Pereiti prie turinio

Arnas Bitinas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    76
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo sYmaz Grafinio dizaino etika   
    Jei brushai, fontai, ir t.t. publikuojami saituose, kaip Smashing Magazine, DaFont, Brusheezy ir pnš. (101 resorce'o saitų) tuomet galima naudot, kaip nori kur nori, jei nebus parašyt, kad tik personal use ar pnš.
     
    Dėl nuotraukų, pvz Flickr'e gali pasirinkti paieškos nustatymose, kad ieškotų nuotraukų su 'creative common', kas reiškia, kad nuotraukas gali naudoti laisvai.
     
    Taip. Autoriai tai nurodo.
     
    Pažiūrėk saitą Creative Commons nežinau ar padės, bet man atrodo, kad į tą pusę jis.
     
    O šiaip, beabejo, jei kažką perki (fotkės, fontai, brushai,..) tai gali tai naudoti, kaip nori, kada nori, kur nori (jei pirkimo sąlygos nenurodo kitaip). Aš už tai ,kad viską reikia naudoti legaliai tai yra pirkti, bet esamoje situacijoje (uždirbami pinigai) tai yra neimanomą, jei nori turėti viską ko tau reikia. Net įmonės Lietuvoje piratauja programas: Photoshop, Illustrator Archicad, Autocad ir visą kitą.
     
    Taip, kad jei naudoji piratinį Photoshopą. Koks skirtumas, kad dar ir nuotrauką panaudosi be autoriaus leidimo, jau ir taip pagal viską prisiš..kai.
  2. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo vegal Mano kelias per antrą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
     
    Antri metai:
    Trečias semestras:
    Objekto dizainas.
    Yra keturios užduotys trys iš jų lemia gal trisdešimt procentų balo ir viena yra pagrindinė. Papildomos užduotys - kompozicijos lavinimas, lapo plokštumoje naudojant grafiką sukurti plokštumą, reljefą, tūri ir erdvę, pasitelkiant linija dėmę ir splavą. Kita užduotis naudojant lakštinę medžiagą sukurti konstrukcijas, viena iš jų turi atitikti stabilumo temą kita turi atlaikyti daug kartų už save didesnį svori. Abi užduotis yra tarsi silpnas įvadas į trečio kurso architektūros užduotis. Iš mano pusės, "svorį" man patiko kurti, "stabilumą" dabar kai prisimenu tai grybą supjoviau, o kompozicines užduotis tai iš tikro ten lengva, bet aš biški per gyliai knisau tai ir užsiknisau. Tuolab, visa tai tik maža dalis balo, pats dėstytojas sakė, kad nereikia čia nereikia ilgai prie jų sedėt, o geriau daryt pagrindinę užduoti. Pagrindinė užduotis: pasirenki vieną iš stichijų (vanduo, šviesa, vėjas) ir darai vizualiųjų savybių analizę. Mano stichija buvo vanduo, bet pasiverčiau į tiesiog skysčius. Tai va, jei reikia pafotkini pats ar parenki fotkes iš neto pvz.: bangas, sniegas, debesys, upelis ir pnš. ir t.t.. Prisirenki info kiek tik nori ir kokios tik nori, beabejo kas susiję su tavo tema, poto viską sumaketuoji į knygą. Taip pat išsirenki vieną ar kelias tau patinkančias savybęs ir sukuri befunkcinį objektą, kuris būtent ir remtusi, patvirtintu ar parodytu tas savybęs. Savo darbo procesą taip pat susdedi į knygą. Aš labai greitai ir atsainiai per paskutines pora naktų padariau keturis tokius objektus (labiau panašu į bandymus, kurios aprašai ir nufotkini) su ledu ir sumaketavau plančą. Bendras pažimys devyni.
    Dar kelios užfuotis kurios buvo:
    Sumaketuoti info apie pasirinkta dizainerio kėde (pagrindas maketavimas)
    Eams lounge chair and otoman
    ir papildomos funkcijos sugalvojimas pasirinktam objektui (pagrindas probleminio mąstymo lavinimas)
    Pakabų spinta
     
    Grafinis dizainas.
    Pasiemi tušą ir davai, rašai visokius brukšniukus, kryžiukus, apskritimus. Labiau, kažkoks tai, kaligrafijos pradžiamokslis, o ne grafinis dizainas. Teorijos minimalumas. Išmokti tai kažką, per praktines užduotis, išmoksti, bet nežinai ką. Dabar suprantu, kad visa tai buvo grynai kompozicinių dalykų stiprinimas. Išmoskti reikšti emocijas šriftu ar grafinias elementais ant lapo, estetiškai užpildai lapo plokštumą. Kadangi man grafinis dizainas ir tipografika patinka taip pat laikau didelį respect'ą šitos paskaitos dėstytojui tai sakysiu, kad labai daug išmokau. Teisa tokia - išmokau, bet savarankiškai. Kiek gavau net nežinau, kažkaip šuo momentu jau buvau padėjas ant pažimių ir tiesiog mokiaus. Kadangi mokėjau už mokslą, žinojau kad gaiu vos vilktis, bet vistiek mane laikys.
     
    Akademinis piešimas.
    Užduotis buvo žmogaus kūno dalių paišymas. Dėl "techninių nesklandumų" pasikeitė dėstytojas, prieš tai dėstė čiuvas kuris visą gyvenimą, būtent, tą ir darė, paišė, dabar dėsto skulptorius. Skulptorius paišo labai gerai, bet jo mokymas skiriasi, akcentuoja laisvę ir darbų kieki, o ne vieno darbo drožimą iki maksimumo. Sutinku bet man vis su jo metodika, bet vis tiek sunkiai sekėsi. Šeši.
     
    Akademinė tapybą.
    Nauji sunkesni pastatymai, o šiaip tas pats, tapom. Pataikiau su pora darbų į dėstytojos skonį tai man pradėjo rodytis, kad pradeda patikti tapyti. Ašuoni.
     
    Skulptūrinė plastika.
    Reikia pasirinkti raidę ir ją išreikšti tryjose medžiagose, kaip default'as viena yra gipsas. Knisaus, nepatiko, bet padariau. Aštuoni.
    Skaitmeninės technologijos: padėjau skersą, paskaitų nelankiau, gavau devynis. (Neklauskit iš kur tas devyni).
     
    Filosofija.
    Buvau poroj paskaitų, gavau septynis.
     
    Šviesotechnika.
    Panašiai kaip objekto dizainui kompozicijos užduotis, tik čia naudojom pusiau skaidrią medžiagą (sviestinis popierius) ir plius dar darėm svieštuvą. Tiksliau ieškojom efekto, pvz.: pasiemi kokia kojine apšvieti ją jei atrodo gražiai, jėga, jamam. Nelabai patiko, septyni.
     
    Fotografija.
    Atsiskaitymas iš to ką fotkini objekto dizaino užduočiai.
     
    Meno estetika.
    Vėėėėjai… mokinomės deklamuoti eilėraščius. Gavau,.. kažkiek, man atrodo įskaita.
     
     
    Ketvirtas semestras:
    Objekto dizainas.
    Turėjo būti dvi užduotis viena iš jų kaip kad pirmam semestre kompozicijos kita pagrindinė, bet pridėjo dar dvi.
    Kompozicijos užduotys: pasirenki dvi priešingas savybes, kaip aukštas ir žemas, ir megini jas perteikti, lyginamuoju principu, kubeliu viduje, grafika, plokštuma, turiu ir spalva. Vėl gi galutinio balo tai lemia nedaug, bet ilgai knistis, ypač jei esi čiuvas. Nežinau kodėl, bet tokie dalykai merginoms išeina kokybiškiau ir greičiau.
    Pagrindinė užduotis: šįkart reikia padaryti funkcinį daiktą kuris būtų susijess su praėjusiam semestre pasirinkta stichija (aš padariau vienkartinį puodelį). Tikslas iškomti probleminio mąstymo ir dizaino projektavimo metodikos, Vytauto Kibildžio knyga "Nuo idėjos iki daikto" (Vilniaus dailės akademijos leidykla 2009) galima sakyti ketvirto kurso vadovėlis. Kaip ir praėjusi semestra pagrindinės užduoties atsiskaitymui reikia plačeto ir knygos.
    Papildomos užduotis: išmokti maketuoti.
    Dešimt.
     
    Grafinis dizainas.
    Susipažinom su logotipo kurimo metodika. Reikėjo padaryti wordmark'ą ir ženklą. Kadangi pirmą kartą normailiai stengiaus padaryti logotipą tai teko pasiknisti. Jei neklystu devyni, bet gal ir aštuoni.
     
    Akademinis piešimas.
    Vėl paišėm žmoguas dalis, bet ir patį žmogų, taip pat ir šiek tiek interjero. Pradėjau eiti papildomai pašyti į akademia po paskaitų, tai atsipalaidavau ir pradėjo net gi patikti. Aštuoni.
     
    Akademinė tapyba.
    Sunkenės užduotis. Labiau reikia atskleisti save ir savo stilių. Nuo čia tiesiog dėjau skersą ant tapybos. Septyni.
     
    Fotografija.
    Reklaminės fotografijos pagrindai. Pasirenki gaminį ir nufotkini tarsi reklamoj. Tingėjau, sumaliau š… gavau septynis.
     
    Meno istorija.
    Nafik mums ta meno istoriją?! Geriau būtų dizaino istorija!… Šeši.
     
    Filosfija.
    Nėjau. Aštuoni.
     
    Skaitmeninės technologijos.
    Nebuvau, nieko nedariau, gavau aštuonis.
     
    Skulptūrinė plastika.
    Nepasirinkau, nesigailiu todėl nelabai ir žinau kokia ten buvo užduotis.
     
    Reklanimė ir pakuotės grafika.
    Pasirinktam objektui sukurti pakuotė ir jos apipavidalinimą. Ilgai knisaus kol supratau kaip reiktų daryti pakuote, bet jau buvo per vėlu.
     
    Šviesotechnika.
    Praėjusiame semestre pradėtą efektą reikėjo pilnai išbaikti. Reikėjo padaryti gatavą produktą, savo lempą. Sakė padariau gerą pakuotę bet pati lempa buvo nekokia.
     
    Vasaros praktika.
    Važiavom į 7 įmones (aš variau tik į keturias) pažiurėt kaip dirbą ir ką dirbą. Ką prismenu tai buvom kalvėje, "Adman" reklamos įmonė (daro iškabas, kaip maxima ir pnš.), medžio apdirbimo imonėje, virtuvės baldų gamybos įmonėj. Taip pat reikėjo biški papaišyti, o poto viska ką paišiai ir ką girdėjai iš ekskursijos sudėti į knygą. Nežinau kiek gavau, bet neprastai, nes pagal vidurkį pervedė į nemokamą vietą. VALIO!
     
    Va ir antri metai, labiau patiko, daugiau išmokau tiek univiere tiek savarankiškai. Svarbiausia, kad pajaučiau, kad tai ką mokinuosi ir yra ką aš noriu mokintis, tiesa, neviskas. Dar laukia tretimetai.
     
    Jei įdomu kaip buvo pimam kurse.
    Mano kelias per pirmą kursą.
  3. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Gpoz Mano kelias per pirmą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
    Dar vidurinėje:
    Nuo devintos klasės buvau apsisprendęs, kad savo tolesnį mokslą siesiu su matematika arba fizika, tiesa fizika patiko kiek mažiau. Plius turėjau nusistovėjusią nuomonę, apie menininkų nepriteklių, todėl mano smegenys mane rybojo nuo mąstymo apie kažkokią meninę karjiera. Tačiau įpusėjus venuoliktai klasei nustojau save apgaudinėt ir nusprendžiau būti meninku. Kadangi tuo metu buvau užsikabliavęs ant Photoshop'o tai mano logika mane stūmė mąstyti apie grafinio dizaino studijas. Savo pasiriankamų stojimų lape įrašiau: VDA Kaune esančias grafinio dizaino studijas, dėl to, kad grafiniam dizaine daromi plakatai (jo, aš taip supratau kas yra grafinis dizainas) ir Klaipėdoje esančias vizualinio dizaino studijas, dėl to, kad gyvenu Klaipėdoje.
     
    Darbų peržiūra:
    Atėjo stojančiųjų darbų peržiūra, įsirašiau į kompaktą savo Photoshop'o darbus ir nuėjau. Pasirodo reikia turėti ir ranka paišytų darbų, taip pat padeda jei turi tapybos darbų, apskritai koncentracija peržiūroje buvo į stojančiojo jau turimus piešimo ir tapybos įgudžius. Na ką, grižau mano susirinkau ką buvau per gyvenimą paišęs ir nuvažiavau vėl. Kadangi stojamieji VDA vyksta dvi dienas tai mano strategija buvo pirmą dieną Klaipėda antrą varyt į Kauną, bet… "… tavo darbai nėra pakankami nei mums, nei Kaunui." išgirdau tokius žodžius,.. poto tokius "…,bet galiu parašyti leidima į stojamuosius.", aš sutikau, atsipučiau ir biški susiparinau, nes iki tol galvojau, kad mano lygis gan geras.
     
    Stojamieji:
    Pasitaikė man per stojamuosius atsisėsti prie ne geriausiai paišančios merginos, tai mano ego biški pasikėlė ir jaučiausi labiau užtikrintas. Apskritia tuomet mano lygis buvo toks žemas ir savo galvą aš laikiau taip giliai savo #####, kad visi man ten atrodė kaip menokantys piešt, tiesa, kad taip tesėsi iki pirmo semestro peržiūros. Žodžiu nežinojau, kaip pasirodžiau per stojamuosius, bet aš žinojau vieną man reikia įstoti, nes nežinojau ką darysiu jei būtų kitaip… fabrikas anglijoj?.. Įstojau… palengvėjo, apsidžiaugiau, nusiraminau, pakėliau savo ego. Prikolas tame, kadangi mūsų akademijos lygis prastas ir financinė situaija nekokia aš buvau priimtas tik dėl to, kad stojau į mokamą vietą, bet įstojau, o man tai ir rūpėjo.
     
    Pirmi metai:
    Galvojau kad esu žvėris, Photoshop'ą valdau, mokykloj paišydavau gerai, smegenis analizavimui turiu tik tapyba naujas daiktas gyvenime, bet kas čia tėra, man tokiam menininkui. Oi… pizdiec, kaip aš klydau.
    Pirmas semestras:
    Akademinis piešimas.
    Labai paprasti pastatymai, geometrinių figūrų paišymas, pagrindinė užduotis taisiglingos perspektyvos ir proporcijų sustatymas. Vos ištempiau pitaką, pradėjau mąstyti, kad kažkas negerai.
    Akademinė tapybą.
    Pagrindai, lengvi pastatymai, reikia išmokti matyti splavos kismą priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi atėjau žalias tai šiek tiek padėjo, nes dėstytoja norėjo, kad visi tapytų kaip nori ji. Vėl nieko gero, vos patenpiau septynis.
    Kompozicijos pagrindai.
    Čia reikai išlaisvinti savo ranką, taip pat mokėmės grafiškai reikšti emocijas. Daugiausia dirbama su tušu ir plunksną, bet studentą skatiną išmėginti kuo daugiau įvairiausiu priemoniu, eksperimentuoti, nuo tušinuko naudojimo iki tapymo su kojine. Jo, kojine arba naudoti dar ką nors keisčiau, svarbiausia, kad tai paliktų unikalų grafinį pėdsaką. Ilgai trukau kol supratau ko iš manęs nori, kai prasilaužiau buvo lengviau. Aštuoni.
    Dizaino Įvadas.
    Specialybinis dalykas, tikslas yra išmokti kaupti, analyzuoti ir iš to sintezuoti naują informaciją. Kadangi suformuluotam tiksle nėra pabrėžta "…vizualiąją informaciją…", daugmaž susimovau, iš teorinės dalies aštuoni. Po teorijos atsiskaitymo (10 min. papasakoji apie susirinktą pasirinktos temos informaciją, beja mano pasirinkta tema buvo "Dviratis"), seka galutnis, semestro gale esantis, atsiskaitymas, vizualus analyzės pateikimas (plančetas). Aš buvau toks savim užtikrintas galvojau esu naturalas estetikos suvokime ir šiaip dizaine, klydau, septyni (Jei neklystu dėstytojas mažiau ir nerašo).
    -Patarimas visi pirmakursiai (išskyrus keliastas turintys tam tikra lygi) naudoja daug juodos spalvos, nes galvoja, kad juoda spalva suteiks kokybės, elegancijos, profesionalumo įspūdi ir dažniausia panaudoja ją blogai. NENAUDOKITE JUODOS SPALVOS KOL NESUPRANTAT KAIP MAKETAVIME NAUDOTI SPALVĄ. Pradžioje geriau viską daryti ant balto fono, etetiška ir paprasta, svarbiausia jei susimausi neatrodys kaip paminklas (koks buvo mano plačas). Taip, kad pirmam semestre aš tiesiog palaidojau dviratį. (Inside joke).-
    Fotografija.
    Galvojau kad patiks, iš pradžio gal ir nieko, bet dabar..., nebent labai, labai reikia. Išmokau pagrindus patobulinau savo įgudžius. Išvados: padėjo. Nuomonė: ne man.
    Meno istorija.
    Pirmo semestro mąstymas: Nafik man ta istorija?! Septyni.
    Filosofija.
    Visai nieko. Devyni.
    Skulptūrinė plastika.
    EINA NA… taip nevirškinu, terliojies su gibsu nesupranti ką vapšie darai, bet čia mano asmeniškumai, nes šiaip kam patiko tie išmoko mąstyti erdviškai ir plastiškai, kai ateina architektūra tas praverčia. Aštuoni.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Toks jaumas, kad dėstytoja nemokėjo anglų. Žodžiu, nepatiko. Įskaita.
    Inžinerinė grafika (braižyba).
    Totalus nesusipratimas ir nežinia visam kurse, vienintelis čiuvas kuris buvo perstojas iš laivų inžinerijos suprato ką daryti, bet kai nusiramini ir pamėgini suprast tai viskas normaliai. Aštuoni.
     
    Po pirmo semestro:
    Atėjo žopa, pradėjau mąstyti, kad reikėjo stoti į tiksliuosius mokslus. Mąsčiau apie išėjimą, nes mano lygis buvo toks žemas… wow,.. bet nutariau dar pamėgint ir antrą semestrą.
     
    Antras semestras:
    Kompozicijos pagrindai.
    Tas pats kas pirmas semestras, tik daugiau darbo. Mane pradėjo knisti. Septyni.
    Dizaino įvadas.
    Sisteminam info į plančą ir knygą kaip ir pirmam semestre tik dabar padarom biški gylesnę savo temos studija. BOOM! Devyni. Pradėjau atsimerkti ir mątyti kas yra dizainas.
    Akademinis piešimas.
    Nieko naujo, įgudžių gilinimas. Man žopa. Šeši.
    Akademinė tapyba.
    Laikausi. Aštuoni.
    Skulptūrinė plastika.
    Darėm savo tema atinkančia skulptūra (nelabai apsiverčia liežuvis sakyt skulptūra, bet kažkas panašaus, naudojom plastiką), visai nieko, gavau įdomios patirties, bet dėl lankomumo dėstytojas numetė bala, už tokį baijeri norėjau jį pasiūsti n… (poto parašysiu kodėl tokia reakcija).
    Skaitmeninės technologijos.
    Tiesiog didelis prikolas ir vsio, nieko naujo neišmokau. Norėjosi, kad mokytų Photoshop'o, o ne Corel'io ir šiaip manau Corel'is chuinia, bet vėl gi čia asmeninė nuomonė. Kita problema dėstytojas, be patirties ir žiauriai parinosi, rimtai, atrodė, kad čiuvas nuo streso apalps paskaitose. Šiaip tikslas yra išmoksti Corel'io pagrindus. Dešimt.
    - Nuo šiol antram semestre nebebus šitos paskaitos-
    Filosofija.
    Nelabai lankiau paskaitas. Septyni.
    Inžinerinė grafika.
    Sunkiau, dar labiau nesuprantama, poto nusirašai dėstytoja nori rašyt aštuonis, bet gauni devynis.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Po pirmo semestro atsisakiau.
    Fotografija.
    Buvau pagavęs kablį tai draskiausi su fotiku. Devyni.
    Vasaros praktika.
    Vyksta pora savaičių, kadangi variau į anglus tai per tris dienas atidrožiau kiek galėjau. Aštuoni.
     
     
    Kadangi mano akademija fiziškai yra labai prasto lygio, nei viena auditorija nėra pritaikyta ten vykstančiom paskaitom, bet svarbiausia žiemą ten šaltą, kaip lauke. Todėl pas studentus susiformavo laisvas lankymas, pas mus paskaitos yra tarsi konsultacijos. Tai supranta studentai, tai supranta ir dėstytojai, taigi, kai yra susiformavęs toks požiūris ir toks akademijos gyvenimas yra naturalus (atėjus naujam katedrso vedėjui, dabar viskas, manau, pradės keistis), tai susinervini kai dėstytojas tau sako, kad rašytų devynis, bet tu pas jį nėjai, nerodei ką darai, ir nesvarbu, kad darbas geras, jis tau rašo aštuonis. Gal ir teisinga, bet sunervino.
     
    Tokie va pirmi metai. Kadangi ir taip labai išsiplėčiau ir gali pabosti skaityti, antram ir trečiam kursui skirsiu atskirą postą.
     
    Paskaitytik ir apie antrus metus.
    Mano kelias per antrą kursą.
  4. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo andrius49378 Mano kelias per antrą kursą.   
    Labas.
     
    Pradžioj taip ir parašiau: "Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija,..".
     
    Pamiršiau parašyti, kad aš gyvenime nieko nebuvau lankęs (piešimo, tapybo kursai ar paruošiamieji kursai, vykstantis mūsų akademijoje, stojantiesiems).
    Iš to gali pamatyti kad reiks labai pasistengti norint pasivyti kitus (ko aš nelabai dariau).
     
    Kyla klausymas ar tu skaitei ką aš rašiau.
     
    Visi dėstytojai profesionalus, turintys praktykos savo srityse, bet ne dėstytojavime. Asmeniškai man patinka trys: Alvydas Klimas (objekto dizainas; dabar katedros vedėjas), Mindaugas Petrulis (grafinis dizainas) ir naujai atėjas architektas, dėstantis anglų, vardas Saulius pavardę pamiršau.
     
    Ketinau parašyti apibendrinimą, kur tai akcentuosiu. Bet iškart galiu pasakyti, kad neverta, jei žadi likti Lietuvoje tai studijuok Vilniuje.
     
    Dėkui.
  5. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Gpoz Mano kelias per pirmą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
    Dar vidurinėje:
    Nuo devintos klasės buvau apsisprendęs, kad savo tolesnį mokslą siesiu su matematika arba fizika, tiesa fizika patiko kiek mažiau. Plius turėjau nusistovėjusią nuomonę, apie menininkų nepriteklių, todėl mano smegenys mane rybojo nuo mąstymo apie kažkokią meninę karjiera. Tačiau įpusėjus venuoliktai klasei nustojau save apgaudinėt ir nusprendžiau būti meninku. Kadangi tuo metu buvau užsikabliavęs ant Photoshop'o tai mano logika mane stūmė mąstyti apie grafinio dizaino studijas. Savo pasiriankamų stojimų lape įrašiau: VDA Kaune esančias grafinio dizaino studijas, dėl to, kad grafiniam dizaine daromi plakatai (jo, aš taip supratau kas yra grafinis dizainas) ir Klaipėdoje esančias vizualinio dizaino studijas, dėl to, kad gyvenu Klaipėdoje.
     
    Darbų peržiūra:
    Atėjo stojančiųjų darbų peržiūra, įsirašiau į kompaktą savo Photoshop'o darbus ir nuėjau. Pasirodo reikia turėti ir ranka paišytų darbų, taip pat padeda jei turi tapybos darbų, apskritai koncentracija peržiūroje buvo į stojančiojo jau turimus piešimo ir tapybos įgudžius. Na ką, grižau mano susirinkau ką buvau per gyvenimą paišęs ir nuvažiavau vėl. Kadangi stojamieji VDA vyksta dvi dienas tai mano strategija buvo pirmą dieną Klaipėda antrą varyt į Kauną, bet… "… tavo darbai nėra pakankami nei mums, nei Kaunui." išgirdau tokius žodžius,.. poto tokius "…,bet galiu parašyti leidima į stojamuosius.", aš sutikau, atsipučiau ir biški susiparinau, nes iki tol galvojau, kad mano lygis gan geras.
     
    Stojamieji:
    Pasitaikė man per stojamuosius atsisėsti prie ne geriausiai paišančios merginos, tai mano ego biški pasikėlė ir jaučiausi labiau užtikrintas. Apskritia tuomet mano lygis buvo toks žemas ir savo galvą aš laikiau taip giliai savo #####, kad visi man ten atrodė kaip menokantys piešt, tiesa, kad taip tesėsi iki pirmo semestro peržiūros. Žodžiu nežinojau, kaip pasirodžiau per stojamuosius, bet aš žinojau vieną man reikia įstoti, nes nežinojau ką darysiu jei būtų kitaip… fabrikas anglijoj?.. Įstojau… palengvėjo, apsidžiaugiau, nusiraminau, pakėliau savo ego. Prikolas tame, kadangi mūsų akademijos lygis prastas ir financinė situaija nekokia aš buvau priimtas tik dėl to, kad stojau į mokamą vietą, bet įstojau, o man tai ir rūpėjo.
     
    Pirmi metai:
    Galvojau kad esu žvėris, Photoshop'ą valdau, mokykloj paišydavau gerai, smegenis analizavimui turiu tik tapyba naujas daiktas gyvenime, bet kas čia tėra, man tokiam menininkui. Oi… pizdiec, kaip aš klydau.
    Pirmas semestras:
    Akademinis piešimas.
    Labai paprasti pastatymai, geometrinių figūrų paišymas, pagrindinė užduotis taisiglingos perspektyvos ir proporcijų sustatymas. Vos ištempiau pitaką, pradėjau mąstyti, kad kažkas negerai.
    Akademinė tapybą.
    Pagrindai, lengvi pastatymai, reikia išmokti matyti splavos kismą priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi atėjau žalias tai šiek tiek padėjo, nes dėstytoja norėjo, kad visi tapytų kaip nori ji. Vėl nieko gero, vos patenpiau septynis.
    Kompozicijos pagrindai.
    Čia reikai išlaisvinti savo ranką, taip pat mokėmės grafiškai reikšti emocijas. Daugiausia dirbama su tušu ir plunksną, bet studentą skatiną išmėginti kuo daugiau įvairiausiu priemoniu, eksperimentuoti, nuo tušinuko naudojimo iki tapymo su kojine. Jo, kojine arba naudoti dar ką nors keisčiau, svarbiausia, kad tai paliktų unikalų grafinį pėdsaką. Ilgai trukau kol supratau ko iš manęs nori, kai prasilaužiau buvo lengviau. Aštuoni.
    Dizaino Įvadas.
    Specialybinis dalykas, tikslas yra išmokti kaupti, analyzuoti ir iš to sintezuoti naują informaciją. Kadangi suformuluotam tiksle nėra pabrėžta "…vizualiąją informaciją…", daugmaž susimovau, iš teorinės dalies aštuoni. Po teorijos atsiskaitymo (10 min. papasakoji apie susirinktą pasirinktos temos informaciją, beja mano pasirinkta tema buvo "Dviratis"), seka galutnis, semestro gale esantis, atsiskaitymas, vizualus analyzės pateikimas (plančetas). Aš buvau toks savim užtikrintas galvojau esu naturalas estetikos suvokime ir šiaip dizaine, klydau, septyni (Jei neklystu dėstytojas mažiau ir nerašo).
    -Patarimas visi pirmakursiai (išskyrus keliastas turintys tam tikra lygi) naudoja daug juodos spalvos, nes galvoja, kad juoda spalva suteiks kokybės, elegancijos, profesionalumo įspūdi ir dažniausia panaudoja ją blogai. NENAUDOKITE JUODOS SPALVOS KOL NESUPRANTAT KAIP MAKETAVIME NAUDOTI SPALVĄ. Pradžioje geriau viską daryti ant balto fono, etetiška ir paprasta, svarbiausia jei susimausi neatrodys kaip paminklas (koks buvo mano plačas). Taip, kad pirmam semestre aš tiesiog palaidojau dviratį. (Inside joke).-
    Fotografija.
    Galvojau kad patiks, iš pradžio gal ir nieko, bet dabar..., nebent labai, labai reikia. Išmokau pagrindus patobulinau savo įgudžius. Išvados: padėjo. Nuomonė: ne man.
    Meno istorija.
    Pirmo semestro mąstymas: Nafik man ta istorija?! Septyni.
    Filosofija.
    Visai nieko. Devyni.
    Skulptūrinė plastika.
    EINA NA… taip nevirškinu, terliojies su gibsu nesupranti ką vapšie darai, bet čia mano asmeniškumai, nes šiaip kam patiko tie išmoko mąstyti erdviškai ir plastiškai, kai ateina architektūra tas praverčia. Aštuoni.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Toks jaumas, kad dėstytoja nemokėjo anglų. Žodžiu, nepatiko. Įskaita.
    Inžinerinė grafika (braižyba).
    Totalus nesusipratimas ir nežinia visam kurse, vienintelis čiuvas kuris buvo perstojas iš laivų inžinerijos suprato ką daryti, bet kai nusiramini ir pamėgini suprast tai viskas normaliai. Aštuoni.
     
    Po pirmo semestro:
    Atėjo žopa, pradėjau mąstyti, kad reikėjo stoti į tiksliuosius mokslus. Mąsčiau apie išėjimą, nes mano lygis buvo toks žemas… wow,.. bet nutariau dar pamėgint ir antrą semestrą.
     
    Antras semestras:
    Kompozicijos pagrindai.
    Tas pats kas pirmas semestras, tik daugiau darbo. Mane pradėjo knisti. Septyni.
    Dizaino įvadas.
    Sisteminam info į plančą ir knygą kaip ir pirmam semestre tik dabar padarom biški gylesnę savo temos studija. BOOM! Devyni. Pradėjau atsimerkti ir mątyti kas yra dizainas.
    Akademinis piešimas.
    Nieko naujo, įgudžių gilinimas. Man žopa. Šeši.
    Akademinė tapyba.
    Laikausi. Aštuoni.
    Skulptūrinė plastika.
    Darėm savo tema atinkančia skulptūra (nelabai apsiverčia liežuvis sakyt skulptūra, bet kažkas panašaus, naudojom plastiką), visai nieko, gavau įdomios patirties, bet dėl lankomumo dėstytojas numetė bala, už tokį baijeri norėjau jį pasiūsti n… (poto parašysiu kodėl tokia reakcija).
    Skaitmeninės technologijos.
    Tiesiog didelis prikolas ir vsio, nieko naujo neišmokau. Norėjosi, kad mokytų Photoshop'o, o ne Corel'io ir šiaip manau Corel'is chuinia, bet vėl gi čia asmeninė nuomonė. Kita problema dėstytojas, be patirties ir žiauriai parinosi, rimtai, atrodė, kad čiuvas nuo streso apalps paskaitose. Šiaip tikslas yra išmoksti Corel'io pagrindus. Dešimt.
    - Nuo šiol antram semestre nebebus šitos paskaitos-
    Filosofija.
    Nelabai lankiau paskaitas. Septyni.
    Inžinerinė grafika.
    Sunkiau, dar labiau nesuprantama, poto nusirašai dėstytoja nori rašyt aštuonis, bet gauni devynis.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Po pirmo semestro atsisakiau.
    Fotografija.
    Buvau pagavęs kablį tai draskiausi su fotiku. Devyni.
    Vasaros praktika.
    Vyksta pora savaičių, kadangi variau į anglus tai per tris dienas atidrožiau kiek galėjau. Aštuoni.
     
     
    Kadangi mano akademija fiziškai yra labai prasto lygio, nei viena auditorija nėra pritaikyta ten vykstančiom paskaitom, bet svarbiausia žiemą ten šaltą, kaip lauke. Todėl pas studentus susiformavo laisvas lankymas, pas mus paskaitos yra tarsi konsultacijos. Tai supranta studentai, tai supranta ir dėstytojai, taigi, kai yra susiformavęs toks požiūris ir toks akademijos gyvenimas yra naturalus (atėjus naujam katedrso vedėjui, dabar viskas, manau, pradės keistis), tai susinervini kai dėstytojas tau sako, kad rašytų devynis, bet tu pas jį nėjai, nerodei ką darai, ir nesvarbu, kad darbas geras, jis tau rašo aštuonis. Gal ir teisinga, bet sunervino.
     
    Tokie va pirmi metai. Kadangi ir taip labai išsiplėčiau ir gali pabosti skaityti, antram ir trečiam kursui skirsiu atskirą postą.
     
    Paskaitytik ir apie antrus metus.
    Mano kelias per antrą kursą.
  6. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Elijus Grafinio dizaino etika   
    Vadovaukis savo moralės normom. Jei tu prieš tokius dalykus, atsisakyk projekto, bet aišku viskas priklauso nuo pinigų, nes jie labai lanksto morales normas.
  7. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo sYmaz Grafinio dizaino etika   
    Jei brushai, fontai, ir t.t. publikuojami saituose, kaip Smashing Magazine, DaFont, Brusheezy ir pnš. (101 resorce'o saitų) tuomet galima naudot, kaip nori kur nori, jei nebus parašyt, kad tik personal use ar pnš.
     
    Dėl nuotraukų, pvz Flickr'e gali pasirinkti paieškos nustatymose, kad ieškotų nuotraukų su 'creative common', kas reiškia, kad nuotraukas gali naudoti laisvai.
     
    Taip. Autoriai tai nurodo.
     
    Pažiūrėk saitą Creative Commons nežinau ar padės, bet man atrodo, kad į tą pusę jis.
     
    O šiaip, beabejo, jei kažką perki (fotkės, fontai, brushai,..) tai gali tai naudoti, kaip nori, kada nori, kur nori (jei pirkimo sąlygos nenurodo kitaip). Aš už tai ,kad viską reikia naudoti legaliai tai yra pirkti, bet esamoje situacijoje (uždirbami pinigai) tai yra neimanomą, jei nori turėti viską ko tau reikia. Net įmonės Lietuvoje piratauja programas: Photoshop, Illustrator Archicad, Autocad ir visą kitą.
     
    Taip, kad jei naudoji piratinį Photoshopą. Koks skirtumas, kad dar ir nuotrauką panaudosi be autoriaus leidimo, jau ir taip pagal viską prisiš..kai.
  8. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Gpoz Mano kelias per pirmą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
    Dar vidurinėje:
    Nuo devintos klasės buvau apsisprendęs, kad savo tolesnį mokslą siesiu su matematika arba fizika, tiesa fizika patiko kiek mažiau. Plius turėjau nusistovėjusią nuomonę, apie menininkų nepriteklių, todėl mano smegenys mane rybojo nuo mąstymo apie kažkokią meninę karjiera. Tačiau įpusėjus venuoliktai klasei nustojau save apgaudinėt ir nusprendžiau būti meninku. Kadangi tuo metu buvau užsikabliavęs ant Photoshop'o tai mano logika mane stūmė mąstyti apie grafinio dizaino studijas. Savo pasiriankamų stojimų lape įrašiau: VDA Kaune esančias grafinio dizaino studijas, dėl to, kad grafiniam dizaine daromi plakatai (jo, aš taip supratau kas yra grafinis dizainas) ir Klaipėdoje esančias vizualinio dizaino studijas, dėl to, kad gyvenu Klaipėdoje.
     
    Darbų peržiūra:
    Atėjo stojančiųjų darbų peržiūra, įsirašiau į kompaktą savo Photoshop'o darbus ir nuėjau. Pasirodo reikia turėti ir ranka paišytų darbų, taip pat padeda jei turi tapybos darbų, apskritai koncentracija peržiūroje buvo į stojančiojo jau turimus piešimo ir tapybos įgudžius. Na ką, grižau mano susirinkau ką buvau per gyvenimą paišęs ir nuvažiavau vėl. Kadangi stojamieji VDA vyksta dvi dienas tai mano strategija buvo pirmą dieną Klaipėda antrą varyt į Kauną, bet… "… tavo darbai nėra pakankami nei mums, nei Kaunui." išgirdau tokius žodžius,.. poto tokius "…,bet galiu parašyti leidima į stojamuosius.", aš sutikau, atsipučiau ir biški susiparinau, nes iki tol galvojau, kad mano lygis gan geras.
     
    Stojamieji:
    Pasitaikė man per stojamuosius atsisėsti prie ne geriausiai paišančios merginos, tai mano ego biški pasikėlė ir jaučiausi labiau užtikrintas. Apskritia tuomet mano lygis buvo toks žemas ir savo galvą aš laikiau taip giliai savo #####, kad visi man ten atrodė kaip menokantys piešt, tiesa, kad taip tesėsi iki pirmo semestro peržiūros. Žodžiu nežinojau, kaip pasirodžiau per stojamuosius, bet aš žinojau vieną man reikia įstoti, nes nežinojau ką darysiu jei būtų kitaip… fabrikas anglijoj?.. Įstojau… palengvėjo, apsidžiaugiau, nusiraminau, pakėliau savo ego. Prikolas tame, kadangi mūsų akademijos lygis prastas ir financinė situaija nekokia aš buvau priimtas tik dėl to, kad stojau į mokamą vietą, bet įstojau, o man tai ir rūpėjo.
     
    Pirmi metai:
    Galvojau kad esu žvėris, Photoshop'ą valdau, mokykloj paišydavau gerai, smegenis analizavimui turiu tik tapyba naujas daiktas gyvenime, bet kas čia tėra, man tokiam menininkui. Oi… pizdiec, kaip aš klydau.
    Pirmas semestras:
    Akademinis piešimas.
    Labai paprasti pastatymai, geometrinių figūrų paišymas, pagrindinė užduotis taisiglingos perspektyvos ir proporcijų sustatymas. Vos ištempiau pitaką, pradėjau mąstyti, kad kažkas negerai.
    Akademinė tapybą.
    Pagrindai, lengvi pastatymai, reikia išmokti matyti splavos kismą priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi atėjau žalias tai šiek tiek padėjo, nes dėstytoja norėjo, kad visi tapytų kaip nori ji. Vėl nieko gero, vos patenpiau septynis.
    Kompozicijos pagrindai.
    Čia reikai išlaisvinti savo ranką, taip pat mokėmės grafiškai reikšti emocijas. Daugiausia dirbama su tušu ir plunksną, bet studentą skatiną išmėginti kuo daugiau įvairiausiu priemoniu, eksperimentuoti, nuo tušinuko naudojimo iki tapymo su kojine. Jo, kojine arba naudoti dar ką nors keisčiau, svarbiausia, kad tai paliktų unikalų grafinį pėdsaką. Ilgai trukau kol supratau ko iš manęs nori, kai prasilaužiau buvo lengviau. Aštuoni.
    Dizaino Įvadas.
    Specialybinis dalykas, tikslas yra išmokti kaupti, analyzuoti ir iš to sintezuoti naują informaciją. Kadangi suformuluotam tiksle nėra pabrėžta "…vizualiąją informaciją…", daugmaž susimovau, iš teorinės dalies aštuoni. Po teorijos atsiskaitymo (10 min. papasakoji apie susirinktą pasirinktos temos informaciją, beja mano pasirinkta tema buvo "Dviratis"), seka galutnis, semestro gale esantis, atsiskaitymas, vizualus analyzės pateikimas (plančetas). Aš buvau toks savim užtikrintas galvojau esu naturalas estetikos suvokime ir šiaip dizaine, klydau, septyni (Jei neklystu dėstytojas mažiau ir nerašo).
    -Patarimas visi pirmakursiai (išskyrus keliastas turintys tam tikra lygi) naudoja daug juodos spalvos, nes galvoja, kad juoda spalva suteiks kokybės, elegancijos, profesionalumo įspūdi ir dažniausia panaudoja ją blogai. NENAUDOKITE JUODOS SPALVOS KOL NESUPRANTAT KAIP MAKETAVIME NAUDOTI SPALVĄ. Pradžioje geriau viską daryti ant balto fono, etetiška ir paprasta, svarbiausia jei susimausi neatrodys kaip paminklas (koks buvo mano plačas). Taip, kad pirmam semestre aš tiesiog palaidojau dviratį. (Inside joke).-
    Fotografija.
    Galvojau kad patiks, iš pradžio gal ir nieko, bet dabar..., nebent labai, labai reikia. Išmokau pagrindus patobulinau savo įgudžius. Išvados: padėjo. Nuomonė: ne man.
    Meno istorija.
    Pirmo semestro mąstymas: Nafik man ta istorija?! Septyni.
    Filosofija.
    Visai nieko. Devyni.
    Skulptūrinė plastika.
    EINA NA… taip nevirškinu, terliojies su gibsu nesupranti ką vapšie darai, bet čia mano asmeniškumai, nes šiaip kam patiko tie išmoko mąstyti erdviškai ir plastiškai, kai ateina architektūra tas praverčia. Aštuoni.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Toks jaumas, kad dėstytoja nemokėjo anglų. Žodžiu, nepatiko. Įskaita.
    Inžinerinė grafika (braižyba).
    Totalus nesusipratimas ir nežinia visam kurse, vienintelis čiuvas kuris buvo perstojas iš laivų inžinerijos suprato ką daryti, bet kai nusiramini ir pamėgini suprast tai viskas normaliai. Aštuoni.
     
    Po pirmo semestro:
    Atėjo žopa, pradėjau mąstyti, kad reikėjo stoti į tiksliuosius mokslus. Mąsčiau apie išėjimą, nes mano lygis buvo toks žemas… wow,.. bet nutariau dar pamėgint ir antrą semestrą.
     
    Antras semestras:
    Kompozicijos pagrindai.
    Tas pats kas pirmas semestras, tik daugiau darbo. Mane pradėjo knisti. Septyni.
    Dizaino įvadas.
    Sisteminam info į plančą ir knygą kaip ir pirmam semestre tik dabar padarom biški gylesnę savo temos studija. BOOM! Devyni. Pradėjau atsimerkti ir mątyti kas yra dizainas.
    Akademinis piešimas.
    Nieko naujo, įgudžių gilinimas. Man žopa. Šeši.
    Akademinė tapyba.
    Laikausi. Aštuoni.
    Skulptūrinė plastika.
    Darėm savo tema atinkančia skulptūra (nelabai apsiverčia liežuvis sakyt skulptūra, bet kažkas panašaus, naudojom plastiką), visai nieko, gavau įdomios patirties, bet dėl lankomumo dėstytojas numetė bala, už tokį baijeri norėjau jį pasiūsti n… (poto parašysiu kodėl tokia reakcija).
    Skaitmeninės technologijos.
    Tiesiog didelis prikolas ir vsio, nieko naujo neišmokau. Norėjosi, kad mokytų Photoshop'o, o ne Corel'io ir šiaip manau Corel'is chuinia, bet vėl gi čia asmeninė nuomonė. Kita problema dėstytojas, be patirties ir žiauriai parinosi, rimtai, atrodė, kad čiuvas nuo streso apalps paskaitose. Šiaip tikslas yra išmoksti Corel'io pagrindus. Dešimt.
    - Nuo šiol antram semestre nebebus šitos paskaitos-
    Filosofija.
    Nelabai lankiau paskaitas. Septyni.
    Inžinerinė grafika.
    Sunkiau, dar labiau nesuprantama, poto nusirašai dėstytoja nori rašyt aštuonis, bet gauni devynis.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Po pirmo semestro atsisakiau.
    Fotografija.
    Buvau pagavęs kablį tai draskiausi su fotiku. Devyni.
    Vasaros praktika.
    Vyksta pora savaičių, kadangi variau į anglus tai per tris dienas atidrožiau kiek galėjau. Aštuoni.
     
     
    Kadangi mano akademija fiziškai yra labai prasto lygio, nei viena auditorija nėra pritaikyta ten vykstančiom paskaitom, bet svarbiausia žiemą ten šaltą, kaip lauke. Todėl pas studentus susiformavo laisvas lankymas, pas mus paskaitos yra tarsi konsultacijos. Tai supranta studentai, tai supranta ir dėstytojai, taigi, kai yra susiformavęs toks požiūris ir toks akademijos gyvenimas yra naturalus (atėjus naujam katedrso vedėjui, dabar viskas, manau, pradės keistis), tai susinervini kai dėstytojas tau sako, kad rašytų devynis, bet tu pas jį nėjai, nerodei ką darai, ir nesvarbu, kad darbas geras, jis tau rašo aštuonis. Gal ir teisinga, bet sunervino.
     
    Tokie va pirmi metai. Kadangi ir taip labai išsiplėčiau ir gali pabosti skaityti, antram ir trečiam kursui skirsiu atskirą postą.
     
    Paskaitytik ir apie antrus metus.
    Mano kelias per antrą kursą.
  9. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo sYmaz Grafinio dizaino etika   
    Jei brushai, fontai, ir t.t. publikuojami saituose, kaip Smashing Magazine, DaFont, Brusheezy ir pnš. (101 resorce'o saitų) tuomet galima naudot, kaip nori kur nori, jei nebus parašyt, kad tik personal use ar pnš.
     
    Dėl nuotraukų, pvz Flickr'e gali pasirinkti paieškos nustatymose, kad ieškotų nuotraukų su 'creative common', kas reiškia, kad nuotraukas gali naudoti laisvai.
     
    Taip. Autoriai tai nurodo.
     
    Pažiūrėk saitą Creative Commons nežinau ar padės, bet man atrodo, kad į tą pusę jis.
     
    O šiaip, beabejo, jei kažką perki (fotkės, fontai, brushai,..) tai gali tai naudoti, kaip nori, kada nori, kur nori (jei pirkimo sąlygos nenurodo kitaip). Aš už tai ,kad viską reikia naudoti legaliai tai yra pirkti, bet esamoje situacijoje (uždirbami pinigai) tai yra neimanomą, jei nori turėti viską ko tau reikia. Net įmonės Lietuvoje piratauja programas: Photoshop, Illustrator Archicad, Autocad ir visą kitą.
     
    Taip, kad jei naudoji piratinį Photoshopą. Koks skirtumas, kad dar ir nuotrauką panaudosi be autoriaus leidimo, jau ir taip pagal viską prisiš..kai.
  10. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo sYmaz Grafinio dizaino etika   
    Jei brushai, fontai, ir t.t. publikuojami saituose, kaip Smashing Magazine, DaFont, Brusheezy ir pnš. (101 resorce'o saitų) tuomet galima naudot, kaip nori kur nori, jei nebus parašyt, kad tik personal use ar pnš.
     
    Dėl nuotraukų, pvz Flickr'e gali pasirinkti paieškos nustatymose, kad ieškotų nuotraukų su 'creative common', kas reiškia, kad nuotraukas gali naudoti laisvai.
     
    Taip. Autoriai tai nurodo.
     
    Pažiūrėk saitą Creative Commons nežinau ar padės, bet man atrodo, kad į tą pusę jis.
     
    O šiaip, beabejo, jei kažką perki (fotkės, fontai, brushai,..) tai gali tai naudoti, kaip nori, kada nori, kur nori (jei pirkimo sąlygos nenurodo kitaip). Aš už tai ,kad viską reikia naudoti legaliai tai yra pirkti, bet esamoje situacijoje (uždirbami pinigai) tai yra neimanomą, jei nori turėti viską ko tau reikia. Net įmonės Lietuvoje piratauja programas: Photoshop, Illustrator Archicad, Autocad ir visą kitą.
     
    Taip, kad jei naudoji piratinį Photoshopą. Koks skirtumas, kad dar ir nuotrauką panaudosi be autoriaus leidimo, jau ir taip pagal viską prisiš..kai.
  11. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo sYmaz Grafinio dizaino etika   
    Jei brushai, fontai, ir t.t. publikuojami saituose, kaip Smashing Magazine, DaFont, Brusheezy ir pnš. (101 resorce'o saitų) tuomet galima naudot, kaip nori kur nori, jei nebus parašyt, kad tik personal use ar pnš.
     
    Dėl nuotraukų, pvz Flickr'e gali pasirinkti paieškos nustatymose, kad ieškotų nuotraukų su 'creative common', kas reiškia, kad nuotraukas gali naudoti laisvai.
     
    Taip. Autoriai tai nurodo.
     
    Pažiūrėk saitą Creative Commons nežinau ar padės, bet man atrodo, kad į tą pusę jis.
     
    O šiaip, beabejo, jei kažką perki (fotkės, fontai, brushai,..) tai gali tai naudoti, kaip nori, kada nori, kur nori (jei pirkimo sąlygos nenurodo kitaip). Aš už tai ,kad viską reikia naudoti legaliai tai yra pirkti, bet esamoje situacijoje (uždirbami pinigai) tai yra neimanomą, jei nori turėti viską ko tau reikia. Net įmonės Lietuvoje piratauja programas: Photoshop, Illustrator Archicad, Autocad ir visą kitą.
     
    Taip, kad jei naudoji piratinį Photoshopą. Koks skirtumas, kad dar ir nuotrauką panaudosi be autoriaus leidimo, jau ir taip pagal viską prisiš..kai.
  12. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo GoPro Ką tu manai apie Photoshop'ą?   
    Mums, kaip grafikos dizainėriams, gyvenantiems 21 amžiui, atsirado būtinybė mokėti dirbti su programom, kaip Photoshop, Illustrator ir pnš. Kadangi žmonijos gyvenimo tempas spartėja, tokių programų atsiradimas yra didelė nauda ir pagalba visiems kūrėjams.
    Adobe komanda niekada neturėjo tikslo sukurti įranki, kad jis kurtų už mus, Adobe darė įrankį kuris padėtų kuo graičiau išleisti savo kurybą į laisvę. Iš čia plaukia turbūt labiausiai į galvą studentams kalama mintis pirmam kurse (bent jau man), kad kompiuteris yra tiesiog įrankis, kaip teptukas, tušinukas ar pieštukas. Bet kokį įrankį įvaldyti reikia laiko, kuo daugiau to laiko skiri tuo lengviau valdai įrankį ir daugiau su juo gali padaryti.
    Teoriškai Photoshop'a (ar bet kuria kitą programą) galima išmokti gan greitai, internete galima rasti tutorial'ų kompiliacijų skirtų supažindinti žmogų su visom Photoshop'o funkcijom. Visa tai užtrunka savaite, tačiau programos mokėjimas ir jos įvaldymas kaip visi žinom yra skirtingi dalykai.
     
    Kaip aš išmokau dirbti su Photoshop'u?
    Pirmą kartą Photoshop'ą atradau prieš 7 metus, bet tada man jis įspudžio nepaliko, greičiausiai dėl to kad aš net nežinojau ką su juo reikia daryti. Prie jo atsisėsdavau labai retai, daugiau apie photoshop'ą susižojau iš dėdės, jis photoshope retušuodavo nuotraukas, nei kad pats ką išmokau. Kadangi nebuvo didelio susidomėjimo tai ir nebuvo didelio tobulėjimo. Po 2 metų kartą per savaitę ar mažiau prisėsdamas prie Photoshop'o, supratau, kad Photoshop'as yra gili programa su labai didelėm galimybėm, bet aš Photoshop'ą tada apleidau ir antrakartą prie jo prisėdau 11 klasėj, kuomet supratau kad noriu sieti savo gyvenimą su dizainu ar kažkuo panašiu. Kadangi dabar jau turėjau internetą tai atsivėrė naujos galimybės mokymuisi. Mokinausi darydamas viską iš eilės: nuotraukų retušavimas, fotokoliažai, vektorių paišymas, sigai, avatarai, pavieniai teksto efektai, plakatai, brošiūros ir t.t..
    Mokytis galimą savarankiškai - įsijungi programą ir varai per visas funkcijas ir tool'us arba gali daryti tut'us. Darydamas tut'us, mano nuomonę, susipažįsti su programa greičiau, bet beabejo jei pats viską išsiaiškini ir randi, visa tai įsisavini geriau. Plius visos tos naujos žinios iš karto jungiasi su tavo kūrybą, kitą vertus tut'ų darymas yra grynai mechaniškas, jokios kūrybos, tik naujų efektų, darbo technikų ir pačio darbo srovės (work-flow) sužinojimas ir tobulinimas.
    Pasedėjas prie Photoshop'o 11-oje, 12-oje klasėse pradėjau programoje jaustis patogiau, dar negėlau padaryti apsoliučiai visko ką norėjau, tiesą sakant ir dabar negaliu visko padaryti, bet iki to preisim. Įstojus į VDA vizualinį dizainą Klaipėdoj, jaučiausi gan užtikrintas savo tiek kūrybinias tiek techninias Photoshop'o įgudžias, tačiau ištikro viskas buvo atvirkčiai. Taip, kas liečia Photoshop'ą aš buvau aukščiau daugumos, apskritai mane stebino faktas, kad iš beveik 30 kurse esančių žmonių su Photoshopų, iš vis su kompu, mokėjo dirbti gal 5 žmonės, tačiau aš myliom atsilikau teorinėm žiniom ir praktika tapyboje bei piešime. Kadangi pirmas semestras buvo "Jokio kompo" semestras - tai mano teorinio suvokimo spragos kompozicijoj, įdėjos kurime, vizualinės informacijos rinkime ir analyzėj, labai pasimatė. "Jokio kompo" metodika turėjo būti visą pirmą kursą, bet antram pirmo kurso semestre supratau kompas yra toks pat įrankis kaip pieštukas ir jį šį kartą naudojau kaip tokį. Antras kursas buvo jau pilnas kompo naudojimas kai to reikėjo. Dabar pilnai suprantu kodėl dėstytojai buvo prieš užduočių atlikimą kompiuteriu ir skatino darbą kitom priemonėm, nes tokie studentai kaip aš ateina su požiūriu, kad kompas palengvina kurybą, prisidengi technika ir tau atrodo kad be Photoshop'o nebesugebėsi kurti. Tai ir mėgina sunaikinti pirmam kurse, man norėjo parodyti ir norėjo kad aš suprasčiau, kad kuryba ateina ne iš įrankio, o iš kurėjo.
    Kitas įdomus dalykas. Atėjus į univiera gavau daug teorinių žinių, kadangi tai buvo pirma tokia didelė teorijos injekcija į smegenis tai pakeitė mano mąstymą dar iš vienos pusės. Pradėjau suprasti, kad keikvienas darbas yra užduotis, o atlikti užduoti galima įvairiai, nebūtina mokėti su Photoshop'ų padaryti visų įmanomų efektų (tai nėra blogai ,bet nebūtina). Galima ir su mažais Photoshop'o įgudžiais padaryti efektingą darbą, darbą kuris išspręs užduotį, bet tam reikia papildomų žinių.
     
    Dabar aš suprantu, kad kuriu aš, o visa ką naudoju savo kūrybai įgyvendinti yra įrankiai, kurie mano kurybos neveikia, jie tik padeda mano kurybą padaryti vizualią.
     
     
     
    Keli linkai medžiagos kurią naudojau pradėdamas mokintis Photoshop'o ir kuria atradau po kiek laiko. Tykiuosi bus naudinga forumo pradedantiem.
     
    Susipažinimo medžiaga:
    How to master Photoshop in just one week
    3 dalių straipnis supažindinantis su beveik viskuo ką gali pasiūliti Photoshop'as.
     
    Lynda.com tut'ai Linkas į torrentz.eu
    Lynda.com tiksliai nežinau kuo jie užsiema, bet galima rati labai daug mokomosios medžiasgos apie viską ko gali prireikti: Photoshop, Illustrator, Indesign, Cinema4D, 3DMax, Autocad ir t.t..
     
    Tutai, inspiracija, informacija:
    Tutorial9
    Abduzeedo
    Tutorial Outpost
    Tuts+ Network
     
    Keli resorso saitai kurios naudoju:
    DeviantART
    Brusheezy
    Vecteezy
    PSBrushes.net
     
    Visa kitą ko reikia randu per Google.
  13. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Gpoz Mano kelias per pirmą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
    Dar vidurinėje:
    Nuo devintos klasės buvau apsisprendęs, kad savo tolesnį mokslą siesiu su matematika arba fizika, tiesa fizika patiko kiek mažiau. Plius turėjau nusistovėjusią nuomonę, apie menininkų nepriteklių, todėl mano smegenys mane rybojo nuo mąstymo apie kažkokią meninę karjiera. Tačiau įpusėjus venuoliktai klasei nustojau save apgaudinėt ir nusprendžiau būti meninku. Kadangi tuo metu buvau užsikabliavęs ant Photoshop'o tai mano logika mane stūmė mąstyti apie grafinio dizaino studijas. Savo pasiriankamų stojimų lape įrašiau: VDA Kaune esančias grafinio dizaino studijas, dėl to, kad grafiniam dizaine daromi plakatai (jo, aš taip supratau kas yra grafinis dizainas) ir Klaipėdoje esančias vizualinio dizaino studijas, dėl to, kad gyvenu Klaipėdoje.
     
    Darbų peržiūra:
    Atėjo stojančiųjų darbų peržiūra, įsirašiau į kompaktą savo Photoshop'o darbus ir nuėjau. Pasirodo reikia turėti ir ranka paišytų darbų, taip pat padeda jei turi tapybos darbų, apskritai koncentracija peržiūroje buvo į stojančiojo jau turimus piešimo ir tapybos įgudžius. Na ką, grižau mano susirinkau ką buvau per gyvenimą paišęs ir nuvažiavau vėl. Kadangi stojamieji VDA vyksta dvi dienas tai mano strategija buvo pirmą dieną Klaipėda antrą varyt į Kauną, bet… "… tavo darbai nėra pakankami nei mums, nei Kaunui." išgirdau tokius žodžius,.. poto tokius "…,bet galiu parašyti leidima į stojamuosius.", aš sutikau, atsipučiau ir biški susiparinau, nes iki tol galvojau, kad mano lygis gan geras.
     
    Stojamieji:
    Pasitaikė man per stojamuosius atsisėsti prie ne geriausiai paišančios merginos, tai mano ego biški pasikėlė ir jaučiausi labiau užtikrintas. Apskritia tuomet mano lygis buvo toks žemas ir savo galvą aš laikiau taip giliai savo #####, kad visi man ten atrodė kaip menokantys piešt, tiesa, kad taip tesėsi iki pirmo semestro peržiūros. Žodžiu nežinojau, kaip pasirodžiau per stojamuosius, bet aš žinojau vieną man reikia įstoti, nes nežinojau ką darysiu jei būtų kitaip… fabrikas anglijoj?.. Įstojau… palengvėjo, apsidžiaugiau, nusiraminau, pakėliau savo ego. Prikolas tame, kadangi mūsų akademijos lygis prastas ir financinė situaija nekokia aš buvau priimtas tik dėl to, kad stojau į mokamą vietą, bet įstojau, o man tai ir rūpėjo.
     
    Pirmi metai:
    Galvojau kad esu žvėris, Photoshop'ą valdau, mokykloj paišydavau gerai, smegenis analizavimui turiu tik tapyba naujas daiktas gyvenime, bet kas čia tėra, man tokiam menininkui. Oi… pizdiec, kaip aš klydau.
    Pirmas semestras:
    Akademinis piešimas.
    Labai paprasti pastatymai, geometrinių figūrų paišymas, pagrindinė užduotis taisiglingos perspektyvos ir proporcijų sustatymas. Vos ištempiau pitaką, pradėjau mąstyti, kad kažkas negerai.
    Akademinė tapybą.
    Pagrindai, lengvi pastatymai, reikia išmokti matyti splavos kismą priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi atėjau žalias tai šiek tiek padėjo, nes dėstytoja norėjo, kad visi tapytų kaip nori ji. Vėl nieko gero, vos patenpiau septynis.
    Kompozicijos pagrindai.
    Čia reikai išlaisvinti savo ranką, taip pat mokėmės grafiškai reikšti emocijas. Daugiausia dirbama su tušu ir plunksną, bet studentą skatiną išmėginti kuo daugiau įvairiausiu priemoniu, eksperimentuoti, nuo tušinuko naudojimo iki tapymo su kojine. Jo, kojine arba naudoti dar ką nors keisčiau, svarbiausia, kad tai paliktų unikalų grafinį pėdsaką. Ilgai trukau kol supratau ko iš manęs nori, kai prasilaužiau buvo lengviau. Aštuoni.
    Dizaino Įvadas.
    Specialybinis dalykas, tikslas yra išmokti kaupti, analyzuoti ir iš to sintezuoti naują informaciją. Kadangi suformuluotam tiksle nėra pabrėžta "…vizualiąją informaciją…", daugmaž susimovau, iš teorinės dalies aštuoni. Po teorijos atsiskaitymo (10 min. papasakoji apie susirinktą pasirinktos temos informaciją, beja mano pasirinkta tema buvo "Dviratis"), seka galutnis, semestro gale esantis, atsiskaitymas, vizualus analyzės pateikimas (plančetas). Aš buvau toks savim užtikrintas galvojau esu naturalas estetikos suvokime ir šiaip dizaine, klydau, septyni (Jei neklystu dėstytojas mažiau ir nerašo).
    -Patarimas visi pirmakursiai (išskyrus keliastas turintys tam tikra lygi) naudoja daug juodos spalvos, nes galvoja, kad juoda spalva suteiks kokybės, elegancijos, profesionalumo įspūdi ir dažniausia panaudoja ją blogai. NENAUDOKITE JUODOS SPALVOS KOL NESUPRANTAT KAIP MAKETAVIME NAUDOTI SPALVĄ. Pradžioje geriau viską daryti ant balto fono, etetiška ir paprasta, svarbiausia jei susimausi neatrodys kaip paminklas (koks buvo mano plačas). Taip, kad pirmam semestre aš tiesiog palaidojau dviratį. (Inside joke).-
    Fotografija.
    Galvojau kad patiks, iš pradžio gal ir nieko, bet dabar..., nebent labai, labai reikia. Išmokau pagrindus patobulinau savo įgudžius. Išvados: padėjo. Nuomonė: ne man.
    Meno istorija.
    Pirmo semestro mąstymas: Nafik man ta istorija?! Septyni.
    Filosofija.
    Visai nieko. Devyni.
    Skulptūrinė plastika.
    EINA NA… taip nevirškinu, terliojies su gibsu nesupranti ką vapšie darai, bet čia mano asmeniškumai, nes šiaip kam patiko tie išmoko mąstyti erdviškai ir plastiškai, kai ateina architektūra tas praverčia. Aštuoni.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Toks jaumas, kad dėstytoja nemokėjo anglų. Žodžiu, nepatiko. Įskaita.
    Inžinerinė grafika (braižyba).
    Totalus nesusipratimas ir nežinia visam kurse, vienintelis čiuvas kuris buvo perstojas iš laivų inžinerijos suprato ką daryti, bet kai nusiramini ir pamėgini suprast tai viskas normaliai. Aštuoni.
     
    Po pirmo semestro:
    Atėjo žopa, pradėjau mąstyti, kad reikėjo stoti į tiksliuosius mokslus. Mąsčiau apie išėjimą, nes mano lygis buvo toks žemas… wow,.. bet nutariau dar pamėgint ir antrą semestrą.
     
    Antras semestras:
    Kompozicijos pagrindai.
    Tas pats kas pirmas semestras, tik daugiau darbo. Mane pradėjo knisti. Septyni.
    Dizaino įvadas.
    Sisteminam info į plančą ir knygą kaip ir pirmam semestre tik dabar padarom biški gylesnę savo temos studija. BOOM! Devyni. Pradėjau atsimerkti ir mątyti kas yra dizainas.
    Akademinis piešimas.
    Nieko naujo, įgudžių gilinimas. Man žopa. Šeši.
    Akademinė tapyba.
    Laikausi. Aštuoni.
    Skulptūrinė plastika.
    Darėm savo tema atinkančia skulptūra (nelabai apsiverčia liežuvis sakyt skulptūra, bet kažkas panašaus, naudojom plastiką), visai nieko, gavau įdomios patirties, bet dėl lankomumo dėstytojas numetė bala, už tokį baijeri norėjau jį pasiūsti n… (poto parašysiu kodėl tokia reakcija).
    Skaitmeninės technologijos.
    Tiesiog didelis prikolas ir vsio, nieko naujo neišmokau. Norėjosi, kad mokytų Photoshop'o, o ne Corel'io ir šiaip manau Corel'is chuinia, bet vėl gi čia asmeninė nuomonė. Kita problema dėstytojas, be patirties ir žiauriai parinosi, rimtai, atrodė, kad čiuvas nuo streso apalps paskaitose. Šiaip tikslas yra išmoksti Corel'io pagrindus. Dešimt.
    - Nuo šiol antram semestre nebebus šitos paskaitos-
    Filosofija.
    Nelabai lankiau paskaitas. Septyni.
    Inžinerinė grafika.
    Sunkiau, dar labiau nesuprantama, poto nusirašai dėstytoja nori rašyt aštuonis, bet gauni devynis.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Po pirmo semestro atsisakiau.
    Fotografija.
    Buvau pagavęs kablį tai draskiausi su fotiku. Devyni.
    Vasaros praktika.
    Vyksta pora savaičių, kadangi variau į anglus tai per tris dienas atidrožiau kiek galėjau. Aštuoni.
     
     
    Kadangi mano akademija fiziškai yra labai prasto lygio, nei viena auditorija nėra pritaikyta ten vykstančiom paskaitom, bet svarbiausia žiemą ten šaltą, kaip lauke. Todėl pas studentus susiformavo laisvas lankymas, pas mus paskaitos yra tarsi konsultacijos. Tai supranta studentai, tai supranta ir dėstytojai, taigi, kai yra susiformavęs toks požiūris ir toks akademijos gyvenimas yra naturalus (atėjus naujam katedrso vedėjui, dabar viskas, manau, pradės keistis), tai susinervini kai dėstytojas tau sako, kad rašytų devynis, bet tu pas jį nėjai, nerodei ką darai, ir nesvarbu, kad darbas geras, jis tau rašo aštuonis. Gal ir teisinga, bet sunervino.
     
    Tokie va pirmi metai. Kadangi ir taip labai išsiplėčiau ir gali pabosti skaityti, antram ir trečiam kursui skirsiu atskirą postą.
     
    Paskaitytik ir apie antrus metus.
    Mano kelias per antrą kursą.
  14. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Gpoz Mano kelias per pirmą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
    Dar vidurinėje:
    Nuo devintos klasės buvau apsisprendęs, kad savo tolesnį mokslą siesiu su matematika arba fizika, tiesa fizika patiko kiek mažiau. Plius turėjau nusistovėjusią nuomonę, apie menininkų nepriteklių, todėl mano smegenys mane rybojo nuo mąstymo apie kažkokią meninę karjiera. Tačiau įpusėjus venuoliktai klasei nustojau save apgaudinėt ir nusprendžiau būti meninku. Kadangi tuo metu buvau užsikabliavęs ant Photoshop'o tai mano logika mane stūmė mąstyti apie grafinio dizaino studijas. Savo pasiriankamų stojimų lape įrašiau: VDA Kaune esančias grafinio dizaino studijas, dėl to, kad grafiniam dizaine daromi plakatai (jo, aš taip supratau kas yra grafinis dizainas) ir Klaipėdoje esančias vizualinio dizaino studijas, dėl to, kad gyvenu Klaipėdoje.
     
    Darbų peržiūra:
    Atėjo stojančiųjų darbų peržiūra, įsirašiau į kompaktą savo Photoshop'o darbus ir nuėjau. Pasirodo reikia turėti ir ranka paišytų darbų, taip pat padeda jei turi tapybos darbų, apskritai koncentracija peržiūroje buvo į stojančiojo jau turimus piešimo ir tapybos įgudžius. Na ką, grižau mano susirinkau ką buvau per gyvenimą paišęs ir nuvažiavau vėl. Kadangi stojamieji VDA vyksta dvi dienas tai mano strategija buvo pirmą dieną Klaipėda antrą varyt į Kauną, bet… "… tavo darbai nėra pakankami nei mums, nei Kaunui." išgirdau tokius žodžius,.. poto tokius "…,bet galiu parašyti leidima į stojamuosius.", aš sutikau, atsipučiau ir biški susiparinau, nes iki tol galvojau, kad mano lygis gan geras.
     
    Stojamieji:
    Pasitaikė man per stojamuosius atsisėsti prie ne geriausiai paišančios merginos, tai mano ego biški pasikėlė ir jaučiausi labiau užtikrintas. Apskritia tuomet mano lygis buvo toks žemas ir savo galvą aš laikiau taip giliai savo #####, kad visi man ten atrodė kaip menokantys piešt, tiesa, kad taip tesėsi iki pirmo semestro peržiūros. Žodžiu nežinojau, kaip pasirodžiau per stojamuosius, bet aš žinojau vieną man reikia įstoti, nes nežinojau ką darysiu jei būtų kitaip… fabrikas anglijoj?.. Įstojau… palengvėjo, apsidžiaugiau, nusiraminau, pakėliau savo ego. Prikolas tame, kadangi mūsų akademijos lygis prastas ir financinė situaija nekokia aš buvau priimtas tik dėl to, kad stojau į mokamą vietą, bet įstojau, o man tai ir rūpėjo.
     
    Pirmi metai:
    Galvojau kad esu žvėris, Photoshop'ą valdau, mokykloj paišydavau gerai, smegenis analizavimui turiu tik tapyba naujas daiktas gyvenime, bet kas čia tėra, man tokiam menininkui. Oi… pizdiec, kaip aš klydau.
    Pirmas semestras:
    Akademinis piešimas.
    Labai paprasti pastatymai, geometrinių figūrų paišymas, pagrindinė užduotis taisiglingos perspektyvos ir proporcijų sustatymas. Vos ištempiau pitaką, pradėjau mąstyti, kad kažkas negerai.
    Akademinė tapybą.
    Pagrindai, lengvi pastatymai, reikia išmokti matyti splavos kismą priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi atėjau žalias tai šiek tiek padėjo, nes dėstytoja norėjo, kad visi tapytų kaip nori ji. Vėl nieko gero, vos patenpiau septynis.
    Kompozicijos pagrindai.
    Čia reikai išlaisvinti savo ranką, taip pat mokėmės grafiškai reikšti emocijas. Daugiausia dirbama su tušu ir plunksną, bet studentą skatiną išmėginti kuo daugiau įvairiausiu priemoniu, eksperimentuoti, nuo tušinuko naudojimo iki tapymo su kojine. Jo, kojine arba naudoti dar ką nors keisčiau, svarbiausia, kad tai paliktų unikalų grafinį pėdsaką. Ilgai trukau kol supratau ko iš manęs nori, kai prasilaužiau buvo lengviau. Aštuoni.
    Dizaino Įvadas.
    Specialybinis dalykas, tikslas yra išmokti kaupti, analyzuoti ir iš to sintezuoti naują informaciją. Kadangi suformuluotam tiksle nėra pabrėžta "…vizualiąją informaciją…", daugmaž susimovau, iš teorinės dalies aštuoni. Po teorijos atsiskaitymo (10 min. papasakoji apie susirinktą pasirinktos temos informaciją, beja mano pasirinkta tema buvo "Dviratis"), seka galutnis, semestro gale esantis, atsiskaitymas, vizualus analyzės pateikimas (plančetas). Aš buvau toks savim užtikrintas galvojau esu naturalas estetikos suvokime ir šiaip dizaine, klydau, septyni (Jei neklystu dėstytojas mažiau ir nerašo).
    -Patarimas visi pirmakursiai (išskyrus keliastas turintys tam tikra lygi) naudoja daug juodos spalvos, nes galvoja, kad juoda spalva suteiks kokybės, elegancijos, profesionalumo įspūdi ir dažniausia panaudoja ją blogai. NENAUDOKITE JUODOS SPALVOS KOL NESUPRANTAT KAIP MAKETAVIME NAUDOTI SPALVĄ. Pradžioje geriau viską daryti ant balto fono, etetiška ir paprasta, svarbiausia jei susimausi neatrodys kaip paminklas (koks buvo mano plačas). Taip, kad pirmam semestre aš tiesiog palaidojau dviratį. (Inside joke).-
    Fotografija.
    Galvojau kad patiks, iš pradžio gal ir nieko, bet dabar..., nebent labai, labai reikia. Išmokau pagrindus patobulinau savo įgudžius. Išvados: padėjo. Nuomonė: ne man.
    Meno istorija.
    Pirmo semestro mąstymas: Nafik man ta istorija?! Septyni.
    Filosofija.
    Visai nieko. Devyni.
    Skulptūrinė plastika.
    EINA NA… taip nevirškinu, terliojies su gibsu nesupranti ką vapšie darai, bet čia mano asmeniškumai, nes šiaip kam patiko tie išmoko mąstyti erdviškai ir plastiškai, kai ateina architektūra tas praverčia. Aštuoni.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Toks jaumas, kad dėstytoja nemokėjo anglų. Žodžiu, nepatiko. Įskaita.
    Inžinerinė grafika (braižyba).
    Totalus nesusipratimas ir nežinia visam kurse, vienintelis čiuvas kuris buvo perstojas iš laivų inžinerijos suprato ką daryti, bet kai nusiramini ir pamėgini suprast tai viskas normaliai. Aštuoni.
     
    Po pirmo semestro:
    Atėjo žopa, pradėjau mąstyti, kad reikėjo stoti į tiksliuosius mokslus. Mąsčiau apie išėjimą, nes mano lygis buvo toks žemas… wow,.. bet nutariau dar pamėgint ir antrą semestrą.
     
    Antras semestras:
    Kompozicijos pagrindai.
    Tas pats kas pirmas semestras, tik daugiau darbo. Mane pradėjo knisti. Septyni.
    Dizaino įvadas.
    Sisteminam info į plančą ir knygą kaip ir pirmam semestre tik dabar padarom biški gylesnę savo temos studija. BOOM! Devyni. Pradėjau atsimerkti ir mątyti kas yra dizainas.
    Akademinis piešimas.
    Nieko naujo, įgudžių gilinimas. Man žopa. Šeši.
    Akademinė tapyba.
    Laikausi. Aštuoni.
    Skulptūrinė plastika.
    Darėm savo tema atinkančia skulptūra (nelabai apsiverčia liežuvis sakyt skulptūra, bet kažkas panašaus, naudojom plastiką), visai nieko, gavau įdomios patirties, bet dėl lankomumo dėstytojas numetė bala, už tokį baijeri norėjau jį pasiūsti n… (poto parašysiu kodėl tokia reakcija).
    Skaitmeninės technologijos.
    Tiesiog didelis prikolas ir vsio, nieko naujo neišmokau. Norėjosi, kad mokytų Photoshop'o, o ne Corel'io ir šiaip manau Corel'is chuinia, bet vėl gi čia asmeninė nuomonė. Kita problema dėstytojas, be patirties ir žiauriai parinosi, rimtai, atrodė, kad čiuvas nuo streso apalps paskaitose. Šiaip tikslas yra išmoksti Corel'io pagrindus. Dešimt.
    - Nuo šiol antram semestre nebebus šitos paskaitos-
    Filosofija.
    Nelabai lankiau paskaitas. Septyni.
    Inžinerinė grafika.
    Sunkiau, dar labiau nesuprantama, poto nusirašai dėstytoja nori rašyt aštuonis, bet gauni devynis.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Po pirmo semestro atsisakiau.
    Fotografija.
    Buvau pagavęs kablį tai draskiausi su fotiku. Devyni.
    Vasaros praktika.
    Vyksta pora savaičių, kadangi variau į anglus tai per tris dienas atidrožiau kiek galėjau. Aštuoni.
     
     
    Kadangi mano akademija fiziškai yra labai prasto lygio, nei viena auditorija nėra pritaikyta ten vykstančiom paskaitom, bet svarbiausia žiemą ten šaltą, kaip lauke. Todėl pas studentus susiformavo laisvas lankymas, pas mus paskaitos yra tarsi konsultacijos. Tai supranta studentai, tai supranta ir dėstytojai, taigi, kai yra susiformavęs toks požiūris ir toks akademijos gyvenimas yra naturalus (atėjus naujam katedrso vedėjui, dabar viskas, manau, pradės keistis), tai susinervini kai dėstytojas tau sako, kad rašytų devynis, bet tu pas jį nėjai, nerodei ką darai, ir nesvarbu, kad darbas geras, jis tau rašo aštuonis. Gal ir teisinga, bet sunervino.
     
    Tokie va pirmi metai. Kadangi ir taip labai išsiplėčiau ir gali pabosti skaityti, antram ir trečiam kursui skirsiu atskirą postą.
     
    Paskaitytik ir apie antrus metus.
    Mano kelias per antrą kursą.
  15. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo sYmaz Grafinio dizaino etika   
    Jei brushai, fontai, ir t.t. publikuojami saituose, kaip Smashing Magazine, DaFont, Brusheezy ir pnš. (101 resorce'o saitų) tuomet galima naudot, kaip nori kur nori, jei nebus parašyt, kad tik personal use ar pnš.
     
    Dėl nuotraukų, pvz Flickr'e gali pasirinkti paieškos nustatymose, kad ieškotų nuotraukų su 'creative common', kas reiškia, kad nuotraukas gali naudoti laisvai.
     
    Taip. Autoriai tai nurodo.
     
    Pažiūrėk saitą Creative Commons nežinau ar padės, bet man atrodo, kad į tą pusę jis.
     
    O šiaip, beabejo, jei kažką perki (fotkės, fontai, brushai,..) tai gali tai naudoti, kaip nori, kada nori, kur nori (jei pirkimo sąlygos nenurodo kitaip). Aš už tai ,kad viską reikia naudoti legaliai tai yra pirkti, bet esamoje situacijoje (uždirbami pinigai) tai yra neimanomą, jei nori turėti viską ko tau reikia. Net įmonės Lietuvoje piratauja programas: Photoshop, Illustrator Archicad, Autocad ir visą kitą.
     
    Taip, kad jei naudoji piratinį Photoshopą. Koks skirtumas, kad dar ir nuotrauką panaudosi be autoriaus leidimo, jau ir taip pagal viską prisiš..kai.
  16. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Gpoz Mano kelias per pirmą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
    Dar vidurinėje:
    Nuo devintos klasės buvau apsisprendęs, kad savo tolesnį mokslą siesiu su matematika arba fizika, tiesa fizika patiko kiek mažiau. Plius turėjau nusistovėjusią nuomonę, apie menininkų nepriteklių, todėl mano smegenys mane rybojo nuo mąstymo apie kažkokią meninę karjiera. Tačiau įpusėjus venuoliktai klasei nustojau save apgaudinėt ir nusprendžiau būti meninku. Kadangi tuo metu buvau užsikabliavęs ant Photoshop'o tai mano logika mane stūmė mąstyti apie grafinio dizaino studijas. Savo pasiriankamų stojimų lape įrašiau: VDA Kaune esančias grafinio dizaino studijas, dėl to, kad grafiniam dizaine daromi plakatai (jo, aš taip supratau kas yra grafinis dizainas) ir Klaipėdoje esančias vizualinio dizaino studijas, dėl to, kad gyvenu Klaipėdoje.
     
    Darbų peržiūra:
    Atėjo stojančiųjų darbų peržiūra, įsirašiau į kompaktą savo Photoshop'o darbus ir nuėjau. Pasirodo reikia turėti ir ranka paišytų darbų, taip pat padeda jei turi tapybos darbų, apskritai koncentracija peržiūroje buvo į stojančiojo jau turimus piešimo ir tapybos įgudžius. Na ką, grižau mano susirinkau ką buvau per gyvenimą paišęs ir nuvažiavau vėl. Kadangi stojamieji VDA vyksta dvi dienas tai mano strategija buvo pirmą dieną Klaipėda antrą varyt į Kauną, bet… "… tavo darbai nėra pakankami nei mums, nei Kaunui." išgirdau tokius žodžius,.. poto tokius "…,bet galiu parašyti leidima į stojamuosius.", aš sutikau, atsipučiau ir biški susiparinau, nes iki tol galvojau, kad mano lygis gan geras.
     
    Stojamieji:
    Pasitaikė man per stojamuosius atsisėsti prie ne geriausiai paišančios merginos, tai mano ego biški pasikėlė ir jaučiausi labiau užtikrintas. Apskritia tuomet mano lygis buvo toks žemas ir savo galvą aš laikiau taip giliai savo #####, kad visi man ten atrodė kaip menokantys piešt, tiesa, kad taip tesėsi iki pirmo semestro peržiūros. Žodžiu nežinojau, kaip pasirodžiau per stojamuosius, bet aš žinojau vieną man reikia įstoti, nes nežinojau ką darysiu jei būtų kitaip… fabrikas anglijoj?.. Įstojau… palengvėjo, apsidžiaugiau, nusiraminau, pakėliau savo ego. Prikolas tame, kadangi mūsų akademijos lygis prastas ir financinė situaija nekokia aš buvau priimtas tik dėl to, kad stojau į mokamą vietą, bet įstojau, o man tai ir rūpėjo.
     
    Pirmi metai:
    Galvojau kad esu žvėris, Photoshop'ą valdau, mokykloj paišydavau gerai, smegenis analizavimui turiu tik tapyba naujas daiktas gyvenime, bet kas čia tėra, man tokiam menininkui. Oi… pizdiec, kaip aš klydau.
    Pirmas semestras:
    Akademinis piešimas.
    Labai paprasti pastatymai, geometrinių figūrų paišymas, pagrindinė užduotis taisiglingos perspektyvos ir proporcijų sustatymas. Vos ištempiau pitaką, pradėjau mąstyti, kad kažkas negerai.
    Akademinė tapybą.
    Pagrindai, lengvi pastatymai, reikia išmokti matyti splavos kismą priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi atėjau žalias tai šiek tiek padėjo, nes dėstytoja norėjo, kad visi tapytų kaip nori ji. Vėl nieko gero, vos patenpiau septynis.
    Kompozicijos pagrindai.
    Čia reikai išlaisvinti savo ranką, taip pat mokėmės grafiškai reikšti emocijas. Daugiausia dirbama su tušu ir plunksną, bet studentą skatiną išmėginti kuo daugiau įvairiausiu priemoniu, eksperimentuoti, nuo tušinuko naudojimo iki tapymo su kojine. Jo, kojine arba naudoti dar ką nors keisčiau, svarbiausia, kad tai paliktų unikalų grafinį pėdsaką. Ilgai trukau kol supratau ko iš manęs nori, kai prasilaužiau buvo lengviau. Aštuoni.
    Dizaino Įvadas.
    Specialybinis dalykas, tikslas yra išmokti kaupti, analyzuoti ir iš to sintezuoti naują informaciją. Kadangi suformuluotam tiksle nėra pabrėžta "…vizualiąją informaciją…", daugmaž susimovau, iš teorinės dalies aštuoni. Po teorijos atsiskaitymo (10 min. papasakoji apie susirinktą pasirinktos temos informaciją, beja mano pasirinkta tema buvo "Dviratis"), seka galutnis, semestro gale esantis, atsiskaitymas, vizualus analyzės pateikimas (plančetas). Aš buvau toks savim užtikrintas galvojau esu naturalas estetikos suvokime ir šiaip dizaine, klydau, septyni (Jei neklystu dėstytojas mažiau ir nerašo).
    -Patarimas visi pirmakursiai (išskyrus keliastas turintys tam tikra lygi) naudoja daug juodos spalvos, nes galvoja, kad juoda spalva suteiks kokybės, elegancijos, profesionalumo įspūdi ir dažniausia panaudoja ją blogai. NENAUDOKITE JUODOS SPALVOS KOL NESUPRANTAT KAIP MAKETAVIME NAUDOTI SPALVĄ. Pradžioje geriau viską daryti ant balto fono, etetiška ir paprasta, svarbiausia jei susimausi neatrodys kaip paminklas (koks buvo mano plačas). Taip, kad pirmam semestre aš tiesiog palaidojau dviratį. (Inside joke).-
    Fotografija.
    Galvojau kad patiks, iš pradžio gal ir nieko, bet dabar..., nebent labai, labai reikia. Išmokau pagrindus patobulinau savo įgudžius. Išvados: padėjo. Nuomonė: ne man.
    Meno istorija.
    Pirmo semestro mąstymas: Nafik man ta istorija?! Septyni.
    Filosofija.
    Visai nieko. Devyni.
    Skulptūrinė plastika.
    EINA NA… taip nevirškinu, terliojies su gibsu nesupranti ką vapšie darai, bet čia mano asmeniškumai, nes šiaip kam patiko tie išmoko mąstyti erdviškai ir plastiškai, kai ateina architektūra tas praverčia. Aštuoni.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Toks jaumas, kad dėstytoja nemokėjo anglų. Žodžiu, nepatiko. Įskaita.
    Inžinerinė grafika (braižyba).
    Totalus nesusipratimas ir nežinia visam kurse, vienintelis čiuvas kuris buvo perstojas iš laivų inžinerijos suprato ką daryti, bet kai nusiramini ir pamėgini suprast tai viskas normaliai. Aštuoni.
     
    Po pirmo semestro:
    Atėjo žopa, pradėjau mąstyti, kad reikėjo stoti į tiksliuosius mokslus. Mąsčiau apie išėjimą, nes mano lygis buvo toks žemas… wow,.. bet nutariau dar pamėgint ir antrą semestrą.
     
    Antras semestras:
    Kompozicijos pagrindai.
    Tas pats kas pirmas semestras, tik daugiau darbo. Mane pradėjo knisti. Septyni.
    Dizaino įvadas.
    Sisteminam info į plančą ir knygą kaip ir pirmam semestre tik dabar padarom biški gylesnę savo temos studija. BOOM! Devyni. Pradėjau atsimerkti ir mątyti kas yra dizainas.
    Akademinis piešimas.
    Nieko naujo, įgudžių gilinimas. Man žopa. Šeši.
    Akademinė tapyba.
    Laikausi. Aštuoni.
    Skulptūrinė plastika.
    Darėm savo tema atinkančia skulptūra (nelabai apsiverčia liežuvis sakyt skulptūra, bet kažkas panašaus, naudojom plastiką), visai nieko, gavau įdomios patirties, bet dėl lankomumo dėstytojas numetė bala, už tokį baijeri norėjau jį pasiūsti n… (poto parašysiu kodėl tokia reakcija).
    Skaitmeninės technologijos.
    Tiesiog didelis prikolas ir vsio, nieko naujo neišmokau. Norėjosi, kad mokytų Photoshop'o, o ne Corel'io ir šiaip manau Corel'is chuinia, bet vėl gi čia asmeninė nuomonė. Kita problema dėstytojas, be patirties ir žiauriai parinosi, rimtai, atrodė, kad čiuvas nuo streso apalps paskaitose. Šiaip tikslas yra išmoksti Corel'io pagrindus. Dešimt.
    - Nuo šiol antram semestre nebebus šitos paskaitos-
    Filosofija.
    Nelabai lankiau paskaitas. Septyni.
    Inžinerinė grafika.
    Sunkiau, dar labiau nesuprantama, poto nusirašai dėstytoja nori rašyt aštuonis, bet gauni devynis.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Po pirmo semestro atsisakiau.
    Fotografija.
    Buvau pagavęs kablį tai draskiausi su fotiku. Devyni.
    Vasaros praktika.
    Vyksta pora savaičių, kadangi variau į anglus tai per tris dienas atidrožiau kiek galėjau. Aštuoni.
     
     
    Kadangi mano akademija fiziškai yra labai prasto lygio, nei viena auditorija nėra pritaikyta ten vykstančiom paskaitom, bet svarbiausia žiemą ten šaltą, kaip lauke. Todėl pas studentus susiformavo laisvas lankymas, pas mus paskaitos yra tarsi konsultacijos. Tai supranta studentai, tai supranta ir dėstytojai, taigi, kai yra susiformavęs toks požiūris ir toks akademijos gyvenimas yra naturalus (atėjus naujam katedrso vedėjui, dabar viskas, manau, pradės keistis), tai susinervini kai dėstytojas tau sako, kad rašytų devynis, bet tu pas jį nėjai, nerodei ką darai, ir nesvarbu, kad darbas geras, jis tau rašo aštuonis. Gal ir teisinga, bet sunervino.
     
    Tokie va pirmi metai. Kadangi ir taip labai išsiplėčiau ir gali pabosti skaityti, antram ir trečiam kursui skirsiu atskirą postą.
     
    Paskaitytik ir apie antrus metus.
    Mano kelias per antrą kursą.
  17. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Gpoz Mano kelias per pirmą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
    Dar vidurinėje:
    Nuo devintos klasės buvau apsisprendęs, kad savo tolesnį mokslą siesiu su matematika arba fizika, tiesa fizika patiko kiek mažiau. Plius turėjau nusistovėjusią nuomonę, apie menininkų nepriteklių, todėl mano smegenys mane rybojo nuo mąstymo apie kažkokią meninę karjiera. Tačiau įpusėjus venuoliktai klasei nustojau save apgaudinėt ir nusprendžiau būti meninku. Kadangi tuo metu buvau užsikabliavęs ant Photoshop'o tai mano logika mane stūmė mąstyti apie grafinio dizaino studijas. Savo pasiriankamų stojimų lape įrašiau: VDA Kaune esančias grafinio dizaino studijas, dėl to, kad grafiniam dizaine daromi plakatai (jo, aš taip supratau kas yra grafinis dizainas) ir Klaipėdoje esančias vizualinio dizaino studijas, dėl to, kad gyvenu Klaipėdoje.
     
    Darbų peržiūra:
    Atėjo stojančiųjų darbų peržiūra, įsirašiau į kompaktą savo Photoshop'o darbus ir nuėjau. Pasirodo reikia turėti ir ranka paišytų darbų, taip pat padeda jei turi tapybos darbų, apskritai koncentracija peržiūroje buvo į stojančiojo jau turimus piešimo ir tapybos įgudžius. Na ką, grižau mano susirinkau ką buvau per gyvenimą paišęs ir nuvažiavau vėl. Kadangi stojamieji VDA vyksta dvi dienas tai mano strategija buvo pirmą dieną Klaipėda antrą varyt į Kauną, bet… "… tavo darbai nėra pakankami nei mums, nei Kaunui." išgirdau tokius žodžius,.. poto tokius "…,bet galiu parašyti leidima į stojamuosius.", aš sutikau, atsipučiau ir biški susiparinau, nes iki tol galvojau, kad mano lygis gan geras.
     
    Stojamieji:
    Pasitaikė man per stojamuosius atsisėsti prie ne geriausiai paišančios merginos, tai mano ego biški pasikėlė ir jaučiausi labiau užtikrintas. Apskritia tuomet mano lygis buvo toks žemas ir savo galvą aš laikiau taip giliai savo #####, kad visi man ten atrodė kaip menokantys piešt, tiesa, kad taip tesėsi iki pirmo semestro peržiūros. Žodžiu nežinojau, kaip pasirodžiau per stojamuosius, bet aš žinojau vieną man reikia įstoti, nes nežinojau ką darysiu jei būtų kitaip… fabrikas anglijoj?.. Įstojau… palengvėjo, apsidžiaugiau, nusiraminau, pakėliau savo ego. Prikolas tame, kadangi mūsų akademijos lygis prastas ir financinė situaija nekokia aš buvau priimtas tik dėl to, kad stojau į mokamą vietą, bet įstojau, o man tai ir rūpėjo.
     
    Pirmi metai:
    Galvojau kad esu žvėris, Photoshop'ą valdau, mokykloj paišydavau gerai, smegenis analizavimui turiu tik tapyba naujas daiktas gyvenime, bet kas čia tėra, man tokiam menininkui. Oi… pizdiec, kaip aš klydau.
    Pirmas semestras:
    Akademinis piešimas.
    Labai paprasti pastatymai, geometrinių figūrų paišymas, pagrindinė užduotis taisiglingos perspektyvos ir proporcijų sustatymas. Vos ištempiau pitaką, pradėjau mąstyti, kad kažkas negerai.
    Akademinė tapybą.
    Pagrindai, lengvi pastatymai, reikia išmokti matyti splavos kismą priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi atėjau žalias tai šiek tiek padėjo, nes dėstytoja norėjo, kad visi tapytų kaip nori ji. Vėl nieko gero, vos patenpiau septynis.
    Kompozicijos pagrindai.
    Čia reikai išlaisvinti savo ranką, taip pat mokėmės grafiškai reikšti emocijas. Daugiausia dirbama su tušu ir plunksną, bet studentą skatiną išmėginti kuo daugiau įvairiausiu priemoniu, eksperimentuoti, nuo tušinuko naudojimo iki tapymo su kojine. Jo, kojine arba naudoti dar ką nors keisčiau, svarbiausia, kad tai paliktų unikalų grafinį pėdsaką. Ilgai trukau kol supratau ko iš manęs nori, kai prasilaužiau buvo lengviau. Aštuoni.
    Dizaino Įvadas.
    Specialybinis dalykas, tikslas yra išmokti kaupti, analyzuoti ir iš to sintezuoti naują informaciją. Kadangi suformuluotam tiksle nėra pabrėžta "…vizualiąją informaciją…", daugmaž susimovau, iš teorinės dalies aštuoni. Po teorijos atsiskaitymo (10 min. papasakoji apie susirinktą pasirinktos temos informaciją, beja mano pasirinkta tema buvo "Dviratis"), seka galutnis, semestro gale esantis, atsiskaitymas, vizualus analyzės pateikimas (plančetas). Aš buvau toks savim užtikrintas galvojau esu naturalas estetikos suvokime ir šiaip dizaine, klydau, septyni (Jei neklystu dėstytojas mažiau ir nerašo).
    -Patarimas visi pirmakursiai (išskyrus keliastas turintys tam tikra lygi) naudoja daug juodos spalvos, nes galvoja, kad juoda spalva suteiks kokybės, elegancijos, profesionalumo įspūdi ir dažniausia panaudoja ją blogai. NENAUDOKITE JUODOS SPALVOS KOL NESUPRANTAT KAIP MAKETAVIME NAUDOTI SPALVĄ. Pradžioje geriau viską daryti ant balto fono, etetiška ir paprasta, svarbiausia jei susimausi neatrodys kaip paminklas (koks buvo mano plačas). Taip, kad pirmam semestre aš tiesiog palaidojau dviratį. (Inside joke).-
    Fotografija.
    Galvojau kad patiks, iš pradžio gal ir nieko, bet dabar..., nebent labai, labai reikia. Išmokau pagrindus patobulinau savo įgudžius. Išvados: padėjo. Nuomonė: ne man.
    Meno istorija.
    Pirmo semestro mąstymas: Nafik man ta istorija?! Septyni.
    Filosofija.
    Visai nieko. Devyni.
    Skulptūrinė plastika.
    EINA NA… taip nevirškinu, terliojies su gibsu nesupranti ką vapšie darai, bet čia mano asmeniškumai, nes šiaip kam patiko tie išmoko mąstyti erdviškai ir plastiškai, kai ateina architektūra tas praverčia. Aštuoni.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Toks jaumas, kad dėstytoja nemokėjo anglų. Žodžiu, nepatiko. Įskaita.
    Inžinerinė grafika (braižyba).
    Totalus nesusipratimas ir nežinia visam kurse, vienintelis čiuvas kuris buvo perstojas iš laivų inžinerijos suprato ką daryti, bet kai nusiramini ir pamėgini suprast tai viskas normaliai. Aštuoni.
     
    Po pirmo semestro:
    Atėjo žopa, pradėjau mąstyti, kad reikėjo stoti į tiksliuosius mokslus. Mąsčiau apie išėjimą, nes mano lygis buvo toks žemas… wow,.. bet nutariau dar pamėgint ir antrą semestrą.
     
    Antras semestras:
    Kompozicijos pagrindai.
    Tas pats kas pirmas semestras, tik daugiau darbo. Mane pradėjo knisti. Septyni.
    Dizaino įvadas.
    Sisteminam info į plančą ir knygą kaip ir pirmam semestre tik dabar padarom biški gylesnę savo temos studija. BOOM! Devyni. Pradėjau atsimerkti ir mątyti kas yra dizainas.
    Akademinis piešimas.
    Nieko naujo, įgudžių gilinimas. Man žopa. Šeši.
    Akademinė tapyba.
    Laikausi. Aštuoni.
    Skulptūrinė plastika.
    Darėm savo tema atinkančia skulptūra (nelabai apsiverčia liežuvis sakyt skulptūra, bet kažkas panašaus, naudojom plastiką), visai nieko, gavau įdomios patirties, bet dėl lankomumo dėstytojas numetė bala, už tokį baijeri norėjau jį pasiūsti n… (poto parašysiu kodėl tokia reakcija).
    Skaitmeninės technologijos.
    Tiesiog didelis prikolas ir vsio, nieko naujo neišmokau. Norėjosi, kad mokytų Photoshop'o, o ne Corel'io ir šiaip manau Corel'is chuinia, bet vėl gi čia asmeninė nuomonė. Kita problema dėstytojas, be patirties ir žiauriai parinosi, rimtai, atrodė, kad čiuvas nuo streso apalps paskaitose. Šiaip tikslas yra išmoksti Corel'io pagrindus. Dešimt.
    - Nuo šiol antram semestre nebebus šitos paskaitos-
    Filosofija.
    Nelabai lankiau paskaitas. Septyni.
    Inžinerinė grafika.
    Sunkiau, dar labiau nesuprantama, poto nusirašai dėstytoja nori rašyt aštuonis, bet gauni devynis.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Po pirmo semestro atsisakiau.
    Fotografija.
    Buvau pagavęs kablį tai draskiausi su fotiku. Devyni.
    Vasaros praktika.
    Vyksta pora savaičių, kadangi variau į anglus tai per tris dienas atidrožiau kiek galėjau. Aštuoni.
     
     
    Kadangi mano akademija fiziškai yra labai prasto lygio, nei viena auditorija nėra pritaikyta ten vykstančiom paskaitom, bet svarbiausia žiemą ten šaltą, kaip lauke. Todėl pas studentus susiformavo laisvas lankymas, pas mus paskaitos yra tarsi konsultacijos. Tai supranta studentai, tai supranta ir dėstytojai, taigi, kai yra susiformavęs toks požiūris ir toks akademijos gyvenimas yra naturalus (atėjus naujam katedrso vedėjui, dabar viskas, manau, pradės keistis), tai susinervini kai dėstytojas tau sako, kad rašytų devynis, bet tu pas jį nėjai, nerodei ką darai, ir nesvarbu, kad darbas geras, jis tau rašo aštuonis. Gal ir teisinga, bet sunervino.
     
    Tokie va pirmi metai. Kadangi ir taip labai išsiplėčiau ir gali pabosti skaityti, antram ir trečiam kursui skirsiu atskirą postą.
     
    Paskaitytik ir apie antrus metus.
    Mano kelias per antrą kursą.
  18. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo sYmaz Grafinio dizaino etika   
    Jei brushai, fontai, ir t.t. publikuojami saituose, kaip Smashing Magazine, DaFont, Brusheezy ir pnš. (101 resorce'o saitų) tuomet galima naudot, kaip nori kur nori, jei nebus parašyt, kad tik personal use ar pnš.
     
    Dėl nuotraukų, pvz Flickr'e gali pasirinkti paieškos nustatymose, kad ieškotų nuotraukų su 'creative common', kas reiškia, kad nuotraukas gali naudoti laisvai.
     
    Taip. Autoriai tai nurodo.
     
    Pažiūrėk saitą Creative Commons nežinau ar padės, bet man atrodo, kad į tą pusę jis.
     
    O šiaip, beabejo, jei kažką perki (fotkės, fontai, brushai,..) tai gali tai naudoti, kaip nori, kada nori, kur nori (jei pirkimo sąlygos nenurodo kitaip). Aš už tai ,kad viską reikia naudoti legaliai tai yra pirkti, bet esamoje situacijoje (uždirbami pinigai) tai yra neimanomą, jei nori turėti viską ko tau reikia. Net įmonės Lietuvoje piratauja programas: Photoshop, Illustrator Archicad, Autocad ir visą kitą.
     
    Taip, kad jei naudoji piratinį Photoshopą. Koks skirtumas, kad dar ir nuotrauką panaudosi be autoriaus leidimo, jau ir taip pagal viską prisiš..kai.
  19. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo almantsas Lietuviški plagiatai.   
    Nesamonė tas pieno logo.
  20. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Gpoz Mano kelias per pirmą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
    Dar vidurinėje:
    Nuo devintos klasės buvau apsisprendęs, kad savo tolesnį mokslą siesiu su matematika arba fizika, tiesa fizika patiko kiek mažiau. Plius turėjau nusistovėjusią nuomonę, apie menininkų nepriteklių, todėl mano smegenys mane rybojo nuo mąstymo apie kažkokią meninę karjiera. Tačiau įpusėjus venuoliktai klasei nustojau save apgaudinėt ir nusprendžiau būti meninku. Kadangi tuo metu buvau užsikabliavęs ant Photoshop'o tai mano logika mane stūmė mąstyti apie grafinio dizaino studijas. Savo pasiriankamų stojimų lape įrašiau: VDA Kaune esančias grafinio dizaino studijas, dėl to, kad grafiniam dizaine daromi plakatai (jo, aš taip supratau kas yra grafinis dizainas) ir Klaipėdoje esančias vizualinio dizaino studijas, dėl to, kad gyvenu Klaipėdoje.
     
    Darbų peržiūra:
    Atėjo stojančiųjų darbų peržiūra, įsirašiau į kompaktą savo Photoshop'o darbus ir nuėjau. Pasirodo reikia turėti ir ranka paišytų darbų, taip pat padeda jei turi tapybos darbų, apskritai koncentracija peržiūroje buvo į stojančiojo jau turimus piešimo ir tapybos įgudžius. Na ką, grižau mano susirinkau ką buvau per gyvenimą paišęs ir nuvažiavau vėl. Kadangi stojamieji VDA vyksta dvi dienas tai mano strategija buvo pirmą dieną Klaipėda antrą varyt į Kauną, bet… "… tavo darbai nėra pakankami nei mums, nei Kaunui." išgirdau tokius žodžius,.. poto tokius "…,bet galiu parašyti leidima į stojamuosius.", aš sutikau, atsipučiau ir biški susiparinau, nes iki tol galvojau, kad mano lygis gan geras.
     
    Stojamieji:
    Pasitaikė man per stojamuosius atsisėsti prie ne geriausiai paišančios merginos, tai mano ego biški pasikėlė ir jaučiausi labiau užtikrintas. Apskritia tuomet mano lygis buvo toks žemas ir savo galvą aš laikiau taip giliai savo #####, kad visi man ten atrodė kaip menokantys piešt, tiesa, kad taip tesėsi iki pirmo semestro peržiūros. Žodžiu nežinojau, kaip pasirodžiau per stojamuosius, bet aš žinojau vieną man reikia įstoti, nes nežinojau ką darysiu jei būtų kitaip… fabrikas anglijoj?.. Įstojau… palengvėjo, apsidžiaugiau, nusiraminau, pakėliau savo ego. Prikolas tame, kadangi mūsų akademijos lygis prastas ir financinė situaija nekokia aš buvau priimtas tik dėl to, kad stojau į mokamą vietą, bet įstojau, o man tai ir rūpėjo.
     
    Pirmi metai:
    Galvojau kad esu žvėris, Photoshop'ą valdau, mokykloj paišydavau gerai, smegenis analizavimui turiu tik tapyba naujas daiktas gyvenime, bet kas čia tėra, man tokiam menininkui. Oi… pizdiec, kaip aš klydau.
    Pirmas semestras:
    Akademinis piešimas.
    Labai paprasti pastatymai, geometrinių figūrų paišymas, pagrindinė užduotis taisiglingos perspektyvos ir proporcijų sustatymas. Vos ištempiau pitaką, pradėjau mąstyti, kad kažkas negerai.
    Akademinė tapybą.
    Pagrindai, lengvi pastatymai, reikia išmokti matyti splavos kismą priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi atėjau žalias tai šiek tiek padėjo, nes dėstytoja norėjo, kad visi tapytų kaip nori ji. Vėl nieko gero, vos patenpiau septynis.
    Kompozicijos pagrindai.
    Čia reikai išlaisvinti savo ranką, taip pat mokėmės grafiškai reikšti emocijas. Daugiausia dirbama su tušu ir plunksną, bet studentą skatiną išmėginti kuo daugiau įvairiausiu priemoniu, eksperimentuoti, nuo tušinuko naudojimo iki tapymo su kojine. Jo, kojine arba naudoti dar ką nors keisčiau, svarbiausia, kad tai paliktų unikalų grafinį pėdsaką. Ilgai trukau kol supratau ko iš manęs nori, kai prasilaužiau buvo lengviau. Aštuoni.
    Dizaino Įvadas.
    Specialybinis dalykas, tikslas yra išmokti kaupti, analyzuoti ir iš to sintezuoti naują informaciją. Kadangi suformuluotam tiksle nėra pabrėžta "…vizualiąją informaciją…", daugmaž susimovau, iš teorinės dalies aštuoni. Po teorijos atsiskaitymo (10 min. papasakoji apie susirinktą pasirinktos temos informaciją, beja mano pasirinkta tema buvo "Dviratis"), seka galutnis, semestro gale esantis, atsiskaitymas, vizualus analyzės pateikimas (plančetas). Aš buvau toks savim užtikrintas galvojau esu naturalas estetikos suvokime ir šiaip dizaine, klydau, septyni (Jei neklystu dėstytojas mažiau ir nerašo).
    -Patarimas visi pirmakursiai (išskyrus keliastas turintys tam tikra lygi) naudoja daug juodos spalvos, nes galvoja, kad juoda spalva suteiks kokybės, elegancijos, profesionalumo įspūdi ir dažniausia panaudoja ją blogai. NENAUDOKITE JUODOS SPALVOS KOL NESUPRANTAT KAIP MAKETAVIME NAUDOTI SPALVĄ. Pradžioje geriau viską daryti ant balto fono, etetiška ir paprasta, svarbiausia jei susimausi neatrodys kaip paminklas (koks buvo mano plačas). Taip, kad pirmam semestre aš tiesiog palaidojau dviratį. (Inside joke).-
    Fotografija.
    Galvojau kad patiks, iš pradžio gal ir nieko, bet dabar..., nebent labai, labai reikia. Išmokau pagrindus patobulinau savo įgudžius. Išvados: padėjo. Nuomonė: ne man.
    Meno istorija.
    Pirmo semestro mąstymas: Nafik man ta istorija?! Septyni.
    Filosofija.
    Visai nieko. Devyni.
    Skulptūrinė plastika.
    EINA NA… taip nevirškinu, terliojies su gibsu nesupranti ką vapšie darai, bet čia mano asmeniškumai, nes šiaip kam patiko tie išmoko mąstyti erdviškai ir plastiškai, kai ateina architektūra tas praverčia. Aštuoni.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Toks jaumas, kad dėstytoja nemokėjo anglų. Žodžiu, nepatiko. Įskaita.
    Inžinerinė grafika (braižyba).
    Totalus nesusipratimas ir nežinia visam kurse, vienintelis čiuvas kuris buvo perstojas iš laivų inžinerijos suprato ką daryti, bet kai nusiramini ir pamėgini suprast tai viskas normaliai. Aštuoni.
     
    Po pirmo semestro:
    Atėjo žopa, pradėjau mąstyti, kad reikėjo stoti į tiksliuosius mokslus. Mąsčiau apie išėjimą, nes mano lygis buvo toks žemas… wow,.. bet nutariau dar pamėgint ir antrą semestrą.
     
    Antras semestras:
    Kompozicijos pagrindai.
    Tas pats kas pirmas semestras, tik daugiau darbo. Mane pradėjo knisti. Septyni.
    Dizaino įvadas.
    Sisteminam info į plančą ir knygą kaip ir pirmam semestre tik dabar padarom biški gylesnę savo temos studija. BOOM! Devyni. Pradėjau atsimerkti ir mątyti kas yra dizainas.
    Akademinis piešimas.
    Nieko naujo, įgudžių gilinimas. Man žopa. Šeši.
    Akademinė tapyba.
    Laikausi. Aštuoni.
    Skulptūrinė plastika.
    Darėm savo tema atinkančia skulptūra (nelabai apsiverčia liežuvis sakyt skulptūra, bet kažkas panašaus, naudojom plastiką), visai nieko, gavau įdomios patirties, bet dėl lankomumo dėstytojas numetė bala, už tokį baijeri norėjau jį pasiūsti n… (poto parašysiu kodėl tokia reakcija).
    Skaitmeninės technologijos.
    Tiesiog didelis prikolas ir vsio, nieko naujo neišmokau. Norėjosi, kad mokytų Photoshop'o, o ne Corel'io ir šiaip manau Corel'is chuinia, bet vėl gi čia asmeninė nuomonė. Kita problema dėstytojas, be patirties ir žiauriai parinosi, rimtai, atrodė, kad čiuvas nuo streso apalps paskaitose. Šiaip tikslas yra išmoksti Corel'io pagrindus. Dešimt.
    - Nuo šiol antram semestre nebebus šitos paskaitos-
    Filosofija.
    Nelabai lankiau paskaitas. Septyni.
    Inžinerinė grafika.
    Sunkiau, dar labiau nesuprantama, poto nusirašai dėstytoja nori rašyt aštuonis, bet gauni devynis.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Po pirmo semestro atsisakiau.
    Fotografija.
    Buvau pagavęs kablį tai draskiausi su fotiku. Devyni.
    Vasaros praktika.
    Vyksta pora savaičių, kadangi variau į anglus tai per tris dienas atidrožiau kiek galėjau. Aštuoni.
     
     
    Kadangi mano akademija fiziškai yra labai prasto lygio, nei viena auditorija nėra pritaikyta ten vykstančiom paskaitom, bet svarbiausia žiemą ten šaltą, kaip lauke. Todėl pas studentus susiformavo laisvas lankymas, pas mus paskaitos yra tarsi konsultacijos. Tai supranta studentai, tai supranta ir dėstytojai, taigi, kai yra susiformavęs toks požiūris ir toks akademijos gyvenimas yra naturalus (atėjus naujam katedrso vedėjui, dabar viskas, manau, pradės keistis), tai susinervini kai dėstytojas tau sako, kad rašytų devynis, bet tu pas jį nėjai, nerodei ką darai, ir nesvarbu, kad darbas geras, jis tau rašo aštuonis. Gal ir teisinga, bet sunervino.
     
    Tokie va pirmi metai. Kadangi ir taip labai išsiplėčiau ir gali pabosti skaityti, antram ir trečiam kursui skirsiu atskirą postą.
     
    Paskaitytik ir apie antrus metus.
    Mano kelias per antrą kursą.
  21. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Gpoz Mano kelias per pirmą kursą.   
    Viskas parašyta subjektyviai, grynai mano nuomonė ir mano reakcija, jei norit objektivumo pažiurėkit VDA Klaipėda arba knygą "Vilniaus dailės akademija. Vizualusis diainas. Studijų programa." (Klaipėdos Simonaitytės bibliotekoje ir Baltų lankų knygyne galima rast, kaip kitose miestose, nežinau.)
     
    Dar vidurinėje:
    Nuo devintos klasės buvau apsisprendęs, kad savo tolesnį mokslą siesiu su matematika arba fizika, tiesa fizika patiko kiek mažiau. Plius turėjau nusistovėjusią nuomonę, apie menininkų nepriteklių, todėl mano smegenys mane rybojo nuo mąstymo apie kažkokią meninę karjiera. Tačiau įpusėjus venuoliktai klasei nustojau save apgaudinėt ir nusprendžiau būti meninku. Kadangi tuo metu buvau užsikabliavęs ant Photoshop'o tai mano logika mane stūmė mąstyti apie grafinio dizaino studijas. Savo pasiriankamų stojimų lape įrašiau: VDA Kaune esančias grafinio dizaino studijas, dėl to, kad grafiniam dizaine daromi plakatai (jo, aš taip supratau kas yra grafinis dizainas) ir Klaipėdoje esančias vizualinio dizaino studijas, dėl to, kad gyvenu Klaipėdoje.
     
    Darbų peržiūra:
    Atėjo stojančiųjų darbų peržiūra, įsirašiau į kompaktą savo Photoshop'o darbus ir nuėjau. Pasirodo reikia turėti ir ranka paišytų darbų, taip pat padeda jei turi tapybos darbų, apskritai koncentracija peržiūroje buvo į stojančiojo jau turimus piešimo ir tapybos įgudžius. Na ką, grižau mano susirinkau ką buvau per gyvenimą paišęs ir nuvažiavau vėl. Kadangi stojamieji VDA vyksta dvi dienas tai mano strategija buvo pirmą dieną Klaipėda antrą varyt į Kauną, bet… "… tavo darbai nėra pakankami nei mums, nei Kaunui." išgirdau tokius žodžius,.. poto tokius "…,bet galiu parašyti leidima į stojamuosius.", aš sutikau, atsipučiau ir biški susiparinau, nes iki tol galvojau, kad mano lygis gan geras.
     
    Stojamieji:
    Pasitaikė man per stojamuosius atsisėsti prie ne geriausiai paišančios merginos, tai mano ego biški pasikėlė ir jaučiausi labiau užtikrintas. Apskritia tuomet mano lygis buvo toks žemas ir savo galvą aš laikiau taip giliai savo #####, kad visi man ten atrodė kaip menokantys piešt, tiesa, kad taip tesėsi iki pirmo semestro peržiūros. Žodžiu nežinojau, kaip pasirodžiau per stojamuosius, bet aš žinojau vieną man reikia įstoti, nes nežinojau ką darysiu jei būtų kitaip… fabrikas anglijoj?.. Įstojau… palengvėjo, apsidžiaugiau, nusiraminau, pakėliau savo ego. Prikolas tame, kadangi mūsų akademijos lygis prastas ir financinė situaija nekokia aš buvau priimtas tik dėl to, kad stojau į mokamą vietą, bet įstojau, o man tai ir rūpėjo.
     
    Pirmi metai:
    Galvojau kad esu žvėris, Photoshop'ą valdau, mokykloj paišydavau gerai, smegenis analizavimui turiu tik tapyba naujas daiktas gyvenime, bet kas čia tėra, man tokiam menininkui. Oi… pizdiec, kaip aš klydau.
    Pirmas semestras:
    Akademinis piešimas.
    Labai paprasti pastatymai, geometrinių figūrų paišymas, pagrindinė užduotis taisiglingos perspektyvos ir proporcijų sustatymas. Vos ištempiau pitaką, pradėjau mąstyti, kad kažkas negerai.
    Akademinė tapybą.
    Pagrindai, lengvi pastatymai, reikia išmokti matyti splavos kismą priklausomai nuo apšvietimo. Kadangi atėjau žalias tai šiek tiek padėjo, nes dėstytoja norėjo, kad visi tapytų kaip nori ji. Vėl nieko gero, vos patenpiau septynis.
    Kompozicijos pagrindai.
    Čia reikai išlaisvinti savo ranką, taip pat mokėmės grafiškai reikšti emocijas. Daugiausia dirbama su tušu ir plunksną, bet studentą skatiną išmėginti kuo daugiau įvairiausiu priemoniu, eksperimentuoti, nuo tušinuko naudojimo iki tapymo su kojine. Jo, kojine arba naudoti dar ką nors keisčiau, svarbiausia, kad tai paliktų unikalų grafinį pėdsaką. Ilgai trukau kol supratau ko iš manęs nori, kai prasilaužiau buvo lengviau. Aštuoni.
    Dizaino Įvadas.
    Specialybinis dalykas, tikslas yra išmokti kaupti, analyzuoti ir iš to sintezuoti naują informaciją. Kadangi suformuluotam tiksle nėra pabrėžta "…vizualiąją informaciją…", daugmaž susimovau, iš teorinės dalies aštuoni. Po teorijos atsiskaitymo (10 min. papasakoji apie susirinktą pasirinktos temos informaciją, beja mano pasirinkta tema buvo "Dviratis"), seka galutnis, semestro gale esantis, atsiskaitymas, vizualus analyzės pateikimas (plančetas). Aš buvau toks savim užtikrintas galvojau esu naturalas estetikos suvokime ir šiaip dizaine, klydau, septyni (Jei neklystu dėstytojas mažiau ir nerašo).
    -Patarimas visi pirmakursiai (išskyrus keliastas turintys tam tikra lygi) naudoja daug juodos spalvos, nes galvoja, kad juoda spalva suteiks kokybės, elegancijos, profesionalumo įspūdi ir dažniausia panaudoja ją blogai. NENAUDOKITE JUODOS SPALVOS KOL NESUPRANTAT KAIP MAKETAVIME NAUDOTI SPALVĄ. Pradžioje geriau viską daryti ant balto fono, etetiška ir paprasta, svarbiausia jei susimausi neatrodys kaip paminklas (koks buvo mano plačas). Taip, kad pirmam semestre aš tiesiog palaidojau dviratį. (Inside joke).-
    Fotografija.
    Galvojau kad patiks, iš pradžio gal ir nieko, bet dabar..., nebent labai, labai reikia. Išmokau pagrindus patobulinau savo įgudžius. Išvados: padėjo. Nuomonė: ne man.
    Meno istorija.
    Pirmo semestro mąstymas: Nafik man ta istorija?! Septyni.
    Filosofija.
    Visai nieko. Devyni.
    Skulptūrinė plastika.
    EINA NA… taip nevirškinu, terliojies su gibsu nesupranti ką vapšie darai, bet čia mano asmeniškumai, nes šiaip kam patiko tie išmoko mąstyti erdviškai ir plastiškai, kai ateina architektūra tas praverčia. Aštuoni.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Toks jaumas, kad dėstytoja nemokėjo anglų. Žodžiu, nepatiko. Įskaita.
    Inžinerinė grafika (braižyba).
    Totalus nesusipratimas ir nežinia visam kurse, vienintelis čiuvas kuris buvo perstojas iš laivų inžinerijos suprato ką daryti, bet kai nusiramini ir pamėgini suprast tai viskas normaliai. Aštuoni.
     
    Po pirmo semestro:
    Atėjo žopa, pradėjau mąstyti, kad reikėjo stoti į tiksliuosius mokslus. Mąsčiau apie išėjimą, nes mano lygis buvo toks žemas… wow,.. bet nutariau dar pamėgint ir antrą semestrą.
     
    Antras semestras:
    Kompozicijos pagrindai.
    Tas pats kas pirmas semestras, tik daugiau darbo. Mane pradėjo knisti. Septyni.
    Dizaino įvadas.
    Sisteminam info į plančą ir knygą kaip ir pirmam semestre tik dabar padarom biški gylesnę savo temos studija. BOOM! Devyni. Pradėjau atsimerkti ir mątyti kas yra dizainas.
    Akademinis piešimas.
    Nieko naujo, įgudžių gilinimas. Man žopa. Šeši.
    Akademinė tapyba.
    Laikausi. Aštuoni.
    Skulptūrinė plastika.
    Darėm savo tema atinkančia skulptūra (nelabai apsiverčia liežuvis sakyt skulptūra, bet kažkas panašaus, naudojom plastiką), visai nieko, gavau įdomios patirties, bet dėl lankomumo dėstytojas numetė bala, už tokį baijeri norėjau jį pasiūsti n… (poto parašysiu kodėl tokia reakcija).
    Skaitmeninės technologijos.
    Tiesiog didelis prikolas ir vsio, nieko naujo neišmokau. Norėjosi, kad mokytų Photoshop'o, o ne Corel'io ir šiaip manau Corel'is chuinia, bet vėl gi čia asmeninė nuomonė. Kita problema dėstytojas, be patirties ir žiauriai parinosi, rimtai, atrodė, kad čiuvas nuo streso apalps paskaitose. Šiaip tikslas yra išmoksti Corel'io pagrindus. Dešimt.
    - Nuo šiol antram semestre nebebus šitos paskaitos-
    Filosofija.
    Nelabai lankiau paskaitas. Septyni.
    Inžinerinė grafika.
    Sunkiau, dar labiau nesuprantama, poto nusirašai dėstytoja nori rašyt aštuonis, bet gauni devynis.
    Kalbos kultūra.
    Whatever… Įskaita.
    Anglų kalba.
    Po pirmo semestro atsisakiau.
    Fotografija.
    Buvau pagavęs kablį tai draskiausi su fotiku. Devyni.
    Vasaros praktika.
    Vyksta pora savaičių, kadangi variau į anglus tai per tris dienas atidrožiau kiek galėjau. Aštuoni.
     
     
    Kadangi mano akademija fiziškai yra labai prasto lygio, nei viena auditorija nėra pritaikyta ten vykstančiom paskaitom, bet svarbiausia žiemą ten šaltą, kaip lauke. Todėl pas studentus susiformavo laisvas lankymas, pas mus paskaitos yra tarsi konsultacijos. Tai supranta studentai, tai supranta ir dėstytojai, taigi, kai yra susiformavęs toks požiūris ir toks akademijos gyvenimas yra naturalus (atėjus naujam katedrso vedėjui, dabar viskas, manau, pradės keistis), tai susinervini kai dėstytojas tau sako, kad rašytų devynis, bet tu pas jį nėjai, nerodei ką darai, ir nesvarbu, kad darbas geras, jis tau rašo aštuonis. Gal ir teisinga, bet sunervino.
     
    Tokie va pirmi metai. Kadangi ir taip labai išsiplėčiau ir gali pabosti skaityti, antram ir trečiam kursui skirsiu atskirą postą.
     
    Paskaitytik ir apie antrus metus.
    Mano kelias per antrą kursą.
  22. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Ezlock Skeletiškos Baudos   
    Nuoboooooooodu.
  23. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Ezlock Skeletiškos Baudos   
    Nuoboooooooodu.
  24. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo danny Dizaino klaidos   
    Atskirk header'i, footer'i, meniu juosta padaryk. Didesnės nuotraukos, ten kur "Random", maketuok išnaujo teksta, nes ten nesamonė. Tie bord'ai kur randasi visas tekstas yra nesamonė, arba tekstus atskirk kitaip arba padaryk normalia "plaške" ant kurios sėdėtų tekstas.
  25. Patinka
    Arnas Bitinas gavo reakciją nuo Dainius Dizaino klaidos   
    Aklai netikėt juo, bet ant kelio užves http://kuler.adobe.com/
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...