Pereiti prie turinio

JohnSmith

Nariai
  • Pranešimai

    249
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    0%

JohnSmith Pranešimai

  1. Kalbant konkrečiai apie anglų kalbą PS pirmam kurse, tai beveik nespaus, net su nestipriom žiniom turėtum praslyst, net jei ir papulsi pas griežtesnę dėstytoją. Taigi viskas būtų puiku, jei ne egzaminas antrame semestre, kurį neseniai laikėm. Oh boy, nepalyginamai sunkiau, nei VBE, C1-C2 lygis. Bet vėlgi, pasistengsi semestro metu - turėsi 2-2,5 balo ir neblogas galimybes išlaikyti.

  2. Pasigirsiu ir aš. Stosiu į Vu ekonometrija, jei nepavyks - statistiką.

    Lietuvių - 35(apeliacija)

    Matematika - 100

    IT - 100.

    Turėtų užtekti įstoti, bent taip save guodžiu

     

    Drąsiai įstosi. Šįmet laaabai nenoriai stoja į ekonometriją. Tikrai žinau :)

     

    Ko ne į FDM?

     

    Kaip Marelis rašė temoje VU MIF, ekonometrijos ir FDM programos yra ganėtinai panašios, todėl nebus labai didelio skirtumo, pasirinksi ekonometriją ar FDM, ir nė viena programa nėra kažkuo ryškiai pranašesnė už kitą. Kur labiau traukia, ten ir stoji. :) Beje, pasirinkus ekonometriją, kur kas lengviau (bent iki šiol būdavo) gauti VF.

  3. Galiu šiek tiek papasakoti apie FDM ir kuo ji skiriasi nuo ekonometrijos.

     

    Pats esu jau baiges 2 FDM kursus.

     

    Pirmais metais FDM ir ekonometrijoje yra dėstomi tie patys dalykai. Pagrindas matematika, yra šiek tiek informatikos, užsienio kalba. Pirmais metais kas liečia informatika tai yra paprasti paskalio uždaviniai ir susipažinimas su linux OS, java. Iš esmės gali eiti studijuoti informatikos nemokėdamas, visko išmoko nuo pagrindų. Kas liečia matematika, tai per pirmą savaitę buvo pakartotas mokyklinis kursas, o tada labai sparčiai pradėjom mokytis aukštesnės matematikos. Greit paskaus rankas nuo teorijos rašymo :) bet pirma semestrą ar bent pirmus kelis mėnesius geriau pavaikščioti į teoriją ir pabandyt suprasti apie ką kalba. Kodėl sakau pirmą semestrą, tai todėl, nes daugelis dėstytojų savo konspektus turi internete, ir kai supranti apie ką eina kalba, nebūtina eiti į teorijos paskaitą, nes dažniausiai paskaitos būna žodis į žodį su dėstytojo duotais konspektais. Į praktikas labai stipriai patartina vaikščioti, nes iš jų dar eina kaupiamasis balas į egzaminą. Skolų MIF'e nebijokit, daugelis jų turi :) Antrais metais truputį įdomiau. Vis dar pagrindas yra matematika abiejuose specialybėse, bet ekonometrijoje atsiranda ir specialybės dalykas. Taip pat dar lieka informatika, bet užduotis gali daryt kalba, kuri tau malonesnė. Taip pat SQL pagrindai ir visual basic. Na nuo trečių metų prasideda visokie specialybių dalykai, FDM jie labiau surišti su statistika.

     

    Daugiau apie dalykus galite pasiskaityti wiki.mifsa.lt

    Ten taip pat keliami kontrolinių ir egzaminų pvz, konspektai.

     

    Pagrindinis skirtumas tarp FDM ir ekonometrijos, manau, tas, kad FDM yra platesnė specialybė, kuri apima ekonomika, ta pačią ekonometriją, aukštąją matematiką, draudimo ir bankų sektorių dalis.

     

    Pačios studijos nėra sunkios, jei tam skiri šiek tiek laiko, o šiaip per 2 metus iš FDM kurso atkrito apie 40% žmonių. Daug kas tiesiog suprato, kad tai ne jiems, nes čia tik matematika matematika ir dar kartą matematika.

     

    Labai ačiū, Mariau! ;)

  4. Aš tai kaip tik visada galvojau, kad programų sistemose paruošia stipresnius programuotojus ir,kiek girdėjau, į ją sustoja su aukštesniai balais ir labiau motyvuoti žmonės. Tai kaip visgi yra?

     

    Na, bet iš įvairių pasisakymų galima susidaryti vaizdą, kad paties programavimo - kodavimo, algoritmų, sudėtingų problemų sprendimo - daugiau galima išmokti pasirinkus informatikos studijų programą. O programų sistemos taiko į kažką kitą (atvirai pasakius, nelabai gerai suvokiu, ką :lol:), tačiau PS yra prestižiškiausia IT srities programa Lietuvoje, nes į ją išties stoja daugiausiai žmonių, iš kurių didelė dalis su labai aukštais balais. :)

     

    Niekaip neapsisprendžiu, ką rašyti pirmu numeriu, Finansų ir draudimo matematiką ar Programų sistemas. :D

     

    Aš irgi ilgai sprendžiau šią dilemą. Labiau traukia ekonomika ir finansai, bet Lietuvoje kur kas perspektyviau studijuoti programavimą. O kadangi ne taip blogai sekasi programuoti, tai krypstu PS/informatikos link. :)

  5. Kad kaiptik didziausio lygio programuotojus ruosia ne programu sistemos, o informatika.

     

    Rašiau ne aukščiausio lygio, o aukštesnės grandies, t.y. kurie turi galimybę užimti atseit aukštesnes pareigas kaip analitikai, testuotojai, projektų vadovai. Nežinau, gal čia iš tikro nėra aukštesnė grandis :D

  6. abiejuose dalykuose programavimo uztektinai, taigi neaisku ka norejai pasakyt.

     

    O man teko girdėti, kad informatika ruošia programuotojus, programų sistemos aukštesnės grandies programuotojus, o IT labiau orientuota į kitas sritis. Dėl to ir manau, kad jei jau nori kažko su daugiau susijusio programavimu, geriau stot į informatiką ar PS, jei nelabai - į IT. Pataisykit, jei klystu. :)

  7. Tiesiog truputi gasdina, kad nemažai žmonių iš tiesų nusivilia studijų kokybe (netgi pasirengė po pirmo kurso VU, stoti vėlgi į pirmą kursą UK universitete)..

     

    Jei įstoji į nemokamą Lietuvoj, tai gali ir pabandyt metus čia pastudijuot. Na, o jei matysi, kad tikrai nepatinka/netenkina lygis, tuomet galėsi stot į užsienį. Prarasi tik metus.

     

    Btw, girdėjau, kad kai nutrauki studijas po metų, galima kaip nors susitvarkyt, kad nereiktų grąžint pinigų. Tai tiesa?

  8. Žiuriu čia daug kas sprendžia būti ar nebūti dilemą :D Tai užduosiu tokį klausimą. Kaip manot geriau baigt Computer Science Edinburghe (dideles išlaidos) ar VU programu sistemas, jei po to dirbt Lietuvoje? :D

     

    Nu, mano galva, jei nori dirbt programavimo srityje būtent Lietuvoje, tai sočiai užtenka VU ar KTU.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...