Pereiti prie turinio

vulgata

Nariai
  • Pranešimai

    207
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

vulgata Pranešimai

  1. Iš esmės visos datos, sąvokos, asmenybės, kurios pateikiamos kaipo privalomos, ir yra tos, kurių labiausiai reikia. Jeigu išmoksi ne tik pavardę, bet ir sugebėsi susiet ją su kokiu reiškiniu/idėja, jau bus šis tas. Lygiai kaip ir su sąvokom. Jei dar neteko žaistis su praėjusių metų istorijos egzaminais, tai per bandomąjį pamatysi, kaip ten kas. Jei netyčiom pasklaidytum ir ankstesnius egzaminus, pastebėtum, jog šaltiniai kartojasi, tad nemanau, kad įsisąmoninus tam tikras tendencijas būtų sunku išlaikyt. Juolab, kad bent 2013 metais egzamine reikėjo daugiau ne žinių, o tiesiog gebėjimo skaityt šaltinius ir susirast atsakymą juose.

    P.S. tame gide vis tik esama klaidų (kalbant apie datas tikslumas visgi pageidautinas), tad neprošal pasitelkt ir kitus resursus.

  2. Charizma, matyt, gali būti tik įgimta. Tačiau išmokti raiškiai dėlioti mintis, nepasimesti, pasitikėti savimi, nedrebinti balso ir įtaigiai kalbėti tikrai galima išmokti. Galima prisiskaityt įvairiausių teorijų, bet veiksmingiausia, be jokios abejonės, yra praktika - kalbėjimas prieš auditoriją.

    Aišku, svarbi ir neverbalinė kalba. Tačiau, mano galva, šito dalyko turėtų būt labai saikingai. Nes jeigu pradėsi mosikuot po nosim it baidydamasis musę, tai neatrodys labai jau įtaigiai. Kita vertus, stovėt įsikibus tekstą ar stovą, irgi nėra reikalo.

  3. Faktas, kad visų kūrinių nesusidėsi galvon vos juos perskaitęs. Tam, kad būtų lengviau kartotis prieš egzaminą, buvom pasidarę "kultūrinės patirties dienoraščius", kuriuose trumpai aprašydavom knygas, spektaklius, straipsnius, filmus. Labai geras dalykas iš esmės, nes rasti laiko perskaityti visas knygas iš naujo prieš didįjį įvykį yra turbūt neįmanoma. Siūlyčiau irgi kažką panašaus pasidaryt - visa informacija bus koncentruota ir jos nebus daug (šiek tiek siužeto, esminiai įvykiai, galbūt viena kita citata).

  4. Šie vadinami requirments yra skirti Didžiojoj Britanijoj besimokantiems moksleiviams. Jų vertinimo sistema kaip matai šiek tiek skiriasi nuo mūsų. Tu savo offer'y/requirementus gausi nusiuntęs motyvacinį laišką, rekomendacijas ir pan. Jei ką ne taip parašiau, tai pataisykit, pats dar tik žadu siųsti visas paraiškas į Škotiją, tai šioje srityje dar nesu visažinis.

    Taip, reikalavimai gaunami kartu su conditional offer'iu ucas sistemoj, per kurią ir pildomi visi duomenys.

  5. Skaitau nemažai apie studijas Škotijoje, bet tik dabar stengiuosi atkapstyti nuo seno susikaupusius paprastus klausimus.

    Kada laikyti IELTS kursus bei egzaminą? Esu būsimas vienoliktokas, tad domina galimybė su jais užsiimti šioje klasėje, bet ar tai yra įmanoma ir naudinga? Ar šiais metais man dėl nieko nereikia pergyventi ( be ateinamčių 2 klasių pažymių bei rezultatų.. )? Nereikia pildyti jokių popierių? Esu beveik įsitikinęs jog ne, bet noriu naktimis ramiai miegoti :D

    Taipogi smalsu ar skaitote literatūrą susijusią su studijomis Škotijoje? Konkrečiau ; ar verta įsigyti šią knygą?

    Popierių pildyt tikrai nereikia. Verčiau paskirk šiuos metus tolesniu domėjimusi studijom Škotijoj, siūlomom programom bei universitetų reikalavimais. Dabar svarbiausia geri mokymosi rezultatai + nepakenktų popamokinė veikla, dėl kurios argumentai PS'e taptų kiek svaresni. :) Anglų kalbą gali čiupt ir dabar - žinios tikrai pravers. O IELTS gali laikyt kad ir gavęs pasiūlymą ir kelis mėnesius po to. Jeigu stipriai pasiruoši, gali laikyt ir vienuoliktoj klasėj - rezultatas nepražus. O jei tavęs prašys aukštesnio balo, tuomet galėsi perlaikyt ir nereiks panikuot, jog nespėsi.

    Šiaip Kerniaus blog'as šiais klausimais yra labai labai neblogas: http://kernius.net/tema/mokslas-ir-studijos

  6. Tai ta atžyma reikalinga tam, jog būtų mažiau "sąmokslo teorijų", t.y. kad būtų absoliučiai aišku, jog įmoka tikrai sumokėta ir pinigai nebuvo susigrąžinti vos atlikus pavedimą ir gavus kvitą - kažkas tokio, žodžiu.

    Ant to geltono lapelio viskas yra - ir mokančiojo, ir gavėjo duomenys. Juolab, kad dar ir pasirašyta tiek mokėtojo, tiek žavios banko mergaitės. Manau, kad šito sočiai turi pakakt. :>

  7. Kiek teko girdėt gimtajam sodžiuj, tai vieni bičiuliai už tokį pasisėdėjimą parke buvo nubausti. Nepilnametis gavo liktais 20Lt, pilnametis - 100Lt, jei gerai pamenu. Bet vėlgi - tai buvo vieša vieta.

    O šiaip žiūrint kur jūs baliavosit. Jeigu sukelsit visą namą ant kojų, tai aišku, kad gali ir iškviest policiją. Proto ribose darykit viską ir nereiks pergyvent dėl tokių niekų.

  8. Gerai, bet gal dar gali pagelbet ir pasakyt kur studento registracijos koda rast?

    Visi pirmakursiai, į elektroninį paštą, kurį nurodė pasirašydami studijų sutartį su universitetu, gaus elektroninius laiškus su savo Studento registracijos kodu. Pasinaudodamas juo ir paskutiniais 4 asmens kodo skaičiais kaip slaptažodžiu nuo šeštadienio (2013-08-17) ryto galėsi prisijungti prie https://e-paslaugos.vgtu.lt/ sistemos ir pasikeisti slaptažodį į nuolatinį. Nuo šiol tai bus Tavo e-paslaugų, „Medeinės“, „Moodle“, bibliotekos elektroninių katalogų ir kitų sistemų prisijungimo duomenys.

  9. Dabar kaip supratau turiu laukt, kol LSP patvirtins mano stojima, nes VU dar neikele mano info. Ar jau galiu kelt nuotrauka ir uzsisakineti ji?

    Gali kelt nuotrauką, tačiau LSP vis vien negausi tol, kol VU neįkels duomenų į sistemą.

  10. Sveiki, atgaivinsiu seną temą :P

    O dabar prie reikalo. Ar man vienai vis dar neįkėlė duomenų į sistemą ar yra tokių daugiau? Nors sutartis buvo pasirašyta per pirmąjį stojimų turą.

    Neįkėlė. Kantrybės.

  11. VU rašo taip: Keisti studijų programą, neprarandant valstybės finansavimo, galima toje pačioje studijų srityje. Tais atvejais, kai naujos studijų programos norminė studijų kaina yra didesnė už esamos studijų programos kainą, kainų skirtumą turi padengti programą norintis keisti studentas.

     

    Taigi jei ekonomika būtų brangesnė už programų sistemas, tu turėtum padengt skirtumą. O šiaip, manau, daugiau žmonių tiesiog perstoja kitąmet, jei nori į visiškai kitą studijų kryptį papult.

  12. Sveiki, nelabai suprantu:

     

    Buvau pasirašęs sutartį su MRU, dabar gavau pakvietimą VU, noriu pasirašyti su VU, bet nežinau ar norint nutraukti MRU sutartį, reikia vykti pas juos, ją galima nutraukti internetu, ar išvis su MRU nereikia bendrauti, nes VU priėmimo komisijos laiške parašyta taip:

    Tikriausiai čia kalba apie VU sutartį, o ne apie MRU. Veidaknygėj VU puslapy irgi rašo: Primename, kad II etapo sutartis taip pat galite sudaryti internetu (išskyrus atvejį, jeigu jau esate sudarę sutartį su VU - tuomet reikės atvykti į Saulėtekio al. 9 asmeniškai arba notariškai įgalioti kitą asmenį). Vadinas, norėdamas pakeisti/nutraukti/sudaryti sutartį su VU, turi ten pasirodyt. Manau, kad ir sutartį su MRU turėtum nutraukt nuvykęs į universitetą.

  13. Nu žodžiu nesąmonė. Tik dabar, po viso mėnesio, pamačiau, kad pasirinkau ne VU informatiką, o kažkokią VU informologiją, į kurią gavau pakvietimą. Kažin kas čia per specialybė, pirmą kartą girdžiu. Rodos, eilinį kartą stosiu ten, kur neturėjau stoti...

    Informologijoj aukšti balai būdavo. Koks dabar minimalus?

  14. 10:25, "Galantion paradise" restorane jau įvyko lūžis - rezultatų dar nėra, o visi nulūžę, vienas jau ir į ligoninę išvežtas. Galantion giminaičiai prie TV ekranų jau atsisakė kabelinės televizijos paslaugų, nes per visą naktį taip ir nesulaukė rezultatų paskelbimo. Vienintelis dzūkaitis Galantion liko blaivas ir toliau laukia rezultatų. Na, kad ir kaip jau būtų užknisusi ši frazė, bet - AR PAVYKS GALANTION ĮSTOTI Į VF, SUŽINOSITE JAU GREITAI!

    Aišku, gal ir ne mano reikalas, bet mažytis pastebėjimas: iš pradžių Galantion teigė esąs suvalkas, dabar jau dzūkas. Keičiat, gerbiamasis, regionus pagal paros metą ar laukimas toks alinantis, jog mažu galima pasimiršt?

    P.S. Linkiu, kad visiems šios dienos trileris pasibaigtų laimingiausiai kaip tik begali būt.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...