Pereiti prie turinio

cryptoabc

Nariai
  • Pranešimai

    10
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

cryptoabc Pranešimai

  1. prieš 14 valandų, Tmaster parašė:

    bendra sąskaita man primena kaip kai kurie turi bendrą FB profilį, ar panašiai. Kam to reikia? Ta prasme, tai yra užprogramuota problema kai dėl vienos ar kitos netikėtos išlaidos teks aiškintis. o kartais aš ir nenoriu žinoti ką nusipirko, arba nenoriu kad žinoti, jog kažką nusipirkau aš.

    Aš apie tai galvojau ir pas mus šeimoje veikia toks dalykas, kaip gaunam algas, atsirėžiam kiekvienas po x procentinę dalį. Ta dalis priklauso kiekvienam asmeniškai. O visa kita šeimos. Kai reikėjo daugiau pinigų šeimai x procentinė dalis buvo mažesnė, paskui vėl pasididinom. Ne viskas turi būti fiksuota, kalbamės, keičiam. Svarbu tinka abiems.

  2. Prieš 21 minutę, Tmaster parašė:

    Man idomesnė diskusija būtų ne apie tai, koks bankas duoda pasidaryti bendrą sąskaitą (sunkiau būtų rasti kuris neduoda)

    Idomiau būtų pamąstyti, pvz, aš neturiu bendros sąskaitos su saviške. O gal reiktų? Kodėl?

     

    Aš dabar galvoju, kad čia labai nuo žmogaus priklauso. Man asmeniškai patinka tikslumas, kontrolė ir galima sakyti aiškumas. Nes bendra sąskaita įneša aiškumo finansuose. Aš galiu prisijungti ir žinoti kiek šeimos biudžete yra pinigų. Su žmona galime tiksliau planuoti pirkinius, koordinuoti taupymą kažkokį didesnį, pavyzdžiui nubrėžti brūkšnį, kad pinigų kiekis negali nukristi žemiau x kiekio ir pan. Kai yra atskiros sąskaitos, tai padaryti sunkiau. Turi turbūt nuolatos klausinėt kiek pas ką pinigų, kiek dar planuos išleist, kiek galimai liks mėnesio gale ir pan. Tai gali pradėt erzinti tokie klausimai santykiuose. 

    O apskritai, dar prieš bendros sąskaitos sukūrimą, turi būti klausimas ar šeimoje yra finansų valdymas? Ar jis būtinas? Kodėl? Mes su žmona sau atsakėm šiuos klausimus (protinga žmona, ne veltui vedžiau) ir jai visiškai tiko ta idėja bendros sąskaitos. Beje aš uždirbu keliais šimtais daugiau nei žmona, tai galima sakyti atlyginimai apylygūs. Čia jeigu kam įdomu. Tai va, o jeigu nėra finansų valdymo, kažkokių tikslų ar taupoma kažkam ar investuojama, tai ir to valdymo nereikia, turbūt ir bendros sąskaitos... Apsitariam daugmaž kas už ką moka, kaip Stanley ir Pukabuu rašė ir tiek.

    Tai va tokie pamąstymai.

  3. Prieš valandą, zawe parašė:

    Ieškau gero sprendimo bendrai sąskaitai su antra puse. Kiekvienas turime savo asmenines sąskaitas, o bendrai sąskaitai dabar naudojame bendrą Revolut sąskaitą su virtualiomis kortelėmis. Priskirtos kortelės telefone, tai patogu apsipirkinėjant, nes abu galime atsiskaityti iš tos pačios sąskaitos, matome kiek išleidžiame ir kiek galime išleisti.

    Tačiau mūsų bendras biudžetas turi tris eilutes:

    1. Maistas/namai
    2. Laisvalaikis(pasipramogavimai ir pasilepinimai)
    3. Atostogos (labiau kaupimo sąskaita iki tol, kol realiai išvykstame atostogų)

    Maistui/namais - bendra Revolut sąskaita - idealus mums variantas, kas mėnesį įnešame sutartą sumą ir leidžiame abu kasdieniniams apsipirkimams.

    Tačiau Revolut duoda tik vieną bendrą sąskaitą.

    Kitoms kol kas naudojame Revolut Vault(Krepšeliai) - tačiau jos neturi sąskaitų ir prie jų negali priskirti mokėjimo kortelių. Kaupimui gerai, bet kai reikia leisti, labai nepatogu, nes reikia persivedinėti į asmeninę. Net į bendrą neleidžia persivesti. O būtent Laisvalaikio biudžeto eilutei reikalinga būtų dar viena bendra sąskaita. Revolut antros bendros sąskaitos neduoda.

    Žvalgausi idėjų arba informacijos apie kitus elektroninius bankus, kurie gali siūlyti daugiau bendrų sąskaitų arba kitaip padėti vesti bendrus finansus, palengvinti šeimos biudžeto vedimą. Kas esate taip pasidaręs, gal jau atradote gerą formulę ar sprendimą? 🙂

    O kaip jūs savo šeimose darote? Gal kažkoks kitoks variantas įmanomas? 

    Paysera duoda daugiau sąskaitų susikurti ir duoda taupykles tokias susikurti, kur gali išskirstyti maistui, pramogoms ir t.t. Tai užtenka vienos sąskaitos su viena kortele, ir galima sekti atskirus biudžetus.

     

    Prieš 34 minutes, Stanley parašė:

    Nesuprantu kam to reikia. Čia juk antra pusė, o ne verslo partneris. Jeigu tau gaila, kad ji išleis namams euru mažiau ar nepasitiki, kad nusukinės pinigus nuo tavęs, tai kam išvis tokie santykiai? Pas mus nėra jokių bendrų sąskaitų, jei aš nueinu į parduotuvę - sumoku iš savo sąskaitos, jei nueina žmona - sumoka iš savo. Yra tik atskira sąskaita būsto paskolai į kurią žmona perveda kas mėnesį po pusę įmokos, taip darom tam, kad bankas matytų, jog abu mokam. Kai pas ją pritrūksta pinigų aš jai pervedu. 

    Nesekti finansų galima tik jeigu uždirbi daug ir išvis nežiūri į sąskaitos likutį perkant parduotuvėse, restoranuose ir t.t., nes žinai, kad mėnesio gale vis tiek bus pliusas, arba gyveni nuo algos iki algos ir sustabdai išlaidas tik, kai sąskaita pasiekia 0€. Akivaizdu, kad jūs uždirbat daugiau nei žmona, tai jums nesibaigia pinigai. O kaip jeigu atlyginimai panašūs, arba žmona daugiau uždirba? tai sumokat mokesčius, nuperkat maistą, kuras, keletas pramogų ir paskui pas žmoną prašytis pinigų? Man atrodo čia ne išeitis. Finansų valdymas tam ir skirtas, kad niekas iš nieko prašyti neturėtų, yra bendri pinigai bendroms išlaidoms (šeimos biudžetas, kaip sakant sumetat sklatke) ir galima atsidėti asmeniniams poreikiams procentą čia jau pagal susitarimą. Na čia mano patirtis ir mano nuomonė, bet visada įdomu pažiūrėti ir kaip kiti tvarkosi finansus.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...