Pereiti prie turinio

Alanas1990

Nariai
  • Pranešimai

    9
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Alanas1990 Pranešimai

  1. Visada buvo ir visada bus ta paklausa. Tik nelygu kokius nuomininkus įsileisi, jie tau neš pelną ar nuostolį ir galvos skausmą. Didmiesčiai plečiasi, bet ten rinka diktuoja savo kainas. Maži miesteliai irgi įdomus dalykas, tik turi tirtis rinką. Pavyzdžiui, netoli Marijampolės centro buvo nupirktas 2 kambarių butas plytiniame daugiabutyje už 15k. Investavom į remontus, techniką ~7-8k. Ateina daug įmonių į miestą, fabrikų. Nuoma tokio buto 250€. Atsipirkimas bus žymiai greitesnis, nei būčiau pirkęs Kaune/Klaipėdoje/Vilniuje.

     

     

    Sveikas,

     

    Dekui uz atsakyma.

     

    O tokie perliukai yra randami isivaizduoju tiek ieskant per skelbimus (?), tiek domintis paciu miestu, gyventoju skaiciu pokyciu, naujienomis ir panasiai?

  2. Aš galiu pasakyti dėl kitų miestų - paklausa yra žiauriai didelė, o pasiūlos nėra, nes dauguma butų yra senos statybos ir naujų tiesiog nėra arba beveik nėra. Žinau ne vieną mažesnį miestelį, kuriame žmonės varianto ieško mėnesiais, nors kriterijai būna tikrai nedideli - tiesiog dažnai vos atsiradus skelbimui, kažkas staigiai išsinomuoja.

     

     

    Aisku.. O tas troskimas nuomotis gaplioja tik naujos statybos bustams, kaip supratau, taip? Nuomuojami senos statybos bustai lieka nelabai paklausus?

  3. Sveiki, Deivi

     

    Kas liecia 5-6% graza, tai speju, kad cia kalba eina pries mokescius ir amortizacija, taip?

     

    Buto mazinimas is didesnio i mazesnius - ar tai reikalauja kokio nors planavimo leidimo ar panasiai? Ar zmones noriai eina i tokius mazus butukus?

     

    Ir, apskritai, kokia yra butu nuomos rinka LT siais laikais? Turiu omeny ne vien COVID situacija, bet bendrai. Ar nuomos verslas eina tik Vilniuje ir Kaune, ar ir Siauliuose norinciu nuomotis yra pakankamai?

  4. Lietuvos bankas prižiūri platformų veiklą, tik negarantuoju jog visų, tad prieš investuodamas geriau pats pasidomėk ;) Žinoma yra ir tokių, kurie negražina paskolos arba gražina po 10metų... Taip kad viską įvertinti reikia :)

     

    Nu, kitaip tariant, normali rizika tam tikros prieziuros kontekste. :) Svarbiausia, kad viskas ne Wild West stiliuj :D

     

    Seno tipo daugebuciai 5 auksto, aisku buvo renovuotas jau atnaujintas ir t.t. paciame miesto centre irgi. Bute buvo europinis remontas jau padarytas. O kapeikos minimalios buvo su vienais 150eu su kitais 200eu per menesi. Bet kai reikejo parduoti buta nebuvo i ka ziureti. Baldai ir buto apdaila viskas sujota. Kai gyveni uzsieni nenuleksi greit paziuret kaip nuomininkai gyvena ten. Paciam noro irgi i lietuva belstis atostogu nesinori jau geriau i marbella lekciau paatostogaut nei i lietuva vazinet ale atostogu kad tiktais pralakstyt visas dienas praziurint savo nuosavybe

     

    O del aukcijonu tai bidx1 com kur as pirkau savaji. Uzsiregistruot tik vienam namui gali ir turi sumoket 4.5k vien registracijai, jai nelaimi tada po aukcijono grazina tuos pinigus. Jai laimi turi savaite laiko pervest pinigus jiems (na cia su advokatu jau tariesi ir advokatui vedi pinigus nes jie poperius tvarko uz tave)

     

    Nu jo, cia tai tikrai nekazka tokios pajamos. Jei vidutiniskai buvo 175 eurai o gauta 40k, tai 5.25% graza, ir dar pries mokescius, nusidevejima, periodus kuomet nuomininku nera ir t. t. Manau, kad be kokiu 7% grazos nelabai ir apsimoka terliotis. Tada jau geriau investuoji i kitus instrumentus.

     

    Dekui uz bidx rekomendacija. Reikes pasidometi.

  5. Cia patriotizmas sugrojo ar pavydas kad lietuvoje uzdirbt tiek neina nei uzsieni?

     

    Turejau as panevezyje buta 2kambariu remontuota uz kuri kapeikos isejo tik gaut. Pardaviau buta uz 40k ir tiek ziniu. Nusipirkau airjoje nama 10 kambariu uz 80k per aucijona ir investavau dar 30k i remontus, namas siai dienai buvo ivertintas virs 400k.... Drasiai galiu nuomoti visa nama uz 2000eu bet gyvenu jame pats.

    Toliau riedam, uzsienyje yra projektas kur stato 3 dangoraizius ant juros kranto kartu kaip hotelio kompleksa su baseinais ir t.t Du jau pastatyti trecia baigineja. Nusipirktas ten butas vieno kambario uz 80k. Kai bus pabaigtas galiu arba pats eit gyvent tenai arba nuomoti ji hoteliui. Per metus maziausiai garantuotai hotelis man grazins 10k uz buto nuoma, negana to jie ir dar naujins pastoviai buta, ir remontuos, nes jie juo naudosis. I metus galiu dvejom sav atostogu atvaziuot pats betkada kada panoresiu...

     

    Tai Mikaz pagrysk savo ta nuomone kur lietuvoje uz 80k geriau man pavyktu kazka isgaut negu uzsienyje? Nes as turiu ir kaimynus kurie jau airijoje 13 metu nuomojasi toliau hata ir niekur nepritampa toliau svajoje apie ta tobula gyvenima lietuvoje, ir turiu draugu kurie gyvene uzsenyje gave alga apie 3k i menesi ir gryzo toliau i lt sedet ant 700eu i menesi pragyvent ir keikiasi kad vel ten sugryzo...

     

    Kiek per menesi gaudavai uz ta buta Panevezyje? kokiu metu statybos buvo?

     

    Aukcionai is ties yra vienas variantu i kuri reiktu pasiziuret ir pasidomet daugiau. Dekui.

  6. Pritariu. Palyginus kiek laiko reikia įdėti nuomuojant būstą (remontai, pinigų surinkimas, sužiūrėti ar visus mokesčius sumokėjo, kitų nuomininkų suradimas, būsto priežiūra ir t.t.), tai P2P patrauklesnis variantas atrodo :) O ir graža truputį didesnė (~10-12% bent jau man) :)

    Plius dabar atodo kad visi tik nori atsikratyti mažiau likvidžių būstų - bendrabučio kambarių, prastam rajone, labai senos statybos ir pan. ir kainos ne kuklios.

     

    Ar yra kokiu nors saugikliu P2P? Turiu omeny, ar teisine baze yra sutvarkyta istatymais ir pns? Zinoma, tai rizikos visiskai nepanaikins, bet vistiek zingsnis i prieki.

     

    Kiek teko dometis, tai P2P dar yra pakankamai naujas investicinis instrumentas.

     

    Atsiprasau uz double post. Tiesiog kol rasiau savo praeita posta, LukasKuc parase savo posta.

     

    Tai per anksti klausimus uždavinėji, vadinasi. Per tokį laikotarpį situacija gali kardinaliai pasikeisti, NT kainos Lietuvoje gali gerokai išaugti ir pati Lietuva pagal pragyvenimo lygį labiau prisivyti UK (ko pasekoje ir kainos kis, kažin ar po 8 metų norėsis gyventi už tūkstantį per mėnesį).

     

    O dabar, kol kaupi kapitalą, panašu, kad jis tiesiog sėdi ir yra valgomas infliacijos. Jei jau ketini po tokio laikotarpio užsiimti nuomą, turėtum dabar ieškoti kitų investicijos būdų, kurie padėtų kaupiamam kapitalui bent jau įveikti infliaciją.

     

    Isties, gali buti. Megstu rinkti informacija apie ivairius variantus pries priimant sprendima ir tai manes dar nenuvyle nes yra kur kas mazesne tikimybe gailetis informuoto sprendimo.

     

    Bet komentara apie klausimu uzdavinejima priimu. Laiko tikrai daug ir nemazai kas gali keistis.

     

    Kas liecia mano dabartines santaupas, tai jos (apart 6 menesiu emergency fundo) yra investuotos i SP500 indeksa per Vanguard, tad nuo infliacijos yra apsaugotos.

  7. Gyveni UK pats nuomojiesi turbut (o gal ir ne) ir galvoji lt buta paimt nuomuoti? Lietuvoje 50% isvaziavusiu emigrantu ileidzia padorius zmonius gyvent padoriai kad tik sumoketu mokescius uz buta o tu nori profit daryt is to?

     

    Kaip emigrantas emigrantui pasakysiu, merk pinigus i uk arba bet kokia kita uzsienio sali kuri turi geresnio pragyvenimo salygas nei lt.

    Butai galbut ir brangesni, bet gali rast ir pigiu gerai paieskojes. O uz nuomos pinigus gausi visada didesnius negu lt. net jai i lt sumstysi gryst realiai is tu pinigu galesi lietuvoi nuomotis hata ir dar tau liks saibu...

     

    Pvz airijoje uz buto nuoma gautum 800eu menesiui arba iki 2000eu jai paciam dubline...

    Angluose nezinau kokiam mieste tu gyveni bet tokiam peterbore stafke panasi eina nuo 600 iki 900 svaru i menesi uz buta, o londone sky is the limit ziurint koki apartamenta nurovei...

     

    Dabar pagalvok kokios kainos sukasi lietuvoje uz nuoma, ir pagalvok koks minimumas menesinis lietuvoi yra , kiek uzdirba zmones ten...

    As suprantu kai lietuviai gyvenantys lietuvoje versla daro lietuvoi su nuoma tevu/seneliu paliktais namais/butais tai yra suprantama, bet kai uzsenieciai/tautieciai isvaziave i uzsieni pradeda sukiotis i lietuva su tais butais ir namu nuomomis, tai man kazkoks apsurdas visiskas...

     

    Dekui uz nuomone.

     

    UK as turiu buta, kuriame gyvenu vienas, su paskola, tad nuomoti nereikia. Taip pat turiu galimybe per menesi taupyti apie 600 svaru po paskolos, komunaliniu, maisto, automobilio islaidu bei socialinio gyvenimo. Tad siuo klausimu man labai labai pasiseke.

     

    Kalbant apie butu nuoma UK, tai kiek teko skaiciuoti, procentali graza pries mokescius yra apie 6%, kas is esmes yra panaiai kaip ir LT. Bet pragyvenimo lygis UK yra gerokai didesnis - tokie dalykai, kaip kaina uz elektra, kaina uz automobilio islaikyma, kaina uz socializavima - visa tai kainuoja daugiau nei LT, tad, nes jei ir pavyktu man gauti koki 1000 euru ekvivalenta svarais nuomuojant buta UK, man vis tiek reiktu dirbti idant isgyvenciau. Jei grizciau i LT ir tureciau 1000 euru nuomos pajamas, tai dirbti jau butu neprivaloma, ko butent ir siekiu. 1 euras UK yra maziau vertas nei 1 euras LT, nors ne taip jau ir drastiskai.

     

    O kalbant apie minimalke LT ar tai, kiek zmones uzdirba - jei atvirai, tai man tas nlb ir svarbu, nes as noriu pasidaryt taip, kad man dirbti apskritai nereiketu. Ir tiesiog LT taip pasidaryti yra gerokai lengviau, nei UK.

     

    O, be to, LT dar nera visokiu juodaodziu ir musulmonu, kuriuos tenka matyti kiekviena karta nuvykus i didesni miesta. Fuj. Aciu, bet ne.

     

    Lietuva yra nuostabi salis su grazia gamta ir neblogais zmonemis. Tik reikia moket tai ivertint.

     

     

    Pazistamas nuomoja butus. Panevezys. Tikrai negalvojau kad bus tokia paklausa. Atsitiko taip kad jis turejo buta, tada turejo atliekamu pinigu ir isejo i nama pas drauge, o tas butas liko, ji pradejo nuomuoti. Tik trumpalaike nuoma, taip daugiau uzdirbama. Labai daug nuomuojasi is kitu saliu, kas buvo gan keista, kad ka cia tie turistai veiks, viskas per airbnb ir panasius puslapius, nuvaziuoja, paima pinigus ir ileidzia zmones. Net per karantina turejo zmoniu.

     

    Viena karta tik buvo problemos ir zinoma su lietuviu kuris ileido draugus i buta, nes “ale svente gimtadieni” vyko mustynes, kaip suprantu kazka sulauze ir panasiai bet susimokejo ir pavyko isvengti teismu.

     

    Nesenai nupirko antra buta, gan pigiai berods 1 kambario tvarkinga tai pelnas eina, zmones nuomuojasi, ypac daug vokieciu. Tikrai negalvojau kad bus paklausa tokia Panevezye, bet matyt kas keliuja pro sali, apsistoja trumpam. Dar zada toje pacioje laiptineje nupirkti dar 1 buta, labai patogu kai viskas salia vieno kito. Nes tvarkyti reikia ir t.t. Uz ta buta mokejo berods 9,000 ir tvarkingas 1kamb.

     

    Kaip suprantu, tavo draugui reikia nemazai darbo idet i busta - kiekviena karta kai keiciasi nuomininkas, sutvarkyt, isplaut ir t. t. Kokia mazdaug yra jo metine graza? Tikiuosi, gerokai didesne nei ilgalaikes nuomos, nes reikia daugiau vadybos (daugiau reklamuoti, skambuciai, t. t.) ir buto tvarkymo.

     

     

    Gal kazkiek pades sitas video su paaiskinimu.

     

    Dekui uz video. Tiesa, video pamirso pamineti keleta dalyku: mokescius bei paties buto nusidevejima. Bet is principo, video neblogai paaiskina basics.

     

    Labai jau "mėgėjiškas" video. :) Su labai elementariais paskaičiavimais. + skatina nelegalų verslą, nes pamiršta paminėt mokesčius valstybei (15%), kas labai stipriai pailginai atsiperkamumą, nei ten paskaičiuotas.

     

    Dar nepaminėta, kad daiktai natūraliai genda. Kaip pavyzdys indaplovė ar skalbimo mašina. Jeigu sugedo indaplovė ir tarkim reikia nupirkti už kokius 600 eur (su montavimu, užnešimu, atvežimu), o nuomoji butą už 300 eur, tai papildomai prisideda 2 mėnesiai atsiperkamumo (su sąlyga, kad nemoki mokesčių, jei sumoki GPM, tai dar daugiau).

     

    Plius niekada nežinai kaip keisis rinka dėl covid'o, kai neatvyksta studentai (čia jau kalbant apie Vilnių ar Kauną). Kas natūraliai mažina paklausą - nuomos kainos krenta - didėja atsiperkamumo laikotarpis. O jeigu dar prastesnis rajonas, tai gali ir išvis nebepavykt išnuomot.

     

    Šiai dienai siūlyčiau labiau galvot apie kitas investicijos formas, kaip heavyfinance ar panašiai (mano nuomone). :)

     

    Aišku su trumpalaike nuoma yra visiškai kitaip ir galima "žaidžiant" daugiau uždirbt, bet aš asmeniškai neturėčiau laiko važiuot įleidinėt/išleidinėt žmonių, nes labiau mėgstu ten kur viskas automatizuota investuot.

     

     

    Dekui uz atsakyma.

     

    Pas manes planai uzsiimti ilgalaike nuoma yra ne dabar, bet po kokiu 7-8 metu - siuo metu vis dar tik esu kapitalo kaupimo stadijoje. Butent del to, i COVID visiskai nekreipiu demesio. Pritariu der trumpalaikes nuomos - man irgi nepatiktu tureti tiek daug kasdieniu rupesteliu.

  8. Sveiki,

     

    Is karto atsiprasau uz ilga posta. As padariau siek tiek research'o sia tema, taciau vis dar turiu keleta klausimu.

     

    Siuo metu gyvenu UK (del to ir sveplavimas nes LT klaviaturos neturiu) bet nenoriu visa gyvenima vergauti kazkam kitam ir daryti kitus turtingesniais. Del sios priezasties ieskau galimybiu LT ir viena ju kuri man kol kas labiausiai sauna i galva yra keleto (kokiu 3) butu isigijimas (be paskolos) ir ju nuoma. Taciau as neturiu daug patirties sioje srityje ir noreciau isgirsti tuo jau besivercianciu zmoniu patirti.

     

    1. Kokia yra jusu investicine graza pries mokescius ir nusidevejima? As siek tiek dariau skaiciavimus Aruode analizuojant buta kuris siuo metu nuomuojamas ir ziurint panasaus buto (plotas, kambariu skaicius, vieta) tai gavosi, kad pries visa tai, kokia 7% graza pries mokescius ir nusievejima butu visai realistiska. Kokia jusu patirtis siuo klausimu?

     

    2. Kaip dabar einasi su mokesciais? Zinau, kad dabar jau reikia 1 verslo liudijomo vienam butui, tad GPM mokejimas tampa (tikriausiai) patrauklesniu variantu. Kokie mokesciai mokami uz nuomos pajamas? GPM - 5% ar 15%? Ar galima nurasyti 30% pajamu kaip leidziamais atsiskaitymais? Ar Sodros mokesciai (PSD ir VSD) nuskaiciuojami nuo 90% nuo visu pajamu, ar 90% nuo apmokestinamuju pajamu (70% visu pajamu)? Zinau, kad turto mokestis yra 0.5% uz turto vertes virs 150 tukst. euru - o kaip turto verte yra nustatinejama - pagal tai, kiek kainavo butas perkant, ar kiekvieneais metais vis is naujo ivertinant buto verte?

     

    3. Koks % jusu buvusiu nuomininku kele kokiu nors problemu - nemokejo nuomos, nemokejo uz komunalinius ir t. t.? Kaip po to daret, kad veliau isvengtumete tokiu potencialiu nuomininku? Ar daznai buvo teke su jais susidurti? Ar teko patirti, kuomet teko bandyti iskelti su nepilnameciu vaiku? Kiek laiko tai uztruko?

     

    4. Jei yra teke kreiptis i teismus ir paskiau atgavineti negautus nuompinigius bei teisines islaidas, ar tai pavyko padaryti sekmingai? O gal skolininkas vietoje to, kad moketu, tiesiog moka minimaliai ir tiesiog vengia darbo?

     

    5. Kiek mazdaug yra buto atnaujinimo kastai, palyginant su buto verte % per metus? Ar daug pinigu yra teke investuoti siekiant atnaujinti buta iki tokio lygio, kuomet nuomuoti vel butu galima?

     

    6. Tiems, kurie gyvena ar nuomuoja Siauliuose - kaip nuomos situacija ten? Ar sunku rasti jaunu profesionalu, norinciu issinuomuoti buta? Zinau, kad Siauliai prarado daug gyventoju, tad nenustebciau, kad ir nuomuoti butu tapo sudetingiau. Vis delto, kaip yra? ir, apskritai, kiiek laiko vidutiniskai uztrunka, kad susirasti kita nuomininka?

     

    7. Gal dar ko nors nepaminejau?

     

    Dekui uz jusu atsakymus.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...