Pereiti prie turinio

WANT3D

Nariai
  • Pranešimai

    2
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    WANT3D sureagavo į KarolisB Minimalūs balai   
    Gal gali atšviest kolegijų (arba konkrečiai SMK) balus? :)
  2. Patinka
    WANT3D gavo reakciją nuo indrulijeta1 Anglų k. VBE (2012)   
    Gerbiami žmonės, nemanote, kad sumaišėte temas? Ši tema: "12kl. Anglų valstybinis egzaminas", tai kodėl apie ta IELTS šnekate?
  3. Patinka
    WANT3D sureagavo į Dainylo Anglų k. VBE (2012)   
    Neveltui laiške reikėjo parašyti 80-100 ždž. Nuo 80 iki 100. Taip tu turi parodyti, kad moki dėstyti savo mintis trumpai ir aiškiai. O su tais 250+ žodžių, tai jūs nebesvaikite :D Jeigu reikia parašyti NUO 80 IKI 100 tai ir rašote nuo-iki. Ir jokios kalbos negali būti apie perviršius. Nebent, kaip kkas minėjo, 10%.
  4. Patinka
    WANT3D sureagavo į DaniLa Anglų k. VBE (2012)   
    Galvoji jiems idomu ten skaityt tuos darbus? atitinka "templeita" - OK, ne -"skip" :D
  5. Patinka
    WANT3D sureagavo į muzikosverge Anglų k. VBE (2012)   
    Ar išprotėjot žmonės? Ką jūs galvojat rašydami 160 ar net 200 žodžių laiške, kai aiškiai užduotyje parašyta nuo 80-100. Tai ir reiškia, kad turit mokėt sutilpt į tuos rėmus. Garantuoju, kad tiems, kurie prirašė begalės žodžių, tikrai numinusuos taškus. Seniai mums mokytoja aiškino, kad geriau neviršyti, kiek prašo, tiek ir parašyt, o ne romanus ten kurt. Tam ir yra tokia užduotis, kad mokėtumėt sutilpt, o ne kaip rašinį rašyt..
  6. Patinka
    WANT3D sureagavo į breakthesilence Anglų k. VBE (2012)   
    jum patiem dar neatsibodo del kiekvienos smulkmenos jaudintis?
  7. Patinka
    WANT3D sureagavo į Virtus Titan Anglų k. VBE (2012)   
    Cia tas su dviraciu :D

  8. Patinka
    WANT3D sureagavo į Juodasiskatinas Anglų k. VBE (2012)   
    Asmeniškai man sunkesni pratimai buvo paskutinis klausymas ( kaikuriuos žodžius rašiau iš klausos net nežinodamas reišmės ) ir paskutinė gramatinė užduotis. Kitos užduotys atrodė visai nieko, bei temos rašinio ir laiško irgi patiko. Tikiuosi, kad nuojauta nenuvils ir nebus prastas rezutlatas :) Laiškas: 108 žodžiai; Opinion dėstymas: 188 žodžiai.
  9. Patinka
    WANT3D sureagavo į reden Anglų k. VBE (2012)   
    nete radau, kad pernai birželio 17 jau atsakymai buvo :)
  10. Patinka
    WANT3D sureagavo į Vaidas* Anglų k. VBE (2012)   
    http://img31.imageshack.us/img31/2538/61653858.jpg
     
    Bandėt dar kas su sijonu eit? :D
  11. Patinka
    WANT3D sureagavo į aemdy Anglų k. VBE (2012)   
    Gi parašyta "you don't have to sign your letter", o ne "don't sign your letter".
  12. Patinka
    WANT3D sureagavo į rockyy Anglų k. VBE (2012)   
    bet neparašyta, kad negalima.
  13. Patinka
    WANT3D sureagavo į TooCrazy Gidas: Kaip rašyti samprotavimo rašinį?   
    Aš taip pat nesuprantu tokio rašymo fragmentais. Reikia pradėti nuo įžangos ir baigti užsklanda. Įžangoje apsibrėži, apie ką kalbėsi, trumpai užsimeni, kokios pozicijos laikysiesi ir su ja sieji visą tolesnį rašinį (įžanga turi ypač gerai jungtis su pirma dėstymo pastraipa ir užsklanda).
     
     
    Nebūtinai iš knygų. Puikiausiai galima panaudoti matytą spektaklį, skaitytą interviu su autoritetu iš kultūros srities ar kokį nors kultūrinį renginį.
    Man nėra tekę girdėti, kad kontekstai iš Biblijos ar Antikos laikotarpio būtų patys stirpiausi. Stipriausi yra kultūriniai argumentai, silpnesni socialiniai/istoriniai, patys prasčiausi - asmeninės patirties argumentai. Vienas iš samprotavimo rašinio tikslų yra patikrinti, kiek moksleivis žino, koks jo išprusimo lygis. Todėl būtų protinga panaudoti įvairius argumentus - pvz. vieną iš Biblijos, kitą iš kokios nors vertingos knygos, trečią iš spektalio. O jeigu dar pavyktų įžangoje įkomponuoti kokio nors autoriteto citatą, o užsklandoje frazeologizmą (pvz. Ariadnės siūlas, Damoklo kardas, Buridano asilas ir t.t), tai skaitantis vertintojas patirtų orgazmą ir aukščiausią balą parašytų ;)
    Mano asmeninis patarimas - naudokite tik kultūrinius argumentus. Jokių socialinių/istorinių, apie asmeninius net minties neturėkit. Geriau skystas kultūrinis, negu stiprus socialinis. Kvaila tvarka, bet taip jau yra. Prifarširuokit rašinį kultūrinių kontekstų taip, kad maža nepasirodytų.
     
    Už ar prieš? To reikia rašant anglų kalbos "For and against" rašinius, bet tokia prieiga nebūtina ir dažnai gali būti netinkama lietuvių kalbos samprotavimo rašiniuose. Pavyzdžiui, "už ir prieš" būdas visiškai netiktų 2007-ųjų VBE temai "Ką reiškia būti laisvu žmogumi?" ir daugeliui kitų egzamino temų.
     
    Ne visai taip. Geriausiuose rašiniuose užsklandoje ne tik apibendrinama, bet ir prieinama vertingos išvados, kuri parodo, kad moksleivis ne tik sugebėjo sudėlioti pastraipas, kontekstus ir argumentus, bet ir suvokė šį tą daugiau. Žinoma, ta išvada turi sietis su visu tuo, kas buvo sakyta anksčiau. Kaip pagrindinė mintis, kurią galima įžvelgti kiekvienoje rašinio pastraipoje, bet galutinai išryškėja užsklandoje. Žinoma, tai jau pats auksčiausias pilotažas. Gebant gerai apibendrinti, galima be to ir apsieiti. Tiesiog dauguma apibendrinti nemoka ir užsklandoje pakartoja tą patį, kas buvo pasakyta ankstesnėse pastraipose. Tai nėra gerai.
     
    Čia teisingai. Pamenu, mokytoja mums šį principą kartą paaiškino vaizdžiai:
    "Kokia tvarka trys drambliai - dramblys mama, dramblys tėtis ir dramblys vaikas eina per tankias džiungles? Atsakymas - pirmas visuomet eis tėtis ir skins kelią. Antras - mažasis drambliukas, o trečia - mama, kuri prižiūrės, kad mažylis neatsiliktų ir jį saugos nuo priešų."
    Esmė ta, kad silpniausią kontekstą turinčią, silpniausiai argumentuotą pastraipą reikia visuomet dėti į vidurį. Jeigu pirma ir trečia pastraipa bus stiprios, antrosios silpnumas stripiai nesijaus, ją "patemps" anos dvi, kaip ir drambliai tėvai savo vaiką.
     
    P.S jeigu kažkas abejoja mano kompetencija, tai paminėsiu, kad iš lietuvių vbe gavau 98 ;)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...