Pereiti prie turinio

txt

Nariai
  • Pranešimai

    4
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  2. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  3. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  4. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  5. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  6. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  7. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  8. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  9. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  10. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  11. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  12. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  13. Patinka
    txt gavo reakciją nuo dallasssz GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Kiek pavėluotas atsakymas, bet manau bus nemažai žmonių, kuriems jis bus vertingas. Jau miglotai viską prisimenu, tad gali būti netikslumų.
     
    Išmuitinimas pavyko. Iš viso sumokėjau 15Lt Medicinos bankui + 21% PVM. Siųsta buvo per Fedex. Viskas net paprasčiau, nei maniau. Terminalo mokesčių mokėti nereikėjo, nors emaile iš UAB Translaineris (Fedex muitinės tarpininkas) buvo nurodyti 36Lt. Fedex'e paaiškino, kad terminalo mokestis skaičiuojamas tik nuo 5 dienos (čia galiu klysti, nebepamenu. Bet terminas nemažesnis už 3 d.). Gali būti, kad kiti vežėjai terminalo mokestį skaičiuoja kitaip. Beje, jei naudojamės Translainerio deklarantų paslaugomis, gali būti, kad jie užtruks pakankamai ilgai, kad dar ir terminalo mokesčio prisiskaičiuos.
     
    Procesas maždaug toks:
     
    * Nuvažiuoti į Rūdunios 18 Vilniuje, prie oro uosto (žr. http://i39.tinypic.com/io1354.png).
     
    * Į objektą patenkama per namuką kairėje nuo įvažiavimo. Durys niekaip nepažymėtos :) Viduje apsauginis, gali paprašyti paaiškinti, kokiu tikslu atvykai, t.t. Išsinešant išmuitintą siuntinį gauni čekį, kurį reikia tam apsauginiui parodyt.
     
    * Fedex iškaba iškart nesimato - reikia prieiti prie sandėlio. Tame pačiame pastate yra ir muitinė skyrius, patenkama per tas pačias duris, kaip ir į Fedex kontorą.
     
    * Fedex darbuotojai sakom, kad muitinamės patys. Duos invoiso (sąsk. faktūros, atkeliavusios su siuntiniu) kopiją. Pasiūlys atspausdint kažkokius tai dokumentus už 20Lt - atsisakom.
     
    * Einam į muitinę. Man parodė kur.
     
    * Nuves iki Translainerio kontoros. Ten duos muitinės dokumento, kurį reikia užpildyti, blanką.
     
    * Pildome blanką (pvz prisegtas prie šio posto). Nuoroda Vienintelis dalykas, kurį man reikėjo žinoti -- prekės kodas pagal LITAR svėtainę (spausti [Naršyti tarifą] ==> [Naršyti]. Pvz (nuoroda priklauso nuo datos, nenaudoti)). Taip pat reikėjo turėti atspausdintą Paypal apmokėjimą.
     
    * Einam prie pirmo (ar antro, nepamenu) langelio. Paduodam muitininkei su invoisu ir Paypal apmokejimu. Laukiam, kol pakvies (keliasdešimt min.). Gausim sąskaitą.
     
    * Apmokam sąskaitą Medicinos Banko skyriuj oro uoste. Mokestis 15Lt. Kitaip negalima, muitinė kažkokią sutartį yra sudarius.
     
    * Grįžtam. Duodam sąskaitą muitininkei. Laukiam... (vėl keliasdešimt min.).
     
    * Gaunam apmokėjimo patvirtinimą, nešam į Fedex kontorą.
     
    * Kontoroj atsiimam siuntinį, gaunam čekį, kurį rodom apsauginiui išeidami.
     
    Rezultate per mažiau nei 2 valandas pavyko sutaupyti > 100Lt. Turėkit omeny, kad viskas vyko 2013 vasarį, situacija galėjo pasikeisti.
     
    ========================
     
     
    Turbūt turėsiu vėl reikalų su muitine, šįkart per DHL. Galėtum galbūt plačiau apšviesti situaciją? Gal kas keitėsi nuo vasario, kuomet man pavyko viską deklaruotis? Pildžiau, tiesa, nei tą pilną muitinės deklaraciją, o tik 'pranešimą apie deklaruojamas prekes', tokį, kaip prisegtas prie šio posto.
  14. Patinka
    txt gavo reakciją nuo Gaxas GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Turbūt ne vienas esate siuntę tarptautines siuntas per kurjerius ir nustebote, gavę pranešimą (email ar telefonu) iš neaiškios kontoros, aiškinantį apie kažkokius muitus ir siūlantį brangias (70-100Lt) išmuitinimo paslaugas. Gera naujiena: išsimuitinti galima ir pačiam, tai yra visai nesudėtinga.
     
    Pastaba: jei nesate forumo narys, jums gali visiškai nerodyti nuorodų, kuriose yra dalis esminės informacijos.
     
    Kokie yra mokesčiai
     
    Perkant prekes iš užsienio (ne iš ES) gali prireikti mokėti muitą ir/arba PVM (21%). Tam galioja šios taisyklės (žr šią temą su išsamesne informacija uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/)

    iki 75Lt vertės siuntoms nei muitas, nei PVM netaikomas
    nuo 75Lt iki 160Lt vertės siuntos skirstomos į nekomercines (dovana) ir komercines (pirkinys) siuntas. Komercinėms siuntoms taikomas PVM.
    nuo 160Lt iki 518Lt vertės siuntoms reikia mokėti PVM
    nuo 518Lt vertės siuntoms taikomas ir muitas ir PVM. Muitas priklauso nuo prekės rūšies ir dažnai yra 0%.

     
    Muitinės interpretacija
     
    Siuntos vertę muitinė nustato pagal deklaraciją, klijuojamą ant siuntos.
     
    Paprastai didžioji dauguma siuntų, deklaruotų iki 75Lt, praeina be nepatogumų, nebent tai yra didelis ir/ar sunkus daiktas. Siuntos yra peršviečiamos ir jei muitinei kyla įtarimų, kad turinys gali neatitikti deklaracijos (pvz. panašu, kad viduje yra telefonas ir pan.), ji gali sulaikyti siuntinį ir prašyti apmokėjimo dokumentų.
     
    Didžioji dauguma siuntų, deklaruotų nuo 75Lt yra sulaikomos, net jei jos yra pažymėtos kaip dovana (nebent siunčia lietuvis lietuviui, bet vis tiek lieka rizika). Į sulaikytų siuntų deklaracijas muitinė nebekreipia dėmesio -- apie melagingas deklaracijas žinom visi. Tokiu atveju, nesvarbu kaip deklaruosite siuntą, jums prireiks Paypal arba banko išrašo apie pavedimą.
     
    Jei siunta yra sulaikyta, PVM teks mokėti nuo visos pervestos sumos, tai yra, įskaitant siuntimo išlaidas.
     
    Machinacijos
     
    Jūs visada galite prašyti pardavėjo klastoti muitinės deklaraciją. Smulkioms siuntoms tai labai dažnai pavyksta ir siuntą jūs gausite be jokių nepatogumų. Svarbiausia, kad siuntos vertė būtų deklaruojama iki 75Lt. Paskutiniu metu vis didesnė dalis pardavėjų (net ir Kinijoje) pradeda atsisakyti klastoti deklaracijas, kadangi tai irgi yra nelegalu ir gali užtraukti baudą.
     
    Didelės vertės siuntą galima bandyti skaidyti į kelius siuntinius, ypač jei siuntoje būtų keletas pirkinių. Tačiau pardavėjams yra pelningiau viską sudėti į vieną siuntinį, todėl jie net ir gavę instrukciją siuntinį skaidyti, gali vis tiek siųsti viską kartu. Tai galima išspręsti laukiant, kol viena siunta bus išsiųsta ir tik tada nusipirkti prekes sekančiai siuntai. Bet kokiu atveju, toks siuntų skaidymas yra nelabai legalus ir muitinė gali visą seriją sulaikyti, ypač jei serijoje daug siuntinių (>5) ir jos visos išsiųstos per trumpą laiko tarpą.
     
    Muitinei sulaikius siuntinį, teks parodyti Paypal ar banko apmokėjimo išrašą, kurį galite atsispausdinti prisijungę internetu. Kadangi viską darote patys, galite modifikuoti išrašą, nutrynę nulį ir panašiai. Ši machinacija yra rizikinga: už dokumentų klastojimą gresia administracinė atsakomybė (jūs vis tiek dėsite parašą po deklaracija arba sutartimi su tarpininku. Baudos priklauso nuo prekės vertės ir svyruoja nuo 1000 iki 5000Lt ir daugiau). Muitinės pareigūnai nėra kvaili: jie moka naudotis Google ir nesunkiai ras analogišką prekę kokioje internetinėje parduotuvėje. Paypal išraše yra prekės ID eBay sistemoje, todėl dažnai jie gali tiksliai susirasti ką jūs pirkote. Žinoma, jei turite fantazijos ir pardavėjas yra geranoriškas, galite susitarti, kad pvz. apmokėjimas yra skaidomas į kelias dalis, visuose dokumentuose nurodyta visai kita, pigesnė prekė ir t.t. Tačiau augant prekės dydžiui ir svoriui, akylesni tampa ir muitinės pareigūnai, juos sunkiau apgauti (nežinau ar pareigūnas, tvarkantis jūsų duotus dokumentus mato, kaip atrodo peršviesta siunta, bet tokia galimybė būtų visai logiška ir nesunkiai įgyvendinama). Iš kitos pusės, jei siunta pigesnė, turbūt bus patogiau papildomai sumokėti keliasdešimt litų PVM, nei gaišti laiką.
     
    Pilna deklaracija
     
    Tam tikrais atvejais gali tekti pildyti pilną deklaraciją, ką gali padaryti tik prie elektroninės MDAS sistemos prieigą turintys subjektai, pvz. muitinės tarpininkai.
     
    Pilną deklaraciją gali tekti pildyti jei muitinės pareigūnas įtaria, kad užsiimate prekyba. Pavyzdžiui:

    tiesiog siunčiatės daug didesnės vertės siuntų, kuriems tenka pildyti muitinės deklaraciją. [TODO: gal patirtį turintys plačiau paaiškins, čia taip sakė muitinės pareigūnas]
    siuntoje akivaizdžiai perpardavimui skirtos prekės (pvz. trys laikrodžiai).
    muitinės pareigūnas pagooglina jūsų telefono nr. ir išsiaiškina, kad užsiimate internetine prekyba

    Žinoma, nėra garantijos, kad pakliūsite, bet viršuje nurodytus punktus turint reikalų su muitine verta žinoti.
     
    Muitinimasis pačiam
     
    Procesas yra toks:
     

    Informuojate su jus susisiekusią kontorą, kad siuntą deklaruosite patys
    Atsispausdiname Paypal ir/arba banko apmokėjimo už prekę išrašą. Paprastai užtenka Paypal išrašo.
    Susižinome prekės kodą ir kokius mokesčius teks sumokėti. Prekės kodą galima rasti LITAR svėtainėje litarweb.cust.lt/taric/web/main_LT. Mums svarbūs 2 meniu punktai: "naršyti tarifą" ir "ieškoti prekės aprašymo". Pirmiausia ieškome aprašymo. Paieška ten kvaila ir dažnai nieko neranda, todėl radę bent panašios prekės aprašymą einame į klasifikacijos medį (rezultatų lange spausti ant prekės kodo) ir kiek paieškome tikslesnio kodo. Tiesiai į medį galima patekti per "naršyti tarifą">"naršyti".
    Siuntai atvykus į Vilnių, važiuojate į kurjerių tarnybos, kuri jus aptarnavo, skyrių šalia Vilniaus oro uosto. Iš ten pasiimame siuntos dokumentus.
     
    Skyriaus adresas paprastai būna nurodytas jūsų gautame informaciniame pranešime. Pvz:
    DHL -- Dariaus ir Girėno g. 81
    Fedex -- Rūdunios kelias 18.

    Už siuntos saugojimą gali būti skaičiuojamas "terminalo mokestis". Jis priklauso nuo siuntos svorio ir nuo saugotų dienų skaičiaus, todėl geriausia siuntas deklaruoti kuo greičiau.

    DHL -- Terminalo mokestis 0Lt jei deklaruojate siuntą per 2 darbo dienas po siuntos atvykimo. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami 15Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-12-20)
    Fedex -- Terminalo mokestis 10Lt jei deklaruojate siuntą per 3-5 (nepamenu :) ) darbo dienas. Jei to nepavyksta padaryti, skaičiuojami ??Lt už kiekvieną papildomą dieną. (atnaujinta 2013-02-20)

    [*] Važiuojate į muitinės oro uosto skyrių (Rūdūnios kelias 18, žemėlapis i39.tinypic.com/io1354.png). Vietos mašinai ten paprastai nėra, geriausia pavažiuoti kiek tolėliau. Įėjimas per namuką kairėje (durys niekaip nepažymėtos :) ). Fedex skyrius yra tame pačiame pastate.
     
    [*] Lipate į antrą aukštą, sukam į dešinę, 2 langelis. Prašote siuntos muitinės deklaracijos pranešimo blankų. Gausite 2 vnt, kuriuos abu reikės užpildyti.
    [*] Pildome muitinės deklaracijos pranešimą (pvz prisegtas prie šio posto uzdarbis.lt/t117962/muitas-ir-pvm-siunciant-prekes-ne-is-es/page__view__findpost__p__2377986) [TODO: pilna, lengvai suprantama instrukcija][TODO: daug siuntų siunčiantiems žmonėms gali tekti pildyti pilną deklaraciją per tarpininkus].
     
    Muitinė turi savo "specialų" valiutos kursą (nustatomą pagal Lietuvos banko kursą praėjusio mėnesio paskutinį trečiadienį :) ), todėl geriausia jo pasiklausti pas tarpininkus. USD kursas dažnai jau būna nurodytas lapuke, priklijuotame ant 2 langelio palangės. Jei mokėjote egzotiška valiuta, UAB Translaineris kontora paprastai geranoriškai atsako į tokius klausimus.
    [*] Užpildę dokumentus juos kartu su pervedimo išrašu ir dokumentais, gautais iš kurjerių, duodame muitinės pareigūnei. Laukiame keliolika min. Gausime sąskaitą.
    [*] Sąskaitą apmokame Medicinos banko skyriuje, esančiame Oro Uosto atvykimo salėje, kairėje. Su šiuo banku yra sudaryta speciali sutartis, todėl kitur apmokėti nepavyks. Priklausomai nuo mokamos sumos, teks mokėti nemažus komisinius:

    0-50Lt -- 5Lt
    50-100Lt -- 10Lt
    100-600Lt -- 15Lt
    600-1000Lt -- 20Lt
    >1000Lt -- 25Lt

    Geriausia eiti pėsčiomis, kadangi mašinos pasistatyti nėra kur.
    [*] Su apmokėjimo patvirtinimu grįžtame į muitinę. Gauname dokumentą, patvirtinantį siuntos deklaravimą ir apmokėjimą.
    [*] Ši dokumentą pristatome kurjeriams:

    DHL: galima atsiųsti skenuotą kopiją emailu ir jums siuntą pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu. Taip pat galima nešti dokumentus į jų ofisą ir siuntą atsiimti iškart (reikės laukti ~15min).
    Fedex: ofisas šalia, dokumentus galima nunešti. Siuntą galima atsiimti iškart, arba ją pristatys kurjeris ant siuntos nurodytu adresu.

    [*] Jei siuntą deklaruojame ne pirmą kartą, visas procesas užtrunka nedaugiau 1.5-2 valandos įskaitant nuėjimą apmokėti iki oro uosto ir atgal. Sutaupome 65-120Lt neįskaitant transporto išlaidų.


     
    ========
    P.S. Anksčiau šiame poste buvo tik keletas klausimų, todėl kai kurie pranešimai žemiau gali atrodyti "ne į temą" :)
  15. Patinka
    txt gavo reakciją nuo dallasssz GIDAS: kaip išsimuitinti (deklaruoti) tarptautines siuntas pačiam   
    Kiek pavėluotas atsakymas, bet manau bus nemažai žmonių, kuriems jis bus vertingas. Jau miglotai viską prisimenu, tad gali būti netikslumų.
     
    Išmuitinimas pavyko. Iš viso sumokėjau 15Lt Medicinos bankui + 21% PVM. Siųsta buvo per Fedex. Viskas net paprasčiau, nei maniau. Terminalo mokesčių mokėti nereikėjo, nors emaile iš UAB Translaineris (Fedex muitinės tarpininkas) buvo nurodyti 36Lt. Fedex'e paaiškino, kad terminalo mokestis skaičiuojamas tik nuo 5 dienos (čia galiu klysti, nebepamenu. Bet terminas nemažesnis už 3 d.). Gali būti, kad kiti vežėjai terminalo mokestį skaičiuoja kitaip. Beje, jei naudojamės Translainerio deklarantų paslaugomis, gali būti, kad jie užtruks pakankamai ilgai, kad dar ir terminalo mokesčio prisiskaičiuos.
     
    Procesas maždaug toks:
     
    * Nuvažiuoti į Rūdunios 18 Vilniuje, prie oro uosto (žr. http://i39.tinypic.com/io1354.png).
     
    * Į objektą patenkama per namuką kairėje nuo įvažiavimo. Durys niekaip nepažymėtos :) Viduje apsauginis, gali paprašyti paaiškinti, kokiu tikslu atvykai, t.t. Išsinešant išmuitintą siuntinį gauni čekį, kurį reikia tam apsauginiui parodyt.
     
    * Fedex iškaba iškart nesimato - reikia prieiti prie sandėlio. Tame pačiame pastate yra ir muitinė skyrius, patenkama per tas pačias duris, kaip ir į Fedex kontorą.
     
    * Fedex darbuotojai sakom, kad muitinamės patys. Duos invoiso (sąsk. faktūros, atkeliavusios su siuntiniu) kopiją. Pasiūlys atspausdint kažkokius tai dokumentus už 20Lt - atsisakom.
     
    * Einam į muitinę. Man parodė kur.
     
    * Nuves iki Translainerio kontoros. Ten duos muitinės dokumento, kurį reikia užpildyti, blanką.
     
    * Pildome blanką (pvz prisegtas prie šio posto). Nuoroda Vienintelis dalykas, kurį man reikėjo žinoti -- prekės kodas pagal LITAR svėtainę (spausti [Naršyti tarifą] ==> [Naršyti]. Pvz (nuoroda priklauso nuo datos, nenaudoti)). Taip pat reikėjo turėti atspausdintą Paypal apmokėjimą.
     
    * Einam prie pirmo (ar antro, nepamenu) langelio. Paduodam muitininkei su invoisu ir Paypal apmokejimu. Laukiam, kol pakvies (keliasdešimt min.). Gausim sąskaitą.
     
    * Apmokam sąskaitą Medicinos Banko skyriuj oro uoste. Mokestis 15Lt. Kitaip negalima, muitinė kažkokią sutartį yra sudarius.
     
    * Grįžtam. Duodam sąskaitą muitininkei. Laukiam... (vėl keliasdešimt min.).
     
    * Gaunam apmokėjimo patvirtinimą, nešam į Fedex kontorą.
     
    * Kontoroj atsiimam siuntinį, gaunam čekį, kurį rodom apsauginiui išeidami.
     
    Rezultate per mažiau nei 2 valandas pavyko sutaupyti > 100Lt. Turėkit omeny, kad viskas vyko 2013 vasarį, situacija galėjo pasikeisti.
     
    ========================
     
     
    Turbūt turėsiu vėl reikalų su muitine, šįkart per DHL. Galėtum galbūt plačiau apšviesti situaciją? Gal kas keitėsi nuo vasario, kuomet man pavyko viską deklaruotis? Pildžiau, tiesa, nei tą pilną muitinės deklaraciją, o tik 'pranešimą apie deklaruojamas prekes', tokį, kaip prisegtas prie šio posto.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...