Pereiti prie turinio

SuperHP

Nariai
  • Pranešimai

    5
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

SuperHP Pranešimai

  1. ŠU baigiau informatikos bakalaurą. Tų studijų metu dar pusmetį užsienyje studijavau. Šiuo metu studijuoju VU PS magistrantūroje ir šį pusmetį esu Varsuvos universitete pagal mainų programą. Pabandysiu iš savo patirties irgi patarti.

    Pirmiausia, informatika (kad ir kokia jos kryptis) turi tau patikti - tai yra pirmas ir svarbiausias dalykas. Kitas dalykas - turi turėti tinkamą mąstymą, tačiau jei tau patinka dalykas, kurį studijuoji, praktika tikrai duos labai daug naudos. Tiesiogiai matematikos ne visada prireikia programavime, tačiau tikrai svarbu ir naudinga ją suprasti (ne mokėti, bet suprasti).

    Dėl studijų programos pasirinkimo. Jei tave tikrai domina hardware, tai ten ir stok (informatikos inžinerija). Ten tikrai irgi bus nemažai programavimo, bet vėlesniuose kursuose jis bus orientuotas hardware. Jei patinka tinklai, serveriai, tai rinkis administravimo pakraipą. Jei patinka viskas, kas susije su informatika, imk informatikos studijas. Jei ypač domina programavimas, informatika taip pat puikiai tinka, bet gali rinktis ir programų sistemas (bus daugiau mokymo apie specifikacijas, dokumentavimą, projektavimą). Jei patinka grafika, imk multimedijos studijas. Jei manai esąs stiprus ir biologijoje, chemijoje, imk bioinformatiką. Noriu pasakyti - nesižvalgyk geriausių perspektyvų, imk tai, kas tau labiausiai patinka, nes būtent tada bus paprasčiausia atsiskleisti ir įdomiausia.

    Dėl universiteto pasirinkimo. Kadangi išmėginau save bent keturiuose universitetuose, pabandysiu apibendrinti, kokie gali būti skirtumai. Nuo universiteto labai priklauso studijų stilius. Pvz., ŠU būdamas protingas ir labai aktyvus, tikėtina, gali pasiekti daugiau nei VU, nes tau nebus didelės konkurencijos. VU yra daug didesnis biurokratijos aparatas, t.y. administracija "toliau" nuo studento, dėstytojai taip pat. Taip yra dėl to, nes VU turi žymiai daugiau studentų: sudėtingiau reguliuoti, didesnė konkurencija. Kitas pastebėjimas - VU studijos man panašesnės į mokyklą labiau nei ŠU sutidijos (užduodama daugiau namų darbų, dažniau tikrinamas lankomumas). Tačiau studijos Vilniuje arba Kaune daug perspektyvesnės norint studijų metų dirbti (nerekomenduoju(!), nebent vasarą). Jei esi iniciatyvus, nenori daug konkurencijos, bet nori daug pasiekti akademinėje veikloje, nori labai artimo bendravimo su universitetu - rinkis ŠU. Jei nori būti konkurencigesnėje aplinkoje, manai, kad tai tave patį paskatins, nori sudalyvauti programavimo konkursuose, studijų metu susirasti darbą - rinkis VU arba KTU.

    Realiai visos informatikos studijos yra panašios ir universitetai yra panašūs, tik visada reikia mokėti pasinaudoti teikiamais privalumais.

  2. Kaip ir pataria, visų pirma pasidomėk, ar tikrai nepriimtų su dabartiniais rezultatais. Jei ne, tai iš naujo laikyti VBE tikrai galima, tik jau teks palaukti kitų metų. Dėl matematikos ir fizikos išmokimo, labai abejoju, kad profesinėje mokykloje to gali mokyti, ypač nuo pradžių. Kadangi moki anglų, siūlau pasinaudoti http://coursera.com ar pan. projektais. Taip pat gali ir savarankiškai mokintis iš vadovėlių, o pagalbos ieškoti forumuose. Manau, per metus dviem dalykams tikrai gali pasiruošti.

  3. Sveiki,

     

    Kaip manote, ar naudingiau mokytis Beng software engineering ar Bsc software engineering. O gal tas skirtumas tik teorinis ir nieko neįtakoja? Ačiū.

     

    smile.gif

     

    Skirtumas neturėtų būti tik teorinis, bet ir taip gali būti. Teoriškai, BEng turėtų suteikti daugiau praktinių žinių, tai kažkas panašaus į mūsiškių kolegijų laipsnį. Su BSc studijas gali tęsti magistrantūroje, o su BEng, kiek žinau, nebegali, bent jau MSc (gal MEng ir galima). Baigęs BSc, magistrantrantūros studijas gali tęsti tiek MSc, tiek MEng. Dar dažnai yra pabrėžiama, kad BSc labiau orientuojamas į mokslinę kryptį, o BEng - taikomąją. Abejoju, kad skirtumas labai didelis, nes tai yra bakalauro studijos, kurių metu mokslo nelabai daug padarysi. Jei planuoji studijas tęsti magistrantūroje, neturi noro labai greitai pradėti dirbti (mokslas tau svarbiau už darbą), tai rinkis BSc.

  4. Ar yra studijuojančių ar studijavusių INformatikos inžineriją Šiaulių universitete? Galvoju ten stoti, norėčiau paklausti kaip ten studijų kokybė, dėstytojai, studentai. Ar sunku išsilaikyti Vf vietoje sunkiai susigaudant matematikoje?

     

    Šiemet baigiau ŠU informatiką (ne informatikos inžineriją) - http://ik.su.lt/index.php/studiju-programos/bakalauro-studiju-programa-informatika . Mano nuomone, šių studijų kokybė labai gera, daug praktinių užsiėmimų. Vienas pagrindinių privalumų - nedaug studentų, taigi gausi daug dėstytojų dėmesio, galėsi pasireikšti. Kitas svarbus dalykas - suteikiama daug kūrybos laisvės, t.y. galėsi daryti projektus pagal savo iniciatyvą. Jei netingėsi, galėsi ir moksline veikla užsiimti - konferencijos, straipsniai. Dėstytojai labai geranoriški, profesionalūs, kai kurie dėsto ir VU, dalis VU doktarantūrą baigę. Dėl matematikos, tai jos yra kaip ir kiekvienoje infomatikoje, tačiau tikrai įmanoma ją sėkingai atsiskaityti. Dar neteko girdėti, kad kas nors VF prarastų dėl blogo vidurkio (apie 5 turėtų būti), nebent daug skolų prisirenka. Jei pateksi į mokamą vietą, vis tiek visos sumos nemokėsi (kiek žinau, bent MIF, informatikai suteikiama 40% nuolaida, taigi studijos kainuotu ~22000, o ne 36000 LT). Šiemet dar ir 10 tikslinių vietų yra, taigi labai didelė tikimybė ją gautį. Tikrai rekomenduoju ŠU informatikos studijas (apie informatikos inžinerijos studijų kokybę tiek daug nežinau). Jei nori, gali ir privačiai susisiekti per Skype - superhp1990 :)

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...