Pereiti prie turinio

Artas5

Nariai
  • Pranešimai

    23
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Artas5 Pranešimai

  1. http://uzdarbis.lt/t153637/del-cmek/page__p__2199985#entry2199985

     

     

    Ten rasi ir savadą, su kokiom ligom nepraeini, su kokiom praeini. O dėl ugnegesio, tai pagal I skiltį priima, nes naujai priimamas esi. Dėl vožtuvo nesandarumo pagal I skiltį nepraeisi, o pagal II ir III skiltį, vertina individualiai (nesuprantu kaip jie ten vertina individualiai, tikriausiai jei maldausi praeisi pagal II, bet pagal I ne...)

     

     

    Savadus įkeliu ir čia, gali pasižiūrėt:

    Reikalavimai pagal skiltis (1).doc

    Priedas, paaiskinimai (1).doc

  2. Sveiki,

     

     

    lankiausi http://www.esparama.lt/es-parama-verslui ir vistiek nelabai kazka suprantu. Esame jauna imone kuri uzsiima antriniu zaliavu surinkimu ir pervezimu, noretume plestis link perdirbimo ar bent jau netoli to. Verslas jaunutis nesiekia vieneriu metu.

     

    Idomu butu kokios salygos finansavimo gavimui.

     

    kokia forma teikiamas finansavimas ( paskola, investicija )?

    kokie terminai (jei tai paskola, atidavimas, ir pan)?

    kokius standartus reik atitikt, kad galetum isvis apie es parama galvot?

    girdejau kazka, kad galima gauti kaip ir parama su isipareigojimu kazkiektais metu vykdyti veikla, ivykdzius isipareigojima nebelieki niekam skoloj uz investicija.

     

     

    nukreipkit tinkama linkme kur galeciau paskaityti ar pan :)

     

     

    Sveikas, kaip supratau tu tobulinsi įmonę pereidamas į sudėtingesnę sritį. ES Struktūriniai Fondai suteikia galimybę įmonėms ir organizacijoms gauti finansinę paramą veiklos tobulinimui, tačiau tavo įmonės tikslai turi atitikti paramos fondų tikslus. Kaip minėjo zyzuolė, be konsultavimo įmonės ES projekto klausimais neišsiversi. Tau reikės sudaryti projekto konsepciją, kuri susideda iš įmonės veiklos analizės, įmonės ir fondo tikslų atitikimo įvertinimo bei projekto gairių suformulavimo. Tik tuomet tu galėsi pamatyti ar tas projektas bus naudingas, be to gera projekto konsepcija turi didžiausią galimybę gauti ES paramą. Taip pat paraiškų rengimas atims paskutinius nervus, kadangi jų reikalavimai dažnai keičiasi, o be to, gavus oficialų patvirtinimą dėl ES Struktūrinių Fondų paramos skyrimo, sekantis ne ką lengvesnis etapas bus projekto įgyvendinimas. Projekto įgyvendinimas susideda iš daugelio procesų, kuriuos reikia suprasti ir tinkamai įvykdyti, norint gauti visą projektui skirtą finansinę paramą. Pavyzdžiui reikės rengti pažangos ataskaitas, mokėjimo prašymus ir visokį kitokį popierizmą.

    Pažiūrėjus į tavo įmonės sritį - visiškai reali galimybė gauti tą paramą, kanagi ES kaip pamišusi dėl to žalio pasaulio. Aišku, tai kainuos daug nervų ir laiko gauti paramą - tačiau pinigai gatvėje nesimėto.

  3. Taigi, po visų šių atsakymų belieka 2 variantai kaip gauti tavo išsvajotus 80 tūkst. Jeigu pats jauti, o ir manai kad tai ne tik gerai parašytas verslo planas, tačiau išties realią naudą atnešianti idėja, belieka ieškoti privataus investuotojo. Tai gan sunkus ir daug pastangų reikalaujantis darbas, tačiau visai realus dalykas. Neapsiribok tik Lietuva, žiūrėk plačiau ir į kitas šalis, ieškok tokių įmonių ar asmenų, kurie rengia verslumo konkursus, ar bent jau yra šių konkursų remėjai. Viskas priklauso nuo tavo verslo plano ir sekmės. Kitas realus variantas - ES parama. Tačiau šiuo atveju jau turi turėti įmonę ar organizaciją. Europos Sąjungos Struktūriniai Fondai suteikia galimybę įmonėms ir organizacijoms gauti finansinę paramą veiklos tobulinimui. Siekiant šios paramos, įmonių ar organizacijų veiklos tobulinimo tikslai turi atitikti paramos fondų tikslus. Taigi reali galimybė gauti šią paramą yra tik tuomet, kai jau esi bent įsteigęs įmonę, kuri jau veikia...

  4. Na taip, akiniai yra, su akiniai regejimas 1. Bet idomu ar praleidzia su akiniais.

    Žiūrint pagal kurią skiltį eisi, pagal I skiltį su akiniais nepraleis, tačiau gali dieną prieš Cmek'ą nueiti į fielman ar kokį kitą privatų akinių saloną ir išsiplėsti vyzdžius, kurie, didelė tikimybė, duos geresnį regėjimą keliom dienom ir puikiai galėsi matyti be akinių. O pagal II skiltį ir III man atrodo leidžia su akiniais, bet neesu 100 proc tikras.

  5. Šiek tiek apie mokesčių bazę:

    Lietuvos vieneto mokesčio bazė yra visos Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse uždirbtos pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvos Respublikoje ir ne Lietuvos Respublikoje. (Pastaba. Nuostatos taikomos apskaičiuojant iki 2010 metų mokestinio laikotarpio pelno mokestį).

     

    Lietuvos vieneto mokesčio bazė yra visos Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse uždirbtos pajamos, kurių šaltinis yra Lietuvos Respublikoje ir ne Lietuvos Respublikoje. Per Lietuvos vieneto nuolatines buveines, esančias Europos ekonominės erdvės valstybėse arba valstybėse, su kuriomis Lietuvos Respublika yra sudariusi ir taiko dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, vykdomos veiklos pajamos nepriskiriamos Lietuvos vieneto mokesčio bazei, jeigu per šias nuolatines buveines vykdomos veiklos pajamos nustatyta tvarka apmokestinamos pelno mokesčiu ar jam tapačiu mokesčiu tose valstybėse. (Pastaba. Nuostatos taikomos apskaičiuojant 2010 metų ir vėlesnių metų mokestinių laikotarpių pelno mokestį.)

     

    Tiksliai nežinau kaip su uk, bet reikia žiūrėt, kad Lietuva būtų pasirašiusi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį su UK. Nes jeigu nebus pasirašiusi, tuomet tiek pelno ir kitus mokesčius reikės mokėti abejose šalyse, tiek UK, tiek Lietuvoje. Kaip galima pastebėti, anksčiau, t.y. iki 2010m. reikėjo mokėti mokesčius tiek kitoje šalyje, tiek Lietuvoje, nesvarbu, kad įmonė buvo registruota kitoje šalyje, o veiklą vykdė Lietuvoje, vis tiek buvo taikomi dvigubo apmokestinimo tarifai. Dabar kiek paprasčiau. Beje, visai nesenai, Vilniaus prekyba perkelė savo įmonę į kitą šalį, kur yra taikoma dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, ir jie moka kitai šaliai žymiai mažesnius pelno mokesčius, nesvarbu, jog įmonė verčiasi savo veikla Lietuvoje.

  6. pries einant konsultuotis,noriu kitu zmoniu pasiteirauti,galbut kas yra su tuo susidure,todel nemanau,kad tai yra juokinga.

     

     

    Visiškai pritariu Martynui. Nu o dabar pats pagalvok, jeigu tu turėtum 300k ar norėtum paskolinti juos kitam asmeniui, be jokio užstato? Manau, kad nelabai. Tas pats ir su bankais, vis tiek užstatą turėsi palikinėti. O verslo plano parodymas, kad tu nori plėtoti tokį verslą tikrai nepagelbės ir jiems tai mažiausiai rūpės. Ir aplamai, dabar sunku gauti net būsto paskolą, užstatant tą patį būstą. Vat jeigu vystai verslą ir kažkas susiję su ūkiu, gali tikėtis gauti paramą iš ES fondų... Bet ir tai čia daug klaustukų.

  7. Okey, šiek tiek papasakosiu apie CMEK. Ėjau 2009 metų vasarą. Viskas užtruko 2 dienas, nors prieš tai reikėjo rinktis įvairias pažymas. Kokių pažymų reikia, yra nurodytos CMEK internetiniame tinklalapyje. Pažymas rinkausi apie 2 savaites, priklauso nuo eilės pas tą gydytoją. Dabar apie CMEK:

    Pradžia: Atėjau ~7 valandą ryto paskirtą datą. Iš pat pradžių visiems atvykusiems davė tokias anketas, kurias reikėjo užpildyti. Tenai tokie panašūs klausimai kaip: Ar turėjai traumų? Kokių turėjai traumų? Ir panašiai. Atsakęs į tuos klauimus ir užpildęs anketą turėjau ją atiduoti registratūrai. Štai čia mano patarimas: stenkitės pildyti anketą kuo greičiau, kad nesusidarytų eilė prie registratūros. Nes į tą Cmek'ą, tuo laiku kai ėjau, buvo begalė žmonių. Tad užpilžiau ir įėjau į registartūrą. Iš pat pradžių, kiek pamenu, daviau visas pažymas ir savo medicininės kortelės kopiją, kuri buvo patvirtinta ir sunumeruota. Būtinai neškitės kortelės kopiją ir sunumeruotą, ir patvirtintą, nes jie prie tos kortelės kimba o kartais jeigu nėra patvirtinta ar nesunumeruota liepia numeruoti pačiam arba nešti patvirtinti. Na po pažymų pateikimo ir parodymo medicininės kortelės davė tokį lapą su kabinetų numeriais. Ir tada prasidėjo linksmybės. Padariau klaidą, kad ėjau iš pat pradžių pas nereikšmingus daktarus, o pas reikšmingus ėjau jau paskutiniu momentu, todėl buvau nusikalęs. Dabar papasakosiu pas kokį daktarą ėjau ir ką panašiai tikrino (viskas surašyta eiliškumo tvarka):

    1) Traumotologas - kadangi turėjau kelias traumas, bijojau pas jį užstrigti. Tačiau, galima sakyti, praėjo viskas sklandžiai. Liepė „tik“ pasidaryti 4 nuotraukas, patikrino stuburą, ir žinoma pervertė visą medicininę kortelę. Na ir kažką užrašė į tą lapą, kur buvo davusi registratūra, padėjo parašą ir liepė toliau tęsti ir eiti pas kitus gydytojus.

    2) Dermatologas (ar kaip jis ten vadinasi, nebepamenu) – čia irgi neužstrigau ir praėjau palyginus gan greitai. Žinoma, irgi vartė visą medicininę kortelę ir klausinėjo ar sirgau veijaraupiais ir panašiomis ligomis.

    3) Akių gydytojas – jeigu akys geros – praeisit. Turi būti matomumas ne mažiau kaip 0,6 lygtais. Tiksliai nepamenu. Akinių jokių negalima turėti ar kontaktinių lęšių. Ji tai greitai patikrina. Taigi vėl pasirašė į tą lapą ir tęsiam toliau!

    4) Psichologinių tyrimų salė – ji man prasidėjo 10H, kiek pamenu. Ką tenai daryti? Ogi spręsti testus! Be šių tyrimų jūs negalėsite patekti pas Psichiatrą ir Psichologą. Tad Keliaujam į psichologinių tyrimų salę. Iš pat pradžių viską paaiškina ką reikia daryti. Sprendėm įvairius testus, klausimai buvo įvairiausi: Ar myli mamą, ar tu jautiesi suaugęs, ar sapnuoji košmarus, ar tiki dievu ir panašiai. Palyginti juokingi klausimai, tačiau kaip tokių klausimų daugiau negu 150, juokas greitai dingsta ;DD. Tuomet dar davė piešti ir t.t.

    5) Pabaigęs ir išsprendęs testus, einu toliau. Testus sprendžiau kažkur 1 valandą. Toliau einu pas Dantistę. Pas ją galima papulti tik po 10h, nes tik tuomet pradeda dirbti. Gan maloni daktarė, o juo labiau, kai žinojau, kad visi dantys tvarkoje, nes prieš tai tikrinausi sau profilaktiškai. Tad ilgai neužtrukau.

    6) Vidaus ligų gydytojas – va čia tai prasideda! Kadangi eilės nuo ryto pas šią daktarę apmažėjo, nusprendžiau užsiimti eilę ir laukti. Norėjosi šiek tiek pailsėti, kadangi jau buvau pavargęs po tos tyrimų salės. Tad pralaukiau apie 2h kol pakliuvau pas ją. Taigi, įžengiu į kabinetą. Pačioje pirmoje eilėje pradeda matuoti spaudimą. Pamatuoja, tuomet pradeda vartyti medicininę kortelę. Varto ir skaito viską, o jeigu, neduok dieve, pamato, kad kažką praleido kitas gydytojas, prirašo į tą lapą, kur davė registratūra. Tuomet su klausos tuo aparatus paklauso plaučius ir panašiai, pasižiūri stuburą ir liepia pasidaryti pas juos tyrimus. T.y. dviračio praminimas, ekoskopiją, galvos rentonogramą ir dar kažkokį „pūtiklį“ ar kaip jis tenai vadinasi, pamiršau. Kadangi visus tyrimus užrašė kitai dienai, o cmeko darbo laikas jau ėjo į pabaigą, nunešiau visus dokumentus į registartūrą ir nusprendžiau važiuoti namo.

    ANTROJI DIENA:

    Na štai vėl 7 valandą ryto aš stoviu ir laukiu kada atidarys cmeką. Gan daug žmonių, kaip ir pirmą dieną. Taip pat pamačiau daug naujų veidų, kurie atėjo praeidinėti Cmeką. Dabar man jau su visais eilėje nereikėjo stovėti, kadangi ėjau antrą dieną, reikėjo tik iš registartūros greitai pasiimti dokumentus, kuriuos palikau vakar. Tad pasiemu medicininės kortelės kopiją ir tą lapą ir skubu į tyrimus. (Tyrimų laikas visada būna paskirtas, tad stenkitės neveluoti). Beje, dėl ekoskopijos, tai ją reikia darytis poliklinikoje, o ne pas juos, tad vakar, t.y. pirmąją dieną po cmeko ejau pasidaryti širdies ekoskopiją.

    1) Smegenų rentonograma – iš pat pradžių atrodė gan pavojingai. Apkarsto tave daug laidų aplink galvą, uždaro į tamsų mažą kambariuką ir įjungia blicą. Pojūtis nėra malonus, tačiau nieko ypatingo nepajutau.

    2) Dviračio mynimas – iš karto po smegenų rentonogramos skubu minti dviračio. Čia irgi pavargau, kadangi šiek tiek pakankina. Tačiau esmė ta, kad pramyniau ir ten kažką prižymėjo ir liepė eiti į šalia esantį „pūtiklį“.

    3) „Pūtiklis“ – tai toks daiktas, kai tau reikia per vamzdelį kiek galima labiau išpūsti ir įtraukti orą. Tad praėjes visą tą liepia eiti atgal pas vidaus ligų gydytoją.

    4) Vidaus ligų gydytojas – kaip žinia vėl eilėje praleidau apie 1h kol pakliuvau. Padaviau visus tyrimus, ji pažiūrėjo, kažką užsirašė ir liepė tęsti toliau.

    5) Psichiatras – iš pat pradžių reikia eiti pas psichiatrą, tada pas psichologą. Tad jau 11h ryto ir keliauju pas psichiatrą. Va čia tai buvo klausimėliai!!!! Pirmoji kregždė jau atėjo pavasaris – kas? „Dienos ir nakties santykis per žmogiškųjų santykių visumą. Paaiškinkite.“ Ir panašūs klausimai. Tuomet net nežinojau, ar verkti, ar juoktis, tačiau kažkaip pradėjau vartyti tenai savo nuomonė, jai gan patiko ta mano nuomonė tai šiaip ne taip praleido, Tuomet iš karto bėgu pas psichologą.

    6) Psichologas – gan greitai paklausinėjo ar turėjau galvos traumų, pervertė kortelę, pasirašė ir liepė keliauti toliau.

    7) Ausų, nosies gydytojas – Pagaliau! Paskutinis gydytojas. Taip pat eilių nebuvo, tad greitai patekau, patikrino gerklę, ausis, nosį, pasirašė, pervertė kortelę, paklausė ar sirgau ten kokiomis labai rimtomis ligomis nosies ar ausų. Beje, visada, kai klausia, sakykit tiesą, nes jeigu perverčia kortelę ir pamato, kad sirgai rimtomis, o nepasakei, jie tavęs to tikrai paklaus. Tuomet sakykit „Oj, atsiprašau, pamiršau“ ;DD.

    Na štai jau beveik 14h, skubu į registartūrą atiduoti visų dokumentų, man tuomet paduoda kodą, su kuriuo galėsiu pasitikrinti interniatiniame tinklalapyje, ar praėjau, ar nepraėjau cmeko. Tad viską atidavęs išeinu. Jeigu dar kils klausimų klauskite ;]

     

    Beje, aš ėjau šiek tiek į kitą valstybės tarnybą, ne į pasieniečius, tačiau, kad ir ten eidamas šie apsilankymai pas gydytojus bus privalomi. Už poros dienų pabaigsiu pasakojimą. Čia tik dalis to, ką reikia patirti stojant :D

     

    P.S. Nepykit už gramatines klaidas:)

  8. Sveiki visi forumiečiai. Kadangi retai naudojuosi forumais (juos tik skaitinėju, bet nerašau naujų temų) tad gal ne čia, o gal čia parašiau. O klausimas būtų paprastas - gal kas mokinasi kokioje profesinėje mokykloje UK? Man reikėtų šiek tiek info, kaip ten pas juos su priėmimais, ar mokama kokia stipendija, ar profesinių mokyklų mokymas yra nemokamas ir pan. Domintų labiau tų atsakymas, kas ten mokosi. Nes "aš manau" ir pan. blevyzgos - neįdomu. Dabar studijuoju Lietuvoje, esu baigęs vidurinę, tačiau, žiūrint į dabartines perspektyvas Lietuvoje - norėtūti įgyti kokią profesiją UK ir pradėti darbuotis ten. Tad laukiu jūsų atsakymų.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...