Pereiti prie turinio

Design Master

Nariai
 • Pranešimai

  678
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  1
 • Atsiliepimai

  0%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo kalinauskasweb Sendiena Izraelis subombardavo gazos ruoza   
  Rusijai nusišvilpt ant to karo. Bet rusų Katiušas turi tik arabai. na aišku pasaulyje mažai kas kariauja... bet tokiais kiekiais tas katiušas turėti, kad laidyti ant Izraelio kasdien po porą dešimčių... rodo, kad Ant kiek jie vaidina, kad jiems neįdomus tas karas, jie jiems kas mėnesį po naują siuntinuką tų raketų išsiunčia... tai kaip čia pasakius... ant tiek jiem ir nusispjaut ant karo... :lol:
   
  P.S - Tiesa- Kiniečiai pigiausius ginklus gamina :lol:
 2. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo Gazikas Turinio valdymo sistemos: kas tai ir kokios jos būna   
  Kuriant interneto svetainę – nesvarbu, ar tai el. parduotuvė, firmos ar organizacijos „namai", didžiulis portalas ar paprastas asmeninis tinklapis su dienoraščiu – būtina tinkamai organizuoti informacijos sklelbimą ir atnaujinimą. Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  Tikriausiai žinote, jog prižiūrėti, atnaujinti, redaguoti didesnės svetainės informaciją, o ypač rankiniu būdu redaguojant HTML kodą, rašant naujus scenarijus ir kuriant užklausas duomenų bazei, gali būti labai varginanti užduotis.
  Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  O svarbiausia – nereikės investuoti nė vieno cento!
  Lietuvoje dizaino ir programavimo paslaugas teikiančių bendrovių siūlomų pagrindinių turinio valdymo sistemų (TVS) kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Norint išplėsti TVS funkcionalumą pridedant galimybes kurti ir valdyti vartotojų grupes, įdiegti bei valdyti naujienų prenumeratą, diskusijų grupes, apklausas, reklamines antraštes ir kitus modulius, teks dar labiau papurtyti kišenes, o kuriant didelį interneto projektą galutinė kaina gali išaugti iki penkiaženklio skaičiaus.
  Didesnei firmai tokios sumos atrodys įkandamos, tačiau nepamirškime smulkiųjų "žuvelių" ar paprastų piliečių, skaičiuojančių kiekvieną litą ir net negalvojančių įsigyti komercinį produktą. Užregistravę domeną tikėkitės sulaukti įvairių firmų vadybininkų skambučių, siūlančių sukurti interneto svetainę, valdomą TVS, o jei jau turite sukurtą, jums anksčiau ar vėliau bus pasiūlyta prie jos prijungti TVS ir tokiu būdu palengvinti valdymo procesą. Tačiau susimąstykite prieš įsigydami išbaigtą produktą, nemokamą jo diegimą ir specialistų konsultacijas – galbūt vertėtų išbandyti visiškai nemokamus produktus, funkcionalumu bei paprastumu naudoti ir valdyti nenusileidžiančius komerciniams?
  Atvirojo kodo „Mambo" TVS – gana populiarus ir gerų vartotojų atsiliepimų sulaukiantis produktas. Ši TVS veiks serveryje, kuriame įdiegta „Apache" HTTP serverio, „MySQL" duomenų bazių programinė įranga bei PHP scenarijų vykdymo priemonė.
  „Mambo" įdiegti specialių žinių nereikia, tačiau būtina sugebėti tinkamai parengti „MySQL" duomenų bazę, nes diegimo vedlys paprašys nurodyti vartotojo vardą ir slaptažodį. Iš kūrėjų svetainės parsisiųskite diegimo archyvą, jį išskleiskite, „Apache" serverio svetainių šakniniame kataloge sukurkite naują katalogą (pavyzdžiui, "Mambo") ir į jį nukopijuokite visą išskleisto archyvo turinį. Tuomet diegimo vedlį iškviesite naršyklėje surinkę www.jusudomenas.lt/mambo (o jei TVS diegiate savo kompiuteryje, naršyklėje surinkite http://localhost/mambo). Iškviestas diegimo vedlys patikrins, ar sistema atitinka visus reikalavimus, paprašys įvesti „MySQL" vartotojo vardą bei slaptažodį ir keletą kitų parametrų. Baigęs diegti vedlys pareikalaus ištrinti „Installation" katalogą.
  Po diegimo naršyklės lange surinkę tą patį adresą, išvysite pagal šabloną „Mambo" TVS sukurtą interneto svetainę. Spustelėję „Administrator" mygtuką, pamatysite prisijungimo prie TVS valdymo skydelio formą. Jį galėsite valdyti prie TVS prisijungę tik kaip administratorius.
  Administratoriaus teisėmis prisijungus prie sistemos, jus pasitiks patogus, intuityvus, nesudėtingai valdomas, įvairiomis spalvomis ir piktogramomis išgražintas sistemos valdymo skydelis. Pagrindinis sunkumas, su kuriuo teks susidoroti prieš išmokstant valdyti „Mambo" TVS, – perprasti jos struktūrą. „Mambo" – viena galingiausių atvirojo kodo TVS, kuri interneto svetainę valdo naudodama įvairius komponentus, modulius, „mambotus" ir t. t. Sukurta svetainė sudaryta iš atskirų modulių (įvairūs meniu, prisijungimo bei paieškos formos ir t. t.), kurių valdymas pasiekiamas per Modules-Site Modules meniu. Su „Module Manager" galėsite nustatyti modulių pozicijas tinklapyje, nurodyti, kuriuose tinklapiuose moduliai bus aktyvūs, kurios vartotojų grupės juos galės pasiekti ir t. t.
  Kiekvienas modulis atlieka tam tikrą darbą: apklausos (poll) modulis vykdo apklausas, prisijungimo – pateikia prisijungimo prie sistemos formą, meniu – rodo svetainės meniu ir t. t. „Mambo" TVS kiekvieną modulį leidžia nesunkiai konfigūruoti (keisti išvaizdą, atliekamas funkcijas ir kt.). Sudėtingesnius modulius, tokius kaip apklausos, reklaminių antraščių rodymas, aptarnauja atskiri komponentai, todėl jų konfigūravimas pasiekiamas per meniu.
  Vienas stipriausių šios TVS kozirių – išplečiamumas. Valdydami sistemą daugelyje vietų rasite meniu punktą „Install". Be standartiškai pateikiamų sistemos funkcijų ir galimybių gausos, galėsite įdiegti papildomus modulius (rodančius nedidelį laikrodį, jau įvykusias apklausas ir t. t.), turinio keitimo ar paieškos „mambotus", komponentus (el. parduotuvė, šablonų kūrimas, forumas), naujus svetainės bei administravimo skydelio šablonus, lokalizavimo paketus ir kt. Interneto svetainėse "Mamboforge.net" ir "Mamboportal.com" rasite ne tik daugybę „Mambo" TVS atnaujinimų bei priedų, bet ir galėsite dalyvauti diskusijose, sulaukti pagalbos iš kitų vartotojų.
  „Mambo" TVS, šiemet pelniusią žurnalo „LinuxUser & Developer" suteiktą „Geriausios "Linux" arba atvirojo kodo programinės įrangos" vardą ir nurungusią gerai žinomus gaminius KDE, „Firebird SQL" bei „eGroupware", patariama valdyti naudojant "Internet Explorer 5.5" ir naujesnę naršyklę, nes su jomis galėsite išnaudoti visas sistemos galimybes. Su kitomis naršyklėmis taip pat galima dirbti, tačiau gali neveikti kai kurie TVS komponentai (pavyzdžiui, WYSIWYG redaktorius), negalėsite paspausti tam tikrų mygtukų ir t. t.
   
  kokios yra TVS (CMS) ?
  Asmeniškai patariu naudotis Open source TVs'ais kaip pradžiai. jos yra labai geros mokymuisi, ir t.t.
  Joomla PHP fusion Drupal e107 Šie TVS yra pagrindiniai, ir labiausiai naudojami.
 3. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo celeron Blogo kūrimo procesas   
  Daug žmonių visada klausinėja įvairius klausimus, kaip kurti blogą ? noriu pradėti savo projėktą ? nuo ko pradėti ? noriu išmogti Web kurimo ... ir t.t. štai vienas iš geriausių būdų tai pradėti kurti jūsų blogą. tai yra geriausia pradžia...
   
  Kas tai yra Blog? ...
   
   
  Paklausęs draugo, ar žino kas tai blog‘as, jisai net neabejodamas atsakė, kad tai – „negeras“.
  Prieš porą dienų www.15min.lt savo tinklalapyje atliko apklausą "Ar turite savo blogą?". Štai rezultatai:
   
  Taip. Rašau kiekvieną dieną = = = 17 balsų.
  Esu susikuręs(-usi), bet nieko nerašau = = = 31 balsų.
  Ne, bet skaitau kitų = = = 41 balsų.
  Ne. O kas yra blogas? = = = 200 balsų
   
  Dar labai daug žmonių nenutuokia, kas tie blog‘ai išvis yra!
  Blog‘as – tai sulietuvintas angliškas žodis Blog.
  Blog‘ai lietuvių kalboje vadinami tinklaraščiais. Bet manau visiems bus lengviau suprasti, jeigu vadinsime ir toliau Blog‘ais.
   
  Blog‘o kūrimas yra visiškai nemokamas, ir Blog‘ą gali sukurti kiekvienas, kas perskaitys šį straipsnį, be jokių papildomų žinių.
   
  Kuo Blog‘as ypatingas ?
  Diskutuoti galima visur, kur papuola: kavinėje su draugais, internete. Bet įdomiau tai padaryti yra nuosavame Blog‘e.
  Rašant Blog‘us galėsite ne tik pats rašyti, bet ir susilaukti kitų žmonių nuomonių.
  Gal, net jūsų Blog‘as taps geriausias visoje Lietuvoje, o jeigu kursite užsienietišką blog‘ą – ir užsienyje.
  Geras blog‘as, kuris sulaukia daug lankytojų, suteikia jums reputaciją, jūs šiame blog‘e galite uždirbinėti pinigus (apie tai irgi pakalbėsime vėliau). Jūs galėsite reklamuoti, kurti konkursus ir t.t.
   
  Nusprendėte kurti Blog‘ą, nuo ko reikia pradėti ?
  Tai, kad jau skaitote šį straipsnį, jau priėjote vienu žingsniu arčiau prie Blog‘o kūrimo.
  Įsivaizduokime, kad mūsų Blog‘as yra rašinėlis, kurį rašysime, arba rašėme mūsų lietuvių kalbos mokytojai. Kaip kiekvienas rašinėlis, ir Blog‘as turi savo temą, kuri turi būti gerai apsvarstyta, gerai apgalvota...
  Nuo jūsų Blog‘o pavadinimo, idėjos, pagrindinės minties priklausys visi kiti kūrimo etapai. Jei pasirinksite prastą temą, jūsų blog‘as gali užstrigti po poros dienų. Jei pasirinksite gerą idėją, jūsų Blog‘as galės klestėti ir didėti nuo dienos į dieną be jokių kliūčių.
  Kaip pasirinkti gerą temą mūsų Blog‘ui ?
  Pirmiausia rinkdamiesi temą Blog‘ui (tinklaraščiui), pagalvokime, ar tai yra mano viduje, ar ši tema man prie širdies?
  Tai nėra labai tikslus nurodymas, kaip pasirinkti temą, bet tai labai puikiai pasako, kad tema slypi jūsų viduje, ir jūs kurdami ta tema turite pasvarstyti porą dalykų:
  Tarkime, jūs norite kurti Blog‘ą, kuris gali užimti daug laiko, ir jūs turėsite susikurti ilgalaikį metodą jo kūrimui. Todėl verta pasiklausti savęs: „Ar vis dar rašysiu šia tema Blog‘ą po 12 mėnesių?“, jeigu atsakymas neigiamas, patarčiau iškarto rinktis kitą temą, arba vėl apsvarstyti, ar tikrai norite kurti Blog‘ą. Skaitytojai labai lengvai atskiria ar ta tema, kuria rašysite yra jums prie širdies . Jeigu pats autorius netiki jo rašoma tema, kodėl lankytojai, kurie skaito jūsų straipsnį, turi tikėti tuo ką parašėte ? Niekas nenori skaityti straipsnio, kuriuo pats autorius netiki.
  Jūsų pasirinkta tema neturi būti per daug plati, nes tada jūs išsiblaškysite tarp įvairių temų ir skaitytojai tikrai nebus sudominti išsiblaškiusiu Blog‘u. Jūsų blogas turi būti išskirtinis, ir populiarumas tai nėra pagrindinė jo mintis.
   
  Taip pat, renkantis temą, reikia turėti omeny, kad pasaulis keičiasi, viskas dabar labai greitai keičiasi, todėl jūsų tema irgi gali pasikeisti, dabartinis dizainas , tai nėra dizainas, kuris bus po kokių metų ar dviejų. Per tą laiką atsiras naujos programų versijos ir nauji atnaujinimai, seni dalykai išnyks. Jums labai pasisektų, jeigu jūs pagautumėte kažką, kas po mėnesio ar dviejų pasidarytų iš nepopuliaraus į labai populiarų. Labai populiari tema gali pritraukti daug lankytojų. Bet taip pat ji kažkada pasens ir reikia apmąstyti apie tai, kad ši tema visada atsinaujintų, visada atsirastų joje kažkas naujo, kas iš naujo ir iš naujo sudomintų lankytoją.
  Visada pasitikrinkite, ką žmonės mėgsta dabar, šiuo metu, ir tada pamąstykite ką žmonės mėgs po 6 arba 12 mėnesių.
  Kaip jau ir minėjau, bet manau dar kartą svarbu pabrėžti, kad daugelis lankytojų rinkdamiesi temą renkasi kažką populiaraus, pamatę, kad kažkokia tema yra labai populiari, nusprendžia ir jie rašyti apie tą patį. Kokie to rezultatai ? Dažniausiai yra kopijuojamos tos pačios temos, yra rašoma tas pats per tą patį, ir jokio lankomumo nėra sulaukiama, vis gi vienas iš svarbiausių dalykų – lankomumas. Prisiminkite, kad rašydami svarbius dalykus aktualius dabar, tuo pačiu jūs turite žiūrėti ir į ateitį.
  Kaip daug kas sako, tapkite didelė žuvis mažame akvariume, negu maža žuvis dideliame akvariume.
   
  Viena iš ieškojimo idėjų yra ta, kad po mėnesio ar dviejų jūs vis dar galėsite įdėti šviežaus turinio, galėsite įdėti šviežius straipsnius ir t.t. svarbiausia yra, kad tema jūsų nestabdytų, o stumtų jus į priekį.
   
  Jeigų jūsų padėtis yra stabili, ir pinigai tikrai daug jums nereiškia, jūs galite kurti Blog‘ą jūsų malonumui, vietoj dienoraščio arba pan... Bet jeigu jūs manote, kad galite pasipelnyti iš blog‘o, verta iš karto pagalvoti, iš kur plauks pinigai ?
  Apie tai padiskutuosime dar vėliau, kai jau pasirinksite temą.
   
  Visą tai rašau tam, kad suprastumėte , jog temos pasirinkimas yra kai kuriais atvejais svarbiausias procesas blog‘o kūrimo procese. Teisinga tema, teisingu laiku gali sudaryti didelę sėkmę. Bet neteisinga tema, kuri jūsų nedomina gali jus sužeisti, ir baisiausiai sugadinti jūsų laiką.
   
  Pasirinkau temą, esu labai ja patenkintas, turiu labai daug entuziazmo ir užsidegimo kurti toliau, ir rašyti šia tema, ką daryti toliau ?
  Kai pasirinkome temą, galime manyti, kad sunkioji dalis jau atlikta. Morališkai, mes jau viską atlikome. Dabar liko fizinė dalis – įgyvendinimas.
  Būsiu labai neteisus, jei pasakysiu, kad ši dalis yra nesvarbi, ir lengva. Ji irgi reikalauja gilaus apmąstymo, pasirinkimo ir t.t.
  Mums reikia pasirinkti platformą. Kas tai platforma ?
  Manau labai geras palyginimas yra namas. Kiekvienas namas turi nuolatinę struktūrą, be kurios namas nebūtų namas. Taip ir Blog‘as, jisai turi savo struktūrą.
  Idėja buvo sugalvota –„ Namo“ projektas buvo nubraižytas, ir suplanuotas. Mes jau turime brėžinius.
  Dabar reikia statyti pamatus – platformą.
  Platforma gali būti nemokama arba mokama.
  Dažniausiai kylantis klausimai yra:
  „Kokią platformą naudoti ?“ , „Ar verta naudoti nemokamą platformą ? Ar pirkti viską savo ? Koksai pasirinkimas yra geresnis ?“ , „Ar verta pradėti su nemokama platforma, ir vėliau persikelti į mokamą ?
  Kaip tik į šiuos klausimus ir atsakysime čia. Geriausias atsakymas- tai patirtis – kiekvienas žmogus su laiku išbando vieną, paskui iš patirties jisai pradeda suprasti, kas jam bus patogiau arba ne. Aš jums negaliu tiksliai patarti kokią platformą rinktis, nes tai jūsų pasirinkimas, kurį darote pagal temą. Kiekviena tema turi savo ypatingų reikalavimų, kurias įvairios platformos atlieka.
  Taip pat platformos pasirinkimas priklauso nuo to, koksai jūsų biudžetas ? Kokiu tikslu tai kursite?
  Jeigu norite kurti viską savo, o tai užtikrina aukštą kokybę, jums reikės pirkti:
  • Platformą
  • Domeną
  • Hostingą
  • Reklamą(nebūtinai)
  • Dizainas
  • Instrumentai (įvairiems blog‘ams reikia įvairių instrumentų, kurie praplečia jo galimybes)
  Platformą neprivaloma pirkti, yra pilna nemokamų platformų kaip :
  • www.blogger.com (užsenietiškas)
  • www.wordpress.com (užsenietiškas)
  • www.blogas.lt (lietuviškas)
  • www.eblog.lt (lietuviškas)
   
  Kiek jūs esate gabus Web arba kompiuterio srityje ?
  Tai irgi labai svarbus klausimas, kurį turite pasiklausti savęs prieš pasirinkdami platformą, todėl, kad kai kurios platformos nereikalauja jokių žinių, ir galite pradėti nuo A ir baigti Z, bet kai kurios platformos yra labai sudėtingos, ir reikalauja bent jau pagrindinių Web žinių.
  Taip pat geras pasirinkimas bus tada, kai sužinosite kitų nuomones apie jų naudotas platformas. Kaip minėjau patirtis- tai geriausias rodiklis. Kitų patirtis gali jums labai padėti, todėl prieš renkantis platformą pasiskaitykite uzdarbis.lt arba kitose forumuose kitų žmonių nuomones apie įvairias platformas.
  Kas būtų geriau, naudojant mokamą programą ?
  • Jūsų nuosavas domenas - Vietoj vardas.blogas.lt bus tik vardas.lt. Tai padidina lankomumo galimybę, ir taip pat padaro jūsų svetainę aukštesnio lygio. Todėl trumpas domenas suteikia svetainei aukštesnę reputaciją ir reiškia aukštesnį profesionalumo lygį.
  • Jūsų Hostingas- Jūs pasirenkate jums tinkamą hostingą, ir tai suteikia galimybę paimti didesnę talpą ir greitesnį srautą. Greitesnis srautas negadins jūsų lankytojų nervų ir pakraus tinklalapį greičiau. O vieta leis jums įkeldinėti daugiau straipsnių, nuotraukų filmų ir t.t.
  • Gera platforma – Dažnai žmonės išgirdę žodį gera, pamano, kad ir patogi. Ne, mokamą platformą geriausia pirktis aukšto lygio Blog‘eriams, Blog‘eriams, kurie žino Blog‘inimo sritį. Tokiems vartotojiems mokamos platformos suteiks didesnes galimybes ir daug daugiau funkcijų kuriant jų Blog‘ą.
   
  Geras pasirinkimas tiems, kas tik pradės Blog‘inti, tai paimti nemokamą platformą kaip www.Blogas.lt ir tenai pradėti. Išsiveržti į aukštas vietas su tokiu blog‘u bus sunkoka. Bet tai bus gera pradžia savęs išbandymui.
   
  Štai ir viskas... Jūs turite Blog‘o (tinklaraščio) pamatus. Visa kita yra jau statyba ir dailinimas.
  Svetainės kaip www.Blogas.lt suteikia jums jau pastatytą namą, jums tik bereikės jį apdailinti.
  Jeigu rinksites wordpress ant nemokamo hostingo teks patiems statyti.
   
   
  Kaip instaliuoti wordpess ? Kaip kurti, arba pritaikyti dizainą arba theme ? Apie svetainės populiarumą - paaiškinsiu kitame straipsnyje, kuris bus kitą mėnesį.
   
   
   
   
  Čia galite parsisiūsti tvarkingesnį straipsnį Worde:
   
  BLOG_as.doc
 4. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo Gazikas Turinio valdymo sistemos: kas tai ir kokios jos būna   
  Kuriant interneto svetainę – nesvarbu, ar tai el. parduotuvė, firmos ar organizacijos „namai", didžiulis portalas ar paprastas asmeninis tinklapis su dienoraščiu – būtina tinkamai organizuoti informacijos sklelbimą ir atnaujinimą. Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  Tikriausiai žinote, jog prižiūrėti, atnaujinti, redaguoti didesnės svetainės informaciją, o ypač rankiniu būdu redaguojant HTML kodą, rašant naujus scenarijus ir kuriant užklausas duomenų bazei, gali būti labai varginanti užduotis.
  Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  O svarbiausia – nereikės investuoti nė vieno cento!
  Lietuvoje dizaino ir programavimo paslaugas teikiančių bendrovių siūlomų pagrindinių turinio valdymo sistemų (TVS) kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Norint išplėsti TVS funkcionalumą pridedant galimybes kurti ir valdyti vartotojų grupes, įdiegti bei valdyti naujienų prenumeratą, diskusijų grupes, apklausas, reklamines antraštes ir kitus modulius, teks dar labiau papurtyti kišenes, o kuriant didelį interneto projektą galutinė kaina gali išaugti iki penkiaženklio skaičiaus.
  Didesnei firmai tokios sumos atrodys įkandamos, tačiau nepamirškime smulkiųjų "žuvelių" ar paprastų piliečių, skaičiuojančių kiekvieną litą ir net negalvojančių įsigyti komercinį produktą. Užregistravę domeną tikėkitės sulaukti įvairių firmų vadybininkų skambučių, siūlančių sukurti interneto svetainę, valdomą TVS, o jei jau turite sukurtą, jums anksčiau ar vėliau bus pasiūlyta prie jos prijungti TVS ir tokiu būdu palengvinti valdymo procesą. Tačiau susimąstykite prieš įsigydami išbaigtą produktą, nemokamą jo diegimą ir specialistų konsultacijas – galbūt vertėtų išbandyti visiškai nemokamus produktus, funkcionalumu bei paprastumu naudoti ir valdyti nenusileidžiančius komerciniams?
  Atvirojo kodo „Mambo" TVS – gana populiarus ir gerų vartotojų atsiliepimų sulaukiantis produktas. Ši TVS veiks serveryje, kuriame įdiegta „Apache" HTTP serverio, „MySQL" duomenų bazių programinė įranga bei PHP scenarijų vykdymo priemonė.
  „Mambo" įdiegti specialių žinių nereikia, tačiau būtina sugebėti tinkamai parengti „MySQL" duomenų bazę, nes diegimo vedlys paprašys nurodyti vartotojo vardą ir slaptažodį. Iš kūrėjų svetainės parsisiųskite diegimo archyvą, jį išskleiskite, „Apache" serverio svetainių šakniniame kataloge sukurkite naują katalogą (pavyzdžiui, "Mambo") ir į jį nukopijuokite visą išskleisto archyvo turinį. Tuomet diegimo vedlį iškviesite naršyklėje surinkę www.jusudomenas.lt/mambo (o jei TVS diegiate savo kompiuteryje, naršyklėje surinkite http://localhost/mambo). Iškviestas diegimo vedlys patikrins, ar sistema atitinka visus reikalavimus, paprašys įvesti „MySQL" vartotojo vardą bei slaptažodį ir keletą kitų parametrų. Baigęs diegti vedlys pareikalaus ištrinti „Installation" katalogą.
  Po diegimo naršyklės lange surinkę tą patį adresą, išvysite pagal šabloną „Mambo" TVS sukurtą interneto svetainę. Spustelėję „Administrator" mygtuką, pamatysite prisijungimo prie TVS valdymo skydelio formą. Jį galėsite valdyti prie TVS prisijungę tik kaip administratorius.
  Administratoriaus teisėmis prisijungus prie sistemos, jus pasitiks patogus, intuityvus, nesudėtingai valdomas, įvairiomis spalvomis ir piktogramomis išgražintas sistemos valdymo skydelis. Pagrindinis sunkumas, su kuriuo teks susidoroti prieš išmokstant valdyti „Mambo" TVS, – perprasti jos struktūrą. „Mambo" – viena galingiausių atvirojo kodo TVS, kuri interneto svetainę valdo naudodama įvairius komponentus, modulius, „mambotus" ir t. t. Sukurta svetainė sudaryta iš atskirų modulių (įvairūs meniu, prisijungimo bei paieškos formos ir t. t.), kurių valdymas pasiekiamas per Modules-Site Modules meniu. Su „Module Manager" galėsite nustatyti modulių pozicijas tinklapyje, nurodyti, kuriuose tinklapiuose moduliai bus aktyvūs, kurios vartotojų grupės juos galės pasiekti ir t. t.
  Kiekvienas modulis atlieka tam tikrą darbą: apklausos (poll) modulis vykdo apklausas, prisijungimo – pateikia prisijungimo prie sistemos formą, meniu – rodo svetainės meniu ir t. t. „Mambo" TVS kiekvieną modulį leidžia nesunkiai konfigūruoti (keisti išvaizdą, atliekamas funkcijas ir kt.). Sudėtingesnius modulius, tokius kaip apklausos, reklaminių antraščių rodymas, aptarnauja atskiri komponentai, todėl jų konfigūravimas pasiekiamas per meniu.
  Vienas stipriausių šios TVS kozirių – išplečiamumas. Valdydami sistemą daugelyje vietų rasite meniu punktą „Install". Be standartiškai pateikiamų sistemos funkcijų ir galimybių gausos, galėsite įdiegti papildomus modulius (rodančius nedidelį laikrodį, jau įvykusias apklausas ir t. t.), turinio keitimo ar paieškos „mambotus", komponentus (el. parduotuvė, šablonų kūrimas, forumas), naujus svetainės bei administravimo skydelio šablonus, lokalizavimo paketus ir kt. Interneto svetainėse "Mamboforge.net" ir "Mamboportal.com" rasite ne tik daugybę „Mambo" TVS atnaujinimų bei priedų, bet ir galėsite dalyvauti diskusijose, sulaukti pagalbos iš kitų vartotojų.
  „Mambo" TVS, šiemet pelniusią žurnalo „LinuxUser & Developer" suteiktą „Geriausios "Linux" arba atvirojo kodo programinės įrangos" vardą ir nurungusią gerai žinomus gaminius KDE, „Firebird SQL" bei „eGroupware", patariama valdyti naudojant "Internet Explorer 5.5" ir naujesnę naršyklę, nes su jomis galėsite išnaudoti visas sistemos galimybes. Su kitomis naršyklėmis taip pat galima dirbti, tačiau gali neveikti kai kurie TVS komponentai (pavyzdžiui, WYSIWYG redaktorius), negalėsite paspausti tam tikrų mygtukų ir t. t.
   
  kokios yra TVS (CMS) ?
  Asmeniškai patariu naudotis Open source TVs'ais kaip pradžiai. jos yra labai geros mokymuisi, ir t.t.
  Joomla PHP fusion Drupal e107 Šie TVS yra pagrindiniai, ir labiausiai naudojami.
 5. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo celeron Blogo kūrimo procesas   
  Daug žmonių visada klausinėja įvairius klausimus, kaip kurti blogą ? noriu pradėti savo projėktą ? nuo ko pradėti ? noriu išmogti Web kurimo ... ir t.t. štai vienas iš geriausių būdų tai pradėti kurti jūsų blogą. tai yra geriausia pradžia...
   
  Kas tai yra Blog? ...
   
   
  Paklausęs draugo, ar žino kas tai blog‘as, jisai net neabejodamas atsakė, kad tai – „negeras“.
  Prieš porą dienų www.15min.lt savo tinklalapyje atliko apklausą "Ar turite savo blogą?". Štai rezultatai:
   
  Taip. Rašau kiekvieną dieną = = = 17 balsų.
  Esu susikuręs(-usi), bet nieko nerašau = = = 31 balsų.
  Ne, bet skaitau kitų = = = 41 balsų.
  Ne. O kas yra blogas? = = = 200 balsų
   
  Dar labai daug žmonių nenutuokia, kas tie blog‘ai išvis yra!
  Blog‘as – tai sulietuvintas angliškas žodis Blog.
  Blog‘ai lietuvių kalboje vadinami tinklaraščiais. Bet manau visiems bus lengviau suprasti, jeigu vadinsime ir toliau Blog‘ais.
   
  Blog‘o kūrimas yra visiškai nemokamas, ir Blog‘ą gali sukurti kiekvienas, kas perskaitys šį straipsnį, be jokių papildomų žinių.
   
  Kuo Blog‘as ypatingas ?
  Diskutuoti galima visur, kur papuola: kavinėje su draugais, internete. Bet įdomiau tai padaryti yra nuosavame Blog‘e.
  Rašant Blog‘us galėsite ne tik pats rašyti, bet ir susilaukti kitų žmonių nuomonių.
  Gal, net jūsų Blog‘as taps geriausias visoje Lietuvoje, o jeigu kursite užsienietišką blog‘ą – ir užsienyje.
  Geras blog‘as, kuris sulaukia daug lankytojų, suteikia jums reputaciją, jūs šiame blog‘e galite uždirbinėti pinigus (apie tai irgi pakalbėsime vėliau). Jūs galėsite reklamuoti, kurti konkursus ir t.t.
   
  Nusprendėte kurti Blog‘ą, nuo ko reikia pradėti ?
  Tai, kad jau skaitote šį straipsnį, jau priėjote vienu žingsniu arčiau prie Blog‘o kūrimo.
  Įsivaizduokime, kad mūsų Blog‘as yra rašinėlis, kurį rašysime, arba rašėme mūsų lietuvių kalbos mokytojai. Kaip kiekvienas rašinėlis, ir Blog‘as turi savo temą, kuri turi būti gerai apsvarstyta, gerai apgalvota...
  Nuo jūsų Blog‘o pavadinimo, idėjos, pagrindinės minties priklausys visi kiti kūrimo etapai. Jei pasirinksite prastą temą, jūsų blog‘as gali užstrigti po poros dienų. Jei pasirinksite gerą idėją, jūsų Blog‘as galės klestėti ir didėti nuo dienos į dieną be jokių kliūčių.
  Kaip pasirinkti gerą temą mūsų Blog‘ui ?
  Pirmiausia rinkdamiesi temą Blog‘ui (tinklaraščiui), pagalvokime, ar tai yra mano viduje, ar ši tema man prie širdies?
  Tai nėra labai tikslus nurodymas, kaip pasirinkti temą, bet tai labai puikiai pasako, kad tema slypi jūsų viduje, ir jūs kurdami ta tema turite pasvarstyti porą dalykų:
  Tarkime, jūs norite kurti Blog‘ą, kuris gali užimti daug laiko, ir jūs turėsite susikurti ilgalaikį metodą jo kūrimui. Todėl verta pasiklausti savęs: „Ar vis dar rašysiu šia tema Blog‘ą po 12 mėnesių?“, jeigu atsakymas neigiamas, patarčiau iškarto rinktis kitą temą, arba vėl apsvarstyti, ar tikrai norite kurti Blog‘ą. Skaitytojai labai lengvai atskiria ar ta tema, kuria rašysite yra jums prie širdies . Jeigu pats autorius netiki jo rašoma tema, kodėl lankytojai, kurie skaito jūsų straipsnį, turi tikėti tuo ką parašėte ? Niekas nenori skaityti straipsnio, kuriuo pats autorius netiki.
  Jūsų pasirinkta tema neturi būti per daug plati, nes tada jūs išsiblaškysite tarp įvairių temų ir skaitytojai tikrai nebus sudominti išsiblaškiusiu Blog‘u. Jūsų blogas turi būti išskirtinis, ir populiarumas tai nėra pagrindinė jo mintis.
   
  Taip pat, renkantis temą, reikia turėti omeny, kad pasaulis keičiasi, viskas dabar labai greitai keičiasi, todėl jūsų tema irgi gali pasikeisti, dabartinis dizainas , tai nėra dizainas, kuris bus po kokių metų ar dviejų. Per tą laiką atsiras naujos programų versijos ir nauji atnaujinimai, seni dalykai išnyks. Jums labai pasisektų, jeigu jūs pagautumėte kažką, kas po mėnesio ar dviejų pasidarytų iš nepopuliaraus į labai populiarų. Labai populiari tema gali pritraukti daug lankytojų. Bet taip pat ji kažkada pasens ir reikia apmąstyti apie tai, kad ši tema visada atsinaujintų, visada atsirastų joje kažkas naujo, kas iš naujo ir iš naujo sudomintų lankytoją.
  Visada pasitikrinkite, ką žmonės mėgsta dabar, šiuo metu, ir tada pamąstykite ką žmonės mėgs po 6 arba 12 mėnesių.
  Kaip jau ir minėjau, bet manau dar kartą svarbu pabrėžti, kad daugelis lankytojų rinkdamiesi temą renkasi kažką populiaraus, pamatę, kad kažkokia tema yra labai populiari, nusprendžia ir jie rašyti apie tą patį. Kokie to rezultatai ? Dažniausiai yra kopijuojamos tos pačios temos, yra rašoma tas pats per tą patį, ir jokio lankomumo nėra sulaukiama, vis gi vienas iš svarbiausių dalykų – lankomumas. Prisiminkite, kad rašydami svarbius dalykus aktualius dabar, tuo pačiu jūs turite žiūrėti ir į ateitį.
  Kaip daug kas sako, tapkite didelė žuvis mažame akvariume, negu maža žuvis dideliame akvariume.
   
  Viena iš ieškojimo idėjų yra ta, kad po mėnesio ar dviejų jūs vis dar galėsite įdėti šviežaus turinio, galėsite įdėti šviežius straipsnius ir t.t. svarbiausia yra, kad tema jūsų nestabdytų, o stumtų jus į priekį.
   
  Jeigų jūsų padėtis yra stabili, ir pinigai tikrai daug jums nereiškia, jūs galite kurti Blog‘ą jūsų malonumui, vietoj dienoraščio arba pan... Bet jeigu jūs manote, kad galite pasipelnyti iš blog‘o, verta iš karto pagalvoti, iš kur plauks pinigai ?
  Apie tai padiskutuosime dar vėliau, kai jau pasirinksite temą.
   
  Visą tai rašau tam, kad suprastumėte , jog temos pasirinkimas yra kai kuriais atvejais svarbiausias procesas blog‘o kūrimo procese. Teisinga tema, teisingu laiku gali sudaryti didelę sėkmę. Bet neteisinga tema, kuri jūsų nedomina gali jus sužeisti, ir baisiausiai sugadinti jūsų laiką.
   
  Pasirinkau temą, esu labai ja patenkintas, turiu labai daug entuziazmo ir užsidegimo kurti toliau, ir rašyti šia tema, ką daryti toliau ?
  Kai pasirinkome temą, galime manyti, kad sunkioji dalis jau atlikta. Morališkai, mes jau viską atlikome. Dabar liko fizinė dalis – įgyvendinimas.
  Būsiu labai neteisus, jei pasakysiu, kad ši dalis yra nesvarbi, ir lengva. Ji irgi reikalauja gilaus apmąstymo, pasirinkimo ir t.t.
  Mums reikia pasirinkti platformą. Kas tai platforma ?
  Manau labai geras palyginimas yra namas. Kiekvienas namas turi nuolatinę struktūrą, be kurios namas nebūtų namas. Taip ir Blog‘as, jisai turi savo struktūrą.
  Idėja buvo sugalvota –„ Namo“ projektas buvo nubraižytas, ir suplanuotas. Mes jau turime brėžinius.
  Dabar reikia statyti pamatus – platformą.
  Platforma gali būti nemokama arba mokama.
  Dažniausiai kylantis klausimai yra:
  „Kokią platformą naudoti ?“ , „Ar verta naudoti nemokamą platformą ? Ar pirkti viską savo ? Koksai pasirinkimas yra geresnis ?“ , „Ar verta pradėti su nemokama platforma, ir vėliau persikelti į mokamą ?
  Kaip tik į šiuos klausimus ir atsakysime čia. Geriausias atsakymas- tai patirtis – kiekvienas žmogus su laiku išbando vieną, paskui iš patirties jisai pradeda suprasti, kas jam bus patogiau arba ne. Aš jums negaliu tiksliai patarti kokią platformą rinktis, nes tai jūsų pasirinkimas, kurį darote pagal temą. Kiekviena tema turi savo ypatingų reikalavimų, kurias įvairios platformos atlieka.
  Taip pat platformos pasirinkimas priklauso nuo to, koksai jūsų biudžetas ? Kokiu tikslu tai kursite?
  Jeigu norite kurti viską savo, o tai užtikrina aukštą kokybę, jums reikės pirkti:
  • Platformą
  • Domeną
  • Hostingą
  • Reklamą(nebūtinai)
  • Dizainas
  • Instrumentai (įvairiems blog‘ams reikia įvairių instrumentų, kurie praplečia jo galimybes)
  Platformą neprivaloma pirkti, yra pilna nemokamų platformų kaip :
  • www.blogger.com (užsenietiškas)
  • www.wordpress.com (užsenietiškas)
  • www.blogas.lt (lietuviškas)
  • www.eblog.lt (lietuviškas)
   
  Kiek jūs esate gabus Web arba kompiuterio srityje ?
  Tai irgi labai svarbus klausimas, kurį turite pasiklausti savęs prieš pasirinkdami platformą, todėl, kad kai kurios platformos nereikalauja jokių žinių, ir galite pradėti nuo A ir baigti Z, bet kai kurios platformos yra labai sudėtingos, ir reikalauja bent jau pagrindinių Web žinių.
  Taip pat geras pasirinkimas bus tada, kai sužinosite kitų nuomones apie jų naudotas platformas. Kaip minėjau patirtis- tai geriausias rodiklis. Kitų patirtis gali jums labai padėti, todėl prieš renkantis platformą pasiskaitykite uzdarbis.lt arba kitose forumuose kitų žmonių nuomones apie įvairias platformas.
  Kas būtų geriau, naudojant mokamą programą ?
  • Jūsų nuosavas domenas - Vietoj vardas.blogas.lt bus tik vardas.lt. Tai padidina lankomumo galimybę, ir taip pat padaro jūsų svetainę aukštesnio lygio. Todėl trumpas domenas suteikia svetainei aukštesnę reputaciją ir reiškia aukštesnį profesionalumo lygį.
  • Jūsų Hostingas- Jūs pasirenkate jums tinkamą hostingą, ir tai suteikia galimybę paimti didesnę talpą ir greitesnį srautą. Greitesnis srautas negadins jūsų lankytojų nervų ir pakraus tinklalapį greičiau. O vieta leis jums įkeldinėti daugiau straipsnių, nuotraukų filmų ir t.t.
  • Gera platforma – Dažnai žmonės išgirdę žodį gera, pamano, kad ir patogi. Ne, mokamą platformą geriausia pirktis aukšto lygio Blog‘eriams, Blog‘eriams, kurie žino Blog‘inimo sritį. Tokiems vartotojiems mokamos platformos suteiks didesnes galimybes ir daug daugiau funkcijų kuriant jų Blog‘ą.
   
  Geras pasirinkimas tiems, kas tik pradės Blog‘inti, tai paimti nemokamą platformą kaip www.Blogas.lt ir tenai pradėti. Išsiveržti į aukštas vietas su tokiu blog‘u bus sunkoka. Bet tai bus gera pradžia savęs išbandymui.
   
  Štai ir viskas... Jūs turite Blog‘o (tinklaraščio) pamatus. Visa kita yra jau statyba ir dailinimas.
  Svetainės kaip www.Blogas.lt suteikia jums jau pastatytą namą, jums tik bereikės jį apdailinti.
  Jeigu rinksites wordpress ant nemokamo hostingo teks patiems statyti.
   
   
  Kaip instaliuoti wordpess ? Kaip kurti, arba pritaikyti dizainą arba theme ? Apie svetainės populiarumą - paaiškinsiu kitame straipsnyje, kuris bus kitą mėnesį.
   
   
   
   
  Čia galite parsisiūsti tvarkingesnį straipsnį Worde:
   
  BLOG_as.doc
 6. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo celeron Blogo kūrimo procesas   
  Daug žmonių visada klausinėja įvairius klausimus, kaip kurti blogą ? noriu pradėti savo projėktą ? nuo ko pradėti ? noriu išmogti Web kurimo ... ir t.t. štai vienas iš geriausių būdų tai pradėti kurti jūsų blogą. tai yra geriausia pradžia...
   
  Kas tai yra Blog? ...
   
   
  Paklausęs draugo, ar žino kas tai blog‘as, jisai net neabejodamas atsakė, kad tai – „negeras“.
  Prieš porą dienų www.15min.lt savo tinklalapyje atliko apklausą "Ar turite savo blogą?". Štai rezultatai:
   
  Taip. Rašau kiekvieną dieną = = = 17 balsų.
  Esu susikuręs(-usi), bet nieko nerašau = = = 31 balsų.
  Ne, bet skaitau kitų = = = 41 balsų.
  Ne. O kas yra blogas? = = = 200 balsų
   
  Dar labai daug žmonių nenutuokia, kas tie blog‘ai išvis yra!
  Blog‘as – tai sulietuvintas angliškas žodis Blog.
  Blog‘ai lietuvių kalboje vadinami tinklaraščiais. Bet manau visiems bus lengviau suprasti, jeigu vadinsime ir toliau Blog‘ais.
   
  Blog‘o kūrimas yra visiškai nemokamas, ir Blog‘ą gali sukurti kiekvienas, kas perskaitys šį straipsnį, be jokių papildomų žinių.
   
  Kuo Blog‘as ypatingas ?
  Diskutuoti galima visur, kur papuola: kavinėje su draugais, internete. Bet įdomiau tai padaryti yra nuosavame Blog‘e.
  Rašant Blog‘us galėsite ne tik pats rašyti, bet ir susilaukti kitų žmonių nuomonių.
  Gal, net jūsų Blog‘as taps geriausias visoje Lietuvoje, o jeigu kursite užsienietišką blog‘ą – ir užsienyje.
  Geras blog‘as, kuris sulaukia daug lankytojų, suteikia jums reputaciją, jūs šiame blog‘e galite uždirbinėti pinigus (apie tai irgi pakalbėsime vėliau). Jūs galėsite reklamuoti, kurti konkursus ir t.t.
   
  Nusprendėte kurti Blog‘ą, nuo ko reikia pradėti ?
  Tai, kad jau skaitote šį straipsnį, jau priėjote vienu žingsniu arčiau prie Blog‘o kūrimo.
  Įsivaizduokime, kad mūsų Blog‘as yra rašinėlis, kurį rašysime, arba rašėme mūsų lietuvių kalbos mokytojai. Kaip kiekvienas rašinėlis, ir Blog‘as turi savo temą, kuri turi būti gerai apsvarstyta, gerai apgalvota...
  Nuo jūsų Blog‘o pavadinimo, idėjos, pagrindinės minties priklausys visi kiti kūrimo etapai. Jei pasirinksite prastą temą, jūsų blog‘as gali užstrigti po poros dienų. Jei pasirinksite gerą idėją, jūsų Blog‘as galės klestėti ir didėti nuo dienos į dieną be jokių kliūčių.
  Kaip pasirinkti gerą temą mūsų Blog‘ui ?
  Pirmiausia rinkdamiesi temą Blog‘ui (tinklaraščiui), pagalvokime, ar tai yra mano viduje, ar ši tema man prie širdies?
  Tai nėra labai tikslus nurodymas, kaip pasirinkti temą, bet tai labai puikiai pasako, kad tema slypi jūsų viduje, ir jūs kurdami ta tema turite pasvarstyti porą dalykų:
  Tarkime, jūs norite kurti Blog‘ą, kuris gali užimti daug laiko, ir jūs turėsite susikurti ilgalaikį metodą jo kūrimui. Todėl verta pasiklausti savęs: „Ar vis dar rašysiu šia tema Blog‘ą po 12 mėnesių?“, jeigu atsakymas neigiamas, patarčiau iškarto rinktis kitą temą, arba vėl apsvarstyti, ar tikrai norite kurti Blog‘ą. Skaitytojai labai lengvai atskiria ar ta tema, kuria rašysite yra jums prie širdies . Jeigu pats autorius netiki jo rašoma tema, kodėl lankytojai, kurie skaito jūsų straipsnį, turi tikėti tuo ką parašėte ? Niekas nenori skaityti straipsnio, kuriuo pats autorius netiki.
  Jūsų pasirinkta tema neturi būti per daug plati, nes tada jūs išsiblaškysite tarp įvairių temų ir skaitytojai tikrai nebus sudominti išsiblaškiusiu Blog‘u. Jūsų blogas turi būti išskirtinis, ir populiarumas tai nėra pagrindinė jo mintis.
   
  Taip pat, renkantis temą, reikia turėti omeny, kad pasaulis keičiasi, viskas dabar labai greitai keičiasi, todėl jūsų tema irgi gali pasikeisti, dabartinis dizainas , tai nėra dizainas, kuris bus po kokių metų ar dviejų. Per tą laiką atsiras naujos programų versijos ir nauji atnaujinimai, seni dalykai išnyks. Jums labai pasisektų, jeigu jūs pagautumėte kažką, kas po mėnesio ar dviejų pasidarytų iš nepopuliaraus į labai populiarų. Labai populiari tema gali pritraukti daug lankytojų. Bet taip pat ji kažkada pasens ir reikia apmąstyti apie tai, kad ši tema visada atsinaujintų, visada atsirastų joje kažkas naujo, kas iš naujo ir iš naujo sudomintų lankytoją.
  Visada pasitikrinkite, ką žmonės mėgsta dabar, šiuo metu, ir tada pamąstykite ką žmonės mėgs po 6 arba 12 mėnesių.
  Kaip jau ir minėjau, bet manau dar kartą svarbu pabrėžti, kad daugelis lankytojų rinkdamiesi temą renkasi kažką populiaraus, pamatę, kad kažkokia tema yra labai populiari, nusprendžia ir jie rašyti apie tą patį. Kokie to rezultatai ? Dažniausiai yra kopijuojamos tos pačios temos, yra rašoma tas pats per tą patį, ir jokio lankomumo nėra sulaukiama, vis gi vienas iš svarbiausių dalykų – lankomumas. Prisiminkite, kad rašydami svarbius dalykus aktualius dabar, tuo pačiu jūs turite žiūrėti ir į ateitį.
  Kaip daug kas sako, tapkite didelė žuvis mažame akvariume, negu maža žuvis dideliame akvariume.
   
  Viena iš ieškojimo idėjų yra ta, kad po mėnesio ar dviejų jūs vis dar galėsite įdėti šviežaus turinio, galėsite įdėti šviežius straipsnius ir t.t. svarbiausia yra, kad tema jūsų nestabdytų, o stumtų jus į priekį.
   
  Jeigų jūsų padėtis yra stabili, ir pinigai tikrai daug jums nereiškia, jūs galite kurti Blog‘ą jūsų malonumui, vietoj dienoraščio arba pan... Bet jeigu jūs manote, kad galite pasipelnyti iš blog‘o, verta iš karto pagalvoti, iš kur plauks pinigai ?
  Apie tai padiskutuosime dar vėliau, kai jau pasirinksite temą.
   
  Visą tai rašau tam, kad suprastumėte , jog temos pasirinkimas yra kai kuriais atvejais svarbiausias procesas blog‘o kūrimo procese. Teisinga tema, teisingu laiku gali sudaryti didelę sėkmę. Bet neteisinga tema, kuri jūsų nedomina gali jus sužeisti, ir baisiausiai sugadinti jūsų laiką.
   
  Pasirinkau temą, esu labai ja patenkintas, turiu labai daug entuziazmo ir užsidegimo kurti toliau, ir rašyti šia tema, ką daryti toliau ?
  Kai pasirinkome temą, galime manyti, kad sunkioji dalis jau atlikta. Morališkai, mes jau viską atlikome. Dabar liko fizinė dalis – įgyvendinimas.
  Būsiu labai neteisus, jei pasakysiu, kad ši dalis yra nesvarbi, ir lengva. Ji irgi reikalauja gilaus apmąstymo, pasirinkimo ir t.t.
  Mums reikia pasirinkti platformą. Kas tai platforma ?
  Manau labai geras palyginimas yra namas. Kiekvienas namas turi nuolatinę struktūrą, be kurios namas nebūtų namas. Taip ir Blog‘as, jisai turi savo struktūrą.
  Idėja buvo sugalvota –„ Namo“ projektas buvo nubraižytas, ir suplanuotas. Mes jau turime brėžinius.
  Dabar reikia statyti pamatus – platformą.
  Platforma gali būti nemokama arba mokama.
  Dažniausiai kylantis klausimai yra:
  „Kokią platformą naudoti ?“ , „Ar verta naudoti nemokamą platformą ? Ar pirkti viską savo ? Koksai pasirinkimas yra geresnis ?“ , „Ar verta pradėti su nemokama platforma, ir vėliau persikelti į mokamą ?
  Kaip tik į šiuos klausimus ir atsakysime čia. Geriausias atsakymas- tai patirtis – kiekvienas žmogus su laiku išbando vieną, paskui iš patirties jisai pradeda suprasti, kas jam bus patogiau arba ne. Aš jums negaliu tiksliai patarti kokią platformą rinktis, nes tai jūsų pasirinkimas, kurį darote pagal temą. Kiekviena tema turi savo ypatingų reikalavimų, kurias įvairios platformos atlieka.
  Taip pat platformos pasirinkimas priklauso nuo to, koksai jūsų biudžetas ? Kokiu tikslu tai kursite?
  Jeigu norite kurti viską savo, o tai užtikrina aukštą kokybę, jums reikės pirkti:
  • Platformą
  • Domeną
  • Hostingą
  • Reklamą(nebūtinai)
  • Dizainas
  • Instrumentai (įvairiems blog‘ams reikia įvairių instrumentų, kurie praplečia jo galimybes)
  Platformą neprivaloma pirkti, yra pilna nemokamų platformų kaip :
  • www.blogger.com (užsenietiškas)
  • www.wordpress.com (užsenietiškas)
  • www.blogas.lt (lietuviškas)
  • www.eblog.lt (lietuviškas)
   
  Kiek jūs esate gabus Web arba kompiuterio srityje ?
  Tai irgi labai svarbus klausimas, kurį turite pasiklausti savęs prieš pasirinkdami platformą, todėl, kad kai kurios platformos nereikalauja jokių žinių, ir galite pradėti nuo A ir baigti Z, bet kai kurios platformos yra labai sudėtingos, ir reikalauja bent jau pagrindinių Web žinių.
  Taip pat geras pasirinkimas bus tada, kai sužinosite kitų nuomones apie jų naudotas platformas. Kaip minėjau patirtis- tai geriausias rodiklis. Kitų patirtis gali jums labai padėti, todėl prieš renkantis platformą pasiskaitykite uzdarbis.lt arba kitose forumuose kitų žmonių nuomones apie įvairias platformas.
  Kas būtų geriau, naudojant mokamą programą ?
  • Jūsų nuosavas domenas - Vietoj vardas.blogas.lt bus tik vardas.lt. Tai padidina lankomumo galimybę, ir taip pat padaro jūsų svetainę aukštesnio lygio. Todėl trumpas domenas suteikia svetainei aukštesnę reputaciją ir reiškia aukštesnį profesionalumo lygį.
  • Jūsų Hostingas- Jūs pasirenkate jums tinkamą hostingą, ir tai suteikia galimybę paimti didesnę talpą ir greitesnį srautą. Greitesnis srautas negadins jūsų lankytojų nervų ir pakraus tinklalapį greičiau. O vieta leis jums įkeldinėti daugiau straipsnių, nuotraukų filmų ir t.t.
  • Gera platforma – Dažnai žmonės išgirdę žodį gera, pamano, kad ir patogi. Ne, mokamą platformą geriausia pirktis aukšto lygio Blog‘eriams, Blog‘eriams, kurie žino Blog‘inimo sritį. Tokiems vartotojiems mokamos platformos suteiks didesnes galimybes ir daug daugiau funkcijų kuriant jų Blog‘ą.
   
  Geras pasirinkimas tiems, kas tik pradės Blog‘inti, tai paimti nemokamą platformą kaip www.Blogas.lt ir tenai pradėti. Išsiveržti į aukštas vietas su tokiu blog‘u bus sunkoka. Bet tai bus gera pradžia savęs išbandymui.
   
  Štai ir viskas... Jūs turite Blog‘o (tinklaraščio) pamatus. Visa kita yra jau statyba ir dailinimas.
  Svetainės kaip www.Blogas.lt suteikia jums jau pastatytą namą, jums tik bereikės jį apdailinti.
  Jeigu rinksites wordpress ant nemokamo hostingo teks patiems statyti.
   
   
  Kaip instaliuoti wordpess ? Kaip kurti, arba pritaikyti dizainą arba theme ? Apie svetainės populiarumą - paaiškinsiu kitame straipsnyje, kuris bus kitą mėnesį.
   
   
   
   
  Čia galite parsisiūsti tvarkingesnį straipsnį Worde:
   
  BLOG_as.doc
 7. Patinka
  Design Master sureagavo į fad Geriausia knyga, kurią esu skaitęs   
  Spausdintuvo surinkimo instrukcija :lol:
 8. Patinka
  Design Master sureagavo į DjiXas Įsimintiniausios citatos (quotes)   
  Manau, kad kiekvienas iš mūsų turi bent kelias mėgstamiausias/įsimintinas citatas, kurios formuoja mūsų charakterį, tad dalinamės :-)
   

   
  Better to die of thirst than drink from the cup of mediocrity. ~ Stella Artois
   
  Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go. ~ T. S. Elliot
   
  You gain strength, courage and confidence by every experience in which you really stop to look fear in the face... You must do the thing you think you cannot do. ~ Eleanor Roosevelt
   
  History will be kind to me for I intend to write it. ~ Winston Churchill
   
  The day I stop pushing myself to the limit is the day I'm dead. ~ Personal
   
  You miss 100 percent of the shots you never take. ~ Wayne Gretzky
   
  The brave may not live forever, but the cautious do not live at all. ~ Princess Diaries
   
  One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching. ~ Gerard Way
   
  Never regret anything, because at one time it was exactly what you wanted. ~ Unknown
   
  It's kind of fun to do the impossible. ~ Walt Disney
   
  Formal education will make you a living; self-education will make you a fortune. ~ Jim Rohn
   
  The average man doesn't wish to be told that it is a bull or a bear market. What he desires is to be told specifically which particular stock to buy or sell. He wants to get something for nothing. He does not wish to work. He doesn't even wish to have to think. ~ Jesse Livermore
   
  The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn and feel and change and grow and love and live. ~ Leo F. Buscaglia
   
  Žmogus gimsta ne tam, kad išnyktų kaip nežinoma dulkė. Žmogus gimsta tam, kad paliktų pėdsaką žemėje, kitų žmonių mintyse. ~ V.Suchomlinskas
   
  Watch your thoughts, for they become words. Watch your words, for they become actions. Watch your actions, for they become habits. Watch your habits, for they become character. Watch your character, for it becomes your destiny. ~ Lao-Tze
   
  Circumstances do not determine a man, they reveal him. ~ James Allen
   

   
  Knygų freak'ams
   
  To sit alone in the lamplight with a book spread out before you, and hold intimate converse with men of unseen generations - such is a pleasure beyond compare. ~Kenko Yoshida
   
  It is what you read when you don't have to that determines what you will be when you can't help it. ~Oscar Wilde
   
  The worth of a book is to be measured by what you can carry away from it. ~James Bryce
   
  Books can be dangerous. The best ones should be labeled "This could change your life." ~Helen Exley
   
  When you reread a classic you do not see more in the book than you did before; you see more in you than was there before. ~Clifton Fadiman
 9. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo celeron Blogo kūrimo procesas   
  Daug žmonių visada klausinėja įvairius klausimus, kaip kurti blogą ? noriu pradėti savo projėktą ? nuo ko pradėti ? noriu išmogti Web kurimo ... ir t.t. štai vienas iš geriausių būdų tai pradėti kurti jūsų blogą. tai yra geriausia pradžia...
   
  Kas tai yra Blog? ...
   
   
  Paklausęs draugo, ar žino kas tai blog‘as, jisai net neabejodamas atsakė, kad tai – „negeras“.
  Prieš porą dienų www.15min.lt savo tinklalapyje atliko apklausą "Ar turite savo blogą?". Štai rezultatai:
   
  Taip. Rašau kiekvieną dieną = = = 17 balsų.
  Esu susikuręs(-usi), bet nieko nerašau = = = 31 balsų.
  Ne, bet skaitau kitų = = = 41 balsų.
  Ne. O kas yra blogas? = = = 200 balsų
   
  Dar labai daug žmonių nenutuokia, kas tie blog‘ai išvis yra!
  Blog‘as – tai sulietuvintas angliškas žodis Blog.
  Blog‘ai lietuvių kalboje vadinami tinklaraščiais. Bet manau visiems bus lengviau suprasti, jeigu vadinsime ir toliau Blog‘ais.
   
  Blog‘o kūrimas yra visiškai nemokamas, ir Blog‘ą gali sukurti kiekvienas, kas perskaitys šį straipsnį, be jokių papildomų žinių.
   
  Kuo Blog‘as ypatingas ?
  Diskutuoti galima visur, kur papuola: kavinėje su draugais, internete. Bet įdomiau tai padaryti yra nuosavame Blog‘e.
  Rašant Blog‘us galėsite ne tik pats rašyti, bet ir susilaukti kitų žmonių nuomonių.
  Gal, net jūsų Blog‘as taps geriausias visoje Lietuvoje, o jeigu kursite užsienietišką blog‘ą – ir užsienyje.
  Geras blog‘as, kuris sulaukia daug lankytojų, suteikia jums reputaciją, jūs šiame blog‘e galite uždirbinėti pinigus (apie tai irgi pakalbėsime vėliau). Jūs galėsite reklamuoti, kurti konkursus ir t.t.
   
  Nusprendėte kurti Blog‘ą, nuo ko reikia pradėti ?
  Tai, kad jau skaitote šį straipsnį, jau priėjote vienu žingsniu arčiau prie Blog‘o kūrimo.
  Įsivaizduokime, kad mūsų Blog‘as yra rašinėlis, kurį rašysime, arba rašėme mūsų lietuvių kalbos mokytojai. Kaip kiekvienas rašinėlis, ir Blog‘as turi savo temą, kuri turi būti gerai apsvarstyta, gerai apgalvota...
  Nuo jūsų Blog‘o pavadinimo, idėjos, pagrindinės minties priklausys visi kiti kūrimo etapai. Jei pasirinksite prastą temą, jūsų blog‘as gali užstrigti po poros dienų. Jei pasirinksite gerą idėją, jūsų Blog‘as galės klestėti ir didėti nuo dienos į dieną be jokių kliūčių.
  Kaip pasirinkti gerą temą mūsų Blog‘ui ?
  Pirmiausia rinkdamiesi temą Blog‘ui (tinklaraščiui), pagalvokime, ar tai yra mano viduje, ar ši tema man prie širdies?
  Tai nėra labai tikslus nurodymas, kaip pasirinkti temą, bet tai labai puikiai pasako, kad tema slypi jūsų viduje, ir jūs kurdami ta tema turite pasvarstyti porą dalykų:
  Tarkime, jūs norite kurti Blog‘ą, kuris gali užimti daug laiko, ir jūs turėsite susikurti ilgalaikį metodą jo kūrimui. Todėl verta pasiklausti savęs: „Ar vis dar rašysiu šia tema Blog‘ą po 12 mėnesių?“, jeigu atsakymas neigiamas, patarčiau iškarto rinktis kitą temą, arba vėl apsvarstyti, ar tikrai norite kurti Blog‘ą. Skaitytojai labai lengvai atskiria ar ta tema, kuria rašysite yra jums prie širdies . Jeigu pats autorius netiki jo rašoma tema, kodėl lankytojai, kurie skaito jūsų straipsnį, turi tikėti tuo ką parašėte ? Niekas nenori skaityti straipsnio, kuriuo pats autorius netiki.
  Jūsų pasirinkta tema neturi būti per daug plati, nes tada jūs išsiblaškysite tarp įvairių temų ir skaitytojai tikrai nebus sudominti išsiblaškiusiu Blog‘u. Jūsų blogas turi būti išskirtinis, ir populiarumas tai nėra pagrindinė jo mintis.
   
  Taip pat, renkantis temą, reikia turėti omeny, kad pasaulis keičiasi, viskas dabar labai greitai keičiasi, todėl jūsų tema irgi gali pasikeisti, dabartinis dizainas , tai nėra dizainas, kuris bus po kokių metų ar dviejų. Per tą laiką atsiras naujos programų versijos ir nauji atnaujinimai, seni dalykai išnyks. Jums labai pasisektų, jeigu jūs pagautumėte kažką, kas po mėnesio ar dviejų pasidarytų iš nepopuliaraus į labai populiarų. Labai populiari tema gali pritraukti daug lankytojų. Bet taip pat ji kažkada pasens ir reikia apmąstyti apie tai, kad ši tema visada atsinaujintų, visada atsirastų joje kažkas naujo, kas iš naujo ir iš naujo sudomintų lankytoją.
  Visada pasitikrinkite, ką žmonės mėgsta dabar, šiuo metu, ir tada pamąstykite ką žmonės mėgs po 6 arba 12 mėnesių.
  Kaip jau ir minėjau, bet manau dar kartą svarbu pabrėžti, kad daugelis lankytojų rinkdamiesi temą renkasi kažką populiaraus, pamatę, kad kažkokia tema yra labai populiari, nusprendžia ir jie rašyti apie tą patį. Kokie to rezultatai ? Dažniausiai yra kopijuojamos tos pačios temos, yra rašoma tas pats per tą patį, ir jokio lankomumo nėra sulaukiama, vis gi vienas iš svarbiausių dalykų – lankomumas. Prisiminkite, kad rašydami svarbius dalykus aktualius dabar, tuo pačiu jūs turite žiūrėti ir į ateitį.
  Kaip daug kas sako, tapkite didelė žuvis mažame akvariume, negu maža žuvis dideliame akvariume.
   
  Viena iš ieškojimo idėjų yra ta, kad po mėnesio ar dviejų jūs vis dar galėsite įdėti šviežaus turinio, galėsite įdėti šviežius straipsnius ir t.t. svarbiausia yra, kad tema jūsų nestabdytų, o stumtų jus į priekį.
   
  Jeigų jūsų padėtis yra stabili, ir pinigai tikrai daug jums nereiškia, jūs galite kurti Blog‘ą jūsų malonumui, vietoj dienoraščio arba pan... Bet jeigu jūs manote, kad galite pasipelnyti iš blog‘o, verta iš karto pagalvoti, iš kur plauks pinigai ?
  Apie tai padiskutuosime dar vėliau, kai jau pasirinksite temą.
   
  Visą tai rašau tam, kad suprastumėte , jog temos pasirinkimas yra kai kuriais atvejais svarbiausias procesas blog‘o kūrimo procese. Teisinga tema, teisingu laiku gali sudaryti didelę sėkmę. Bet neteisinga tema, kuri jūsų nedomina gali jus sužeisti, ir baisiausiai sugadinti jūsų laiką.
   
  Pasirinkau temą, esu labai ja patenkintas, turiu labai daug entuziazmo ir užsidegimo kurti toliau, ir rašyti šia tema, ką daryti toliau ?
  Kai pasirinkome temą, galime manyti, kad sunkioji dalis jau atlikta. Morališkai, mes jau viską atlikome. Dabar liko fizinė dalis – įgyvendinimas.
  Būsiu labai neteisus, jei pasakysiu, kad ši dalis yra nesvarbi, ir lengva. Ji irgi reikalauja gilaus apmąstymo, pasirinkimo ir t.t.
  Mums reikia pasirinkti platformą. Kas tai platforma ?
  Manau labai geras palyginimas yra namas. Kiekvienas namas turi nuolatinę struktūrą, be kurios namas nebūtų namas. Taip ir Blog‘as, jisai turi savo struktūrą.
  Idėja buvo sugalvota –„ Namo“ projektas buvo nubraižytas, ir suplanuotas. Mes jau turime brėžinius.
  Dabar reikia statyti pamatus – platformą.
  Platforma gali būti nemokama arba mokama.
  Dažniausiai kylantis klausimai yra:
  „Kokią platformą naudoti ?“ , „Ar verta naudoti nemokamą platformą ? Ar pirkti viską savo ? Koksai pasirinkimas yra geresnis ?“ , „Ar verta pradėti su nemokama platforma, ir vėliau persikelti į mokamą ?
  Kaip tik į šiuos klausimus ir atsakysime čia. Geriausias atsakymas- tai patirtis – kiekvienas žmogus su laiku išbando vieną, paskui iš patirties jisai pradeda suprasti, kas jam bus patogiau arba ne. Aš jums negaliu tiksliai patarti kokią platformą rinktis, nes tai jūsų pasirinkimas, kurį darote pagal temą. Kiekviena tema turi savo ypatingų reikalavimų, kurias įvairios platformos atlieka.
  Taip pat platformos pasirinkimas priklauso nuo to, koksai jūsų biudžetas ? Kokiu tikslu tai kursite?
  Jeigu norite kurti viską savo, o tai užtikrina aukštą kokybę, jums reikės pirkti:
  • Platformą
  • Domeną
  • Hostingą
  • Reklamą(nebūtinai)
  • Dizainas
  • Instrumentai (įvairiems blog‘ams reikia įvairių instrumentų, kurie praplečia jo galimybes)
  Platformą neprivaloma pirkti, yra pilna nemokamų platformų kaip :
  • www.blogger.com (užsenietiškas)
  • www.wordpress.com (užsenietiškas)
  • www.blogas.lt (lietuviškas)
  • www.eblog.lt (lietuviškas)
   
  Kiek jūs esate gabus Web arba kompiuterio srityje ?
  Tai irgi labai svarbus klausimas, kurį turite pasiklausti savęs prieš pasirinkdami platformą, todėl, kad kai kurios platformos nereikalauja jokių žinių, ir galite pradėti nuo A ir baigti Z, bet kai kurios platformos yra labai sudėtingos, ir reikalauja bent jau pagrindinių Web žinių.
  Taip pat geras pasirinkimas bus tada, kai sužinosite kitų nuomones apie jų naudotas platformas. Kaip minėjau patirtis- tai geriausias rodiklis. Kitų patirtis gali jums labai padėti, todėl prieš renkantis platformą pasiskaitykite uzdarbis.lt arba kitose forumuose kitų žmonių nuomones apie įvairias platformas.
  Kas būtų geriau, naudojant mokamą programą ?
  • Jūsų nuosavas domenas - Vietoj vardas.blogas.lt bus tik vardas.lt. Tai padidina lankomumo galimybę, ir taip pat padaro jūsų svetainę aukštesnio lygio. Todėl trumpas domenas suteikia svetainei aukštesnę reputaciją ir reiškia aukštesnį profesionalumo lygį.
  • Jūsų Hostingas- Jūs pasirenkate jums tinkamą hostingą, ir tai suteikia galimybę paimti didesnę talpą ir greitesnį srautą. Greitesnis srautas negadins jūsų lankytojų nervų ir pakraus tinklalapį greičiau. O vieta leis jums įkeldinėti daugiau straipsnių, nuotraukų filmų ir t.t.
  • Gera platforma – Dažnai žmonės išgirdę žodį gera, pamano, kad ir patogi. Ne, mokamą platformą geriausia pirktis aukšto lygio Blog‘eriams, Blog‘eriams, kurie žino Blog‘inimo sritį. Tokiems vartotojiems mokamos platformos suteiks didesnes galimybes ir daug daugiau funkcijų kuriant jų Blog‘ą.
   
  Geras pasirinkimas tiems, kas tik pradės Blog‘inti, tai paimti nemokamą platformą kaip www.Blogas.lt ir tenai pradėti. Išsiveržti į aukštas vietas su tokiu blog‘u bus sunkoka. Bet tai bus gera pradžia savęs išbandymui.
   
  Štai ir viskas... Jūs turite Blog‘o (tinklaraščio) pamatus. Visa kita yra jau statyba ir dailinimas.
  Svetainės kaip www.Blogas.lt suteikia jums jau pastatytą namą, jums tik bereikės jį apdailinti.
  Jeigu rinksites wordpress ant nemokamo hostingo teks patiems statyti.
   
   
  Kaip instaliuoti wordpess ? Kaip kurti, arba pritaikyti dizainą arba theme ? Apie svetainės populiarumą - paaiškinsiu kitame straipsnyje, kuris bus kitą mėnesį.
   
   
   
   
  Čia galite parsisiūsti tvarkingesnį straipsnį Worde:
   
  BLOG_as.doc
 10. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo celeron Blogo kūrimo procesas   
  Daug žmonių visada klausinėja įvairius klausimus, kaip kurti blogą ? noriu pradėti savo projėktą ? nuo ko pradėti ? noriu išmogti Web kurimo ... ir t.t. štai vienas iš geriausių būdų tai pradėti kurti jūsų blogą. tai yra geriausia pradžia...
   
  Kas tai yra Blog? ...
   
   
  Paklausęs draugo, ar žino kas tai blog‘as, jisai net neabejodamas atsakė, kad tai – „negeras“.
  Prieš porą dienų www.15min.lt savo tinklalapyje atliko apklausą "Ar turite savo blogą?". Štai rezultatai:
   
  Taip. Rašau kiekvieną dieną = = = 17 balsų.
  Esu susikuręs(-usi), bet nieko nerašau = = = 31 balsų.
  Ne, bet skaitau kitų = = = 41 balsų.
  Ne. O kas yra blogas? = = = 200 balsų
   
  Dar labai daug žmonių nenutuokia, kas tie blog‘ai išvis yra!
  Blog‘as – tai sulietuvintas angliškas žodis Blog.
  Blog‘ai lietuvių kalboje vadinami tinklaraščiais. Bet manau visiems bus lengviau suprasti, jeigu vadinsime ir toliau Blog‘ais.
   
  Blog‘o kūrimas yra visiškai nemokamas, ir Blog‘ą gali sukurti kiekvienas, kas perskaitys šį straipsnį, be jokių papildomų žinių.
   
  Kuo Blog‘as ypatingas ?
  Diskutuoti galima visur, kur papuola: kavinėje su draugais, internete. Bet įdomiau tai padaryti yra nuosavame Blog‘e.
  Rašant Blog‘us galėsite ne tik pats rašyti, bet ir susilaukti kitų žmonių nuomonių.
  Gal, net jūsų Blog‘as taps geriausias visoje Lietuvoje, o jeigu kursite užsienietišką blog‘ą – ir užsienyje.
  Geras blog‘as, kuris sulaukia daug lankytojų, suteikia jums reputaciją, jūs šiame blog‘e galite uždirbinėti pinigus (apie tai irgi pakalbėsime vėliau). Jūs galėsite reklamuoti, kurti konkursus ir t.t.
   
  Nusprendėte kurti Blog‘ą, nuo ko reikia pradėti ?
  Tai, kad jau skaitote šį straipsnį, jau priėjote vienu žingsniu arčiau prie Blog‘o kūrimo.
  Įsivaizduokime, kad mūsų Blog‘as yra rašinėlis, kurį rašysime, arba rašėme mūsų lietuvių kalbos mokytojai. Kaip kiekvienas rašinėlis, ir Blog‘as turi savo temą, kuri turi būti gerai apsvarstyta, gerai apgalvota...
  Nuo jūsų Blog‘o pavadinimo, idėjos, pagrindinės minties priklausys visi kiti kūrimo etapai. Jei pasirinksite prastą temą, jūsų blog‘as gali užstrigti po poros dienų. Jei pasirinksite gerą idėją, jūsų Blog‘as galės klestėti ir didėti nuo dienos į dieną be jokių kliūčių.
  Kaip pasirinkti gerą temą mūsų Blog‘ui ?
  Pirmiausia rinkdamiesi temą Blog‘ui (tinklaraščiui), pagalvokime, ar tai yra mano viduje, ar ši tema man prie širdies?
  Tai nėra labai tikslus nurodymas, kaip pasirinkti temą, bet tai labai puikiai pasako, kad tema slypi jūsų viduje, ir jūs kurdami ta tema turite pasvarstyti porą dalykų:
  Tarkime, jūs norite kurti Blog‘ą, kuris gali užimti daug laiko, ir jūs turėsite susikurti ilgalaikį metodą jo kūrimui. Todėl verta pasiklausti savęs: „Ar vis dar rašysiu šia tema Blog‘ą po 12 mėnesių?“, jeigu atsakymas neigiamas, patarčiau iškarto rinktis kitą temą, arba vėl apsvarstyti, ar tikrai norite kurti Blog‘ą. Skaitytojai labai lengvai atskiria ar ta tema, kuria rašysite yra jums prie širdies . Jeigu pats autorius netiki jo rašoma tema, kodėl lankytojai, kurie skaito jūsų straipsnį, turi tikėti tuo ką parašėte ? Niekas nenori skaityti straipsnio, kuriuo pats autorius netiki.
  Jūsų pasirinkta tema neturi būti per daug plati, nes tada jūs išsiblaškysite tarp įvairių temų ir skaitytojai tikrai nebus sudominti išsiblaškiusiu Blog‘u. Jūsų blogas turi būti išskirtinis, ir populiarumas tai nėra pagrindinė jo mintis.
   
  Taip pat, renkantis temą, reikia turėti omeny, kad pasaulis keičiasi, viskas dabar labai greitai keičiasi, todėl jūsų tema irgi gali pasikeisti, dabartinis dizainas , tai nėra dizainas, kuris bus po kokių metų ar dviejų. Per tą laiką atsiras naujos programų versijos ir nauji atnaujinimai, seni dalykai išnyks. Jums labai pasisektų, jeigu jūs pagautumėte kažką, kas po mėnesio ar dviejų pasidarytų iš nepopuliaraus į labai populiarų. Labai populiari tema gali pritraukti daug lankytojų. Bet taip pat ji kažkada pasens ir reikia apmąstyti apie tai, kad ši tema visada atsinaujintų, visada atsirastų joje kažkas naujo, kas iš naujo ir iš naujo sudomintų lankytoją.
  Visada pasitikrinkite, ką žmonės mėgsta dabar, šiuo metu, ir tada pamąstykite ką žmonės mėgs po 6 arba 12 mėnesių.
  Kaip jau ir minėjau, bet manau dar kartą svarbu pabrėžti, kad daugelis lankytojų rinkdamiesi temą renkasi kažką populiaraus, pamatę, kad kažkokia tema yra labai populiari, nusprendžia ir jie rašyti apie tą patį. Kokie to rezultatai ? Dažniausiai yra kopijuojamos tos pačios temos, yra rašoma tas pats per tą patį, ir jokio lankomumo nėra sulaukiama, vis gi vienas iš svarbiausių dalykų – lankomumas. Prisiminkite, kad rašydami svarbius dalykus aktualius dabar, tuo pačiu jūs turite žiūrėti ir į ateitį.
  Kaip daug kas sako, tapkite didelė žuvis mažame akvariume, negu maža žuvis dideliame akvariume.
   
  Viena iš ieškojimo idėjų yra ta, kad po mėnesio ar dviejų jūs vis dar galėsite įdėti šviežaus turinio, galėsite įdėti šviežius straipsnius ir t.t. svarbiausia yra, kad tema jūsų nestabdytų, o stumtų jus į priekį.
   
  Jeigų jūsų padėtis yra stabili, ir pinigai tikrai daug jums nereiškia, jūs galite kurti Blog‘ą jūsų malonumui, vietoj dienoraščio arba pan... Bet jeigu jūs manote, kad galite pasipelnyti iš blog‘o, verta iš karto pagalvoti, iš kur plauks pinigai ?
  Apie tai padiskutuosime dar vėliau, kai jau pasirinksite temą.
   
  Visą tai rašau tam, kad suprastumėte , jog temos pasirinkimas yra kai kuriais atvejais svarbiausias procesas blog‘o kūrimo procese. Teisinga tema, teisingu laiku gali sudaryti didelę sėkmę. Bet neteisinga tema, kuri jūsų nedomina gali jus sužeisti, ir baisiausiai sugadinti jūsų laiką.
   
  Pasirinkau temą, esu labai ja patenkintas, turiu labai daug entuziazmo ir užsidegimo kurti toliau, ir rašyti šia tema, ką daryti toliau ?
  Kai pasirinkome temą, galime manyti, kad sunkioji dalis jau atlikta. Morališkai, mes jau viską atlikome. Dabar liko fizinė dalis – įgyvendinimas.
  Būsiu labai neteisus, jei pasakysiu, kad ši dalis yra nesvarbi, ir lengva. Ji irgi reikalauja gilaus apmąstymo, pasirinkimo ir t.t.
  Mums reikia pasirinkti platformą. Kas tai platforma ?
  Manau labai geras palyginimas yra namas. Kiekvienas namas turi nuolatinę struktūrą, be kurios namas nebūtų namas. Taip ir Blog‘as, jisai turi savo struktūrą.
  Idėja buvo sugalvota –„ Namo“ projektas buvo nubraižytas, ir suplanuotas. Mes jau turime brėžinius.
  Dabar reikia statyti pamatus – platformą.
  Platforma gali būti nemokama arba mokama.
  Dažniausiai kylantis klausimai yra:
  „Kokią platformą naudoti ?“ , „Ar verta naudoti nemokamą platformą ? Ar pirkti viską savo ? Koksai pasirinkimas yra geresnis ?“ , „Ar verta pradėti su nemokama platforma, ir vėliau persikelti į mokamą ?
  Kaip tik į šiuos klausimus ir atsakysime čia. Geriausias atsakymas- tai patirtis – kiekvienas žmogus su laiku išbando vieną, paskui iš patirties jisai pradeda suprasti, kas jam bus patogiau arba ne. Aš jums negaliu tiksliai patarti kokią platformą rinktis, nes tai jūsų pasirinkimas, kurį darote pagal temą. Kiekviena tema turi savo ypatingų reikalavimų, kurias įvairios platformos atlieka.
  Taip pat platformos pasirinkimas priklauso nuo to, koksai jūsų biudžetas ? Kokiu tikslu tai kursite?
  Jeigu norite kurti viską savo, o tai užtikrina aukštą kokybę, jums reikės pirkti:
  • Platformą
  • Domeną
  • Hostingą
  • Reklamą(nebūtinai)
  • Dizainas
  • Instrumentai (įvairiems blog‘ams reikia įvairių instrumentų, kurie praplečia jo galimybes)
  Platformą neprivaloma pirkti, yra pilna nemokamų platformų kaip :
  • www.blogger.com (užsenietiškas)
  • www.wordpress.com (užsenietiškas)
  • www.blogas.lt (lietuviškas)
  • www.eblog.lt (lietuviškas)
   
  Kiek jūs esate gabus Web arba kompiuterio srityje ?
  Tai irgi labai svarbus klausimas, kurį turite pasiklausti savęs prieš pasirinkdami platformą, todėl, kad kai kurios platformos nereikalauja jokių žinių, ir galite pradėti nuo A ir baigti Z, bet kai kurios platformos yra labai sudėtingos, ir reikalauja bent jau pagrindinių Web žinių.
  Taip pat geras pasirinkimas bus tada, kai sužinosite kitų nuomones apie jų naudotas platformas. Kaip minėjau patirtis- tai geriausias rodiklis. Kitų patirtis gali jums labai padėti, todėl prieš renkantis platformą pasiskaitykite uzdarbis.lt arba kitose forumuose kitų žmonių nuomones apie įvairias platformas.
  Kas būtų geriau, naudojant mokamą programą ?
  • Jūsų nuosavas domenas - Vietoj vardas.blogas.lt bus tik vardas.lt. Tai padidina lankomumo galimybę, ir taip pat padaro jūsų svetainę aukštesnio lygio. Todėl trumpas domenas suteikia svetainei aukštesnę reputaciją ir reiškia aukštesnį profesionalumo lygį.
  • Jūsų Hostingas- Jūs pasirenkate jums tinkamą hostingą, ir tai suteikia galimybę paimti didesnę talpą ir greitesnį srautą. Greitesnis srautas negadins jūsų lankytojų nervų ir pakraus tinklalapį greičiau. O vieta leis jums įkeldinėti daugiau straipsnių, nuotraukų filmų ir t.t.
  • Gera platforma – Dažnai žmonės išgirdę žodį gera, pamano, kad ir patogi. Ne, mokamą platformą geriausia pirktis aukšto lygio Blog‘eriams, Blog‘eriams, kurie žino Blog‘inimo sritį. Tokiems vartotojiems mokamos platformos suteiks didesnes galimybes ir daug daugiau funkcijų kuriant jų Blog‘ą.
   
  Geras pasirinkimas tiems, kas tik pradės Blog‘inti, tai paimti nemokamą platformą kaip www.Blogas.lt ir tenai pradėti. Išsiveržti į aukštas vietas su tokiu blog‘u bus sunkoka. Bet tai bus gera pradžia savęs išbandymui.
   
  Štai ir viskas... Jūs turite Blog‘o (tinklaraščio) pamatus. Visa kita yra jau statyba ir dailinimas.
  Svetainės kaip www.Blogas.lt suteikia jums jau pastatytą namą, jums tik bereikės jį apdailinti.
  Jeigu rinksites wordpress ant nemokamo hostingo teks patiems statyti.
   
   
  Kaip instaliuoti wordpess ? Kaip kurti, arba pritaikyti dizainą arba theme ? Apie svetainės populiarumą - paaiškinsiu kitame straipsnyje, kuris bus kitą mėnesį.
   
   
   
   
  Čia galite parsisiūsti tvarkingesnį straipsnį Worde:
   
  BLOG_as.doc
 11. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo Gazikas Turinio valdymo sistemos: kas tai ir kokios jos būna   
  Kuriant interneto svetainę – nesvarbu, ar tai el. parduotuvė, firmos ar organizacijos „namai", didžiulis portalas ar paprastas asmeninis tinklapis su dienoraščiu – būtina tinkamai organizuoti informacijos sklelbimą ir atnaujinimą. Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  Tikriausiai žinote, jog prižiūrėti, atnaujinti, redaguoti didesnės svetainės informaciją, o ypač rankiniu būdu redaguojant HTML kodą, rašant naujus scenarijus ir kuriant užklausas duomenų bazei, gali būti labai varginanti užduotis.
  Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  O svarbiausia – nereikės investuoti nė vieno cento!
  Lietuvoje dizaino ir programavimo paslaugas teikiančių bendrovių siūlomų pagrindinių turinio valdymo sistemų (TVS) kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Norint išplėsti TVS funkcionalumą pridedant galimybes kurti ir valdyti vartotojų grupes, įdiegti bei valdyti naujienų prenumeratą, diskusijų grupes, apklausas, reklamines antraštes ir kitus modulius, teks dar labiau papurtyti kišenes, o kuriant didelį interneto projektą galutinė kaina gali išaugti iki penkiaženklio skaičiaus.
  Didesnei firmai tokios sumos atrodys įkandamos, tačiau nepamirškime smulkiųjų "žuvelių" ar paprastų piliečių, skaičiuojančių kiekvieną litą ir net negalvojančių įsigyti komercinį produktą. Užregistravę domeną tikėkitės sulaukti įvairių firmų vadybininkų skambučių, siūlančių sukurti interneto svetainę, valdomą TVS, o jei jau turite sukurtą, jums anksčiau ar vėliau bus pasiūlyta prie jos prijungti TVS ir tokiu būdu palengvinti valdymo procesą. Tačiau susimąstykite prieš įsigydami išbaigtą produktą, nemokamą jo diegimą ir specialistų konsultacijas – galbūt vertėtų išbandyti visiškai nemokamus produktus, funkcionalumu bei paprastumu naudoti ir valdyti nenusileidžiančius komerciniams?
  Atvirojo kodo „Mambo" TVS – gana populiarus ir gerų vartotojų atsiliepimų sulaukiantis produktas. Ši TVS veiks serveryje, kuriame įdiegta „Apache" HTTP serverio, „MySQL" duomenų bazių programinė įranga bei PHP scenarijų vykdymo priemonė.
  „Mambo" įdiegti specialių žinių nereikia, tačiau būtina sugebėti tinkamai parengti „MySQL" duomenų bazę, nes diegimo vedlys paprašys nurodyti vartotojo vardą ir slaptažodį. Iš kūrėjų svetainės parsisiųskite diegimo archyvą, jį išskleiskite, „Apache" serverio svetainių šakniniame kataloge sukurkite naują katalogą (pavyzdžiui, "Mambo") ir į jį nukopijuokite visą išskleisto archyvo turinį. Tuomet diegimo vedlį iškviesite naršyklėje surinkę www.jusudomenas.lt/mambo (o jei TVS diegiate savo kompiuteryje, naršyklėje surinkite http://localhost/mambo). Iškviestas diegimo vedlys patikrins, ar sistema atitinka visus reikalavimus, paprašys įvesti „MySQL" vartotojo vardą bei slaptažodį ir keletą kitų parametrų. Baigęs diegti vedlys pareikalaus ištrinti „Installation" katalogą.
  Po diegimo naršyklės lange surinkę tą patį adresą, išvysite pagal šabloną „Mambo" TVS sukurtą interneto svetainę. Spustelėję „Administrator" mygtuką, pamatysite prisijungimo prie TVS valdymo skydelio formą. Jį galėsite valdyti prie TVS prisijungę tik kaip administratorius.
  Administratoriaus teisėmis prisijungus prie sistemos, jus pasitiks patogus, intuityvus, nesudėtingai valdomas, įvairiomis spalvomis ir piktogramomis išgražintas sistemos valdymo skydelis. Pagrindinis sunkumas, su kuriuo teks susidoroti prieš išmokstant valdyti „Mambo" TVS, – perprasti jos struktūrą. „Mambo" – viena galingiausių atvirojo kodo TVS, kuri interneto svetainę valdo naudodama įvairius komponentus, modulius, „mambotus" ir t. t. Sukurta svetainė sudaryta iš atskirų modulių (įvairūs meniu, prisijungimo bei paieškos formos ir t. t.), kurių valdymas pasiekiamas per Modules-Site Modules meniu. Su „Module Manager" galėsite nustatyti modulių pozicijas tinklapyje, nurodyti, kuriuose tinklapiuose moduliai bus aktyvūs, kurios vartotojų grupės juos galės pasiekti ir t. t.
  Kiekvienas modulis atlieka tam tikrą darbą: apklausos (poll) modulis vykdo apklausas, prisijungimo – pateikia prisijungimo prie sistemos formą, meniu – rodo svetainės meniu ir t. t. „Mambo" TVS kiekvieną modulį leidžia nesunkiai konfigūruoti (keisti išvaizdą, atliekamas funkcijas ir kt.). Sudėtingesnius modulius, tokius kaip apklausos, reklaminių antraščių rodymas, aptarnauja atskiri komponentai, todėl jų konfigūravimas pasiekiamas per meniu.
  Vienas stipriausių šios TVS kozirių – išplečiamumas. Valdydami sistemą daugelyje vietų rasite meniu punktą „Install". Be standartiškai pateikiamų sistemos funkcijų ir galimybių gausos, galėsite įdiegti papildomus modulius (rodančius nedidelį laikrodį, jau įvykusias apklausas ir t. t.), turinio keitimo ar paieškos „mambotus", komponentus (el. parduotuvė, šablonų kūrimas, forumas), naujus svetainės bei administravimo skydelio šablonus, lokalizavimo paketus ir kt. Interneto svetainėse "Mamboforge.net" ir "Mamboportal.com" rasite ne tik daugybę „Mambo" TVS atnaujinimų bei priedų, bet ir galėsite dalyvauti diskusijose, sulaukti pagalbos iš kitų vartotojų.
  „Mambo" TVS, šiemet pelniusią žurnalo „LinuxUser & Developer" suteiktą „Geriausios "Linux" arba atvirojo kodo programinės įrangos" vardą ir nurungusią gerai žinomus gaminius KDE, „Firebird SQL" bei „eGroupware", patariama valdyti naudojant "Internet Explorer 5.5" ir naujesnę naršyklę, nes su jomis galėsite išnaudoti visas sistemos galimybes. Su kitomis naršyklėmis taip pat galima dirbti, tačiau gali neveikti kai kurie TVS komponentai (pavyzdžiui, WYSIWYG redaktorius), negalėsite paspausti tam tikrų mygtukų ir t. t.
   
  kokios yra TVS (CMS) ?
  Asmeniškai patariu naudotis Open source TVs'ais kaip pradžiai. jos yra labai geros mokymuisi, ir t.t.
  Joomla PHP fusion Drupal e107 Šie TVS yra pagrindiniai, ir labiausiai naudojami.
 12. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo celeron Blogo kūrimo procesas   
  Daug žmonių visada klausinėja įvairius klausimus, kaip kurti blogą ? noriu pradėti savo projėktą ? nuo ko pradėti ? noriu išmogti Web kurimo ... ir t.t. štai vienas iš geriausių būdų tai pradėti kurti jūsų blogą. tai yra geriausia pradžia...
   
  Kas tai yra Blog? ...
   
   
  Paklausęs draugo, ar žino kas tai blog‘as, jisai net neabejodamas atsakė, kad tai – „negeras“.
  Prieš porą dienų www.15min.lt savo tinklalapyje atliko apklausą "Ar turite savo blogą?". Štai rezultatai:
   
  Taip. Rašau kiekvieną dieną = = = 17 balsų.
  Esu susikuręs(-usi), bet nieko nerašau = = = 31 balsų.
  Ne, bet skaitau kitų = = = 41 balsų.
  Ne. O kas yra blogas? = = = 200 balsų
   
  Dar labai daug žmonių nenutuokia, kas tie blog‘ai išvis yra!
  Blog‘as – tai sulietuvintas angliškas žodis Blog.
  Blog‘ai lietuvių kalboje vadinami tinklaraščiais. Bet manau visiems bus lengviau suprasti, jeigu vadinsime ir toliau Blog‘ais.
   
  Blog‘o kūrimas yra visiškai nemokamas, ir Blog‘ą gali sukurti kiekvienas, kas perskaitys šį straipsnį, be jokių papildomų žinių.
   
  Kuo Blog‘as ypatingas ?
  Diskutuoti galima visur, kur papuola: kavinėje su draugais, internete. Bet įdomiau tai padaryti yra nuosavame Blog‘e.
  Rašant Blog‘us galėsite ne tik pats rašyti, bet ir susilaukti kitų žmonių nuomonių.
  Gal, net jūsų Blog‘as taps geriausias visoje Lietuvoje, o jeigu kursite užsienietišką blog‘ą – ir užsienyje.
  Geras blog‘as, kuris sulaukia daug lankytojų, suteikia jums reputaciją, jūs šiame blog‘e galite uždirbinėti pinigus (apie tai irgi pakalbėsime vėliau). Jūs galėsite reklamuoti, kurti konkursus ir t.t.
   
  Nusprendėte kurti Blog‘ą, nuo ko reikia pradėti ?
  Tai, kad jau skaitote šį straipsnį, jau priėjote vienu žingsniu arčiau prie Blog‘o kūrimo.
  Įsivaizduokime, kad mūsų Blog‘as yra rašinėlis, kurį rašysime, arba rašėme mūsų lietuvių kalbos mokytojai. Kaip kiekvienas rašinėlis, ir Blog‘as turi savo temą, kuri turi būti gerai apsvarstyta, gerai apgalvota...
  Nuo jūsų Blog‘o pavadinimo, idėjos, pagrindinės minties priklausys visi kiti kūrimo etapai. Jei pasirinksite prastą temą, jūsų blog‘as gali užstrigti po poros dienų. Jei pasirinksite gerą idėją, jūsų Blog‘as galės klestėti ir didėti nuo dienos į dieną be jokių kliūčių.
  Kaip pasirinkti gerą temą mūsų Blog‘ui ?
  Pirmiausia rinkdamiesi temą Blog‘ui (tinklaraščiui), pagalvokime, ar tai yra mano viduje, ar ši tema man prie širdies?
  Tai nėra labai tikslus nurodymas, kaip pasirinkti temą, bet tai labai puikiai pasako, kad tema slypi jūsų viduje, ir jūs kurdami ta tema turite pasvarstyti porą dalykų:
  Tarkime, jūs norite kurti Blog‘ą, kuris gali užimti daug laiko, ir jūs turėsite susikurti ilgalaikį metodą jo kūrimui. Todėl verta pasiklausti savęs: „Ar vis dar rašysiu šia tema Blog‘ą po 12 mėnesių?“, jeigu atsakymas neigiamas, patarčiau iškarto rinktis kitą temą, arba vėl apsvarstyti, ar tikrai norite kurti Blog‘ą. Skaitytojai labai lengvai atskiria ar ta tema, kuria rašysite yra jums prie širdies . Jeigu pats autorius netiki jo rašoma tema, kodėl lankytojai, kurie skaito jūsų straipsnį, turi tikėti tuo ką parašėte ? Niekas nenori skaityti straipsnio, kuriuo pats autorius netiki.
  Jūsų pasirinkta tema neturi būti per daug plati, nes tada jūs išsiblaškysite tarp įvairių temų ir skaitytojai tikrai nebus sudominti išsiblaškiusiu Blog‘u. Jūsų blogas turi būti išskirtinis, ir populiarumas tai nėra pagrindinė jo mintis.
   
  Taip pat, renkantis temą, reikia turėti omeny, kad pasaulis keičiasi, viskas dabar labai greitai keičiasi, todėl jūsų tema irgi gali pasikeisti, dabartinis dizainas , tai nėra dizainas, kuris bus po kokių metų ar dviejų. Per tą laiką atsiras naujos programų versijos ir nauji atnaujinimai, seni dalykai išnyks. Jums labai pasisektų, jeigu jūs pagautumėte kažką, kas po mėnesio ar dviejų pasidarytų iš nepopuliaraus į labai populiarų. Labai populiari tema gali pritraukti daug lankytojų. Bet taip pat ji kažkada pasens ir reikia apmąstyti apie tai, kad ši tema visada atsinaujintų, visada atsirastų joje kažkas naujo, kas iš naujo ir iš naujo sudomintų lankytoją.
  Visada pasitikrinkite, ką žmonės mėgsta dabar, šiuo metu, ir tada pamąstykite ką žmonės mėgs po 6 arba 12 mėnesių.
  Kaip jau ir minėjau, bet manau dar kartą svarbu pabrėžti, kad daugelis lankytojų rinkdamiesi temą renkasi kažką populiaraus, pamatę, kad kažkokia tema yra labai populiari, nusprendžia ir jie rašyti apie tą patį. Kokie to rezultatai ? Dažniausiai yra kopijuojamos tos pačios temos, yra rašoma tas pats per tą patį, ir jokio lankomumo nėra sulaukiama, vis gi vienas iš svarbiausių dalykų – lankomumas. Prisiminkite, kad rašydami svarbius dalykus aktualius dabar, tuo pačiu jūs turite žiūrėti ir į ateitį.
  Kaip daug kas sako, tapkite didelė žuvis mažame akvariume, negu maža žuvis dideliame akvariume.
   
  Viena iš ieškojimo idėjų yra ta, kad po mėnesio ar dviejų jūs vis dar galėsite įdėti šviežaus turinio, galėsite įdėti šviežius straipsnius ir t.t. svarbiausia yra, kad tema jūsų nestabdytų, o stumtų jus į priekį.
   
  Jeigų jūsų padėtis yra stabili, ir pinigai tikrai daug jums nereiškia, jūs galite kurti Blog‘ą jūsų malonumui, vietoj dienoraščio arba pan... Bet jeigu jūs manote, kad galite pasipelnyti iš blog‘o, verta iš karto pagalvoti, iš kur plauks pinigai ?
  Apie tai padiskutuosime dar vėliau, kai jau pasirinksite temą.
   
  Visą tai rašau tam, kad suprastumėte , jog temos pasirinkimas yra kai kuriais atvejais svarbiausias procesas blog‘o kūrimo procese. Teisinga tema, teisingu laiku gali sudaryti didelę sėkmę. Bet neteisinga tema, kuri jūsų nedomina gali jus sužeisti, ir baisiausiai sugadinti jūsų laiką.
   
  Pasirinkau temą, esu labai ja patenkintas, turiu labai daug entuziazmo ir užsidegimo kurti toliau, ir rašyti šia tema, ką daryti toliau ?
  Kai pasirinkome temą, galime manyti, kad sunkioji dalis jau atlikta. Morališkai, mes jau viską atlikome. Dabar liko fizinė dalis – įgyvendinimas.
  Būsiu labai neteisus, jei pasakysiu, kad ši dalis yra nesvarbi, ir lengva. Ji irgi reikalauja gilaus apmąstymo, pasirinkimo ir t.t.
  Mums reikia pasirinkti platformą. Kas tai platforma ?
  Manau labai geras palyginimas yra namas. Kiekvienas namas turi nuolatinę struktūrą, be kurios namas nebūtų namas. Taip ir Blog‘as, jisai turi savo struktūrą.
  Idėja buvo sugalvota –„ Namo“ projektas buvo nubraižytas, ir suplanuotas. Mes jau turime brėžinius.
  Dabar reikia statyti pamatus – platformą.
  Platforma gali būti nemokama arba mokama.
  Dažniausiai kylantis klausimai yra:
  „Kokią platformą naudoti ?“ , „Ar verta naudoti nemokamą platformą ? Ar pirkti viską savo ? Koksai pasirinkimas yra geresnis ?“ , „Ar verta pradėti su nemokama platforma, ir vėliau persikelti į mokamą ?
  Kaip tik į šiuos klausimus ir atsakysime čia. Geriausias atsakymas- tai patirtis – kiekvienas žmogus su laiku išbando vieną, paskui iš patirties jisai pradeda suprasti, kas jam bus patogiau arba ne. Aš jums negaliu tiksliai patarti kokią platformą rinktis, nes tai jūsų pasirinkimas, kurį darote pagal temą. Kiekviena tema turi savo ypatingų reikalavimų, kurias įvairios platformos atlieka.
  Taip pat platformos pasirinkimas priklauso nuo to, koksai jūsų biudžetas ? Kokiu tikslu tai kursite?
  Jeigu norite kurti viską savo, o tai užtikrina aukštą kokybę, jums reikės pirkti:
  • Platformą
  • Domeną
  • Hostingą
  • Reklamą(nebūtinai)
  • Dizainas
  • Instrumentai (įvairiems blog‘ams reikia įvairių instrumentų, kurie praplečia jo galimybes)
  Platformą neprivaloma pirkti, yra pilna nemokamų platformų kaip :
  • www.blogger.com (užsenietiškas)
  • www.wordpress.com (užsenietiškas)
  • www.blogas.lt (lietuviškas)
  • www.eblog.lt (lietuviškas)
   
  Kiek jūs esate gabus Web arba kompiuterio srityje ?
  Tai irgi labai svarbus klausimas, kurį turite pasiklausti savęs prieš pasirinkdami platformą, todėl, kad kai kurios platformos nereikalauja jokių žinių, ir galite pradėti nuo A ir baigti Z, bet kai kurios platformos yra labai sudėtingos, ir reikalauja bent jau pagrindinių Web žinių.
  Taip pat geras pasirinkimas bus tada, kai sužinosite kitų nuomones apie jų naudotas platformas. Kaip minėjau patirtis- tai geriausias rodiklis. Kitų patirtis gali jums labai padėti, todėl prieš renkantis platformą pasiskaitykite uzdarbis.lt arba kitose forumuose kitų žmonių nuomones apie įvairias platformas.
  Kas būtų geriau, naudojant mokamą programą ?
  • Jūsų nuosavas domenas - Vietoj vardas.blogas.lt bus tik vardas.lt. Tai padidina lankomumo galimybę, ir taip pat padaro jūsų svetainę aukštesnio lygio. Todėl trumpas domenas suteikia svetainei aukštesnę reputaciją ir reiškia aukštesnį profesionalumo lygį.
  • Jūsų Hostingas- Jūs pasirenkate jums tinkamą hostingą, ir tai suteikia galimybę paimti didesnę talpą ir greitesnį srautą. Greitesnis srautas negadins jūsų lankytojų nervų ir pakraus tinklalapį greičiau. O vieta leis jums įkeldinėti daugiau straipsnių, nuotraukų filmų ir t.t.
  • Gera platforma – Dažnai žmonės išgirdę žodį gera, pamano, kad ir patogi. Ne, mokamą platformą geriausia pirktis aukšto lygio Blog‘eriams, Blog‘eriams, kurie žino Blog‘inimo sritį. Tokiems vartotojiems mokamos platformos suteiks didesnes galimybes ir daug daugiau funkcijų kuriant jų Blog‘ą.
   
  Geras pasirinkimas tiems, kas tik pradės Blog‘inti, tai paimti nemokamą platformą kaip www.Blogas.lt ir tenai pradėti. Išsiveržti į aukštas vietas su tokiu blog‘u bus sunkoka. Bet tai bus gera pradžia savęs išbandymui.
   
  Štai ir viskas... Jūs turite Blog‘o (tinklaraščio) pamatus. Visa kita yra jau statyba ir dailinimas.
  Svetainės kaip www.Blogas.lt suteikia jums jau pastatytą namą, jums tik bereikės jį apdailinti.
  Jeigu rinksites wordpress ant nemokamo hostingo teks patiems statyti.
   
   
  Kaip instaliuoti wordpess ? Kaip kurti, arba pritaikyti dizainą arba theme ? Apie svetainės populiarumą - paaiškinsiu kitame straipsnyje, kuris bus kitą mėnesį.
   
   
   
   
  Čia galite parsisiūsti tvarkingesnį straipsnį Worde:
   
  BLOG_as.doc
 13. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo Gazikas Turinio valdymo sistemos: kas tai ir kokios jos būna   
  Kuriant interneto svetainę – nesvarbu, ar tai el. parduotuvė, firmos ar organizacijos „namai", didžiulis portalas ar paprastas asmeninis tinklapis su dienoraščiu – būtina tinkamai organizuoti informacijos sklelbimą ir atnaujinimą. Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  Tikriausiai žinote, jog prižiūrėti, atnaujinti, redaguoti didesnės svetainės informaciją, o ypač rankiniu būdu redaguojant HTML kodą, rašant naujus scenarijus ir kuriant užklausas duomenų bazei, gali būti labai varginanti užduotis.
  Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  O svarbiausia – nereikės investuoti nė vieno cento!
  Lietuvoje dizaino ir programavimo paslaugas teikiančių bendrovių siūlomų pagrindinių turinio valdymo sistemų (TVS) kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Norint išplėsti TVS funkcionalumą pridedant galimybes kurti ir valdyti vartotojų grupes, įdiegti bei valdyti naujienų prenumeratą, diskusijų grupes, apklausas, reklamines antraštes ir kitus modulius, teks dar labiau papurtyti kišenes, o kuriant didelį interneto projektą galutinė kaina gali išaugti iki penkiaženklio skaičiaus.
  Didesnei firmai tokios sumos atrodys įkandamos, tačiau nepamirškime smulkiųjų "žuvelių" ar paprastų piliečių, skaičiuojančių kiekvieną litą ir net negalvojančių įsigyti komercinį produktą. Užregistravę domeną tikėkitės sulaukti įvairių firmų vadybininkų skambučių, siūlančių sukurti interneto svetainę, valdomą TVS, o jei jau turite sukurtą, jums anksčiau ar vėliau bus pasiūlyta prie jos prijungti TVS ir tokiu būdu palengvinti valdymo procesą. Tačiau susimąstykite prieš įsigydami išbaigtą produktą, nemokamą jo diegimą ir specialistų konsultacijas – galbūt vertėtų išbandyti visiškai nemokamus produktus, funkcionalumu bei paprastumu naudoti ir valdyti nenusileidžiančius komerciniams?
  Atvirojo kodo „Mambo" TVS – gana populiarus ir gerų vartotojų atsiliepimų sulaukiantis produktas. Ši TVS veiks serveryje, kuriame įdiegta „Apache" HTTP serverio, „MySQL" duomenų bazių programinė įranga bei PHP scenarijų vykdymo priemonė.
  „Mambo" įdiegti specialių žinių nereikia, tačiau būtina sugebėti tinkamai parengti „MySQL" duomenų bazę, nes diegimo vedlys paprašys nurodyti vartotojo vardą ir slaptažodį. Iš kūrėjų svetainės parsisiųskite diegimo archyvą, jį išskleiskite, „Apache" serverio svetainių šakniniame kataloge sukurkite naują katalogą (pavyzdžiui, "Mambo") ir į jį nukopijuokite visą išskleisto archyvo turinį. Tuomet diegimo vedlį iškviesite naršyklėje surinkę www.jusudomenas.lt/mambo (o jei TVS diegiate savo kompiuteryje, naršyklėje surinkite http://localhost/mambo). Iškviestas diegimo vedlys patikrins, ar sistema atitinka visus reikalavimus, paprašys įvesti „MySQL" vartotojo vardą bei slaptažodį ir keletą kitų parametrų. Baigęs diegti vedlys pareikalaus ištrinti „Installation" katalogą.
  Po diegimo naršyklės lange surinkę tą patį adresą, išvysite pagal šabloną „Mambo" TVS sukurtą interneto svetainę. Spustelėję „Administrator" mygtuką, pamatysite prisijungimo prie TVS valdymo skydelio formą. Jį galėsite valdyti prie TVS prisijungę tik kaip administratorius.
  Administratoriaus teisėmis prisijungus prie sistemos, jus pasitiks patogus, intuityvus, nesudėtingai valdomas, įvairiomis spalvomis ir piktogramomis išgražintas sistemos valdymo skydelis. Pagrindinis sunkumas, su kuriuo teks susidoroti prieš išmokstant valdyti „Mambo" TVS, – perprasti jos struktūrą. „Mambo" – viena galingiausių atvirojo kodo TVS, kuri interneto svetainę valdo naudodama įvairius komponentus, modulius, „mambotus" ir t. t. Sukurta svetainė sudaryta iš atskirų modulių (įvairūs meniu, prisijungimo bei paieškos formos ir t. t.), kurių valdymas pasiekiamas per Modules-Site Modules meniu. Su „Module Manager" galėsite nustatyti modulių pozicijas tinklapyje, nurodyti, kuriuose tinklapiuose moduliai bus aktyvūs, kurios vartotojų grupės juos galės pasiekti ir t. t.
  Kiekvienas modulis atlieka tam tikrą darbą: apklausos (poll) modulis vykdo apklausas, prisijungimo – pateikia prisijungimo prie sistemos formą, meniu – rodo svetainės meniu ir t. t. „Mambo" TVS kiekvieną modulį leidžia nesunkiai konfigūruoti (keisti išvaizdą, atliekamas funkcijas ir kt.). Sudėtingesnius modulius, tokius kaip apklausos, reklaminių antraščių rodymas, aptarnauja atskiri komponentai, todėl jų konfigūravimas pasiekiamas per meniu.
  Vienas stipriausių šios TVS kozirių – išplečiamumas. Valdydami sistemą daugelyje vietų rasite meniu punktą „Install". Be standartiškai pateikiamų sistemos funkcijų ir galimybių gausos, galėsite įdiegti papildomus modulius (rodančius nedidelį laikrodį, jau įvykusias apklausas ir t. t.), turinio keitimo ar paieškos „mambotus", komponentus (el. parduotuvė, šablonų kūrimas, forumas), naujus svetainės bei administravimo skydelio šablonus, lokalizavimo paketus ir kt. Interneto svetainėse "Mamboforge.net" ir "Mamboportal.com" rasite ne tik daugybę „Mambo" TVS atnaujinimų bei priedų, bet ir galėsite dalyvauti diskusijose, sulaukti pagalbos iš kitų vartotojų.
  „Mambo" TVS, šiemet pelniusią žurnalo „LinuxUser & Developer" suteiktą „Geriausios "Linux" arba atvirojo kodo programinės įrangos" vardą ir nurungusią gerai žinomus gaminius KDE, „Firebird SQL" bei „eGroupware", patariama valdyti naudojant "Internet Explorer 5.5" ir naujesnę naršyklę, nes su jomis galėsite išnaudoti visas sistemos galimybes. Su kitomis naršyklėmis taip pat galima dirbti, tačiau gali neveikti kai kurie TVS komponentai (pavyzdžiui, WYSIWYG redaktorius), negalėsite paspausti tam tikrų mygtukų ir t. t.
   
  kokios yra TVS (CMS) ?
  Asmeniškai patariu naudotis Open source TVs'ais kaip pradžiai. jos yra labai geros mokymuisi, ir t.t.
  Joomla PHP fusion Drupal e107 Šie TVS yra pagrindiniai, ir labiausiai naudojami.
 14. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo celeron Blogo kūrimo procesas   
  Daug žmonių visada klausinėja įvairius klausimus, kaip kurti blogą ? noriu pradėti savo projėktą ? nuo ko pradėti ? noriu išmogti Web kurimo ... ir t.t. štai vienas iš geriausių būdų tai pradėti kurti jūsų blogą. tai yra geriausia pradžia...
   
  Kas tai yra Blog? ...
   
   
  Paklausęs draugo, ar žino kas tai blog‘as, jisai net neabejodamas atsakė, kad tai – „negeras“.
  Prieš porą dienų www.15min.lt savo tinklalapyje atliko apklausą "Ar turite savo blogą?". Štai rezultatai:
   
  Taip. Rašau kiekvieną dieną = = = 17 balsų.
  Esu susikuręs(-usi), bet nieko nerašau = = = 31 balsų.
  Ne, bet skaitau kitų = = = 41 balsų.
  Ne. O kas yra blogas? = = = 200 balsų
   
  Dar labai daug žmonių nenutuokia, kas tie blog‘ai išvis yra!
  Blog‘as – tai sulietuvintas angliškas žodis Blog.
  Blog‘ai lietuvių kalboje vadinami tinklaraščiais. Bet manau visiems bus lengviau suprasti, jeigu vadinsime ir toliau Blog‘ais.
   
  Blog‘o kūrimas yra visiškai nemokamas, ir Blog‘ą gali sukurti kiekvienas, kas perskaitys šį straipsnį, be jokių papildomų žinių.
   
  Kuo Blog‘as ypatingas ?
  Diskutuoti galima visur, kur papuola: kavinėje su draugais, internete. Bet įdomiau tai padaryti yra nuosavame Blog‘e.
  Rašant Blog‘us galėsite ne tik pats rašyti, bet ir susilaukti kitų žmonių nuomonių.
  Gal, net jūsų Blog‘as taps geriausias visoje Lietuvoje, o jeigu kursite užsienietišką blog‘ą – ir užsienyje.
  Geras blog‘as, kuris sulaukia daug lankytojų, suteikia jums reputaciją, jūs šiame blog‘e galite uždirbinėti pinigus (apie tai irgi pakalbėsime vėliau). Jūs galėsite reklamuoti, kurti konkursus ir t.t.
   
  Nusprendėte kurti Blog‘ą, nuo ko reikia pradėti ?
  Tai, kad jau skaitote šį straipsnį, jau priėjote vienu žingsniu arčiau prie Blog‘o kūrimo.
  Įsivaizduokime, kad mūsų Blog‘as yra rašinėlis, kurį rašysime, arba rašėme mūsų lietuvių kalbos mokytojai. Kaip kiekvienas rašinėlis, ir Blog‘as turi savo temą, kuri turi būti gerai apsvarstyta, gerai apgalvota...
  Nuo jūsų Blog‘o pavadinimo, idėjos, pagrindinės minties priklausys visi kiti kūrimo etapai. Jei pasirinksite prastą temą, jūsų blog‘as gali užstrigti po poros dienų. Jei pasirinksite gerą idėją, jūsų Blog‘as galės klestėti ir didėti nuo dienos į dieną be jokių kliūčių.
  Kaip pasirinkti gerą temą mūsų Blog‘ui ?
  Pirmiausia rinkdamiesi temą Blog‘ui (tinklaraščiui), pagalvokime, ar tai yra mano viduje, ar ši tema man prie širdies?
  Tai nėra labai tikslus nurodymas, kaip pasirinkti temą, bet tai labai puikiai pasako, kad tema slypi jūsų viduje, ir jūs kurdami ta tema turite pasvarstyti porą dalykų:
  Tarkime, jūs norite kurti Blog‘ą, kuris gali užimti daug laiko, ir jūs turėsite susikurti ilgalaikį metodą jo kūrimui. Todėl verta pasiklausti savęs: „Ar vis dar rašysiu šia tema Blog‘ą po 12 mėnesių?“, jeigu atsakymas neigiamas, patarčiau iškarto rinktis kitą temą, arba vėl apsvarstyti, ar tikrai norite kurti Blog‘ą. Skaitytojai labai lengvai atskiria ar ta tema, kuria rašysite yra jums prie širdies . Jeigu pats autorius netiki jo rašoma tema, kodėl lankytojai, kurie skaito jūsų straipsnį, turi tikėti tuo ką parašėte ? Niekas nenori skaityti straipsnio, kuriuo pats autorius netiki.
  Jūsų pasirinkta tema neturi būti per daug plati, nes tada jūs išsiblaškysite tarp įvairių temų ir skaitytojai tikrai nebus sudominti išsiblaškiusiu Blog‘u. Jūsų blogas turi būti išskirtinis, ir populiarumas tai nėra pagrindinė jo mintis.
   
  Taip pat, renkantis temą, reikia turėti omeny, kad pasaulis keičiasi, viskas dabar labai greitai keičiasi, todėl jūsų tema irgi gali pasikeisti, dabartinis dizainas , tai nėra dizainas, kuris bus po kokių metų ar dviejų. Per tą laiką atsiras naujos programų versijos ir nauji atnaujinimai, seni dalykai išnyks. Jums labai pasisektų, jeigu jūs pagautumėte kažką, kas po mėnesio ar dviejų pasidarytų iš nepopuliaraus į labai populiarų. Labai populiari tema gali pritraukti daug lankytojų. Bet taip pat ji kažkada pasens ir reikia apmąstyti apie tai, kad ši tema visada atsinaujintų, visada atsirastų joje kažkas naujo, kas iš naujo ir iš naujo sudomintų lankytoją.
  Visada pasitikrinkite, ką žmonės mėgsta dabar, šiuo metu, ir tada pamąstykite ką žmonės mėgs po 6 arba 12 mėnesių.
  Kaip jau ir minėjau, bet manau dar kartą svarbu pabrėžti, kad daugelis lankytojų rinkdamiesi temą renkasi kažką populiaraus, pamatę, kad kažkokia tema yra labai populiari, nusprendžia ir jie rašyti apie tą patį. Kokie to rezultatai ? Dažniausiai yra kopijuojamos tos pačios temos, yra rašoma tas pats per tą patį, ir jokio lankomumo nėra sulaukiama, vis gi vienas iš svarbiausių dalykų – lankomumas. Prisiminkite, kad rašydami svarbius dalykus aktualius dabar, tuo pačiu jūs turite žiūrėti ir į ateitį.
  Kaip daug kas sako, tapkite didelė žuvis mažame akvariume, negu maža žuvis dideliame akvariume.
   
  Viena iš ieškojimo idėjų yra ta, kad po mėnesio ar dviejų jūs vis dar galėsite įdėti šviežaus turinio, galėsite įdėti šviežius straipsnius ir t.t. svarbiausia yra, kad tema jūsų nestabdytų, o stumtų jus į priekį.
   
  Jeigų jūsų padėtis yra stabili, ir pinigai tikrai daug jums nereiškia, jūs galite kurti Blog‘ą jūsų malonumui, vietoj dienoraščio arba pan... Bet jeigu jūs manote, kad galite pasipelnyti iš blog‘o, verta iš karto pagalvoti, iš kur plauks pinigai ?
  Apie tai padiskutuosime dar vėliau, kai jau pasirinksite temą.
   
  Visą tai rašau tam, kad suprastumėte , jog temos pasirinkimas yra kai kuriais atvejais svarbiausias procesas blog‘o kūrimo procese. Teisinga tema, teisingu laiku gali sudaryti didelę sėkmę. Bet neteisinga tema, kuri jūsų nedomina gali jus sužeisti, ir baisiausiai sugadinti jūsų laiką.
   
  Pasirinkau temą, esu labai ja patenkintas, turiu labai daug entuziazmo ir užsidegimo kurti toliau, ir rašyti šia tema, ką daryti toliau ?
  Kai pasirinkome temą, galime manyti, kad sunkioji dalis jau atlikta. Morališkai, mes jau viską atlikome. Dabar liko fizinė dalis – įgyvendinimas.
  Būsiu labai neteisus, jei pasakysiu, kad ši dalis yra nesvarbi, ir lengva. Ji irgi reikalauja gilaus apmąstymo, pasirinkimo ir t.t.
  Mums reikia pasirinkti platformą. Kas tai platforma ?
  Manau labai geras palyginimas yra namas. Kiekvienas namas turi nuolatinę struktūrą, be kurios namas nebūtų namas. Taip ir Blog‘as, jisai turi savo struktūrą.
  Idėja buvo sugalvota –„ Namo“ projektas buvo nubraižytas, ir suplanuotas. Mes jau turime brėžinius.
  Dabar reikia statyti pamatus – platformą.
  Platforma gali būti nemokama arba mokama.
  Dažniausiai kylantis klausimai yra:
  „Kokią platformą naudoti ?“ , „Ar verta naudoti nemokamą platformą ? Ar pirkti viską savo ? Koksai pasirinkimas yra geresnis ?“ , „Ar verta pradėti su nemokama platforma, ir vėliau persikelti į mokamą ?
  Kaip tik į šiuos klausimus ir atsakysime čia. Geriausias atsakymas- tai patirtis – kiekvienas žmogus su laiku išbando vieną, paskui iš patirties jisai pradeda suprasti, kas jam bus patogiau arba ne. Aš jums negaliu tiksliai patarti kokią platformą rinktis, nes tai jūsų pasirinkimas, kurį darote pagal temą. Kiekviena tema turi savo ypatingų reikalavimų, kurias įvairios platformos atlieka.
  Taip pat platformos pasirinkimas priklauso nuo to, koksai jūsų biudžetas ? Kokiu tikslu tai kursite?
  Jeigu norite kurti viską savo, o tai užtikrina aukštą kokybę, jums reikės pirkti:
  • Platformą
  • Domeną
  • Hostingą
  • Reklamą(nebūtinai)
  • Dizainas
  • Instrumentai (įvairiems blog‘ams reikia įvairių instrumentų, kurie praplečia jo galimybes)
  Platformą neprivaloma pirkti, yra pilna nemokamų platformų kaip :
  • www.blogger.com (užsenietiškas)
  • www.wordpress.com (užsenietiškas)
  • www.blogas.lt (lietuviškas)
  • www.eblog.lt (lietuviškas)
   
  Kiek jūs esate gabus Web arba kompiuterio srityje ?
  Tai irgi labai svarbus klausimas, kurį turite pasiklausti savęs prieš pasirinkdami platformą, todėl, kad kai kurios platformos nereikalauja jokių žinių, ir galite pradėti nuo A ir baigti Z, bet kai kurios platformos yra labai sudėtingos, ir reikalauja bent jau pagrindinių Web žinių.
  Taip pat geras pasirinkimas bus tada, kai sužinosite kitų nuomones apie jų naudotas platformas. Kaip minėjau patirtis- tai geriausias rodiklis. Kitų patirtis gali jums labai padėti, todėl prieš renkantis platformą pasiskaitykite uzdarbis.lt arba kitose forumuose kitų žmonių nuomones apie įvairias platformas.
  Kas būtų geriau, naudojant mokamą programą ?
  • Jūsų nuosavas domenas - Vietoj vardas.blogas.lt bus tik vardas.lt. Tai padidina lankomumo galimybę, ir taip pat padaro jūsų svetainę aukštesnio lygio. Todėl trumpas domenas suteikia svetainei aukštesnę reputaciją ir reiškia aukštesnį profesionalumo lygį.
  • Jūsų Hostingas- Jūs pasirenkate jums tinkamą hostingą, ir tai suteikia galimybę paimti didesnę talpą ir greitesnį srautą. Greitesnis srautas negadins jūsų lankytojų nervų ir pakraus tinklalapį greičiau. O vieta leis jums įkeldinėti daugiau straipsnių, nuotraukų filmų ir t.t.
  • Gera platforma – Dažnai žmonės išgirdę žodį gera, pamano, kad ir patogi. Ne, mokamą platformą geriausia pirktis aukšto lygio Blog‘eriams, Blog‘eriams, kurie žino Blog‘inimo sritį. Tokiems vartotojiems mokamos platformos suteiks didesnes galimybes ir daug daugiau funkcijų kuriant jų Blog‘ą.
   
  Geras pasirinkimas tiems, kas tik pradės Blog‘inti, tai paimti nemokamą platformą kaip www.Blogas.lt ir tenai pradėti. Išsiveržti į aukštas vietas su tokiu blog‘u bus sunkoka. Bet tai bus gera pradžia savęs išbandymui.
   
  Štai ir viskas... Jūs turite Blog‘o (tinklaraščio) pamatus. Visa kita yra jau statyba ir dailinimas.
  Svetainės kaip www.Blogas.lt suteikia jums jau pastatytą namą, jums tik bereikės jį apdailinti.
  Jeigu rinksites wordpress ant nemokamo hostingo teks patiems statyti.
   
   
  Kaip instaliuoti wordpess ? Kaip kurti, arba pritaikyti dizainą arba theme ? Apie svetainės populiarumą - paaiškinsiu kitame straipsnyje, kuris bus kitą mėnesį.
   
   
   
   
  Čia galite parsisiūsti tvarkingesnį straipsnį Worde:
   
  BLOG_as.doc
 15. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo Vartotojas Viskas apie Joomla   
  Dažnai gaunu klausimą kas tai joomla ? štai visiems nežinantiems kas tai - atsakymas.
   
   
  Kas tai yra Joomla!?
   
  Joomla! yra pasaulyje pripažinta turinio valdymo sistema (TVS), kuri padės Jums kurti internetinius tinklapius ir kitokias galingas internetines aplikacijas. Geriausia yra tai, jog Joomla! yra atviro kodo, visiškai nemokama ir prieinama kiekvienam.
   
   
  Joomla! panaudojimas
   
  Joomla! yra naudojama visame pasaulyje nuo paprasto, asmeninio tinklapio, iki sudėtingų korporacinių internetinių aplikacijų. Štai tik keletas jos pritaikymo sričių:
   
  *
   
  Korporaciniai internetiniai tinklapiai ar portalai
  *
   
  Internetinė prekyba
  *
   
  Smulkaus verslo portalai
  *
   
  Ne pelno siekiantys ir organizaciniai portalai
  *
   
  Vyriausybinės aplikacijos
  *
   
  Korporacijų vidaus ir išorės valdymas
  *
   
  Mokyklų ir bažnyčių tinklapiai
  *
   
  Asmeniniai ar šeimos tinklapiai
  *
   
  Bendruomenės organizavimo portalai
  *
   
  Žurnalai ir laikraščiai
  *
   
  galimybės tiesiog neribotos…
   
  Su Joomla! galima ypatingai lengvai valdyti kiekvieną Jūsų tinklapio aspektą, pradedant nuo naujienų ar paveikslėlių įdėjimo ir baigiant produktų atnaujinimais ar internetinėmis rezervacijomis.
   
   
  Joomla! vartotojams
   
  Pagrindinis Joomla! paketas net ir ne programuotojams yra labai lengvai įdiegiamas. Dauguma žmonių visiškai neturi problemų su programos įdiegimu ir paleidimu, juolab jog naujokams yra daug pagalbos šaltinių. Joomla! turi augančią bei aktyvią bendruomenę, kurią forumuose sudaro daugiau nei 40,000 draugiškų vartotojų bei kūrėjų, kurie visuomet pasiryžę padėti.
   
  Kai tik Joomla! yra įdiegta ir paleista, tuomet yra visiškai paprasta net netechniniams vartotojams sukurti ar redaguoti turinį, atnaujinti paveikslėlius ar valdyti svarbią informaciją, nuo kurios priklauso Jūsų organizacijos veikla. Kiekvienas gali lengvai išmokti valdyti Joomla! Tinklapį.
   
  Galite išmėginti paprastą demonstraciją, kuri padės Jums suprasti, kas tai yra Joomla!
   
  Išplečiant Joomla! galimybes
   
  Pagrindinis Joomla! paketas puikiai tinka visiškai valdyti Jūsų tinklapį. Bet daugeliui žmonių tikrasis Joomla! veidas atsiskleidžia panaudojant karkasą, kuris leidžia tūkstančiams kūrėjų visame pasaulyje kurti galingus priedus ir papildymus, taip dar labiau praplečiant Joomla! galimybes. Štai tik keletas iš šimtų prieinamų papildymų pavyzdžių:
   
  *
   
  Dinaminiai formų kūrimo įrankiai
  *
   
  Verslo ar organizacijų katalogai
  *
   
  Dokumentų valdymas
  *
   
  Paveikslėlių ir multimedia galerijos
  *
   
  Elektroninė komercija ir prekių krepšelių varikliai
  *
   
  Forumai ir pokalbių programinė įranga
  *
   
  Kalendoriai
  *
   
  Blog'inimo įrankiai
  *
   
  Vartotojų ir tinklo apkrovimo analizavimo įrankiai
  *
   
  El. pašto naujienos
  *
   
  Duomenų kaupimo ir pranešimo įrankiai
  *
   
  Logotipų reklamavimo sistemos
  *
   
  Prenumeratos paslaugos
  *
   
  ir daug daug daugiau...
   
  Daugiau pavyzdžių galima rasti vis didėjančiame Joomla! papildymų skyriuje. Pasiruoškite būti priblokšti beribių papildymų paketų, kuriuos sukūrė aktyvi ir vis didėjanti kūrėjų bendruomenė!
   
   
  Joomla! kūrėjams
   
  Daugeliui kompanijų ar organizacijų įprastų Joomla! ar papildymų galimybių nepakanka. Tačiau Joomla! siūlo galingą karkasą, kuris leidžia lengvai kurti sudėtingus papildymus, kurie praplečia Joomla! galimybes. Panaudojant branduolio karkasą, kūrejai gali kurti:
   
  *
   
  Integruotas elektroninės komercijos sistemas
  *
   
  Inventoriaus kontroliavimo sistemas
  *
   
  Duomenų raportavimo įrankius
  *
   
  Įvairius produktų katalogus
  *
   
  Sudėtingą verslo valdymą
  *
   
  Rezervavimo sistemas
  *
   
  Komunikavimo įrankius
  *
   
  Aplikacijų sujungimus (tiltus)
  *
   
  ar bet kokias kitas aplikacijas, atitinkančias unikalų poreikį…
   
  Jei Jūsų kompanija ar organizacija samdo atskirą Joomla! kūrėją ar kuria programinę įrangą naudodamiesi Joomla! karkasu, tai Jūs visa tai kuriate ant atviros platformos, kuri nepririša Jūsų prie konkretaus programuotojo ar nuosavos, uždaros aplikacijos.
   
  Galite sužinoti daugiau apie kūrimą panaudojant Joomla! karkasą. Visas Joomla! grožis yra tame, jog Jūs galite priderinti karkasą ir vartotojo sąsają prie savo vartotojų poreikių ir atvaizduoti tai paprastoje ir galingoje aplinkoje.
   
   
  Tai kaip gi gauti?
   
  Jokių rūpesčių. Joomla! yra nemokama, atvira ir prieinama visiems pagal GPL licenciją. Joomla! nelaiko savęs tobula ir negali pažadėti atitikti kiekvieno reikalavimus. Tačiau daugeliui internetinių aplikacijų tai yra puiki išeitis. Su kiekvienu programos atnaujinimu yra kuriamos naujos galimybės, o su nepakartojamos vartuotojų bendruomenės patarimais ir pagalba planuojama šią apdovanotą TVS plėsti bei tiekti ir toliau.
   
   
  Straipsnio šaltinis: http://www.lithuanianjoomla.com/apie-joomla
   
   
  Asmeniškai patarčiau naudoti Stable versijas, nes laikinos versijos turi daug Bug'ų.
  Vienas iš geriausiu joomlos 1.5 dalykų, tai kad ji yra UTF-8 koduotes, ir nekyla jokių problemų dėl kalbos.
  trūkumas joomlos 1.5 tai kad kolkas ji turi labai mažai extensions (priedų).
  joomla 1.0 turi daug extensions, ir turi daug dizainų, bet jai skirti dizinai jau atsilike nuo joomlos 1.5 dizainų.
  jeigu renkatės joomla dėl dizaino ir kalbos siūlau pasirinki joomla 1.5 jeigu dės struktūros palaikymo, ir papildymų tai joomla 1.0.
   
  sekmės,
  jeigu turite klausimų rašykite čia arba PM.
 16. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo celeron Blogo kūrimo procesas   
  Daug žmonių visada klausinėja įvairius klausimus, kaip kurti blogą ? noriu pradėti savo projėktą ? nuo ko pradėti ? noriu išmogti Web kurimo ... ir t.t. štai vienas iš geriausių būdų tai pradėti kurti jūsų blogą. tai yra geriausia pradžia...
   
  Kas tai yra Blog? ...
   
   
  Paklausęs draugo, ar žino kas tai blog‘as, jisai net neabejodamas atsakė, kad tai – „negeras“.
  Prieš porą dienų www.15min.lt savo tinklalapyje atliko apklausą "Ar turite savo blogą?". Štai rezultatai:
   
  Taip. Rašau kiekvieną dieną = = = 17 balsų.
  Esu susikuręs(-usi), bet nieko nerašau = = = 31 balsų.
  Ne, bet skaitau kitų = = = 41 balsų.
  Ne. O kas yra blogas? = = = 200 balsų
   
  Dar labai daug žmonių nenutuokia, kas tie blog‘ai išvis yra!
  Blog‘as – tai sulietuvintas angliškas žodis Blog.
  Blog‘ai lietuvių kalboje vadinami tinklaraščiais. Bet manau visiems bus lengviau suprasti, jeigu vadinsime ir toliau Blog‘ais.
   
  Blog‘o kūrimas yra visiškai nemokamas, ir Blog‘ą gali sukurti kiekvienas, kas perskaitys šį straipsnį, be jokių papildomų žinių.
   
  Kuo Blog‘as ypatingas ?
  Diskutuoti galima visur, kur papuola: kavinėje su draugais, internete. Bet įdomiau tai padaryti yra nuosavame Blog‘e.
  Rašant Blog‘us galėsite ne tik pats rašyti, bet ir susilaukti kitų žmonių nuomonių.
  Gal, net jūsų Blog‘as taps geriausias visoje Lietuvoje, o jeigu kursite užsienietišką blog‘ą – ir užsienyje.
  Geras blog‘as, kuris sulaukia daug lankytojų, suteikia jums reputaciją, jūs šiame blog‘e galite uždirbinėti pinigus (apie tai irgi pakalbėsime vėliau). Jūs galėsite reklamuoti, kurti konkursus ir t.t.
   
  Nusprendėte kurti Blog‘ą, nuo ko reikia pradėti ?
  Tai, kad jau skaitote šį straipsnį, jau priėjote vienu žingsniu arčiau prie Blog‘o kūrimo.
  Įsivaizduokime, kad mūsų Blog‘as yra rašinėlis, kurį rašysime, arba rašėme mūsų lietuvių kalbos mokytojai. Kaip kiekvienas rašinėlis, ir Blog‘as turi savo temą, kuri turi būti gerai apsvarstyta, gerai apgalvota...
  Nuo jūsų Blog‘o pavadinimo, idėjos, pagrindinės minties priklausys visi kiti kūrimo etapai. Jei pasirinksite prastą temą, jūsų blog‘as gali užstrigti po poros dienų. Jei pasirinksite gerą idėją, jūsų Blog‘as galės klestėti ir didėti nuo dienos į dieną be jokių kliūčių.
  Kaip pasirinkti gerą temą mūsų Blog‘ui ?
  Pirmiausia rinkdamiesi temą Blog‘ui (tinklaraščiui), pagalvokime, ar tai yra mano viduje, ar ši tema man prie širdies?
  Tai nėra labai tikslus nurodymas, kaip pasirinkti temą, bet tai labai puikiai pasako, kad tema slypi jūsų viduje, ir jūs kurdami ta tema turite pasvarstyti porą dalykų:
  Tarkime, jūs norite kurti Blog‘ą, kuris gali užimti daug laiko, ir jūs turėsite susikurti ilgalaikį metodą jo kūrimui. Todėl verta pasiklausti savęs: „Ar vis dar rašysiu šia tema Blog‘ą po 12 mėnesių?“, jeigu atsakymas neigiamas, patarčiau iškarto rinktis kitą temą, arba vėl apsvarstyti, ar tikrai norite kurti Blog‘ą. Skaitytojai labai lengvai atskiria ar ta tema, kuria rašysite yra jums prie širdies . Jeigu pats autorius netiki jo rašoma tema, kodėl lankytojai, kurie skaito jūsų straipsnį, turi tikėti tuo ką parašėte ? Niekas nenori skaityti straipsnio, kuriuo pats autorius netiki.
  Jūsų pasirinkta tema neturi būti per daug plati, nes tada jūs išsiblaškysite tarp įvairių temų ir skaitytojai tikrai nebus sudominti išsiblaškiusiu Blog‘u. Jūsų blogas turi būti išskirtinis, ir populiarumas tai nėra pagrindinė jo mintis.
   
  Taip pat, renkantis temą, reikia turėti omeny, kad pasaulis keičiasi, viskas dabar labai greitai keičiasi, todėl jūsų tema irgi gali pasikeisti, dabartinis dizainas , tai nėra dizainas, kuris bus po kokių metų ar dviejų. Per tą laiką atsiras naujos programų versijos ir nauji atnaujinimai, seni dalykai išnyks. Jums labai pasisektų, jeigu jūs pagautumėte kažką, kas po mėnesio ar dviejų pasidarytų iš nepopuliaraus į labai populiarų. Labai populiari tema gali pritraukti daug lankytojų. Bet taip pat ji kažkada pasens ir reikia apmąstyti apie tai, kad ši tema visada atsinaujintų, visada atsirastų joje kažkas naujo, kas iš naujo ir iš naujo sudomintų lankytoją.
  Visada pasitikrinkite, ką žmonės mėgsta dabar, šiuo metu, ir tada pamąstykite ką žmonės mėgs po 6 arba 12 mėnesių.
  Kaip jau ir minėjau, bet manau dar kartą svarbu pabrėžti, kad daugelis lankytojų rinkdamiesi temą renkasi kažką populiaraus, pamatę, kad kažkokia tema yra labai populiari, nusprendžia ir jie rašyti apie tą patį. Kokie to rezultatai ? Dažniausiai yra kopijuojamos tos pačios temos, yra rašoma tas pats per tą patį, ir jokio lankomumo nėra sulaukiama, vis gi vienas iš svarbiausių dalykų – lankomumas. Prisiminkite, kad rašydami svarbius dalykus aktualius dabar, tuo pačiu jūs turite žiūrėti ir į ateitį.
  Kaip daug kas sako, tapkite didelė žuvis mažame akvariume, negu maža žuvis dideliame akvariume.
   
  Viena iš ieškojimo idėjų yra ta, kad po mėnesio ar dviejų jūs vis dar galėsite įdėti šviežaus turinio, galėsite įdėti šviežius straipsnius ir t.t. svarbiausia yra, kad tema jūsų nestabdytų, o stumtų jus į priekį.
   
  Jeigų jūsų padėtis yra stabili, ir pinigai tikrai daug jums nereiškia, jūs galite kurti Blog‘ą jūsų malonumui, vietoj dienoraščio arba pan... Bet jeigu jūs manote, kad galite pasipelnyti iš blog‘o, verta iš karto pagalvoti, iš kur plauks pinigai ?
  Apie tai padiskutuosime dar vėliau, kai jau pasirinksite temą.
   
  Visą tai rašau tam, kad suprastumėte , jog temos pasirinkimas yra kai kuriais atvejais svarbiausias procesas blog‘o kūrimo procese. Teisinga tema, teisingu laiku gali sudaryti didelę sėkmę. Bet neteisinga tema, kuri jūsų nedomina gali jus sužeisti, ir baisiausiai sugadinti jūsų laiką.
   
  Pasirinkau temą, esu labai ja patenkintas, turiu labai daug entuziazmo ir užsidegimo kurti toliau, ir rašyti šia tema, ką daryti toliau ?
  Kai pasirinkome temą, galime manyti, kad sunkioji dalis jau atlikta. Morališkai, mes jau viską atlikome. Dabar liko fizinė dalis – įgyvendinimas.
  Būsiu labai neteisus, jei pasakysiu, kad ši dalis yra nesvarbi, ir lengva. Ji irgi reikalauja gilaus apmąstymo, pasirinkimo ir t.t.
  Mums reikia pasirinkti platformą. Kas tai platforma ?
  Manau labai geras palyginimas yra namas. Kiekvienas namas turi nuolatinę struktūrą, be kurios namas nebūtų namas. Taip ir Blog‘as, jisai turi savo struktūrą.
  Idėja buvo sugalvota –„ Namo“ projektas buvo nubraižytas, ir suplanuotas. Mes jau turime brėžinius.
  Dabar reikia statyti pamatus – platformą.
  Platforma gali būti nemokama arba mokama.
  Dažniausiai kylantis klausimai yra:
  „Kokią platformą naudoti ?“ , „Ar verta naudoti nemokamą platformą ? Ar pirkti viską savo ? Koksai pasirinkimas yra geresnis ?“ , „Ar verta pradėti su nemokama platforma, ir vėliau persikelti į mokamą ?
  Kaip tik į šiuos klausimus ir atsakysime čia. Geriausias atsakymas- tai patirtis – kiekvienas žmogus su laiku išbando vieną, paskui iš patirties jisai pradeda suprasti, kas jam bus patogiau arba ne. Aš jums negaliu tiksliai patarti kokią platformą rinktis, nes tai jūsų pasirinkimas, kurį darote pagal temą. Kiekviena tema turi savo ypatingų reikalavimų, kurias įvairios platformos atlieka.
  Taip pat platformos pasirinkimas priklauso nuo to, koksai jūsų biudžetas ? Kokiu tikslu tai kursite?
  Jeigu norite kurti viską savo, o tai užtikrina aukštą kokybę, jums reikės pirkti:
  • Platformą
  • Domeną
  • Hostingą
  • Reklamą(nebūtinai)
  • Dizainas
  • Instrumentai (įvairiems blog‘ams reikia įvairių instrumentų, kurie praplečia jo galimybes)
  Platformą neprivaloma pirkti, yra pilna nemokamų platformų kaip :
  • www.blogger.com (užsenietiškas)
  • www.wordpress.com (užsenietiškas)
  • www.blogas.lt (lietuviškas)
  • www.eblog.lt (lietuviškas)
   
  Kiek jūs esate gabus Web arba kompiuterio srityje ?
  Tai irgi labai svarbus klausimas, kurį turite pasiklausti savęs prieš pasirinkdami platformą, todėl, kad kai kurios platformos nereikalauja jokių žinių, ir galite pradėti nuo A ir baigti Z, bet kai kurios platformos yra labai sudėtingos, ir reikalauja bent jau pagrindinių Web žinių.
  Taip pat geras pasirinkimas bus tada, kai sužinosite kitų nuomones apie jų naudotas platformas. Kaip minėjau patirtis- tai geriausias rodiklis. Kitų patirtis gali jums labai padėti, todėl prieš renkantis platformą pasiskaitykite uzdarbis.lt arba kitose forumuose kitų žmonių nuomones apie įvairias platformas.
  Kas būtų geriau, naudojant mokamą programą ?
  • Jūsų nuosavas domenas - Vietoj vardas.blogas.lt bus tik vardas.lt. Tai padidina lankomumo galimybę, ir taip pat padaro jūsų svetainę aukštesnio lygio. Todėl trumpas domenas suteikia svetainei aukštesnę reputaciją ir reiškia aukštesnį profesionalumo lygį.
  • Jūsų Hostingas- Jūs pasirenkate jums tinkamą hostingą, ir tai suteikia galimybę paimti didesnę talpą ir greitesnį srautą. Greitesnis srautas negadins jūsų lankytojų nervų ir pakraus tinklalapį greičiau. O vieta leis jums įkeldinėti daugiau straipsnių, nuotraukų filmų ir t.t.
  • Gera platforma – Dažnai žmonės išgirdę žodį gera, pamano, kad ir patogi. Ne, mokamą platformą geriausia pirktis aukšto lygio Blog‘eriams, Blog‘eriams, kurie žino Blog‘inimo sritį. Tokiems vartotojiems mokamos platformos suteiks didesnes galimybes ir daug daugiau funkcijų kuriant jų Blog‘ą.
   
  Geras pasirinkimas tiems, kas tik pradės Blog‘inti, tai paimti nemokamą platformą kaip www.Blogas.lt ir tenai pradėti. Išsiveržti į aukštas vietas su tokiu blog‘u bus sunkoka. Bet tai bus gera pradžia savęs išbandymui.
   
  Štai ir viskas... Jūs turite Blog‘o (tinklaraščio) pamatus. Visa kita yra jau statyba ir dailinimas.
  Svetainės kaip www.Blogas.lt suteikia jums jau pastatytą namą, jums tik bereikės jį apdailinti.
  Jeigu rinksites wordpress ant nemokamo hostingo teks patiems statyti.
   
   
  Kaip instaliuoti wordpess ? Kaip kurti, arba pritaikyti dizainą arba theme ? Apie svetainės populiarumą - paaiškinsiu kitame straipsnyje, kuris bus kitą mėnesį.
   
   
   
   
  Čia galite parsisiūsti tvarkingesnį straipsnį Worde:
   
  BLOG_as.doc
 17. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo Gazikas Turinio valdymo sistemos: kas tai ir kokios jos būna   
  Kuriant interneto svetainę – nesvarbu, ar tai el. parduotuvė, firmos ar organizacijos „namai", didžiulis portalas ar paprastas asmeninis tinklapis su dienoraščiu – būtina tinkamai organizuoti informacijos sklelbimą ir atnaujinimą. Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  Tikriausiai žinote, jog prižiūrėti, atnaujinti, redaguoti didesnės svetainės informaciją, o ypač rankiniu būdu redaguojant HTML kodą, rašant naujus scenarijus ir kuriant užklausas duomenų bazei, gali būti labai varginanti užduotis.
  Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
  O svarbiausia – nereikės investuoti nė vieno cento!
  Lietuvoje dizaino ir programavimo paslaugas teikiančių bendrovių siūlomų pagrindinių turinio valdymo sistemų (TVS) kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Norint išplėsti TVS funkcionalumą pridedant galimybes kurti ir valdyti vartotojų grupes, įdiegti bei valdyti naujienų prenumeratą, diskusijų grupes, apklausas, reklamines antraštes ir kitus modulius, teks dar labiau papurtyti kišenes, o kuriant didelį interneto projektą galutinė kaina gali išaugti iki penkiaženklio skaičiaus.
  Didesnei firmai tokios sumos atrodys įkandamos, tačiau nepamirškime smulkiųjų "žuvelių" ar paprastų piliečių, skaičiuojančių kiekvieną litą ir net negalvojančių įsigyti komercinį produktą. Užregistravę domeną tikėkitės sulaukti įvairių firmų vadybininkų skambučių, siūlančių sukurti interneto svetainę, valdomą TVS, o jei jau turite sukurtą, jums anksčiau ar vėliau bus pasiūlyta prie jos prijungti TVS ir tokiu būdu palengvinti valdymo procesą. Tačiau susimąstykite prieš įsigydami išbaigtą produktą, nemokamą jo diegimą ir specialistų konsultacijas – galbūt vertėtų išbandyti visiškai nemokamus produktus, funkcionalumu bei paprastumu naudoti ir valdyti nenusileidžiančius komerciniams?
  Atvirojo kodo „Mambo" TVS – gana populiarus ir gerų vartotojų atsiliepimų sulaukiantis produktas. Ši TVS veiks serveryje, kuriame įdiegta „Apache" HTTP serverio, „MySQL" duomenų bazių programinė įranga bei PHP scenarijų vykdymo priemonė.
  „Mambo" įdiegti specialių žinių nereikia, tačiau būtina sugebėti tinkamai parengti „MySQL" duomenų bazę, nes diegimo vedlys paprašys nurodyti vartotojo vardą ir slaptažodį. Iš kūrėjų svetainės parsisiųskite diegimo archyvą, jį išskleiskite, „Apache" serverio svetainių šakniniame kataloge sukurkite naują katalogą (pavyzdžiui, "Mambo") ir į jį nukopijuokite visą išskleisto archyvo turinį. Tuomet diegimo vedlį iškviesite naršyklėje surinkę www.jusudomenas.lt/mambo (o jei TVS diegiate savo kompiuteryje, naršyklėje surinkite http://localhost/mambo). Iškviestas diegimo vedlys patikrins, ar sistema atitinka visus reikalavimus, paprašys įvesti „MySQL" vartotojo vardą bei slaptažodį ir keletą kitų parametrų. Baigęs diegti vedlys pareikalaus ištrinti „Installation" katalogą.
  Po diegimo naršyklės lange surinkę tą patį adresą, išvysite pagal šabloną „Mambo" TVS sukurtą interneto svetainę. Spustelėję „Administrator" mygtuką, pamatysite prisijungimo prie TVS valdymo skydelio formą. Jį galėsite valdyti prie TVS prisijungę tik kaip administratorius.
  Administratoriaus teisėmis prisijungus prie sistemos, jus pasitiks patogus, intuityvus, nesudėtingai valdomas, įvairiomis spalvomis ir piktogramomis išgražintas sistemos valdymo skydelis. Pagrindinis sunkumas, su kuriuo teks susidoroti prieš išmokstant valdyti „Mambo" TVS, – perprasti jos struktūrą. „Mambo" – viena galingiausių atvirojo kodo TVS, kuri interneto svetainę valdo naudodama įvairius komponentus, modulius, „mambotus" ir t. t. Sukurta svetainė sudaryta iš atskirų modulių (įvairūs meniu, prisijungimo bei paieškos formos ir t. t.), kurių valdymas pasiekiamas per Modules-Site Modules meniu. Su „Module Manager" galėsite nustatyti modulių pozicijas tinklapyje, nurodyti, kuriuose tinklapiuose moduliai bus aktyvūs, kurios vartotojų grupės juos galės pasiekti ir t. t.
  Kiekvienas modulis atlieka tam tikrą darbą: apklausos (poll) modulis vykdo apklausas, prisijungimo – pateikia prisijungimo prie sistemos formą, meniu – rodo svetainės meniu ir t. t. „Mambo" TVS kiekvieną modulį leidžia nesunkiai konfigūruoti (keisti išvaizdą, atliekamas funkcijas ir kt.). Sudėtingesnius modulius, tokius kaip apklausos, reklaminių antraščių rodymas, aptarnauja atskiri komponentai, todėl jų konfigūravimas pasiekiamas per meniu.
  Vienas stipriausių šios TVS kozirių – išplečiamumas. Valdydami sistemą daugelyje vietų rasite meniu punktą „Install". Be standartiškai pateikiamų sistemos funkcijų ir galimybių gausos, galėsite įdiegti papildomus modulius (rodančius nedidelį laikrodį, jau įvykusias apklausas ir t. t.), turinio keitimo ar paieškos „mambotus", komponentus (el. parduotuvė, šablonų kūrimas, forumas), naujus svetainės bei administravimo skydelio šablonus, lokalizavimo paketus ir kt. Interneto svetainėse "Mamboforge.net" ir "Mamboportal.com" rasite ne tik daugybę „Mambo" TVS atnaujinimų bei priedų, bet ir galėsite dalyvauti diskusijose, sulaukti pagalbos iš kitų vartotojų.
  „Mambo" TVS, šiemet pelniusią žurnalo „LinuxUser & Developer" suteiktą „Geriausios "Linux" arba atvirojo kodo programinės įrangos" vardą ir nurungusią gerai žinomus gaminius KDE, „Firebird SQL" bei „eGroupware", patariama valdyti naudojant "Internet Explorer 5.5" ir naujesnę naršyklę, nes su jomis galėsite išnaudoti visas sistemos galimybes. Su kitomis naršyklėmis taip pat galima dirbti, tačiau gali neveikti kai kurie TVS komponentai (pavyzdžiui, WYSIWYG redaktorius), negalėsite paspausti tam tikrų mygtukų ir t. t.
   
  kokios yra TVS (CMS) ?
  Asmeniškai patariu naudotis Open source TVs'ais kaip pradžiai. jos yra labai geros mokymuisi, ir t.t.
  Joomla PHP fusion Drupal e107 Šie TVS yra pagrindiniai, ir labiausiai naudojami.
 18. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo spoof Virtualus gyvenimas internete   
  Truputi matau, kad nepagavote koksai čia žaidimas.
  :) Čia nėra tas žaidimas kuriame šaudaisi be sustojimo. Tam yra Cs:S :)
  :) Čia nėra tas žaidimas kuriame turi eiti į toaletą, vaidinti, kad skutiesi, ar nuleidi klazeto vandenį.
  :) Čia nėra tas žaidimas kuris skatina smurtą, ar savivaliavimą.
  :) Čia nėra žaidimas kurį reikia imti rimtai, ir pasidaryti savo gyvenimu. Tai tik žaidimas ! kaip visi kiti žaidimai ! apibūdinimas nolaiferiu žaidimas ar kaip kitaip VISIŠKAI netinka ! Aš Vadinu nolaiferiu žaidimus kasdieninis one.lt susirašinėjimas, visi tie žaidimai kuriuose tiesiog vaikštai ir nieko nedarai išskyrus šnekėti... Iš tiesų net vadinčiau nolaiferius tuos kurie nežaidžia tokių žaidimų, nes tai rodo, kad jie eina geriau į gatves, prisigerti negu pasidžiaugti jaunatve ir pasilinksimti su šeima, arba kompiuteriu.
   
   
  Mūsų modas yra tikras gyvenimas, su griežtom taisyklėm. Bet pripildytas linksmybių, kurias vadiname - eventais. Per eventus leidžiam žmonėm ir pasišaudyti, ir palenktyniauti... esam sukūrę virš 40 skirtingų eventų. Nugalėtojas laimi pinigų sumą žaidimui.
   
  :) Čia yra Tikro gyvenimo imitacija, su visom gyvenimo taisyklėm, nepersistengus, ir neviršijat žaidimo matmenų.
  :) Čia yra žaidimas su griežta tvarka. Yra valdžia, yra policija, apsuginiai ir visi kas giną gėrį. Yra 20 skirtingų darbų kuriais padėdame ūgdyti miestą į gerą pusę.
  :lol" yra ir blogoji pusė žaidime - mafijos, gaujos, gangsteriai !... Anksčiau ar vėliau pasirenki pusę.
  Taip pat, tai kas tuose Video rodoma, tenais visiškai niekuo nepanašu į mūsų žaidimą pagal principą. Ten aš tuos Video klipukus pateikiau tam, kad pamatytumėte žaidimo struktūrą, išvaizdą... nemastytumėte, kad čia kažkoks naršyklinis žaidimas.
   
  NEAPSILANKIUS ŽAIDIME NEGALITE NIEKO SAKYTI !
   
  Asmeniškai aš, kai išėjo GTA 4 tik sužinojau apie tą SAMP. Ir kai draugai mane kvietė žaisti sakiau eh... neįdomu. pasnė... O aš labai atrankus žaidimu atžvilgiu. Įpač grafikos. Na bet kadangi draugai jau labai kviete, išbandžiau. Ir vat dabar man tai vienas iš mėgstamiausių laisvo laiko praleidimo vietų... Nueinu į žaidimą, ir galiu pažaisti... turėti išvaizdą, balsą... vaidmenį žaidime kurį pasirinkau. Vienu žodžiu čia ne Skype, ne One.lt kuriame 50% Žmonių tiesiog sėdi ir spokso į vaikinų ar merginų foto... Ir ne kazkokia virtuali aplinka kurioje reikia chatintis.
  Patikėkite manimi ! NEIŠBANDE NESUPRASIT !
 19. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo spoof Virtualus gyvenimas internete   
  Truputi matau, kad nepagavote koksai čia žaidimas.
  :) Čia nėra tas žaidimas kuriame šaudaisi be sustojimo. Tam yra Cs:S :)
  :) Čia nėra tas žaidimas kuriame turi eiti į toaletą, vaidinti, kad skutiesi, ar nuleidi klazeto vandenį.
  :) Čia nėra tas žaidimas kuris skatina smurtą, ar savivaliavimą.
  :) Čia nėra žaidimas kurį reikia imti rimtai, ir pasidaryti savo gyvenimu. Tai tik žaidimas ! kaip visi kiti žaidimai ! apibūdinimas nolaiferiu žaidimas ar kaip kitaip VISIŠKAI netinka ! Aš Vadinu nolaiferiu žaidimus kasdieninis one.lt susirašinėjimas, visi tie žaidimai kuriuose tiesiog vaikštai ir nieko nedarai išskyrus šnekėti... Iš tiesų net vadinčiau nolaiferius tuos kurie nežaidžia tokių žaidimų, nes tai rodo, kad jie eina geriau į gatves, prisigerti negu pasidžiaugti jaunatve ir pasilinksimti su šeima, arba kompiuteriu.
   
   
  Mūsų modas yra tikras gyvenimas, su griežtom taisyklėm. Bet pripildytas linksmybių, kurias vadiname - eventais. Per eventus leidžiam žmonėm ir pasišaudyti, ir palenktyniauti... esam sukūrę virš 40 skirtingų eventų. Nugalėtojas laimi pinigų sumą žaidimui.
   
  :) Čia yra Tikro gyvenimo imitacija, su visom gyvenimo taisyklėm, nepersistengus, ir neviršijat žaidimo matmenų.
  :) Čia yra žaidimas su griežta tvarka. Yra valdžia, yra policija, apsuginiai ir visi kas giną gėrį. Yra 20 skirtingų darbų kuriais padėdame ūgdyti miestą į gerą pusę.
  :lol" yra ir blogoji pusė žaidime - mafijos, gaujos, gangsteriai !... Anksčiau ar vėliau pasirenki pusę.
  Taip pat, tai kas tuose Video rodoma, tenais visiškai niekuo nepanašu į mūsų žaidimą pagal principą. Ten aš tuos Video klipukus pateikiau tam, kad pamatytumėte žaidimo struktūrą, išvaizdą... nemastytumėte, kad čia kažkoks naršyklinis žaidimas.
   
  NEAPSILANKIUS ŽAIDIME NEGALITE NIEKO SAKYTI !
   
  Asmeniškai aš, kai išėjo GTA 4 tik sužinojau apie tą SAMP. Ir kai draugai mane kvietė žaisti sakiau eh... neįdomu. pasnė... O aš labai atrankus žaidimu atžvilgiu. Įpač grafikos. Na bet kadangi draugai jau labai kviete, išbandžiau. Ir vat dabar man tai vienas iš mėgstamiausių laisvo laiko praleidimo vietų... Nueinu į žaidimą, ir galiu pažaisti... turėti išvaizdą, balsą... vaidmenį žaidime kurį pasirinkau. Vienu žodžiu čia ne Skype, ne One.lt kuriame 50% Žmonių tiesiog sėdi ir spokso į vaikinų ar merginų foto... Ir ne kazkokia virtuali aplinka kurioje reikia chatintis.
  Patikėkite manimi ! NEIŠBANDE NESUPRASIT !
 20. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo Skraidytojas Virtualus gyvenimas internete   
  Nepradėkit moralų. Virtualus gyvenimas yra vienas iš populiariausių žaidimų šiais laikais... Nesakykit, kad ne. Skaičiau ne vieną ir ne du straipsnius kaip pvz Wow, ar kitokiuose MMORGP žaidėjai susiburia į grupes ir žaidžia kaip tikram gyvenime. Tai yra tikrai pageidaujamas dalykas. Ir jei pirmam žmogui kuris parašė komentarą nepatinka tokio žanro žaidimai, tai nereiškia, kad jis lyderis. Turėkit savo nuomonę.
 21. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo dofkiuxas Virtualus gyvenimas internete   
  Realus gyvenimas, ir virtualus gyvenimas daug kuo skiriasi :D
  Be to, siūlyčiau niekada nežaisti su savo gyvenimu :) baigsis blogai...
 22. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo dofkiuxas Virtualus gyvenimas internete   
  Realus gyvenimas, ir virtualus gyvenimas daug kuo skiriasi :D
  Be to, siūlyčiau niekada nežaisti su savo gyvenimu :) baigsis blogai...
 23. Patinka
  Design Master gavo reakciją nuo dofkiuxas Virtualus gyvenimas internete   
  Realus gyvenimas, ir virtualus gyvenimas daug kuo skiriasi :D
  Be to, siūlyčiau niekada nežaisti su savo gyvenimu :) baigsis blogai...
 24. Pagarba
  Design Master gavo reakciją nuo Darius B. Virtualus gyvenimas internete   
  Keistas dalykas, jog visai nedaug žmonių žino apie tokį nuostabų dalyką kaip SAMP. Šie inicialai verčiasi į San Andreas MultiPlayer. O pilnas žaidimo pavadinimas būtų: Grand Theft Auto: San Andreas MultiPlayer.
  Manau daugelis žaidėm šį žaidimą ant kompiuterio, bet niekada neišbandėm žaisti internete prieš kitus žmonės, o jei ir bandėm, tai gal tik pasišaudyti arba panašiai...
  Užtat šiandien, aš su džiaugsmu pristatau jums kažką visiškai naujo, ko dar nėra visam pasaulyje - GRP modas šiam žaidimui.
  Čia toks intuytivus traileris, kad priverstu jus skaityti toliau :)
  http://www.youtube.com/watch?v=T-1i605AdR0
  Kas tai yra ?
  GRP yra tikro gyvenimo simuliatorius. Per daug neišsiplėtus ir trumpai apibūdinus - Pradedat nuo paprastao žaidėjo. Pasirenkat viena iš 20ies darbų (policininkas, medikas, taksistas, apsauginis ir t.t.). Gaunat atlyginimus. Nusiperkat mašinas, nusiperkat dideli nama, O paskui vienintelis tikslas yra užsiimti savo poziciją žaidime. Susikurti gaują, arba eiti į gerają pusę ir saugoti įstatymą. Žaidimas pilnas įvairiausių dalykų ir įdomybių... Vyksta įvairus renginiai, vestuvės ir pan.
  Vienu žodžiu čia ne kažkoks online žaidimas kur turi susirašinėti su draugais virtualioje erdvėje, ir ne fantastinis MMORPG. Tai yra tikro gyvenimo imitacija. Viskas tikra ! Visi darbai atitinka savo funkcijas ir turi savo privalumus.
  Ko reikia kad žaisti ? ar reikia mokėti ?
  Tam, kad galėtumet žaisti šį žaidimą tereikia parsisiųsti Patį žaidimą, ir SAMP programyte. Viską galėsite rasti mūsų svetainėje siuntinių skiltyje. Įdiegimo procesas užims ne ilgiau negu valandą. Žaidimas yra visiškai nemokamas ! Ateinat, užsiregistruojat, ir žaidžiat !
  Kur rasti daugiau informacijos ?
  VISA informacija apie žaidimą rasite:
  WWW.RPG.WEE.LT
   
  Na, o čia pora foto, kad įsivaizduotumėte kaip viskas atrodo (grafika ne puikiausia, bet užsimodinus truputi viskas super):
  http://www.ipix.lt/images/90660221.jpg
  http://www.ipix.lt/images/75135079.jpg
  http://www.ipix.lt/images/79847103.jpg
  GTA miestas:
  http://www.youtube.com/watch?v=K3A2CgEruuA
  San Fierro miestas kuriame vyksta veiksmas:

  Truputi veiksmo:

  Na o jei po šito neužsinorėjot žaisti, tai eikit vis dėl to išbandyti :D

 25. Pagarba
  Design Master gavo reakciją nuo Darius B. Virtualus gyvenimas internete   
  Keistas dalykas, jog visai nedaug žmonių žino apie tokį nuostabų dalyką kaip SAMP. Šie inicialai verčiasi į San Andreas MultiPlayer. O pilnas žaidimo pavadinimas būtų: Grand Theft Auto: San Andreas MultiPlayer.
  Manau daugelis žaidėm šį žaidimą ant kompiuterio, bet niekada neišbandėm žaisti internete prieš kitus žmonės, o jei ir bandėm, tai gal tik pasišaudyti arba panašiai...
  Užtat šiandien, aš su džiaugsmu pristatau jums kažką visiškai naujo, ko dar nėra visam pasaulyje - GRP modas šiam žaidimui.
  Čia toks intuytivus traileris, kad priverstu jus skaityti toliau :)
  http://www.youtube.com/watch?v=T-1i605AdR0
  Kas tai yra ?
  GRP yra tikro gyvenimo simuliatorius. Per daug neišsiplėtus ir trumpai apibūdinus - Pradedat nuo paprastao žaidėjo. Pasirenkat viena iš 20ies darbų (policininkas, medikas, taksistas, apsauginis ir t.t.). Gaunat atlyginimus. Nusiperkat mašinas, nusiperkat dideli nama, O paskui vienintelis tikslas yra užsiimti savo poziciją žaidime. Susikurti gaują, arba eiti į gerają pusę ir saugoti įstatymą. Žaidimas pilnas įvairiausių dalykų ir įdomybių... Vyksta įvairus renginiai, vestuvės ir pan.
  Vienu žodžiu čia ne kažkoks online žaidimas kur turi susirašinėti su draugais virtualioje erdvėje, ir ne fantastinis MMORPG. Tai yra tikro gyvenimo imitacija. Viskas tikra ! Visi darbai atitinka savo funkcijas ir turi savo privalumus.
  Ko reikia kad žaisti ? ar reikia mokėti ?
  Tam, kad galėtumet žaisti šį žaidimą tereikia parsisiųsti Patį žaidimą, ir SAMP programyte. Viską galėsite rasti mūsų svetainėje siuntinių skiltyje. Įdiegimo procesas užims ne ilgiau negu valandą. Žaidimas yra visiškai nemokamas ! Ateinat, užsiregistruojat, ir žaidžiat !
  Kur rasti daugiau informacijos ?
  VISA informacija apie žaidimą rasite:
  WWW.RPG.WEE.LT
   
  Na, o čia pora foto, kad įsivaizduotumėte kaip viskas atrodo (grafika ne puikiausia, bet užsimodinus truputi viskas super):
  http://www.ipix.lt/images/90660221.jpg
  http://www.ipix.lt/images/75135079.jpg
  http://www.ipix.lt/images/79847103.jpg
  GTA miestas:
  http://www.youtube.com/watch?v=K3A2CgEruuA
  San Fierro miestas kuriame vyksta veiksmas:

  Truputi veiksmo:

  Na o jei po šito neužsinorėjot žaisti, tai eikit vis dėl to išbandyti :D

×
×
 • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...