Pereiti prie turinio

qquint

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    98
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

qquint Pranešimai

  1. gal kažkas esat jau buvę weekend'uose ar panašaus lygio festuose, būtų labai įdomu sužinot apie gėrimų ir maisto kainas viduje, gal kažkas galite pasidalinti žiniomis? :) gali būt,kad mūsų chebroje pora žmonių nevarys, todėl gali atsirasti laisvų bilietukų porą, tai jeigu jų bus, manau parašysim ir čia, na jei neatkris mūsų kompanionai, tai galimas dalykas, kad bus ir kokia laisva vietelė iš Vilniaus ;)

  2. Aš pati studijuoju odontologiją LSMU, Jeigu svajojate apie vf, planuokit virš 95 viska gauti. Beto studijų kainos yra beprotiškos, 12tūkst. litų/mėn čia yra brangiausios Lietuvoje. Nors be ilgų metų patirties padoriu uždarbiu net nekvepia, tad studijuojant vnf, klausimas kada visa tai atsipirktų? Tai tiek iš mano pusės. Tiesiog pabuvus tam tikroje terpėje, greitai atsiveria akys, kaip yra iš tikrųjų. Bet jums spręsti :)

     

    esu 4tam kurse ir galėčiau pasakyti, kad jau šiek tiek gailiuosi čia įstojusi. Baigusi mokyklą pati dvejojau ar mediciną ar odontologiją pasirinkti. Tačiau jau teko patirti konkurenciją tarp kolegų, kaip ieškant kur atlikti praktiką, kiti odontologai jau atgrąsiai i tave žiūri. Nes visdėlto šias studijas yra pabaigę nemaža dalis studentų, ypač pažįstamų, kurie verkia kad labai sunku susirasti darbą, nes iš tikro yra daug "prikepta" šitos srities specialistų, ne taip kaip medicinoj, nors mokslų krūvis yra labai panašus ir netgi ciklai tie patys vyksta. Turintiems bent menkiausių problemų su nugara, šis darbas yra "peilis" tiesiogine to žodžio prasme. Beto reikalaujama begalinės atsakomybės, ypatingai dirbant su žmonėmis, nes padarius menkiausią klaidą, galima laisvai netekti gydytojo licenzijos, be galimybės vėl dirbti tą patį. Yra be galo daug teisinių aspektų, ir 3čiam bei 4tam kursuose daugiau bandoma išmokinti teisinių dalykų, kad pacientas nepaduotų i teismą. Taip pat šioje srityje vyrauja tam tikri luomai, ta prasme, nesant iš odontologų šeimos, beveik neįmanoma įstoti i rezidentūrą. Dirbant 4tam 3čiam kursuose visas medžiagas reikia patiem susipirkti, kur kainos beprotiškos( tam tikros rūšies K-failas (adatėlė) kainuoja 20-50lt, ji dažnai nulūžta, iškart turi imti kitą. Antgaliai su mikrovarikliais keli tūkstančiai LT).

     

    na dėl medžiagų aprūpinimo vyresniuose kursuose pasakot kažko negaliu, bet bent mums universitetas antgalius nupirko, nežinau, ar taip bus ir po mūsų einantiems, bet LSMU pradėjo vykdyti medžiagų aprūpinimo politika studentams ;D

  3. pasidomėjau pas vieną trečiakursę, ji man paaiškino naują sistema: anksčiau studentai gydydavo visiškai nemokamai bet ką, o dabar dėl kažkokių popierizmų ar kitų priežasčių padarė privalomus siuntimus, jei gydaisi be jo, tai moki 2,5 euro ir visos studentų atliekamos procedūros yra for free(Kaune). Dėl medžiagų sakė, kad bent studentams perka geras plombas, bet sakė, kad kartais būna bedų su spalvom, tai gali atrodyt ne estetiškai, dar sakė, kad jeigu perka patys studentai, tai pasibandymui( bet blogesnių neperka). O kodėl iškrenta tos plombos, tai turi įtarimą, kad nesilaikoma reikalavimų: būna drėgmės plombuojant, nededa praimeriu ar neparūgština, kitaip sakant nesilaiko pilnai visų normų...

  4. Kadangi cia tokia tema, gal galima paklausti apie siuolaikines plombas. Kokios dabar yra geriausios ir kokias pvz jus studentai naudojat? Kiek ju variantu isvis dabar naudojama? Kaip sakot, susimoket uz medziagas. Nes pvz poliklinikoj, kur irgi reikia tik uz medziagas susimoket, tai ten ideda plombas, kurios po puses metu iskrenta. O ten kur plombavimas nuo 100 litu prasideda, jos irgi laiko daug metu. Ir plombuoja ne per diena, pradziai normaliai isgydo, isvalo danti, o poliklinikoj manau didele tikimybe, kad neisgydo, neisvalo tinkamai ir dar plombos prastos. Kuo brangiau moki, tuo labiau apsimoka.

    Kur cia esme yra, ar brangiu plombu, brangiu medziagu ar profesionalumas? Kodel poliklinikoj padaro taip, kad viskas iskrenta?

     

    Dėl šito klausimo parašysiu vyresniems ir paklausiu, šiaip kiek teko mokintis, o kol kas nedaug, tai skirtingos plombos kiekvienam atvejui gali būti ;) o va apie nuomenes dėl studentų gydymo galit pasiskaityti ir patys http://simuten.blogas.lt/ar-saugu-gydytis-dantis-pas-odontologa-studenta-202.html

  5. Ačiū, kad pasidalinai ;) pasižymėsiu kur nors, nes dantys man dažna problema :( Kas liečia praktikantus, tai teko kirptis kaune. Na užtruko ~1val (vietoj ~20min), bet užtat kaina 3Lt (vietoj 15-20), na pats apkirpimas nebuvo labai baisus (daug kur mane apkerpa baisiai :D). O va draugei tai iš vis 3val trumpino plaukus :D

    Na bet manau reikia suteikti galimybę žmonėm įgyti įgūdžių jei nenori po 20m eiti pas ūsuotą bobulę drebančiom rankom dantų tvarkytis :D

    Nors kažkam gal pagelbės, šiaip jeigu yra rimta bėda, tai galima ir pm man rašyt, yra fb tokia grupė, ten kolkas yra labiau sekama viskas negu tame puslapyje, tai parašyčiau kontaktus ir kažkas susisiektų, tik va uždarbyje ne per dažniausiai būnu ;)

  6. Jūs negalvokit, kad pacientų išvis nėra, kai kurių išvis nėra problema gauti, aš asmeniškai dar tuo net nesu suinteresuotas, bet noriu skleisti šitą informaciją. Galėčiau čia apie daug ką tikrai diskutuot, nes patikėkit ir patys dėstytojai pasako tokių dalykų, kad pusė žmonių apie tai neturi net supratimo.

  7. Pats dabar esu centro poliklinikoje vilniuje. Eilės po 1mėn. Už karieso sutvarkyma, užplombavimą su viskuo apie 10€-15€ moku.. o burnos higienistų poliklinikoje net 3.

     

    Žinau kad vargsta studentai su pacientais, tad dauguma tvarko giminėms :D Tėvams, broliams, sesėms, draugams etc. na tiems, kurie nebijo.

     

    Man viena kart studente tvarke danti, tai pamenu su kazkokiu skysciu mano akinius aptaske nes papurkst ant danties nesugebejo, nuotrauka kai dare tai su vos ta fotika nureguliavo + per galva man uzvaziavo, o danti kaip sutvarke tai patylesiu... ejau po savaites perplombuot.

     

    Kankinkit studentai gimines geriau :D

     

    Nieko neverčiu, jau minėjau. Studentai irgi žmonės, gal jaudinosi ar kažkas tokio, sunku pasakyt, bet žmonės per kreivai žiūri į studentų gydymą, jie neturi tokių gerų darbinių įgūdžių, dirba ilgiau ir panašiai, bet teorinės žinios pas juos tikrai nėra blogesnės, gali būti net ir geresnės, nes toks mokslas, kur atsiranda vis naujų dalykų, ypač kalbant apie tą patį kanalų gydymą, jeigu daktarai nuolatos nesidomi, tai gali ir patys daug ko nežinot, mano viena dėstytoja( jai ne daugiau 30 metų) pati sakė, kad kaip juos mokino, buvo kitaip, tiesiog informacija keičias, studentai su ja supažindinami geriau.

  8. Nesupratau, tai ir poliklinikoje nemoku uz gydyma, o tik uz medziagas... + dantis tvarko patyrusios gydytojos.. tai koks tolkas pas studentus eit ir ta pati moket?

     

    Nežinau tiksliai, kokios eilės būna poliklinikoje, be to, ne visos paslaugos yra atliekamas, neteko girdėt, kad gali burnos higieną pasidaryt poliklinikoje. Aš jums nesiūlau eiti būtinai čia ir gydytis, tačiau tiesiog pasidalinu, mano nuomone, pakankamai naudinga informacija ;)

     

    Čia rimtai ar jūs tik šiaip parūkėt šlapios žolės? Net N metų patirtį turintys dantų gyytojai daro klaidas, o čia pas studentus tokiais reikalais... Aš pas stundentus kirpėjus neinu, ką jau kalbėti apie tokią sritį. Mokinkitės ant benamių, va ten tai bus praktinės medžiagos...

     

    Dėstytojai prižiūri studentus atliekant procedūra.

  9. Sveiki forumiečiai,

     

    esu odontologijos studentas ir norėjau supažindinti su šios specialybes studentų teikiamomis paslaugomis. Neseniai vienas kursiokas sukūrė puslapį, kuriame galite užsiregistruoti pas studentus dėl dantų gydymo.Tai yra puiki galimybė sutaupyti daug pinigų, nes kaip nurodoma puslapyje reikia mokėti nebent už sunaudotas medžiagas arba siuntimą.Galite užsiregistruoti ir tiksliau susipažinti su teikiamomis studentų paslaugomis http://www.manodantukai.lt/ ir palike'inti facebook'e https://www.facebook.com/manodantukai.lt?fref=ts . Kol kas pats dar nedirbu su pacientais, tai tiksliai nežinau, kokių pacientų yra trūkumas, bet trečiakursiai labai skundėsi, kad trūksta pacientų, kuriems reiktų atlikti kanalų gydymą.

  10. ar turi pazistamu mokamose vietose? Gal zinai kokie egzaminai ten buvo pas juos? Tie kurie gale labiau :D

     

    tokių pažįstamų maždaug 2/3 kurso yra :D šiaip tikrai labai daug pirmakursių perlaikinėjo visokius egzus, kad pereitų i vf, tai žinokit, kad vf šiemet konkuruos ne tik 12-otų nemažai, bet ir jau nemažai studijuojančių, kurie būna, kad ir turėjo biologija, chemija/matematika 93+ abu, o nepaėmė kokio lietuvių normaliai. Dėl žemiausio balo tai tikrai nežinau, bet jei jums svarbiausia įstot, o finansavimo pobūdis nelabai svarbu, tai eikit iki pat galo, net kaip jau ir būna pasibaiogė tie stojimai, nes buvo viena mergina pas mus perėjo po pirmų dviejų savaičių iš burnos higienos. Dar vienas įdomus dalykas, kad Lietuvos moksleiviai gali studijuot su užsienio studentais, kiek suprantu ten įstot nėra itin sunku, bet problema, kad mokslas yra tik mokamas ir jo kaina 10k euro per metus ir paskaitos vyksta anglų kalba.

  11. Hey, labai malonu, kad atrašei. Man būtų įdomu dar sužinoti su kokiais balais pavyko įstoti į vf ar vnf ? (apie egzaminų rezultatus kalbu, ne konkursinį) ir gal žinai, kaip maždaug išsilaikė egzaminus paskutinis įstojęs ? gal truputį nerealaus dalyko prašau, bet tikiuosi kažką žinosi :D

    Jei konkrečiai, ką mokotės chemijoje ? pas mane yra labai didelės spragos chemijos, ar įmanoma spėt "pasivyti" ? kadangi nutariau chemiją mokytis tik tuo atveju, jei įstosiu ten :D (chemijos A lygį 10 turėjau.. ) :D kaip dėstytojai ? supratingi ? paskaitų užtenka, kad suprasti viską ar reikia papildomai daug mokytis? ačiū tau !

     

    įstojau i vf antram ture, tai uždavei labai realų klausimą, nes buvau paskutinis arba prieš paskutinis vf :D(egzai: lietuvių-95, matematika-92, biologija-87 ir iš chemijos A lygio buvo 9, tai po pirmo turo labai parinaus, nes jei bučiau turėjęs 10 būtų balas iškart 0,2 pakilęs ir po pirmo turo būčiau buvęs ramus :D mano balas buvo 19,64). Net nežinau, kaip tiksliai įvertinti sunkumą, bet buvo tokių žmonių, kurie jau kokį 10 metų kaip baigę mokyklą, bet sugebėjo praeit, ten nėra toks visiškas mokyklinis kursas, bet geriau ši bei tą mokant( realiai būna daug teorijos naujos, kurią visi mokos nuo nulio, bet nėra žiauriai sudėtinga). Univere bent kolkas kiek teko susidurt, tai dėstytojai žymiai geriau vertina nei mokytojai mokykloj, mokykloj labiau spausdavo ir t.t., o čia jau tavo pasirinkimas ką daryt eit ar neit į paskaitas, juk viską galima ir be jų išmokt, svarbiausia, kad imlus mokslui butum :D

  12. Sveiki,

    Planuoju stoti į LSMU odontologijos studijas, norėčiau pasiteirauti, ar uždarbis.lt forume yra ten studijuojančių žmonių ? jei taip norėčiau užduoti kelis klausimus.

     

    1) Jei galite papasakokite apie studijų programą (realiai, nes aprašymus jau skaičiausi, kiek viskas sutampa ?)

    2) Ar sunkiai suderinate studijas su laisvalaikiu?

    3) Kiek odontologijoje yra chemijos ? ar greit baigiasi ? ir koks chemijos kursas?

     

     

    Labai tikiuosi, kad atsiras žmonių, kurie galės padėti.

     

    Iš anksto AČIŪ

    Labas, esu iš odontologijos pirmo kurso. Dėl programų, tai tiksliai nežinau, nes jų nemačiau niekada :D šiaip jei nori sužinot ką ir kada gali tekti mokintis, pažiūrėk į tvarkaraštį http://tvarkarasciai.lsmuni.lt/ . Laisvalaikį derint su moklais pradžioj nėra lengva kol neįsivažiuoji, šiaip priklauso dar kuo užsiemi, nes pvz. jei tu esi iš kito miesto ir kiekvieną penktadienį šauni namo, tai jau pirktis kokį sporto klubo abonimentą nelabai apsimoka, nes realiai kiekvieną savaitę daugmaš būna koks nors atsiskaitymas, tai gan atima laiko, nebent visą savo laiką naudoji labai produktyviai ir spėji viską pasidaryt. Pirmam semestre yra chemijos ciklas, tai realiai įmanoma praeit ir labai gerai nemokant, antram semestre yra biochemijos ciklas, čia irgi bent kolkas labai gilių cheminių žinių nereikia ;) jei dar kažkas domina parašyk ;)

  13. na aš išvis to literatūrinio nei neįsivazduoju kaip rašos, samprotavimą suprantu kaip rašyt, tik reikėtų paskaityt dabar kažką pasižymėjau šituos autorius: Biliūną, Aputį, Škėmą, Putiną ir Katiliškį dar Donelaitį jei liks laiko Maironį paskaitysiu. Beje kaip suprast "paliginamąją pastraipą"? :D

    čia kaip du kūrinius vienoj pastraipoj lygini, net nežinau kaip tiksliai paaiškint, gal geriau paklausk savo lietuvių mokytojos ji geriau apibrėš :D

  14. pažiūrėjau dabar savo egzaminą, trijose iš keturių temų buvo minimas Biliūnas, taip, kad manau šiais metais didelių išimčių neturėtų būti, o ir šiaip nesitikėk, kad gausi labai gerą temą, apie kurią laisvai parašytum, nes man asmeniškai visos temos buvo žiauriai sunkios ir neatrodė, kad kada nors rašiau kažką panašaus. Be to, nereik nusiteikt, kad egzamine būtinai rašysit tik samprotavimą ar literatūrinį, aš ėjau rašyt literatūrinio, bet temos nemokėjau nei vienos, tada rinkausi samprotavimo "Ar atlaidumas – silpno žmogaus bruožas?" ir realiai mokėjau panaudot tik 2 kūrinius rimtoms pastraipoms, o būtinai tris reikėjo, tai vieną pastraipą rašiau paliginamąją (pirmą kartą gyvenime)ir ačiū dievui viskas baigėsi gerai :)

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...