Pereiti prie turinio

Anafij

Nariai
  • Pranešimai

    0
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Anafij sureagavo į Gruzlys Crypto mokesčiai   
    Del nedraugavimo tai cia idomiai, nes uzsisakinejau ta binance korta pries savaite ir Binance gan aiskiai parase kad visas kortos isdavimas "Is handled by 'Bank of Lithuania'" (nors gyvenu Danijoje, bet pasas Lietuviskas pilietybe tvirtinant ir vien nuo to), tai jie turetu zinoti apie tas kortas.
  2. Patinka
    Anafij sureagavo į klausytojas Crypto mokesčiai   
    Temoj matau nemažai nusišnekėjimų įvairų, tai manau reiktų truputį apibrėžti kokia yra teorija, praktika ir kaip jos skiriasi.
    Taigi pirma torija. Pagal VMI kriptovaliutos yra priskiriamos ne finansiniam turtui, bet kitam turtui, todėl įsijungia GPM 17 str. 26 dalis, kuri sako, kad per metus uždirbus prekiaujant kriptovaliuta iki 2500 EUR deklaruoti nereikia ir mokesčiai neatsiranda. Viršijus šį limitą įsijungia 15% GPM tarifas, kurį reiktų sumokėti užpildžius metinę pajamų deklaraciją. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį, kad pajamos būtų pripažįstamos ne tada, kada persivedi pelną į banko sąskaitą, bet kada atsiranda pats pelnas. Pvz Spalio 11 perki Bitcoin už 1 EUR, Spalio 12 parduodi už du, tai tas vieno euro pelnas skaitytusi uždirbtas Spalio 12 ir niekam neįdomu ar tu tą pelną persivesi į banką ar refinansuosi didesnio pelno uždirbimui.
    Toliau praktika - praktiškai kol kas viskas veikia taip, kad daugelis crypto trading platformų (išskyrus Revolut) šiuo metu nepalaiko jokių ryšių su VMI. Daugelis tų platformų yra įsisteigusios ofšorinėse jurisdikcijose, todėl ir gauti informaciją būtų sunku. Aišku, VMI visuomet gali užklausti tam tikros info ir galimai platforma gali ją suteikti, bet pati VMI niekuomet nesiplėšys dėl žmogaus, kuris uždirba kokius 10K per metus, nes tiesiog rinkoje yra didesnių žuvelių, kuriuos jie gali gaudyti. Vis tik, jei jau pradėtum pirkti prabangius automobilius, brangų NT ar kitus brangius pirkinius, tavim susidomėti galėtų ne tik VMI, tačiau ir pats bankas jei persivedinėsi dideles sumas į savo banko sąskaitą.
    Taigi apibendrinus, žiūrėk kiek uždirbi. Jei uždarbis nėra labai didelis ir net jei viršyja 2,5K per metus, nesuk galvos mokesčių ir niekas prie tavęs nesikabinės. Vis tik, jei pradėsi žaisti didelėmis sumomis, jas vedžioti pirmyn atgal banko sąskaitose, pradėsi pirkti brangius pirkinius, kažkokiu būdu turėsi įrodyti, kad tavo pajamos yra legalios tiek VMI, tiek savo bankui ir jau nepriklausomai ar platforma pateiks tavo duomenis VMI ar ne, tai taps jau tavo problema įrodyti, kad viskas ką uždirbi, buvo deklaruota ir gali skaitytis kaip legalios pajamos.
  3. Ekspertas
    Anafij sureagavo į Frankenstein VMI pardavė konfiskuotas kriptovaliutas už 6.4 mil. EUR   
    Mano siu metu top istorija, draugo komiuteri kuris dirba TV3 nulauze su ransomware virusu, tai jis paime ir iskviete policija, jis zala ivertino apie 15k EUR, atvyko policija, apziurejo kompa, surinko duomenis etc. uzvede tyrima. Po savaites paskambina is lietuvisko cyber police padalinio, atsiuncia kazkokia programele, dave instrukcijas ka daryti ir nulauze ransomware virusa ir isvadavo failus :D Tai buvo paskutinis dalykas kurio tikejausi is lietuvos policijos :D
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...