Pereiti prie turinio

Donciokas

Nariai
  • Pranešimai

    234
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Donciokas Pranešimai

  1. Tiek prancūziškas, tiek vokiškas mašinas yra tekę eksploatuoti kaip kasdienines. Dėl gedimų - VISIŠKAS MITAS, kad prancūzai genda dažniau. Nusipirkit tą patį lietuvių mėgstamą BMW e60, ir pamatysit, kad servize jau geriausias klientas tapot su kasdienėm mašinos ligom. Ne vienas draugų rate o ir aš pats turim dabar bmw e60/e90, visi su tom pačiom brangiom bėdom lakstom.

    Prancūziškos mašinos kurias tekę ilgiau turėti (daugiau nei 3 metus kasdienio važinėjimo) - Peugeot/Citroen. Dėl el. gedimų mitas, dėl mechaninių mazgų, tas pats kas BMW tų pačių metų, vis kokie šūdukai išlenda. Kalbu abiem atvejais apie dyzelinius variantus.

    Todėl argumentus lietuviškus apie vokišką kokybę, ir prancūzišką "šūdą" ignoruok, nieko nesakantis faktas, tik emocijos.

     

    Dėl vairavimo kokybės lyginant panašius modelius, kaip pvz Peugeot 508 / Citroen C5 2015 metų, ir iš BMW pagal klasę panašų 2008 metų E60 penktuką, tai žinoma, BMW su savo 3.0 dyzeliu "lupa" kaip žvėris, ant kelio stovės gerokai geriau nei PSA koncerno auto. Jei kalbam apie komfortą - Peugeot 508 lyginant su BMW e60 gal ir bus panašūs, bet jei paimtum Citroen C5 su hidrauline pakaba, nebenorėtum sėst į tą BMW.

     

    Gerai jau kažkas komentavo, kad reiktų pravažiuoti su abiem, emocija sėdint prie vairo bus skirtinga. Peugeot/Citroen visgi labiau dizainas, neprovokuojantys varikliai spaust, tuo tarpu BMW... na su juo ir taip aišku.

  2. Su numatytu biudžžetu tik Macbook Air, buvo čia neseniai akcija už 959 ar 999. Baterija laiko ilgiausiai ką galima gauti už tokią kainą.

     

    Matau labiausiai bijai dėl word, excel ir t.t. suderinamumo, tai gali nesibaiminti, ant macOS (kompiuteriuose macOS, o ne iOS kaip tu ten parašęs buvai) puikiai veikia visi tavo vardinti dokumentai su nemokamai macOS operacinėje sistemoje esančiais apple pakaitalais, reikalui esant gali naudotis ir Microsoft Office paketu (jis aišku jau perkamas atskirai, arba torrentai, studentams dar univerai dažnai duoda studijų laiku nemokamai).

     

    Išliekamoji vertė bus didesnė nei kitų pakaitalų, o ir tarnavimo laikas, jei nemėtysi ir saugosi ,atlaikys 5 metus.

  3. Ačiū už atsakymą, bet aš nenoriu kelti aplikacijos į Apps store nan tiesiog reikalingas failiukas kuri aš dalinsiu ne per Apps store o tiesiog iš savi serverio

     

    Teorinė galimybė yra, praktiškai nebandžiau, plius klientai turės vargo tokį appsą diegdami, kadangi iš AppStore aplikacijos turi tam tikrus identifikatorius, kurie leidia diegti aplikacija,s be tų identifikatorių, velnias žino kaip suveiks.

     

    Stackoverflow yra tema, su atsakymais, bandyk persiskaityti visą, ir pasirink kuris iš jų siūlomų būdų tau geriausias, visgi rizika kad ne viskas veiks kaip norėtum išlieka.

    http://stackoverflow.com/questions/31383881/is-there-any-way-to-distribute-ios-applications-outside-app-store

     

    Dar vienas resursas, kaip pasidaryti .IPA failą: https://www.quora.com/Where-can-you-find-the-IPA-file-in-Xcode-How-can-you-create-a-new-one-in-it

     

    Bandyk, gal pavyks, tau iš principo šiuo atveju reikia failo su .ipa plėtiniu. Bet garantijos, kad kliento įrenginiuose veiks nėra.

  4. Sveikas,

     

    iOS app'są pirmiausiai reikia užkelti į Apple app store'ą. Prieš tai aišku ,tu turėtum jį ištestuoti realiuose įrenginiuose ir pan.

    Įdedu linką, patį pirmą pasitaikiusį developer.apple bendruomenėje, bet sočiai tutorialų, kaip xCode turimą projektą įkelti į AppStore rasi internete ir youtube.

    https://developer.apple.com/library/content/documentation/IDEs/Conceptual/AppDistributionGuide/SubmittingYourApp/SubmittingYourApp.html

     

    Tikriauiai, jei jau domiesi šios platformos appsais jau žinai, kad neturint apple developer paskyros (kuri mokama - 99doleriai metams), nieko nepavyks užkelti. Taip pat, apple labai grižta app'so programiniam kodui ir UI, tad dar turėsi laukti kol Apple patvirtins tavo programėlę, ir tik po patvirtinimo ji bus pasiekiama.

     

    Apple filosofija, kiek kitokia nei Android atveju, tad galutinio failo tu tokio kaip ir neturėsi, gausi linką į appstore, ir iš savo web'o gali nukreipinėt klientus į reikiamą appstore puslapį, iš kurio jie atsisiųs tą aplikaciją.

     

    Jei dar klausimų turi, ar ne į temą aš atsakiau, tai patikslink ką ir kaip jau turi pasidaręs, ar apple paskyrą turi, ar nori jau į production app'są leisti, ar čia testui keletai nuamtytų klientų prieinamą aplikaciją nori turėti, žodžiu kiek info maža, ką tiksliai nori daryti.

  5. Tiksliai nepasakysiu nes neturiu laptopo su papildoma VGA korta po ranka, bet nvidia atveju, jei draiveriai surašyti, bet kur ant desktopo paspaudus dešinį pelės klavišą, matysi nvidia programos nuorodą, ją paspausk, ir ten per parametrus galima pasirinkti kurioms programoms "priverstinai" naudoti tik papildomą vaizdo plokštę, tai yra nenaudoti intelio.

     

    Link'e yra info, ką ir kaip daryti: https://knowledge.autodesk.com/support/infraworks-360/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/How-to-force-your-laptop-to-Run-with-Graphics-Processor-vs-the-default-Integrated-Graphics-for-InfraWorks.html

     

    Pabandyk, gal pavyks.

  6. Philips'ą 43pus7100 turiu, kaip suprnatu jis kiek naujesnė autoriaus klausto 43pus6101 versija. Kas liečia mano konkrečiai turimą variantą, problemų kaip ir didesnių nėra, viskas veikia pusę metų kaip ir turi veikti, vaizdas bent mano akiai geras, 4K ar FullHD ant tokios įstrižainės didelio efekto nesudaro, iš toli žiūrint beveik tas pats.

     

    Tik ta 7100 modelio SmartTV sistema - Android, bent man pajungus palydovinę televiziją tiesiai į TV, be priedelio, šiek tiek palagina vartant kanalus.

    Dar minusas kurį pastėbėjau - pačioj pradžioj prie televizoriaus buvo pajungtas vienas prietaisas per SCART jungtį - iš karto mirtis, lagina, persikrovinėja televizorius kartas nuo karto. Vos tik visi įrenginiai buvo pajungti per HDMI šios bėdos baigėsi, tad mano įtarimas kad nemoka ši serija bendrauti su SCART jungtimis tinkamai.

     

    Daugiau kaip ir neturiu ką pasakyti apie techninę dalį, mat televizorių naudoju tik vaizdo peržiūrai, visų jų "SMART" funkcijų nebandžiau.

     

    Ambilight - va čia pliusas, tikrai pagyvinantis vaizdą.

  7. Iš mano patirties:

    Labai mėgau išmaniuosius telefonus jau nuo paauglystės, buvo galimybės tad vos atsiradus Nokia ir Symbianam šokau ant jų, po to pasirodė perversmas Android - pradėjau nuo pačių pirmųjų versijų su Samsung telefonais, pora metų, kaitaliojimo ir paeiškos tokio, kuris pagaliau nustotų LAGINTI.. Tokio neradau, tuomet perėjau prie Windows Phone 8 OS, buvo atgaiva po Android laginimų. Po to atėjo laikas išbandyti iOS, na ir galiu save pavadinti mobiliųjų operacinių sistemų įgudusiu vartotoju, bet kas liečia UI ir apskritai labiausiai user friendly OS yra iOS.

    Nepeikite manęs, kad dar viena prakasto obuolio auka esu, bet na tikrai, tebūnie parametrų gausa ir techniniais parametrais nusileidžia kitų kompanijų flagmanams, nu bet "kurmi" kaip jis sklandžiai veikia.

    Ir nors didžioji čia susirinkusių dalis puikiai supranti tech specifikacijas, nu bet jei atvirai, kai pasinaudoji iPhone modeliu, ir to laikmečio flagmaną pasiimi Androidinį, tai nesupranti, kaip su tiek kartų didesniais parametrais, atsiprašant taip veikt, ir pastrigt lygioj vietoj.

    Taip taip, visi mes suprantam tuos pagrindinius niuansus kodėl Android stringa ir pan, bet kaip galutiniam vartotojui, man svarbiausia sparta, nes laikas brangus, nėra kada laukt kol "atlagins" ir pakraus apps'ą.

    Šiuo metu naudoju iPhone 6s, turiu ir Samsung'ą S5, darbe su Samsung S6 edge naudojuosi. Turi Android savų pliusų, bet kaip bebūtų, mano asmeninis telefonas bent artimiausiu metu bus su iOS operacine sistema.

    P.S. Windows Phone irgi geras pasirinkimas, jei nereikalingas platus app'sų pasirinkimas, tad jei kada nors iPhone pasidarys visiška nuobodybė, visada bus dar vienas variantas, pakeisti stringančius Android.

  8. Panagrinėkim rinką iš demografinių pozicijų. Ką pirks žmogus netoli pensijinio amžiaus?

    Sakykim 60+ metų?

    Aišku kad pigų laptopą, nes tai paprasta ir viskas viename.

    Ką šis faktas pasako apie laptopus? Juos perka daugumoje tie, kuriems reikalinga labai paprasta ir pigi interneto prieiga. Nieko kito jie su kompu nedaro. Pigus laptopas - tai ne kompas, o terminalas į Internetą.

     

    Nekalbėkim apie brangius laptopus - tie, kurie juos perka, paprastai ir namie, ir darbe turi galingus stacionarus. Jie tikrai neliks vien su nešiojamu.

     

    Taigi PC rinka šiuo atveju nesumažės. O padidės dėl to, kad turintys pinigų tiesiog pasirins labiau jaudinantį produktą, šiuo atveju PC, nes naujovės čia kur kas įdomesnės, nei mažiukų ekranų segmente. Tiek softo, tiek hardwaro srityse.

    Augant pajamoms, PC kompus pirks daugiau, nes o ką pirkti?

     

    Na tavo demografinis nagrinėjimas gal ir būtų kažkuo įdomus, jei ne paskutiniai žodžiai: "Ką šis faktas pasako apie laptopus? Juos perka daugumoje tie, kuriems reikalinga labai paprasta ir pigi interneto prieiga."

     

    Kuo pensininkų pasirinkimas įtakoja laptopų gerumą, ir pasako apie jų naudą? :D

     

    Dabar pradėkime:

    1. "Pigus laptopas - tai ne kompas, o terminalas į Internetą." - prašau man atsakyti, jei pigus laptopas ne kompas, kodėl pigus stacionaras yra kompas? Kas tavo požiūriu pasako, kad tas kompas yra KOMPAS, arba yra NE KOMPAS?

     

    2. Jei pensininkai iš tavo pavyzdžio nieko su laptopu pigiu nedaro, tai nereiškia, kad web kurėjas, negali suprograminti wev puslapio, ar galų gale pažiūrėti filmų. Kalbant apie namų vartotojus, tikriausiai daugiau iš jų ir nereikai tikėtis, paprastas vartotojas tik to ir nori. Žaidimai jau speicifinė geimerių vieta, tad šiame punkte jos net neminėkime.

     

    3. O visgi PAKALBĖKIM apie brangius laptopus. Pirmiausiai mano pavyzdys, turiu darbinį Lenovo Yoga, su puikiais parametrais (darbe programuoju, dirbu su webservisais, jboss ir pan.), namuose stovi macbook pro - su juo programuoju, naudoju minimaliai PS. Iš esmės šis kompas gauna dideles apkrovas. Stacionaras kaip minėjau ankščiau pas mane nuo seniau yra ir jo net nejungiu, nes man jo net nereikia. Nelaikau savęs hardcore useriu, bet parametrai man darbui reikalingi dideli, ir pilnai viską atlieka laptopai, stacionaro visiškai nereikia. Ir tokių pavyzdžių turiu daug tarp pažįstamų, kurie suinvestuoja į brangesnį laptopą, ir jis puikiai atlieka visus darbus. Kam nusipirkus brangų laptopą dar reikalingas stacionaras, niekai pnesuprantu, prašau paaiškink šią mintį savo.

     

    4. "kad turintys pinigų tiesiog pasirins labiau jaudinantį produktą, šiuo atveju PC, nes naujovės čia kur kas įdomesnės, nei mažiukų ekranų segmente. Tiek softo, tiek hardwaro srityse." - dar kartą paminėjai kad stacionarūs tobulėja labiau. Panaudojai žodį JAUDINANTIS - dar kartą pasikartosiu - prašau pateik man pavyzdžių, ką turi stacionarai, ko neturi laptopai?

     

    Pasakysiu ir toliau iš tavo teiginių formuojasi vaizdas, kad stacionarius pirks tik siauros srities žmonės, kurie ir iki šiol stacionarą naudojo.

  9. Traukiasi, ir nemanau, kad artimiausiu metu būtų galimybių pradėti plėstis stacionarių kompiuterių rinkai.

    Tavo sulyginimas su planšetėmis visiškai netapatus. Stacionarus kompiuteris niekada nebuvo ir nebus lygus planšetei. Stacionarų kompiuterį reikia lyginti su laptopais, nes tuoj sugalvosi stacionarų lyginti su išmaniaisiais laikrodžiais, ir vėl prisikursi iliuzijų, kad atsirado niša "nes jei žmogui nebereikia laikrodžio, kodėl gi jam neįsigijus stacionaraus"... Bent kol kas tavo pasisakymai skamba kaip iš šios srities. Jau kelintas postas, bandau konstruktyviai užduoti klausimus, į kuriuos atsakymą pateiktum kažkokiais faktais, bet jau kelintas kartas kaip paklausiu tavęs, o tu pateiki naujus aspektus, neatsakydamas į prieš tai buvusius, kurių mano nuomone ir pagrįsti nėra kaip.

     

    O kodėl kalbi su laptopais tik apie naršymą? Su laptopu drąsiai galima kurti ir kur kas rimtesnius produktus. Architektai su galingais laptopais projektuoja namus, programuotojai kuria softą, dizaineriai pasipaišo minimaliai, netgi video montuotojai, kaip antrą įrenginį turi galingą laptopą, su kuriuo dirba kai negali būti namuose. Kodėl neatsižvelgi, kad laptopai savo parametrais dabar gali tikrai daug nudirbti, ir net nereikia pačio galingiausio ar brangiausio. Plius gauni mobilumą.

     

    Kitas aspektas, kalbi apie laptopus su nuimamais ekranais - planšetė&laptopas viename. Nu ir kur tada planšečių kritimas atsiranda? Tiesiog rinka deformuojasi, įgauna naujas spalvas, supanašėja du produktai ,taip sukuriant vieną, pranašesnį.

     

    Apie laptopus ir lamerius, visiškai į pievas nuėjai.

  10. "Be to, pirks nedidelė dalis turinčių laptopus, nes laptopai netobulėja ir yra be galo nuobodūs." - ar gali man paaiškinti kuo laptopai yra "nuobodūs" pasak tavęs? Ir kuo dėžė po stalu, ar ant stalo, tampa nebenuobodi?

     

    Pardavimų padidėjimo 3% niekaip nelaikyčiau kažkokiu renesansu. Renesansas, mano nuomone, kai pardavimai gerokai išaugtų, kitaip tariant produktas įgautų antrą kvėpavimą. O čia būtų tiesiog mažas prieaugis, nors ir tuo stipriai abejoju. Pakartosiu savo mintį, kam pirkti stacionarų kompiuterį, be mobilumo galimybių, jei gali nusipirkti panašaus galingumo laptopą, tebūnie 100 eurų brangiau ir atlikti visus reikiamus kasdienius darbus, plius turėti mobilumą. O tiems, kam kompiuterio parametrų reikia belekaip didelių, tikriausiai kaip dabar turi, taip ir toliau turės stacionarius, o tokie "turbintojai" dažniausiai perka atskiras dalis ir tobulina savo kompą, iki tol, kol jau ateina laikas iš pagrindų atsinaujinti. Bet kokiu atveju, vartotojų kiekis "ant" prietaiso nepadidės.

     

    Dabar dėl tavo išsakytų argumentų dėl idealių sąlygų stacionariems:

    1. "konkurencija iš kitų įrenginių mažėja" - iš kokio įrenginio konkurencija sumažėjo? Laptopų modelių gausa tokia, kad net patyrusiam sunku rinktis.

    2. "Virtuali Realybė reikalaus didelių resursų" - dėl šito sutinku, bet vėl gi yra variantų, kur jau visi reikiami komponentai montuojami į VR akinius, tad ar čia pasiteisins pamatysime. Kita vertus, kiek paprastų žmonių tokio dalyko norės, ir vardan jo atsisakys savo mobilumo, ir kiš didelius pinigus į įrangą? Manau nedaug, daugiausiai tai bus geek'ai, kurių didžiojidalis ir dabar kokį stacionarą turi stambiems darbams.

    3. "daugelis atsinaujina OS į Windows10" - visiškai niekinis argumentas. Win10 atsinaujina ne tik stacionaruose, o ir laptopuose, plius laptopai su liečiamu ekranu pasiūlo ir papildomų "navarotų", tad čia niekaip negalime pritaikyti kaip privalumo į stacionariųjų pusę.

    4. "PC ir monitoriai labai patobulėjo" - sutinku!

    5. "artėja nauja super realistiškų žaidimų karta" - teigi, kad nesi geimeris, bet kaip tik postas, taip tu tuos žaidimus reklamuoji. Ok, jei nori žaist geimus, gal ir pirksi stacionarų, bet kiek čia tokių geimerių ant svieto? Plius didžioji dalis jau ir dabar su stacionarais, tad vėl, naujų pirkėjų šioje rinkoje nematau.

     

    Jei žaidimų nežaidi, esi vidutinis namų ūkis, visiškai neverta kišti pinigus į nemobilią dėžę.

  11. Papasakok kuo tavo nuomone renesansas turi pasireikšti? Sukilusiais stacionariųjų pardavimais? Būtent apie šį sprogimą aš ir kalbėjau. Pardavimų sprogimą.

     

    Kompai pirkti 2006-2009 nepaseno, o buvo pakeisti į nešiojamuosius manau didžiojoje dalyje namų ūkių.

     

    Na ir kuo hardwaro ir softo pasiekitimai turi didinti stacioanrių kompiuterių pardavimus? Lygiai tiek pat patobulėjo ir nešiojamieji įrenginiai.

     

    Dėl ripų kokybės nesiginčysiu, bet atsakyt tu man į vieną klausimą? Kuo ripų kokybė susijusi su stacionariu kompiuteriu? Kodėl tavo nuomone laptopas netinka tokiai muzikai kaupti? Vietos laptopuose būna ne ką mažiau nei standartiniuose staliniuose, ir nuo vartotojų poreikio tik priklauso kiek tos vietos reikia.

     

    Tavo citata iš konteksto:

    "Tai ir yra stacionaraus privalumas, žinant ko nori ir mokant tai pasiekti." - koks čia privalumas įrašų kokybė ir stacioanrieji kompai? Turi galvoje, kad su stacionariais kompais padaro tuos įrašus, nu ok, sutinku, bet tai yra siaura vartotojų grupė, apie MASINĮ stacionariųjų populiarėjimą jokio argumento vistiek neįžvelgiu.

     

    Didelį monitorių gali grįžęs į namus patogiai prijungti prie savo nešiojamojo kompiuterio, ir jame žiūrėti ką tik nori, o esant reikalui susirinkti tą patį laptopą į kuprinę ir neštis į susitikimą su partneriais, ar draugais, parodant ką namuose tokio high-end atlikai.

    Tas pats su prijungiamomis pelėmis ir klaviatūromis, viską galima jungti prie laptopų, netgi belaidžius periferinius įrenginius beveik visus gali jungti ir prie telefono. Vėl nematau, kuo stacionarai čia tokie išskirtiniai.

     

    Visumoj apibendrinsiu: Pačiame pirmame poste rašei apie MASĖMS skirtų stacionarų atsigavimą, o dabar jau kelintas tavo pranešimas kalba tik apie siaurai žmonių grupei tikslinius stalinius konpiuterius. Kol kas nematau, nei vieno argumento stipraus, kas mums leistų iš tikro padiskutuoti, kad sakykime FAKTORIUS A, bus tik stacionaruose, be galimybės naudoti NIEKUR KITUR, ir to faktoriaus FUNKCIONALUMAS A bus toks plačiai reikalingas, kad nieks be to neišsivers.

  12. Playlist'us puikiausiai galima susidaryti ir online sprendimuose, kurie skirti klausytis muzikos. Tad čia joks ne pliusas įrašams kompe. O šiuo postu, pats kalbi apie labai siaurą vartotojų grupę, kuriems reikia aukštos kokybės garso, atitinkamai tokie vartotojai turi brangias garso aparatūras, arba geriausiu atveju, visiškai atskirą leistuvą garso įrašams. Jei jau esi toks melomanas, ir muzikos gerbėjas, tuomet manau tikrai negaila kelių eurų už albumą aukštos kokybės, ar į kolekciją nupirkti svajojamą vinilinę plokštelę ir pasileisti ant tikro patefono. Kitaip tariant, temos pradžioje kalbėjai apie mases, bet visi tavo teiginiai baigiasi tuo, kad taikai į labai specializuotas žmonių grupes, kurie ir iki šiol matyt tuos stacionarus turi, tad čia kažkokio išsiveržimo, ar bombos sprogimo toje rinkoje nematau.

     

    Kokybė nebūtinai yra tik tuomet, kai turinys išsaugotas kietajame diske. "Debesijoje" laikomi duomenys, gali būti lygiai tokios pačios kokybės, plius pasiekiami per visus turimus prietaisus, nei kaip iš stacionaro hardo. Dar priedo, stacionaro hardas bet kurią dieną gali imti ir nusprogti, tuo tarpu streaminami duomenys niekur nedings. Aišku esmė lieka legalumas, bet parsipūsti torrentui laptopas puikiai tinka.

     

    Tavo citata:

    "Stacionaras reprezentuoja kokybę ir atitinkamą žmonių grupę.

    Mobilūs standartiniai įrenginiai - piguvą ir kiekybę."

     

    Pats pasakai, kad stacionaras reprezentuoja atitinkamą žmonių grupę. Tai yra visa ko esmė, šioje diskusijoje, stacionaro reikia tik specializuotiems žmonėms, paprastam namų vartotojui tas stacionaras jokio "bonuso" neduoda.

    Mobilūs piguva ir kiekybė? O dabar atspėk, kas naudingiau pardavėjams? Telefonai po 600 eurų, kuriuos kas metus keičia žmonės, ar stacionaras už 1000 eurų, kurį klausimas kada pakeis, arba pakeis dalimis ir tokių pajamų nebus.

     

    O konkretaus, ir realistiško argumento, ką stacionarus turės geresnio už laptopus neatsakei.

     

    Kol kas, iš mano pusės žiūrint, visi pateikti argumentai dėl ko "turėtų" stacionarai suklestėti yra ribotai žmonių grupei, tarp kurių ir dabar tai klęsti. Pasikartosiu, sprogimo vis dar neįžvelgiu.

  13. Jei kalba eina apie verslo modelius, pagal kuriuos reikia programuoti, tai maža čia bėda, galima visuomet pasiskaityti apie tai, ką butent nori daryti, įdijant kiek daugiau patirties ties tuo.

    Iš tavo aprašo, ką moki, sakyčiu tikrai jau nemenkas bagažas, jei dabartinėje darbovietėje sunku dėl varslo logikos perpratimo, visuomet galimarasti kitoje sferoje darbą, kurioje galbūt būtų tik plikas programavimas labiau suprantamoje srityje. Aš tavo vietoje, tikriausiai pasieškočiau kitos darbovietės, kurios specifika kiek kitokia, ir tęsčiau programuotojo specialybę.

  14. Donciokas

    Kaip viskas veikia Windows'suose, nežinau, nes užsiiminėju hardwaru.

    Tačiau OS komplektuojasi iš gabalų - directX, draiveriai, kiti dalykai.

    Manau kad nuo Windows 10 visi pakeitimai bus daromi taip, kad useriai net nepastebės - jau dabar Windows 10 lengvai atsinaujina iš Windows 7, plius linksta link to, kad privatiems asmenims bus nemokama. Tokiu būdu pagrindinis Androido privalumas išnyks kaip dūmas. :)

    Beje, primenu - Androidą atnaujinti iš senesnės versijos į naujesnę praktiškai neįmanoma (nebent turi Nexus telefoną), nes firmos gamintojai nelabai sugeba (pav mano LG telefonas vis dar Android 4.4.2 - kas nerealiai užknisa)

     

    Kai Windows taps nemokami - rinka nežmoniškai išaugs. O kur vartotojai, ten ir pinigai. Žaidimai bus daromi būtent Windows 10 sistemai, nes Sony rinka dešimtis kartų mažesnė.

     

    Dėl soc tinklų - bus permainos, ir visi mesis ten, kur nauja. Nesakau kad būtinai reiks didelių resursų, bet jei soc tinklai bus susietu su Virtualia Realybe, resursų reiks daug.

    Įsivaizduokit potencialą soc tinklų su tokia grafika (o ji net 2 metų senumo) - kas bus po metų kitų?

    Girlfriends 4 Ever

     

    Pabaigai apie specifikacijas - taip, moterims labiau rūpi spalva jei hercai ar terabaitai.

    Vyrai visada nori tureti daugiau už konkurentus - kad galėtų pasigirti koks pas juos galingas :)

     

    Čia šiokį tokį img radau, daug maž susidaryti įspūdį kiek viduje OS yra visko, ko nematome plika akimi, bet kas sudaro visumą: https://technet.microsoft.com/en-us/library/bb496994.uamv2c1_02_big%28l=en-us%29.gif

     

    Ir taip, OS komplektuojama iš gabalų, tačiau atsiradus naujesniam hardware, nori ar nenori, reikia perrašyti operacinės sistemos vidų, ir mano kuklia nuomone, nori to ar nenori, WinOS turės keistis. Galbūt Microsoft šiuo metu eina kiek kitų keliu, pasiliks vieną skambų pavadinimą "10", bet iš esmės pokyčiai bus, ir klausimas ar tik pavadinimas kaip techniniams žmonėms mums yra įdomus. Ir taip, OS instaliacija šiuo metu artėja link to, kad tai gali atlikti net minimalias žinias turintis žmogus (o prisimenant senus laikus, kaip būdavo įdomu su tom instaliacijom, kai reikėdavo kur kas daugiau smegeninę pasukt norint kažką sudiegti).

    Dėl android suderinamumo čia jau kitas dalykas. Iš esmės visi gamintojai ima būtent tą patį kernelį, ir pritaiko savo vartotojų sąsajoms (apie Android labai mažai žinių turiu, ir tos daugiausiai iš univero laikų), tačiau būtent dėl to atnaujinimai ir stringa, nes gamintojai naujas versijas pritaiko naujiems įrenginiams, o senuosisu pamiršta, arba sąmoningai nepritaiko, kad natūraliai visuomenė būtų suinteresuota keisti seną prietaisą į naują.

     

    Ar windows'ai tikrai taps nemokami, negaliu ginčytis, bet subjektyvia nuomone manau vistiek už dyką nieks nieko neduos. Arba duos Basic versiją kokią nors, kurioje bus daug saugumo spragų, ir bet kuris kiek labiau išmanantis žmogus norės mokamos versijos, kurioje tos spragos jau būtų by default užtaisytos.

     

    Šio aspekto neapgalvojau, taip jei ateityje soc. tinklai supanašės į virtualios realybės aplinką, tuomet taip hardware pajėgumai turės augti, tačiau negi galingas laptopas nepavežtų virtualios realybės įrangos minimumo reikalavimų? Gal tu šioje vietoje daugiau žinių turi, kokius reikalavimus šiuo metu esanti technika turi palaikyti, kad "pavežtų" tai? Ir vistiek, manau, kad atsiradus poreikiui laptopai puikiai tai gebės daryti, tabūnie ir su mažesniu FPS dažniu, bet pajėgs. Ieškantys aukščiausios kokybės, ir tuo užsiimantiems tik namuose, žinoma desktop'as bus idealus, kainos/galios santykiu įtaisas, visgi pasikartosiu žmonės jau ilgą laiką juda link mobilumo, kuriami našesni bevieliai tinklai, duomenų saugyklos, galų gale net gi bandyai atliekami perduoti elektros energija oru, ar ne tokia naujovė kaip mobiliųjų belaidis įkrovimas iš pakrovimo stotelių. Tad kam žmogui grįžti, drįsčiau drąsiai teigti, vienu žingsniu atgal prie didelės dėžės kurią nešiotis sunku ir nepatogu?

     

    Sutinku dėl teiginio, kad vyrai nori turėti daugiau nei turi kiti patinai. Tik, kaip tu žmogui perteiksi kas yra bitrate, kas yra tranzistorius, kokią jis paskirtį atlieka ir kas iš to gero? Vien skaičiukus pateikti plikus, apie kurių svarbą žmogus nežino, nieko neduos. Jau ir dabar tenka bendrauti su "alia" technikoj išmanančiais žmonėmis, kurie žino kas yra GHz taktinis dažnis, bet paklausus o kaip su spartinančiąją atmintimi reikalai konkretaus procesoriaus, paklausia "o koks skirtumas, gi GHz tai daug", tiesiog žmonės paprasti, kurie negyvena su technika dažniausiai atpažįsta tik labai gerai išafišuotus parametrus. Nors žvelgiant į ateitį tikrai tikiu, kad žmonės tobulės, ir vis daugiau supras kas yra kad ir tas pats tranzistorius.

     

    Beje, labai laukiau tavo atsakymo į mano paskutinės žinutės klausimą, pakartosiu būtų įdomi tavo nuomonė: ""Per artimiausius 1-2 metus tokia prasmė atsiras, nes technologijos staliniuose pasikeis.."

    Ar gali patikslinti, ką tokio unikalaus turės staliniai ko neturės laptopai, sumažintu masteliu? Nekalbėkime apie spartą, ar gigabaitų kiekį, o apie technologijas, kurių nebus laptope high-end klasės?"

    Manau būtent į šį klausimą reikia rasti atsakymą, norint drąsiai teigti, kad ateityje stalinių kompiuterių gretos tik didės, lyginant su nešiojamaisiais.

  15. Na pats turi save įvvertinti kaip tau sekasi. Jei sakai patinka, bet sudėtingų nemoki, tai gal tiesiog per sunkus kodas tau, ir reiktų galvoti, apie ką lengvesnio, kad ir pvz kaip vienas komentatorių jau atsakė, atsidaryti savo IĮ ir kurti simple web puslapiukus po 100 eurų, pinigai greiti, darbas lengvas. Tik monotonija tave nužudys jei tik simple dalykus darysi.

    Kitas klausimas, jei programavimas nesiseka, ir pats jauti, kad per sudėtinga, o nori į kitą kokią kryptį, pagalvok ar ką nors daugiau moki? Pvz ar supranti apie kompiuterių tinlus, ar moki administruoti serverius, ar išmanai hardware gedimus?

    Viskas priklauso tik nuo to, kokių dar turi įgūdžių, na ir aišku, kiek uždirbti iš to nori.

  16. Na tada bent jau iš tavo buvusių postų, kur dažnai išreikšdavai mintis apie besikuriantį gerą žaidimą, susidariau nuomonę, kad pats dažnai juos pažaidi, bet žinoma, ne čia esmė.

    Pirmiausiai atsakysiu į tavo paminėtus punktus:

     

    1. Windows 10, kadangi pats sakei esi profesionalas, tai tikriausiai puikiai supranti kas yra operacinė sistema, ir kad bet kuriuo aspektu žiūrint, NEGALI operacinė sistema, siekianti prisitaikyti prie visų naujausių hardware technologijų, bei duomenų technologijų, naudoti seną OS branduolį. Taip pat bus ir su Windows 10. Mano nuomone, niekaip netikėtina, kad nebus naujų versijų operacinės sistemos. Tebūnie, kad marketingistai tai išsako kaip paskutinę, genialią ir "super turbo" tobulą OS, tačiau realybė bus kiek kitokia. Norom ar nenorom, reikės keisti pačią operacinės sistemos struktūrą, OS branduolį, galų gale ir visus kitus OS elementus. Geriausiu atveju pavadinimą paliks tą patį, tačiau nerealu, kad keičiantis metams nesikeistų OS viduriai. Niekas manęs neįtikins, kad Windows 10 yra galutinis produktas, kuriam vėliau pakaks tik SP, kad ji būtų naujoviška, ir atliktų visus saugumui keliamus reikalavimus ateityje. Nekalbant apie vartotojų norą naujovėms, ir galų gale UI draugiškumą, kas lemia ir vizualinius pokyčius. Kaip pats pasakei "Windows 10 tobulės" - bet tai galima sakyti tik kaip iš paprasto vartotojo varpinės, nes pavadinimas net jei ir nesikeis, tai nereikš kad OS bus tokia pati.

    Android nelyginau su Windows, jei taip nuskambėjo, sorry, ne taip išsireiškiau. Lyginau prietaisų palaikančių konkrečia OS skaičių, kas leistų daryti prielaidą, kad kam tada konsolėms naudoti Win, jei gali imti Android, ir puikiai su juo sudirbti (nepamirškim fakto, kad Android jau dabar skverbiasi ir į buitį, ir į automobilius, na ir galų gale, manau didžioji dalis vartotojų, kurie nenaudoja Apple įrangos, renkasi androidinius telefonus, planšetus ir pan.

    Android jau dabar nebe tik mobiliakuose, kaip sakei, tad čia jau suklydai manau.

     

    2. Prašyičiau smulkiau man paaiškinti, kodėl Windows platforma turėtų įtakoti konsoles? Niekaip nerandu sąryšio tarp operacinės sistemos work station'ams, ir grynai geimeriams skirtų prietaisų? Kuo PlayStation tavo nuomone turėtų neatsilaikyti šioje kovoje?

    Žvelgiant giliau į konkrečią situaciją, tarp dabar pagrindinių dviejų konsolių, galime išskirti du pagrindinius žaidėjus:

    2.1. Xbox One - Windows pagrindu veikianti konsolė žaidimams, bet visumoj šis prietaisas konsolę bando sujungti su multimedia įrenginiu (all-in-one).

    2.2. Play Station - Grynas produktas geimeriams.

    Tad kurioje vietoje, matai rinkos diktuojamas sąlygas? Jei geimeris nori tik žaisti, manau jam tikrai neįdomu, ar konsolė veiks Windows pagrindu, ar ji turės kažkokį Custom Made OS. Svarbiausi šioje vietoje techniniai pajėgumai lyginant su kaina, supporto palaikymas, na ir žaidimai.

    Jei kalbėtume apie developerių, žaidimų kūrėjų patogumą iš karto kurti viską ant Win platformos, su mintimi, kad tas pats žaidimaspo to galės būti sėkmingai paleistas į asmeninius kompiuterius, ir į žaidimų konsoles, na gal ir galėčiau sutikti, bet juk iki šiol puikiai viskas veikė ir be šio modelio.

    Kita vertus, net jei taip ir nutiks, kad žaidimų konsoles suvystys WinOS (dėl paminėto paprastumo developmento atžvilgiu) - tai vistiek bus toje pačioje vartotojų grupėje - geimeriams. Jei žaidimų nežaidi, kaip dabar nereikėjo konsolės, taip ateityje nereikės nei konsolės, nei galingo asmeninio stalinio kompiuterio.

     

    3. Dėl socialinių tinklų, čia žinoma, visiems mums aišku, kad naujovės, visuomet žavi vartotojus. Kai tik atsiras produktas, galintis konkuruoti su dabartiniais soc. tinklų milžinais, taip atsiras didelė konkurencija, na ir vartotojai gali pereiti į naujus tinklus, tačiau žaidimo formoje? Na nemanau, nieks nestatys produkto, kuriam reikia belekaip galingų vartotojo hardware pajeumų, nes paprasčiausiai toks produktas neturės didelio pasisekimo. Nereikia pamiršti, kad bet kokį visuomenei skirtą produktą kuriant yra atsižvelgiama į tendencijas visuomenėje. O šiuo metu, kaip ir pats gali pripažinti daugiausiai naudojami mobilūs prietaisai (laptopai, planšetės ir pan). Norintis pelno, tikrai neinvestuos į kažkokį galingą softą, kuris galės konkuruoti su FB funkcionalumu, bet reikalaus ne naršyklės su pora pluginų, o naujausios hardware technikos. Nes konkurencija ties specifikom ir pasibaigtų. O ne pelno siekianti organizacija galėtų, tik kam jai toks dalykas kurti.

     

    4. Dėl reklamos vėl gi sutinku, kad žmonės yra jos paveikiami, tas pats ažiotažas dėl Apple produkcijos (pats esu apple vartotojas). Gražus, protingas marketingas daro savo, BET ne techniniam žmogui reklamos metu (kuri trunka iki 1 minutės), pabandyk perteikti bent vieną parametrą - TRANZISTORIŲ kiekį luste. Nemanau, kad užtektų bent tai paaiškinti, ką jau kalbėti apie visus kitus parametrus. Tad čia arba visuomenė turi tapti dar labiau išsilavinusia ne tik IT srityje, bet ir elektronikoje, arba į reklamą kažkas turėtų kišti milžiniškus pinigus, ir vistiek nesugebės atsakyti į vieną paprastą vidutiniam vartotojui kylantį klausimą: KAM MAN STALINIS KOMPAS KURIO NEGALIU NEŠIOTIS, JEI GALIU ĮSIGYTI LAPTOPĄ SU PANAŠIAIS PARAMETRAIS?

    Ir po to tech geek'ų sapalionės apie tranzistorius, duomenų pralaidumą ir pan, bus tik menkos kalbos, neturinčios įtakos žmogaus pasirinkimui.

     

    6. "Per artimiausius 1-2 metus tokia prasmė atsiras, nes technologijos staliniuose pasikeis.."

    Ar gali patikslinti, ką tokio unikalaus turės staliniai ko neturės laptopai, sumažintu masteliu? Nekalbėkime apie spartą, ar gigabaitų kiekį, o apie technologijas, kurių nebus laptope high-end klasės?

     

    Dėl akinių - ar nemanai kad tai būsimas naujas mados klyksmas? Ir jei su tuo sutinki, ar nemanai, kad kam tada reik namie dėžės ATX korpuse, jei gali turėt dėžę nešiojamą laptopo korpuse? :)

     

    Visumoj, labai įdomi diskusija įsirutuliojo :)

  17. Tai gal puslapis ir tampa populiarus, kai viskas nestandartiskai ? :)

     

    Taip, nestandartiniai puslapiai turi perspektyvą gauti daug susidomėjimo, BET... Tavo puslapį sunkiai verčiasi liežuvis pavadinti nestandartišku, man panašiau į DEMO versiją puslapio. Kai developeris, tiesiog sumetą kažką, ir pažiūri ar veikia, o paskui jau pradeda grąžinti, pildyti, funkcionalumą pridėti...

     

    Labai daug darbo dar reikia, norint kad jis būtų minimum funkcionalus, išvaizdus, kad vartotojas jame norėtų naršyti. Kita vertus, vėl gi, tematika puslapio kokia? Rašyti koks geras dalykas yra proramavimas? Ar suteikti programavimo žinių? Iš pavadinimo sprčsčąiau, kad antras variantas, bet nei temų suskirstytų, nei straipsnių normalių.

     

    Jei priimi patarimus, siūlau, viską pergalvoti, pasiimti gražią temą, normaliai susiprogramuoti, ir pradėti rašyti vertingus straipsnius, dėl kurių vartotojas norėtų sugrįžti. Dabar - atsidarius puslapį, net nesinorėtų žiūrėt kokie straipsniai ten yra, nes viskas atrodo labai neprofesionalu, greičiau kaip minėjau DEMO versija, lokaliai pasukta kompe, patikrinimui, ar pasileidžia skriptas.

  18. Nematai nes neseki situacijos rinkoje.

    Pagrindinis atgimimo variklis yra Microsoft. Iš esmės pasikeitė jų ideologija - išleidus Windows 10 (superinę OS), net jei ir bus konsolės ateityje, jos veiks Windows 10 pagrindu, kitaip tiesiog neišsilaikys.

    Vadinasi, žaidimai taps unifikuoti, ir eis tiek ant konsolių, tiek ant PC. PC universalesnis įrenginys, todėl nebus prasmės pirkti ir taip ne pigių konsolių.

    Antras svarbus faktorius - esami socialniai tinklai nuobodūs ir riboti. Tem tik pliūrpalai ir nėra veiksmo.

    Kai tik atsiras žaidimas, kuris turęs integruotus galingus soc. tinklus, superinę grafiką ir neturėtas iki šiol galimybes - plati publika niekur nesidės. Tiesiog nebus kitos išeities, na išskyrus laptopus.

    Tačiau laptpbus gali pakeisto mobilūs telefonai - juos dar patogia nešioti nei nešiojamus kompus.

    Taip kad skaičiabmo technika konsoliduojasi į tris grupes:

    1. Mobilūs telefonai dideliu ekranu.

    2. Stacionarūs kompiuteriai.

    3. Milžiniški, galingi serveriai, kompiuterinių debesų namai.

     

    Viskas susiveda į ekonomiją - kuo mažiau įrenginių reik pirkti, tuo technologiškesnį gali nusipirkti.

    O progresas realiai vyksta tik stacionariuose ir debesyse.

    Naujos kartos vaizdo kortos, tiek GeForce, tiek Radeon, turės 15-18 milijardų tranzistorių.

    Vietoj 28 nm technologijos bus naudojama 14nm FinFET pagrindu pagamintas GPU.

    Palyginimui:

    Pentium procesorius (išleistas 1993 m) turėjo 3.1 milijoną tranzistorių, pagamintas naudojant 800 nm tech procesą.

    Naukausias ir dabar galingiausias Intel 8-core Core i7 Haswell-E turi 2.6 milijardop tranzistorių ir yra pagamintas naudojant 22 nm technologiją.

     

    Taigi šuolis bus nerealus :)

    Kodėl tikriems kompams neatsigauti?

     

    https://gfycat.com/HeavenlyEducatedAnemoneshrimp

     

    https://www.youtube.com/watch?v=SIFX-XDStLU

     

     

    Senai jau skaitau šią diskusiją, vis noriu įsiterpti, ir vis susinervinęs išjungiu naršyklę, bet šį kartą nusprendžiau ir savo nuomonę išsakyti. Tiksliau - norėčiau nesutikti su autoriaus teiginiais dėl Stacionarių Renesanso.

     

    1. Windows 10, su visa jo pateikimo istorija kokia čia "superinė" OS yra tik marketingas ir jo triukas, neilgai trūkus gausim naujų OS, kitaip negali būti. Keičiasi technologijos kaip ir pats pripažįsti, turi keistis ir OS branduolys.

    2. Konsolės VISIŠKAI NEPRIVALĖTŲ veikti winOS 10 pagrindu. Lygiai kaip dabar PS neveikia jokios populiarios OS pagrindu. XBOX be kalbų, eis Windows 10 pagrindu (jau dabar XBOX ONE laukią šio atnaujinimo), tačiau kiti tikrai to neprivalės. O ir giliau knisant šaknis, kodėl tada Konsolės negalėtų naudoti ANDROID jei jau klausyti tavo teiginio? Juk kur kas populiaresnė OS, plius open-source pagrindu pastatyta. Mano nuomone apie konsoles visiškai suklydai.

    3. Dėl socialinių tinklų, ir žaidimų. Socialiniai tinklai vaikams gal ir nereikalingi, arba gali būti pakeisti kokiu RPG su čiatu, bet visi kas vyresni nei mokyklinio amžiaus ė soc. tinklus eina susirašyti, o ne ŽAISTI. Ir atkreipkt dėmesį, NE ŽAISTI.

    Iš autoriaus komentarų tokį įspūdį susidariau, kad esate užkietėjęs geimeris, ir Jūsų aplinkoje vien tokie žmonės, ką gi, turiu nuliūdinti, pats dirbu IT srityje, susitinku su daugybe žmonių iš šios sferos, ir VISI, pakartosiu VISI naudojasi LAPTOPAIS kaip MAIN device'ais. Taip, tiesa, yra tam tikrų specifinių darbų, kuriems reikalingi tokie porametrai, kad net galingas laptopas nepavelka, arba neapsimoka tokio brangaus ir galingo laptopo pirkti, BET... BET visi, kas tik gali renkasi šiuo metu mobilius dalykus, ir žinai kodėl? O todėl, kad žmonės nori judėti laisvai, žmonės nori galėti savo kompą laikyti ant stalo metus laiko, o paskui išsivežti į sodybą, tiesiog šiaip susipakavę. Ir atkreipk dėmesį į naujas ryšio technologijas, jos ir kuriamos tam, kad "nešiojami" prietaisai (laptopai, tabletai, telefonai) vis giliau į žmonių venas įsiskverbtų.

    Galų gale, paimk eilinį lietuvį, kam jam už 300 eurų pirkti desktop'ą, jei už tiek nusipirkti gali laptopą, ir jį su savimi nusinešti kad ir pas draugus nuotraukoms įsirašyti, vietoj to GRIOZDO ant stalo, pasirinkus stalinį.

    4. Tavo pasisakymai apie technologinius dalyks, kaip naudojama technologija, ar pralaida, įdomi tech geek'ams, ir geimeriams. Paprastam lietuviui giliai nusi*ikt kiek nanometrų, kiek tranzistorių jo įtaise, jam reikia kad veiktų FACEBOOK :D

     

    5. Mano asmeninė nuomonė - turiu XBOX ONE, turiu stalinį, turiu kelis laptopus, jei atvirai, konsolę naudoju tik kaip multimedia įrenginį, stalinis renka dulkes jau antri metai (nors parametrai tikrai dar neprasti), o laptopai keičiasi, ir kai tik atsiranda poreikis keičiu į galingesnį naujesnį. Ir kam man to? Kodėl aš nesirenku stalinio? Nes aš nežaidžiu geimų visiškai (nebent ant XBOX ONE su kinectu kartą į mėnesį), ir tokių kurie NEŽAIDŽIA žaidimų yra labai daug (sprendiu iš savo pažįstamų rato), tad kam reikalingi tie super high-end klasės staliniai, jei net sudėtingiausią IDE ar programinę įrangą, virtualizaciją, puikiai atlieka vidutinis laptopas, kurį dar ir nusinešti gali rankoj?

     

    6. Pasikartosiu, STALINIAI tikrai turi savo pavadinčiau mažą nišą - "geimerius" ir super sudėtingą video meždiagą redaguojančius žmones. Visam kitam puikiai tinka laptopas.

     

    Nesupyk, tik nuomonę išreiškiau, bet kuriuo atveju smagu matyti, kad kažkas taip gina stalinius, tik ech... ar bus čia "ant svieto" tiek žmonių kurie mobilumą ir patogumą pakeis į prisirišimą prie rozetės, tik tam kad jo kompas paežtų žaidimą naujausią, nors vartotojas nei karto to žaidimo neįsijungs :)

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...