Pereiti prie turinio

vilima

Nariai
  • Pranešimai

    48
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

vilima Pranešimai

  1. Super, dar ir i sodra reiks vaziuoti, as neturiu el. paraso. Speju daugeliui tai irgi naujiena

     

    http://www.15min.lt/...cija-666-323887

     

    CITATA : Deklaracijas galima pateikti teritoriniuose „Sodros“ skyriuose, taip pat internetu.Sekantis sakinys: Savarankiškai dirbantiems asmenims šias SAF deklaracijas „Sodrai“ bus galima pateikti tiktai su elektroniniu parašu

    Tai deklaracijas galima teikti tiktai su el parasu ar galima pateikti ir "Sodroje" (kaip deklaracijas VMI) ?

     

     

     

  2. Pildydamas ta veiklos iregistravimo forma, ten nebuvo pasirinkimo, nei kada moketi mokescius nei nieko, tai kiek skaiciau, galiu moketi kas menesi ir kas metus... Tai visus mokescius galiu moketi kas menesi, kad nereiktu poto uz visus metus moketi?

    Valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimas Asmenys, kurie verčiasi individualia veikla, jiems priklausančias mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas moka nuo veiklos vykdymo pradžios iki veiklos pabaigos. Socialinio draudimo įmokos (sumokėtų įmokų ir mokėtinų įmokų sumų skirtumas), kai jų bazė priklauso nuo asmens pajamų, gautų praėjusiais metais, turi būti sumokėtos iki metinės pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai termino paskutinės dienos (t.y. iki gegužės 1 d.). Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, mėnesio 28,5 proc. dydžio valstybinio socialinio draudimo įmokos gali būti avansu apskaičiuojamos ir sumokamos nuo jų pačių pasirinktos sumos. Šios avansu apskaičiuotos valstybinio socialinio draudimo įmokos mokamos kartą per mėnesį ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Avansu sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos negrąžinamos ir netikslinamos.

     

    http://www.tax.lt/skaiciuokles/individualios_veiklos_mokesciu_skaiciuokle

  3. Ir dar, jei sandoris (sąskaitos išrašytos irgi) įvyko praėjusiais metais, bet pinigus į sąskaitą gavau tik šiemet, tad galiu įtraukt į praėjusius metus? taip pat kelių daiktų siuntimą?

    Žiūrint kokį apskaitos principą naudojate:

    1. Gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla ir nėra įregistruotas PVM mokėtoju ir/arba savo individualiai veiklai nėra priskyręs ir joje nenaudoja ilgalaikio turto, pajamos pripažįstamos pinigų apskaitos principu, t.veikla y. pajamos pripažįstamos jų gavimo momentu. Pajamų gavimo momentu laikomas momentas, kai gyventojas atlygį gauna grynaisiais pinigais, pinigai pervedami į jo sąskaitą banke ar pan.

     

    2. Kaupimo apskaitos principas numato, kad pajamos laikomos uždirbtomis tada, kai produkcija yra parduota, o paslaugos suteiktos, neatsižvelgiant į tai, ar pirkėjai už šias prekes (paslaugas) sumokėjo, ar ne.

  4. na cia ir buvo mano klaida, kad viskas popieriuose, nesusimasciau apie inventorizacijas metu gale... dabar tarp didziausios kruvos popieriu reikes savikaina "atkasinet".

     

    Dar yra laiko iki geguzes.

    Tai butu ir paciam lengviau susigaudyti likuciuose, matytumet kokios prekes baigiasi, kokios uzsiguli, matytumet skirtuma tarp pirkimo ir pardavimo kainos ir t.t. O metu gale inventorizacija daryti butu daug lengviau - reiktu tik sutikrinti "popierinius" likucius su sandeliu.

  5. Man kitas klausimas iskilo, ka daryt kai prekiu is Azijos yra daug, israsuose vos ne vienodai visos prekes ivardintos, kaip nurasant likuti ir minusuojant ji is islaidu geriau viska sutvarkyti? tarp daugybes prekiu labai sunkiai galeciau atsekti kur kuri buvo ir kokia kaina tiksli. Kaip elgtis tuomet? Gal uztenka tiesiog surasyti pvz.: liko tiek ir tiek laikrodziu, tiek ir tiek apyrankiu ir t.t.?

    Juk turi buti kazkokie prekiu kodai ar pan. Galite Excel pasidaryti lentele su visomis prekemis ir zymetis kada ir kiek gauta prekiu, kokia savikaina, uz kiek ir kada parduota ir pan. Tada metu gale uzteks tik sutikrinti jusu popierinius duomenis su realiais. Matysite kokios buvo islaidos, pajamos ir t.t.

  6. Tai kai jau nutraukėte, tada perkelti ir nebegalite.

    pvz. nauji nuostoliai susidarė 2012-12-30 d. , jūs tą dieną išregistruojate IV, reiškia po 2012-12-30 gautas (kitas) pajamas deklaruojant, jau nuostolio į išlaidas įtraukti negalėsite.

     

    Ar suprantamai paaiškinau

    1. Jei būtų už 2011 m nuostolis, už 2012m nuostolis ir 2012 m nutraukiama veikla. Deklaracijoje būtų rodomas 2011 m nuostolis?

    2. Jei už 2012m pliusas, o perkėlus 2011 m nuostolius gautusi minusiukas. Kaip tada?

    Ačiū

  7. Galima. Nes juk IV pajamas ir išlaidas už 2012 metus reikės deklaruoti iki 2013-05-01.

     

    Jums prievolė deklaruoti pajamas išleika, nors IV nutraukėte ir 2012 m. pabaigoje.

     

    "...Individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurie pajamas pripažįsta pagal kaupimo principą, susidariusius mokestinio laikotarpio nuostolius, kurie apskaičiuojami iš individualios veiklos pajamų atėmus neapmokestinamąsias pajamas ir leidžiamus atskaitymus, gali perkelti į kitus mokestinius metus. Šiuos nuostolius gyventojas gali perkelti neribotą laiką, numatant, kad toks perkėlimas nutraukiamas tik tada, kai gyventojas nutraukia veiklą, dėl kurios mokestiniai nuostoliai susidarė..."

    Individuali veikla nutraukta. Tai kada nutraukiamas nuostolių perkėlimas ? Gal galite pakomentuoti? Norisi viską tvarkingai pabaigti

    Ačiū

  8. taip ir atvaizduojami.

     

    Surašote dokumentą, kuriame nurodyta:

    500 lt. parduotų prekių savikaina

    100 lt. natūralio netekties nuostolių

    100 lt. sunaudota savo reikmėms.

     

    pagal šio dokumento duomenis atitinkamai ir traukiate:

    500 Lt. parduotų prekių savikaina.

    Viskas.

     

    kas jums čia neaišku?

     

    Jau visai susipainiojau.....

    Tai tų prekių savikainą įrašau į išlaidas su minuso ženklu?

  9. Tai logiškiausias variantas.

     

    Nuostoliai, susiję su prekių nekokybiškumu ar netinkamumu vartoti dėl realizacijos terminų pasibaigimo, nelaikomi natūralios netekties nuostoliais.

    http://mic.vmi.lt/do...e_id=1000002228

    Vadinasi, nurašytų prekių su pasibaigusiu galiojimu, negalima priskirti leidžiamiems atskaitymams :angry:.

    Tai gal tokias prekes galima nurašyti kaip sudužusias arba su pažeista pakuote (vežant, parduodant)?

    http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&id=1000078765&tree_id=1000002228

  10. Kadangi dėl IV nėra jokios tvarkos dėl tokių prekių nurašymo, tai taikoma bendroji tvarka kaip ir visiems.

    Pasiskaitymui:

     

    http://www.buhalteri...9&new_id=189449

     

    tai gal geriau visas prekes nurašyti metų gale po inventorizacijos?

    Tada bus galima tiksliai paskaičiuoti leidžiamus atskaitymus - 1 proc pagal pajamas ("Iš pajamų atskaitoma faktiškai patirtų natūralios netekties nuostolių suma, tačiau ne didesnė kaip 1 procentas vieneto pajamų." ).

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...