Pereiti prie turinio

nadza

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    27
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    2
  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo audriuslatoza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
  2. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  3. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  4. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  5. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  6. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  7. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  8. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  9. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  10. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  11. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  12. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  13. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  14. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo Bernioks Kuo skiriasi logotipo ir "Brand" kūrimas   
    Tekstas skirtas ir naudos atnešti turėtų startuojančių verslų savininkams, ir grafikos dizaineriams, kurie norėtų suteikti daugiau vertės savo klientams bei aiškiau matyti savo darbo indėlį į verslo sektorių.
     
     
    Kas yra Brand (lietuviškai prekės ženklas)?
     
    Užuomina - tai nėra logotipas. Ir jei sąmyšio galvoje dar per mažai, tai nėra ir vizualinis identitetas (ne vizitinė, ne blankas, ne iškaba ant pastato, ir tikrai ne kelios skrajutės...). Tad, kaip reiktų suprasti kas yra "Brand"?
     
    Trumpas patirtinis ekspermentas: Uždengus dešinę pusę, ką jaučiate matote žiūrėdami į Nike "swoosh" ženkliuką? Ką jis komunikuoja? Ar įžvelgiate vertybes? Kodėl jis jums turėtų būti įdomus? Kodėl turėtumėte pirkti jų "brand" pažymėtus gaminius?
     
    O dabar atidenkite dešinę pusę. Čia tik kruopelytė jų komunikacijos, tačiau atsakykite sau į tuos pačius klausimus: Ką komunikuoja, kokios vertybės? ir kokius jausmus jums sukelia?
     
    Ar dešinėje pusėje esanti komunikacija kviečia peržengti savo galimybių ribas? Šūkis "just do it" įtraukia ir ragina tiesiog veikti, nebegalvoti. Kuria įvaizdį, kad su "Nike" gali būti nenugalimas, tarsi prideda papildomos vertės, pasitikėjimo žmogui su Nike bateliais.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/Nike-brand.jpg
     
     
    Taigi "Brand" yra tai, ką žmonės pajaučia, kiekviename sąveikos taške su "brandu". Ar tai būtų vizuali komunikacija, kalbėjimo tonas ir žinutės formavimas ar svetainės funkcionalumo ir estetikos lygis.
     
    Suformuotas jausmas lieka žmogaus atmintyje ir žiūrint į pateiktą vizualios komunikacijos pavyzdį būtų nesunku įsivaizduoti kaip atrodytų Nike viešbutis, koks būtų jo interjeras, kokios detalės suptų foje, kokia muzika grotų ar netgi kokį kvapą skleistų kambariai. Tinkamai sukurtą "Brand" charakterį yra lengva pritaikyti įvairioms nišoms.
     
    Gaištant prie pavyzdžio pats logotipo "Swoosh" ženkliukas buvo sukurtas studento už 35 dolerius. Tačiau, "brandu" paverstas sumerkus milijardines sumas i komunikaciją, kuri perteikia žmogų virš savo galimybių ribų. Taip kuriamas emocinis ryšys tarp žmogaus ir prekės ženklo, su kuriuo žmogus gali susitapatinti. Suprastintinus komunikaciją galima interpretuoti taip: nori būti nenugalimas - įsigyk Nike batelius.
    Trumpa pastaba: pateikdama "Nike" "brandą" kaip pavyzdį, tikrai NEnoriu pasakyti, kad be milijoninių investicijų nieko nebus. Jį pasirinkau, nes jis visiems žinomas. Tai yra tiesiog geras pavyzdys, ko reiktų siekti, tačiau pradėti kažkur reikia. "Nike" irgi nuo kažko pradėjo. Logotipas dar ne viskas.
     
    http://linamass.com/wp-content/uploads/brand-pamatine-struktura.jpg
     
    Brand pamatinę struktūrą sudaro matomi ir nematomi elementai.
     
     
     
    Matoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Įprasta įmonėms praleisti nematomą "Brand" pamatinės struktūros dalį. Ir tikrai, sutinku, kyla pagunda pereiti prie vizualinės komunikacijos kūrimo, nes tai ir bus ką matys jūsų klientai ir darbuotojai, tačiau vizualią dalį statyti kaip pagrindą "Brand" kūrimui yra mažų mažiausiai nesąmonė.
     
    Tai trumpalaikio matymo taktika.
     
    Logotipas tėra identifikavimo ženkliukas. Vizualinis identitetas papildo logotipą, sukuria kontrastingas erdves logotipui būti gerai matomu ir kuria vientisa lengvai atpažįstamą stilių. O "Brand" yra viso to, ir visų procesų, kuriuose dalyvauja vartotojas visuma. Nesakau, kad vizuali dalis nesvarbi - atvirkščiai - ji labai svarbi, tačiau "Brand" pamatas turėtų prasidėti nuo "nematomos" dalies sukūrimo, kad vėliau nereikėtų vizualios dalies perdaryti, nes nepataikyta su tiksline auditorija ar bendra vizuaulia nuotaika.
     
     
    Nematoma BRAND pamatinė struktūra
     
    Tad iškėlus klausimą, ką norite kad jūsų vartotojas galvotų apie jūsų įmonę, kokiomis bendromis vertybėmis norite turėti ryšį su klientu? Apskritai, kas yra jūsų klientas? Ir jau net neklausiu demografinių klausimų: kur jis gyvena, kiek jam metų? kuo domisi? Dabar aktualiau psichografinės žinios: kuo jis gyvena, ką jaučia, kur yra jo neigiamos patirtys, ko jis trokšta. Ir tuomet pereiti prie sekančio etapo - strategijos kūrimo.
     
    Verta permąstyti, kokias patirtis norite sukurti klientams kiekviename sąveikos taške su "Brandu". Kokį geresnį, patogesnį, efektyvesnį rytojų jiems norite pažadėti? Ir kaip tai išpildysite. Kaip savo klientams padėsite siekti tikslų?
     
    Strategijos struktūra: Tikslai / "Brand" architektūra / "Brand" atributai / 'Brand" architepas / Misijos teiginys / Pozicionavimo teiginys / Komunikacijos žinučių pavyzdžiai / Nuotaikos ir charakterio apžvalga / Konkurentų apžvalga ir įžvalgos / Klientų profiliai (personos) / Kliento patirčių dizainas / Vizualinės krypties nustatymas / Terminai / Prioritetai.
     
     
    Kuos skiriasi logotipo kūrimo procesas nuo "Brand" su strategija
     
    Visų pirma, yra situacijų, kai užtenka tik logotipo. Dažniausiai tai trumpalaikiai projektai - kaip NT miestelio komunikacija, kai po 3 mėnesių kai nebeliks butų niekam ir komunikacijos nebereikės.
     
    Kitais atvejais kai kuriamas ilgalaikis verslas tikrai verta investuoti laiką į "Brand" kūrimą. Ir iš teksto tikiuosi buvo galima suprasti, kad "Brand" tai nėra investicija į grafinį ženkliuką su gražiomis spalvomis ir derančiais super gerai skaitomais šriftais - o investicija į "Brand" strategija + viualinį identitetą. Vientisas dokumentas, kuris apima visas "Brand" veiklos sritis, kuriame galima atidžiai suplanuoti visas "Brand" ir vartotojo sąveikos patirtis, kuris veikia kaip pagrindas, kaip centrinis informacijos šaltinis tiek jums, įmonės savininkui, tiek samdomam darbuotojui, atsakantis į klausimus ir padedantis strategiją versti veiksmais siekiant užsibrėžto aiškaus tikslo, vientisos komunikacijos ir aiškios žinutės ištransliavimo.
     
    Aktualu grafikos dizaineriams: Dar reiktų paminėti, kad pats procesas ir patirtis labai skiriasi kai logotipas kuriamas pagal strategiją, o ne pagal kliento turimą logotipą viziją. Didžiausias džiaugsmas kad komentarai "gražu / negražu" :blink: šiame procese nebeturi vietos. Jei galutiniame etape, kada pateikiamas logotipas, būna neatitikimų (o taip buvo niekada!), visada galima grįžti į pirmą strategijos etapą ir žiūrėti kurioje vietoje yra spragos.
     
    *Angliško žodžio "Brand" lietuviškas vertimas prekės ženklas neperteikia visos Brand reikšmės ir esmės, tad tekste sąmoningai renkuosi naudoti anglišką žodį "Brand".
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
     
     
    Kaip vertinat straipsnį? :bi: Ar buvo naudingų įžvalgų? Kuri vieta kelia daugiausiai klausimų? Komentaruose bandyčiau papildyti neaiškias vietas.
     
     
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  15. Patinka
    nadza sureagavo į pauliusrag Kaip mokintis drop shippingo?   
    .
  16. Patinka
    nadza sureagavo į asdf Kaip mokintis drop shippingo?   
    Mano keli pastebejimai ir patarimai:
     
    1. Dropshippingas ne menas, o jau labai netgi issisemus nisa. Visi dabar dropshiperiai arba nori tokiais but.
    2. Dropshiperiai kur veda mokymus uzdirba is mokymu vedimo, o ne dropshippingo
    3. Vietoje to, kad ieskotum ka dropshippinti, geriau ieskok populiaraus produkto kuri galetum tiesiogiai tiekti/gaminti/uzsakyti, kad pagamintu ir duot kitiem dropshippinti. Tai bus daug geriau panaudotos laiko sanaudos
    4. Atsakant tiesiogiai i klausima: abeji mokymai yra labai prasti, meslini, nieko verti ir pan.
     
    Jeigu jau labai nori dropshipinti, ziurek mokymas NEMOKAMAI (sveikinu sutaupius 100 euru, gali juos investuoti i kokio produkto prototipa, padeku nereikia):
     
    Uzsiregini Ebay, uzsiregini Amazon, uzsisakai prime (nemokamai pirma menesi). Siandien bosh sanderis amazon tik £29.99; ebejui jis £39.99 IR VARYK. Likutis tau. Sony MRD 7506 ausines dv247 tik £90, Amazoneje vaiksto po £120, ebejui beveik nera - VARYK. Viskas. Visas tavo "menas". Arba dar aliexpress gali uzsiregistruot ir is ten ta pati daryt. Jeigu atsidarysi svetaine - nepamirsk tik aprasyme rasyti MES BENDRADARBIAUJAME SU RINKTINIAIS TIEKEJAIS, PACIAIS GERIAUSIAIS (kas reiskia, kad imi bet ka kas tik pigiau ir daugiau uzsidet galima).
     
    Po dvieju savaiciu kai atsibos perskaityk 3 punkta.
  17. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo audriuslatoza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
  18. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo ji_fearou Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Grafikos dizaino programų išmanymas dar nesuteikia teisės laikyti savęs grafikos dizaineriu, gebančiu sukurti profesionalų logotipą.
     
    Iš kitos pusės užsakovas nėra gabus atskirti ir išsirinkti gerą logotipą. Susiduriame su problema, o kam stengtis? Ir juo labiau kam užsakovui mokėti daugiau!??
    2008m. Verslo Žiniose buvo išspausdintas Per Mollerup interviu ( http://vz.lt/?PublicationId=ebe7ab08-bfd8-47d8-b5cf-f48139badd18 ) apie grafinį dizainą, jo lygį Baltijos šalyse. Jam vadovaujant, atliktas tyrimas Lietuvos dizaino galimybių studija http://www.iportfolio.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=106 (geresnės nuorodos neradau). Jei bent kiek domitės grafiniu dizainu paskaitykite.
     
    Problema yra globalinė, neapsiriboja tik logotipais ir užsakovais. Visuomenės nuomonė ir suvokimas turi tobulėti.
  19. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo audriuslatoza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
  20. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo audriuslatoza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
  21. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo audriuslatoza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
  22. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo audriuslatoza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
  23. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo audriuslatoza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
  24. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo audriuslatoza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
  25. Patinka
    nadza gavo reakciją nuo audriuslatoza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...