Pereiti prie turinio

ZilvinasS

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    9
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

ZilvinasS Pranešimai

  1. Sveiki,

     

    Atleiskit, jei tokia tema jau yra/buvo, tačiau niekur nerandu tikslaus atsakymo.

     

    Jei pvz aš įregistruoju MB ir siunčiu prekes iš ten Rusijos ar Tailando ar man reikia mokėti akcizo ir PVM mokesčius nors aš nesu PVM mokėtojas?

    Vienam forume radau, kad nepriklausomai kas tu esi, paprastas žmogus, UAB ar ateivis tu turi VISADA mokėti PVM ir akcizo mokesčius, jei prekių vertė viršija ~75Lt ir jos yra siųstos ne iš ES. Aš ir galvoju ar aš čia pats nelabai suprantu kas yra ta sąvoka "Ne PVM mokėtojas" ar žmonės čia tiesiog prirašo ką galvoja :)

  2. Pavyzdys. Tarkim aš parsisiunčiu iš kokios kininės ar korejietinės internetiniu parduotuvių ar tai kokių nors tarpininkų prekių ir juos perpardavinėju, kad internetu ar tai turguje ir t.t. Moku visus mokesčius, registruoju individalia veiklą ir t.t.

     

    1. Ar man reikia informuoti prekės gamintoją, kad aš pardavinėju jų prekes?

     

    2. O jeigu tai būtų EU šalys? Ar tai keičiasi kažkas ar tiesiog importo mokesčio nėra?

     

    3. Tarkim aš galiu atsisiųsti NIKE rūbus ir ramiai turgui juos pardavinėt?

     

    4. Gal kur galima plačiau pasiskaitinėti apie teisinę bazę, kuri sisijusi su daiktu perpardavimu.

     

    Ačiū.

  3. Sveiki,

     

    Situacija. Turiu paprastąjį neprotestuotiną vekselį 3300Lt sumai. Notaras jį patvirtino 2012 lapkričio 23 d. Pasakė, kad į anstolius galiu kreiptis per metus. Kadangi esu normalus žmogus, pranešiau apie viską skolininkui, jis paprašė palaukti. Galvoju kalėdos artėje, tuo labiau, kad su antstoliais niekas nenori reikalu turėt, tad bala nematė luktelsiu. Sausis, vasaris, kovas, pala pala pala po to išvis nebeatsako į skambučius ir t.t. Tikriausiai pažįstamas scenarijus, kurie turėjo paskolinę pinigų "draugams".

     

    Kreipiausi į antstolius, jie man pasakė, kad "greito išieškojimo nesitikėčiau. Vieningo anstolių savado duomenimis šis žmogus yra skolingas ir iš jo išieškoma apie ~20 000Lt." (Matyt visi bizniniai/varkiniai sumanimai nelabai kaip ėjosi.) Kai dar palaikėme kontakta darbą skolingas turėjo, dabar nežinau...

     

    Tiesa pasakius, neturėjau dar tokios situacijos, kad prieitu iki antstoliu, tad nebežinau kaip elgtis ir kokie tolimesni veiksmai būtini, naudingi, reikalingi. Tad prašau forumiečiu konsultacinės pagalbos.

     

    1. Pateikiant antstoliui vykdomajį notaro irašo orginalą ir sumokėjus sumą. (šiuo atveju pasakė, kad reikės sumokėti 169,93Lt)Jie pradės išieškoti. Norėčiau paklausti apie šią situaciją. Kokie jų veiksmai? Ar yra kokie terminai per kiek jie "bandys" išieškoti sumą? Ar išieškinės kol išieškos?

    Kiek suprantu, tai jei žmogus skolingas apie 20 000Lt ir yra vygdomas išieškojimas, tai aš esu pačiame gale...

     

    2. Išvis galit nusakyti praktika tokių situacijų, jei kas žinoma esat susidūrę?

     

    3. Notaras man pasakė, kad į antstolius galiu kreiptis per 1 metus. Jei nesikreipsiu, šis vekselis taps "skolos rašteliu" ir tada tik teismas.

    Jei aš kreipiausi į antstolius ir praėjo tie vieneri metai? Kas tada? Vedu prie to ar gali taip būti mano patvirtintas vekselis "nebegalios"?

    Nes tam atsiųstam "vieningam antstolių savade", na nežinau ar ten jis, tiesiog viskas surašyta, kiek kaip skolingas ir kokia tų skolų būklė. Prie pusės "bylos būsenų" yra "užbaigta" prie kitų "vykdoma", tačiau radus pora su tokia eilute "grąžinta ieškovui su turto neradimo aktu". Ar man tas pats gali būti?

     

    Kitos opcijos:

    4.Kiek prisimenu galiu kreiptis ir į "skolų išieškotojus", kurie už 10% ar tai 15% išieškos skolą. Tačiau mąstau ar apsimoka? Ar jie turės kokių nors papildomu svertų tam reikale?

     

    Ačiū!

  4. Sveiki,

    Versle esu naujokas... naujokas, gal ne tas žodis, tiksliau jokiu rimtų sąsajų su juo neturiu tad tikiuosi čia besilankantys žmonės geranoriškai padės ir atsakys į man rūpimus klausimus. Iš anksto dėkoju. Galite atsakyti ir kelis klausimus su kuriais susidūrėte ar žinote atsakymus, už visą pagalbą būsiu dekingas.

    Galvoja jau senokai knibžda mažo versliuko idėjos ir ,atsiradus pinigams ir nebepritrūkus ryžto, po truputi ją rutulioju. Kaip jau viskas apsiorganizuota, apkalbėta, apsiklausinėta, verslo modelis ir koncepcija suprantama ir t.t. Belieka keli štrichai apie galinčias iškilti problemas ir vadovaujantis idėja, kad pratybose sunku – kare lengva, pateikiu šį rašinio/klausimyno pobūdžio tekstą.

    Jei tai būtu paslauga nesusijusi su komerciniu sklypu tokių klausimų nekiltu, tačiau manau čia svarbi informacija ir jos gali prisireikti ne vien tik man versle bet ir visiem čia skaitantiems gyvenimiškose situacijose.

     

    Žemės dar neturiu, o ieškant pagal šiuos klausimus, norėčiau išsinuomoti/nusipirkti tokią, kad būtų kuo mažiau sunkumų.

    Ieškojau informacijos - daug straipsniukų, daug forumo temų - tai maždaug susidariau vaizdą kaip visas šis reikalas atrodo, tačiau papasakosiu kaip viską suvokiu ir Jūs pasakykit ar viską teisingai suprantu.

    Norint žemės sklype vykdyti komercinę veiklą(statyti komercinės paskirties pastatus, teikti paslaugas ir t.t.) reikia pakeisti jos paskirtį(jei ji tokia nėra) į komercinės paskirties žemę.

    Norėčiau paklausti apie „biurokratinį mechanizmą“, kaip tai vyksta ir kiek tai užtrunka.

     

    Ištrauka iš detalieji.lt tinklalapio.

    „...Jums reikalinga parengti žemės sklypo detalųjį planą.

    Detaliojo plano rengimas ilga ir sudėtinga procedūra. Reikia kreiptis į savivaldybę su prašymu leisti rengti detalųjį planą, pasirašyti detaliojo plano organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo sutarti, bei gauti projektavimo bei technines inžinerinių tinklų projektavimo sąlygas, pagal kurias parengtą detalų planą reikia suderinti su suinteresuotomis šalimis, institucijomis, savivaldybe bei teritorijų planavimo inspekcija, atlikti visuomenės informavimo ir kitas viešumo procedūras, bei teikti tvirtinti savivaldybės tarybai arba administracijos direktoriui.

     

    Vos per 5-7 mėnesius atestuoti teritorijų planavimo specialistai parengs Jūsų sklypo detalųjį planą (pakeis žemės paskirtį, sudalins ar apjungs kelis sklypus) visoje Vilniaus apskrityje (Širvintų, Vilniaus, Trakų, Elektrėnų rajonuose), bei suderins jį su sąlygas išdavusiomis institucijomis, savivaldybe, visuomene bei kitomis įstaigomis.“

     

    1.Kokiu atstumu komercinis pastatas turi būti nuo kelio?

    2.Detaliajame plane turi būti nurodomas kelias/privažiavimas prie komercinio pastato? Jeigu jo nėra?

    2a. Kiek teko girdėti, apie tai info neradau. Šalia kelio paliekama keliolika metrų ir ši žemė yra valstybės(jei ateityje būtu inicijuoti kelio platinimo darbai ar pnš.)

    2b. 2a, atveju, jei aš planuoju padaryti privažiavimą prie mano komercinio objekto ir tas kelias eina per valstybės žemę , aš viską turiu derinti panašiai kaip ir su žemės paskirties keitimu, per detalųjį planą. Ar gali man dėl kokių nors priežasčių neleisti to daryti?

    2c. Jei atliekami kelio darbai ir šalia yra nuosava žemė trukdanti darbams, ji išperkama iš savininko „prievartos“ būdų?

    3.Kvailas klausimas. Jei aš randu nenaudojamą žemės sklypą(ne per skelbimus, ne per iškabas prie kelio). Ar aš kaip nors galėčiau „atrasti“ tos žemės savininką ir su juo pasikalbėti dėl žemės nuomos/pirkimo? RC?

    4.Pvz. sklypas nemažas ir aš pasistatau viską ko man reikia. Kitas juridinis asmuo suinteresuotas teikti paslauga tokiai pat klientų grupei ir jis nori pasistatyti kokį nors objektą, o iš manęs tik nuomotis žemę. Aš vėl viską turiu suderinti su visom institucijom ar čia viskas paliekama nuomotojui?

    5.Jei šalia yra gyvenamųjų pastatų ar jie gali reikšti kokias nors pretenzijas? Pvz. mano statinys jiems užstos vaizdą į kapines ar kelią? Ir ar išvis jeigu mano verslas yra „environment friendly“ ir aš viską padariau pagal įstatymą, ar jie gali kaip nors apriboti/sustabdyti mano veiklą?

    5a. O jeigu mano verslas nebūtų „žalias“. Pvz. pasistačiau sandėliuką chemiškai nuslankinti avių vilną. Naudoju chemikalus + gal blogas kvapas. Ar dėl to gali apriboti mano veiklą? Arba mano sklype nuomotojas nori statyti degalinę, yra kažkokie reikalavimai, kiek tai turi būti nutolę nuo gyvenamųjų namų? (Čia dėl bendro išprusimo ).

     

    Antra dalis.

    Na tarkim viskas tvarkoje, nusipirkau žemę, pasikeičiau paskirtį, padariau privažiavimą ir viskas ql, ore, jėga. Dabar atėjo metas komercinio pastato statybai:

    6.Ar aš turiu gauti kažkokius leidimus, kad galėčiau statyti savo komercinės paskirties žemėje kažkokį statinį(ar tai jau turėjo būti nurodoma detaliajame plane)?

    7.Santechnika, elektra ir t.t. Mano reikalas? Ir vėl ar viskas turi būti suderinta detaliajame plane?

     

    Šeip pradžioje mąsčiau labai ūkiškai ir pragmatyviai. Sklypas=objektas=juridinis asmuo/UAB=važiuojam!... tik pinigų turėk. Tačiau po truputi gilindamasis supratau, kad nebus taip viskas paprasta. Jei vien su sklypu(detaliuoju planu) teks vargti ilgokai, lakstant per visas institucijas ir t.t. Viename forume skaičiau, kad žmogui kelis metus jau nepakeičia ūkinės paskirties žemės į komercinę... Kitame, kad norint pakeisti žemės paskirtį reikia apsiginkluoti vokeliais, šampanu ir saldainiais. Taigi gavęs jūsų atsakymus ir pasiūlymus dar kartą viską apsvarstysiu... bet neleisiu, kad man čia kažkokie biurokratai ir detalieji planai numuštų upą ir ryžtą.

     

    Ačiū visiems, sekmės.

  5. Supratau, kad niekas čia mano rašliavos neskaitys, tai užduosiu kelis trumpus klausimus?

     

    1) Parašo vietoje turi būti vardas, pavardė, parašas ar tik parašas?

    2) Apmokėjimo vieta vekselyje? Aš noriu, kad būtu tik banko sąskaita, ar būtina parašyti kažkokia tikslia lokaciją?

    3) Kokiu būdų aš turėčiau informuoti skolininką, kad jis nesumokėjo vekselyje nurodytos sumos? Užtenka SMS? Skambučio? Ar reikia duoti lapą, kad jis pasirašytų jog buvo informuotas. (kokia procedūra laukia, jei skolininkas pakeis gyvenamąją vietą, tel., ir nebus informuotas apie vekselio apmokėjimo periodo pabaigą?

     

    4) Skaičiau, kad ne visi notarai skuba tvirtinti skolos vekselių ir siųsti skolininko antstoliams, gal žinote, kurie notarai sutvarko viską greičiau. Jei esate susidūrę su tuo, tai gal parašysite, kuris notarų biuras(nr.) viską sutvarko greitai?

  6. Pirma sukurta tema, jei ne ten sukūriau, tai nepykit ir prašau administracijos perkelti temą ten kur reikia.

     

    Taigi, noriu paskolinti pinigų suma asmeniui. Nesu susidūręs su vekseliais, taigi norėčiau keleto patarimų.

     

    Iš pradžių, kad nebūtų - "išmok naudotis paieška" ar "ateina ir iškart kuria temą, kai dar 100 tokių" - rodau, ką sužinojau naudodamasis visų mylimu paieškos langeliu. Raktinis žodis - vekselis.

     

    a)http://uzdarbis.lt/t207113/sutarties-sudarymas-ar-kazkas-panasaus/page__p__1879056__hl__vekselis__fromsearch__1#entry1879056 - sužinojau, kad su nepilnamečiu pasirašytas vekselis yra niekinis. Na bet tema ir buvo ne apie vekselius.

    b)http://uzdarbis.lt/t206624/apie-vekselius/page__p__1875054__hl__vekselis__fromsearch__1#entry1875054 - sužinojau, kad notaro patvirtinimo pasirašant vekseli nereikia. Notaras reikalingas, jei su tavimi skolininkas neatsiskaito iki numatytos datos(net teismo nereikia). Nors iki tol galvojau, kad notaras būtinas. Ir dar, kad geriausias tokiais atvejai neprotestuotinas vekselis, bet mane supainiojo kelios žinutes, apie tai užduosiu klausimą vėliau.

    c) http://uzdarbis.lt/t137278/paskolos-ir-vekseliai/page__p__1354653__hl__vekselis__fromsearch__1#entry1354653 - vekselis bus negaliojantis, jei skolininkas įrodys, kad jis padirbtas. Na tikriausiai, jei įrodys, kad jis jo nepasirašė, kad jo parašas netoks... vekselis irgi negalios, bet čia jau teismai ir dėl mano sumos man atrodo, tas žmogus to nesiims.

    d) http://uzdarbis.lt/t147264/aciu-kauno-antstoliui-kuris-padejo-isieskoti-is-agnes-petrauskaites-skola/page__st__40__p__1488221__hl__vekselis__fromsearch__1#entry1488221 - tema apie nuoširdžią padėką antstoliui, padėjusiam išieškoti skolos. O kitų narių pamąstymai, kaip galima iš dailiosios lyties išsireikalauti natūrinio skolos gražinimo ir buvo pasiūlymas tai net įteisinti pas notarą. Aisq viskas juokų lygyje, bet tema privertė nusišypsoti.

     

    Kadangi neseniai perinstaliavau windowsus, šiuo metu negaliu pasižiūrėti .doc failuose esančių vekselio pavyzdžių, nes neturiu wordo. Internete pavyko rasti pavyzdį, kuriame viską užpildžius vekselis parašomas "kaip turi būti."

     

    http://www.dokumentai.info/node/40

     

    Ar toks vekselis atspausdinus jį ant lapo bus tinkamas?

     

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    PAPRASTASIS VEKSELIS

    2012 m. gegužės mėn. 8 d., Vilnius

     

    Šio vekselio davėjas - Vardenis Pavardenis, a. k. 3xxxxxx1234, pagal šį vekselį besąlygiškai įsipareigoja sumokėti: 3000 (tris tūkstančius litų) Lt tiesiogiai Vardui Pavyzdžiui, a. k. 3xxxxxx4321, adresas Anstolių g. 12-12.

     

    Šis vekselis turi būti apmokėtas 2012 m. lapkričio mėn. 1 d..

     

    Šio vekselio apmokėjimo vieta yra - arba į sąskaitą a.s. Nr.: LT1234567890001234.

     

    Šis vekselis yra neprotestuotinas.

     

    Vekselio davėjas:

    Vardenis Pavardenis

    a. k. 3xxxxxx1234

    adresas Vekselio g. 11-11

    parašas

     

     

     

     

     

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     

    Instaliavau wordą ir man šis vekselis rastas http://www.judico.lt/lt/a/publikacijos-ir-seminarai/vekselis-vekselio-forma-ir-reikalavimai-vekseliui/#vekselio-forma --->>>> "fizinio asmens, išduodama fiziniam asmeniui" , atrodo geresnis? Kaip yra ištikro?

    Klausimas F) Šiame vekselyje yra "Vekselio davėjas atleidžia vekselio turėtoją nuo pareigos įforminti protestą dėl vekselio neapmokėjimo." prišingai nei duodame pavyzdyje. Kuris geresnis, kuris duoda man daugiau laisvės?

     

    +F) Ar ranka užpildytas vekselis yra geresnis?

     

    Berašydamas radau šį straipsnį: http://[http://www.ekonomika.lt/naujiena/staigmena-vekselio-turetojui-vekselis-negalioja-4196.html

    "Vekseliams, skirtingai nei kitiems skolinius įsipareigojimus patvirtinantiems dokumentams, yra būdingas didelis standartizavimas ir itin griežti turinio reikalavimai. Dokumentas, neatitinkantis galiojančiuose teisės aktuose numatytų formalių reikalavimų, neturi vekselio galios. Taigi asmuo, priimdamas vekselį, turi itin atidžiai patikrinti ir įsitikinti, kad popieriaus lape su vekselio davėjo įsipareigojimais yra nurodyti visi įstatymų reikalaujami vekselio rekvizitai."

     

    Tai ar yra visi vekseliui reikalingi punktai šiame pavyzdyje?

     

    Klausimai dėl pačio vekselio:

    1) Ar vekselio davėjas(skolininkas) pasirašydamas turi parašyti vardą pavardę ir parašą ar tik parašą.

    2) Eilute su adreso vieta kur turi būti perduoti pinigai? Aš noriu, kad būtų tik sąskaita, e-bankininkystė! Lieka viskas, informacija fiksuojama ir saugoma, o su ta vieta kur perduoti reikia... tai po to bus, meluoji, padaviau, neatsimeni... kaip geriau ją parašyti?

    3) Kažkur skaičiau, kad oficialūs dokumentai turi būti pasirašomi su juodu tušinuku? Ar nesvarbu su kuo pasirašys: anglimi, krauju, mėlynu tušinuku? Smulkmenos, bet nesinori po to dėl to kentėti.

    4) Čia viskas spausdinta, tačiau seniau teko matyti vekselių, kur vardas pavardė, adresas, kodas įrašomi ranka pačio skolininko. Ar taip būtų geriau ar jokio skirtumo?

    7) Šis vekselio pavyzdys yra be "galiojimo datos", teko skaityti kažkurioje temoje, kad vekseliuose būna "pasibaigimo" data ar ji būtina?

     

    Pasirašius vekselį:

    8) Orginalus vekselis lieka skolintojui t.y man, ar būtina kažkokį vekseli palikti skolininkui? Kopija?

     

    Tai dabar taip. Aš paduodu pinigus, skolintojas pasirašo vekseli taip kaip atsakėt pirmame klausime. Jei skolininkas negrąžina visos sumos pvz. kaip nurodyta vekselyje, iki lapkričio mėnesio 1d..

    9) Aš pasiimu vekseli ir einu pas notarą? Ar pas notarą būtina eiti iškart pasibaigus skolos grąžinimo laikui ar galima, kad ir po mėnesio, dviejų. (Žinot kaip būna su skolomis, palauk palauk, jau kita savaitę turėsiu visą sumą.)

    10) Notaras man man duoda išrašą ir aš keliauju pas antstolius? Ar būna kokių atveju, kad reikia teismo, mano pačio iniciatyva, o ne skolininko?

    9) Dėl kokių priežasčių notaras gali nepriimti mano vekselio? Kiek supratau, dažniausiai nepriima dėl vekselio neatitikimo teisės nusakytoms normoms (nebūna pasirašimo vietos ar a.k. ir t.t.)?

    11) Per kiek maždaug laiko antstolis išieško reikiama sumą pinigų (šiuo atveju tai bus 3k Lt)? Ar ilgai tai užtrunka. Skolininkas turi darbą ir jo vardu užrašyta žemės, tai manau problemų neturėtu kilti?

     

    12)Kokių teisinių svertų turi skolininkas?

    Kiek skaičiau vekselis yra populiarus ir plačiai naudojamas. Man kaip, su jais nesusidūrusiam, ant balto lapo parašytas trumpas tekstas ir parašiukas, atrodo nerimtai. Ar labai didelę teisinę galią turi šis dokumentas? Ar nebus taip, kad po to apskundus mano vekseli teismui, jis bus negaliojantis?

     

    13) Iš vekselio: "Šis vekselis yra neprotestuotinas." O protestuotojas yra...? Skolininkas? Taip išeina iš vekselio.

    Kažkur skaičiau, kad vekselio neakceptavus(t.y.) nesumokėjus, skolintojas "protestuoja" ir kreipiasi į notarą? Tai kas šiuo atveju yra "protestuotojas" ar tai reiškia, kad skolininkas dėl nieko negali ginčytis ir turi viską padaryti kaip numatyta vekselyje?

    eh... sunkūs tie teisniai žodžiai-terminai.

     

    14) Iš vekselio: "Šis vekselis turi būti apmokėtas 2012 m. lapkričio mėn. 1 d."

    Ar nebūtų geriau pridėti žodį, iki? ...iki lapkričio mėn. 1d.? Ar būtina, galima, reikia?

     

    15) "Vekselio protestavimas ir pateikimas apmokėti". Kada, kaip, kur, per kiek laiko? Ar turi būti punktų apie šiuos dalykus?

     

    Realiai šiuo konkrečiu atveju aš nelabai jaudinuosi dėl savo pinigų, nes žmogų aš pažinojau ir jis nėra toks kuris vėjavaikiškai vengtu įsipareigojimų ir t.t. Tačiau baigus studijas, tas ryšys nutrūko ir vos prieš kelias dienas gaunu prašymą paskolinti pinigų pusmečiui. Tvarkoj, už 10% prašom, pasirašom vekseli ir tvarka. Kadangi dabar nelabai bendraujam aš noriu pasirašyti vekseli, nes kaip su žmogumi nesi susaistytas giminystės ryšiais ar nebendrauji, gali po to kilti problemų su skolos grąžinimu. Pinigai turi tokia savybę - išgaruoti.

     

    O tiek klausinėju ne dėl to, kad ateityje tikriausiai dar ne kartą teks susidurti su vekseliais tai norėčiau sužinoti kuo daugiau ir kuo smulkiau, kad ateityje prireikus paskolinti didesnę sumą nelikčiau basas. Kaip ir sakiau, šiuo konkrečiu skola manau atgausiu, tačiau noriu turėti garantijų, o ne tik pasižadėjimą.

     

     

    P.S. Jei nesate susidūrę su vekseliais ar nesate bent kiek patyres teisininkas, prašau netuščiažodžiaukit.

     

    Ačiū.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...