Pereiti prie turinio

eMmorts

Nariai
  • Pranešimai

    24
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

eMmorts Pranešimai

  1. Aktuali tema, gal kas nors iš KTU, VU, VGTU studentų papasakos apie IT studijas plačiau ?

    Šiais metais įstojau į KTU programų sistemas, tai galiu kažkiek papasakoti :)

     

    Visų pirma, programavimas čia pradedamas, skirtingai negu man buvo sakyta prieš stojant, ne visai nuo nulio. Iš karto mokomės objektinio programavimo ir tempai gan dideli. Jei nelabai gaudaisi programavime, reikia labai nemažai padirbėti norint viską suprasti ir parašyti taip, kaip norit dėstytojai(!), kas yra labai svarbu, nes per kontrolinius kai kurie dėstytojai baudžia už menkiausias klaidas arba sąlygos misinterpretaciją(pavyzdžiui, sąlygoje buvo nurodyta, kad sąrašas surūšiuotas alfabetiškai, bet to nepastebėjau ir skaičiau jį kaip nerūšiuotą, tai vien už tai, nors rezultato tai niekaip nekeičia, praradau 2 balus). Šiaip reziume programavimas čia kolkas nėra labai sunku, jei įdedi kažkiek pastangų.

     

    Toliau, matematika. Ji, bent pirmam semestre, man pasirodė itin lengva. Matricos, vektoriai, plokštumos, ribos ir išvestinės. Visi šitie dalykai palyginus nėra itin sunkūs. Draugas mokykloj turėdavo visada 5 - 6, iš egzamino gavo 50% kažkur, o čia kolkas aukščiausiais pažymiais varo, tai manau betkas įdėjęs kažkiek pastangų gana nesunkiai gali su ja susitvarkyti.

     

    Skaitmeninė logika - vienintelis dalykas, kuris noriu, kad kuo greičiau baigtųsi. Iš ~30 žmonių grupės tik 3-se galim laikyti egzaminą, kitiems reikia perrašyt. Kolokviume norint gauti maksimalų ar bent aukštą įvertinimą turi ne tik nurašyti nuo knygos viską, ką ten randi, bet ir pripiešti schemų ir paaiškinimų viskam su pavyzdžiais. O didžiausias kabliukas, kad per teorines paskaitas ne išmoksti kažko naujo, bet tik dar labiau viską sumaišai :D Pats dalykas šiaip įdomus, supranti daug dalykų, kodėl viskas veikia taip, kaip tai veikia ir panašiai.

     

    Na, o kiti dalykai nebe tokie ir svarbūs, informatika ir komunikavimo pagrindai. Informatika labai paprastos temos(maždaug tas pats kas mokykloje), praktiškai niekada nesimokindamas gali nesunkiai gauti aukščiausius įvertinimus, o komunikavimo pagrindai, tai užtenka tiesiog atsiskaityti darbus laiku ir praeisi.

     

    Lankomumo, kaip kažkas minėjo, niekas nežymi(išskyrus komunikavimo pagrindų dėstytoja, kuri už lankomumą prideda tašku prie pažymio), todėl nesi verčiamas eiti į paskaitas. Aš asmeniškai einu į labaratorinių atsiskaitymus, kolius ir vieną kitą matematikos pratybų paskaitą, daugiau nelabai matau reikalo eiti(nebent būna dar kažkokia labai svarbi priežastis). Ir kolkas tai visai veikia - gaunu stipendiją :)

     

    Šiaip čia išmoksti gan daug naudingų dalykų, iš tikrųjų viskas ką mokėmės atrodė naudinga ir praktiška, tai šituo aspektu KTU užsitarnauja pliusą. Tačiau pati universiteto sistema yra gana kreiva. Nėra normalizuota akademinė sistema bei kai kuriuos dalykus turi mokytis individualiai, su minimaliu dėstytojų įsikišimu(pvz. informatikos ir programavimo labaratoriniai).

     

    Kolkas tiek minčių, jei dar kas neaišku, klausk :)

  2. Pirmas didelis iššūkis buvo kelio radimo algoritmas nuo taško A iki taško B hexagonų lauke. Kažkas panašaus čia http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/85/Weighted_A_star_with_eps_5.gif

     

    O pats sunkiausias dalykas kurį teko daryti tai collision detection ant javascripto. Būtų viskas lengva, bet vienas taškas juda, o kiti kaip kliutys, tad teko pavargti kol suradau kaip judančio apskritimo susidūrimus su hexagonais padaryt :)

     

    Maždaug taip.. tik žali kvadratai nejuda ir sakykim kad jie yra dvi kliutys.

    http://i.stack.imgur.com/GRyYc.png

    Mano istorija praktiškai identiška, tik tiek, kad collision'o normaliai ir nesutvarkiau :) Prie trumpiausio kelio ieškojimo teko gerokai pagalvoti ir jį padarius buvo apėmusi trumpa euforija, kol sužinojau, kad ne visai to man reikėjo.

  3. Stojantiems į KTU reikėjo naudotis šita sąskaita:

    Gavėjas – Kauno technologijos universitetas,

    gavėjo bankas – „Swedbank“,

    AB, sąskaitos Nr. LT54 7300 0100 0251 0317,

    banko kodas – 73000(šito kaip supratau nereikia, nes automatiškai nustatomas bankas),

    sutrumpintas įmokos pavadinimas – „Registracijos studijoms įmoka“,

    kodas – 103170,

    mokėtojo kodo skiltyje rašomas studento asmens kodas

     

    Per swed mokėjau. Tarip įmokų yra KTU stojimo įmoka. Įmokos kodas 2881 (kiek pamenu) ir pagal ją pervedi.

    Tu kalbi apie stojamają studijų įmoką, kurios, stojant per lamabpo, nereikia.

    http://ktu.lt/turinys/priemimo-iforminimas

    Priėmę kvietimą studijuoti Universitete asmenys turi su Universitetu pasirašyti studijų sutartį ir ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo kvietimo paskelbimo sumokėti registracijos studijoms įmoką – 120 litų.

    http://ktu.lt/turinys/universiteto-saskaitu-rekvizitai-stojantiesiems

    Registracijos studijoms įmokos duomenys šiek tiek žemiau.

  4. Daug planuojančių čia stoti? :)

    Na, vien iš mano pažįstamų rato stoja bent 3 žmonės. :)

     

    Kaip manot kokio maždaug balo reikės, kad šiais metais įstoti į programų sistemas KTU VF ?

    Manau kils, tik neaišku kiek daug. Anais metais mažiausias buvo 16 jei gerai pamenu, šiais manau kils per pusę balo ar balą, nors aišku visko gali būti.

     

    Taip pat baigiau čia pirmą kursą (beveik :D). Hafnis viską gerai išdėstė, tik galiu plačiau papasakoti, ką veikėm darydami appsus Android'ui.

     

    Buvo pasiūlyta 100 idėjų appsam (kurios buvo skirtos bakalaurams :D), iš kurių bet ką galėjom išsirinkti. Žinoma, galima buvo ir savo idėjas įgyvendinti. Po to vyko toks kaip ir idėjos apsirašymas, appso planavimas. T.y. reikėjo apgalvoti, kokį funkcionalumą turės aplikacija, kaip ji atrodys (papaišyti GUI, navigaciją pavaizduoti ir pan.). O po viso šito jau sekė kodinimas. Pats darbas vyko visiškai savarankiškai, dėstytojas tik padėdavo padaryti programą labiau "user-friendly", duodavo šiaip smulkių patarimų. Ai, dar turėjom atsiskaityti tokius kaip ir laboratorinius: duodavo 10 klausimų ir reikėdavo į juos atsakyti. Nebuvo tokių, kurie negautų 10. :D

     

    Minusai tai tokie, jog turėjom atlikti du darbus: viską, ką darė likusieji (kontroliniai, laborai) ir čia. Nors dėstytojas ir labai stengėsi, jog pažymį iš projekto užskaitytų kaip galutinį programavimo, tačiau jam nepavyko pasipriešinti Blonskiui ir kitiems. :D Buvo tik 1,2 koeficientas prie programavimo pažymio. Bet šių minusų kitais metais neturėtų jau jums būt, nes dekanas sakė, jog viską dar sutvarkys ir nebebus dvigubo darbo. :)

     

    Pliusai tai turbūt tokie, kad įgavom šiokios tokios patirties prie, taip sakant, "tikrų" programų, o ne sąrašų/masyvų rikiavimo. :D Taip pat AppCamp'as pasiūlė padėti appsus pakelti į aukštesnį lygį, jog būtų galima pradėti juos platinti, galbūt užsidirbti kelis litus alui. Bet čia dar negaliu plačiau papasakoti, nes tik ateinančią savaitę susitiksim su jais.

     

    P.S. visas šis veiksmas vyko antrame semestre. Sekančiais metais gali būti, kad galėsit tai daryti jau nuo pirmo semestro.

     

    Jei dar kokių klausimų turit, tai galit klaust. ;D

    Kaip KTU veikia ta SSG? Planuoju prisijungti prie to grupės, nes girdėjau, kad šiek tiek daugiau galima išmokti, didesnės galimybės gauti mecenatų/vardines stipendijas, bet aišku viskas tik nuogirdos. Būtų malonu išgirsti kaip visgi iš tiesų ten viskas :)

  5. O kiek laiko reikia ismokti siai kalbai, tarkime, jeigu mokintis 5 valandas per diena?

    "Išmokt" labai neapibrėžtas žodis šitam kontekste. Išmokt kokiam lygyje? A1? B1? C2? "Mokintis" - ta pati situacija. Vieni mokinasi labai greitai, o kitiems reikia kelis kartus daugiau laiko ir pastangų. Reziume klausimas gana kvailas, niekas tau nepasakys "kiek laiko" tau reikės norint išmokt kalbą. Visi poliglotai didžiają dalį kalbų mokinasi visą gyvenimą, o japonų kalba į tą dalį tikrai įeina. Žinoma, jei nori labai minimaliai susišnekėti, pasisveikinti ir pan., manau per mėnesį būtų galima padaryti kažkokį progresą.

     

    P.S. Jei sugalvosit kas rimtai mokytis, patariu pasinaudoti tokiais dalykais, kaip Rosetta Stone, Genki ar Memrise.

     

    Sėkmės.

  6. Dar norejau paklausti, rasau jau prasima, ir ten galima pasirinkti, programu sistemos, informatika ir informatikos technoligijos. Jaigu pasirinksiu programu sistemos tai ten vien tik programavimo mokis? Noreciau eit ten kur viska isnaujo pradetu ir matematika nebutu ziauriai sunki.

    Nuoširdus patarimas: į universitetą nestok, jei negausi VF(o ypač į tokius kaip VU ar KTU). Jei mokykloj matematikoj turėjai 5, abėjoju ar ilgai ten pasiliksi, o pinigai visgi investuojami nemaži(apie 8 tūkst. litų).

  7. mano irgi vertino. sakė pradėjo vertinotojos dėl jo šokinėt, bet "valdžia" pasakė : "jūs tik vertintojai ir čia tokie ginčai nesprendžiami" ir paliko vieną atsakymą :) (taip pat yra laiškas iš nec, kuris patvirtina tik vieną atsakymą)

    Na tokiu atvėju taip išeina, kad mano mokytojai buvo nusispjaut ir ji užskaitė abu atsakymus. Oh well.

  8. Programavimas totalus #####. Nebuvo lengvo uzdavinio, kažkokias nesąmones parašiau. Office'as tai lengvas, bet be programavimo labai prastai gausiu.

    Pirma programavimo užduotis tikrai nebuvo sunki, dėl antros sutinku, nebuvo labai paprasta, maždaug olimpiadinio lygio.

    kas tas vikis?

    Wiki(-pedia) tipo puslapiai, laisvai žmonių redaguojama/pildoma enciklopedija.

  9. Aš manau, kad visai įmanoma. Kalbant apie pagrindinį aspektą šiuos rinkimuose - MMA, galima daryti išvadas, kad tokios koalicijos atveju MMA nuo naujųjų metų didėtų iki 900 Lt, dar po kelių mėnesių - iki 1000 Lt. Kadangi konservatoriai nebuvo prieš MMA didinimą (iki 900 Lt), tik jie kėlė vieną sąlygą - darbo rinkos liberalizavimą. Dėl to susitarus su LSDP ir kartelę pakėlus iki 1000 Lt MMA, tą visai įmanoma įgyvendinti. Panašiai, jaučiu, būtų ir dėl kitų LSDP ir TS-LKD pozicijų ekonomikos srityje. Neaišku kaip būtų susitarta energetikos srityje, konkrečiai VAE. Mat LSDP yra prieš VAE projektą. Nebent jiems būtų aiškiai išaiškinta, kad reikia palaukti bent 2 metus iki kol viskas išaiškės. Tuomet galbūt jie sutiktų. Neaišku.

     

    Bet, mano manymu, visai įmanoma. Kitą vertus, saugikliai Seime vienu ar kitu atveju bus (LSDP + DP + PTT atveju bus stipri opozicija).

    LSDP nėra prieš VAE, jie teigia dar neapsvarstę VAE projekto, bet pats A. Butkevičius po pirmojo turo pasisakė, jog yra už ją. Labai abėjoju LSDP ir TS būvimo vienoj koalicijoje. Nepaisant skirtingos ideologijos, patys partijų lyderiai neatrodo esą labai sutariantys, nors visko dar gali būti.

  10. Mano tonas yra ramus ir niekieno nenorintis įžeisti. Tai yra diskusijos, kuriomis mes kiekvienas išreiškiame nuomone ir kiekvienas sau teisūs esame.

     

    Dėl tų visų klastojimų tai man žinok vėl gi yra juokinga, kai drabstoma būtent tik vieną partiją.. O kitos yra neva šventos..

    Kiekvieną partiją sudaro skirtingi ir dažniausiai nepriklausomi asmenys, turintys paslėptų savų kėslų ir dažnai siekia tik asmeninės naudos. Nuo to neišsigelbės nei DP, nei TS, nei bet kokia kita. Aš pvz nežinau kodėl reikia drabstyti DP purvais vien dėl to, kad kažkoks jos narys taip nori patekti į seimą, kad net perka balsus. Čia yra jo reikalas ir jį patį reikia diskvalifikuoti, o ne stumti ant visos partijos.

    Tiesiog, kadangi DP laimėjo, tai iš pavydo ir pykčio, kad ne kažkas kitas laimėjo, o jie, yra giliausiai knaisiojamasi ir ieškoma per kurią vietą įkasti.

    Balsus papirkinėjo, tiek DP, Tiek TS, LS, SDP ar bet kuri kita, tik dabar niekam nėra įdomu tai. Aš pats asmeniškai turiu žinių iš pažįstamų žmonių, kurie buvo verbuojami balsuoti už pinigus tiek už SDB tiek už Liberalų Sąjūdį.. Nu ir ką ? Kažkodėl nesiraunu plaukų ir nestresuoju, nes tai yra visiškai natūralus reiškinys, kuris BUVO ir BUS :)

    Matai, yra didelis skirtumas tarp "girdėjau" ir vaizdo įrašų. Jei TS būtų tokioj situacijoj, kokioj dabar DP, ant jų būtų tiek pat mėšlo pilama. Kaip sakoma, nepagautas - ne vagis.

  11. Isurance-ivairiai seip as per 3 savaites pasidariau. Nu ir banko saskaita gali kilt siek tiek problemu, bet atsidarysi. Greiciausiai butu per firmas tai kainuoja siek tiek kiek nzn, o jei pats daraisi niekas nekainuoja.

    Kas del Anglu tai ziurek, kad nebutu, kaip daugumai kai galvoji, kad labai gerai moki, bet nuvarius vos pralemeni. :D

    Dėkui. Pradžioj tai tikrai manau bus sunku susišnekėti, bet turėčiau greit priprasti :)

  12. Sveiki, planuoju šią vasarą nuvykti padirbėti į Angliją, Londoną. Esu pilnametis, anglų kalba išmanau gana neblogai, gerai gaudausi tinklapių developinime ir apskritai kompiuteriuose, tai noriu susižinoti, ar būtų įmanoma gauti kokį darbą ofise? Jei taip, kokius dokumentus reikėtų susitvarkyti bei kiek tai užtruktų? Dėkoju už atsakymus.

  13. Nereikia čia šimtus kartų maigyt tą kalkuliatorių ar rašyt ciklus kažkokius. Gi yra paprasta patematikos formule(ekonomikoje sud. palūkanų formule vadinama), kurios forma aprašoma taip:

    n(1+p)^k

     

    n - pradinis skaičius

    p - skaitinė procentų išraiška (1% = 0.01)

    k - kiek kartų skaičius turi būti keliamas

     

    Su tavo duota salyga, tai lengvai apsirašo į tokią formą:

    n(1+0.01)^100

     

    Jei n = 1, tai gausis ~2.7

     

    Kodas programoje apsirašo taip pat paprastai, ypač rašant kalbomis, kurios jau turi implementintą pakėlimo laipsniu f-ją, nors jei ir neturi, funkcija tikrai nesunku apsirašyti.

     

    Sekmės.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...