užklausti tam tikros info ir galimai platforma gali ją suteikti, bet pati VMI niekuomet nesiplėšys dėl žmogaus, kuris uždirba kokius 10K per metus, nes tiesiog rinkoje yra didesnių žuvelių, kuriuos jie gali gaudyti. Vis tik, jei jau pradėtum pirkti prabangius automobilius, brangų NT ar kitus brangius pirkinius, tavim susidomėti galėtų ne tik VMI, tačiau ir pats bankas jei persivedinėsi dideles sumas į savo banko sąskaitą.
    Taigi apibendrinus, žiūrėk kiek uždirbi. Jei uždarbis nėra labai didelis ir net jei viršyja 2,5K per metus, nesuk galvos mokesčių ir niekas prie tavęs nesikabinės. Vis tik, jei pradėsi žaisti didelėmis sumomis, jas vedžioti pirmyn atgal banko sąskaitose, pradėsi pirkti brangius pirkinius, kažkokiu būdu turėsi įrodyti, kad tavo pajamos yra legalios tiek VMI, tiek savo bankui ir jau nepriklausomai ar platforma pateiks tavo duomenis VMI ar ne, tai taps jau tavo problema įrodyti, kad viskas ką uždirbi, buvo deklaruota ir gali skaitytis kaip legalios pajamos.
  6. Patinka
    Airidas10 sureagavo į Tmaster Crypto mokesčiai   
    Eurus isleisti gali kur nori, ir niekam apie tai aiskinti nereikes.
    Krypto judejimas apskritai yra nekontroliuojamas, iki tol kol krypto pasiverti i eurus
  7. Patinka
    Airidas10 sureagavo į dice Crypto mokesčiai   
    Čia kitas niuansas yra, tarkim iš binance norėsi persivesti/išgryninti 15k €, tai tarkim su jų kortelę išsigryninsi, bet jei norėsi juos įsinešti į banką, čia bus problema.
    Bankas nuo 7k+ prašo pateikti dokumentus, iš kur pinigai, jei kelis mėnesius per bankomatą įsinešinėsi 7k+, tada blokuos sąskaitą ir prašys įrodymų iš kur pinigai.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...